Kiedy pora na maluszka?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-09, 18:08   #1
agreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 36
GG do agreska
Question

Kiedy pora na maluszka??


Hej, dziewczyny mam pytanko. Kiedy dla dziewczyny jest najlepsza "pora" , by urodzić dziecko?? Chodzi mi w sensie biologicznym ... Ja mam 20 lat i wiem, że teraz jakbym miała mieć dziecko to nie miałabym jak zapewnić mu przyszłości, bo przecież się jeszcze uczę, nie mam stałej pracy ani pieniędzy... Ale z drugiej strony, czuję, że mój organizm, hym.... nie wiem jak to dobrze napisać - "woła o dziecko" ... Na widok każdego maluszka spotkanego na ulicy coś ściska mnie w dołku i krzyczy, że ja też takiego powinnam już niedłygo mieć... Czy to normalne??
Piszcie PROSZE!!!
agreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:15   #2
Sweetheart86
Zakorzenienie
 
Avatar Sweetheart86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 106 679
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Jeżeli chodzi o sprawy biologiczne, to gdzieś czytałam, że najlepiej urodzić pierwsze dziecko do 25 roku życia... że później mogą pojawić się problemy z zajściem w ciążę... Ale tak nie do końca w to wierzę, bo znam kobiety, które pierwsze dziecko rodziły przed 30-stką, a nawet po i jakiś większych problemów z zajściem w ciążę nie miały... moim zdaniem to indywidualna sprawa każdej kobiety...
__________________

Sweetheart86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:39   #3
agreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 36
GG do agreska
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

dziewczyny, piszcie prosze !!!
agreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:47   #4
chocklad
Raczkowanie
 
Avatar chocklad
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ze szwecji
Wiadomości: 40
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Witam.sama mam podobny problem - bardzo bym chciala miec dziecko!! Niestety moj maz jakos nie za bardzo ja mam 24 i gdzies czytalam ze taki najlepszy okres to miedzy 24 a 26 rokiem zycia wiec juz jestem . A tak na powaznie to naprawde indywidualna sprawa zreszta Sweetheart86 juz to napisala
chocklad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:32   #5
malatya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 98
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Ja mam 19 lat i czuję instynkt macierzyński Ale myślę, że najlepszym wiekiem jest między 24-28 lat.
__________________
15.05 - powiedziałam NIE prostownicy

18.05 - dieta + ćwiczenia= zrzucam 3 kg i ujędrniam brzuch, nogi i pupę

18.05 - dbam o cerę, włosy i całe ciało


Kocham

malatya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:38   #6
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Ja mam 25 lat i kompletnie nie czuje potrzeby, aby mieć dziecko.Chciałabym je kiedys mieć ale nie w najbliższym czasie.Choc z drugiej strony nie chce późno rodzić,ale chyba jednak tak będzie
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:41   #7
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

wd mnie najlepszy czas to 25-30 lat.
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 19:51   #8
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Ja mam 20 lat i bardzo chciala bym miec dziecko, jednak moj TZ nie chce sie zgodzic i niestety skonczylo sie to dla mnie depresja
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:51   #9
ToMi290
Raczkowanie
 
Avatar ToMi290
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

A ja mam koleżankę która w wieku 17 lat poczuła instynkt macierzyński i to ją przerosło, nie mogła dłużej z tym czekać.
__________________
„Quidquid latine dictum sit, altum viedetur.”


ToMi290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:52   #10
Costynuuna
Zadomowienie
 
Avatar Costynuuna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 482
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Pod względem biologicznym słyszałam że do 26 roku życia, ja uważam że najlepsza pora na dziecko to taka kiedy będe mogła zapewnić mu wszystko co mu potrzebne, bez pożyczania czy oszczędzania na czymś . Chciałabym żeby moje dziecko miało wszystko co mu potrzebne, a nawet jeszcze więcej więc wtedy kiedy będe odpowiednio zabezpieczona finansowo .
Ale dziecko to dla mnie odległe czasy
__________________
Ostatni raz w siebie zwątpiłam !
Costynuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:54   #11
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Jeśli chodzi o "biologiczny punkt widzenia" to ja mam taką prywatną teorię, że u każdej kobiety ten optymalny moment jest w innym wieku. Tak jak dziewczynki w różnym wieku mają pierwszą miesiączkę czy kobiety wchodzą w menopauzę.

Według mnie jednak psychiczna, emocjonalna oraz biologiczna gotowość na dziecko bardzo się ze sobą łączą. Co z tego, że np. organizm 17 letniej dziewczyny będzie gotowy do macierzyństwa jeżeli nie będzie ona w stanie znieść emocjonalnego obciążenia jakie się łączy z wychowaniem dziecka. No chyba, że mówiąc brutalnie, ma ona zamiar urodzić i oddać do adopcji (sorry za dosadność). Ale w normalnych warunkach to ważne, żeby decyzja o dziecku była przemyślana, a nie była tylko efektem hormonalnych przeżyć naszego organizmu. Nie jestem fanką późnego macierzyństwa, ale z całego serca popieram ŚWIADOME macierzyństwo.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 19:57   #12
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Witaj.
Ja jestem młodą dziewczyną i muszę przyznać, ze chciałabym mieć dziecko.
Jak oglądam reklamy, w których występują maluszki uśmiech pojawia się na mojej twarzy
Z racji na swój młody wiek będę się zabezpieczała wspołżyjąc ale jeśli kiedyś okaże się, że będę w ciązy sprawi mi to ogromną radość i poczuje się naprawdę szczęśliwa.
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:01   #13
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Osobiście uważam, że optymalnie to tak 28-30 lat. W wieku 20-28 lat kobieta dojrzewa najintensywniej i mając około 30 lat podejmuje tę decyzję bardzo świadomie i odpowiedzialnie (zazwyczaj stały związek/małżeństwo już "w toku" i po burzliwym okresie docierania, praca stała, własne/osobne mieszkanie). Uważam, że to dobry czas na spokojne, radosne macierzyństwo.
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:10   #14
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

ja tez mam 20 lat i tez bym już chciała ale wiem, ze jeszcze nie pora gdyż studiuje itp także biologia i instynkt to teraz nie wszystko wg mnie najlepiej to tak pod koniec studiów czyli ok 23 -24 lat ale sama poczekam chyba troszkę dłużej.
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:21   #15
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Najlepszy czas na dziecko z biologicznego punktu widzenia jest między 20 a 24 rż-znikome ryzyko chorób genetycznych i powikłańOd 25 rż wrasta ryzyko urodzenia dziecka z zespolem Downa-w wieku 20 lat wynosi ono 1:1900,w wieku 25 lat 1:1200,w wieku 40 lat juz aż 1:110
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:40   #16
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

chyba dla kazdej kobiety instynkt macierzynski pojawia sie w innym momencie zycia. wg mnie najlepszy moment na dziecko to 24-28 lat ale znam mnostwo kobiet ktore sie zdecydowaly na dziecko po 30 i pozniej i jest ok
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:01   #17
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

mam 22 lata i bardzo chcialabym dziudziusia boje sie ciazy i porodu ale maleństwo byloby najlepszym momentem na ktory czekam. moj tż niestety nie chce jeszcze dziecka i raczej mu nie predko, priorytetem sa studia praca. ale instynkt juz sie pojawil (dodam ze jakies 4-5 lat temu mowilam ze dzieci nigdy nigdy nie bede chciala:P)
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:04   #18
agreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 36
GG do agreska
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

No, ja mam lat 20 i od jakiegoś miesiąca/dwóch taki mi się instynkt macierzyński "włączył:, że masakra.... Zawsze lubiłam małe dzieci, ale to co dzieje się ze mną teraz to już szczyt.... Strasznie chciałambym mieć takiego maluszka kochanego .
Dzięki dziewczyny, za Wasze odpowiedzi- na Was ZAWSZE można liczyć

Edytowane przez agreska
Czas edycji: 2009-05-09 o 21:09
agreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:12   #19
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Cytat:
Napisane przez kinghah Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że optymalnie to tak 28-30 lat. W wieku 20-28 lat kobieta dojrzewa najintensywniej i mając około 30 lat podejmuje tę decyzję bardzo świadomie i odpowiedzialnie (zazwyczaj stały związek/małżeństwo już "w toku" i po burzliwym okresie docierania, praca stała, własne/osobne mieszkanie). Uważam, że to dobry czas na spokojne, radosne macierzyństwo.
Zgadzam się.



Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Najlepszy czas na dziecko z biologicznego punktu widzenia jest między 20 a 24 rż-znikome ryzyko chorób genetycznych i powikłańOd 25 rż wrasta ryzyko urodzenia dziecka z zespolem Downa-w wieku 20 lat wynosi ono 1:1900,w wieku 25 lat 1:1200,w wieku 40 lat juz aż 1:110
Srutututu majtki z drutu. Ponoć tak jest z biologicznego punktu widzenia,czkolwiek jest pełno dziewczyn,po 25 roku życia które urodzily zdrowe dzieciaczki.



Cytat:
Napisane przez agreska Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny mam pytanko. Kiedy dla dziewczyny jest najlepsza "pora" , by urodzić dziecko?? Chodzi mi w sensie biologicznym ... Ja mam 20 lat i wiem, że teraz jakbym miała mieć dziecko to nie miałabym jak zapewnić mu przyszłości, bo przecież się jeszcze uczę, nie mam stałej pracy ani pieniędzy... Ale z drugiej strony, czuję, że mój organizm, hym.... nie wiem jak to dobrze napisać - "woła o dziecko" ... Na widok każdego maluszka spotkanego na ulicy coś ściska mnie w dołku i krzyczy, że ja też takiego powinnam już niedłygo mieć... Czy to normalne??
Piszcie PROSZE!!!
Tak to normalne.
Odpowiedni czas na dziecko to taki,kiedy ty się czujesz gotowa na dziecko i wtedy co najważniejsze,kiedy można zapewnić dziecku byt.Wiwat dojrzałe i świadome macierzyństwo /według mnie oczywiście/.


Cytat:
Napisane przez Sweetheart86 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o sprawy biologiczne, to gdzieś czytałam, że najlepiej urodzić pierwsze dziecko do 25 roku życia... że później mogą pojawić się problemy z zajściem w ciążę... Ale tak nie do końca w to wierzę, bo znam kobiety, które pierwsze dziecko rodziły przed 30-stką, a nawet po i jakiś większych problemów z zajściem w ciążę nie miały... moim zdaniem to indywidualna sprawa każdej kobiety...
Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
chyba dla kazdej kobiety instynkt macierzynski pojawia sie w innym momencie zycia. wg mnie najlepszy moment na dziecko to 24-28 lat ale znam mnostwo kobiet ktore sie zdecydowaly na dziecko po 30 i pozniej i jest ok
I zgadzam się również z Wami Sweetheart i FallinLove.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 21:24   #20
Helena86
Przyczajenie
 
Avatar Helena86
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

To całkowicie normalne, po prostu w odpowiednim czasie uruchamia się nam, kobietom instynkt macierzyński i ciężko go zagłuszyć. Ja też go mam, już od paru dobrych lat, ale na razie nie ma warunków na maluszka i w najbliższej przyszłości się nie zapowiada:/
Helena86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:47   #21
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

u każdej kobiety wygląda to inaczej. moja znajoma ma 24 lata i mówi, że od jakiś dwóch lat czuje potrzebę posiadania dziecka, ale jakos do tej pory niestety im się nie udało. ja zaś też myślę o dziecku, ale jest to raczej na etapie 'kiedyś'. gdy miałam 15 lat mama obdarzyła mnie jeszcze jednym bratem tak więc poznałam wszystkie plusy i minusy posiadania małego dziecka w domu i mój instynkt macierzyński został zaspokojony na dłuższy czas. mam 22 lata
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 22:14   #22
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Dziewczyny, ja mam nadzieję, że ten instynkt macierzyński nie ogranicza się tylko do posiadania "słodkiego, kochanego, ślicznego dzidziusia"? Pamiętajmy, że dziecko wymaga poświęceń i IMHO przez pierwszy rok życia dziecka jest chyba więcej momentów męczących i wystawiających cierpliwość na próbę niż tych, w których maluch jest "kuci kuci słodkim bobasem". Tak piszę, bo bardzo często spotykam się ze zjawiskiem, że szczególnie młode dziewczyny chcą mieć już dzidziusia, bo widzą uśmiechnięte pyszczki w reklamach i gazetach - tylko problemem jest to, że widzą macierzyństwo jako pasmo samych szczęśliwości i fajnych chwil. Pozdrawiam i życzę Wam tych upragnionych maluszków i jak najmniej męczących chwil

PS: Żeby nie był OT - ja mam 23 lata, na razie jeszcze nie czuję się gotowa na dziecko (chodzi tu głównie o zapewnienie odpowiednich warunków, skończenie studiów, znalezienie pracy itd.), ale gdyby się zdarzyło, też byłabym szczęśliwa
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 22:23   #23
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Cytat:
Napisane przez agreska Pokaż wiadomość
No, ja mam lat 20 i od jakiegoś miesiąca/dwóch taki mi się instynkt macierzyński "włączył:, że masakra.... Zawsze lubiłam małe dzieci, ale to co dzieje się ze mną teraz to już szczyt.... Strasznie chciałambym mieć takiego maluszka kochanego .
Dzięki dziewczyny, za Wasze odpowiedzi- na Was ZAWSZE można liczyć
Nie odbierz tego jako atak na swoją osobę, ale zauważyłam, że młode dziewczyny często postrzegają dzieci właśnie jako takie słodziutkie maleństwa, cudowne aniołeczki, które można ubierać w ładne ubranka i zabierać na spacery. Przed podjęciem decyzji należy sobie uświadomić, że ten brzdąc rośnie; nie zawsze będzie taki słodki, kochany i bezwolny. Pójdzie do szkoły, później stanie się nastolatkiem, będzie przeżywał bunt, przysparzał problemów i zmartwień. Jeszcze później dorośnie, wyfrunie z gniazda i będzie prowadził własne życie, ale nadal będzie potrzebował miłości i wsparcia. Tak więc wg mnie najlepszy czas na macierzyństwo przychodzi wtedy, gdy kobieta zdaje sobie sprawę, że to odpowiedzialność na całe życie - nie tylko własne, ale też dziecka.

EDIT: zgadzam się z powyższym postem v-x-n.

Edytowane przez Reijel
Czas edycji: 2009-05-09 o 22:24
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 22:32   #24
Rattie
Raczkowanie
 
Avatar Rattie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szara dolina
Wiadomości: 30
GG do Rattie Send a message via Skype™ to Rattie
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Najlepsza pora na bachora, gdy jesteś przygotowana. Nie ma innej sensownej odpowiedzi.
__________________
Po co dalej oddychać, skoro ktoś ci powiedział co odróżnia jabłko od roweru?

Adaś
Rattie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 22:33   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Nie po to mamy rozum aby rodzic kiedy skreca nas z zazdrosci na widok cudzego dzidziusia w pieknym wozeczku ,prawda ?

swiadome macierzynstwo i dobre zaplecze finansowo materialne to podstawa.
nie znam nikogo kto wykarmil by dziecko swoim instynktem,hormonami i zachciankami .

owszem ze dziecko mobilizuje do lepszego zycia ale jakim kosztem ? oddaniem pol rocznego bąabla do zlobka ? i poswiecaniem mu 2 godzin w ciagu dnia ?
poza tym nie ma szans aby wszytskim mlodym udalo sie utrzymac rodzine w calosci i szczesciu .

nie popieram i nie pochwalam dzieci ,malzenstw ponizej 25 roku zycia ,sama urodzilam w wieku 22 lat i wiem ze to bylo stanowczo za wczesnie ,udaje sie byc razem i zyc na dobrym poziomie tylko dlatego ze spotkalam odpowiedniego odpowiedzialnego faceta i mam zaplecze finansowe i rodzinne ale jaki % ma to zapewnione ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 07:44   #26
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość




Srutututu majtki z drutu. Ponoć tak jest z biologicznego punktu widzenia,czkolwiek jest pełno dziewczyn,po 25 roku życia które urodzily zdrowe dzieciaczki.



pewnie że pełno,bo ryzyko jest bardzo duże dopiero około 40 r.z. więc nie dziwne twoje obeserwacje
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 07:44   #27
agreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 36
GG do agreska
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Ja pisałam w głównym wąrtku., że chciałabym miec teraz maluszka, ale nie mam na to warunków, i wiem, że dziecko to nie zabawka. Poprostu chciałam się Was spytać, czy też tak macie i jak to wygląda z biologiczngego punkyu widzenia, bo słyszałam, że po jakimś wieku to już może być ciąza zagrożona.
agreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 08:09   #28
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Cytat:
Napisane przez agreska Pokaż wiadomość
(...) bo słyszałam, że po jakimś wieku to już może być ciąza zagrożona.
Owszem, ale podobnie jak większość tematów związanych z ciążą także wiek jest kwestią zbyt demonizowaną. Nie zapominaj, że medycyna rozwija się w ekspresowym tempie. I nie mówię tu o różnicach międzypokoleniowych! Kiedy byłam w ciąży nosiłam w portfelu zdjęcie USG mojego 11 tygodniowego maluszka (nieurodzonego jeszcze), które pokazywałam każdemu, kto tylko chciał spojrzeć i pamiętam, że koleżanka, która miała dziecko zaledwie pięcioletnie powiedziała, że ZA JEJ CZASÓW nie było jeszcze takich dokładnych badań. Podkreślam, że to była różnica tylko kilku lat! Obecnie jest tak duży nacisk kładziony na badania w trakcie ciąży, że wszelkie anomalie czy zagrożenia są wykrywane i ciąża przebiega pod specjalnym nadzorem.
Druga sprawa, że dziś kobiety, przyszłe matki są bardziej wyedukowane (chociażby dzięki internetowi) i dzięki tej świadomości unikają ewentualnych zagrożeń w trakcie ciąży. Są mniej zabobonne niż pokolenie naszych rodziców, wiedzą że większym zagrożeniem jest zjedzenie niedopieczonego mięsa z grilla niż głaskanie kota w ciąży. To wszystko na pewno wpływa na bezpieczeństwo i rozwój płodu.

Reasumując - myślę, że nieodpowiednie przygotowanie do macierzyństwa jest większym zagrożeniem niż wiek przyszłej matki.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 08:47   #29
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Na początku studiów twierdziłam, że chciałabym być młodą mamą i gdyby się udało mieć dzidziusia po 4 roku byłoby naprawde fajnie i optymalnie. Teraz, im mi bliżej do 4 roku, tym bardziej te poglądy wydają mi się ... nieprzemyślane.

Myślę, że w życiu naprawdę trzeba wszystko przeżyć- tzn. musi być czas na zabawe (wydaje mi się, że 19latka niewiele wie o dobrej imprezie, bo co najwyżej mogła uczestniczyć w suto zakrapianej popijawie w liceum), musi być czas na związek, życie z partnerem we dwoje, poznanie się nawzajem, rozwijanie się, spędzanie wspólnego czasu (z dzieckiem nie wszystko jest możliwe!) i dopiero po tym można się zdecydować na dziecko, które będzie z nami przez caaałe życie i , jak już dziewczyny wyżej pisały, nie zawsze ma ładną , uśmiechnięta i grzeczną buźke
Oczywiście, gdyby mi się przydarzył bobas wcześniej niż teraz zakładam, to trudno, przyjęłabym to do wiadomości i na pewno bym je pokochała- trzeba liczyć się z konsekwencjami swoich czynów (wszak dzieci nie rozchodzą się drogą kropelkową), ale w chwili obecnej myślę, że na wszytko przyjdzie czas
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 09:13   #30
s4bin4
Rozeznanie
 
Avatar s4bin4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 704
Dot.: Kiedy pora na maluszka??

Ja oglądałam kiedyś program, w którym jakiś specjalista na podstawie badań wyliczył, że najlepszym wiekiem by urodzić to 23 lata. Wypowiadał sie też własnie o tych wszystkich chorobach genetycznych i ryzyko jest najwieksze do 20 roku zycia a pozniej po 25.Najwiekze jest takze jesli chodzi o pierwsze dziecko po 30. a kazde kolejne to nawet ok 40 roku zycia moze byc zagrozone. Zreszta za pozno jest tez nie dobrze, bo pomyslicie 40 lat dziecko sie rodzi- Wy macie 60 dziecko 20. pomyslac ze corka tez zdecyduje sie na pozne maciezynstwo to nie zostanie sie babcia

troche namieszalam
__________________
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200703083237.png

Maturzystka 2010

Jestem Kierowcą! od 3.09.09



Konsultantka Oriflame 6%
s4bin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.