Sterylizacja bez zgody pacjentki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-29, 15:04   #1
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698

Sterylizacja bez zgody pacjentki


Nikt jeszcze nie założył wątku na temat gorącej ostatnimi dniami sprawy sterylizacji Wioletty Woźniak (można o tym przeczytać m.in. tu : http://www.rp.pl/artykul/17,354850.html).

Ciekawi mnie, jakie macie zdanie na ten temat? Czy wg Was pracownicy szpitala postąpili dobrze, czy też może popełnili przestępstwo? Sterylizacja kobiety była słuszna, czy może wyrządzono jej krzywdę? Zapraszam do dyskusji.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:11   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Matko... Biedna kobieta, nie dość że jej odebrali dziecko to jeszcze bardziej ją musieli dobić. Przecież to nie lekarzy sprawa! Wszyscy mówili że rodzina się kocha i dzieci są szczęśliwe więc czemu do cholery ktoś musi to rozwalać? Przeraża mnie to co się dzieje w tym zasranym kraju. Lepiej by pomogli tej rodzinie a nie będą kobiecie jakieś operacje robić i dzieci obierać, chore jest to wszystko.
Może najlepiej niech wprowadzą zakaz że osoby stare i niepełnosprawde nie mogą mieć dzieci :/ brak słow
"Myśleliśmy, że ta pani podziękuje nam za uratowanie życia, tymczasem spotyka nas takie coś... "
To mnie już kompletnie rozbroiło. Miała dziękować za to że nie może mieć już dzieci?!

Edytowane przez gsk
Czas edycji: 2009-08-29 o 15:13
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:13   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

a) lekarzem ginekologiem który operuje nie jestem, zapewne nikt z wypowiadających się nie jest
b) nie uczestniczyliśmy w operacji
c) kobieta podpisała zgodę na operacje - cesarskie cięcie, w której tak jak w każdej operacji, jest zgoda na ratowanie życia możliwymi środkami

Więc tak. Kobieta ma dziewiątkę dzieci, nie wiem ile rodziła przez cesarkę - ale słyszałam od lekarza że powinno się max 2. Macica tej kobiety była wielokrotnie otwierana i zszywana, wielokrotne ciążę ją poturbowały - w każdej chwili mogło dojść do pęknięcia macicy a kobieta mogła się wykrwawić.

W kwestii tego że ma schizofrenie, jej facet ma 65 lat, kilkoro dzieci jej zabrano a ona nie potrafi się zająć tymi które zostało - ona mówi że chciałaby jeszcze dzieci i smutno jej że nie ma macicy - moim zdaniem argument bzdurny bo ona nie jest w stanie tych dzieci ogarnąć i nie zdaje sobie ze wszystkiego sprawy.

Co do sterylizacji raz jeszcze - moim zdaniem sprawa bardzo nieładnie rozdmuchana, lekarze bez powodu nie usuwając macicy, podejrzewam że faktycznie istniało bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia i to nie jest żaden spisek sterylizatorów którzy współpracując z rządem usuwają macice biednym kobietom.

Sądzę że mieli ku temu powody, w mediach na razie widzimy płaczącą panią Wioletę natomiast lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska i nie mogą na prawo i lewo rozpowiadać o macicy tej pani.

Sprawą zajęła się prokuratura, oni rozstrzygną czy było to słuszne czy nie.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:20   #4
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Matko... Biedna kobieta, nie dość że jej odebrali dziecko to jeszcze bardziej ją musieli dobić. Przecież to nie lekarzy sprawa! Wszyscy mówili że rodzina się kocha i dzieci są szczęśliwe więc czemu do cholery ktoś musi to rozwalać? Przeraża mnie to co się dzieje w tym zasranym kraju. Lepiej by pomogli tej rodzinie a nie będą kobiecie jakieś operacje robić i dzieci obierać, chore jest to wszystko.
Może najlepiej niech wprowadzą zakaz że osoby stare i niepełnosprawde nie mogą mieć dzieci :/ brak słow
"Myśleliśmy, że ta pani podziękuje nam za uratowanie życia, tymczasem spotyka nas takie coś... "
To mnie już kompletnie rozbroiło. Miała dziękować za to że nie może mieć już dzieci?!
I tak by już nie ich mieć nie mogła, bo podczas kolejnego porodu najprawdopodobniej by zmarła. Zadaniem lekarzy jest ochrona życia pacjenta i w pewnym sensie lekarze ochronili ją przed pewną śmiercią, która czekałaby kobietę przy kolejnym porodzie.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:22   #5
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Ja gdzieś czytałam, że ta macica mogła równie dobrze jej... "opaść" hmm... (chyba dobrze to nazwałam) i dzieci i tak by mieć nie mogła i tak, jakby miała, to by zmarła, albo dostałaby pewnego dnia krwotoku i tyle.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:22   #6
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

dokladnie. a kolejna ciąza by sie zapewne pojawila patrzac na warunki zycia, stan majatkowy, poziom zycia to lepiej zeby tych dzieci wiecej nie bylo. nie bez powodu sąd przeciez zabral ostatnie dziecko.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:24   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Lekarz miał obowiązek porozmawiac z kobietą i wyjasnić, jakie jest ryzyko, że przy kolejnym porodzie może jej pęknąć macica. Natomiast jeśli kobieta nie wyraziłaby zgody na sterylizację, to jej sprawa - nawet, jesli miałaby umrzeć.

Inna sprawa, gdyby w czasie porodu czy operacji usunięcie macicy było konieczne NATYCHMIAST, aby ratować życie i nie byłoby czasu na jakakolwiek zgodę ze strony pacjentki. Wtedy to ratowanie życia. Ale nie podejmowanie decyzji za te kobietę...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 15:26   #8
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Może i faktycznie to by było zagorżenie życia ale jakoś ja np. nie chciała bym żyć ze świadomością że nie mogę już mieć dzieci, czułabym się wybrakowana. Ale jakby wiedziała że może umrzeć i jej mąż by wiedział to by nie ryzykowali i nie współżyli.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:48   #9
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Inna sprawa, gdyby w czasie porodu czy operacji usunięcie macicy było konieczne NATYCHMIAST, aby ratować życie i nie byłoby czasu na jakakolwiek zgodę ze strony pacjentki. Wtedy to ratowanie życia. Ale nie podejmowanie decyzji za te kobietę...
Z tego co czytałam nie ma ostatecznej wypowiedzi lekarzy co do tego jaki mieli motyw postępowania...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:48   #10
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Więc tak. Kobieta ma dziewiątkę dzieci, nie wiem ile rodziła przez cesarkę - ale słyszałam od lekarza że powinno się max 2. Macica tej kobiety była wielokrotnie otwierana i zszywana, wielokrotne ciążę ją poturbowały - w każdej chwili mogło dojść do pęknięcia macicy a kobieta mogła się wykrwawić.

W kwestii tego że ma schizofrenie, jej facet ma 65 lat, kilkoro dzieci jej zabrano a ona nie potrafi się zająć tymi które zostało - ona mówi że chciałaby jeszcze dzieci i smutno jej że nie ma macicy - moim zdaniem argument bzdurny bo ona nie jest w stanie tych dzieci ogarnąć i nie zdaje sobie ze wszystkiego sprawy.

Co do sterylizacji raz jeszcze - moim zdaniem sprawa bardzo nieładnie rozdmuchana, lekarze bez powodu nie usuwając macicy, podejrzewam że faktycznie istniało bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia i to nie jest żaden spisek sterylizatorów którzy współpracując z rządem usuwają macice biednym kobietom.

Sądzę że mieli ku temu powody, w mediach na razie widzimy płaczącą panią Wioletę natomiast lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska i nie mogą na prawo i lewo rozpowiadać o macicy tej pani.

Sprawą zajęła się prokuratura, oni rozstrzygną czy było to słuszne czy nie.
Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
dokladnie. a kolejna ciąza by sie zapewne pojawila patrzac na warunki zycia, stan majatkowy, poziom zycia to lepiej zeby tych dzieci wiecej nie bylo. nie bez powodu sąd przeciez zabral ostatnie dziecko.
Bzdura.
Niedawno w TV był program o rodzinie pani Wioletty.
W związku z zabraniem jej córeczki zajęto się sprawdzaniem warunków w jakich rodzina mieszka,rozmawiano z pracownikami socjalnymi,nauczycielami, sąsiadami czy ludźmi z okolicy.Nidzie nie pojawiła się negatywna wypowiedź.Wszędzie za to było podkreślane,że dzieci są otoczone ogromną miłością ze strony rodziców,zawsze były czyste,zadbane,nakarmione ,zawsze przygotowane do lekcji a i z nauką nie miały problemów.Ojciec natomiast,pomimo swojego wieku świetnie dawał sobie radę zarówno w domu jak i przy pracy a także przy zajmowaniu się dziećmi.Pojawiła się również wypowiedź,nie pamiętam już od kogo,że rodzina jawiła się jak z obrazka.jak tylko weszło się do domu widać było ojca i w okół niego przytulające się dzieci.Podobno z domu biło niesamowite ciepło.
Jednym "ale" było podejrzenie o chorobę pani Wioletty.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Lekarz miał obowiązek porozmawiac z kobietą i wyjasnić, jakie jest ryzyko, że przy kolejnym porodzie może jej pęknąć macica. Natomiast jeśli kobieta nie wyraziłaby zgody na sterylizację, to jej sprawa - nawet, jesli miałaby umrzeć.

Inna sprawa, gdyby w czasie porodu czy operacji usunięcie macicy było konieczne NATYCHMIAST, aby ratować życie i nie byłoby czasu na jakakolwiek zgodę ze strony pacjentki. Wtedy to ratowanie życia. Ale nie podejmowanie decyzji za te kobietę...
Zgadzam się.
Każdy ma prawo sam decydować o swoim życiu.
To do niej należała decyzja czy chce być wysterylizowana,czy też nie.Nie takich ludzi powinno się poddawać sterylizacji.
Cała sprawa jest bardzo dramatyczna i żal mi tej rodziny.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:56   #11
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Skąd Wam się wzięło przekonanie, że lekarze wycięli jej macicę? Metoda Pomeroya to podwiązanie jajowodów i wycięcie ich fragmentu. A skoro to macica była pęknięta, to ten zabieg nie miał podstaw medycznych.
Genialne posunięcie - zamiast usunąć macicę, co można by usprawiedliwić zagrożeniem życia, jakiś łach ubezpłodnił kobietę, bo taki miał kaprys. To jest chore.
Nie chodzi o to, czy ona powinna mieć więcej dzieci, czy nie, ale o to, że taka decyzja nie leży w gestii lekarza. To jest prawdziwym problemem. Niedługo trzeba będzie robic sobie komplet badań po każdym zabiegu w szpitalu, by sprawdzić, czy aby niczego nam nie wycięto?


__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 15:59   #12
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Skąd Wam się wzięło przekonanie, że lekarze wycięli jej macicę? Metoda Pomeroya to podwiązanie jajowodów i wycięcie ich fragmentu. A skoro to macica była pęknięta, to ten zabieg nie miał podstaw medycznych.
Genialne posunięcie - zamiast usunąć macicę, co można by usprawiedliwić zagrożeniem życia, jakiś łach ubezpłodnił kobietę, bo taki miał kaprys. To jest chore.
Nie chodzi o to, czy ona powinna mieć więcej dzieci, czy nie, ale o to, że taka decyzja nie leży w gestii lekarza. To jest prawdziwym problemem. Niedługo trzeba będzie robic sobie komplet badań po każdym zabiegu w szpitalu, by sprawdzić, czy aby niczego nam nie wycięto?



Może padłam ofiarą manipulacji mediów. Dlatego staram się nie mieć konkretnego zdania, bo lekarzem nie jestem, nie było mnie tam. Tak czy inaczej czekam na werdykt bo sytuacja bardzo nagłośniona.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:05   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

A ja mam mieszane uczucia. Obok mnie mieszka rodzina, 7 dzieci. Alkohol leje się strumieniami, 6 dzieci upośledzonych w szkole specjalnej. I owszem, ci rodzice nie biją dzieci, kochają się wszyscy i niby git. Ale - mamusia miałaby 8 dziecko, ale: rodziła je pijaniuteńka, dziecko na pewno było chore, natomiast po tygodniu zmarło. W wózeczku. Martwe leżało 24 godziny, zanim kobieta ponownie wytrzeźwiała na tyle, by to zauważyć I powiedzcie mi - dlaczego nie podwiązali jej jajowodów, kiedy nieprzytomna miała cesarkę? Pomoc społeczna - a jakże, jest. Bardziej finansowo opłaca się dać im kuratora (który nawiasem mówiąc jest bezradny, gdyż wszelkie sprawy zgłaszane traktowane są jako niska szkodliwość społeczna czynu), niż odebrać dzieci i dać do domu dziecka. I tak tylko patrzę, kiedy kolejne nieszczęśliwe dziecko się tam urodzi. Sprawę znam dwojako - jako była nauczycielka 2 dzieci i jako koleżanka byłego kuratora.

W powyższej sytuacji (tej opisywanej przeze mnie) uważam, że takowy zabieg byłby etyczny. Ze względu na przyszłe dzieci.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:08   #14
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13972480]A ja mam mieszane uczucia. Obok mnie mieszka rodzina, 7 dzieci. Alkohol leje się strumieniami, 6 dzieci upośledzonych w szkole specjalnej. I owszem, ci rodzice nie biją dzieci, kochają się wszyscy i niby git. Ale - mamusia miałaby 8 dziecko, ale: rodziła je pijaniuteńka, dziecko na pewno było chore, natomiast po tygodniu zmarło. W wózeczku. Martwe leżało 24 godziny, zanim kobieta ponownie wytrzeźwiała na tyle, by to zauważyć I powiedzcie mi - dlaczego nie podwiązali jej jajowodów, kiedy nieprzytomna miała cesarkę? Pomoc społeczna - a jakże, jest. Bardziej finansowo opłaca się dać im kuratora (który nawiasem mówiąc jest bezradny, gdyż wszelkie sprawy zgłaszane traktowane są jako niska szkodliwość społeczna czynu), niż odebrać dzieci i dać do domu dziecka. I tak tylko patrzę, kiedy kolejne nieszczęśliwe dziecko się tam urodzi. Sprawę znam dwojako - jako była nauczycielka 2 dzieci i jako koleżanka byłego kuratora.

W powyższej sytuacji (tej opisywanej przeze mnie) uważam, że takowy zabieg byłby etyczny. Ze względu na przyszłe dzieci.[/QUOTE]
Przerażające.
Ale zgadzam się,w tej sytuacji taki zabieg byłby zrozumiały.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:09   #15
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

http://religiapokoju.blox.pl/2009/08...ej-dzieci.html
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:12   #16
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Czekałam,kiedy ktoś to wklei.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:12   #17
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Uważam, że słusznie zrobili. A w ogóle ja nie rozumiem, to za ludzka głupota? Dlaczego najbardziej rozmnażają się ci, którzy nie mają do tego odpowiednich warunków?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:13   #18
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Ja czytałam bardzo fajne dyskusje na wp...
"HITLER POPIERAŁ STERYLIZACJE!! ON TAK MÓWIŁ!!"
"Hitler mówił też "dziękuję" i "dzień dobry" i co z tego?"
"Hitlerowcy!!!!!"
"Żydzi!!!"
"CO MY JESTEŚMY CHINY?"

No cóż, to temat drażliwy.

Cytat:
Dlaczego najbardziej rozmnażają się ci, którzy nie mają do tego odpowiednich warunków?
Lekarzem nie jestem ale patrząc na wypowiedzi tej kobiety przed kamerą - na jej wypowiedzi, nie wypowiedzi spikera
"No. i miałabym to dziecko. i ja bym je pielęgnowała. i pielęgnowała. i pielęgnowała. i miałabym je. i bym pielęgnowała. i bym je miała. i może jeszcze jakieś bym miała. (...)"
Taka trochę jakby nieświadoma tego co się dzieje...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-08-29 o 16:14
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:14   #19
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Na temat zaistniałej sytuacji się nie wypowiem, ale zadaję sobie pytanie:
- z czego ta rodzina żyje?


__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 16:16   #20
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
- z czego ta rodzina żyje?


Z tego co wiem,mąż tej kobiety pracuje
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:18   #21
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem,mąż tej kobiety pracuje
Czy jedna osoba jest w stanie zarobić na utrzymanie 11? (dziewięcioro dzieci i rodzice)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:21   #22
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Czy jedna osoba jest w stanie zarobić na utrzymanie 11? (dziewięcioro dzieci i rodzice)
Nie no,na pewno nie.A na pewno nie z takiej pracy.
Przypuszczam,że dostają jeszcze jakieś pieniądze.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:23   #23
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Czekałam,kiedy ktoś to wklei.
Ja też

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem,mąż tej kobiety pracuje
O, ojciec rodziny z "mojego" przypadku też pracuje. Zbiera złom, czasem komuś na targu posprząta Aaaa, i najstarsze dzieci (niepełnoletnie, rzecz jasna) również pracują. Tak samo.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:24   #24
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Nie no,na pewno nie.A na pewno nie z takiej pracy.
Przypuszczam,że dostają jeszcze jakieś pieniądze.
Też mi się tak wydaje
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:26   #25
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Czy jedna osoba jest w stanie zarobić na utrzymanie 11? (dziewięcioro dzieci i rodzice)
Nie dziewiecioro.
Ta kobieta ma czworo dzieci z poprzedniego zwiazku, ktore sad jej odebral juz.

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,360...tez_Roze_.html
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:32   #26
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13972819]Ja też



O, ojciec rodziny z "mojego" przypadku też pracuje. Zbiera złom, czasem komuś na targu posprząta Aaaa, i najstarsze dzieci (niepełnoletnie, rzecz jasna) również pracują. Tak samo. [/QUOTE]Się zastanawiam:bo pisałaś,że uczyłaś dwoje z tych dzieci.Jak te dzieci sobie radziły?I psychicznie,i z nauką?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydaje
Ale nie jestem pewna,czy i pani Wioletta nie dorabia sobie jakoś hałupniczo...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:49   #27
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Czy jedna osoba jest w stanie zarobić na utrzymanie 11? (dziewięcioro dzieci i rodzice)
Dokładnie- odebrano jej 4 dzieci z poprzedniego małżeństwa, bo akurat leczyła się na depresję, a mąż zmarł.

Kobiecie udało się ułożyć życie na nowo, mimo że wiele osób po takich przebojach życiowych mogłoby popaść w jakiś alkoholizm albo skończyć marnie.
Kobieta znalazła dobrego, kochającego męża. Udało jej się założyć nową rodzinę. Wraz z mężem udało jej się wychować fajne dzieciaki. PR mediów? Dziwne, że rodzinę jednogłośnie chwalą pomoc społeczna, szkoła dzieci i wszyscy- co do jednego- sąsiedzi. Słuchałam kilka tygodni temu wypowiedzi siostry małej Róży- fajna dziewczynka, ładnie się wypowiadała, widać, że normalna.
Lekkie upośledzenie umysłowe nie oznacza, że kobieta nie da rady wychować kolejnego dziecka. Mąż pracuje, dom mają normalny, o dzieci dbają. Jedynymi argumentami sądu był BAŁAGAN w domu w momencie wizytacji (przecież kobieta w 9 msc mogła nie mieć siły już ogarnąć domu, a mąż na przyjazd ze szpitala na pewno ogarnąłby. Mieli przygotowany kącik dla dziecka, widać, że było wyczekiwane i upragnione) oraz prawdopodobne upośledzenie matki. Z tym, że żaden biegły sądowy jej nie zbadał, posługiwali się jedynie jej aktami sprzed wieeeelu lat o leczeniu się. Ma problem z wypowiedzeniem się na wizji- to chyba oczywiste, że jest w szoku. Potraktowano ją jak zwierzę- zatrzymano laktację, wysterylizowano, odebrano dziecko i odesłano ją do domu samą. Przecież to z rozpaczy zwariować można. Sterylizacja nie była konieczna i nie miała na celu ratowania życia pacjentki w konkretnej chwili. Zagrożeniem życia dla niej mógł być następny poród, ale decyzja też należała w tej sprawie jedynie do niej i ewentualnie męża i nikt nie miał prawa tej kobiety sterylizować i mam ogromną nadzieję, że lekarze ze szpitala zostaną surowo ukarani.
Co do alkoholu- sąsiedzi właśnie mówili, że ta rodzina nie pije.
Jest to ewidentnie dyskryminacja matki ze względu na status społeczny i stan zdrowia. Coraz częściej atakuje się rodziny nietuzinkowe, inne, nie pasujące do obrazu idealnej rodzinki.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:52   #28
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Coraz częściej atakuje się rodziny nietuzinkowe, inne, nie pasujące do obrazu idealnej rodzinki.
No bez przesady.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:55   #29
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
I tak by już nie ich mieć nie mogła, bo podczas kolejnego porodu najprawdopodobniej by zmarła. Zadaniem lekarzy jest ochrona życia pacjenta i w pewnym sensie lekarze ochronili ją przed pewną śmiercią, która czekałaby kobietę przy kolejnym porodzie.
Zgadzam sie, nie nam wyrokowac, w takich sytuacjach prawda zawsze lezy gdzies po srodku, a jakby do tego dodac jeszcze medialne manipulacje, to juz wychodzi z tego pelen galimatias.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:56   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sterylizacja bez zgody pacjentki

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Się zastanawiam:bo pisałaś,że uczyłaś dwoje z tych dzieci.Jak te dzieci sobie radziły?I psychicznie,i z nauką?
Dzieci upośledzone lekko i umiarkowanie, mocne zaburzenia psychiczne do tego. reszta dzieci (prócz tego najstarszego) również aktualnie w szkole specjalnej, nie wiem, z jakimi stopniami upośledzenia, ale podejrzewam, że z FAS raczej źle, niż dobrze.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.