głodówka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-01, 18:40   #1
19szpaczyca91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 119

głodówka


witam mam takie pytanie czy na glodowce(picie tylko wody) mozna wytrzymac 14 dni ! bo czytalam w internecie ze niektorzy tak robia a nawet 21 dni.. bylam w szoku jak to przeczytalam..moze stosowalyscie cos takiego ??gdys jestem ciekawa czy to wogole realne(dla zdrowych osob)
19szpaczyca91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 18:55   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: głodówka

Cytat:
Napisane przez 19szpaczyca91 Pokaż wiadomość
witam mam takie pytanie czy na glodowce(picie tylko wody) mozna wytrzymac 14 dni ! bo czytalam w internecie ze niektorzy tak robia a nawet 21 dni.. bylam w szoku jak to przeczytalam..moze stosowalyscie cos takiego ??gdys jestem ciekawa czy to wogole realne(dla zdrowych osob)
Nie, nie mozna - to powazne zagrozenie dla zdrowia.

Nigdy w zyciu nie decyduj sie na takie bezsensowne, beznadziejne i niebezpieczne rzeczy. Nic Ci to nie da. Zwolnisz tylko sobie metabolizm (organizm pozbawiony jedzenia bedzie gromadzil tluszcz), bedziesz zmeczona, ospala, a gdy to skonczysz, to sie zacznie efekt jojo, bo z mega wolnym metabolizmem wszystko bedzie szlo Ci w tluszcz.

Nawet nie mysl o takich bzdurach.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:33   #3
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: głodówka

Bożeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dopomóż!

jesli Cie to tak bardzo interesuje to oglądałam ostatnio na canalu dokument o człowieku który popełnił samobójstwo przez głodówke. połozył sie w lesie po pseudonamiotem z folii i umierał w bólach przez 60dni.

czyli szybka matematyka. on leżał żył 60dni, człowiek chodząc, pracując, ucząc się może nie dobić nawet marnych 30. więc nie porywałabym sie z motyką na słońce na 21dniową głodówke, jeśli chciałabym przeżyć jeszcze z 10lat. bo generalnie bo czymś takim organizm do siebie raczej nie wraca.
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:41   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: głodówka

z tego co ja pamiętam człowiek bez wody pożyję ok 3dni do tygodnia w sumie nawet tygodnia się nie wytrzyma, bez jedzenia właśnie od 1- 2 tygodni.

czyli podsumowując tak można się najzwyczajniej w świecie zabić.

i nie wierze, że ktoś przetrwał 2 miesiace ( 60 dni) w lesie bez jedzenia i wody tydzień bym mu dała maksymalnie, nie ma najmniejszych szans żeby ktokolwiek wytrzymał dwa miesiące, to jest fizycznie niemożliwe. Jak miał wodę to daję mu kams 3 tygodnie.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:24   #5
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: głodówka

uwierz mi że też sie zdziwiłam. film ma tytuł odgłosy owadów - zapiski mumii. ponoć na faktach audendycznych. Facet był niemcem a film powstał na podstawie pamiętnika który znaleźli przy zwłokach.

nie polecam oglądac całego bo można z nudów umrzeć szybciej niż główny bohater.
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 13:31   #6
Jackie Nice
Raczkowanie
 
Avatar Jackie Nice
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: głodówka

widze ze macie tu male pojecie na temat glodówki głodowka lecznicza przeprowadzona z glowa jest dobra dla organizmu - stad od wieków w wielu religiach wprowadzane sa posty na wiosne itp. Spokojnie mozna przezyc 40 dni na glodowce, to jest max dla zdrowego meżczyzny. Zasada jest ze do glodowki potrzebne jest 2 tygodniowe przygotowanie a wychodzenie z niej trwa tyle ile sama glodowka.
Poczytajcie sobie co nieco

http://www.glodowka.pl/podstrona.php?dzial=moc
__________________
Uwielbiam koty bo są wredne i nieufne, mają wciąż przymknięte nonszalancko oczy i znikają wśród swoich ścieżek. Ale kiedy wracają opowiadają o wszystkim mrucząc Ci do snu, wtulając z ufnością swe miękkie ciałka.
Jackie Nice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 14:51   #7
fierce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: głodówka

Będąc ciut młodszą i głupszą robiłam sobie głodówki.. wiadomy cel - zabić wstrętne kg.. pilam wodę, jadłam nic albo np pół zielonego jabłka.. dużo ćwiczyłam.. Nie można ćwiczyć mając długo pusty żołądek - takie dziwne uczucie podczas choćby truchtu... jeśli już drastyczna dieta to moja rada - lepiej ograniczyc jedzenie - jeść mało zdrowo, ale mieć coś na żołądku... bo dla mnie kochającej sport głodówki są niewskazane.. zabijają siłę.. choć im lżejsza tym lepiej się czułam.. ale takie są złego początki!
fierce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 17:05   #8
Kikiki
Raczkowanie
 
Avatar Kikiki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 313
Dot.: głodówka

Ja kiedyś przez 20 dni jadłam dziennie 1 jabłko i 1 kawe z mlekiem. Piłam też parę szklanek wody. Schudłam 5 kg, dobrze się czułam i nie czułam głodu. Ale byłam słaba. A i piłam herbate z miodem - 1 dziennie. Nie wiem jak mi się to wszystko udało. Teraz bym nie dała rady. To było na urlopie więc zero stresu i dużo miałam snu.
UWAGA! Odpowiedziałam tylko na pytanie o głodówkę. Nieżyczę sobie wyzwisk że jestem głupia itd. Podzieliłam się tylko doświadczeniem. Nikogo do głodówki nie namawiam. Piszę tę uwagę, bo znam reakcje na wypowiedzi jak moja. Zaraz "umoralnianie" itp. Nie chcę tego.
Kikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 23:34   #9
bertha233
Raczkowanie
 
Avatar bertha233
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 471
Dot.: głodówka

Wiesz.. ja widziałam w takim programie jak dziewczyna zjadła pająka wielkości swojej dłoni! Pomimo że to widziałam, nie zjadam pająków wielkości swojej dłoni myślę że tak jak podana przez Ciebie głodówka, bardziej by mi to zaszkodziło niż pomogło..

Nie przeszłabym na głodówkę nawet gdyby mi płacili (nawet tyle ile tamta dziewczyna dostała za ten numer z pająkiem )
__________________
Tiki riki tiki tak

1.04 - 50kg - R stop 19.04 - 48.3kg - yy?
W zimę można schudnąć

Zabiegana studentka
bertha233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 10:02   #10
Kikiki
Raczkowanie
 
Avatar Kikiki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 313
Dot.: głodówka

Zgadza się. To kwestia wyboru.
Kikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:33   #11
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: głodówka

maksymalna dlugosc glodowki zalezy od ilosci miesni i tkanki tluszczowej.
najpierw organizm rozbija bialka,"zjedzenie" 100g mokrej masy miesniowej pozwala na przezycie 7dni. potem jako material energetyczny wykorzystywane sa tluszcze.
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 00:04   #12
Kikiki
Raczkowanie
 
Avatar Kikiki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 313
Dot.: głodówka

Ja prawie wcale nie mam mięśni to chyba od razu by mi zaczęło zżerać tłuszcz. Niestety silnej woli mam za mało na chociażby 1 dzień głodówki. Kiedyś było inaczej.
Kikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 00:27   #13
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: głodówka

Cytat:
Napisane przez Kikiki Pokaż wiadomość
Ja prawie wcale nie mam mięśni to chyba od razu by mi zaczęło zżerać tłuszcz. Niestety silnej woli mam za mało na chociażby 1 dzień głodówki. Kiedyś było inaczej.
ale oprocz miesni sa tez inne bialka ustrojowe
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:00   #14
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: głodówka

tak na marginesie,do wszystkich edkowych.
w swojej chorej fascynacji roznymi dziwnymi rzeczami przeczytalam ksiazke z relacji bylych wiezniow oraz opis techniczny obozu auschwitz.
pisze o tym,bo wiele osob porownuje osoby chore na anoreksje do ofiar obozu,ktore,bylo nie bylo,umieraly z glodu .
mianowice, racje zywnosciowe opracowane na 2400 lub 1700kcal w rzeczywistosci wynosily 1700/osoby pracujace/ lub 1300/osoby nie pracujace/kcal/jadlospisu nie podam,bo jeszcze ktoras sprobuje/. mozecie sobie porownac i wnioski zostawiam kazdej indywidualnie
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 09:04   #15
foltynka
Zakorzenienie
 
Avatar foltynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: tam gdzie kończą się drogi zaczyna się WOLNOŚĆ...
Wiadomości: 5 711
GG do foltynka
Dot.: głodówka

z doswiadczenia moich kolezanek wynikało,ze na głodowce i samej piciu wody wytrzymały max 9-12 dni, schudly 8 kilo, a pozniej pojwił sie wilczy głód wielki jo jo i tak z biegiem czasu i lat było juz tylko gorzej i wagi 60 kg spadły na 5 przykładowo, a jo jo im dało o wiele wiecej bo teraz maja po 80-90 kg i diety na nie nie działaja
__________________

ciało w przebudowie... było 66 kg... jest 57 kg... będzie 52 kg ?


kocham kawę
hybrydy moja nowa pasja

Być może ten, którego kocham
Jest moich marzeń wiernym cieniem
I jeśli o mnie śni po nocach,
jest moim życiem i spełnieniem
( 26.07.2008 forever )
foltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 12:10   #16
Dorota11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: głodówka

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie, nie mozna - to powazne zagrozenie dla zdrowia.

Nigdy w zyciu nie decyduj sie na takie bezsensowne, beznadziejne i niebezpieczne rzeczy. Nic Ci to nie da. Zwolnisz tylko sobie metabolizm (organizm pozbawiony jedzenia bedzie gromadzil tluszcz), bedziesz zmeczona, ospala, a gdy to skonczysz, to sie zacznie efekt jojo, bo z mega wolnym metabolizmem wszystko bedzie szlo Ci w tluszcz.

Nawet nie mysl o takich bzdurach.
Jak się nie ma pojęcia o głodówkach leczniczych to sie milczy a już na pewno nie udziela się nikomu rad. Głodówka jest jak najbardziej zdrowa, wystarczy poczytać o tym w necie i oczywiście najpierw sie do takiej kuracji odpowiednio przygotowac. Miałam okazję poznac osobiście Panią Bożenę Pest, która przeprowadza takie głodówki i propaguje w ten sposób zdrwwy styl życia. organizuje równiez wzcasy z głodówką leczniczą w górach i nad morzem. Wiem o tym, bo sama tam byłam i pod okiem tej wspaniałej kobiety, oczyściłam swój organizm, schudłam kilka kilogramów w tydzień i czuję sie wysmienicie. Polecam wszystkim taka kurację. Poprawia się po niej przemiana materii ( a nie zwalnia, jak ktos tu napisał!!!), cera nabiera zdrowego wygladu, nie mówiąc juz o lśniacych włosach i świetnym samopoczuciu. Po takiej głodówce należy potem "mądrze" powracac do niormalnego jedzenia, żeby nie było efektu jo-jo. Mi się tak udało, choć chciałabym jeszcze zrzucić kilka kg. Mam mnóstwo materiałów na temat głodówek( dostałąm je od Pani Bożeny własnie). jeśli ktos byłby zainteresowany, to chętnie się podzielę)
Dorota11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 22:10   #17
Lerian2204
Raczkowanie
 
Avatar Lerian2204
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 37
Dot.: głodówka

Boże jakie tu głupoty są wypisywane ! Głodówka nie jest niczym złym tylko trzeba się do niej oczywiście przygotować
Ja robiłam z reguły taki moje koleżanki też :
Głodówkę powinno poprzedzać co najmniej tygodniowa dieta niskobiałkowa, odstawić (jeżeli ktoś jada) mięso.
3 dni przed głodówką należy jeść tylko warzywa i owoce.
Przez okres głodówki pijesz wode ,herbatke czerwona i zielona mozna tez pic wode z sokiem z cytryny.
a okres wyjscia z głodówki powinien trwac tyle ile sama głodówka czyli np 7 dni to wygladalo by to tak
1 dzień - soki bez cukru rozcieńczone pół na pół z woda (do 3 szklanek)

2 dzień - soki nie rozcieńczone

3 dzień - dodajesz :warzywa

4 dzień - warzywa + owoce

5 dzień - +gruba kasza , ciemny ryż
6 dzień - +mięso chude np. piersi z kurczaka
7 dzień - +nabiał (chudy) sery, jogurty


---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Może ktoś zaczyna głodówke ? ja zaczynam od jutra raźniej by było
Lerian2204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 19:49   #18
23050a0aad90a8080080283bdf8df74620320c76_5f9f4c02e1681
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 18
Dot.: głodówka

To może ja tutaj zadam pytanie które mnie dręczy
Mianowicie czy jak się ćwiczy na głodówce to dużo mięśni się traci? Czy ćwicząc siłowo można je wzmocnić mimo tego, że się mało je? Pytam bo chcę przeprowadzić taką głodówkę oczyszczającą na max 5 dni ale nie chcę przestać ćwiczyć
23050a0aad90a8080080283bdf8df74620320c76_5f9f4c02e1681 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 17:05   #19
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: głodówka

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
tak na marginesie,do wszystkich edkowych.
w swojej chorej fascynacji roznymi dziwnymi rzeczami przeczytalam ksiazke z relacji bylych wiezniow oraz opis techniczny obozu auschwitz.
pisze o tym,bo wiele osob porownuje osoby chore na anoreksje do ofiar obozu,ktore,bylo nie bylo,umieraly z glodu .
mianowice, racje zywnosciowe opracowane na 2400 lub 1700kcal w rzeczywistosci wynosily 1700/osoby pracujace/ lub 1300/osoby nie pracujace/kcal/jadlospisu nie podam,bo jeszcze ktoras sprobuje/. mozecie sobie porownac i wnioski zostawiam kazdej indywidualnie
Twierdzisz, że więźniowie sowieckich obozów koncentracyjnych dostawali porcje pożywienia o takiej kaloryczności?? Nie wiem, jaką ksiażkę przeczytałaś. Nie uważam się za eksperta, aczkolwiek przeczytałam masę książek o tej tematyce, oczywiście opartych na faktach, pamiętnikach itp, i nawet w obozach radzieckich, w których głód był nieco mniejszy, nie dostawali tyle pożywienia. Nawet połowy z tego.

Przepraszam za OT, ale obozy od dawna są w kręgu moich zainteresowań, więc musiałam to jakoś skomentować...
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 20:37   #20
Lerian2204
Raczkowanie
 
Avatar Lerian2204
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 37
Dot.: głodówka

[1=23050a0aad90a8080080283 bdf8df74620320c76_5f9f4c0 2e1681;15363288]To może ja tutaj zadam pytanie które mnie dręczy
Mianowicie czy jak się ćwiczy na głodówce to dużo mięśni się traci? Czy ćwicząc siłowo można je wzmocnić mimo tego, że się mało je? Pytam bo chcę przeprowadzić taką głodówkę oczyszczającą na max 5 dni ale nie chcę przestać ćwiczyć[/QUOTE]
Wydaje mi się ,że raczej nie ma się siły na ćwiczena bynajmniej przez pierwsze 3 dni . Ellene nie jestem super doświadczona ale raczej na głodówce nie wzmocnisz mieśni po głodówce mogłabyś sie za to zabrać albo ćwicz zdecydowanie mniej bo padniesz
Lerian2204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.