atak?pobicie? obrona? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 19:12   #1
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Question

atak?pobicie? obrona?


nie znalazłam takiego watku a jestem ciekawa waszych odpowiedzi.
Miałyscie kiedys przykra sytuacje typu zostałyscie napadniete albo okradzione? Co robiłyscie w takich sytuacjach? a moze jakies porady czego nie robic?Mam nadzieje ze wiekszosc odpowiedzi bedzie typu"gdyby mnie cos takiego spotkało zrobiłabym to i to" a nie z włąsnego doswiadczenia.
Uczeszczałyscie na jakies kursy samoobrony? a moze wiecie gdzie sie takie odbywaja?Chciałam stworzyc taki maly "poradnik" jak uniknac albo jak zminimalizowac ewentualne zagrozenie, a wydaje mi sie ze o takie w dzisiejszych czasach nie trudno

Pozdrawiam
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:18   #2
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Z samoobrony pamiętam że pierwsze co robić gdy ktoś nas zajdzie od tyłu do wcisnąć mu dwa palce w oczy. Raczej mała kobietka nie przerzuci przez ramię koksa :p tak mi doradzono. Wcisnąć paluchy w oczy potem uciekać gdzie pieprz rośnie. Gdy zrobimy to z wyczuciem napastnikowi nie stanie się krzywda lecz straci chwilowo orientacje
Owa sytuacja nie spotkała mnie nigdy (na szczęście)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:20   #3
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: atak?pobicie? obrona?

ja gdzies słyszalam zeby czyms ukłuc:kluczami długopisem. dlatego gdy wracam lub gdzies ide i jest ciemno sciskam w dłoni klucze:P
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:26   #4
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
nie znalazłam takiego watku a jestem ciekawa waszych odpowiedzi.
Miałyscie kiedys przykra sytuacje typu zostałyscie napadniete albo okradzione? Co robiłyscie w takich sytuacjach? a moze jakies porady czego nie robic?Mam nadzieje ze wiekszosc odpowiedzi bedzie typu"gdyby mnie cos takiego spotkało zrobiłabym to i to" a nie z włąsnego doswiadczenia.
Uczeszczałyscie na jakies kursy samoobrony? a moze wiecie gdzie sie takie odbywaja?Chciałam stworzyc taki maly "poradnik" jak uniknac albo jak zminimalizowac ewentualne zagrozenie, a wydaje mi sie ze o takie w dzisiejszych czasach nie trudno

Pozdrawiam
Kursy samoobrony to sobie można darować. Lepszy jakiś styl walki i min. 2 lata treningów.
Najbardziej zagrożone są tzw. "ofiary" - ludzie o pewnym profilu psychologicznym.
Kiedyś chodziłem do pewnego klubu studenckiego, mieścił się on na skraju parku, obok 2 boiska do gry w piłkę. Jeden kolega został 3 razy napdnięty i okradziony w przeciągu dwóch lat - nikomu innemu z klubowiczów a było nas około 30 nic podobnego się nie przytrafiło.
Kolega był trochę strachliwy i nerwowy dość wrażliwy itd.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:29   #5
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Kursy samoobrony to sobie można darować. Lepszy jakiś styl walki i min. 2 lata treningów.
Najbardziej zagrożone są tzw. "ofiary" - ludzie o pewnym profilu psychologicznym.
Kiedyś chodziłem do pewnego klubu studenckiego, mieścił się on na skraju parku, obok 2 boiska do gry w piłkę. Jeden kolega został 3 razy napdnięty i okradziony w przeciągu dwóch lat - nikomu innemu z klubowiczów a było nas około 30 nic podobnego się nie przytrafiło.
Kolega był trochę strachliwy i nerwowy dość wrażliwy itd.


no ale jak potencjalny oprawca:P moze rozpoznac taka ososbe po kilku min. obserwacji?
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:30   #6
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
ja gdzies słyszalam zeby czyms ukłuc:kluczami długopisem. dlatego gdy wracam lub gdzies ide i jest ciemno sciskam w dłoni klucze:P
Tak skończy się tym, że Cię jeszcze ktoś pobije zamiast tylko okraść.
Kup sobie lepiej miotacz gazu. Mnie kiedyś miotacz gazu uratował jak mnie 4 chłopców postanowiło obić za to, że jestem z Krakowa a byłem u babci na wakacjach w Żninie
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:32   #7
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: atak?pobicie? obrona?

O właśnie ;} gaz pieprzowy :} tata mi kiedyś ofiarował jak wychodziłam na sylwestra. Nie zdarzyło mi się go użyć ale pokonując drogę z przystanku do domu trzymałam go w ręce gotowego do użycia. Minęła data ważności ale ten wątek mi przypomniał że zbliża się sylwester i lepiej mieć coś takiego :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-20, 19:36   #8
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Gaz pieprzowy dobry pomysł, ale przedewszystkim trzeba iść pewnie z głową do góry, aby nie pokazać, że jesteśmy słabe i się boimy bo to tylko zachęca. Jeśli ma się możliwość to najlepiej iść z kimś, zawsze bezpieczniej.
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:40   #9
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: atak?pobicie? obrona?

ja bym sie bała takiego gazu, no bo dajmy na to ze nie zdaze albo cos go uzyc ktos mi go wyrwie i dostane po oczach?:P
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:44   #10
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
no ale jak potencjalny oprawca:P moze rozpoznac taka ososbe po kilku min. obserwacji?
Dość prosto będę trochę generalizować taka osoba ma nie pewne ruchy, idzie zgrabiona, wzrok spuszczony(patrzy w ziemię), przyspiesza krok, przechodzi na drugą stronę ulicy itd.

Jak powinna się zachowywać osoba, która zauważa potencjalne niebezpieczeństwo np. 3 osiłków:

- jeśli zobaczy się ich dość wcześnie to przejść na drugą stronę ulicy ale nie należy tego robić na kilka metrów przed nimi bo okazuje się w ten sposób strach.

- krok rytmiczny pewny siebie, nie przyspieszać mijając ich, sylwetka wyprostowana, głowa podniesiona wzrok skierowany na wprost i nie prowokować typków patrząc na nich lub w oczy.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:54   #11
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
ja bym sie bała takiego gazu, no bo dajmy na to ze nie zdaze albo cos go uzyc ktos mi go wyrwie i dostane po oczach?:P
Ja jak wracałam trzymałam go zawsze w ręce z palcem na przycisku - działa z odległości 4 metrów, jak usłyszysz że ktoś się skrada odwracasz się i psikasz
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-20, 20:13   #12
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Z samoobrony pamiętam że pierwsze co robić gdy ktoś nas zajdzie od tyłu do wcisnąć mu dwa palce w oczy. Raczej mała kobietka nie przerzuci przez ramię koksa :p tak mi doradzono. Wcisnąć paluchy w oczy potem uciekać gdzie pieprz rośnie. Gdy zrobimy to z wyczuciem napastnikowi nie stanie się krzywda lecz straci chwilowo orientacje
Owa sytuacja nie spotkała mnie nigdy (na szczęście)
już widzę swoje "wyczucie" gdy ktoś mnie napada
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 20:55   #13
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Tak skończy się tym, że Cię jeszcze ktoś pobije zamiast tylko okraść.
Kup sobie lepiej miotacz gazu. Mnie kiedyś miotacz gazu uratował jak mnie 4 chłopców postanowiło obić za to, że jestem z Krakowa a byłem u babci na wakacjach w Żninie
Nie strasz mnie proszę, bo też mam babcię w Żninie i chyba zainwestuję w taki gaz jak do niej pojadę
Mnie nigdy nic złego nie spotkało, pewnie dlatego, że po nocach sie nie szwendam, a już na pewno nie sama. Myślę, że po prostu oddałabym telefon czy portfel i liczyła na to, że nikt mnie nie pobije. Bicie sie nie wchodzi w grę(chyba, że miałabym okazję wbić komuś palce w oczy czy z całej siły walnąć w nos, ale to sposób na jedną osobę a nie 5), ucieczka w glanach też raczej nie Z kolei gaz nie jest zbyt praktyczny, bo jego skuteczność zależy też od wiatru.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 20:59   #14
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: atak?pobicie? obrona?

no wlasnie o wietrze nie pomyslalam:P moge sobie przeciez sama napsikac w oko;|

Edytowane przez antidotum89
Czas edycji: 2009-12-20 o 20:59 Powód: literówka
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 21:09   #15
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Nie strasz mnie proszę, bo też mam babcię w Żninie i chyba zainwestuję w taki gaz jak do niej pojadę
Mnie nigdy nic złego nie spotkało, pewnie dlatego, że po nocach sie nie szwendam, a już na pewno nie sama. Myślę, że po prostu oddałabym telefon czy portfel i liczyła na to, że nikt mnie nie pobije. Bicie sie nie wchodzi w grę(chyba, że miałabym okazję wbić komuś palce w oczy czy z całej siły walnąć w nos, ale to sposób na jedną osobę a nie 5), ucieczka w glanach też raczej nie Z kolei gaz nie jest zbyt praktyczny, bo jego skuteczność zależy też od wiatru.
Nie przesadzaj żeby nie był skuteczny musiałby wiać huragan a miotacz skierowany pod wiatr,
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 21:47   #16
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: atak?pobicie? obrona?

To 'wyskakuje' pod wysokim ciśnieniem, takim no kurcze 'jednolitym' strumieniem i wiatr ma mało do rzeczy :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 00:13   #17
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Taki gaz pieprzowy bez zezwolenia to ponoć co najwyżej może wywołać lekki katar u kogoś kto nas zaatakuje, a na pewno dodatkowo go rozwścieczy.

Wiem, bo moja koleżanka kiedyś zmuszona była użyć - ponoć efekt mimo bliskiej odległości prawie zerowy. Ale może ten gaz, który miała po prostu był tak słaby?

Mnie na szczęście nikt nigdy nie zaatakował. Chyba, że można zaliczyć do tego paru ekshibicjonistów z parku. Jednak oni mnie nie zaatakowali tylko obnażyli to co mieli i uciekli (ohyda swoją drogą ).
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 07:30   #18
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Taki gaz pieprzowy bez zezwolenia to ponoć co najwyżej może wywołać lekki katar u kogoś kto nas zaatakuje, a na pewno dodatkowo go rozwścieczy.

Wiem, bo moja koleżanka kiedyś zmuszona była użyć - ponoć efekt mimo bliskiej odległości prawie zerowy. Ale może ten gaz, który miała po prostu był tak słaby?

Mnie na szczęście nikt nigdy nie zaatakował. Chyba, że można zaliczyć do tego paru ekshibicjonistów z parku. Jednak oni mnie nie zaatakowali tylko obnażyli to co mieli i uciekli (ohyda swoją drogą ).
Pieprzowy rzeczywiście słaby - dlatego ja od początku pisałem gaz a nie gaz pieprzowy
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 07:49   #19
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Ja kiedyś zostałam zaatakowana przez chłopaczka wyższego odemnie o glowe.. zlapal mnie od tylu, przycisnal mi rece moje rece do ciala, wiec za nic nie dalabym rady wlozyc mu palca w oko, a z kluczami to tez nie tak latwo, bo sama je sciskalam w rece - ale co ja mialam zrobic skoro on trzymal mnie za te rece ale na szczescie umiem glosno krzyczec wiec sasiadka wyszla z domu i chlopak uciekla.. ale do dzis boje sie sama chodzic - gdziekolwiek
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 08:31   #20
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
no wlasnie o wietrze nie pomyslalam:P moge sobie przeciez sama napsikac w oko;|
Jest gaz pieprzowy w żelu - nie rozwiewa się na wietrze, więc w oczy sobie nie psikniesz.
Za to spray tworzy taką chmurę tego gazu i łatwiej wcelować w napastnika.

Ale ja właśnie bałabym się, że wyrwie mi ten gaz i ja dostanę nim po twarzy.
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 12:01   #21
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: atak?pobicie? obrona?

a gaz paralizujacy? czy jakos tak? albo paralizator?(nie no zarcik z tym ostatnim:P)
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 12:32   #22
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
a gaz paralizujacy? czy jakos tak? albo paralizator?(nie no zarcik z tym ostatnim:P)
Taki najlepszy
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 12:40   #23
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: atak?pobicie? obrona?

Przede wszystkim to należy unikać konfrontacji, uciekać, krzyczeć itd. i to jest najlepsze wyjście z sytuacji. No ale czasem się nie da. Ja zostałam napadnięta przez kilku gówniarzy w pracy (!) akurat byłam sama w biurze. Narobili mi trochę bałaganu, ale poradziłam sobie z nimi. Najpierw się przestraszyłam, a potem wściekłam, złapałam nożyczki w rękę i tak ich zwyzywałam agresywnie, że oni się przelękli i uciekli, po drodze jeszcze zbili szybę na klatce schodowej i tyle ich widziałam.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:12   #24
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
nie znalazłam takiego watku a jestem ciekawa waszych odpowiedzi.
Miałyscie kiedys przykra sytuacje typu zostałyscie napadniete albo okradzione? Co robiłyscie w takich sytuacjach? a moze jakies porady czego nie robic?Mam nadzieje ze wiekszosc odpowiedzi bedzie typu"gdyby mnie cos takiego spotkało zrobiłabym to i to" a nie z włąsnego doswiadczenia.
Uczeszczałyscie na jakies kursy samoobrony? a moze wiecie gdzie sie takie odbywaja?Chciałam stworzyc taki maly "poradnik" jak uniknac albo jak zminimalizowac ewentualne zagrozenie, a wydaje mi sie ze o takie w dzisiejszych czasach nie trudno

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
ja gdzies słyszalam zeby czyms ukłuc:kluczami długopisem. dlatego gdy wracam lub gdzies ide i jest ciemno sciskam w dłoni klucze:P
Wg mnie te kursy samoobrony sa funta klakow niewarte. Tak samo, jakos watpie w zastosowanie rad o kluciu dlugopisem.

Najlepszym sposobem jest unikanie/zapobieganie takim sytuacjom.

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
a gaz paralizujacy? czy jakos tak? albo paralizator?(nie no zarcik z tym ostatnim:P)
Ze co ??
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:34   #25
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: atak?pobicie? obrona?

paralizator to też dobry sposób, z tym że trzeba być blisko atakującego by go użyć. Mój tato ma paralizator i bierze go zawsze gdy włącza się alarm w firmie. Musi przejść przez dość ciemną uliczkę i to w zasadzie taką w krzakach. Dodatkowo ten paralizator ma jeszcze latarkę więc oświetla sobie drogę. A paralizator na bank przestraszy gdy się go tylko włączy. Psy odstrasza skutecznie (żeby nie było mój tato nie używa go do straszenia zwierząt, ale często po drodze mija niezbyt przyjaźnie nastawione psy i samo włączenie go, odstrasza).
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:38   #26
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
paralizator to też dobry sposób, z tym że trzeba być blisko atakującego by go użyć. Mój tato ma paralizator i bierze go zawsze gdy włącza się alarm w firmie. Musi przejść przez dość ciemną uliczkę i to w zasadzie taką w krzakach. Dodatkowo ten paralizator ma jeszcze latarkę więc oświetla sobie drogę. A paralizator na bank przestraszy gdy się go tylko włączy. Psy odstrasza skutecznie (żeby nie było mój tato nie używa go do straszenia zwierząt, ale często po drodze mija niezbyt przyjaźnie nastawione psy i samo włączenie go, odstrasza).
Na paralizator nie trzeba czasem pozwolenia?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:42   #27
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wg mnie te kursy samoobrony sa funta klakow niewarte. Tak samo, jakos watpie w zastosowanie rad o kluciu dlugopisem.

Najlepszym sposobem jest unikanie/zapobieganie takim sytuacjom.



Ze co ??


ciekawe jak mozna zapobiec? nie wychodzic w domu? jakis śmigłowiec?

a tak pozatym nie wiem co dziwnego widzisz w tym ze wspomniałam o gazie paralizujacym w koncu chyba stworzono go do samoobrony;|
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:46   #28
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: atak?pobicie? obrona?

mnie co prawda nikt nie napadł,ale miałam kiedyś taką sytuację,że szłam sama wieczorem od koleżanki z urodzin.Daleko do domu nie miałam,ale było tak pusto na ulicy,że masakra... jeszcze niektóre uliczne lampy nie świeciły więc było ciemno.Ja bylam w szpilkach bo urodziny były takie bardziej "eleganckie".Podjecha l koło mnie samochód a w środku dwóch chłopaków.Jechali za mną baardzo długo.A że w szpilkach daleko bym nie uciekła to udałam,że mama do mnie dzwoni naprawdę nie wiedziałam co zrobić... nogi miałam jak z waty.. aż mi te szpilki zaczęły się uginać zaczęłam mówić przy tych chłopakach do słuchawki i bałam się ,zeby w tym czasie ten telefon nie zadzwonił zaczęłam mówić teksty w stylu: " Ooo!! Już po mnie wujek z tatą wyjechał samochodem? To dobrze"

I sobie odjechali a ja szpilki w locie zdjęłam i ucieklam..
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:50   #29
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ze co ??
dla przykladu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=840688037
lub http://www.swistak.pl/a4872103,GAZ-O...1-GRATIS.html#

bezpośrednim efektem działania gazu jest paraliż układu oddechowego, pieczenie oczu, nosa oraz duszenie uniemożliwiające dalszy atak napastnika
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 15:01   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: atak?pobicie? obrona?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
ciekawe jak mozna zapobiec? nie wychodzic w domu? jakis śmigłowiec?
Normalnie - patrzysz gdzie, kiedy, z kim, jak chodzisz lub nie.

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
a tak pozatym nie wiem co dziwnego widzisz w tym ze wspomniałam o gazie paralizujacym w koncu chyba stworzono go do samoobrony;|
Nie wiedzialem, ze takie srodki mozna tak po prostu kupic, nie trzeba na to pozwolenia??
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.