Prostokątny pokój i problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-16, 11:39   #1
Wyindywidualizowana
Raczkowanie
 
Avatar Wyindywidualizowana
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 441

Prostokątny pokój i problem


Witam
Mam w planach remont pokoju ale im więcej nad tym myślę tym więcej mam wątpliwości. Mieszkam w pokoju niestety z bratem, więc muszą być dwa oddzielne łóżka. Pokój ma wymiary 3,5 m na 4,5m. Jedną ze ścian 3,5m w pełni zajmują okna i drzwi balkonowe. Problemem dla mnie jest ustawienie wszystkiego tak by pokój nie był zagracony. W pokoju muszą się znaleźć: 2 łóżka(tutaj też problem z wyborem łóżek), biurko, szara, komoda, szafka pod RTV. Ewentualnie coś jeszcze gdyby się zmieściło. Może macie jakieś pomysły jak można taki pokój umeblować? Z góry dziekuję za wszystkie propozycje
__________________

Wyindywidualizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 12:42   #2
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Prostokątny pokój i problem

to są takie tam pomysły...
może coś ci się spodoba, może cię coś zainspiruje albo natchnie
tak więc miłej zabawy
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 11:45   #3
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Cytat:
Napisane przez Wyindywidualizowana Pokaż wiadomość
Problemem dla mnie jest ustawienie wszystkiego tak by pokój nie był zagracony. W pokoju muszą się znaleźć: 2 łóżka(tutaj też problem z wyborem łóżek), biurko, szara, komoda, szafka pod RTV.

Najlepiej zabrać się do tego od podstaw - narysować (lub stworzyć w programie) pomieszczenie o interesujących nas wymiarach, wstawić elementy, które muszą się tam znaleźć (okna, drzwi, meble), a następnie dowolnie je ustawiać. Zorientujesz się wtedy jakie powinny być optymalne wymiary mebli w pokoju, aby wszystko się w nim zmieściło.
Przykład1 na rysunkach (na oko, bo nie wiem, gdzie znajdują się w rzeczywistości okna i drzwi balkonowe i drzwi do pokoju.)
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 18:14   #4
Dzun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Niedaleko Warszawy
Wiadomości: 33
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Cytat:
Napisane przez Wyindywidualizowana Pokaż wiadomość
Witam
Mam w planach remont pokoju ale im więcej nad tym myślę tym więcej mam wątpliwości. Mieszkam w pokoju niestety z bratem, więc muszą być dwa oddzielne łóżka. Pokój ma wymiary 3,5 m na 4,5m. Jedną ze ścian 3,5m w pełni zajmują okna i drzwi balkonowe. Problemem dla mnie jest ustawienie wszystkiego tak by pokój nie był zagracony. W pokoju muszą się znaleźć: 2 łóżka(tutaj też problem z wyborem łóżek), biurko, szara, komoda, szafka pod RTV. Ewentualnie coś jeszcze gdyby się zmieściło. Może macie jakieś pomysły jak można taki pokój umeblować? Z góry dziekuję za wszystkie propozycje
Jeśli chcesz mogę Ci zaprojektować wstępny zarys pkoju... Trochę w tym siedzę i mniej więcej wiem, co może pomóc, aby wydał się szerszy, niższy lub wyższy... Musisz jedynie wyrazić chęć i podać mi dokładne wymiary... A najlepiej jak napiszesz do mnie na gadu... Jak się zdecydujesz to napisz PW na pewno się odezwę

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Najlepiej zabrać się do tego od podstaw - narysować (lub stworzyć w programie) pomieszczenie o interesujących nas wymiarach, wstawić elementy, które muszą się tam znaleźć (okna, drzwi, meble), a następnie dowolnie je ustawiać. Zorientujesz się wtedy jakie powinny być optymalne wymiary mebli w pokoju, aby wszystko się w nim zmieściło.
Przykład1 na rysunkach (na oko, bo nie wiem, gdzie znajdują się w rzeczywistości okna i drzwi balkonowe i drzwi do pokoju.)

nie chce być nie miła... I proszę nie zrozum mnie źle... Ale ten projekt nie jest rewelacyjny... Wybrałaś bardzo optymalne rozwiązanie... Ja wolę jednak z lekka awangardowe przedsięwzięcia
Dzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 18:59   #5
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Prostokątny pokój i problem

ja sądzę, że warto przemyśleć ile macie rzeczy i jakie meble Wam się przydadzą jeszcze przed zakupem. Myślę, że prócz klasycznych rozwiązań można zagospodarować przestrzeń pod sufitem.
Załącznik 2795480
Na takich półkach można przechowywać mniej potrzebne rzeczy (chyba każdy ma takie ), książki też a dzięki temu jest więcej przestrzeni na podłodze bo np. nie musimy wstawiać do pokoju regału na takie rzeczy.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 09:35   #6
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Cytat:
Napisane przez Dzun Pokaż wiadomość


nie chce być nie miła... I proszę nie zrozum mnie źle... Ale ten projekt nie jest rewelacyjny... Wybrałaś bardzo optymalne rozwiązanie... Ja wolę jednak z lekka awangardowe przedsięwzięcia
Heh, nie obraziłaś mnie, bo ja tu nie bawiłam się w "projektowanie", tylko po prostu otworzyłam aplikację net+ i "wrzuciłam" wymienione meble, co zajęło mi jakieś 3 minuty.
Chodziło mi tylko o to, aby pokazać, że kiedy już wszystko będzie wstawione w pomieszczeniu, to potem można dowolnie manipulować elementami (a także zamieniać je na meble o trochę innych wymiarach) i tak krok po kroku wybrać najwygodniejsze rozwiązanie.
Gdybym chciała stworzyć rewelacyjny projekt, zabrałabym się za niego w cad kuchniach lub decorze i z pewnością potrwałoby to trochę dłużej.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 15:40   #7
Dzun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Niedaleko Warszawy
Wiadomości: 33
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Nie no ok Twoja wypowiedź jest satysfakcjonująca Ja projektuje w PRO100... Stary, prosty, ale za to ma bardzo realistyczne efekty
Dzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 09:38   #8
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Kiedyś próbowałam robić coś w demo pro100, ale jako że była to wersja niepełna, to miała ograniczenia, więc nie mogłam się przekonać. A potem wypożyczyłam, na próbę, cad decora i kuchnie, żeby zobaczyć jakie są w użytkowaniu i co można w nich zrobić. Były ok, przyzwyczaiłam się i już przy nich zostałam...
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 19:47   #9
Wyindywidualizowana
Raczkowanie
 
Avatar Wyindywidualizowana
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 441
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Jej...kilka dni mnie nie było a tu tyle odpowiedzi. Dziekuję bardzo ;***
__________________

Wyindywidualizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:00   #10
Dzun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Niedaleko Warszawy
Wiadomości: 33
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Spoko mogę dla Ciebie coś wykonać, z tym, że nie rozumiem Twojej wiadomości :P
Dzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 17:04   #11
Wyindywidualizowana
Raczkowanie
 
Avatar Wyindywidualizowana
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 441
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Jednak ;P W takim razie jutro wkleję narysowany plan pokoju
-------
Dodałam plan pokoju. Myślę, że teraz nie będzie problemu
__________________


Edytowane przez Wyindywidualizowana
Czas edycji: 2010-01-23 o 09:14
Wyindywidualizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 16:43   #12
LadyHoneyy
Raczkowanie
 
Avatar LadyHoneyy
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Prostokątny pokój i problem

ja tez mam problem z malym, prostokatnym pokojem z tym ze moj jest jeszcze mniejszy bo ma 2,25 m x 4 m. dziele go z siostra i tez nie jest ciekawie jesli chodzi o jego urzadzenie. tez prosilabym o jakies rady

zalaczam wyglad taki przyblizony z wymiarami
LadyHoneyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 21:30   #13
Dzun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Niedaleko Warszawy
Wiadomości: 33
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Cytat:
Wyindywidualizowana
Jednak ;P W takim razie jutro wkleję narysowany plan pokoju
-------
Dodałam plan pokoju. Myślę, że teraz nie będzie problemu


LadyHoneyy
ja tez mam problem z malym, prostokatnym pokojem z tym ze moj jest jeszcze mniejszy bo ma 2,25 m x 4 m. dziele go z siostra i tez nie jest ciekawie jesli chodzi o jego urzadzenie. tez prosilabym o jakies rady

zalaczam wyglad taki przyblizony z wymiarami

Spoko dziewczyny coś się wymyśli... Ze względuna to, że mam napięty weekend i pracuje do 16... Powiedzmy, że wstępnie na środę coś wam sklecę
Dzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 22:16   #14
LadyHoneyy
Raczkowanie
 
Avatar LadyHoneyy
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Ok, to czekam cierpliwie :p
dodam jeszcze ze u mnie pod oknem stoi rozkladana kanapa bo nie ma innej opcji spania gdy pokoj mam z siostra a pokoj jest tak maly ze 2 pojedyncze lozka raczej nie wejda myslalam nad komoda dwudrzwiowa, regalem na ksiazki i biurkiem na komputer bo wiecej mebli nie wejdzie.. heh nie wiem czy to dobry pomysl. Ogolnie taki pokoj to klapa 0 pola do popisu...
LadyHoneyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:04   #15
Wyindywidualizowana
Raczkowanie
 
Avatar Wyindywidualizowana
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 441
Dot.: Prostokątny pokój i problem

O to fajnie w takim razie też czekam cierpliwie.
__________________

Wyindywidualizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 13:11   #16
Dzun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Niedaleko Warszawy
Wiadomości: 33
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Cytat:
LadyHoneyy
Ok, to czekam cierpliwie :p
dodam jeszcze ze u mnie pod oknem stoi rozkladana kanapa bo nie ma innej opcji spania gdy pokoj mam z siostra a pokoj jest tak maly ze 2 pojedyncze lozka raczej nie wejda myslalam nad komoda dwudrzwiowa, regalem na ksiazki i biurkiem na komputer bo wiecej mebli nie wejdzie.. heh nie wiem czy to dobry pomysl. Ogolnie taki pokoj to klapa 0 pola do popisu...

Wyindywidualizowana
O to fajnie w takim razie też czekam cierpliwie.
Spokojnie, nie ma wnętrza, z którym faktycznie nic nie da się zrobić... Na każdą opcję jest jakieś rozwiązanie więc LadyHoneyy nie martw się coś napewno na to poradzę... Co do Wyindywidualizowanej będzie lepiej, bo jej pokój ma większe gabaryty... Damy radę
Dzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 14:08   #17
Aniusiorek
Raczkowanie
 
Avatar Aniusiorek
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 63
Dot.: Prostokątny pokój i problem

Też mam prostokątny pokój o wymiarach 2,6x4,4.
Tylko że nie mieszkam z bratem ( jestem jedynaczką ).
Więc u mnie sprawa jest łatwiejsza, ale u cb na pewno da się coś zrobić.
Aniusiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-22 15:08:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.