Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 15:56   #1
malibox
Przyczajenie
 
Avatar malibox
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Talking

Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)


Cześć zakładam ten wątek bo jakoś nie znalazłam informacji jakie chcę uzyskać. 2 dzień jestem na diecie Kwaśniewskiego czyli optymalna jem na śniadanie jajecznicę na boczku mniam, kawa na obiadek zjadłam dzisiaj kapustę na kolacje zapewne też będzie kapusta czy tak można? Zapraszam do dyskusji na temat tej diety. Czekam na porady wskazówki opinie na wszystko pozdrawiam
malibox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 18:59   #2
mona2007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodnipomorskie
Wiadomości: 2 523
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

jajka na boczku !!! bardzo dietetyczne- w sumie nie wiem na czym ta dietka polega, ale zycze powodzenia
__________________

CHCE CZUĆ SIĘ DOBRZE PATRZĄC NA SIEBIE, I CHCE ABY PATRZONO NA MNIE I WIDZIANO ATRAKCYJNĄ KOBIETE



a ja czekam, i czekam na niego





mona2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:18   #3
countryhouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 99
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

mój ojciec kiedyś stosował tą diete. Z tego co pamiętam to też na śniadanie jadł jajecznice na boczku, obiad do zazwyczaj golonka, kolacja też tłusta. Nie wiem jak ale to działało bo schudł coś koło 20kg, tyle że później sobie odpuścił i wszystko wróciło. Do zdrowych diet bym tego nie zaliczyła
__________________
74-73-72--70-69-68-66-65
countryhouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 16:13   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

A ja sądziłam, że dieta Kwaśniewskiego to jedzenie zupy takiej podobnej do kapuśniaku z jakimiś innymi warzywami na okrągło -.-
Śniadanie, obiad, kolacja.. Dzień pierwszy,drugi i dziesiąty. Wrr
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 17:13   #5
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Niestety, ale to nie jest dieta, którą promujemy na WO, wątek przesuwam na KZ. Mam nadzieję, że zaczniesz się zdrowo i racjonalnie odżywiać.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 11:09   #6
malibox
Przyczajenie
 
Avatar malibox
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Niestety, ale to nie jest dieta, którą promujemy na WO, wątek przesuwam na KZ. Mam nadzieję, że zaczniesz się zdrowo i racjonalnie odżywiać.

Hm....ciekawe a co to jest KZ może jakiś link do tej diety skoro przesuwacie?? a czemu nie promujecie??? proszę o uzasadnienie!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
I kto do ch....... decyduje o tym co macie polecać a czego nie?? czyżby to tylko twoje widzi mi się?????
malibox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:45   #7
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez malibox Pokaż wiadomość
Hm....ciekawe a co to jest KZ może jakiś link do tej diety skoro przesuwacie?? a czemu nie promujecie??? proszę o uzasadnienie!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
I kto do ch....... decyduje o tym co macie polecać a czego nie?? czyżby to tylko twoje widzi mi się?????
Bo to niezdrowa dieta, dlatego nadaje się na KZ (W krzywym zwierciadle odchudzania).
Zdrowa dieta to taka, która dostarcza niezbędnych dla organizmu składników w odpowiedniej ilości. Dieta Kwaśniewskiego do takich nie należy, gdyż (z tego co wiem) nie dostarcza odpowiedniej ilości węglowodanów oraz witamin (i jeszcze wielu rzeczy zapewne). Dieta ta składa się głównie z tłustych potraw z dużą ilością mięsa (jajek).
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 16:06   #8
malibox
Przyczajenie
 
Avatar malibox
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

hm... a węglowodany to cukier i zbędna energia dla organizmu. hm... w diecie Kwaśniewskiego są węglowodany....witaminy także może najpierw zapoznałabyś się może najpierw z publikacjami a potem krytykowała i przenosiła wątek.... Jajka wcale nie są szkodliwe dla nas ale widzę że mit lat 70-tych trwa tak to jest jak laik, osoba nieodpowiednio przygotowana bierze sie za cos na czym się nie zna hehe to ja wszystkie diety proszę do tego wątku podpiąć w krzywym zwierciadle odchudzania bo wszystkie diety w takim razie szkodzą nam
malibox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 11:50   #9
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_Kwa%C5%9Bniewskiego

Dieta Kwaśniewskiego jest niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa, a spożycie białka jest niskie. - Ok. Mój błąd - nie dość, że jest niskowęglowodanowa, to jeszcze niskobiałkowa

Zalecane jest spożywanie tłustych produktów zwierzęcych, takich jak żółtka jaj, podroby, tłuste mięsa, sery, masło, śmietana. Uzupełnieniem tych produktów powinny być niskocukrowe warzywa takie jak pomidory, ogórki i kapustne. Spożycie bogatych w węglowodany owoców należy ograniczyć, dopuszczalne są w niewielkich ilościach owoce jagodowe, takie jak agrest, czarne porzeczki, jagody i żurawina. - faktycznie jedząc ograniczoną ilość warzyw na pewno dostarczysz odpowiednią ilość minerałów i witamin.

Nie ma żadnych badań opublikowanych w liczących się, recenzowanych czasopismach naukowych potwierdzających skuteczność tej metody odżywiania jako diety odchudzającej czy też leczniczej. - tego chyba nie muszę komentować...

"optymalni" w internecie często ogłaszają niemalże cudowne przypadki wyleczeń, które dotyczą prawie wszystkich chorób. Liczba takich przypadków idzie według nich w miliony, jednak w rzeczywistości ani jedno z tych rzekomych wyleczeń nie jest udokumentowane w fachowej literaturze medycznej. - tego też nie skomentuję

Co do jajek twierdzę, że są zdrowe (gdzie niby wyczytałaś, że twierdzę inaczej?). Ale wszystko w nadmiarze jest szkodliwe.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

http://www.kardioserwis.pl/page.php/...iewskiego.html

http://thincs.org/discuss.highfat-lowcarb.htm

Mogę szukać więcej artykułów osób znających się na medycynie lub publikowanych w specjalistycznych magazynach, w których jest opisana szkodliwość tej diety. Ale może poczekam na FAKTY od Ciebie
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 15:04   #10
klaudia2249
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Oczywiste jest to, że dieta jest strasznie niezdrowa. Jeśli w ogóle można nazwać to dietą. Ale też wiadome jest to, że chudnie się stosując się do tej "diety". Mojego kolegi mama stosowała schudła 10kg, a nie stosowała tej diety długo, ale na pewno nie powinny tej "diety" stosować nastolatkowie.
klaudia2249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 17:29   #11
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez klaudia2249 Pokaż wiadomość
Oczywiste jest to, że dieta jest strasznie niezdrowa. Jeśli w ogóle można nazwać to dietą. Ale też wiadome jest to, że chudnie się stosując się do tej "diety". Mojego kolegi mama stosowała schudła 10kg, a nie stosowała tej diety długo, ale na pewno nie powinny tej "diety" stosować nastolatkowie.
To po co psuć sobie zdrowie, jak można zrzucić te kilka kilo zdrowym sposobem
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 14:35   #12
klaudia2249
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
To po co psuć sobie zdrowie, jak można zrzucić te kilka kilo zdrowym sposobem
No nie ma sensu. Niby kusi, ale osobiście nie spróbuję Tylko, że niestety jest wiele osób, które by chciały w ciągu jednego dnia 2kg w dół siedząc przed telewizorem i zajadając chipsy
klaudia2249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 13:22   #13
malibox
Przyczajenie
 
Avatar malibox
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

wiecie co poczytajcie sobie książki dr Kwaśniewskiego, on ma rację ta dieta jest super i naprawdę gdyby tak weszła do kanonu wiele firm farmaceutycznych upadłoby bo przestalibyśmy kupować ich specyfiki na odchudzanie, mnóstwo dietetyków straciłoby pracę, bo okazałoby się że ich utarte slogany na temat odchudzania są błędne, ale no cóż każdy ma swoje zdanie na ten temat.
malibox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 14:01   #14
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez malibox Pokaż wiadomość
wiecie co poczytajcie sobie książki dr Kwaśniewskiego, on ma rację ta dieta jest super i naprawdę gdyby tak weszła do kanonu wiele firm farmaceutycznych upadłoby bo przestalibyśmy kupować ich specyfiki na odchudzanie, mnóstwo dietetyków straciłoby pracę, bo okazałoby się że ich utarte slogany na temat odchudzania są błędne, ale no cóż każdy ma swoje zdanie na ten temat.
To, że p. Kwaśniewski twierdzi, że ta "dieta" jest super, nie znaczy, że taka jest. Proszę o konkretne artykuły osób poważanych (lekarzy, dietetyków), że ta dieta jest taka cudowna.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 22:46   #15
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

No i kolejna dieta cud oparta na tłustej jajecznicy na pożal się Boże boczku na śniadanie,wlewaniu w siebie kawy jako baaaardzo sycący oczywiście obiad + kapusta na kolację (no to już naprawdę rarytas !).
Nie pęknij z przejedzenia,musisz uważać

A tak na poważnie to..Nie lepiej zwrócić swoją uwagę na odpowiednią dietę i odpowiednie ćwiczenia?

Podsumowując - odradzam tą dietę.Dla własnego dobra-zrezygnuj z niej.
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 16:05   #16
aguseb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 47
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Polecam wszystkim film fat head - może otworza sie co niektórym oczy - przyczyną wielu chorób są węglowodany a nie białka zwierzęce.
No ale nie ma jak wciskanie ludziom kitu od iluś lat - śniadanie płatki i mleczko - życzę powodzenia...
aguseb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 07:24   #17
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez aguseb Pokaż wiadomość
Polecam wszystkim film fat head - może otworza sie co niektórym oczy - przyczyną wielu chorób są węglowodany a nie białka zwierzęce.
No ale nie ma jak wciskanie ludziom kitu od iluś lat - śniadanie płatki i mleczko - życzę powodzenia...
A kto napisał, że białka zwierzęce Jak już coś, to w tej "diecie" chyba bardziej groźne są tłuszcze.
Oczywiście nadmiar węglowodanów jest zły. Ale tak samo jest z nadmiarem tłuszczów, czy białek.
W końcu najzdrowsza jest ZBILANSOWANA dieta, która dostarcza wszystkich składników w odpowiednich ilościach. Tak samo, jak wykluczenie zupełnie tłuszczów z diety nie jest korzystne, tak samo ich nadmiar. Tak jest ze wszystkim - z białkiem, węglowodanami i witaminami. Nawet od wypicia zbyt dużej ilości wody można umrzeć
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 11:03   #18
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Jak ja lubię ludzi, którzy wierzą w każde "odkrycie" jakie to coś jest szkodliwe... Tylko że te odkrycia zmieniają się co pół roku :P To tak jak z tematami na głównej stronie portalu o2: "Jesz mięso? Możesz umrzeć!"; "Nie jesz mięsa? Zachorujesz!" itede itepe...
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 13:10   #19
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
Jak ja lubię ludzi, którzy wierzą w każde "odkrycie" jakie to coś jest szkodliwe... Tylko że te odkrycia zmieniają się co pół roku :P To tak jak z tematami na głównej stronie portalu o2: "Jesz mięso? Możesz umrzeć!"; "Nie jesz mięsa? Zachorujesz!" itede itepe...
Dokładnie - ja tam myślę, że wszystko w nadmiarze jest szkodliwe, tak samo jak niedobór także jest szkodliwy. Jak zauważyłam, to nikt nigdy nie neguje tego, że aby zdrowo żyć należy mieć zbilansowaną, urozmaiconą dietę oraz należy się ruszać, ćwiczyć itp. A reszta to pseudodiety, które mają tylko wzbogacić ich autorów.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 18:59   #20
DearWhoever
Zadomowienie
 
Avatar DearWhoever
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 170
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

no na pewno strasznie niezdrowa. efekt jojo i tak będzie zawsze. a wiecie dlaczego ? przeczytalam w takim poradniku od diet, zeby nie ograniczac za bardzo weglowodanow -to one odpowiadają za energie dostarczana naszemu organizmowi. jesli sie je drastycznie ograniczy to potem i tak jak zaczniecie jesc to organizm BEDZIE MUSIAL zapelnic zapasy ktorych mu brakowalo i się przy6tyje.

diety do konca nie wytrzymalam ze wzgledu na strasznie zle samopoczucie.
efekt ? w 5 dni zgubilam 5 kg a potem przytylam 2x tyle.
DearWhoever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 18:21   #21
nadia24l
Raczkowanie
 
Avatar nadia24l
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 212
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez malibox Pokaż wiadomość
wiecie co poczytajcie sobie książki dr Kwaśniewskiego, on ma rację ta dieta jest super i naprawdę gdyby tak weszła do kanonu wiele firm farmaceutycznych upadłoby bo przestalibyśmy kupować ich specyfiki na odchudzanie, mnóstwo dietetyków straciłoby pracę, bo okazałoby się że ich utarte slogany na temat odchudzania są błędne, ale no cóż każdy ma swoje zdanie na ten temat.
przeczytałam ksiazke, bo lekarka kazala tatowi przejsc wlasnie na taki tryb odzywiania zeby poprawic jego stan zdrowia (nadcisnienie, bole glowy i innych czesci ciala, otylosc itd) i zgadzam sie z toba, cos w tym jest co pisze dr, mnie to przekonuje, bo nie sa zle tluszcze, ale weglowodany zjadane z tluszczami i proces rozkladu tych pierwszych w towarzystwie drugich

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez DearWhoever Pokaż wiadomość
no na pewno strasznie niezdrowa. efekt jojo i tak będzie zawsze. a wiecie dlaczego ? przeczytalam w takim poradniku od diet, zeby nie ograniczac za bardzo weglowodanow -to one odpowiadają za energie dostarczana naszemu organizmowi. jesli sie je drastycznie ograniczy to potem i tak jak zaczniecie jesc to organizm BEDZIE MUSIAL zapelnic zapasy ktorych mu brakowalo i się przy6tyje.
tyle ze to, co proponuje dr Kwasniewski to nie dieta odchudzajaca a sposob odzywiania na cale zycie, wiec o efekcie jojo nie moze byc mowy

Montignac tez oparl swoja teorie o nielaczenie tluszczow i weglowodanow (nawet o niskim indeksie glikemicznym) w jednym posilku

z tego co wnioskuje, tluszcze zjadane same zawsze beda paliwem, nie zostana zmagazynowane w postaci tkanki tl.

natomiast nadmiar weglowodanow jest magazynowany w organizmie najpierw jako glikogen w watrobie, a potem jako tkanka tl.

o ile dobrze zrozumialam, kwasniewski to opisal tak, ze po spozyciu lacznie tluszczow i weglowodanow najpierw jako paliwo zostanie zuzyty tluszcz a dopiero potem weglowodany, ktore w efekcie moga zostac zmagazynowane w organizmie w postaci tluszczu

ja tak to zrozumialam, choc ksiazke przeczytalam w duzym pospiechu i moge sie mylic

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez aguseb Pokaż wiadomość
Polecam wszystkim film fat head - może otworza sie co niektórym oczy - przyczyną wielu chorób są węglowodany a nie białka zwierzęce.
No ale nie ma jak wciskanie ludziom kitu od iluś lat - śniadanie płatki i mleczko - życzę powodzenia...
z tymi weglowodanami to juz nie raz sie spotkalam, ze proces ich rozkladu zatruwa organizm itd.
wg mnie cos w tym jest, ale na pewno warto byloby zglebic te kwestie glebiej, poczytac, popytac ludzi, ktorzy maja wieksza wiedze
nadia24l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:12   #22
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez aguseb Pokaż wiadomość
Polecam wszystkim film fat head - może otworza sie co niektórym oczy - przyczyną wielu chorób są węglowodany a nie białka zwierzęce.
No ale nie ma jak wciskanie ludziom kitu od iluś lat - śniadanie płatki i mleczko - życzę powodzenia...
Ja również polecam ten film, myślę, że warto poświęcić te 1,5h i go zobaczyć (zanim się skomentuje). Nie traktuję tego jak wyroczni, ale jako pewien, trochę inny punkt widzenia. Przed tym filmem dobrze zobaczyć "super size me".

Dziewczyny, skaczecie po optymalnej diecie, a przypomnijcie sobie, co człowiek jadł od zarania dziejów? Tłuste mięso i ryby czy uprawiał ogródek ze zbożem i warzywami? taka mała dygresja.

BTW co jedzą najdłużej żyjący na świecie ludzie - Islandczycy? z racji na klimat, uprawa roślin idzie im kiepsko, jedzą dużo mięsa i ryb, a także nabiał. A co jedzą najgrubsi ludzie na świecie - w USA? chipsy, płatki, ciastka, gotowe pizze, hamburgery, we wszystkich produktach jedzonych przez nich jest syrop kukurydziany.

Do diety nie namawiam, ani nie odradzam, choć imho jest zdrowsza niż Dukan, nie pasuje mi tylko, że są 3 posiłki.
Zbilansowana jest lepsza, choć na NCJ czasem zbilansowana wygląda tak, że jest białko i węglowodany a tłuszczy brakuje i nie ma efektów.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:49   #23
little_dove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 121
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Niestety, ale to nie jest dieta, którą promujemy na WO, wątek przesuwam na KZ. Mam nadzieję, że zaczniesz się zdrowo i racjonalnie odżywiać.
kobieto zastanów sie co Ty wogole robisz!! Nie nadajesz sie na moderatora. A jak do tej pory lubiłam strone Wizażu, to tak teraz straciłam cały szacunek i bardzo wątpie w jakąkolwiek wiedzę moderatorów ( kto Cie nim wybrał wogóle, jak sie nie znasz to się za to nie bierz lepiej, albo sie bardziej dokształć w dziedzinie dietetyki, bo przykro mi ale Twoj poziom wiedzy jest żałosny)
Jakim prawem przesuwasz ten wątek? Jakim prawem decydujesz czy ta dieta jest zdrowa czy nie??
Mam pytanie, zapoznałaś się dokładnie z biochemicznymi założeniami tej diety ( przeczytałaś książke dr Kwaśniewskiego? ) Albo chociaz stosowałaś tą dietę?
Ja przeczytałąm i stosuje tą dietę, a także znam ludzi którzy dzieki niej wyzdrowieli z nieuleczalnych chorób!!!
Ja nikogo nie namawiam do tej diety, ale wydaje mi sie że ludzie powinni mieć sznase chociaż usłyszeć o tej diecie, a każdy ma swój rozum i sobie zdecyduje. Przenosząc ten wątek zachowujesz sie jakbyś najlepiej na świecie wiedziała co jest zdrowe a co nie. Daj szanse innym zadecydować, nie wprowadzaj dyktatury.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość

Do diety nie namawiam, ani nie odradzam, choć imho jest zdrowsza niż Dukan, nie pasuje mi tylko, że są 3 posiłki.
.
Dieta dr Kwasniewskiego nigdzie nie pisze ze trzeba jesc 3 posilki!
Możesz jesc nawet 10 razy dziennie, tylko chodzi o to że jak jesz posiłki zbilansowane to najprościej mówiąc jesteś syta i nie potrzebujesz tak czesto jeść. Niektórzy potrafią jeść tylko raz dziennie, ja sobie jem tyle posiłków na ile mam ochote, do niczego sie nie zmuszam

Edytowane przez little_dove
Czas edycji: 2010-09-28 o 19:53
little_dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 21:14   #24
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

Cytat:
Napisane przez little_dove Pokaż wiadomość
kobieto zastanów sie co Ty wogole robisz!! Nie nadajesz sie na moderatora. A jak do tej pory lubiłam strone Wizażu, to tak teraz straciłam cały szacunek i bardzo wątpie w jakąkolwiek wiedzę moderatorów ( kto Cie nim wybrał wogóle, jak sie nie znasz to się za to nie bierz lepiej, albo sie bardziej dokształć w dziedzinie dietetyki, bo przykro mi ale Twoj poziom wiedzy jest żałosny)
Jakim prawem przesuwasz ten wątek? Jakim prawem decydujesz czy ta dieta jest zdrowa czy nie??
Mam pytanie, zapoznałaś się dokładnie z biochemicznymi założeniami tej diety ( przeczytałaś książke dr Kwaśniewskiego? ) Albo chociaz stosowałaś tą dietę?
Ja przeczytałąm i stosuje tą dietę, a także znam ludzi którzy dzieki niej wyzdrowieli z nieuleczalnych chorób!!!
Ja nikogo nie namawiam do tej diety, ale wydaje mi sie że ludzie powinni mieć sznase chociaż usłyszeć o tej diecie, a każdy ma swój rozum i sobie zdecyduje. Przenosząc ten wątek zachowujesz sie jakbyś najlepiej na świecie wiedziała co jest zdrowe a co nie. Daj szanse innym zadecydować, nie wprowadzaj dyktatury.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------



Dieta dr Kwasniewskiego nigdzie nie pisze ze trzeba jesc 3 posilki!
Możesz jesc nawet 10 razy dziennie, tylko chodzi o to że jak jesz posiłki zbilansowane to najprościej mówiąc jesteś syta i nie potrzebujesz tak czesto jeść. Niektórzy potrafią jeść tylko raz dziennie, ja sobie jem tyle posiłków na ile mam ochote, do niczego sie nie zmuszam
Znalazłam na takiej stronie http://www.gotowanie.v9.pl/diety/10.php żeby jeść 3. może to zła strona, podrzuć inny link, bardziej wiarygodny jak masz.

10 posiłków? ale trzeba się zmieścić w bilansie, bo jedząc ile się chce tłuszczu (9kcal/1g) można bilans łatwo przekroczyć i tyć.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 21:53   #25
little_dove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 121
Dot.: Dieta Kwaśniewskiego czyli optymalna:-)

moim zdaniem jeśli ktoś chciałby stosować ta dietę to najlepiej przeczytać książkę dr Kwaśniewskiego. Ja mam u siebie "Dieta optymalna" J.Kwaśniewski, M.Chyliński.
A jeśli już koniecznie coś chcesz z neta to polecam strony redagowane przez ludzi, którzy stosują tę diete. Bo szczerze mowiac przegladalam pare stron, które tylko pobieżnie opisywały tą diete i czasem takie bzdury pisza ze szok ;/
A co do tej ilosci posiłków to nie zwracaj na to uwagi, jedz kiedy masz ochote.
NAJWAŻNIEJSZE to odpowiedni bilans B:T:W 1:2,5-3,5:0,3-0,5(białko:tłuszczy:węglo wodanów) i to trzeba bezwglednie przestrzeggac. I jak ktos dobrze zauwazył jak nie masz silnej woli i "grzeszysz" zaburzajac ta proporcje to narobisz sobie wiecej szkód niż jakbys wogole sie jej nie podejmowala

edit:
moze sprobuj tutaj: http://dr-kwasniewski.pl/

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
To, że p. Kwaśniewski twierdzi, że ta "dieta" jest super, nie znaczy, że taka jest. Proszę o konkretne artykuły osób poważanych (lekarzy, dietetyków), że ta dieta jest taka cudowna.
halloooo...p.Kwaśniewski jest lekarzem ze specjalizacja I i II stopnia z medycyny fizykalnej, plus jest dietetykiem... ..ludzie zapoznajcie sie chociaz troche z tematem zanim zaczniecie sie wypowiadac..blagam!

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez nadia24l Pokaż wiadomość
tyle ze to, co proponuje dr Kwasniewski to nie dieta odchudzajaca a sposob odzywiania na cale zycie, wiec o efekcie jojo nie moze byc mowy
a już zwatpiłam w ludzi...brawo ktoś tu w końcu myśli logicznie

Edytowane przez little_dove
Czas edycji: 2010-09-28 o 22:27
little_dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.