ślub cywilny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 17:26   #1
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Wink

ślub cywilny


Witam,chcialabym sie dowiedziec czy na ślubie cywilnym wypada np po wyjsciu z urzedu sypac panstwa mlodych ryżem,grosikami itp. Czy mozna troche oszdobic autko czy nie wypada.Bede brac TYLKO slub cywilny,ale chcialabym zeby jednak byl wyjatkowy,nie mowie o bialej suknii tylko o takich milych zwyczajach jak ryz itp
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 18:20   #2
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: ślub cywilny

tak, wypada... nie rozumiem... "tylko" ślub cywilny? bo Twoim zdaniem mniej ważny? na prawdę tak myślisz? czy dla Twojego otoczenia ślub cywilny jest nie ważny? a może jedynie chcesz podkreślić wyraźnie brak ślubu kościelnego i stąd to "tylko"? mniejsza o to...

moim zdaniem: co do sypania... chyba zależy od miejsca. w niektórych miejscowościach usc są tak obskurne, że ja bym osobiście jak najszybciej chciała stamtąd czmychnąć... takie typowo urzędowe. w lublinie dla odmiany mamy budynek trybunału koronnego na starówce, nie raz widziałam jak państwo młodzi mieli sypane pieniądzę, cukierki, co tam kto chce.

a samochód? j.w.
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 18:36   #3
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: ślub cywilny

wg mnie wszystko wypada, przecież to twój ślub i możesz go uczcić jak tylko zapragniesz,
chyba, że nie chcesz

nie rozumiem skąd ten pomysł, że czegoś nie wypada

gdybym brała ślub cywilny (miałam kościelny) to wszystko by było tak jak przy kościelnym, łącznie z suknią ślubną
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:03   #4
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Witam,chcialabym sie dowiedziec czy na ślubie cywilnym wypada np po wyjsciu z urzedu sypac panstwa mlodych ryżem,grosikami itp. Czy mozna troche oszdobic autko czy nie wypada.Bede brac TYLKO slub cywilny,ale chcialabym zeby jednak byl wyjatkowy,nie mowie o bialej suknii tylko o takich milych zwyczajach jak ryz itp
Już nie musiałaś zaznaczać tak, że TYLKO cywilny bierzesz. To, jak będzie wszystko przebiegać, jaka bedzie oprawa, zależy od waszego kaprysu. Nie umniejszaj tego dnia.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:35   #5
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: ślub cywilny

Ja też będę brała ślub cywilny i dla mnie jest on nawet ważniejszy od kościelnego.
I wszystko będzie tak jak przy ślubie kościelnym łącznie z białą suknią
Nie ma się co zastanawiać czy wypada. Ślub to ślub i wszystko zależy od tego jak chcesz/ chcecie aby on wyglądał. To w końcu Wasz dzień
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:41   #6
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: ślub cywilny

ślub to wazny dzien i zrobicie wszystko tak zeby był niezapomniany!

nie żałujcie sobie tego ryżu
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:50   #7
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: ślub cywilny

moja siostra brała ślub cywilny i był ryż, suknia szyta na miare (długa złota) piekna fryzura bukiet i butonierka. Wszystko tak jak na kościelnym wiec jezeli tylko ty chcesz to przystrajaj auto i ciesz sie tym dniem
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 20:15   #8
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: ślub cywilny

Ja też będę miała ślub cywilny i nawet do głowy mi nie przyszło, że z tego powodu miałabym sobie odmówić czegokolwiek z tej całej ślubnej oprawy
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:45   #9
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: ślub cywilny

Chodzi w tym wypadku o moja rodzine...Bo wszystkie kuzynki itp mieli huczne wesela na 300osob,2dniowe wesele itp. Ja tez marzylam miec koscielny,piekna suknia,pelno gosci,ale niestety nie stac mnie.Wole kupic sobie za to nowe meble itp... Pytalam tylko czy wypada,zebym glupio przed rodzina nie wyszla.I tak gdy powiedzialam ze to slub cywilny to tak obojetnie go potraktowali Uwazam,ze cywilny jest troszke gorszy,bo jest krotki,mniej uroczysty. Faktycznie nasz urzad cywilny jest troche obskurny,dlatego tez nastroj sredni.
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 21:05   #10
kifli
Raczkowanie
 
Avatar kifli
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kent, Uk
Wiadomości: 146
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Chodzi w tym wypadku o moja rodzine...Bo wszystkie kuzynki itp mieli huczne wesela na 300osob,2dniowe wesele itp. Ja tez marzylam miec koscielny,piekna suknia,pelno gosci,ale niestety nie stac mnie.Wole kupic sobie za to nowe meble itp... Pytalam tylko czy wypada,zebym glupio przed rodzina nie wyszla.I tak gdy powiedzialam ze to slub cywilny to tak obojetnie go potraktowali Uwazam,ze cywilny jest troszke gorszy,bo jest krotki,mniej uroczysty. Faktycznie nasz urzad cywilny jest troche obskurny,dlatego tez nastroj sredni.
o jak dobrze ,ze ktos podja temat...mam okazje sie wyzalic..........
wspominialas o tym co rodzina pomysli,jak to bylo ze reszta kuzynostwa miala wielkie bale.ja tez sie przymiezalam do slubu cywilnego,nawet zaczelismy szukac lokalu na wesele.po czym moja matka na wiesc o tym slubie tylko cywilnym stwierdzila,ze i tak nikt z mojej rodziny nie przyjdzie na wesele,a tak naprawde to zebym nie liczyla ze ktos przyjdzie nawet na slub wiec rownie dobrze moge sobie darowac przyjecie.dodam,ze nie keruja mna wzgledy finansowe,sami chcemy sie sponsorowac i rodzice wiedza ,ze nie chcemy od nich ani grosza.co wy na to!!! tak naprawde to nie wierze w to co mowi,znam (chyba)moja rodzine i nie sadze zeby zastrajkowali bo to tylko cywilny.
teraz sami zastanawiamy sie nad koscielnym,ale czy to tylko przez preseje rodziny?? prosze o przemyslenia.....jestem otwarta na opinie.dzieki
__________________
Juz tylko krocej niz dluzej
kifli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 21:19   #11
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Uwazam,ze cywilny jest troszke gorszy,bo jest krotki,mniej uroczysty. Faktycznie nasz urzad cywilny jest troche obskurny,dlatego tez nastroj sredni.
a czemu nie bierzesz ślubu w innym USC?? w większych miastach mieszczą się one w pięknych, zabytkowych pałacykach itp., możesz brać gdzie ci się podoba slub, tylko potem po akt małżeństwa będziesz musiała tam jeździć i tyle

Cytat:
Napisane przez kifli Pokaż wiadomość
o jak dobrze ,ze ktos podja temat...mam okazje sie wyzalic..........
wspominialas o tym co rodzina pomysli,jak to bylo ze reszta kuzynostwa miala wielkie bale.ja tez sie przymiezalam do slubu cywilnego,nawet zaczelismy szukac lokalu na wesele.po czym moja matka na wiesc o tym slubie tylko cywilnym stwierdzila,ze i tak nikt z mojej rodziny nie przyjdzie na wesele,a tak naprawde to zebym nie liczyla ze ktos przyjdzie nawet na slub wiec rownie dobrze moge sobie darowac przyjecie.dodam,ze nie keruja mna wzgledy finansowe,sami chcemy sie sponsorowac i rodzice wiedza ,ze nie chcemy od nich ani grosza.co wy na to!!! tak naprawde to nie wierze w to co mowi,znam (chyba)moja rodzine i nie sadze zeby zastrajkowali bo to tylko cywilny.
teraz sami zastanawiamy sie nad koscielnym,ale czy to tylko przez preseje rodziny?? prosze o przemyslenia.....jestem otwarta na opinie.dzieki
to twoja mama ci tak powiedziała ale dlaczego nie bierzecie kościelnego?? bo chyba nie do końca wyjaśniłaś?? ze względu na wiarę??

link do podobnego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360455
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 21:24   #12
asiek195
Zadomowienie
 
Avatar asiek195
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 818
Dot.: ślub cywilny

Ja biorę slub cywilny w kwietniu i nikt z rodziny nie dał mi odczuć, że to "gorsza wersja" ślubu. W moim mieście za opłatą można mieć ceremonię w pieknym dworku. Jestem nim oczarowana Bedziemy mieć zabytkowy samochód, piekne zaproszenia, cude obrączki. Co z tego, że zapraszamy tylko 40 osób. przynajmiej mamy pewność, że są to ludzie, którzy Nam dobrze życzą, a nie jacyś "dalecy krewni", którzy przyjdą pojedza, popiją i na koniec i tak obgadają.
__________________

Najpiękniejszy dzień 15.06 2013
Tymuś


"myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością..."
asiek195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 21:31   #13
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez kifli Pokaż wiadomość
o jak dobrze ,ze ktos podja temat...mam okazje sie wyzalic..........
wspominialas o tym co rodzina pomysli,jak to bylo ze reszta kuzynostwa miala wielkie bale.ja tez sie przymiezalam do slubu cywilnego,nawet zaczelismy szukac lokalu na wesele.po czym moja matka na wiesc o tym slubie tylko cywilnym stwierdzila,ze i tak nikt z mojej rodziny nie przyjdzie na wesele,a tak naprawde to zebym nie liczyla ze ktos przyjdzie nawet na slub wiec rownie dobrze moge sobie darowac przyjecie.dodam,ze nie keruja mna wzgledy finansowe,sami chcemy sie sponsorowac i rodzice wiedza ,ze nie chcemy od nich ani grosza.co wy na to!!! tak naprawde to nie wierze w to co mowi,znam (chyba)moja rodzine i nie sadze zeby zastrajkowali bo to tylko cywilny.
teraz sami zastanawiamy sie nad koscielnym,ale czy to tylko przez preseje rodziny?? prosze o przemyslenia.....jestem otwarta na opinie.dzieki
Uważam,ale to tylko moje zdanie,ze slub cywilny nie daje tyle wzruszen i sam fakt,ze w kazdej chwili mozna sie rozwiesc i ozenic znowu z kims innym,a przy koscielnym jestescie na zawsze małzenstwem bo skladacie przysiege przed Bogiem. Pomysl tez na przyszlosc,bedziecie miec dzieci,bedziecie chcieli je ochrzcic,a na to potrzebny jest slub koscielny niestety.W sasiedniej parafi ksiadz rozdzielil dzieci na komuni,te co rodzice zyli w nieformalnych zwiazkach siedzialy z tyłu... Pomyslcie o przyszlosci,jezeli chcecie zyc w wierze katolickiej.A jezeli finanse na to pozwalaja to jak najbardziej Ja mam malutkie dziecko,tez mialam problemy z ochrzczeniem,zadna parafia w moim miescie nie chciala ochrzcic mi syna,ale udało mi sie ,ale musialam tez dac co laska do koperty... Ja nie umoralniam,tylko wyrazam swoje zdanie.
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 21:44   #14
kifli
Raczkowanie
 
Avatar kifli
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kent, Uk
Wiadomości: 146
Dot.: ślub cywilny

to twoja mama ci tak powiedziała ale dlaczego nie bierzecie kościelnego?? bo chyba nie do końca wyjaśniłaś?? ze względu na wiarę??

link do podobnego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360455[/QUOTE]


nie chodzi o moja wiare,moj narzeczony jest 'Kosciol Anglikanski',i na sama mysl ile jest zalatwien w Polskim Kosciele Katolickim ciarki mnie przechodza a na dodatek on nie mowi po polsku hahaha,a w USC potrzebny jest tylko tlumacz i zadnych kursow,dni skupienia itd.,same wiecie.oboje chcielismy wziasc slub w Pl, ale po komentarzach mojej rodzonej matki,zastanawiam sie czy ona bedzie zaproszona.zobaczymy czy przyjdzie!?


---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Uważam,ale to tylko moje zdanie,ze slub cywilny nie daje tyle wzruszen i sam fakt,ze w kazdej chwili mozna sie rozwiesc i ozenic znowu z kims innym,a przy koscielnym jestescie na zawsze małzenstwem bo skladacie przysiege przed Bogiem. Pomysl tez na przyszlosc,bedziecie miec dzieci,bedziecie chcieli je ochrzcic,a na to potrzebny jest slub koscielny niestety.W sasiedniej parafi ksiadz rozdzielil dzieci na komuni,te co rodzice zyli w nieformalnych zwiazkach siedzialy z tyłu... Pomyslcie o przyszlosci,jezeli chcecie zyc w wierze katolickiej.A jezeli finanse na to pozwalaja to jak najbardziej Ja mam malutkie dziecko,tez mialam problemy z ochrzczeniem,zadna parafia w moim miescie nie chciala ochrzcic mi syna,ale udało mi sie ,ale musialam tez dac co laska do koperty... Ja nie umoralniam,tylko wyrazam swoje zdanie.
a dlaczego ty/wy nie bierzecie koscielnego.jesli mozna wiedziec? czy dlatego ze ksiadz nie chce dac bo macie dzidzie moze? czy to wasz wybor?
__________________
Juz tylko krocej niz dluzej
kifli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 22:07   #15
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: ślub cywilny

Nie no mamie tego nie rób,zapros ja.Ma wlasne zdanie,ale zaprosic tak czy siak wypada.Sama zdecyduje czy przyjsc czy tez nie.Jezeli masz taka sytaucje to zostan przy cywilnym... Co do mojego miasta i urzedu to jest tylko jeden. Cala rodzina mieszka w tym miescie i bedzie dla niektorych problem z dojazdem do innego miasta...

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

a dlaczego ty/wy nie bierzecie koscielnego.jesli mozna wiedziec? czy dlatego ze ksiadz nie chce dac bo macie dzidzie moze? czy to wasz wybor?[/QUOTE] Poniewaz mamy za malo pieniedzy na taki slub koscielny i wesele jakie sobie wymarzylam.Wszystko jest takie drogie,a ja naprawde nie chce miec jakiegos bylejakiego na szybko.Jak nazbieram pieniadze to wtedy.. A kosciol katolicki jest jak najbardziej za,zeby tylko zyc zgodnie z wiara... Nie lubie sie wypowiadac na temat kosciola katolickiego,bardziej bym powiedziala tamtejszych księży...wiem z doswiadczenia,ze jak pokazesz gruba koperte to inaczej na Ciebie patrza,wszystko zalatwisz... ale to tylko moje zdanie
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 11:55   #16
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Uważam,ale to tylko moje zdanie,ze slub cywilny nie daje tyle wzruszen i sam fakt,ze w kazdej chwili mozna sie rozwiesc i ozenic znowu z kims innym,a przy koscielnym jestescie na zawsze małzenstwem bo skladacie przysiege przed Bogiem. Pomysl tez na przyszlosc,bedziecie miec dzieci,bedziecie chcieli je ochrzcic,a na to potrzebny jest slub koscielny niestety.W sasiedniej parafi ksiadz rozdzielil dzieci na komuni,te co rodzice zyli w nieformalnych zwiazkach siedzialy z tyłu... Pomyslcie o przyszlosci,jezeli chcecie zyc w wierze katolickiej.A jezeli finanse na to pozwalaja to jak najbardziej Ja mam malutkie dziecko,tez mialam problemy z ochrzczeniem,zadna parafia w moim miescie nie chciala ochrzcic mi syna,ale udało mi sie ,ale musialam tez dac co laska do koperty... Ja nie umoralniam,tylko wyrazam swoje zdanie.
Ale skąd możesz wiedzieć, skoro nie brałaś jeszcze ślubu? To nie chodzi o tą oprawę, o to, czy uroczystość trwa długo, czy krótko, ale o same emocje, że zaraz będziesz połączona ze swoim ukochanym. Ja tam prawie sie poryczałam. Poza tym slub kościelny można unieważnić i staje się to coraz popularniejsze w Polsce.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:15   #17
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: ślub cywilny

Zaznaczalam,ze to jest tylko moje zdanie.Po prostu tak jak wspominalam wczesniej,moje kuzynki mialy z 300osob na slubie,pieknie ozdobiony kosciol,chor,ktory spiewal Ave Maria,one miały piekne suknie,wszystko lśniło...a i slub im dawal brat mojej babci,ktory zawsze specjalnie przyjezdzal-byl przeorem w klasztorze-niestety juz zmarl. A co bedzie u mnie? Nic szczegolnego,po wszystko na wariackich papierach,chwile w urzedzie,potem jakis obiad i po imprezie...
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:17   #18
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Uważam,ale to tylko moje zdanie,ze slub cywilny nie daje tyle wzruszen i sam fakt,ze w kazdej chwili mozna sie rozwiesc i ozenic znowu z kims innym,a przy koscielnym jestescie na zawsze małzenstwem bo skladacie przysiege przed Bogiem. Pomysl tez na przyszlosc,bedziecie miec dzieci,bedziecie chcieli je ochrzcic,a na to potrzebny jest slub koscielny niestety.W sasiedniej parafi ksiadz rozdzielil dzieci na komuni,te co rodzice zyli w nieformalnych zwiazkach siedzialy z tyłu... Pomyslcie o przyszlosci,jezeli chcecie zyc w wierze katolickiej.A jezeli finanse na to pozwalaja to jak najbardziej Ja mam malutkie dziecko,tez mialam problemy z ochrzczeniem,zadna parafia w moim miescie nie chciala ochrzcic mi syna,ale udało mi sie ,ale musialam tez dac co laska do koperty... Ja nie umoralniam,tylko wyrazam swoje zdanie.
A przepraszam bardzo, ślub kościelny też można unieważnić, z tym, że trzeba się uzbroić w cierpliwość i kilka-kilkanaście tysięcy zł. Powodem takiego rozwodu może być np. zdrada, niedojrzałość małżonka do małżeństwa, zatajenie choroby psychicznej, lub fizycznej, nieoczekiwana choroba, która może zostać uznana za obciążenie genetyczne.
Jeżeli znudzi się nam maż, albo znajdziemy sobie jakiegoś lepszego kandydata i nas na to stać, to możemy złożyć taki pozew, z zaznaczeniem, że małżonek nie żyje w zgodzie z 10 przykazaniami, że mimo wcześniejszych deklaracji nie chce mieć dzieci, że stosuje różne używki itp.
Ślub, to ślub i nie ważne czy jest cywilny czy kościelny, bo małżonkowie ślubują miłość sobie, a nie Bogu, czy urzędnikowi.
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:27   #19
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: ślub cywilny

tak jak dziewczyny pisały... po kościelnym też można zdradzać, bić, itepe... ale mniejsza o to...

chcecie kiedyś jednak brać ślub kościelny?

gdybym ja hipotetycznie brała najpierw cywilny, za jakiś czas kościelny, to cywilny byłby pewnie superskromny, w sukience przed kolano, albo garsonce, bez ryżów, i innych bzdetów. za to przy kościelnym bym sobie odbiła i zrobiła normalny ślub z tym "co trzeba i co można".

gdybym była wierząca i gdyby zależało mi na weselnej pompie.

tak teoretyzuję, co bym zrobiła, nic nie sugeruję

sama miałam ślub cywilny, kościelnego mieć nie będę (chyba żeby mnie nagle nawróciło ) i nie uważam żeby miał on mniejsze znaczenie niż kościelny... dla mnie. gdybym była wierząca, pewnie uważałabym inaczej...
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 12:29   #20
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Zaznaczalam,ze to jest tylko moje zdanie.Po prostu tak jak wspominalam wczesniej,moje kuzynki mialy z 300osob na slubie,pieknie ozdobiony kosciol,chor,ktory spiewal Ave Maria,one miały piekne suknie,wszystko lśniło...a i slub im dawal brat mojej babci,ktory zawsze specjalnie przyjezdzal-byl przeorem w klasztorze-niestety juz zmarl. A co bedzie u mnie? Nic szczegolnego,po wszystko na wariackich papierach,chwile w urzedzie,potem jakis obiad i po imprezie...
Ja wiem, że zaznaczyłaś, ale to tylko możesz przypuszczać, że tak będzie. Dlatego nie nastawiaj się, że to nic szczególnego, bo z takim nastawieniem faktycznie nie będziesz potrafiła się cieszyć z tego dnia. A co dla ciebie ważniejsze: że bedziesz ze swoim ukochanym jako mąż i żona czy, że kuzynki miały wypaśne imprezy (co gwarantem szczęścia w małżeństwie nie jest)? Bo może o to chodzi, że ci żal takiej biby, o której długo będą rozprawiać, a nie, że musisz brać cywilny zamiast konkordatowego.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:32   #21
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: ślub cywilny

Jasne ślub cywilny moze byc piekny,jak sie ma pieniażki... Pelno ludzi,super wesele,pelno kwiatow,fotograf,piekna suknia,limuzyna itp Mam rodzine baaardzo religijna i część osob po prostu by mnie olała,ze tak powiem.Dlatego ja na swoj skromniutki slub zapraszam tylko najblizszych,20 osob... A moze macie jakies pomysly jak zrobic zeby bylo naprawde pieknie,nie duzym kosztem?
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:39   #22
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Jasne ślub cywilny moze byc piekny,jak sie ma pieniażki... Pelno ludzi,super wesele,pelno kwiatow,fotograf,piekna suknia,limuzyna itp Mam rodzine baaardzo religijna i część osob po prostu by mnie olała,ze tak powiem.Dlatego ja na swoj skromniutki slub zapraszam tylko najblizszych,20 osob... A moze macie jakies pomysly jak zrobic zeby bylo naprawde pieknie,nie duzym kosztem?
ale co dla Ciebie znaczy mieć pieniążki?

bo my moim zdaniem nie wydaliśmy wcale dużo, a była i długa suknia (choć nie biała, bo nie chciałam), i obiad na 25 osób w niezłej restauracji, i wszystko co chcieliśmy.

a swoją drogą, organizacja ślubu kościelnego wcale nie byłaby dużo droższa - doszłaby tylko opłata w kościele... i wcale nie trzeba napompowanego wesela (bez urazy, to z przymrużeniem oka) żeby było elegancko i z klasą...
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:48   #23
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: ślub cywilny

Wiem,ze koscielny tez moze byc skromny,ale ja jednak wole poczekac az bede miala wiekszy budżet. Ja chcialabym aby na moim cywilu bylo duzo ludzi,przynajmniej z 50-60 chcialabym niczego sobie nie odmawiac ze wzgledow finansowych... A tak mamy tylko do dyspozycji jakies 3tys... obraczki w prawdzie mamy zalatwione,wiec najwieksze koszta odpadly. Szukam gdzies w moim miescie rastauracji gdzie jest tanie menu,znalazlam za 40zl na osobe i nie jest zle bo jest zupa,2 danie do wyboru-3 rozne miesa-,szarlotka,kawa,herbata,l ampka wina,woda,soki. Ale marza mi sie tez sliczne zdjecia,cena to maskara za 5 zdjec 450zl..., chce sobie ozdobic ladnie auto,ale niewiem czy funduszu wystarczy, suknie juz wybralam,starsznie mi sie podoba,ale niewiem czy nie poszukac tanszej jednak.... http://www.allegro.pl/item898988744_...olory_new.html
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:02   #24
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
... Ale marza mi sie tez sliczne zdjecia,cena to maskara za 5 zdjec 450zl..., chce sobie ozdobic ladnie auto,ale niewiem czy funduszu wystarczy, suknie juz wybralam,starsznie mi sie podoba,ale niewiem czy nie poszukac tanszej jednak.... ...
niestety ale ja Ci nic nie poradzę... albo sobie jednak czegoś musicie odmówić, albo poczekajcie na te większe fundusze. możesz sama się bawić w ozdobienie auta, wtedy wyjdzie taniej... ale sukienka? nie wiem czy kupisz coś ładnego za mniejsze pieniądze? może jakaś znajoma krawcowa? ale to też raczej nie będzie dużo taniej...
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:31   #25
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: ślub cywilny

Chodzi o to,ze mamy mieszkanie,ale stoi puste...trzeba kupic meble itp...dlatego wole nie wydawac tyle kasy na jeden dzien,jak moge za te pieniadze miec rzeczy na dlugie lata...Kredyt? Nie,dziekuje...chociaz moze kiedys,ale niechce sie w to bawic

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Zobaczylam na allegro rozne bajery na auto,ozdoby nie wiedzialam ze sa tak tanie w takim razie pucha mi sie ucieszyla i moge smialo zamawiac zrobilam jeszcze kalkulator kosztow http://slub-wesele.pl/slub/koszty.html i wyszlo mnie to duzo taniej niz myslalam,takze jestem zadowolona pozdrawiam!
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 09:12   #26
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: ślub cywilny

Teraz b. dużo osób bierze ślub cywilny. I wszystko wygląda tak jak przy ślubie kościelnym. Biała suknia, welon, stylowe autko, sypanie ryżem/płatkami/grosikami, foto/video, wesele na kilkadziesiąt osób itd.
Wszystko wypada co dotyczy ślubu i wesela, bo w zasadzie różnica jest tylko w ceremonii. Wiele osób też chce, aby ślub cywilny był wyjątkowy, więc wybiera ślub w plenerze/dworku/zameczku itd.
Czy ślub cywilny czy kościelny t jednak jeden z najważniejszych dni w życiu, więc powinien wygladac tak jak sobie wymarzyłyśmy.

A co do tego, że wszystko dużo kosztuje to się troszkę nie zgadzam. Jak się dobrze poszuka to można znaleźc coś dużo taniej. Np. ozdoby można kupic na allegro albo na giełdach kwiatowych, suknię można wypożyczyć, kupić w komisie, albo uszyć u krawcowej, fotografa można wziąć takiego, który dopiero zaczyna i zrobi zdjęcia za parę groszy albo nawet za darmo bo buduje sobie portfolio (jest mnóstwo takich ogłoszeń na forach).
__________________


Edytowane przez kitek_fm
Czas edycji: 2010-01-29 o 09:22
kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 11:02   #27
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
Teraz b. dużo osób bierze ślub cywilny. I wszystko wygląda tak jak przy ślubie kościelnym. Biała suknia, welon, stylowe autko, sypanie ryżem/płatkami/grosikami, foto/video, wesele na kilkadziesiąt osób itd.
Wszystko wypada co dotyczy ślubu i wesela, bo w zasadzie różnica jest tylko w ceremonii. Wiele osób też chce, aby ślub cywilny był wyjątkowy, więc wybiera ślub w plenerze/dworku/zameczku itd.
Czy ślub cywilny czy kościelny t jednak jeden z najważniejszych dni w życiu, więc powinien wygladac tak jak sobie wymarzyłyśmy.

A co do tego, że wszystko dużo kosztuje to się troszkę nie zgadzam. Jak się dobrze poszuka to można znaleźc coś dużo taniej. Np. ozdoby można kupic na allegro albo na giełdach kwiatowych, suknię można wypożyczyć, kupić w komisie, albo uszyć u krawcowej, fotografa można wziąć takiego, który dopiero zaczyna i zrobi zdjęcia za parę groszy albo nawet za darmo bo buduje sobie portfolio (jest mnóstwo takich ogłoszeń na forach).
Nie koniecznie też po sukienkę trzeba lecieć do jakiegoś salonu "Sukien wieczorowych, koktajlowych itp" Ja swoją kupiłam w pawilonie handlowym. Lekko kremowa i fason świetnie pasujący do młodej dziewczyny. I podstawą zawsze jest NIE WSPOMINAĆ, że to na ślub, bo wtedy cena lubi sobie lecieć o 100-200% w górę.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 11:43   #28
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: ślub cywilny

Robiłam mały rezonans kosztów i wyszło,ze wiecej niz 2,5tys nie zaplacimy Znalazlam inna restauracje,ktora daje menu za 70zl na osobe. Gosciu mowil,ze my mamy sie o nic nie martwic.W tej cenie nawet wliczony jest tort! Przywitaja nas chlebem i sola,wziosiemy toast szampanem.Powiedzial,ze na stołach bedzie bogato.Pelno miesa-3 rodzaje,3 rodzaje surówek,kluski slaskie,ziemniaczki co chcemy.Ciato,kawa,herbata ,napoje i do tego zimna płyta normalnie marzenie za tą cene!!! Nawet mi ozdobią sale za free jestem taka szczesliwa,ze szokAutko ozdobie sobie tylko malymi stroikami na drzwi za 10zl za sztuke na allegro.Cena bukietu mnie tylko dobija... moze powiem ze potrzebuje bukiet dla druhny bo widzialam na necie za 50zl?
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 08:11   #29
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Nie koniecznie też po sukienkę trzeba lecieć do jakiegoś salonu "Sukien wieczorowych, koktajlowych itp" Ja swoją kupiłam w pawilonie handlowym. Lekko kremowa i fason świetnie pasujący do młodej dziewczyny. I podstawą zawsze jest NIE WSPOMINAĆ, że to na ślub, bo wtedy cena lubi sobie lecieć o 100-200% w górę.
Też racja. Tylko powiedz ślub i cena rośnie o kilkanaście -kilkaset %.Co do sukien to np. na targu jest dużo budek z sukniami. Niektóre wyglądają jak ślubne i kosztują maks. 300zł.

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Cena bukietu mnie tylko dobija... moze powiem ze potrzebuje bukiet dla druhny bo widzialam na necie za 50zl?
To właśnie nie mów że chcesz bukiet na ślub. Powiedz że potrzebujesz dla druhny i zapłacisz o wiele mniej.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 12:09   #30
epox
Raczkowanie
 
Avatar epox
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 175
Dot.: ślub cywilny

miałam ślub cywilny z cała oprawa (biała suknia,welon itd..) i był to najwspanialszy dzien w życiu.....

u mnie w kosciele robia chrzty dziecia,nawet tym,ktorzy mieli tylko cywilny ,a nawet tym,ktorzy nie maja ślubu...
epox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.