Boję się ludzi, jestem wrogo nastawiona do świata.. źle mi z tym:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 19:08   #1
koocham
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 95

Boję się ludzi, jestem wrogo nastawiona do świata.. źle mi z tym:(


Witam

Mam straszny problem ze sobą. Może kilkakrotnie był poruszany podobny temat, ale chciałabym indywidualnie poprosić o radę. Od zawsze byłam mało pewna siebie. Od jakiegoś czasu próbuje z tym walczyć. Udało mi się ustalić podłoże nieśmiałości. Mój ojciec nadużywa alkoholu, co bardzo negatywnie na mnie wpłynęło, poza tym mama mnie nie docenia. Nie umiem w jej oczach nic zrobić, nic mi nie wychodzi-nigdy nie umiałam i nic mi sie nie udaje. Wiele artykułów o tym przeczytałam. I wiem, że to wpłynęło negatywnie na moją osobowość. Zaczęłam z tym walkę. Próbuję uzmysłowić sobie ile mam zalet. W domu to mi dobrze wychodzi, lecz właśnie...problem zaczyna się, gdy wychodzę do ludzi. Ostatnio zaczęłam oceniać ludzi...zbyt pochopnie oceniać. Jestem wrogo nastawiona nie do życia, tylko do ludzi. Gubię się w świecie. Dobrze czuje się w swoim ciele-w domu. Podoba mi się to, że jestem inna, ze wyrożnia mnie naturalnosc, opanowanie, to, że nie muszę pić by dobrze się bawić i to, że jestem ambitna, akceptuje swoj wygląd, podobam sie sobie. Kiedy wyjde do ludzi mam wrazenie, że kazdy sie na mnie patrzy. Ze zwraca uwage na to jak wygladam, na kazde moje slowo. Przez to nienaturalnie się zachowuje, jestem spięta..boję się, że ktos mnie wysmieje...jestem cicha i całkowicie skryta...w dodatku jak obserwuje niektore zachowania ludzi, to odrazu mnie od nich odrzuca... Chce się zmienić, bo okropnie sie z tym czuję Proszę, o drobne rady i od tych maksymalnie pewnych siebie i tych mniej.. kazda najmniejsza wskazowka mi się przyda*
koocham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 21:37   #2
koocham
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 95
Dot.: Boję się ludzi, jestem wrogo nastawiona do świata.. źle mi z tym:(

nikt nie pomoże?
koocham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 21:38   #3
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557
Dot.: Boję się ludzi, jestem wrogo nastawiona do świata.. źle mi z tym:(

skąd ja to znam...:|
zajrzyj na http://www.dda.pl/ bo masz ewidentne "nasze" cechy...

Trzeba z tym walczyć - po prostu...małymi kroczkami. Wymądrzać się nie będę bo sama sobie nie radzę z własnym życiem niestety, ale to wiem na pewno.

Gdyby życie mogło być prostsze...ech
__________________
happines depends upon ourselves
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 18:08   #4
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Boję się ludzi, jestem wrogo nastawiona do świata.. źle mi z tym:(

Witaj...Jestem dokładnie taka sama jak Ty. Poza problemem alkoholowym w rodzinie, to jesteśmy takie same, to samo zachowanie , uczucia, odczucia...

Ja miewam takie napady "negatywności" do ludzi, że jak idę miastem to mam ochotę ludzi powystrzelać. Drażnią mnie, denerwują. W domu jest dobrze, myślę o sobie to samo co Ty. Bo tak się czuję. Tylko nie mogę tego "utrzymać" kiedy wychodzę między ludźmi, nasuwam czapkę z daszkiem na oczy i patrzę pod nogi. Nie lubię poznawać nowych ludzi, bo czuję że mnie od razu oceniają negatywnie (choć racjonalnie nie mają powodu), ale wiem że to też moja wyobraźnia.

Niestety, żeby się tym uporać próbowałam wielu metod, sposobów. W koncu poszłam na terapię. Mija rok, a ja poza tym, że miewam przebłyski odwagi i nei daję się ludziom tłamsić (bo były takie sytuacje), to jednak ten lęk, niepewność nie zniknęły...To bardzo trudne. Wymaga długotrwałej i systematycznej pracy, choć ja tak własnie się staram, to bywa trudno, nieraz poleją się łzy...
Trzymam bardzo mocno kciuki by Tobie się udało..

Gdybyś chciała pogadać, napisz na PW, napewno odpiszę..
__________________
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 20:02   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Boję się ludzi, jestem wrogo nastawiona do świata.. źle mi z tym:(

złożony problem.
ja na twoim mscu poszlabym do psychologa, bo czytac w artykulach a pogadac z kims obiektywnym o ty to dwie rzeczy
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.