Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-28, 21:26   #1
MelonJuice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15

Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!


Witam,
Mam ogromny problem z kotami. Dorosla kotka (mieszanka Main Coona) zostala zgwalcona przez podworkowca i urodzila jednego kotka, kociczke. Kociczka ma teraz 8 miesiecy. Dotychczas zyly ze soba w zgodzie, pierwsze miesiace wiadomo, opieka, potem zaczela mloda odsuwac , prychac, ale to bylo normalne, nie bylo to agresywne zachowanie, ot prychniecie i ucieczka, w zeszlym tygodniu stara miala ruje i ta mala ssala jej sutki, mimo, ze stara nie ma juz zapewne mleka, myly sie nawzajem, przytulaly... a teraz od kilku dni musza byc rozdzielone w innych czesciach domu. Dzis jak stara przemknela mi przez drzwi, dopadla mala i malo jej nie zagryzla, naprawde chyba niewiele brakowalo, zeby jej zrobila krzywde. Musialam zlapac ja za siersc i rzucic w kat, stamtad znow dorwala mala i tylko porzadny kopniak ja od niej oderwal, bo myslalam, ze juz ja zagryzie za chwile!! Ponoc wczoraj kiedy mnie nie bylo, stara byla na dworze na spacerze i jak zobaczyla w oknie mala, to wskoczyla na suszarke i przez szybe chciala ja dopasc. Skad tak skrajnie agresywne zachowanie? Co zrobic w takiej sytuacji? Chyba musze jak najszybciej poszukac nowego domu dla malej ( bo stara to kot rodzicow:|) Prosze o rady, badz jakas pomoc!
MelonJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 22:52   #2
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Cytat:
Napisane przez MelonJuice Pokaż wiadomość
Witam,
Mam ogromny problem z kotami. Dorosla kotka (mieszanka Main Coona) zostala zgwalcona przez podworkowca i urodzila jednego kotka, kociczke. Kociczka ma teraz 8 miesiecy. Dotychczas zyly ze soba w zgodzie, pierwsze miesiace wiadomo, opieka, potem zaczela mloda odsuwac , prychac, ale to bylo normalne, nie bylo to agresywne zachowanie, ot prychniecie i ucieczka, w zeszlym tygodniu stara miala ruje i ta mala ssala jej sutki, mimo, ze stara nie ma juz zapewne mleka, myly sie nawzajem, przytulaly... a teraz od kilku dni musza byc rozdzielone w innych czesciach domu. Dzis jak stara przemknela mi przez drzwi, dopadla mala i malo jej nie zagryzla, naprawde chyba niewiele brakowalo, zeby jej zrobila krzywde. Musialam zlapac ja za siersc i rzucic w kat, stamtad znow dorwala mala i tylko porzadny kopniak ja od niej oderwal, bo myslalam, ze juz ja zagryzie za chwile!! Ponoc wczoraj kiedy mnie nie bylo, stara byla na dworze na spacerze i jak zobaczyla w oknie mala, to wskoczyla na suszarke i przez szybe chciala ja dopasc. Skad tak skrajnie agresywne zachowanie? Co zrobic w takiej sytuacji? Chyba musze jak najszybciej poszukac nowego domu dla malej ( bo stara to kot rodzicow:|) Prosze o rady, badz jakas pomoc!
pogrubienie moje. po pierwsze i najważniejsze. NIE BIJEMY ZWIERZĄT! Nie bez przyczyny kot się tak zachowuje. Wspominasz, że kocia mama jest po rujce, zapewne ze strony drugiej kotki czuje zagrożenie. Jest agresywna, bo pilnuje swojego terenu. Moim zdaniem najważniejsze to wysterylizować kotki ! Starsza kotka przestanie rujkować, nie będzie czuła zagrożenie.. Młodsza pewnie też już miala ruje. Sama mam dwie kotki, wysterylizowane szybko (jedna przed rują - 5 miesięcy, druga w trakcie rui-6miesięcy). Nie było agresji u moich kotek, ale młodsza znaczyła teren. Po sterylizacji jest wszystko OK! I proszę Cię, nie bij kota, on nie rozumie, że w naszym pojęciu robi źle ! Buzują jej hormony i zachowuje się instynktownie.
Życzę ułożenie stosunków między kocią mamą, a jej dzieckiem.
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 10:00   #3
Chapsia
Raczkowanie
 
Avatar Chapsia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 56
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Możesz sterylizować, tak jak ktoś wyżej pisał, to dodatkowo zlikwiduje możliwość następnych niechcianych ciąż, ale można też próbować skorzystać z pomocy behawiorysty - być może problem leży głębiej w psychice i sterylka nie pomoże w takim stopniu, w jakim byś chciała.
__________________
Jeśli jesteś psem i Twój właściciel zaproponuje Ci włożenie gustownego sweterka, zasugeruj mu gustowny ogonek...

Mój blog
Chapsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 14:33   #4
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

wykastruj wreszcie kocicę, i małą - też już powinna być wykastrowana, kotka z kotką i to jeszcze niewykastrowana będą ze sobą walczyć,
pod pachę koty i do weta na kastrację!

Wypuściłaś na dwór kotkę z rują?!!!! Znowu chcesz mieć młode, po co?!
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2010-05-29 o 14:35
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 16:36   #5
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Sterylizacja starszej kotki(ale po rujce,bo w czasie rui nie sterylizujemy)i młodszej pomoże na 100%.
Nie bijemy ani nie kopiemy zwierząt.
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 17:28   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Cytat:
Napisane przez Oktavia 75 Pokaż wiadomość
Sterylizacja starszej kotki(ale po rujce,bo w czasie rui nie sterylizujemy)i młodszej pomoże na 100%.
Nie bijemy ani nie kopiemy zwierząt.
właśnie
kotka by jej nie zagryzła, kocie bitwy tylko tak wyglądają, ale nie słyszałam, żeby jeden kot zagryzł drugiego (jedyny przypadek to kocur zagryzł nowonarodzone kociaki, ale to trochę inna sytuacja)
piszesz, ze kotka byłą po rui- to wahania hormonalne, wykastruj kotki, to problem pewnie minie, a ty już nie będziesz miała problemów z niechcianą ciążą kota.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 18:06   #7
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Cytat:
Napisane przez Oktavia 75 Pokaż wiadomość
Sterylizacja starszej kotki(ale po rujce,bo w czasie rui nie sterylizujemy)i młodszej pomoże na 100%.
Nie bijemy ani nie kopiemy zwierząt.
(pogrubienie moje). wiem, że do końca nie w temacie, ale kiedy byłam umówiona na sterylkę swoich kotek starsza akurat tydzien przed dostała pierwszą ruję, więc na sterylkę zabrałam tylko młodszą, umowilam się z wetem "na za tydzień". zadzwonilam do weta, ze młoda nadal rujkuje. Powiedział, że nie ma sensu czekać, że u psów nie powinno wykonywać się sterylizacji w trakcie cieczki, bo krwawią drogi rodne, ale u kotki nie widzi przeciwskazań. Zdziwiłam się, bo zawsze słyszałam, że trzeba czekać 2tyg. od rujki, wet mnie uspokoił, powiedział, ze przy sterylizacji kotek bezdomnych też nie czekają na zakończenie rujki i nie ma żadnych powikłań.
Z moją kotką jest wszystko ok, zastanawiam się, czy sterylizacja w trakcie rujki jest faktycznie bardziej niebezpieczna, czy to mit tak jak stwierdzenie, że kotka przed sterylizacją musi mieć rujkę/małe.
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 18:25   #8
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Doświadczony lekarz chirurg weterynarii potrafi wykonać sterylkę podczas ruji kotki,ale jest zawsze wtedy niebezpieczeństwo większe powikłań po tym zabiegu.Dlatego warto zrobić dodatkowe badania kotce-krwi-profil nerkowy,wątrobowy,moczu i zbadać seruszko.
Mitem jest że kotka powinna mieć raz małe kociaki,a suczka pieski.
Co do wieku sterylizacji-kotki,a kastracji-kocurka to wg mnie powinno się sterylizować/kastrować jak kotka/kocur dorośnie i dojrzeje oraz wykształci się odpowiednio układ moczowo-plciowy,aby potem kot nie zatykał się i trzeba było robić mu cewnikowania.
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 22:17   #9
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Dzieki za wyjasnienie. Zastanawiałam się właśnie, czy nie wolno czy nie powinno się wykonywać. Rozumiem, że wtedy zabieg jest bardziej niebezpieczny, jednak wykwalifikowany wet potrafi go wykonać. Czyli mam dobrego weta
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 00:20   #10
MelonJuice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
wykastruj wreszcie kocicę, i małą - też już powinna być wykastrowana, kotka z kotką i to jeszcze niewykastrowana będą ze sobą walczyć,
pod pachę koty i do weta na kastrację!

Wypuściłaś na dwór kotkę z rują?!!!! Znowu chcesz mieć młode, po co?!

Od razu zakladacie, ze czlowiek jest zwyrodnialcem, musialam uzyc sily, bo zamordowalaby mala. A nikt nie jest glupi, zeby na dwor wypuszczac kotki z ruja, jesli wychodza na dwor, to tylko pod naszym okiem, badz na smyczy.

---------- Dopisano o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Oktavia 75 Pokaż wiadomość
Sterylizacja starszej kotki(ale po rujce,bo w czasie rui nie sterylizujemy)i młodszej pomoże na 100%.
Nie bijemy ani nie kopiemy zwierząt.

Ciekawe co bys Ty zrobila, gdyby na Twoich oczach zagryzala drugiego kota, zawolalabys Kiciusiu nie gryz, bo nie ladnie?
MelonJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 10:09   #11
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Zarzuciłam bym na kotkę koc, prysnęła wodą ze spryskiwacza,złapałabym kocicę za kark-to zawsze skutkuje.
Młodsza kotka dojrzała i starsza zaczyna się jej obawiać,walczy o pierwszą pozycję w stadzie,tylko sterylizacja obu kotek zapobiegnie takim zachowaniom.
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 17:22   #12
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Cytat:
Napisane przez MelonJuice Pokaż wiadomość
Od razu zakladacie, ze czlowiek jest zwyrodnialcem, musialam uzyc sily, bo zamordowalaby mala. A nikt nie jest glupi, zeby na dwor wypuszczac kotki z ruja, jesli wychodza na dwor, to tylko pod naszym okiem, badz na smyczy.

---------- Dopisano o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------




Ciekawe co bys Ty zrobila, gdyby na Twoich oczach zagryzala drugiego kota, zawolalabys Kiciusiu nie gryz, bo nie ladnie?
dla mnie szczytem głupoty jest trzymanie niesterylizowanego kota w domu i wypuszczanie go na dwór - jak kotka ma rujkę to i Twoje czujne oko nie pomoże... ale później łatwo stwierdzić że została "zgwałcona" Zwierze to tylko zwierze i to nie wina kotów tylko właściciela.

Kotka atakuje młodszą bo ta dorosła stała się jej rywalką (kwestia terytorium). Jedyna rada to sterylizacja. Sami dopuściliście do takiej sytuacji a teraz kotom się "obrywa".

Edytowane przez dottta
Czas edycji: 2010-06-01 o 18:09
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:03   #13
Chapsia
Raczkowanie
 
Avatar Chapsia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 56
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Cytat:
Napisane przez Oktavia 75 Pokaż wiadomość
Zarzuciłam bym na kotkę koc, prysnęła wodą ze spryskiwacza,złapałabym kocicę za kark-to zawsze skutkuje.
Młodsza kotka dojrzała i starsza zaczyna się jej obawiać,walczy o pierwszą pozycję w stadzie,tylko sterylizacja obu kotek zapobiegnie takim zachowaniom.
Ja nigdy kociej bitwy nie widziałam, ale jestem sobie w stanie wyobrazić kotkę w amoku - możesz się zdziwić, że woda nie pomoże, a ręką nie złapiesz, bo nie dasz rady, a wtedy młodsza mogła mieć już kilka poważnych ran. Z całym szacunkiem, ja też jestem za tym, żeby zwierząt nie bić, ale to była sytuacja wyjątkowa, poza tym nikt jej nie chciał krzywdy zrobić, tylko rozdzielić, więc zakładam, że nie był to kopniak z jakąś niewyobrażalną siłą.
Koty? Pozycja w stadzie? Koty nie są zwierzętami stadnymi! To wie nawet taki zapalony psiarz jak ja . Już bardziej do mnie trafia walka o terytorium.

A sterylizacja nigdy nie jest w 100% skuteczna (to do którejś wypowiedzi wyżej). Szczególnie, jeśli problem jest głębiej położony. Warto wysterylizować, ale efekt może być różny.
__________________
Jeśli jesteś psem i Twój właściciel zaproponuje Ci włożenie gustownego sweterka, zasugeruj mu gustowny ogonek...

Mój blog
Chapsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:12   #14
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Dorosla kotka atakuje 8 miesieczna (wlasne dziecko)!

Cytat:
Napisane przez Chapsia Pokaż wiadomość

A sterylizacja nigdy nie jest w 100% skuteczna (to do którejś wypowiedzi wyżej). Szczególnie, jeśli problem jest głębiej położony. Warto wysterylizować, ale efekt może być różny.
oczywiście że nie jest zawsze skuteczna - jeśli koty sobie "nie podejdą" to nie ma rady. Ale tu autorka pisała że problem "agresji" pojawił się przy rujce więc sterylizacja powinna pomóc.
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.