Wstydliwe pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-02, 18:42   #1
Ewela9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 45

Wstydliwe pytanie


Otóż sprawa jest tego typu: Przez 5 lat odbywam stosunek z tym samym mężczyzną. Używamy prezerwatyw. Jakieś 5 dni temu po stosunku zaczęło mnie piec wewnątrz i na zewnątrz pochwy. Czasami tak mam że jest podrażniona ale po 3 dniach to mijało, jednak nie minęło. I nie wiem co robić. Nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa i wstydze sie iść no taka już jestem, i nie wiem czy to grzybica pochwy czy co. zewnętrznej części nie mam zaczerwienionej ani suchej. Czy to możliwe żeby podrażnienie tak długo sie utrzymywało? A może mam alergie na prezerwatywy od 5 lat uzywamy z tej marki. I czy są jakieś leki bez recepty które można kupić i ile mniej więcej kosztują. Bardzo dziękuję z góry za pomoc.
Ewela9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:06   #2
Justynek2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 38
Dot.: Wstydliwe pytanie

najlepiej to by było iść do lekarza, bo może to być jakas drobna infekcja, podrażnienie albo nadzerka...w każdym bądź razie co by to nie było nie leczone będzie się ponawiać i tfu tfu tfu coraz gorzej bedziesz to czuc...

nawet jak jest to tylko podraznienie jak go nie zaleczysz to będzie gorzej, a w aptece raczej się nie dostanie srodków skoro nie wiadomo co to tak naprawdę jest, wiec nawet ja kupisz może nie wystarczyc do wyleczenia.

i polecam gorąco wizytę u gina po 5 latach....))
Justynek2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:09   #3
Agnesia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 173
Dot.: Wstydliwe pytanie

alergię na prezerwatywy raczej wyklucz, skoro używacie ich od 5 lat

możesz smarować maścią Clotrimazol (dostępna bez recepty, ok. 3zł), jeśli pieczenie po niej będzie lżejsze/ustąpi, to całkiem możliwe, że to grzybica, skoro Clotrimazol przyniósł ulgę.

zresztą jakakolwiek infekcja by to nie była, do lekarza iść musisz, bo nawet jeśli objawy miną, to niewyleczona może to przejść w stan przewlekły ;/

wybierz kobietę-ginekologa na pierwszy raz, jeśli ma Ci to ułatwić przełamanie się dodatkowo jeśli przychodzisz z infekcją to badanie trwa chwilkę, bo lekarze wiedzą, że wtedy jest dużo większy dyskomfort, więc nie chcą męczyć pacjentek
__________________

Agnesia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:21   #4
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Wstydliwe pytanie

Idź dziewczyno do lekarza bo sama infekcji nie wyleczysz.
A z resztą to najwyższy czas żeby odwiedzić ginekologa - lekarz jak każdy inny - nie gryzie, nie bije, nie połyka w całości.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:33   #5
Ewela9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 45
Dot.: Wstydliwe pytanie

bardzo wam dziękuję
Ewela9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 22:03   #6
basiek91
Raczkowanie
 
Avatar basiek91
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dolnośląskie/lubuskie z racji studiów
Wiadomości: 303
Dot.: Wstydliwe pytanie

Mozesz sobie kupic galki propolisowe, sa bez recepty, pomagaja na drobne infekcje. ceny nie pamietam ale to chyba ok.10-13zl.
basiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 22:19   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wstydliwe pytanie

Ginekolog.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 08:45   #8
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wstydliwe pytanie

po takim czasie współżycia już powinno się pójść dawno do ginekologa więc zasuwaj raz dwa i nie ma co się martwić.
a te dolegliwości wyglądają na infekcję. samej takich rzeczy nie polecam leczyć, bo czasami dochodzi do uspienia stanu zapalnego, objawy mijają a w rzeczywistości infekcja nie jest wyleczona do końca, łatwo wraca i na dodatek może wyrządzić dalsze szkody w organizmie (doprowadzić do zapalenia np. jajników). nie chcę straszyć, ale po prostu zasygnalizować, że wizyta u ginekologa jest niezbędna zwłaszcza, że nie wiadomo czy to grzybica czy infekcja o innym podłożu.
polecam ze środków bez recepty, które służą jako profilaktyka i wspomaganie leczenia (nie leczenie) - probiotyk ginekologiczny (np. lacibios femina), aby znormalizować pH i uzupełnić pozytywna mikroflorę w pochwie, zioła do przemywania vagosan lub taki proszek tantum rosa. ja lubię jeszcze maść clotrimazolum, niemniej w Twoim przypadku raczej nie zdałaby egzaminu. noś przewiewną bieliznę i póki co wstrzymaj się od współżycia, aby dodatkowo nic tam nie podrażniać.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 13:30   #9
gaaba85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 53
Dot.: Wstydliwe pytanie

Zdecydowanie powinnaś udać się do ginekologa. Kiedyś musi być ten pierwszy raz, a dodatkowo jeśli masz jakąś infekcję przepisze Ci leki, które na pewno przyniosą Ci ulgę na dłużej.
gaaba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 13:46   #10
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Wstydliwe pytanie

Idź do ginekologa. Sama się nie wyleczysz, a żadna z nas tu nie jet lekarzem. Nie wyciągnie też magicznej kuli i tam nie zobaczy co ci jest. Nie wiedząc co to, sama nie wiesz na co się leczyć, więc jaka apteka i jakie leki?
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 17:01   #11
Darin
Rozeznanie
 
Avatar Darin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 984
Dot.: Wstydliwe pytanie

Cytat:
Napisane przez Ewela9 Pokaż wiadomość
Otóż sprawa jest tego typu: Przez 5 lat odbywam stosunek z tym samym mężczyzną. Używamy prezerwatyw. Jakieś 5 dni temu po stosunku zaczęło mnie piec wewnątrz i na zewnątrz pochwy. Czasami tak mam że jest podrażniona ale po 3 dniach to mijało, jednak nie minęło. I nie wiem co robić. Nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa i wstydze sie iść no taka już jestem, i nie wiem czy to grzybica pochwy czy co. zewnętrznej części nie mam zaczerwienionej ani suchej. Czy to możliwe żeby podrażnienie tak długo sie utrzymywało? A może mam alergie na prezerwatywy od 5 lat uzywamy z tej marki. I czy są jakieś leki bez recepty które można kupić i ile mniej więcej kosztują. Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

Na własną rękę się nie wyleczysz jeśli to jakaś infekcja.
Najwyższy czas wybrać się do ginekologa. Lekarz pobierze wymaz, warto też zrobić cytologię. Nie ma się czego wstydzić w końcu to jego praca i widok Twojej pochwy nie będzie dla niego żadną sensacją Badanie trwa chwilkę i nie jest bolesne.

Ps: alergia na prezerwatywy odpada skoro od 5 lat używasz tych samych.
__________________
"Poczuj mój wdzięk, mój wdzięk
mą wiarę - w każdą część ... "
Darin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 09:42   #12
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Wstydliwe pytanie

chyba jednak najwyższy czas iśc do lekarza, możesz sobie zastosować, lactovaginal dopochwowo, albo provag doustnie, do tego clotrimazolum maść, ale lekarz w Twoim przypadku powinien być pierwszym krokiem, powinien zrobic Ci wymaz, zeby wiedzieć co leczyć i przepisac odpowiednie leki. Jak zaczynamy współżyć to wizyta u ginekologa powinna być dla nas czymś tak oczywistym jak mycie zębów.Odwagi i powodzenia.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:12   #13
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Wstydliwe pytanie

Cytat:
Napisane przez Ewela9 Pokaż wiadomość
Otóż sprawa jest tego typu: Przez 5 lat odbywam stosunek z tym samym mężczyzną. Używamy prezerwatyw. Jakieś 5 dni temu po stosunku zaczęło mnie piec wewnątrz i na zewnątrz pochwy. Czasami tak mam że jest podrażniona ale po 3 dniach to mijało, jednak nie minęło. I nie wiem co robić. Nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa i wstydze sie iść no taka już jestem, i nie wiem czy to grzybica pochwy czy co. zewnętrznej części nie mam zaczerwienionej ani suchej. Czy to możliwe żeby podrażnienie tak długo sie utrzymywało? A może mam alergie na prezerwatywy od 5 lat uzywamy z tej marki. I czy są jakieś leki bez recepty które można kupić i ile mniej więcej kosztują. Bardzo dziękuję z góry za pomoc.
Powinnaś koniecznie iść do ginekologa To może być infekcja, sama sobie z nią nie poradzisz. Poza tym, nie wstydzisz się współżyć z chłopakiem, ale do lekarza iść już tak? To lekarz jak każdy inny
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 16:42   #14
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Wstydliwe pytanie

Koniecznie idź do lekarza!!! Często jest podkreślane, że już początek współżycia powinien być takim bodźcem do regularnej kontroli ginekologicznej. Bo jak sama widzisz jakieś infekcje czy problemy zdrowotne mogą się zdarzyć. Wizyta u ginekologa nie jest straszna.
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.