Prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 14:11   #1
Kasi'A
Raczkowanie
 
Avatar Kasi'A
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 377

Prosze o pomoc


Dziewczyny pomozcie rozwiac moje watpliwosci.


Zaczelam brac tabletki Yasminelle w 3 dni menstruacji, poniewaz przez pierwsze dwa dni mialam tylko brazowe plamenie i nie bylam pewna czy to miesiaczka (mam problemy z brakiem miesiczki i byla ona wywolywana) dopiero w 3 dniu pojwila sie krew. Wybralam juz wszystkie tabletki, zostaly mi tylko 2 tabletki z tych dwoch pierwszych dni. Czy powinnam je dobrac do konca ? Czy juz czekac na pojawienie sie miesiaczki? Prosze o pomoc
__________________
I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
Kasi'A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:48   #2
aganowak
Przyczajenie
 
Avatar aganowak
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4
Dot.: Prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Kasi'A Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomozcie rozwiac moje watpliwosci.


Zaczelam brac tabletki Yasminelle w 3 dni menstruacji, poniewaz przez pierwsze dwa dni mialam tylko brazowe plamenie i nie bylam pewna czy to miesiaczka (mam problemy z brakiem miesiczki i byla ona wywolywana) dopiero w 3 dniu pojwila sie krew. Wybralam juz wszystkie tabletki, zostaly mi tylko 2 tabletki z tych dwoch pierwszych dni. Czy powinnam je dobrac do konca ? Czy juz czekac na pojawienie sie miesiaczki? Prosze o pomoc
ja też tak miałam. dobrać do końca. potem 7 dni przerwy i tak dalej. i już wtedy samo się ureguluje.
aganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 16:37   #3
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Prosze o pomoc

nie rozumiem pytania.

bierzesz 21 tabletek niezaleznie w ktorym dniu cyklu zaczelas. to ze zaczelas w 3 dniu cyklu nie znaczy ze masz jakies tabletki wyrzucac, bierzesz tabletke oznaczona dniem tygodnia w ktorym pojawila sie krew. i postepujesz wg strzalek az wybierzesz wszystkie tabletki.

nie wiem skad ci sie wziely te 2 tabletki ?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:47   #4
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Kasi'A Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomozcie rozwiac moje watpliwosci.


Zaczelam brac tabletki Yasminelle w 3 dni menstruacji, poniewaz przez pierwsze dwa dni mialam tylko brazowe plamenie i nie bylam pewna czy to miesiaczka (mam problemy z brakiem miesiczki i byla ona wywolywana) dopiero w 3 dniu pojwila sie krew. Wybralam juz wszystkie tabletki, zostaly mi tylko 2 tabletki z tych dwoch pierwszych dni. Czy powinnam je dobrac do konca ? Czy juz czekac na pojawienie sie miesiaczki? Prosze o pomoc
Powinnaś wziąć wszystkie 21 tabletek i potem zrobić 7 dni przerwy. Poza tym dobrze zrobiłaś, że zaczekałaś do prawidłowego krwawienia, to był normalnie pierwszy dzień miesiączki.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 15:01   #5
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Prosze o pomoc

No a jakbyś dostała miesiączki w niedzielę, to wyrzuciłabyś tabletki z 6 dni? Bierzesz 21, robisz 7-dniową przerwę. W ulotce to jest.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 16:59   #6
Kasi'A
Raczkowanie
 
Avatar Kasi'A
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 377
Dot.: Prosze o pomoc

Dzis wrocilam od lekarza, mieszkam w UK. Szukalam odpowiednika tabletek Yasminelle i dostalam je, jednak pod inna nazwa Yaz. Opakowanie rozni sie od tego kupionego w Polsce, jednak ma identyczny sklad. Te tabletki zotaly sprowadzane rowniez dla dziewczyny z Australii. Jednak w srodku okazalo sie, ze tabletek jest lacznie 28. 24 rozowe i 4 biale tzw placebo,bez substancji czynnej. Biorac te tabletki nie robi sie przerwy(przerwa mozna okreslic czas kidy powinno sie brac biale tabletki). Dzis koncze branie starego listka z 21 tabletkami. Czy te nowe z 28 tabletkami powinnam zaczac brac normalnie po 7dniowej przewie, czy nie robic zadnej przerwy i od razu zaczac nowe opakowanie?
__________________
I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
Kasi'A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 18:20   #7
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Kasi'A Pokaż wiadomość
Dzis wrocilam od lekarza, mieszkam w UK. Szukalam odpowiednika tabletek Yasminelle i dostalam je, jednak pod inna nazwa Yaz. Opakowanie rozni sie od tego kupionego w Polsce, jednak ma identyczny sklad. Te tabletki zotaly sprowadzane rowniez dla dziewczyny z Australii. Jednak w srodku okazalo sie, ze tabletek jest lacznie 28. 24 rozowe i 4 biale tzw placebo,bez substancji czynnej. Biorac te tabletki nie robi sie przerwy(przerwa mozna okreslic czas kidy powinno sie brac biale tabletki). Dzis koncze branie starego listka z 21 tabletkami. Czy te nowe z 28 tabletkami powinnam zaczac brac normalnie po 7dniowej przewie, czy nie robic zadnej przerwy i od razu zaczac nowe opakowanie?
Yaz ma taki sam skład jak Yasminelle, więc zacznij brać je normalnie po 7 dniowej przerwie.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 21:48   #8
Kasi'A
Raczkowanie
 
Avatar Kasi'A
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 377
Dot.: Prosze o pomoc

Dziekuje za pomoc.
__________________
I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
Kasi'A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.