Trądzik a solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-26, 17:16   #1
Waleriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4

Trądzik a solarium


Mam 16 lat i niestety na mojej twarzy widnieje wiele przebarwien i ropnych krostek (glownie w okolicy T) Chcialabym skorzystac z solarium jednak nie wiem jak moze to wplynac na moja skore,czy moze jej to zaszkodzic i pogorszyc jej stan? jezeli tak to jak mozna zabezpieczyc 'chora' skore?
bardzo prosze o pomoc
pozdrawiam
Waleriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 17:16   #2
Waleriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4
cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

Mam 16 lat i niestety na mojej twarzy widnieje wiele przebarwien i ropnych krostek (glownie w okolicy T) Chcialabym skorzystac z solarium jednak nie wiem jak moze to wplynac na moja skore,czy moze jej to zaszkodzic i pogorszyc jej stan? jezeli tak to jak mozna zabezpieczyc 'chora' skore?
bardzo prosze o pomoc
pozdrawiam
Waleriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 17:24   #3
limonka_89
Raczkowanie
 
Avatar limonka_89
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 321
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

ja też mam 16 wiosenek, i nieco problemów na twarzy i chciałabym sie wybrać na solarke
ehh bo przez tą zime to wybladłam, musze kolorku nabrać
a słyszałam że to korzystnie wpływa na trądzik, wysusza, jednak po zaprzestaniu chodzenia na solarium stan cery sie pogarsza i następuje tzw. wysyp...
a ile w tym prawdy to nie wiem...
limonka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 17:24   #4
limonka_89
Raczkowanie
 
Avatar limonka_89
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 321
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

ja też mam 16 wiosenek, i nieco problemów na twarzy i chciałabym sie wybrać na solarke
ehh bo przez tą zime to wybladłam, musze kolorku nabrać
a słyszałam że to korzystnie wpływa na trądzik, wysusza, jednak po zaprzestaniu chodzenia na solarium stan cery sie pogarsza i następuje tzw. wysyp...
a ile w tym prawdy to nie wiem...
limonka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 18:44   #5
Waleriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

czy naprawde nikt nie moze nam pomoc?
Waleriana napisał(a):
> Mam 16 lat i niestety na mojej twarzy widnieje wiele przebarwien i ropnych krostek (glownie w okolicy T) Chcialabym skorzystac z solarium jednak nie wiem jak moze to wplynac na moja skore,czy moze jej to zaszkodzic i pogorszyc jej stan? jezeli tak to jak mozna zabezpieczyc 'chora' skore?
> bardzo prosze o pomoc
> pozdrawiam
Waleriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 18:44   #6
Waleriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

czy naprawde nikt nie moze nam pomoc?
Waleriana napisał(a):
> Mam 16 lat i niestety na mojej twarzy widnieje wiele przebarwien i ropnych krostek (glownie w okolicy T) Chcialabym skorzystac z solarium jednak nie wiem jak moze to wplynac na moja skore,czy moze jej to zaszkodzic i pogorszyc jej stan? jezeli tak to jak mozna zabezpieczyc 'chora' skore?
> bardzo prosze o pomoc
> pozdrawiam
Waleriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 21:04   #7
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

Lepiej nie isc.Tak jak pisala Limonka po pewnym czasie nastapiloby pogorszenie tradziku. I doszedlby problem z nierowna opalenizna twarzy :?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-27, 21:04   #8
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

Lepiej nie isc.Tak jak pisala Limonka po pewnym czasie nastapiloby pogorszenie tradziku. I doszedlby problem z nierowna opalenizna twarzy :?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 18:05   #9
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

Jesli cera jest wyraznie tradzikowa - raczej nie poleca sie chodzenia na solarium ( co innego kilka krostek od czasu do czasu ). Naskorek pod wplywem promieni UV pogrubia sie i wysusza. Stad poczatkowa poprawa stanu cery, jednak z czasem tak zablokowane ujscia gruczolow lojowych ( czy tez porow ) zaczynaja produkowac jeszcze wiecej loju. A poniewaz loj nie moze sie wydostac przez pogrubialy naskorek - nastepuje tzw. "wysyp". Kilka krostek solarium wysuszy ale z cera tradzikowa raczej nie polecam. Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 18:05   #10
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

Jesli cera jest wyraznie tradzikowa - raczej nie poleca sie chodzenia na solarium ( co innego kilka krostek od czasu do czasu ). Naskorek pod wplywem promieni UV pogrubia sie i wysusza. Stad poczatkowa poprawa stanu cery, jednak z czasem tak zablokowane ujscia gruczolow lojowych ( czy tez porow ) zaczynaja produkowac jeszcze wiecej loju. A poniewaz loj nie moze sie wydostac przez pogrubialy naskorek - nastepuje tzw. "wysyp". Kilka krostek solarium wysuszy ale z cera tradzikowa raczej nie polecam. Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 22:43   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

Waleriana napisał(a):
> na mojej twarzy widnieje wiele przebarwien i ropnych krostek (glownie w okolicy T) Chcialabym skorzystac z solarium

opalanie powoduje utrwalenie sie przebarwień pozapalnych (po pryszczach), które nieopalane same znikają po pewnym czasie. pod wpływem UV jest ryzyko przekształcenia ich w przebarwienia "z melaniną"- b. trudne do usunięcia.
kolejna sprawa- opalanie powoduje zwiększone rogowacenie. problemy z rogowaceniem+łojotok są głównymi przyczynami trądzika.
i jeszcze: opalanie wysusza skórę, skóra broni się przed wysuszeniem zwiększona produkcją łoju.
błędne koło.
ewentualne korzyści z opalania są nieporównywanie mizernew porównaniu z kosztami.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-31, 22:43   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cera trądzikowa a solarium-prosze o pomoc

Waleriana napisał(a):
> na mojej twarzy widnieje wiele przebarwien i ropnych krostek (glownie w okolicy T) Chcialabym skorzystac z solarium

opalanie powoduje utrwalenie sie przebarwień pozapalnych (po pryszczach), które nieopalane same znikają po pewnym czasie. pod wpływem UV jest ryzyko przekształcenia ich w przebarwienia "z melaniną"- b. trudne do usunięcia.
kolejna sprawa- opalanie powoduje zwiększone rogowacenie. problemy z rogowaceniem+łojotok są głównymi przyczynami trądzika.
i jeszcze: opalanie wysusza skórę, skóra broni się przed wysuszeniem zwiększona produkcją łoju.
błędne koło.
ewentualne korzyści z opalania są nieporównywanie mizernew porównaniu z kosztami.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 14:38   #13
qnuks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
solarka vs trądzik

hej!
Mam pare krostek na twarzy i planuje się ich pozbyć po przez solarium, czy to dobre rozwiązanie? A i możecie mi powiedzieć jak szybko pozbyć się zaczerwień po trądziku? I wie ktoś jak długo by zajeło niszczenie trądziku poprzez promenie uv? Bardzo dziękuje !
qnuks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 21:44   #14
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: solarka vs trądzik

skad pomysł, ze solarium wyleczy cię z pryszczy? (bo nie wyleczy)

- opalanie utrwala przebarwienia pozapalne, czyli "zaczerwienia po trądziku".
- opalanie powoduje zwiększone rogowacenie skóry, co prowadzi do powstawania zaskórników i grudek, a z nich powstają pryszcze.
- opalanie wysusza skórę-wysuszona skóra zaczyna produkować więcej łoju. łojotok sprzyja pryszczom
-jeśli coś będzie zniszczone opalaniem, to będzie to skóra, a nie trądzik
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 07:06   #15
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: solarka vs trądzik

zgadzam sie z justy. na poczatku jak bys poszla do solarium to byloby ok, ale potem to bedziesz miec wiecej tych ohydztw na twarzy, bo tak jak justy pisze, tradzika nie zwalczysz przy pomocy solarium. sama kiedys probowalam i nie polecam, naprawde!!!

pzdr
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 07:42   #16
qnuks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: solarka vs trądzik

ups, oki thx
qnuks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:20   #17
~~kopciuszek~~
Przyczajenie
 
Avatar ~~kopciuszek~~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Question solarium po zabiegu??

okolo 1.5 miesiaca temu miala zabieg usuniecia pieprzykow.teraz uzywam kremu na blizny-podobno jeden z najlepszych(no i cholernie drogi)po ktorym jednej juz praktycznie nie mam ale druga jest troche zaczerwieniona i lekko boli przy dotykaniua za dwa tygodnie mam studniowke i chciala bym pojsc kilka razy na solarium opalic syfki:P ale nie wiem czy moge?...i chciala tez zapytac czy powinnam pojsc do lekarza z ta bolaca blizna??
~~kopciuszek~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:49   #18
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Dot.: solarium po zabiegu??

jak sie nazywa ten Twoj krem na blizny i ile kosztowal?..bo ja wlasnie dzisiaj wybieram sie do lekarza po jakas masc na blizny i dlatego pytam
dolaczam sie takze do pytania o solarium
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:54   #19
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: solarium po zabiegu??

*powinnaś iść do lekarza z tą bolącą blizną
*co do solarium-to raczej bym odradzała-ze względu nawet na stan cery ("opalić syfki")-wydaję mi się, że zamiast iść do solarium powinnaś zrobić sobie dobry makijaż (sama mam problemy z przebarwieniami, ale makijażem można wszytsko ładnie zakryć i wcale nie tzreba robić "tapety")

Przeciwskazaniami do oapalania się w solarium są m.in:trądzik i blizny (niedogojone;rozległe)
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 13:03   #20
~~kopciuszek~~
Przyczajenie
 
Avatar ~~kopciuszek~~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: solarium po zabiegu??

ten krem-zel sie nazywa DERMATIX i zaplacilam za niego 166 zl.

a co do tych syfkow to chodzi mi o takie zwykle krostki(na plecach ) a nie tradzik no ale faktycznie chyba zrezygnuje z solarium najwyzej porobie sobie jakies maseczki na plecy i dekolt

dziekuje za szybka odpowiedzpozdrawiam
~~kopciuszek~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 18:43   #21
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: solarium po zabiegu??

Cytat:
Napisane przez ~~kopciuszek~~
ten krem-zel sie nazywa DERMATIX i zaplacilam za niego 166 zl.

a co do tych syfkow to chodzi mi o takie zwykle krostki(na plecach ) a nie tradzik no ale faktycznie chyba zrezygnuje z solarium najwyzej porobie sobie jakies maseczki na plecy i dekolt

dziekuje za szybka odpowiedzpozdrawiam

wystarczy zakryc miejsca wrazliwe czyli blizny lub pieprzyki, i spokojnie mozesz isc na solarium,
co do bolacej blizny czasem moga bolec tym bardziej ze to dopiero 1, 5 miesiaca jedak warto pokazac to chirurgowi niz sie stresowac, ze moze byc to cos powaznego!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 21:06   #22
arowww
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 133
GG do arowww Wyślij wiadomość przez MSN do arowww
Solarium - podzielone zdania na ten temat

Hej dziewczyny!!
Wiem ze na całym forum jest duzo temetów o solarium , zdania wasze sa rózne, ale ja bym sie chciala dowiedzieć czy solarium jest naprawde takie grożne?? Chciałabym sobie troche pryciemnić cere i mysle nad solarium, ale osłuchałam sie juz tylu rzeczy i dobreych i złych że sama nie wiem Powiedzcie jakie sa wady i zalety solarium ? i czy jest ono naprawde szkodliwe. Zdanie na ten temat lekarza dermatologa jest bardzo mile widziane Zgóry dziękuje i czekam na odpowiedzi
arowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 21:49   #23
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Moje zdanie na temat solarium ....... hhhhmmmmm wczesne zmarszczki, przebarwienia na skórze, piegi, problem z sucha cera............ długo by wymieniac ja jak chce przyciemnic skóre stosuje samoopalacz choc tez sporadycznie teraz jest Super Nowosc!! chusteczki samoopalajace ... ladny kolorek po nich i niema plam jak po samoopalaczu moze warto zaryzykowac(a zapomnialam efekt opalenizny po nich nie jest zbyt długi )
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 21:50   #24
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Podam Ci bardzo skrajny przykład skutków ubocznych po solarium i nadmiernym opalaniu.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 22:08   #25
arowww
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 133
GG do arowww Wyślij wiadomość przez MSN do arowww
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Uzywam balsamu brazującego Holiday Skin, jest dobry szybko widac efekty, ale mysle zeby na dłuzej przyciemnic skóre, no ale boje sie troche z tym solarium ..
arowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 16:08   #26
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Myślę że raz na jakiś czas nie zaszkodzi.
W zimie, kiedy mamy mało słońca to nawet korzystnie dla samopoczucia przejść się do solarium. Jednak chodzić przez cały rok np. kilka razy w tygodniu, to chyba już przesada. Niektórzy też odwiedzają solarium, żeby podgoić sobie trądzik - jednak z tym jest różnie jednym pomaga innym szkodzi - powoduje jeszcze większy wysyp.
Wiem jednak jedno, na pewno nie wolno łączyć kąpieli słonecznych z solarium - tak mówią dermatolodzy.
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 09:39   #27
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

szkodzi bardzo. niezależnie od dawki.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:01   #28
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Pracowałam w solarium i wiem ze na ogół lampy są stare! Nie wymieniane tak często jak potrzeba. Jeśli już zdecydujesz się na wizytę to tylko w renomowanym! Np: obsługa nie wystarczy że jest miła! powinna znać odpowiedź na każde twoje pytanie, sama powinna dobrać do twojego typu cery ilość minut, dobrać kosmetyk, spytać czy kiedykolwiek już się opalałaś w solarium, jak się opalasz,itd. Do tego w solarium musi być błysk! Podłoga tak wypucowana że można z niej jeść! Zwróć uwagę naplastikowe dywaniki w kabinie-tam jest najwięcej bakterii!! Nie daj się złapać na niską cenę!!! Jakieś promocje itd. Jeśli lampy są nowe to średnio cena powinna wynosić od 1.5zł za minute. Chociaż to nie reguła! I konieczne są kremy z filtrami!!! Jednak zastanów się czy warto!!! Skutki są naprawdę tragiczne! Czasem już po pierwszej wizycie! Solarium szkodzi bardziej niż naturalne słońce. Poczekaj do lata
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:08   #29
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Cytat:
Napisane przez Yoasia 22
Myślę że raz na jakiś czas nie zaszkodzi.
W zimie, kiedy mamy mało słońca to nawet korzystnie dla samopoczucia przejść się do solarium. Jednak chodzić przez cały rok np. kilka razy w tygodniu, to chyba już przesada. Niektórzy też odwiedzają solarium, żeby podgoić sobie trądzik - jednak z tym jest różnie jednym pomaga innym szkodzi - powoduje jeszcze większy wysyp.
Wiem jednak jedno, na pewno nie wolno łączyć kąpieli słonecznych z solarium - tak mówią dermatolodzy.
Niestety nie poprawia samopoczucia Błedna teoria!! Od tego są inne lampy! Jako kosmetyczka, odradzam!! A w szczególności opalanie twarzy!! Lepiej wydać pieniążki na dobry samoopalacz i przez zimę smarować nim twarz. Np LOREAL-sublime bronze, cena ok.40zł. Sama go używam i jestem zadowolona A do tego pięknie pachnie!
Pozdrawiam!
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:11   #30
ewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 275
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

ja 2 tygodnie temu poszlam pierwszy raz i jestem zadowolona.Ale za 3 razem jak poszlam na 10 m,inut to sie poparzylam i bylam caaala czerwona
ewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.