Grecja, Kreta - pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-13, 18:42   #1
Tyskaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2

Grecja, Kreta - pytania


Cześć dziewczyny. W tym roku wraz z chłopakiem zarezerwowaliśmy sobie wyjazd na Kretę w biurze podróży Itaka. Wybieramy się do Hotelu Bali Beach & Village. Może któraś z was była i może mi coś opowiedzieć o tym co można zwiedzić ciekawego, gdzie się wybrać itd. Podróżowałyście może z Itaka? Chciałabym w sumie wiedzieć wszystko jak to dokładnie wygląda ponieważ lecimy pierwszy raz samolotem i mamy małego stresa

Pozdrawiam serdecznie
Tyskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 13:42   #2
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Grecja, Kreta - pytania

Hej, nie wiem cyz nie jest za późno...my byliśmy z Itaką na krecie w zeszłym roku i nie mogę na nic narzekać choć były osoby, które nie znały angielskiego i miały pretensje,że rezydent nie jest obecny do ich dyspozycji w naszym hotelu 24h na dobę. Ogólnie wszystko sprawnie, nigdzie przestoju-lecieliśmy Eurocyprią i samolot nie spóźnił się dłużej niż 5 min.Sama podróż bardzo przyjemna, tez mam zawsze stresa ale staram się przespać i jak będą Cię bolały uszy to żuj gume albo jakieś cukierki-wyrównuje się ciśnienie. Acha no i klaskanie w samolocie kiedy pilot wyląduje to spotykane jest tylko jak leci dużo polaków Co widzieliśmy:

-Knossos - kupa kamieni, gorąco, mało cienia-nic specjalnego ale ponoć być na krecie i nie widzieć Knossos to grzech
-Stolica wyspy - miasto jak miasto,grecy jeżdzą jak wariaci
- rejs statkiem ze szklanym dnem + snurkowanie - szklane dno nuda bo nie ma tam takiej rafy jak w egipcie, za to widoki dookoła przepiękne. Popłyneliśmy do takiej zatoki gdzie mogliśmy ze statku popływać i posnurkować-coś pięknego.
-Park wodny - rewelacja, byliśmy 2 razy bo jeden raz dostaliśmy gratis (wycieczki wykupowaliśmy w ich lokalnym biurze), człowiek ubawił się jak dziecko
-oceanarium - ciekawe, chyba nawet bardziej niż to knossos
-poza tym cudone widoki,urokliwe małe kościółki i ciepła czysta woda - czego chcieć więcej?

Co mogę doradzić:

-wykupienie w hotelu all inclusive bo jedzenie na mieście drogie-no chyba,że lecicie do jakiegoś hotelu 2 lub 3 gwiazdki-wtedy może zdarzyć się,że jedzenie nie będzie za specjalne i i tak będziecie musieli stołować się na mieście. My byliśmy w 4 gwiazdkach i jedzenie przepyszne, a dodatkowo robili nam lunch na wynos jak gdzieś wyjeżdzaliśmy więc na mieście jedliśmy tylko raz przez cały pobyt.

-wycieczki w lokalnych biurach-połowa taniej,większy wybór i można się targować - tylko wybierajcie takie większe biura, omijajcie te w branie i niepewne

-krem z filterm zabrać-na miejscu takie rzeczy są b.drogie. Filtr porządny! to słońce jest bardzo zdradliwe więc jeśli nie chcesz resztę pobytu cierpieć to amaruj się często-i tak się opalisz.

-na lotnisku jak będą Wam rezerwować miejsce to powiedzcie gdzie chcecie siedziec-ludzie nie mówią i potem upychają ich gdzie się da -krzesełka są po 3 więc może zdarzyć się ,że będziecie siedzieć osobno jak się nie odezwiecie. Najlepsze miejsca to te z przodu przed silnikiem-z tyłu głośno.

-walizki zwarzyć przed odbiorem na lotnisku-muszą mieć określoną wagę-podaną przez biuro podróży. Jak przekroczycie to każą coś wyrzucić albo słono zapłacić.

-w bagarzu nie można mieć płynów/picia, kupicie je po odprawie przed wejściem do samolotu-oczywiście dużo drożej ale niestety... Na kretę leci się ok 3h więc warto coś do picia kupić, w samolocie drogo

No to wsyztsko co mi się przypomniało, jakby co to pisz

Udanych wakacji!
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.