Toy rosyjski-podpowiedzcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-30, 11:48   #1
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798

Toy rosyjski-podpowiedzcie


Jako że ze mnie wielka "psiara" i kocham pieski, ktore maja dluga sierść, moją uwagę od kliku dni orzykłuwa toy rosyjski. Naczytałam się sporo o nich w necie, ponadto widzialam takiego w typie rasy u nas w bloku i znowu się zakochałam.. Mają takie cudne oczy, ze powalaja mnie na kolana. Mam w zasadzie już dwa yorki i teraz przygarnelam kundelka, ale mimo to te toye sa takie cudne. Maja takie wyraziste oczęta , wrecz wytrzeszczone i bystre
A te uszka porosniete wloskami takie duze są sweet. Czytając o charakterku-tez by mi odpowiadal
Odnosnie kundelka , ktorego teraz mam, to taki piesek podworkowy, spedza na dworze prawie caly dzien, poza tym jak na razie nie przyzwyczail się jeszcze do mnie. Yorusie maja- jedna niunka 3 lata, druga 2.5 . Mam dobre warunki, bo mam duze mieszkanie (ponad 90 metrow), ponadto budujemy z mezem dom w Monachium i tam juz na 200 metrach moglabym miec pieskow sporo
Nie mam tez problemow z utrzymywaniem ich, dbaniem itd. Chcialabym kupic takiego toya do nowego domku w Niemczech .
Bylabym w stanie wydac na niego sumę do 6000 zł. A widzialam, że sa przerozne ceny, od 1000 euro, do 2300 euro
Przegladam stronke tej hodowli, prosze o wypowidzi znajacyh się ludzikow , czy jest godna zaufania bacząc na portfolio:
http://www.rustoy.pl/
Chcialabym takiego malucha wziac gdzies wiosna/latem.
Wiem ze piesek to odpowiedzialnosc, ale warunki mam, dzieci nie mam i miec nie chce, wiec chce w pelni poswiecic sie cudnym , slodkim czworonogom
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-01-30 o 11:51
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 13:43   #2
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

co mamy ci "podpowiedziec"?
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 14:08   #3
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Czy Waszym zdaniem zakup w tej wlascnie hodowli bylby bezpieczny. Czy ktoś tę hodowle zna itd.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 14:13   #4
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

to nie sa zbyt czesto spotykane psy.

lepiej poszukaj informacji na forum tej rasy.

sama nie znam zadnego toya.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 14:15   #5
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Przeszukalam chyba pol neta nt tych pieskow
Wlasnie chce takiego, ktory jest rzadko spotykany, zwraca uwage itd.
Portfolio hodowcy niiezle, ale nie zawsze idzie to w parze wszysko. jakby byl ktoś kto ma toya ale z rodowodem prosze o wypowiedź.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 15:18   #6
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Witam serdecznie piękna rasa, na prawdę, szczerze mówiąc pierwszy raz o niej słyszę możesz przeznaczyć na pieska bardzo dużą kwotę z tego, co widzę. Masz zamiar wystawiać psa? Mam nadzieję również, że Twoje yorki mają rodowody bardzo się cieszę, że tak bardzo Ci na tym zależy, jesteś na pewno wspaniałą psią mamą! Wracając do hodowli, myślę, że jest godna zaufania, ludzie poświęcają psom dużo czasu, są zadbane i szczęśliwe ; )

ps. mnie już jakiś czas temu urzekły takie rasy psa jak: Cavalier king charles spaniel i sheltie są piękne!

pozdrawiam i życzę powodzenia, odzywaj się, jak się mają sprawy

edit: pamiętaj, że termin oddania piesków z tej hodowli może się różnić od tego, w którym chcesz wziąć malucha, dlatego najpierw napisz do hodowcy i dowiedz się wszystkiego

wiesz, swoją przyszłość też kiedyś upatruję w kochającym mężu, dużym domu i gromadce... szczeniąt
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się


Edytowane przez immortal_soul
Czas edycji: 2011-01-30 o 15:22
immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 21:15   #7
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Ta hodowla jako pierwsza w Pl ma toye...
To bardzo zadka rasa,miniaturowa wiec pewnie delikatna...
Do tej kwoty co mowisz spokojnie kupisz psiaka tej rasy ale pewnie trzeba bedzie poczekac na szczeniaka czy nawet go zarezerwowac bo sa malo popularne
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-30, 22:10   #8
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Super Czyli nie ma się chyab co bac,,,,wydają się ok.
roznie to bywa z tymi hodowlami , dlatego pytam. Ale wciaz "poluje" na kogos kto ma toya, lecz chyba bedzi etrudno
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 22:25   #9
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

http://www.mojpupil.pl/hodowla_psow/..._Terrier__,591 tutaj masz troszkę więcej hodowli, może akurat będzie miot w pasującym Tobie terminie )

No i poleciłabym Ci pewne forum o psiakach, wprost je uwielbiam, to moja kopalnia wiedzy! tylko w zasadzie nie wiem, czy mogę podać tu link, dlatego zaraz wyślę Ci Go na priv być może znasz już to forum, ale nie zaszkodzi wysłać; )
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się

immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:36   #10
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

to dość rzadka rasa, więc trudno będzie Ci o informacje z 1. ręki, a hodowca przecież nie powie, że 'proszę ode mnie nie kupować, bo z moimi psami jest coś nie halo' jeśli rodzice są zdrowi, mają papiery i hodowcy dbają (a pewnie dbają, skoro mają hodowlę rzadkich i drogich psiaków) to wszystko powinno być w porządku. Najbardziej podobało mi sie zdanie o selekcji piesków w zimnej Rosji i że z tego powodu mają końskie zdrowie- to miła odmiana po tych wszystkich toy'ach co spadają z dywanu i trzeba je gipsować
fajne pieski, ale trochę mi przypominają takie zwykłe burki uszate
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2011-01-31 o 17:41
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:11   #11
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Od paru lat rosyjskie toye są też tutaj:
http://www.taniecmotyla.pl/index.php...Toy-Dlugowlosy
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 18:46   #12
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

dzieki dziewuszki
Na pewno sie zorinetuje w sprawie.
Odnosnie uszatych burkow-heh moze i tak, ale mnie te uchalki kudlate podobaja sie w nich najbardziej, no i to ze są mini, najbardziej korcą mnie rudaski. dnosnie charakterku to jak czytam, mysle ze bedzie gorąco
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 19:50   #13
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

z uszatków są też papillony
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:10   #14
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

No widze wlasnie, ale Ci powiem ze chyba Tpy bardziej mi sie podoba, plusem jest też to, ze to malo spotykana rasa, więc fajnie mieć malca, ktorych jest malo rarytasik taki
W toy-ach podoba mi się to ze (ponoć) mają charakterki i sa temperamentne i odważne-to najbardziej mi odpowiada-pomijając mega słodziuchny wygląd. Przeczytalam gdzies, ze "mają swoje zdanie" i nie są lizusami To mnie rozwaliło na Amen. uwielbiam takie psy, ktore ledwo co widac, ale za to "mają coś do powiedzenia"-nie mam tu na myśli szczekania, ale wiecie co No i ten kolorek sierści to już w ogole slicznota. Podobaja mi się te rudzioszki, bardzo . Np ten zalaczony do teksu jest tak slodki ze szok. Te oczeta ma takie cudne, uszka wieksze niz on caly, takie trochę smieszne i ten kolorek ,,,mniamm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 09475510002111.jpg (13,6 KB, 27 załadowań)
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:56   #15
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
No widze wlasnie, ale Ci powiem ze chyba Tpy bardziej mi sie podoba, plusem jest też to, ze to malo spotykana rasa, więc fajnie mieć malca, ktorych jest malo rarytasik taki
W toy-ach podoba mi się to ze (ponoć) mają charakterki i sa temperamentne i odważne-to najbardziej mi odpowiada-pomijając mega słodziuchny wygląd. Przeczytalam gdzies, ze "mają swoje zdanie" i nie są lizusami To mnie rozwaliło na Amen. uwielbiam takie psy, ktore ledwo co widac, ale za to "mają coś do powiedzenia"-nie mam tu na myśli szczekania, ale wiecie co No i ten kolorek sierści to już w ogole slicznota. Podobaja mi się te rudzioszki, bardzo . Np ten zalaczony do teksu jest tak slodki ze szok. Te oczeta ma takie cudne, uszka wieksze niz on caly, takie trochę smieszne i ten kolorek ,,,mniamm
Ja akurat codziennie przerabiam to na swojej skórze , mam papillonke i słyszę tylko " o jaki ładny kundelek z dużymi uszami " albo " to jest jakaś rasa" ?

Toye widziałam na wystawie z wyglądu sa podobne do papillonów ale tych najmniejszych 1,5 - 2 kg są bardzo drobniutkie, prześmieszne istotki
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 23:19   #16
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Wizażanki bylam w tym tygodniu obejrzeć te cuda i owszem są śliczne i bardzo malusie i kochane, ale szczerze powiem, że jednak nie "powaliły mnie na kolana", tak jak yorki , jak jeszcze ich nie mialam. Kocham male rasy , szczegolnie te wlochate, toye takie są przyznam szczerz trochę śmieszne. Są słodkie, energiczne, bo zdążyly wycalowac mnie jak bylam obejrzec male i suki i pieski, i tak zastanawialam się kilka dni, ale chyba jednak w moim domu zawita RASOWY york , jak przeprowadze się do Niemiec. Znam juz tę rasę nieco z doswiadczenia, ponadto jakos tak bardziej mnie fascynują. Takze ja zostaje przy yorkach, co wcale nie znaczy ze toye są beee-wręcz przeciwnie
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 05:37   #17
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

To rasa, która w szybkim tempie robi się popularna co jak każdej rasie w takim przypadku służyć (ta popularność) nie będzie. W każdym razie na szczęście jest jeszcze na tyle mało popularna , ze handlarzyny "za nia się nie biorą" i oby jak najdłużej tak pozostało .

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-04-04 o 05:38
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 16:43   #18
candy555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Wydaje mi się, że pierwsze Rosyjskie Toy Terriery sprowadziła lek. wet. P. Monika Batog.
Nie jest to hodowla na szczęście duża, nie jest też może mocno rozreklamowana, jednak P. Monika jest prawdziwą pasjonatką rasy, do tego świetnym wetem oddanym całym sercem wszystkim swoim pacjentom. Gdybym się zdecydowała na psa tej rasy to z pewnością zamówiłabym szczeniaczka u niej.
Wiem co mówię, mój sznaucer miniatura był przez wiele lat pacjentem jej przychodni na Igańskiej w Warszawie.
candy555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 09:40   #19
Marychacokicha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Strona co podałaś to Rosyjski Toy długowłosy. Są jeszcze krótkowłose i od niedawna już Polsce !
http://www.rosyjskitoy.eu
Właściciel strony i hodowli poznałam na wystawie w Poznaniu, bardzo mili i zaangażowanie ludzie.
Wszystko o rasie na stronie. Rasa idealna do małego mieszkania, na spacery ponoć starczy balkon, a na wyjścia na miasto w torebkę wchodzą trzy psy

Przymierzam się od dłuższego czasu do tej rasy, na miłość nie ma rady
Dzięki temu że rasa mało znana to idealna dla indywidualistów, jak zawsze za coś unikatowego ma swoją cenę. Wiec jak uzbieram to zamawiam, myślę że jeszcze w tym roku

Edytowane przez Marychacokicha
Czas edycji: 2013-03-17 o 09:41
Marychacokicha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 09:46   #20
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

"Czy marzycie o piesku, który może zmieścić się w waszej torebce ?

To malutkie stworzenie możecie trzymać w bardzo małym mieszkaniu i zabrać go w każdą podróż.
Piesek ten nie potrzebuje codziennych spacerów co znacznie ułatwia życie, a swoje potrzeby załatwia na pieluszkę.
Na spacerek wystarczy mu tyle czasu ile posiada jego właściciel.
Wydatki na jedzenie są minimalne, wystarczy mu dziennie garść suchej karmy i czysta woda .
Psiak ten zawsze wyczuwa humor swojego właściciela i swoją nie skończoną energią i czułością umila życie.

Pojawiając się w waszym domu on na zawsze zadomowi się w waszych sercach."


no jakos nie, dzieki. gdybym chciala takiego pieska to bym kupila pluszowego)) serio ten hodowca bardzo, bardzo moze skrzywdzi swoje szczenieta jesli rase opisuje w ten sposob...

kazdy pies potrzebuje ruchu, zajecia i kulturalnego odlewania sie na trawe. a nie lania na pieluszke i siedzenia w torebce.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 09:01   #21
Marychacokicha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

"kazdy pies potrzebuje ruchu, zajecia i kulturalnego odlewania sie na trawe. a nie lania na pieluszke i siedzenia w torebce"

Jak trawa nie jest skoszona to sobie nie polata, a po 20 metrach spaceru piszczy i chce na ręce. Koleżanka nie zna tej rasy i na oczy jej nie widziała, takie generalizowanie jest nie na miejscu. Idealny pies do naszych zasra...uych przez "kulturalne" psy miast.
Marychacokicha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 09:58   #22
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

nie jestem twoja kolezanka...
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 13:41   #23
danapro
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Mhm,widze w postach przy tym watku,wklejone linki do stron odnosnie rosyjskiego toya.
Wstawilam swoj ,dotyczacy psa tej rasy (nasza strona int.) i grozi mi sie palcem znaczy punkty karne przydziela i wykasowuje post.To wiec jak to jest mozna czy nie mozna?
Mniejsza z tym.Mamy psa tej rasy,swietny pies do towarzystwa i zapewniam mimo rozmiaru XS ,jest psem przez duze P.Wysoka trawa,chaszcze,i w przypadku naszego psa blotko nie przeszkadzaja mu na dzikie gonitwy na swiezym powietrzu
danapro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 11:51   #24
Adka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 53
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

jak obecnie ksztaltuja sie ceny szczeniąt? interesuje mnie niewystawowy, nie do hodowli
Adka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 21:36   #25
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Toy rosyjski-podpowiedzcie

Mnie również urzekła ta rasa. Niestety cena powala na kolana.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-10 22:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.