Kot egzotyczny (pers krótkowlosy) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 17:15   #1
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Question

Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)


Witam Kochane

Czy,któras z Was wychowuje kota egzotycznego?

Czytam o nich duzo na internecie,ale mimo wszytko milo by bylo gdybysie poopowiadaly co nieco o swoich pociechach

Wklejam linki,dla tych,co nie wiedza jak kotek wyglada.

http://artykuly.zoolandia.pl/images/4186/sw269x202

http://3.bp.blogspot.com/_hOlYL5P5vp...egzotyczny.jpg

http://bestnew-pet.com/wp-content/up...11/01/0420.jpg
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner

Edytowane przez Kasiaczek_
Czas edycji: 2011-06-08 o 17:17
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 08:40   #2
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Ja mam persa
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 10:31   #3
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Ja mam persa
Kochana,jesli masz ochote,napisz troszke o swoim kotku,chetnie poczytam
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:44   #4
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Kot ma 3 lata, od 2 jest u mnie. Jest wykastrowany, sierść ma biało-czarną, chociaż czasami pod światłem widać brąz. Uwielbia się przytulać, bawić i spać. Nie lubi czesania brzucha i łap. A Twój?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 14:24   #5
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Kot ma 3 lata, od 2 jest u mnie. Jest wykastrowany, sierść ma biało-czarną, chociaż czasami pod światłem widać brąz. Uwielbia się przytulać, bawić i spać. Nie lubi czesania brzucha i łap. A Twój?
Ja nie mam kotka

Ale choruje na koty egzotyczne,
tak wiec dlatego zalozylam ten watek,liczac na to ,ze wlascicielki sie odezwa

Dziekuje za odpowiedz
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 10:56   #6
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Kot ma 3 lata, od 2 jest u mnie. Jest wykastrowany, sierść ma biało-czarną, chociaż czasami pod światłem widać brąz. Uwielbia się przytulać, bawić i spać. Nie lubi czesania brzucha i łap. A Twój?
Kochana,powiedz mi
czy Twoj kot sika gdzie popadnie i niszczy wszystko dookola?

Bardzo chcialabym kota,ale wypowiedzi na forum i rózne istore o sikaniu i niszczeniu skutecznie mnie odstraszaja

Czy z rasowymi kotami jest tak samo?
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 11:19   #7
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Kot sikając gdzie popadnie demonstruje, że cos mu nie pasuje. I to może być dla nas banał typu nowa szafka w pokoju, na co byśmy nigdy nie wpadli.
To dotyczy zarówno kotów rasowych jak i zwykłych dachowców
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 13:23   #8
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez klaki Pokaż wiadomość
Kot sikając gdzie popadnie demonstruje, że cos mu nie pasuje. I to może być dla nas banał typu nowa szafka w pokoju, na co byśmy nigdy nie wpadli.
To dotyczy zarówno kotów rasowych jak i zwykłych dachowców
Dzieki Kochana

Przeczytalam juz prawie wszystkie watki o kotach na WIZAZ-u,
teraz siedze na MIAU.

Znalazlam bardzo przydatna rzecz,pt. Instrukcja kota:
http://wetkros.republika.pl/abckota.htm

Naprawde warto poczytac.

Mimo tego,caly czas sie waham,czy kupic kota czy nie.
Wynajmujemy mieszkanie,boje sie o meble ,
mam zamiar kupic taki drapak
http://www.futrzakowo.pl/produkt-8423.html
zeby miec juz zabezpieczenie

Ale sikania nie przezyje...
Nie zniosla bym sików w lozku...
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 17:58   #9
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek_ Pokaż wiadomość
Kochana,powiedz mi
czy Twoj kot sika gdzie popadnie i niszczy wszystko dookola?

Bardzo chcialabym kota,ale wypowiedzi na forum i rózne istore o sikaniu i niszczeniu skutecznie mnie odstraszaja

Czy z rasowymi kotami jest tak samo?
Oj, przepraszam, jak chyba wtedy spałam czytając Twój post

Rasowość nie ma tu nic do rzeczy: ważne jest wychowanie kota i nauczenie go podstawowych rzeczy, zachowań w okresie do 3 m-cy, czyli do czasu, kiedy kotek staje się samodzielny. To zadanie kotki i opiekuna.
Nie, absolutnie. To było tak:
1. Dałam ogłoszenie, że przyjmę kota perskiego (szczerze, to nie liczyłam na to, ale dałam ogłoszenie; zdarzało się, że ktoś musiał oddać kota -głównie z powodu wyjazdów).
2. Zadzwoniła do mnie jedna pani, że ma do oddania "8 m-go" persa, czarno-białego, kocura. Ok.Pojechałam z mamą go obejrzeć.
3. W pokoju było ok. 30 kotów perskich i egzotycznych. Okazało się to "hodowlą". Coś mi nie pasowało, ale to opisałam tu https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...dziwna+hodowla
4. Gdy kot był już u mnie, zaczęłyśmy się z mamą zastanawiać, czy nie będzie z nim problemów: bardzo śmierdział moczem- pierwsze co, to go wykąpałyśmy , miał bardzo śmierdzący mocz, bo nie był kastrowany, a na drugi dzień okazało się, że ma koci katar.
5. Bałam się, że będzie sikał gdzieś po kątach, bo był dziki i przebywał w towarzystwie ponad 20 innych kotów.

Na szczęście wszystko poszło pomyślnie

Kotek przed i po kastracji nigdzie nie nasikał, korzysta z kuwety wraz z drugim kotem, który był u mnie wcześniej.

Ważne jest, żebyś znalazła dobrą hodowlę, gdzie kociak zostanie nauczony korzystania z kuwety. Naprawdę jest to bardzo ważne!
Mój kot, którego wzięłam 2 m-ce wcześniej, był tego nauczony, bo nawet jak były zamknięte drzwi od łazienki, to stał i miauczał, ale nie nasikał

Niszczy tylko listwy (?) od drzwi, ale to dlatego, że nie jest nauczony korzystania z drapaka. Ale można kupić takie "płaskie" drapaki i przymocować do obdartych miejsc.


---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cd:

1. Zanim wzięłyśmy Chama ( 1-y kot) czy Persillę (2-i kot) przygotowałam z mamą legowisko, kuwetę i miski. Przez ok. pierwszy tydzień ( 4-6 dni) koty siedziały tylko w łazience, aby dobrze przyzwyczaiły się do jednego pomieszczenia.
2. Po przyniesieniu kotów pilnowałyśmy, żeby załatwiły się do kuwety. Do skutku.
I tak po każdym przebudzeniu, posiłku czy po zabawie. Na szczęście nie było problemów.

Na początku trzeba stanowczo pilnować kota, ale później opłaci się to w przyszłości, kiedy kot będzie bez problemów załatwiał się w odpowiednie miejsce


---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Polecam oglądanie "Wszystko o kotach" na Animal Planet. Są tam prezentowane różne rasy- ostatnio były właśnie brytyjskie- i mówili, że charakterem nie różnią się od persów
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 20:06   #10
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Mnie też zniechęca fakt tego, że jednak co raz częściej słyszę o tym, że kot sika gdzie chce mimo iż np. do 3 roku życia robił tlyko do kuwety.
Zostane jednak przy psach
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 20:28   #11
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez klaki Pokaż wiadomość
Mnie też zniechęca fakt tego, że jednak co raz częściej słyszę o tym, że kot sika gdzie chce mimo iż np. do 3 roku życia robił tlyko do kuwety.
Zostane jednak przy psach
weź pod uwagę, że słyszysz tylko te osoby, których kot sika po kątach, a ci, których kot sika do kuwety się nie odzywają, choć jest ich o wiele więcej
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 21:41   #12
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
weź pod uwagę, że słyszysz tylko te osoby, których kot sika po kątach, a ci, których kot sika do kuwety się nie odzywają, choć jest ich o wiele więcej
Masz racje...

Ale jestem wlasnie po wciagnieciu calego watku o sikaniu kotki na Wizooz-u i jestem cala w strachu

Tymbardziej,ze osoby,które pisza o tym problemie sa pewne,ze kot nie jest chory,ze ma czysta kuwete i ze robi to zlosliwie.
Wiec ja odrazu sobie mysle,ze wcale ie chce takiego zlosliwca,tylko domownika,z którym mozna zyc...

Jestem zakochana egzotykach
Ale rozwazam równiez ragdolle i brytyjskie...


Nimfa,dziekuje Ci bardzo za opisanie swojej historii
Co do animal planet musze koniecznie obejrzec.

Moze równiez jestescie w stanie polecic mi jakas literature o kotach?
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:08   #13
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek_ Pokaż wiadomość

Nimfa,dziekuje Ci bardzo za opisanie swojej historii
Co do animal planet musze koniecznie obejrzec.

Moze równiez jestescie w stanie polecic mi jakas literature o kotach?
Ja im więcej oglądam o kotach, tym więcej chcę ich mieć

Z książek polecam (bo mam ) :


1.Koty- kompendium / wielka, obszerna książka opisująca wszystko co jest związane z kotami: począwszy od 'świata kotów', poprzez anatomię, zmysły,psychikę,pielęgnac ję, wybór, rasy, itp. Wszystko w jednym miejscu
2. Pies i kot: pierwsza pomoc w nagłych wypadkach/ książka dotycząca udzielania pierwszej pomocy np. w przypadku złamań łap, duszności itd- dotyczy i psów, i kotów
3. Koci doktor, czyli kot w zdrowiu i chorobie/ książka podobnie jak powyżej opisuje kocie choroby zaczynając od nagłych wypadków (urazy, gorączka) poprzez choroby pasożytnicze, choroby zakaźne, choroby oczu/uszów/ układu oddechowego itd... 19 rozdziałów z podrozdziałami. Opisano nawet problemy zdrowotne poszczególnych ras.
4. Czy koty zawsze spadają na 4 łapy? / książka z humorem opisująca dziwne dla ludzi zachowania kotów, np. dlaczego koty przynoszą do domu martwe myszy i ptaki?
5. Minikompendium - koty / opisuje wszystkie rasy kotów z podziałem na pochodzenie, temperament, budowę ciała, historię, charakter, pielęgnację+ dużo zdjęć
6. Koty/ opisuje koty od początków ewolucji poprzez zdrowie, choroby, rasy, zmysły, koty w kulturach, sztuce + biologia kotów (wydalanie) itd...

Załączam okładki książek:

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kompendium.jpg (19,0 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pies_i_kot_pierwsza_pomoc_w_naglych_wypadkach.jpg (15,7 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kocidoktor.jpg (14,8 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gal-Czy_koty_zawsze_spadaja.jpg (11,2 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg minikompendium-koty.jpg (25,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg koty-kolekcja-wiedzy-i-zycia.jpg (37,0 KB, 1 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 10:56   #14
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Ja im więcej oglądam o kotach, tym więcej chcę ich mieć

Z książek polecam (bo mam ) :


1.Koty- kompendium / wielka, obszerna książka opisująca wszystko co jest związane z kotami: począwszy od 'świata kotów', poprzez anatomię, zmysły,psychikę,pielęgnac ję, wybór, rasy, itp. Wszystko w jednym miejscu
2. Pies i kot: pierwsza pomoc w nagłych wypadkach/ książka dotycząca udzielania pierwszej pomocy np. w przypadku złamań łap, duszności itd- dotyczy i psów, i kotów
3. Koci doktor, czyli kot w zdrowiu i chorobie/ książka podobnie jak powyżej opisuje kocie choroby zaczynając od nagłych wypadków (urazy, gorączka) poprzez choroby pasożytnicze, choroby zakaźne, choroby oczu/uszów/ układu oddechowego itd... 19 rozdziałów z podrozdziałami. Opisano nawet problemy zdrowotne poszczególnych ras.
4. Czy koty zawsze spadają na 4 łapy? / książka z humorem opisująca dziwne dla ludzi zachowania kotów, np. dlaczego koty przynoszą do domu martwe myszy i ptaki?
5. Minikompendium - koty / opisuje wszystkie rasy kotów z podziałem na pochodzenie, temperament, budowę ciała, historię, charakter, pielęgnację+ dużo zdjęć
6. Koty/ opisuje koty od początków ewolucji poprzez zdrowie, choroby, rasy, zmysły, koty w kulturach, sztuce + biologia kotów (wydalanie) itd...

Załączam okładki książek:

Dziekuje,Kochana jestestes

Caly czas chcesz wiecej kotków?

Ja nigdy nie mialam stycznosci z kotami,raczej jak bylam dzieckiem to zawsze jakis piwniczany na mnie nasyczal .

Jestem straszna psiara
Ale mimo tego,zawsze mi sie marzylo,ze bede miec równiez kotka,który bedzie towarzyszem psa

Niestety aktualnie nie mam psa i nie moge sobie na niego pozwolic ze wzgledu na mieszkanie,które wynajmujemy i niestety agencja nie pozwala na psy a na koty sie zgadza.

I tak mnie tchnelo

Juz dobre kilka miesiecy czytam o rasach,ogólnie o kotach,itd.

Ale caly czas sie jeszcze nie zdecydowalam...

Najgorzej wlasnie jak czytam nieprzyjemne sytuacje z kotami,odrazu sie boje
Z pewnoscia dlatego,ze nie mam doswiadczenia.

No,ale kazdy mial kiedys pierwszego kota

Zalozylam ten watek,poniewaz w internecie jest malo info na temat egzotyków,ale jak widac tutaj tez nikt sie nie zglosil...

Ogólnie wczoraj duzo czytalam na temat ragdoll`i i teraz zastanawiam sie nad ta rasa.

Ciezka sprawa...
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 17:21   #15
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek_ Pokaż wiadomość
Dziekuje,Kochana jestestes

Caly czas chcesz wiecej kotków?



Jestem straszna psiara
Ale mimo tego,zawsze mi sie marzylo,ze bede miec równiez kotka,który bedzie towarzyszem psa

Najgorzej wlasnie jak czytam nieprzyjemne sytuacje z kotami,odrazu sie boje

Ogólnie wczoraj duzo czytalam na temat ragdoll`i i teraz zastanawiam sie nad ta rasa.

Oj, chciałabym jeszcze jednego Ale tak jak Ty, gdyby nawet ktoś zafundowałby mi jakiegoś, nie wiem, którego bym wzięła.
Trzeba brać też dostępność: niektóre koty kupisz np. w większych miastach albo gdzieś za granicą...

O, ja byłam psiarą (mam 2 psy) , ale im dłużej mam koty tym bardziej je kocham
Z "pieskich kotów" polecam... persa Serio. Koty łatwo dostępne, w miarę tanie, mają różne umaszczenia, i co dla Ciebie ważne- psi charakter Uwielbiają się przytulać, być głaskane, chodzą za Tobą jak pies. Mają wygląd takiego misia . Uwielbiam spojrzenia dzieci, kiedy pers wchodzi do pokoju, a one:
-Hau!/ Pies!
-Nie, to kot.
I ta bezcenna mina dziecka, patrzącego na mnie jak na wariatkę, no bo jak można nazwać 'psa' kotem
I wbrew pozorom, nie linieją aż tak , jak koty pół długowłose czy krótkowłose. A jeśli zgubią trochę sierści, jest ona najczęściej w postaci kłębka-która łatwo zebrać- a nie pojedynczych włosów.

Ja też miałam mnóstwo obaw i mam do tej pory, kiedy pojawia się nowa sytuacja (np. muszę zmienić karmę). Ale do tej pory nie było tak źle.

Mnie interesują koty: birmańskie, egipskie mau, syjamskie, colorpoint, maine coon, norweskie leśne...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:59   #16
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Hej
Wygląda na to, że moją bytność na wizażu rozpoczynam od wątków kocich, no ale co tam...
Jeśli kupisz kotka z naprawdę dobrej hodowli (tzn. takiej, w której koty są zadbane, wypieszczone, zdrowe, przebadane, mieszkają w domu z ludźmi) to on na pewno będzie umiał korzystać i z kuwety, i z drapaka.
Owszem, u niektórych kotów zdarzają się kłopoty z kuwetą, ale zwykle są tego wyraźne powody zdrowotne, czasem behawioralne. Kociak z hodowli, który zawsze miał szczęśliwe życie i nie ma za sobą ciężkich przejść, nie powinien mieć tego rodzaju problemów.
Nie wiem, czy wiesz, że istnieje forum miłośników persów, właściciele egzotyków też tam na pewno są. Forum ragdolli też chyba jest Warto się z nimi zapoznać, jak będziesz wybierać hodowlę, dowiedzieć się, o co pytać hodowcę, na co zwrócić uwagę, jakie badania powinny mieć koty tej rasy itp.
No i pamiętaj, że rasowy=rodowodowy I że nie każda hodowla, choćby nie wiem jak piękne puchary zdobywała, dobrze się troszczy o koty - więc trzeba uważać.
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 10:15   #17
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
weź pod uwagę, że słyszysz tylko te osoby, których kot sika po kątach, a ci, których kot sika do kuwety się nie odzywają, choć jest ich o wiele więcej
Wiem, ale przeraża mnie to kocie siki jednak czuć mocniej niż psie, pies zresztą nie jest w stanie nasikać np. do kubeczka od szczoteczek do mycia zębów
Ale kto wie...może się kiedyś jakas mała znajda napatoczy i nie będę miała serca jej oddawać
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 08:41   #18
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez klaki Pokaż wiadomość
Wiem, ale przeraża mnie to kocie siki jednak czuć mocniej niż psie, pies zresztą nie jest w stanie nasikać np. do kubeczka od szczoteczek do mycia zębów
Ale kto wie...może się kiedyś jakas mała znajda napatoczy i nie będę miała serca jej oddawać
A, przy kotach rasowych musisz liczyć się z tym, że byle jakiej karmy nie zjedzą
Nawet koty o 'dziwnym', rzadkim umaszczeniu mogą być wybredne lub mieć delikatny żołądek.

Ja mam pół persa, który nie je wątróbki, kurczaka itp. Czasem zje fileta z kurczaka, ale czasem.
Jeden z kotów mojej babci ma rzadko spotykane umaszczenie (niby jest po persie) i np. makaronu nie zje itp.

Znowu mój pers nauczony był jeść przez poprzednią właścicielkę Whiskasa- dostał biegunki i musiałam zmienić mu karmę. Tę toleruje. Nie może jeść ani tych tanich karm, typu Frieskes, Whiskas, Kite-Cat (jakkolwiek się to pisze ), ani żadnej mokrej, bo wszystko wymiotuje
To jeden z kotów babci, o którym pisałam wyżej:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05232.jpg (77,2 KB, 18 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 13:17   #19
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Zdecydowalam sie na Ragdolla
Dziewczynka

Jak bardziej ja poznam to cos napisze

I tak oto moj watek o egzotyku stal sie watkiem Ragdoll`owym...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moja kicia.jpg (52,4 KB, 17 załadowań)
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner

Edytowane przez Kasiaczek_
Czas edycji: 2011-08-19 o 16:18
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 20:58   #20
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A, przy kotach rasowych musisz liczyć się z tym, że byle jakiej karmy nie zjedzą
Nawet koty o 'dziwnym', rzadkim umaszczeniu mogą być wybredne lub mieć delikatny żołądek.

ciekawa teoria, ja sama nie zauważyłam czegoś takiego, wydaje mi się, że jeśli kot jest od małego przyzwyczajony, ze je byle co, to nawet ragdoll będzie żarł kartofle ale oczywiście nie polecam karmienia kota kartoflami
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 07:08   #21
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
ciekawa teoria, ja sama nie zauważyłam czegoś takiego, wydaje mi się, że jeśli kot jest od małego przyzwyczajony, ze je byle co, to nawet ragdoll będzie żarł kartofle ale oczywiście nie polecam karmienia kota kartoflami

Podobnie jak z mlekiem. Wiem, że nie wolno dawać kotom mleka, ale jeszcze w dzieciństwie dokarmiałam te bezdomne właśnie mlekiem, jakąś szynką, czasami whiskasem (jak mi się uzbierały pieniądze z kwot "na lody" od rodziców ) i wszystkie te koty żyły. Trafiłam tylko na jeden egzemplarz (mały kociak), który musiał dostawać mleko w postaci rozwodnionej, bo po zwykłym wymiotował.
Co nie zmienia faktu, że odkąd jestem uświadomiona w żywieniu psów, mój kot tez by byle czego nie jadł, a co
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 08:03   #22
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Kochane mala jest juz z nami od wczoraj
Jestem zakochana:lov e:
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 21:50   #23
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość

Polecam oglądanie "Wszystko o kotach" na Animal Planet. Są tam prezentowane różne rasy- ostatnio były właśnie brytyjskie- i mówili, że charakterem nie różnią się od persów
oglądałam dziś (chyba) wszystkie odcinki bardzo ciekawe
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 15:15   #24
AnnaFabisiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 48
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

cześć Dziewczyny mam zamiar przygarnąć kota, niekoniecznie rasowego perskiego, zastanawiam się nad płcią, jakie są zalety kotki a jakie kota? a może bardziej wady? wiem że koty źle znoszą zmianę miejsca i zastanawiam się czy jak będę musiała gdzieś wyjechać to lepiej zostawić go w domu czy zabrać ze sobą
AnnaFabisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 19:12   #25
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A, przy kotach rasowych musisz liczyć się z tym, że byle jakiej karmy nie zjedzą
Nawet koty o 'dziwnym', rzadkim umaszczeniu mogą być wybredne lub mieć delikatny żołądek.

...

--------------
polecam Maine Coona

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2011-12-06 o 19:14
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 20:07   #26
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez AnnaFabisiak Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny mam zamiar przygarnąć kota, niekoniecznie rasowego perskiego, zastanawiam się nad płcią, jakie są zalety kotki a jakie kota? a może bardziej wady? wiem że koty źle znoszą zmianę miejsca i zastanawiam się czy jak będę musiała gdzieś wyjechać to lepiej zostawić go w domu czy zabrać ze sobą
to zależy od charakteru kota i od wychowania- jeśli od małego będziesz go zabierać w różne miejsca (np. do znajomych) to powinien sobie radzić ze zmianą otoczenia, ja mam taką teorię, że należy zapewnić kotu w czasie rozwoju kontakt z jak największą ilością bodźców, bo potem łatwiej znosi zmiany
nie ma lepszej czy gorszej płci kota, wadą kotek jest to, że sterylka jest droższa od kastracji .
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 12:50   #27
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez AnnaFabisiak Pokaż wiadomość
wiem że koty źle znoszą zmianę miejsca i zastanawiam się czy jak będę musiała gdzieś wyjechać to lepiej zostawić go w domu czy zabrać ze sobą
Można koty przyzwyczaić do wyjazdów, ale w domu są po prostu bezpieczniejsze (zabezpieczone okna czy balkon, drapak). Jeśli np. na wakacjach kot ucieknie przez otwarte okno, to możesz go już nie odnaleźć.
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 19:59   #28
AnnaFabisiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 48
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

dzięki za podpowiedzi, jeszcze się waham, to będzie dla mnie nowość, mieć kota / kotkę w domu, prawdziwe wyzwanie, natomiast moja najlepsza przyjaciółka od niedawno ma też kota - czarnego takiego zwykłego dachowca i za każdym razem jak u niej jestem to zaprzyjaźniam się z jej kotem może bym mogła u niej zostawiać mojego kota jak wyjeżdżam?
AnnaFabisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 08:28   #29
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez AnnaFabisiak Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny mam zamiar przygarnąć kota, niekoniecznie rasowego perskiego, zastanawiam się nad płcią, jakie są zalety kotki a jakie kota? a może bardziej wady? wiem że koty źle znoszą zmianę miejsca i zastanawiam się czy jak będę musiała gdzieś wyjechać to lepiej zostawić go w domu czy zabrać ze sobą
tylko nie wpsieraj pseudo

jak masz czas to popisz z hodowcami i być może trafi się do adopcji kot "wycofany" z hodowli lub "zasiedziały" kociak z miotu

polecam też DT lub schrony
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 09:50   #30
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Kot egzotyczny (pers krótkowlosy)

Cytat:
Napisane przez AnnaFabisiak Pokaż wiadomość
moja najlepsza przyjaciółka od niedawno ma też kota - czarnego takiego zwykłego dachowca i za każdym razem jak u niej jestem to zaprzyjaźniam się z jej kotem może bym mogła u niej zostawiać mojego kota jak wyjeżdżam?
Jeśli koty się polubią, to czemu nie
Ja mam zaufane koleżanki-kociary 3 bloki dalej i jak wyjeżdżam na dłużej, to zostawiam im klucze do mieszkania. Przychodzą raz dziennie zająć się kotami. Jak one mają wakacje, to ja przychodzę do ich kotów. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie, bo koty nie stresują się zmianą otoczenia.
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.