szczur, szynszyl czy może coś innego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-12, 21:47   #1
justyska88
Przyczajenie
 
Avatar justyska88
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: woj. podlaskie
Wiadomości: 27
GG do justyska88
Question

szczur, szynszyl czy może coś innego?


Kocham zwierzęta. chcę mieć jakieś do towarzystwa.
Zastanawiam się nad szczurem bądź szynszylą.
Wynajmuję pokój więc m.in dlatego psa nie mogę mieć. Pokoik mam malutki więc klatka dla pupila też zbyt duża raczej się nie zmieści. Poza tym pracuję zazwyczaj nie ma mnie tak mniej wiecej od 10 do 19. oczywiście czasami jakieś wyjście ze znajomymi .
i czasami również jeżdżę do rodziców na weekend gdzie mam swoich rzeczy troche do zabrania więc jeśli zwierzątko ma ze mną jezdzic to musi mało miejsca zajmować.
gdy jestem już w domu to mam dużo czasu aby zająć się zwierzątkiem. nie chcę rybki, chomika ani nic co nie lubi towarzystwa.

doradźcie
__________________
... ...
justyska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 22:31   #2
jednorazowo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 223
Dot.: szczur, szynszyl czy może coś innego?

jak juz sie decydujesz na zwierzatko powinnas poswiecic mu troche czasu. ja mam krolika baranka. po roku stwierdzam ze troszke pochopna to byla decyzja, nie mam tyle czasu zeby to wszystko ogarnacMnie tez nie ma w domu w podobnych godzinach i dodatkowo przytrafił mi sie psiak. musze ten czas miedzy nich dzielic i mam straszne wyrzuty ze mam go dla nich tak mało. chociaz z psem wiecej czasu spedzam bo wiedomo. pieska mozesz zabrac na spacer itp. a z krolikiem czy szenszylem raczej nie wyjdziesz na miasto prawda?? zastanow sie dobrze bo mi pęka serduszko jak widze go siedzacego w klatce wpatrujacego sie we mnie gdy wychodze.
__________________
jednorazowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 23:30   #3
_NiNa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 103
Dot.: szczur, szynszyl czy może coś innego?

Jak sama piszesz w domu jesteś raczej gościem a chcesz zwierzę które potrzebuje towarzystwa? Niby kto ma mu je zapewnić?
_NiNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 04:11   #4
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: szczur, szynszyl czy może coś innego?

Szczur nie może żyć samotnie, musi mieć towarzystwo innego szczura. Z tego co wiem szynszyle tak samo. No i jedno jak i drugie potrzebują dużej klatki.
Moim zdaniem odpada.

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2011-07-13 o 04:12 Powód: gramatyka -_-
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 12:58   #5
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: szczur, szynszyl czy może coś innego?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Szczur nie może żyć samotnie, musi mieć towarzystwo innego szczura. Z tego co wiem szynszyle tak samo. No i jedno jak i drugie potrzebują dużej klatki.
króliki również
nic dziwnego, że zając zamknięty na cały dzień (i zapewne noc) w klatce i zostawiony sam sobie wpatruje się tęsknie w opiekuna... to ruchliwe i inteligentne zwierzaki, potrzebują stymulacji, przestrzeni i towarzystwa. ja swoich królików w klatce nie zamykam, a i tak czują się poszkodowane, gdy są na noc zamykane w pokoju. Gdy tylko mają okazję wymknąć się rano, lecą na łeb na szyję szaleć po mieszkaniu

do autorki wątku : jeśli znajdziesz miejsce na dużą klatkę, to zastanów się nad adopcją szczurków - minimum 2 tej samej płci.

Edytowane przez MysiaJadwisia
Czas edycji: 2011-07-13 o 13:08
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:01   #6
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: szczur, szynszyl czy może coś innego?

Mi sie wydaje, że nei powinnaś brać żadnego zwierzątka. Nie będziesz miała dla nich czasu, a nei wierzę, że zawsze będziesz w domu w tych godiznach. Częste przewożenie zwierzaków jest dla nich stresem, a ty często wyjeżdzasz. Szczury, króliki, szynszyle potrzebują wiele ruchu, dużej klatki i pożeraja full kasy. Trzeba też poświęcić dużo czasu w oswojenie a później w wychowanie.

Mam też chomika, kótry jest tani w utrzymanu, zajmuje mało miejsca, a jesli masz ochotę sie z nim pobawić to proszę bardzo. I z reguły są samotnikami, to dal ciebie tez pewnie plus.

Patrząc z erspektywy czasu nieco żałuję, że pod wpływem chwilę trwającego "chcenia" kupiłam sobie zwierzątka, bo wiem że nie poświęcam im tyle czasu, ile chciałabym.
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 11:05   #7
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: szczur, szynszyl czy może coś innego?

Cytat:
Napisane przez _NiNa Pokaż wiadomość
Jak sama piszesz w domu jesteś raczej gościem a chcesz zwierzę które potrzebuje towarzystwa? Niby kto ma mu je zapewnić?
potwierdzam...
na pewno nie kupuj szynszyli, bo raz, że potrzebują naprawdę sporej klatki, dwa-żyją kilkanaście lat, 3- potrzebują codziennie być wypuszczane na minimum 1 godz. 4- są mega towarzyskie i gdybyś nie poświęcała im czasu, życie dla nich byłoby torturą.
jeśli już koniecznie chcesz jakiegoś zwierzaka, to chyba tylko chomik pasuje- nie dość że klatka nie musi być jakaś super wielka, to i prowadzi nocny tryb życia, czyli by się uaktywnił dopiero jakbyś wrociła do domu. no i można go zostawić z zapasami i wodą na kilka dni i nic mu nie będzie, bo to taki mało towarzyski gość
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 08:26   #8
livin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 347
Dot.: szczur, szynszyl czy może coś innego?

Zgadzam się z przedmówczyniami, póki co nie bierz żadnego zwierzaka, naprawdę każdy potrzebuje ludzkiego towarzystwa. Ja nieco pochopnie zdecydowałam się na fretki, ale absolutnie tego nie żałuje chociaż prawda jest taka, że wszystko, łacznie z planem dnia i wyjazdami muszę układać "pod nie", z tymże dla mnie to sama przyjemność, która dla kogoś może zmienić się w udrękę.

Poczekaj troszkę, kiedy będziesz miała więcej czasu wtedy kupuj jakieś stworzonko, tak by ono i Ty moglibyście cieszyć się swoim towarzystwem
livin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 23:03   #9
wiola_lola
Raczkowanie
 
Avatar wiola_lola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 164
Dot.: szczur, szynszyl czy może coś innego?

a nie myslalas nad pajakiem? tani w utrzymaniu wystarszy jakies terrarium i raz na jakiś czas jakiegoś owada na obiad, nie smierdzi, nie potrzebuje uwagi, i jaki może być piękny
__________________
____
dwie kreski szczęścia

wiola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.