Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 16:26   #1
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809

Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?


Do założenia wątku zainspirował mnie przeczytany artykuł (już nie pamiętam gdzie) i uświadomiłam sobie, że faktycznie coś jest na rzeczy...

Czy zauważyłyście, że Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości?Zastanawiając się nad tematem i bywając codziennie na siłowni widzę, że kobiety się wstydzą przed innymi kobietami. Idąc pod prysznic opatulają się szczelnie w ręczniki, ubrania, spod prysznica wychodzą najczęściej kompletnie ubrane, przebierają się albo w zamkniętych toaletach (tym samym blokując je dla innych, którzy chcą skorzystać z ich właściwego przeznaczenia) albo czając się na wszystkie strony, żeby ktoś daj Boże nie zobaczył kawałka cycka czy pośladka. Z kolei mężczyźni mają zupełnie inaczej-rozbierają się bez wahania i bez wahania idą nago pod prysznic, wychodzą tak spod tego prysznica. W ogóle w męskich szatniach najczęściej prysznic jest w miarę wspólny tzn w części prysznicowej jest kilka atrysków jeden obok drugiego tak, że biorący prysznic widzą się nazwajem. W szatniach damskich kabiny prysznicowe są osobne i w dodatku bardzo często zamykane. Nie pamiętam już jak było na wfie w szkole ale chyba też się tak trochę czaiło z przebieraniem.

W czym rzecz? Czy Polki mają tyle kompleksów? Czy może działa tu mocno zakorzenione wychowanie w wierze katolickiej? Zauważyłam, że mnie też to dotyczy-przebierając się na trening gdy ściągam stanik staję przodem do ściany, żeby nikt mnie nie podejrzał. Pod prysznic idę w bieliźnie i wychodzę także w bieliźnie. A nie mam jakiś kompleksów. Dotyczy to zarówno dziewczyn o figurze modelek jak i kobiet z niedoskonałym ciałem...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 17:05   #2
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
W czym rzecz?
W tym, że baby są wredne i się nawzajem obcinają, a poza tym ciągle się porównują do innych.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 17:15   #3
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Wiesz, może chodzi o to, że jak każda babka się jakoś tam czai, ukrywa, to głupio jest tak nagle wyskoczyć ze stanika i chodzić po szatni z gołym biustem.
Już sobie wyobrażam te spojrzenia pełne pogardy i zgorszenia.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 17:29   #4
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Tja w jednym wątku poruszono temat mycia się pod prysznicem, jedna wizażanka myje się w damskiej łazience z synem i skomentowała to tak "nie życzę sobie by mój syn oglądał jakieś gołe cyce"
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:26   #5
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Tja w jednym wątku poruszono temat mycia się pod prysznicem, jedna wizażanka myje się w damskiej łazience z synem i skomentowała to tak "nie życzę sobie by mój syn oglądał jakieś gołe cyce"
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:37   #6
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Powiem wam, ze akurat zajmowanie toalet by mnie wkurzyło, szczególnie, że akurat biustonosz dość często można zdjąć "spod bluzki", a majtki spod długiego tiszertu i nikt golizny nadmiernej nie widzi. Ciekawe, czy w domu pod prysznicem tez wydziwiają, nie daj Boże mąż by coś zobaczył...?

Na basenie zauważyłam, że wszystkie "mlode" korzystałyśmy z przebieralni, tylko kilka razy widziałam starsze panie nie zważające na nagość biustu
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:42   #7
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
W tym, że baby są wredne i się nawzajem obcinają, a poza tym ciągle się porównują do innych.
Otóż to

Ponadto ja nie wyobrażam sobie paradowania po damskiej przebieralni z gołym biustem - a absolutnie się swojego ciała nie wstydzę. Po prostu moja nagość jest dla wybranego mężczyzny (i lekarzy) a nie dla obcych ludzi.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Powiem wam, ze akurat zajmowanie toalet by mnie wkurzyło, szczególnie, że akurat biustonosz dość często można zdjąć "spod bluzki", a majtki spod długiego tiszertu i nikt golizny nadmiernej nie widzi. Ciekawe, czy w domu pod prysznicem tez wydziwiają, nie daj Boże mąż by coś zobaczył...?
Jest różnica i to spora między mężem a obcymi ludźmi
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 18:42   #8
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
W tym, że baby są wredne i się nawzajem obcinają, a poza tym ciągle się porównują do innych.
Prawda.


Poza tym ja zauważyłam,że kobiety dzielą się na takie co chowają się pod ręcznikiem i nie takie co latają z gołymi cycami
Właściwie to mnie nie interesują inne kobiece ciała,jakoś nie rozglądam się,ale sama wolę być w kostiumie kąpielowym pod prysznicem,a jak się przebieram to jestem pod ręcznikiem.Dlaczego?Po prostu nie chcę,żeby jakaś panna patrzyła czy porównywała swój wygląd ze mną.To nie kwestia nawet kompleksów,a tego że lepiej się tak czuję.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:44   #9
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Sięgnęłam pamięcią do chwili,kiedy musiałam rozbierać się przy dziewczynach/innych kobietach i stwierdziłam,że też chowam się "po kątach" . U mnie wygląda to tak,że po prostu nie chcę,żeby mnie oglądano Mam tak chyba już wpojone od urodzenia,że to jest w pewnym sensie taka moja intymność i że nie muszę od razu paradować przy wszystkich nago.

Wiele kobiet porównuje się do siebie i tym samym obserwują inne kobiety. Nie lubię kiedy zaobserwują coś u mnie lub kiedy porównują mnie z sobą. (pomieszane z poplątanym,zrozumiał ktoś?)
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:56   #10
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Zajęte WC przez panie przebierające się faktycznie może wkurzyć.

Ale szczerze mówiąc nie widzę takiego problemu jak ty- są też panie, które przebierają się normalnie przy innych.
I nie widzę potrzeby, żeby koniecznie świecić golizną, jeżeli nie ma takiej konieczności. Ja też zawijam się ręcznikiem po prysznicu. We Włoszesz na campingach raziło mnie, że laski łaziły sobie po całej łazience nago, myły zęby przy umywalce jeszcze nago itp. Po co?
Sama nie zauważyłam tego porównywania ciał i oceniania, ale może dlatego, że ja swoje lubię i nie mam kompleksów.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:39   #11
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Stereotypy- ta powinna mieć rozmiar taki,ogolona tak,a tu brzuszek za duża to piersi za małe. Kompleksy i tyle. Ja osobiście się nie wstydzę,nie mam nic czego inna kobieta nie ma. Przebierać się przebieram np. na basenie w przebieralniach oddzielnych,bo akurat nie wiem,coś mi spadnie,muszę się schylić,rozkraczyć i bóg wie co jeszcze-nie chciałabym tego oglądać więc sama nie pokazuje.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 19:49   #12
Cassie901
Raczkowanie
 
Avatar Cassie901
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Coś w tym jest. Byłam na Tropikalnej Wyspie pod Berlinem i tam łatwo było poznać polkę od niemki - polki brały prysznic w kostiumach kąpielowych, niemki jak je bozia stworzyła. Szczerze, było to dla mnie nie smaczne. Jakoś nie mam oporów rozebrać się np. przy koleżankach, ale przy obcych kobietach w życiu. A te kobiety w większości jeszcze takie niezbyt miłe dla oka były - zwierzę takie wyhodowane, że masakra. Jak dla mnie przebieralnie czy prysznice w miejscach typu basen czy siłownia powinny mieć kabiny. Nie każdy ma ochotę oglądać inne, nie koniecznie ładnie prezentujące się panie w pełnym negliżu.
Polski chyba mają tak zakodowane w głowie, że nagość to zło
Dla mnie to sfera intymna i tyle.
Cassie901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:51   #13
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Coś w tym jest. Byłam na Tropikalnej Wyspie pod Berlinem i tam łatwo było poznać polkę od niemki - polki brały prysznic w kostiumach kąpielowych, niemki jak je bozia stworzyła. Szczerze, było to dla mnie nie smaczne. Jakoś nie mam oporów rozebrać się np. przy koleżankach, ale przy obcych kobietach w życiu. A te kobiety w większości jeszcze takie niezbyt miłe dla oka były - zwierzę takie wyhodowane, że masakra. Jak dla mnie przebieralnie czy prysznice w miejscach typu basen czy siłownia powinny mieć kabiny. Nie każdy ma ochotę oglądać inne, nie koniecznie ładnie prezentujące się panie w pełnym negliżu.
Polski chyba mają tak zakodowane w głowie, że nagość to zło
Dla mnie to sfera intymna i tyle.
I tu jest odpowiedź dlaczego niektóre Polki wstydzą się rozebrać - bo boją się właśnie takich komentarzy
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:55   #14
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Do założenia wątku zainspirował mnie przeczytany artykuł (już nie pamiętam gdzie) i uświadomiłam sobie, że faktycznie coś jest na rzeczy...

Czy zauważyłyście, że Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości?Zastanawiając się nad tematem i bywając codziennie na siłowni widzę, że kobiety się wstydzą przed innymi kobietami. Idąc pod prysznic opatulają się szczelnie w ręczniki, ubrania, spod prysznica wychodzą najczęściej kompletnie ubrane, przebierają się albo w zamkniętych toaletach (tym samym blokując je dla innych, którzy chcą skorzystać z ich właściwego przeznaczenia) albo czając się na wszystkie strony, żeby ktoś daj Boże nie zobaczył kawałka cycka czy pośladka. Z kolei mężczyźni mają zupełnie inaczej-rozbierają się bez wahania i bez wahania idą nago pod prysznic, wychodzą tak spod tego prysznica. W ogóle w męskich szatniach najczęściej prysznic jest w miarę wspólny tzn w części prysznicowej jest kilka atrysków jeden obok drugiego tak, że biorący prysznic widzą się nazwajem. W szatniach damskich kabiny prysznicowe są osobne i w dodatku bardzo często zamykane. Nie pamiętam już jak było na wfie w szkole ale chyba też się tak trochę czaiło z przebieraniem.

W czym rzecz? Czy Polki mają tyle kompleksów? Czy może działa tu mocno zakorzenione wychowanie w wierze katolickiej? Zauważyłam, że mnie też to dotyczy-przebierając się na trening gdy ściągam stanik staję przodem do ściany, żeby nikt mnie nie podejrzał. Pod prysznic idę w bieliźnie i wychodzę także w bieliźnie. A nie mam jakiś kompleksów. Dotyczy to zarówno dziewczyn o figurze modelek jak i kobiet z niedoskonałym ciałem...
A skąd wiesz że faceci latają na golasa po szatni? Kiedyś spytałam o to TŻ-ta, wcale to tak nie wygląda że każdy pan lata z fallusem po szatni i porównuje swoją męskośc

A co do kobiet, nie widze powodu aby się publicznie obnażac na dworze przed obcymi ludźmi, tak i nie widze powodu aby obnażac się przed obcymi ludźmi w pomieszczeniach. Nie mam takiej potrzeby i tyle.
Jak można zarzucac kobietom, że nie chcą pokazywac cycków i tyłka obcym ludziom?
W bardziej "ucywilizowanych" pływalniach są przebieralnie w postaci boksików z drzwiami.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:57   #15
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
W tym, że baby są wredne i się nawzajem obcinają, a poza tym ciągle się porównują do innych.
O właśnie, dokładnie to samo chciałam napisać. Poza tym taka kultura (ogólnoświatowa), że bardziej zwraca się uwagę na wygląd kobiety niż faceta. On ma brzuszek? No to ma. Ona ma brzuszek? uuu, fuj, nie dba o siebie, jak może, że się nie wstydzi.. I oo, jaki celulit, fuj.. Że też ona se kogoś znalazła..? (a ja bez celulitu i nie znalazłam)
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:03   #16
Cassie901
Raczkowanie
 
Avatar Cassie901
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
I tu jest odpowiedź dlaczego niektóre Polki wstydzą się rozebrać - bo boją się właśnie takich komentarzy
Może Tobie taka sytuacja nie przeszkadza, ale mnie to zdeczka obrzydza. Sama idealna nie jestem i nie katuję innych swoja nagością. Zresztą bądźmy szczere, co Ty byś sobie pomyślała jak byś zobaczyła kobietę, nie młodą, nie zadbaną? Osobiście w niektórych przypadkach miałam wrażenie jakbym oglądała moją babcię. Nie wstydzi swojego ciała - fajnie, ale kurcze nie każdy ma ochotę oglądać gołe obce kobiety, bez względu na to jak wyglądają.
Cassie901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:03   #17
karookarolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Nie zawsze kwestia kompleksów. Ja mam tak, że lubie mieć choć troszkę prywatności, mamy jej tak mało w życiu. Jak mam ochotę, to paraduję nago, czasem jak zapomne się zamknąć w łazience i wejdzie TŻ to zaraz robię awanturę, a przy nim nie mam sie czego wstydzić.
karookarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:13   #18
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Może Tobie taka sytuacja nie przeszkadza, ale mnie to zdeczka obrzydza. Sama idealna nie jestem i nie katuję innych swoja nagością. Zresztą bądźmy szczere, co Ty byś sobie pomyślała jak byś zobaczyła kobietę, nie młodą, nie zadbaną?Osobiście w niektórych przypadkach miałam wrażenie jakbym oglądała moją babcię. Nie wstydzi swojego ciała - fajnie, ale kurcze nie każdy ma ochotę oglądać gołe obce kobiety, bez względu na to jak wyglądają.
Nic nie rozumiesz - mnie nie chodzi o to że czujesz dyskomfort w otoczeniu nagich kobiet i nie podoba Ci się taka nachalna nagość. Mnie chodzi o to jak się o nich wyrażasz - moim zdaniem bez kultury i bardzo krzywdząco, mocno podkreślając mankamenty ich ciał. I moim zdaniem właśnie przez takie niesprawiedliwe i okrutne uwagi niektóre inne kobiety mogą się wstydzić rozebrać (bojąc się że ktoś je oceni tak jak Ty to zrobiłaś)

Ja się nie rozbieram w tego typu miejscach bo dla mnie nagość jest ścisle prywatna. Natomiast znam kobiety które nawet w kostiumie kapielowym się nie pokażą na plaży/basenie, bo boją się że je ktoś wyśmieje i wykpi.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:26   #19
Cassie901
Raczkowanie
 
Avatar Cassie901
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Nic nie rozumiesz - mnie nie chodzi o to że czujesz dyskomfort w otoczeniu nagich kobiet i nie podoba Ci się taka nachalna nagość. Mnie chodzi o to jak się o nich wyrażasz - moim zdaniem bez kultury i bardzo krzywdząco, mocno podkreślając mankamenty ich ciał. I moim zdaniem właśnie przez takie niesprawiedliwe i okrutne uwagi niektóre inne kobiety mogą się wstydzić rozebrać (bojąc się że ktoś je oceni tak jak Ty to zrobiłaś)

Ja się nie rozbieram w tego typu miejscach bo dla mnie nagość jest ścisle prywatna. Natomiast znam kobiety które nawet w kostiumie kapielowym się nie pokażą na plaży/basenie, bo boją się że je ktoś wyśmieje i wykpi.
A jak mam je ocenić? Fakt, nie jest miłe z mojej strony takie ocenianie ale powiedz mi co ty byś sobie pomyślała na taki widok? Po za tym, one nie wiedzą co ja sobie o nich myślę, a w prost im tego nie powiedziałam.
Piszesz, że wyrażam się o nich bez kultury. Na myśli masz sposób w jaki to napisałam czy może sam fakt że tak pomyślałam? Jesli to pierwsze, to fakt - moja wina A jeśli o to drugie, to wg mnie kobiety te jakąś świadomość i samoocenę mają, i pokazując się nago powinny zdawać sobie sprawę z możliwych, nie koniecznie pozytywnych ocen.
Cassie901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 20:32   #20
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
powiedz mi co ty byś sobie pomyślała na taki widok?
Ja sobie myślę, że one się po prostu myją po wyjściu z basenu. Nie są tam po to, żeby mi uprzyjemniać albo zatruwać życie.
Co ty, wczoraj się urodziłaś i nie wiesz jak może wyglądać ludzkie ciało w różnym wieku ? Coś ty taka przewrażliwiona. Też kiedyś będziesz stara.
Boże dziewczyno, opanuj się i nie gap się na inne tylko najlepiej na własne mydło

A nie mówiłam, że baby są wredne ?

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2011-09-02 o 20:34
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:42   #21
Cassie901
Raczkowanie
 
Avatar Cassie901
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja sobie myślę, że one się po prostu myją po wyjściu z basenu. Nie są tam po to, żeby mi uprzyjemniać albo zatruwać życie.
Co ty, wczoraj się urodziłaś i nie wiesz jak może wyglądać ludzkie ciało w różnym wieku ? Coś ty taka przewrażliwiona. Też kiedyś będziesz stara.
Boże dziewczyno, opanuj się i nie gap się na inne tylko najlepiej na własne mydło

A nie mówiłam, że baby są wredne ?
Taa, a Ty nigdy nikogo nie oceniłaś nikogo po wyglądzie? Wychodzi na to, że tylko ja jestem taka zła i niedobra, bo nie podobają mi się takie widoki. Zresztą ciężko patrzeć się tyko na "własne mydło" jeśli ktoś bierze prysznic metr dalej.
Wiem, że kiedyś będę stara - teraz tez nie wyglądam idealnie ale właśnie mam trochę wstydu i zdaje sobie sprawę z tego, że może są na tym świecie jeszcze takie wstrętne, wredne i przewrażliwione osoby jak ja, które nie mają ochoty oglądać czyjegoś ciała. Aczkolwiek może się mylę, tylko ja taka jestem. W takim razie zazdroszczę, też chciałabym umieć nie zwracać uwagi na takie rzeczy. Ale nie potrafię, to silniejsze ode mnie
Cassie901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:57   #22
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Taa, a Ty nigdy nikogo nie oceniłaś nikogo po wyglądzie? Wychodzi na to, że tylko ja jestem taka zła i niedobra, bo nie podobają mi się takie widoki. Zresztą ciężko patrzeć się tyko na "własne mydło" jeśli ktoś bierze prysznic metr dalej.
Wiem, że kiedyś będę stara - teraz tez nie wyglądam idealnie ale właśnie mam trochę wstydu i zdaje sobie sprawę z tego, że może są na tym świecie jeszcze takie wstrętne, wredne i przewrażliwione osoby jak ja, które nie mają ochoty oglądać czyjegoś ciała. Aczkolwiek może się mylę, tylko ja taka jestem. W takim razie zazdroszczę, też chciałabym umieć nie zwracać uwagi na takie rzeczy. Ale nie potrafię, to silniejsze ode mnie
Musisz się po prostu starać wypracować u siebie do tych widoków stosunek neutralny - taki w stylu - ani mnie to ziębi ani grzeje. Naprawdę najlepiej zająć się sobą i nie przyglądać się innym - bo to też niektórych krępuje. Jednym słowem - wyluzuj trochę i będzie git majonez
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:00   #23
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A nie mówiłam, że baby są wredne ?
Miałaś oczywiście racje

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
A jak mam je ocenić? Fakt, nie jest miłe z mojej strony takie ocenianie ale powiedz mi co ty byś sobie pomyślała na taki widok? Po za tym, one nie wiedzą co ja sobie o nich myślę, a w prost im tego nie powiedziałam.
Piszesz, że wyrażam się o nich bez kultury. Na myśli masz sposób w jaki to napisałam czy może sam fakt że tak pomyślałam? Jesli to pierwsze, to fakt - moja wina A jeśli o to drugie, to wg mnie kobiety te jakąś świadomość i samoocenę mają, i pokazując się nago powinny zdawać sobie sprawę z możliwych, nie koniecznie pozytywnych ocen.
Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, że tylko ja jestem taka zła i niedobra, bo nie podobają mi się takie widoki.

Napisałam Ci już, napisze jeszcze raz bo widzę że nie rozumiesz - nic nie mam do tego że nie podobają Ci się takie widoki, masz prawo czuć się niezręcznie gdy ktoś no nie wiem, macha Ci biustem przed nosem. Ja się czepiam tego że wyrażasz się o obcych kobietach bez szacunku, wyzłośliwiając się, podkreślając jak to one źle wyglądają. To dla mnie brak kultury i szacunku do drugiego człowieka. Więc nie odwracaj kota ogonem bo wyobraź sobie że nie każdy by wymyślał takie chamskie określenia na innych ludzi.

Twoje mętne tłumaczenia do mnie nie trafiają, bo jak dla mnie nic nie usprawiedliwia takiej złośliwości i braku kultury.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:10   #24
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

ja się wstydzę bo jestem brzydka
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:22   #25
Cassie901
Raczkowanie
 
Avatar Cassie901
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Miałaś oczywiście racje






Napisałam Ci już, napisze jeszcze raz bo widzę że nie rozumiesz - nic nie mam do tego że nie podobają Ci się takie widoki, masz prawo czuć się niezręcznie gdy ktoś no nie wiem, macha Ci biustem przed nosem. Ja się czepiam tego że wyrażasz się o obcych kobietach bez szacunku, wyzłośliwiając się, podkreślając jak to one źle wyglądają. To dla mnie brak kultury i szacunku do drugiego człowieka. Więc nie odwracaj kota ogonem bo wyobraź sobie że nie każdy by wymyślał takie chamskie określenia na innych ludzi.

Twoje mętne tłumaczenia do mnie nie trafiają, bo jak dla mnie nic nie usprawiedliwia takiej złośliwości i braku kultury.
Nie martw się, zrozumiałam Cię. Najwidoczniej to Ty nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi.

Wymagasz ode mnie szacunku i kultury w sposobie mojego myślenia i wypowiedzi pisemnej. Jak już pisałam nie powiem im tego wprost, raz - nie mam takiej odwagi, dwa to co sobie pomyślę nie uderza w nie bezpośrednio. Sory, ale wydaje mi się że pokazywanie się nago w miejscu, bądź co bądź publicznym, też określa jako taka kultura i szacunek. Przyczepiłaś się mojego wyrażenia, najbardziej chyba tego: A te kobiety w większości jeszcze takie niezbyt miłe dla oka były - zwierzę takie wyhodowane, że masakra. Czy jeśli napiszę to tak: A te kobiety w większości takie niezbyt zadbane były, miejsca intymne miały bardzo bujnie obrośnięte włosami łonowymi. Wychodzi na to samo, jakkolwiek by to ubrać w słowa i tak będzie to brzydko brzmiało.
Nigdy, przenigdy nie oceniłaś kogoś po wyglądzie? Nie obraziłaś go w myslach, bądź tez na forum?
Cassie901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:42   #26
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Nie martw się, zrozumiałam Cię. Najwidoczniej to Ty nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi.
Staram się, możesz mi wierzyć.

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Wymagasz ode mnie szacunku i kultury w sposobie mojego myślenia i wypowiedzi pisemnej.
To chyba normalne, tu na forum Ale nie jestem od tego by uczyć podstaw kultury dorosłą kobietę - nie podejmę takiego wyzwania, aczkolwiek czuję się zniesmaczona Twoim postem.

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Jak już pisałam nie powiem im tego wprost, raz - nie mam takiej odwagi, dwa to co sobie pomyślę nie uderza w nie bezpośrednio. Sory, ale wydaje mi się że pokazywanie się nago w miejscu, bądź co bądź publicznym, też określa jako taka kultura i szacunek. Przyczepiłaś się mojego wyrażenia, najbardziej chyba tego: A te kobiety w większości jeszcze takie niezbyt miłe dla oka były - zwierzę takie wyhodowane, że masakra. Czy jeśli napiszę to tak: A te kobiety w większości takie niezbyt zadbane były, miejsca intymne miały bardzo bujnie obrośnięte włosami łonowymi. Wychodzi na to samo, jakkolwiek by to ubrać w słowa i tak będzie to brzydko brzmiało.
Serio nie widzisz żadnej różnicy między jednym stwierdzeniem a drugim?

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Nigdy, przenigdy nie oceniłaś kogoś po wyglądzie? Nie obraziłaś go w myslach, bądź tez na forum?
Tak, w wolnych chwilach piszę obraźliwe posty o nagich kobietach które widziałam w swoim życiu

Coś ode mnie: w czasie zajęć na studiach widuję nagich ludzi, różnej płci i wieku. Jestem więc bardzo wyczulona na takie poniżające i ośmieszające teksty, bo moim zdaniem świadczą o braku szacunku dla drugiego człowieka. I zawsze będę reagować słysząc takie komentarze. Nie musi Ci się podobać czyjeś nagie ciało, nie musisz się czuć komfortowo w otoczeniu roznegliżowanych pań, ale proszę wyrażaj się o nich z szacunkiem.

Rada dla Ciebie: zamykaj oczy, patrz w bok, albo radykalnie: nie korzystaj z danych miejsc jeśli wiesz że może się tam pojawić starsza, goła, niewydepilowana kobieta.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 22:33   #27
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Czy jeśli napiszę to tak: A te kobiety w większości takie niezbyt zadbane były, miejsca intymne miały bardzo bujnie obrośnięte włosami łonowymi. Wychodzi na to samo, jakkolwiek by to ubrać w słowa i tak będzie to brzydko brzmiało.
Nigdy, przenigdy nie oceniłaś kogoś po wyglądzie? Nie obraziłaś go w myslach, bądź tez na forum?
Włosy łonowe są czymś zupełnie naturalnym, szczerze mówiąc wolałabym zobaczyć u obcej osoby włosy niż łono. Dla mnie zaniedbanie to nieogolenie nóg i pach, brud, doprowadzenie się do wyglądu tłuściocha, czyli to co widać na codzień. Co ktoś ma w miejscach intymnych to jego sprawa.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 23:22   #28
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Widzę, że wywiązała się bezsensowna dyskusja. Osobiście nie lubię, kiedy obcy ludzie paradują przede mną nago. Nie poświęcam zbyt wiele uwagi temu, w jaki sposób kto bierze prysznic; nie spoglądam ukradkiem, nie zerkam przez ramię... ale ludzie przezroczyści nie są.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 23:53   #29
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

Cytat:
Szczerze, było to dla mnie nie smaczne.
Obrzydliwe, te niemki okrutne zmywały z siebie wszystko dokładnie, a te Polki takie czyste wypucowane to nawet myć się nie muszą przed wejściem na basen


to jest właśnie przykład polki o jakiej mowa - która brzydzi się i jest to dla niej niesmaczne że kobieta myje się nago pod prysznicem czym to jest spowodowane? nie wiem. nie mam pojęcia. nie trzeba latać z bożeną na wierzchu i świecić nią po oczach. wystarczy się umyć i zawinąć w ręcznik.

Cytat:
A te kobiety w większości jeszcze takie niezbyt miłe dla oka były - zwierzę takie wyhodowane, że masakra. Jak dla mnie przebieralnie czy prysznice w miejscach typu basen czy siłownia powinny mieć kabiny. Nie każdy ma ochotę oglądać inne, nie koniecznie ładnie prezentujące się panie w pełnym negliżu.
i znowu polaczek o którym mówiła sineira - obcinka i ciągłe ocenianie

i weź tu człowieku umyj d... dokładnie, gdy jakaś ubrana laska stoi i gapi mi się na owłosienie.

Cytat:
A nie mówiłam, że baby są wredne ?
oj kiti mówiłaś i teraz mam dobitny przykład

ja nie wiem co za problem. rozbierają się i myją, często nawet nie wiem ile mają lat bo nie podnoszę wzroku, to bardzo niekulturalne gapić się komuś na ... ŁONO na tyle by dostrzec owłosienie - gap się w sufit i umyj jak najszybciej.

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2011-09-02 o 23:55
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 00:05   #30
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Czy Polskie kobiety wstydzą się swojej nagości...?

hmm, no więc tak... jako takich kompleksów na punkcie swojego ciała nie mam, ale nie jestem przyzwyczajona do pokazywania miejsc intymnych obcym ludziom tzn. jeśli ktoś wyskoczy nago pod prysznicem to mnie to ni ziębi ni grzeje, ale jeśli sama miałabym chodzić wśród obcych nago - niee lubięę uważam, że sfera intymna to moja prywatność, jeśli chodzi o obcych, to widzi ją tylko lekarz


ale już w bieliźnie mogę bez skrępowania chodzić wśród znajomych (nie, żebym celowo tak chodziła, żeby nie wiem.. kumple się ślinili ale podczas np. wyjazdów przy kumpelach to się nie wstydzę).
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2011-09-03 o 00:06
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.