Ja, TŻ i pieniądze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-04, 11:48   #1
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377

Ja, TŻ i pieniądze


Potrzebuję rady, bo juz sama nie wiem co robic.

Mały wstęp dla nakreślenia sytuacji.
Ja mam 22 lata, studiuję i dorabiam (fotografia + wizaż), TŻ 30 lat, ma swoje studio fotograficzne, zajmuje się również grafiką. Nie mieszkamy razem (jeszcze, mam nadzieję, ze za niezbyt długo to się zmieni), jesteśmy ze sobą prawie 2 lata. Układa się między nami super.

Teraz taka sytuacja: TŻ dostaje głównie zlecenia reklamowe, i w jakiejś części są to ubrania i dodatki. No i wtedy zazwyczaj to wyglada tak (nie zawsze), że ja mu z tym pomagam- poukładać, powypychać plecaki itd itp. Robię to zupełnie z własnej woli i w zasadzie z przyjemnością- tak, on mnie o to czasem poprosi, ale zazwyczaj to jest takie logiczne po prostu, ze pomogę. I tu ważne: mi to odpowiada. Teraz TŻ będzie miał duże zlecenie, własnie z ubraniami- no i stwierdził, że fajnie byłoby, gdybym mu pomogła. Ja oczywiscie powiedziałam, ze super, jak najbardziej - a on na to, ze mam w takim razie podac cene tej mojej pomocy. Ergo -> chce mi za to zapłacić.

I teraz moja rozkmina: głupio mi brać od niego pieniążki. On mi zrobił stronę internetową, pomagamy sobie w bardzo różnych kwestiach- nawzajem. A nie za pieniądze... Kurczaki pieczone, z jednej strony nie chcę by mi płacił (jak mówię - głupio mi), z drugiej- nie mam żadnego sensownego argumentu dlaczego nie. A on się uparł



Szczerze mówiąc zaczęłam się zastanawiac- może faktycznie nie mam racji w tym swoim upieraniu sie?

Doradzicie?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:50   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Też by mi było głupio brać pieniądze. Jak będzie się upierał, może zaproponuj, żeby Ci zamiast tego zrobił jakiś prezent w ramach podzięki
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:52   #3
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Też by mi było głupio brać pieniądze. Jak będzie się upierał, może zaproponuj, żeby Ci zamiast tego zrobił jakiś prezent w ramach podzięki
Wlasnie mialam to napisac

Dobry pomysl

__________________
5D II + 40D +35 1.4 + 50 1.4 + 70-200 4.0 + 100 2.8 + 17-40 4.0
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:56   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Niestety. Uparł się na wliczenie mojej pracy w koszta (tzn po prostu podanie ceny większej o moją pracę zleceniodawcy).
Uparciuch
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:00   #5
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Ja bym kasy nie brała, tez byloby mi glupio, natomiast skoro facet się upiera, to zaproponowalabym inny sposób wynagrodzenia, np. fajną kolacje w restauracji, wyjazd na weekend, dzień w spa czy tam co sobie jeszcze wymyślisz Nie na zasadzie "Zabierz mnie na drogą kolację!" tylko coś w stylu "Kochanie, niezręcznie jest mi brac od ciebie pieniądze. Pomagam ci z wlasnej woli, nie oczekuję za to zapłaty, ale jeśli już koniecznie chcesz mi wynagrodzić tę pomoc i nie nakłonię cię do zmiany zdania, to chętnie przyjme np. zaproszenie na fajna kolację"

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Niestety. Uparł się na wliczenie mojej pracy w koszta (tzn po prostu podanie ceny większej o moją pracę zleceniodawcy).
Uparciuch
To podaj mu jakąs astronomiczna sumę

Nie no, ja rozumiem, ze glupia sytuacja, ale też nie ma się co za bardzo przejmować. On się uparł, za to ty możesz się uprzeć i nie podać ceny. Wtedy on może albo sam wyliczyc twoja pracę (co będzie z kolei dla niego niezręczne) albo zrezygnować z pomyslu.

Spróbuj też zwyczajnie i na spokojnie z nim porozmawiać, powiedziałaś mu szczerze i wprost, że krępuje cię taka sytuacja, jest ci głupio, niezręcznie i nie chcesz tych pieniędzy? Jeśli tak, a on się nie przejmuje tym, że wprawia cię w taki nastrój, to byłabym chyba na niego zła.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:04   #6
feelsotight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: łuć
Wiadomości: 311
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

heh jak cie to krepuje, chociaz nie wiem dlaczego, jezeli myslicie byc razem to musialoby to nastapic to policz sobie tyle ile dostalalbys za ta prace u kogokolwiek innego skasuj go i dla uspokojenia sumienia zapros gdzies, zaplac i po problemie
feelsotight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:08   #7
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Niestety. Uparł się na wliczenie mojej pracy w koszta (tzn po prostu podanie ceny większej o moją pracę zleceniodawcy).
Uparciuch
jeśli tak się ma sytuacja to w takim razie bym brała!! bo to nie on CI płaci tylko ten kto go wynajmuje skoro wziąłby za to więcej kasy o Twoją gaże a pewnie kasa Ci się przyda bierz !! a to, że mu pomagasz w innych sprawach za darmo to nic dziwnego ale w tej sytuacji proponuje CI dobry układ nie z jego kasy tylko dodatkowej
__________________
twoje ręce mogą sprawić, że czyjeś serce zabije na nowo.

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 12:11   #8
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość

Nie no, ja rozumiem, ze glupia sytuacja, ale też nie ma się co za bardzo przejmować. On się uparł, za to ty możesz się uprzeć i nie podać ceny. Wtedy on może albo sam wyliczyc twoja pracę (co będzie z kolei dla niego niezręczne) albo zrezygnować z pomyslu.

Spróbuj też zwyczajnie i na spokojnie z nim porozmawiać, powiedziałaś mu szczerze i wprost, że krępuje cię taka sytuacja, jest ci głupio, niezręcznie i nie chcesz tych pieniędzy? Jeśli tak, a on się nie przejmuje tym, że wprawia cię w taki nastrój, to byłabym chyba na niego zła.
Jak mu ceny nie podam, to sam wyliczy i tyle.
Wg niego to, ze mi zrobił stronę to było dla mnie- a ja pracuję na coś, za co on dostaje pieniążki. I tu widzi różnice.

Ok- ja w pewnym sensie też. Nie mówię, ze nie docierają do mnie jego argumenty- bo są jak najbardziej logiczne. Nie bedzie mi odejmował z tego, co by dostał, tylko dostanie dodatkową kasę za mnie, to duże i długoterminowe zlecenie, itd itp.... aj


Cytat:
Napisane przez feelsotight
jak cie to krepuje, chociaz nie wiem dlaczego, jezeli myslicie byc razem to musialoby to nastapic
ee....? a mogę po polsku?
my JESTEŚMY razem, to po pierwsze
po drugie- czemu to musiałoby nastąpić?




Kurde, w ogóle tak na logikę, to sprawa byłaby prostsza gdybysmy mieszkali razem (i wtedy pewnie byłoby mi łatwo mu to wytłumaczyc) - bo wtedy te pieniążki by szły na wspólne konto i tyle. A tak brakuje mi argumentów
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:12   #9
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Właściwie też byłoby mi może nie tyle głupio, ale jakoś dziwnie bym się czuła, biorąc od niego te pieniądze. Z drugiej strony, wykonujesz normalną pracę. Popieram pomysł Narrhien, żebyście te pieniądze przeznaczyli np. na jakiś fajnie spędzony czas, wyjazd, cokolwiek
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:17   #10
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

ciężka sprawa
Z jednej strony bym nie wzęła, bo kiedyś też będziesz potrzebować pomocy (albo znów on) i wtedy co? Znów płacenie sobie wzajemnie. Bo jeśli teraz tak to czemu później nie
A z drugiej strony, on dostaje zlecenie, więc uważa,że skoro będziecie je razem wykonywać to Ci się należy

PS zawsze możesz powiedzieć,że chcesz za swój wkład 3,50gr
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:20   #11
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
[FONT=Century Gothic]

Nie bedzie mi odejmował z tego, co by dostał, tylko dostanie dodatkową kasę za mnie, to duże i długoterminowe zlecenie, itd itp.... aj
W takim razie, ja bym wziela. Skoro jego zleceniodawca przeznaczy pewnien fundusz dla Ciebie, a nie umniejszy to zaplaty Twojego chlopaka, nie bedzie w tym absolutnie nic zlego. Po prostu twoja pomoc zostanie wynagrodzona

Ciekawy ten projekt? Ot tak sobie pytam.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 12:23   #12
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
Właściwie też byłoby mi może nie tyle głupio, ale jakoś dziwnie bym się czuła, biorąc od niego te pieniądze. Z drugiej strony, wykonujesz normalną pracę. Popieram pomysł Narrhien, żebyście te pieniądze przeznaczyli np. na jakiś fajnie spędzony czas, wyjazd, cokolwiek

Hm, może rzeczywiscie spróbuję jeszcze raz z nim tak pogadac. Znając go- obawiam sie ze moze kręcic nosem bo pracujesz ze mną, bo ci sie należy itd.... ale spróbuje


Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
ciężka sprawa
Z jednej strony bym nie wzęła, bo kiedyś też będziesz potrzebować pomocy (albo znów on) i wtedy co? Znów płacenie sobie wzajemnie. Bo jeśli teraz tak to czemu później nie
A z drugiej strony, on dostaje zlecenie, więc uważa,że skoro będziecie je razem wykonywać to Ci się należy

PS zawsze możesz powiedzieć,że chcesz za swój wkład 3,50gr

Ta... nie z moim TŻtem takie numery niestety


---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
W takim razie, ja bym wziela. Skoro jego zleceniodawca przeznaczy pewnien fundusz dla Ciebie, a nie umniejszy to zaplaty Twojego chlopaka, nie bedzie w tym absolutnie nic zlego. Po prostu twoja pomoc zostanie wynagrodzona

Ciekawy ten projekt? Ot tak sobie pytam.

czy ja wiem.... średniawo ale ja z nim lubie nawet nudne rzeczy robić
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:23   #13
feelsotight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: łuć
Wiadomości: 311
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
ee....? a mogę po polsku?
my JESTEŚMY razem, to po pierwsze
po drugie- czemu to musiałoby nastąpić?
no pisalem o jakims sformalizowaniu tego powiedzmy co bedzie jak juz zrobicie krok do przodu
jak czemu ? sluchaj, powiedzmy robicie w podobnych branzach, niech wam sie trafi cos wspolnego, kolejnego wiekszego, zdjecia wizaz, grafika strona kompleks tego co robicie ? dalej nie bedziesz chciala wycenic tego co zrobilas ? przeciez to glupota, dlaczego ma dawac Ci kieszonkowe odwdzieczac sie w jakistam sposob skoro najzwyczajniej w swiecie pracujesz ? raz jezeli jest taki w porzadku to zdejmujesz mu problem z glowy bo bedzie kombinowal jak sie odwdzieczyc inaczej, a po co ? a dwa to troche siebie ubezwłasnowolniasz ;]
feelsotight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:28   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez feelsotight Pokaż wiadomość
no pisalem o jakims sformalizowaniu tego powiedzmy co bedzie jak juz zrobicie krok do przodu
jak czemu ? sluchaj, powiedzmy robicie w podobnych branzach, niech wam sie trafi cos wspolnego, kolejnego wiekszego, zdjecia wizaz, grafika strona kompleks tego co robicie ? dalej nie bedziesz chciala wycenic tego co zrobilas ? przeciez to glupota, dlaczego ma dawac Ci kieszonkowe odwdzieczac sie w jakistam sposob skoro najzwyczajniej w swiecie pracujesz ? raz jezeli jest taki w porzadku to zdejmujesz mu problem z glowy bo bedzie kombinowal jak sie odwdzieczyc inaczej, a po co ? a dwa to troche siebie ubezwłasnowolniasz ;]
Nie, nie, czekaj. To inaczej jest

Zdarza nam się robić sesje wspólnie -> wtedy mi normalnie za wizaż płacą (np. modelki czy kto tam sesje ma - jak jakieś firmy również). Jak ja chcę zrobić sesję u niego - on dostaje pieniążki za wynajem studia (nie ode mnie- od mojego zleceniodawcy). Tu sprawa jest jasna.

To chyba troche tak, że głupio mi brać pieniązki za coś tak... hm trywialnego, jak ukladanie ciuchów na manekinie czy wypychanie plecaka różnymi rzeczami, co by ładnie wyglądał


ps. formalizowania nie planujemy... więc cóz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:29   #15
jagodowa90
Raczkowanie
 
Avatar jagodowa90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 465
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Niestety. Uparł się na wliczenie mojej pracy w koszta (tzn po prostu podanie ceny większej o moją pracę zleceniodawcy).
Gdyby TŻ chciał Ci zapłacić ze swoich własnych pieniędzy to oczywiście, że nie chciałabym tego przyjąć.

Ale w tej sytuacji (zacytowany fragment) nie płaci osobiście TŻ, tylko o soba dla której ten projekt robicie.
W takiej sytuacji wyceniłabym swój wkład, może nie jakoś ogromnie, ale jednak i po prostu wliczycie to w koszty. To jednak jest poświęcony Twój czas i Twoja praca. I nie będziesz w tym momencie pracowała DLA TŻ, tylko dla tego właśnie zleceniodawcy.
__________________
Klik, Klik !
[reebok_a]863331[/reebok_a]
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.
jagodowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:32   #16
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

No tak, to juz go nawet nie bedę mogła postraszyc nigdy, ze zapytam na wizażu i na pewno kobity przyznają mi rację


Moze i macie rację.
Tylko jak to wycenić? (taaak, sierota jestsem )
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:40   #17
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez jagodowa90 Pokaż wiadomość
Gdyby TŻ chciał Ci zapłacić ze swoich własnych pieniędzy to oczywiście, że nie chciałabym tego przyjąć.

Ale w tej sytuacji (zacytowany fragment) nie płaci osobiście TŻ, tylko o soba dla której ten projekt robicie.
W takiej sytuacji wyceniłabym swój wkład, może nie jakoś ogromnie, ale jednak i po prostu wliczycie to w koszty. To jednak jest poświęcony Twój czas i Twoja praca. I nie będziesz w tym momencie pracowała DLA TŻ, tylko dla tego właśnie zleceniodawcy.
Ja również pracuję w branży reklamowej i czasami zdarza się, że przy projekcie potrzebna jest pomoc osoby nie zatrudnionej na stałe w naszej firmie (np. tłumacza). W takich sytuacjach zlecenie dostaje nieraz czyjaś żona/dziewczyna i oczywiste jest, że jej praca zostaje normalnie wyceniona i do niej trafia wypłata.
Moim zdaniem niepotrzebnie się krępujesz. Nieważne, że praca jest "banalna" - to jest Twój czas poświęcony dla zleceniodawcy i jak najbardziej zasługujesz na wynagrodzenie.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość


Moze i macie rację.
Tylko jak to wycenić? (taaak, sierota jestsem )
Zastanów się, ile czasu Ci to zajmie i przyjmij jakąś stawkę godzinową rzędu kilkudziesięciu złotych netto. Trudno powiedzieć, jaką dokładnie - dobrze byłoby się zorientować, jakie stawki obowiązują w Twojej okolicy.

Edytowane przez soulsweeper
Czas edycji: 2011-09-04 o 12:44
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:42   #18
feelsotight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: łuć
Wiadomości: 311
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Nie, nie, czekaj. To inaczej jest

Zdarza nam się robić sesje wspólnie -> wtedy mi normalnie za wizaż płacą (np. modelki czy kto tam sesje ma - jak jakieś firmy również). Jak ja chcę zrobić sesję u niego - on dostaje pieniążki za wynajem studia (nie ode mnie- od mojego zleceniodawcy). Tu sprawa jest jasna.

To chyba troche tak, że głupio mi brać pieniązki za coś tak... hm trywialnego, jak ukladanie ciuchów na manekinie czy wypychanie plecaka różnymi rzeczami, co by ładnie wyglądał


ps. formalizowania nie planujemy... więc cóz
szczerze to ja nie widze roznicy i nie rozumiem po co spedzac ilestam czasu na przekomarzaniu sie ? mnie by szlag trafil, chyba ze za kazdym razem ladujecie w lozku, inaczej bez sensu jezyk strzepic :p
wez te pieniadze kup mu jakas perfume powiedz ze chcesz by w koncu ladnie pachnial, ze zrobilas to dla siebie i tyle
feelsotight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:52   #19
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez soulsweeper Pokaż wiadomość

Zastanów się, ile czasu Ci to zajmie i przyjmij jakąś stawkę godzinową rzędu kilkudziesięciu złotych netto. Trudno powiedzieć, jaką dokładnie - dobrze byłoby się zorientować, jakie stawki obowiązują w Twojej okolicy.

kilkadziesiąt złotych za godzinę serio mam tyle policzyc?


Cytat:
Napisane przez feelsotight
szczerze to ja nie widze roznicy i nie rozumiem po co spedzac ilestam czasu na przekomarzaniu sie ? mnie by szlag trafil, chyba ze za kazdym razem ladujecie w lozku, inaczej bez sensu jezyk strzepic :p


po 1- to pierwsza nasza rozmowa na ten temat
po 2- wg mnie nie bez sensu, bo szczera rozmowa nigdy nie jest bez sensu ale co kto lubi...
po 3- jak juz napisałam- rozmowa, a nie przekomarzanie się
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2011-09-04 o 13:03
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 12:57   #20
sasasanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 20
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Dobry wydaje się pomysł przeznaczenia tych pieniędzy na jakiś wspólny cel. My tak zazwyczaj robimy. Albo przysługa za przysługę. Ja robię coś dla Niego, a On robi coś dla mnie. Wiadomo, jak się razem żyje to jest wiele sytuacji,w których się sobie wzajemnie pomaga.
__________________
Internetowy świat, do którego należymy wszyscy!
sasasanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:58   #21
jagodowa90
Raczkowanie
 
Avatar jagodowa90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 465
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
kilkadziesiąt złotych za godzinę serio mam tyle policzyc?
Może to taka branża

Wydaje mi się, że najlepiej z TŻ porozmawiasz na temat tej stawki, on w tym "siedzi" bardziej więc możliwe, że się orientuje ile mogłabyś oczekiwać.
__________________
Klik, Klik !
[reebok_a]863331[/reebok_a]
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.
jagodowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:05   #22
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

kilkadziesiąt złotych za godzinę serio mam tyle policzyc?

Ja bym tyle klientowi policzyła, tzn. kilkadziesiąt może bliżej 30-40 zł, niż stówy Najlepiej porozmawiaj na ten temat z TŻ i weź pod uwagę, jaka minimum kwota jest dla Ciebie opłacalna. To znaczy, ile mogłabyś zarobić w tym samym czasie wykonując jakąś inną pracę?
Nie traktuj tego po prostu w kategorii przysługi, business is business.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:06   #23
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Niestety. Uparł się na wliczenie mojej pracy w koszta (tzn po prostu podanie ceny większej o moją pracę zleceniodawcy).
Uparciuch
Też pewnie nie wzięłabym tych pieniędzy, ale jeśli tak się sprawa ma (czyli nie płaci Ci Twój TŻ) to zaproponuj, że niech sam przedstawi stawkę i wydacie to na coś razem, np. na kolację itp. Albo na cokolwiek innego.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:12   #24
jagodowa90
Raczkowanie
 
Avatar jagodowa90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 465
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Ja bym tyle klientowi policzyła, tzn. kilkadziesiąt może bliżej 30-40 zł, niż stówy Najlepiej porozmawiaj na ten temat z TŻ i weź pod uwagę, jaka minimum kwota jest dla Ciebie opłacalna. To znaczy, ile mogłabyś zarobić w tym samym czasie wykonując jakąś inną pracę?
Tylko nie bierz pod uwagę wykładania towaru w markecie etc bo 40 zł spadnie do 5 zł Ja patrzyłabym raczej na stawki dotyczące akurat tej branży.
To co będziesz robiła to normalna praca, normalne zlecenie, więc nie ma co się cackać, bo nie pracujesz dla TŻ tylko dla kogoś zupełnie obcego. A nie ma co komuś prezentów robić w postaci pół-darmowej pracy.
__________________
Klik, Klik !
[reebok_a]863331[/reebok_a]
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.
jagodowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:13   #25
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez soulsweeper Pokaż wiadomość
Ja bym tyle klientowi policzyła, tzn. kilkadziesiąt może bliżej 30-40 zł, niż stówy Najlepiej porozmawiaj na ten temat z TŻ i weź pod uwagę, jaka minimum kwota jest dla Ciebie opłacalna. To znaczy, ile mogłabyś zarobić w tym samym czasie wykonując jakąś inną pracę?
Nie traktuj tego po prostu w kategorii przysługi, business is business.

Wiesz, ciężko mi porównać to np. do robienia zdjęć- gdy biorę znacznie więcej niz bym wzięła za to
Nie pracuję na stałę, dorabiam- więc tak naprawdę za każdą kwotę mi się opłaca

ale porozmawiam dzis z TŻtem jeszcze raz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:21   #26
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Wiesz, ciężko mi porównać to np. do robienia zdjęć- gdy biorę znacznie więcej niz bym wzięła za to
Nie pracuję na stałę, dorabiam- więc tak naprawdę za każdą kwotę mi się opłaca

ale porozmawiam dzis z TŻtem jeszcze raz
Wierzę, ale lepiej nie myśleć w ten sposób. Trzeba od początku mieć szacunek do swojej pracy i swojego czasu, nie przyzwyczajać zleceniodawców do śmiesznie niskich stawek, bo później ciężko z tego wyjść.

Cytat:
Napisane przez jagodowa90 Pokaż wiadomość
Tylko nie bierz pod uwagę wykładania towaru w markecie etc bo 40 zł spadnie do 5 zł Ja patrzyłabym raczej na stawki dotyczące akurat tej branży.
Hehe, tak, miałam na myśli branżę lub inne prace wykonywane aktualnie przez autorkę
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:30   #27
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez soulsweeper Pokaż wiadomość
Wierzę, ale lepiej nie myśleć w ten sposób. Trzeba od początku mieć szacunek do swojej pracy i swojego czasu, nie przyzwyczajać zleceniodawców do śmiesznie niskich stawek, bo później ciężko z tego wyjść.



Hehe, tak, miałam na myśli branżę lub inne prace wykonywane aktualnie przez autorkę
Ja wiem, tylko widzisz- wiesz, jakie sa ceny np. za sfotografowanie wesela - jakby to podzielić na godziny... to by wyszło znacznie ponad 100zł/h

Pogadam z TŻtem i chyba mu przyznam rację tylko jeszcze jakos to bedziemy musieli logicznie policzyc. Nie ukrywam- pieniążki mi się przydadzą..


dzięki, że mi myślenie naprostowałyscie
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:36   #28
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Tylko jak to wycenić? (taaak, sierota jestsem )[/FONT]
pogadaj z tż-tem, niech on wyceni
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:42   #29
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
pogadaj z tż-tem, niech on wyceni
Zrobilabym tak samo Nie bedzie stresu, ze sie przeceniasz, a jestem pewna, ze postara sie, zebys dostala komfortowa stawke
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:45   #30
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ja, TŻ i pieniądze

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
pogadaj z tż-tem, niech on wyceni
Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Zrobilabym tak samo Nie bedzie stresu, ze sie przeceniasz, a jestem pewna, ze postara sie, zebys dostala komfortowa stawke
No i tak zrobię
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.