Miłośniczki Francji i języka francuskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-14, 17:33   #1
cornflake girl
Raczkowanie
 
Avatar cornflake girl
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 58

Miłośniczki Francji i języka francuskiego


Szukałam, ale nie znalazłam podobnego tematu, mam więc nadzieję, że niczego nie dubluję
Wierzę, że znajdą się tu wielbicielki tego cudownego kraju i pięknego języka Sama uczę się od 2,5 roku, we Francji byłam już 4 razy i ciągle mi mało, w miarę upływu czasu wsiąkam coraz bardziej! I coraz trudniej mi zrozumieć ludzi mówiących jaki to dziwny język, Francuzi niemili, a Paryż brudny...:P
Zapraszam do wspólnych zachwytów
cornflake girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:01   #2
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Ja się z chęcią pozachwycam, chociaż we Francji jeszcze nie byłam, a języka tak dawno nie używałam, że połowy rzeczy nie pamiętam, mimo wszystko, mogę?
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:05   #3
miucciaable
Raczkowanie
 
Avatar miucciaable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 221
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Mieszkam we Francji i naprawde nauczylam sie juz kochac to miejsce.
Podoba mi sie kultura jedzenia, jak wygladaja domy, aaaach
Naprawde mozna sie zachwycic, a wg. mnie ci ktorzy narzekaja na Paryz i Francje nie znaja zadnego Francuza, i nie byli we Francji.
__________________
Zmiany, zmiany!!!
miucciaable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:07   #4
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Js

Francuskiego uczyłam się 10 lat;p teraz po 2 latach znowu do niego wracam
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:17   #5
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

A może byli i nie pokochali tego miejsca - mają prawo
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:37   #6
cornflake girl
Raczkowanie
 
Avatar cornflake girl
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 58
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

O braku zrozumienia dla ludzi, którym nie podoba się Paryż i język francuski piszę oczywiście z przymrużeniem oka, ale myślę, że wiele zależy też od nastawienia-zdarzyło mi się być dwa razy na wycieczkach z biura podróży (akurat nie we Francji, ale tu akurat nie ma to znaczenia) i zauważyłam, że jak niektóre osoby chcą widzieć tylko brud, tłok, kolejki, kiepski hotel czy niesmaczne jedzenie to cóż, to właśnie będą widzieć ;P Akurat Francja jest na tyle różnorodna, że każdy może tam znaleźć coś dla siebie, o ile mogę wnioskować na podstawie dotychczasowych wyjazdów
A co do Francuzów-ileż ja się nasłuchałam o nich negatywnych stereotypów! Byłam więc mile zaskoczona, gdy na własnej skórze się przekonałam, jacy to uprzejmi, pomocni i pozytywnie nastawieni ludzie-ale może po prostu miałam szczęście
cornflake girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:38   #7
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Przyłączam się .
Ja również byłam 3 razy, i za każdym powrót był trudniejszy.. Mieszkałam w Paryżu, ale marzy mi się przejazd po całej Francji. Uwielbiam ten klimat.. tak bardzo różniący się od polskiego, jedzenie, i niejaką "egzaltację" ludzi . Niestety francuskiego nie znam- co chcę się nauczyć, to mi zapał siada, bo samemu nie jest tak łatwo.

Cornfkake Girl- ja sądzę, że nie "miałaś szczęścia"- bo ci ludzie tacy są . Mi ani razu nie zdarzyło się, by ktoś zachował się w stosunku do mnie nieuprzejmie- tym bardziej, że komunikowałam się wyłącznie po angielsku (a "podobno" oni bardzo tego nie lubią..).
Zauważyłam też- co też napisałam- że to nasze polskie postrzeganie- bo tu jesteśmy przyzwyczajeni do chamstwa i cwaniactwa na każdym kroku. A jak wyjeżdżamy "na zachód" to jesteśmy bardzo zdziwieni, że można inaczej, że ludzie są kulturalni ot tak. Ale ja sądzę, że ta nasza narodowa przywara podyktowana jest historią i trudną sytuacją gospodarczo- ekonomiczną. Oni nie muszą tak "cwaniaczyć" by przeżyć..

Edytowane przez Y a s m i n e
Czas edycji: 2011-10-14 o 18:44
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 18:45   #8
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cytat:
Napisane przez cornflake girl Pokaż wiadomość
ale myślę, że wiele zależy też od nastawienia-
Oj tak, bardzo wiele zależy od nastawienia. Pamiętam, jak koleżanka była we Francji na sylwestrowej wyprawie "Zimno, tłoczno, i tak niefajnie", cóż, można i tak
Cytat:
Napisane przez Y a s m i n e Pokaż wiadomość
Niestety francuskiego nie znam- co chcę się nauczyć, to mi zapał siada, bo samemu nie jest tak łatwo.
Oj, ja będę starałam się znowu wrócić do języka, jeszcze jakieś książki mam, słowniki, słówka, poza tym zbieram i wysyłam pocztówki z całego świata, to też mogę poćwiczyć ten język
Ale jak ktoś nie ma predyspozycji (np. ja) to mu ciężko
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:47   #9
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

cześć dziewczyny, chętnie się przyłączę : )
francuskiego uczę się już 7lat, teraz niestety mam przerwę w związku z małą ilością wolnego czasu, ale mam nadzieję że uda mi się wrócić do niego jak najszybciej.
we Francji byłam 2 razy, na Lazurowym Wybrzeżu i w Paryżu, stanowczo za krótko! moim marzeniem jest poznać Paryż od strony mieszkańca...
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:49   #10
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cześć Asiu
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:50   #11
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

hej Karo ; *
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 18:54   #12
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, chętnie się przyłączę : )
francuskiego uczę się już 7lat, teraz niestety mam przerwę w związku z małą ilością wolnego czasu, ale mam nadzieję że uda mi się wrócić do niego jak najszybciej.
we Francji byłam 2 razy, na Lazurowym Wybrzeżu i w Paryżu, stanowczo za krótko! moim marzeniem jest poznać Paryż od strony mieszkańca...
Ja tak ostatnio w kwietniu miałam. Całe 10 dni- z racji tego, że jako turystka wyszalałam się 2 lata temu - chodziłam rano po bazarku po świeże owoce, kupowałam jedzenie w zwykłem markecie i lataliśmy z chłopakiem po caluśkim Paryżu .
A że wiedziałam już co i jak, to nie marnowaliśmy czasu na błądzenie przy mapach, korkach turystycznych, tylko zapuszczaliśmy się w ciasne poboczne uliczki, długie spacery po parkach, leżenie na trawie, pikniki, czasem zwykłe sklepy, obserwowaliśmy ludzi.. Bajka, pomimo potwornego zmęczenia fizycznego- psychicznie wypoczęliśmy niesamowicie .
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:57   #13
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

kurcze, na pewno macie super wspomnienia! mój TŻ należy niestety do przeciwników Francji więc jak już to bym musiała pojechać na taki wyjazd np. z przyjaciółką ; < chociaż z przyjaciółką też fajnie!
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:59   #14
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

o ja cie o ja cie! wątek w sam raz dla mnie kocham Francję, pokój już mój niedługo zmieni się w małą Francję francuskiego uczyłam się rok, teraz z powodu braku funduszy musiałam zrobić przerwę, ale czytam coś sobie sama, żeby nie zapomnieć.

Byłam kilka razy we Francji, marzy mi się wycieczka np autostopem po całej Francji. Albo pojechać autem i zwiedzać, spać w namiocie mogę nawet ale niestety nie mam nikogo takiego, kto jest również Francją zafascynowany w równym stopniu co ja.

Teraz marzę o tym żeby zobaczyć Mont Saint Michel
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:06   #15
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
kurcze, na pewno macie super wspomnienia! mój TŻ należy niestety do przeciwników Francji więc jak już to bym musiała pojechać na taki wyjazd np. z przyjaciółką ; < chociaż z przyjaciółką też fajnie!
dostrzegliśmy głównie to, że my Polacy jesteśmy strasznie zestresowani życiem. Patrząc na Francuzów wypoczywaliśmy, u nich widzi sie spokój, wyluzowanie. I powiem coś strasznie sztampowego, ale prawdziwego... Paryż jest niesamowicie romantyczny . Mój chłopak był tam pierwszy raz, ja trzeci- ale nam obojgu się szczęki nie zamykały, gdy siedzieliśmy gdzieś na ławce osiedlowej i podziwialiśmy kamienice, latarnie chłonąc spokój.. Jesteśmy bezapelacyjnie zakochani w tym miejscu i klimacie.
I nei martw się, z babą też jest fajnie- przynajmniej nie będzie piszczeć, że za długo w galerii/ perfumerii siedzisz .

Cytat:
Napisane przez maalwiinkaa2 Pokaż wiadomość
Byłam kilka razy we Francji, marzy mi się wycieczka np autostopem po całej Francji. Albo pojechać autem i zwiedzać, spać w namiocie mogę nawet ale niestety nie mam nikogo takiego, kto jest również Francją zafascynowany w równym stopniu co ja.

Teraz marzę o tym żeby zobaczyć Mont Saint Michel
Też bym chciała . Ale niestety do tego potrzebne są niemałe fundusze, choćby na paliwo/ jedzenie.. Ale i czasu- mogłam głupia pomyśleć o tym podczas studiów, a nie teraz, gdy na życie trzeba zarabiać :P. Ja marzę o Prowansji- takiej "wiejskiej" trochę Francji, swojskiej, tradycyjnej, dalekiej od turystyki. A potem to już blisko do takiego Lazurowego, powygrzewać się

Edytowane przez Y a s m i n e
Czas edycji: 2011-10-14 o 19:11
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:10   #16
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

ja miałam okazję poznać Londyn od strony mieszkańca i też byłam zafascynowana, ogólnie w podróżach tę część uważam za najlepszą i najbardziej wartościową, lubię poznawać obce kultury.
a co do perfumerii to 100% racja! : D
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:24   #17
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
ja miałam okazję poznać Londyn od strony mieszkańca i też byłam zafascynowana, ogólnie w podróżach tę część uważam za najlepszą i najbardziej wartościową, lubię poznawać obce kultury.
a co do perfumerii to 100% racja! : D
Haha, mój był tak zafascynowany, że sam w perfumerii wsiąknął i go szukałam . W Londynie też tak żyliśmy, a po powrocie do domu dyskutowaliśmy na temat różnic pomiędzy "co lepsze". Londyn jest szybszy, bardziej biznesowy, pośpieszny i moim zdaniem bardziej konsumpcyjny. Paryż z kolei romantyczny, sentymentalny, artystyczny, jakby "radosny" niesamowicie emocjonalny, uczuciowy.. klimat bardziej sprzyja bujaniu w obłokach.. Mój chłopak, który do tej pory był murem za Londynem przekabacił się na Paryż, bo jak stwierdził "tam lepiej odpoczywa " Ja z kolei Londynu nie polubiłam za bardzo.. a byłam tam przed pierwszą wizytą we Francji.
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:25   #18
Mayet
Wtajemniczenie
 
Avatar Mayet
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 093
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Witajcie, jestem zafascynowana tym krajem od 9roku życia, gdy spędziłam wakacje w Prowansji i na Lazurowym Wybrzeżu . Później byłam w Bretanii i Paryżu przez 2tygodnie. Oprócz tego zaliczyłam Belfort, Strasbourg, Miluzę i Nancy - żadne z tych miast mnie nie rozczarowało, wręcz przeciwnie.

Francuskiego niestety nigdy się nie uczyłam ale jakoś na migi się z nimi dogaduję, chociaz bywa czasem ciężko .
Cytat:
Napisane przez maalwiinkaa2 Pokaż wiadomość
Teraz marzę o tym żeby zobaczyć Mont Saint Michel
Byłam zachwycona...szczeg ólnie nocą i podczas przypływu - widok przytopionych aut nieuważnych kierowców bezcenny.


Francja zachwyca mnie swoją różnorodnościa, stylem i taką...delikatnoscią.
__________________
09.01.2012

Things worth having are worth working hard for
Mayet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 20:00   #19
miucciaable
Raczkowanie
 
Avatar miucciaable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 221
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Mi sie podoba, to, ze mowi sie do obcych ludzi Bonjour Kiedys bylam z francuskimi i meksykanskimi znajomymi w Paryskim ogordzie Luxemburg. I byla tam Polka z synkiem. Jak jej powiedzialam "Dzien dobry", spojrzala na mnie jak na idiotke i nie odpowiedziala. Jeeeejku, ale jej miny nie zapomne
__________________
Zmiany, zmiany!!!
miucciaable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 20:10   #20
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cytat:
Napisane przez Y a s m i n e Pokaż wiadomość
dostrzegliśmy głównie to, że my Polacy jesteśmy strasznie zestresowani życiem. Patrząc na Francuzów wypoczywaliśmy, u nich widzi sie spokój, wyluzowanie. I powiem coś strasznie sztampowego, ale prawdziwego... Paryż jest niesamowicie romantyczny . Mój chłopak był tam pierwszy raz, ja trzeci- ale nam obojgu się szczęki nie zamykały, gdy siedzieliśmy gdzieś na ławce osiedlowej i podziwialiśmy kamienice, latarnie chłonąc spokój.. Jesteśmy bezapelacyjnie zakochani w tym miejscu i klimacie.
I nei martw się, z babą też jest fajnie- przynajmniej nie będzie piszczeć, że za długo w galerii/ perfumerii siedzisz .


Też bym chciała . Ale niestety do tego potrzebne są niemałe fundusze, choćby na paliwo/ jedzenie.. Ale i czasu- mogłam głupia pomyśleć o tym podczas studiów, a nie teraz, gdy na życie trzeba zarabiać :P. Ja marzę o Prowansji- takiej "wiejskiej" trochę Francji, swojskiej, tradycyjnej, dalekiej od turystyki. A potem to już blisko do takiego Lazurowego, powygrzewać się
wystarczy rok poodkładać i jechać na wakacje ja teraz usilnie szukam pracy, bo moja Mama w przyszłym roku jedzie właśnie do Prowansji na 2 tyg. Teraz była 2 tyg w Paryżu z Siostrą, ja też mogłam jechać, ale funduszy brak było i żałuję do dnia dzisiejszego....

Cytat:
Napisane przez Mayet Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem zafascynowana tym krajem od 9roku życia, gdy spędziłam wakacje w Prowansji i na Lazurowym Wybrzeżu . Później byłam w Bretanii i Paryżu przez 2tygodnie. Oprócz tego zaliczyłam Belfort, Strasbourg, Miluzę i Nancy - żadne z tych miast mnie nie rozczarowało, wręcz przeciwnie.

Francuskiego niestety nigdy się nie uczyłam ale jakoś na migi się z nimi dogaduję, chociaz bywa czasem ciężko .


Byłam zachwycona...szczeg ólnie nocą i podczas przypływu - widok przytopionych aut nieuważnych kierowców bezcenny.



Francja zachwyca mnie swoją różnorodnościa, stylem i taką...delikatnoscią.
ach zazdroszczę
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 21:19   #21
cornflake girl
Raczkowanie
 
Avatar cornflake girl
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 58
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

O proszę, jak miło nam się wątek rozwija
Ja miałam to szczęście, że wszystkie moje wyjazdy do Francji nie były typowymi wycieczkami
Pierwszy raz, 3 lata temu, pojechałam odwiedzić moją rodzinę w Prowansji. Mordercza, 30-godzinna podróż autokarem, a na miejscu RAJ Siedziałam tam 11 dni, oczywiście wystarczyło żeby się zakochać we Francji. Śniadania w ogrodzie, długie kolacje z różowym winem, a w ciągu dnia niespieszne zwiedzanie, także miejsc nieobleganych przez turystów. Szkoda tylko, że byłam tam na przełomie sierpnia i września, więc nie miałam okazji zobaczyć fioletowych pól lawendy
Rok temu byłam na wyjeździe językowym w regionie Berry, organizowanym przez lektora (Francuza) ze szkoły, w której uczę się francuskiego. A w lipcu tego roku na podobnym wyjeździe w Paryżu, już z innym lektorem, a grupa składała się tylko ze mnie i koleżanki, mogłyśmy więc same zaplanować każdy dzień (a lektor nam przez większość czasu towarzyszył, więc korzyści językowe był ogromne). Zaliczyłyśmy oczywiście większość obowiązkowych punktów zwiedzania, ale na szczęście nie odbywało się to z zegarkiem w ręku, a poza tym byłyśmy na 'Midnight in Paris' w małym kinie na Montmartrze (pokazanym ponoć w 'Amelii'), spróbowałyśmy niezapomnianych macaroons z Laduree, buszowałyśmy w Shakespeare and Company... a 14 lipca poszłyśmy na koncert i pokaz sztucznych ogni pod wieżą Eiffla No i oczywiście parki, kawiarnie, świeże bagietki i croissanty na śniadanie...
W kwietniu tego roku byłam też w Strasbourgu-w teorii wyjazd studyjny w celu obserwowania rozprawy przed ETPCz, w praktyce także wieczorne spacery po starówce, siedzenie w parku nad rzeką z butelką wina... I faktycznie-samo patrzenie na odpoczywających w ten sposób Francuzów potrafi zrelaksować
Co do mówienia 'bonjour' obcym ludziom-też mi się to bardzo podoba Wystarczyło też na sekundę przystanąć gdzieś z mapą, a zaraz obok zjawiał się ktoś chętny do pomocy. Na Pere Lachaise jakaś starsza para bezinteresownie pomogła nam znaleźć grób Prousta, po prostu usłyszeli kawałek naszej rozmowy, podobnie przewodniczka w Wersalu-mimo że zwiedzaliśmy na własną rękę sama z siebie doradziła nam od czego zacząć spacer, żeby uniknąć tłumów Niby nic, ale w Polsce jednak niezbyt powszechne :P
cornflake girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 21:50   #22
miucciaable
Raczkowanie
 
Avatar miucciaable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 221
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cytat:
Napisane przez cornflake girl Pokaż wiadomość
O proszę, jak miło nam się wątek rozwija
Ja miałam to szczęście, że wszystkie moje wyjazdy do Francji nie były typowymi wycieczkami
Pierwszy raz, 3 lata temu, pojechałam odwiedzić moją rodzinę w Prowansji. Mordercza, 30-godzinna podróż autokarem, a na miejscu RAJ Siedziałam tam 11 dni, oczywiście wystarczyło żeby się zakochać we Francji. Śniadania w ogrodzie, długie kolacje z różowym winem, a w ciągu dnia niespieszne zwiedzanie, także miejsc nieobleganych przez turystów. Szkoda tylko, że byłam tam na przełomie sierpnia i września, więc nie miałam okazji zobaczyć fioletowych pól lawendy
Rok temu byłam na wyjeździe językowym w regionie Berry, organizowanym przez lektora (Francuza) ze szkoły, w której uczę się francuskiego. A w lipcu tego roku na podobnym wyjeździe w Paryżu, już z innym lektorem, a grupa składała się tylko ze mnie i koleżanki, mogłyśmy więc same zaplanować każdy dzień (a lektor nam przez większość czasu towarzyszył, więc korzyści językowe był ogromne). Zaliczyłyśmy oczywiście większość obowiązkowych punktów zwiedzania, ale na szczęście nie odbywało się to z zegarkiem w ręku, a poza tym byłyśmy na 'Midnight in Paris' w małym kinie na Montmartrze (pokazanym ponoć w 'Amelii'), spróbowałyśmy niezapomnianych macaroons z Laduree, buszowałyśmy w Shakespeare and Company... a 14 lipca poszłyśmy na koncert i pokaz sztucznych ogni pod wieżą Eiffla No i oczywiście parki, kawiarnie, świeże bagietki i croissanty na śniadanie...
W kwietniu tego roku byłam też w Strasbourgu-w teorii wyjazd studyjny w celu obserwowania rozprawy przed ETPCz, w praktyce także wieczorne spacery po starówce, siedzenie w parku nad rzeką z butelką wina... I faktycznie-samo patrzenie na odpoczywających w ten sposób Francuzów potrafi zrelaksować
Co do mówienia 'bonjour' obcym ludziom-też mi się to bardzo podoba Wystarczyło też na sekundę przystanąć gdzieś z mapą, a zaraz obok zjawiał się ktoś chętny do pomocy. Na Pere Lachaise jakaś starsza para bezinteresownie pomogła nam znaleźć grób Prousta, po prostu usłyszeli kawałek naszej rozmowy, podobnie przewodniczka w Wersalu-mimo że zwiedzaliśmy na własną rękę sama z siebie doradziła nam od czego zacząć spacer, żeby uniknąć tłumów Niby nic, ale w Polsce jednak niezbyt powszechne :P
Dokladnie. Ja uwielbiam kawiarnie na zewnatrz. Piekne drewniane stoly z bialymi obrusami. Siedzacy na zewnatrz mezczyzni, ktorzy pod pretekstem picia wina komplementuja przechodzace kobiety. Francuzi sa troche leniwi, ale mi sie to lenistwo podoba. Pani domu nigdy nie zmeczona, a mimo, to wszyscy dobrze sie bawia i jedza i pija wino godzinami.
Jak mialam gosci z Polski, to byli jacys tacy niemilo zdziwieni, ze w gosciach posiedzimy przy stole minimu 3 godziny. POtem byli zachwyceni. Lubie te leniwe, wolne jedzenie sera i wciaz wiecej i wiecej wina
__________________
Zmiany, zmiany!!!
miucciaable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 21:53   #23
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Ja nie jestem może miłośniczką całej Francji, ale na pewno języka i historii. I muzyki, i filmów! Tydzień temu zaczęłam się tak na serio uczyć się języka, z nauczycielem, który mnie pilnuje, bo moje wcześniejsze próby samodzielnej nauki to był jeden wielki śmiech...

Uwielbiam historię Ludwików i to chyba stąd zaczęło się zainteresowanie francuskim światem. Bardzo się cieszę i będę się starać uczyć języka tak pilnie, żebym mogła kiedyś z dumą powiedzieć, że go opanowałam
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 23:14   #24
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

można się dołączyć?
We Francji byłam raz, francuski umiałam bardzo dobrze, ale niestety rozleniwiłam się i nie powtarzałam tego języka przez 2 lata, czego skutkiem są niestety dziury w pamięci, jeśli chodzi o ten język.. Bardzo tego żałuję, ale od tegorocznych wakacji sukcesywnie powtarzam słówka i wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze, żeby posługiwać się tym językiem tak dobrze, jak kiedyś
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 23:43   #25
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Aa francuskie piosenki są

Ja mam wizję za rok wakacji we Francji
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 09:15   #26
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Ja chciałabym zobaczyć za rok najnowszy musical w Paryżu. Nie udało mi się to wcześniej, mam nadzieję, że może w przyszłym roku...
I tu chcę zapytać: oglądacie francuskie musicale? Ja pokochałam je od zobaczenia Le Roi Soleil, potem miałam nadzieję na obejrzenie na żywo Kleopatry i Mozarta L'opera Rock. A za rok chciałabym pojechać na premierę Les amants de la Bastille. Znacie?
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 10:08   #27
Mayet
Wtajemniczenie
 
Avatar Mayet
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 093
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Dla mnie jako (o ile mogę się określić tym dumnym mianem) podróżniczki niezwykle podoba się infrastruktura i oznaczenia dróg. Mimo, że to nie Niemcy, wszystko można znaleźć, oszczędzić kasę dzięki nacjonalkom (trochę gorzej to czasowo wychodzi ale w Prowansji piękne widoki zapewnione). I ronda co chwilę, z lawendą w środku .
Uwielbiam także Airy(być może pomyliłam pisownię ), to takie słodkie jak rodzinki z dziećmi wysiadają z wielkich BMW i zamiast pędzić do kawiarni na stacji benzynowej, siadają przy stołach pod drzewkami oliwnymi i wyciagają koszyki, jedzą bagietki z jogurtami i piją kawę z termosu.

W tym roku koło Perpignan byłam na fantastycznym Airze, to był chyba kiedyś camping w starym gaju oliwnym .
__________________
09.01.2012

Things worth having are worth working hard for
Mayet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 13:25   #28
cornflake girl
Raczkowanie
 
Avatar cornflake girl
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 58
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cytat:
Napisane przez miucciaable Pokaż wiadomość
Jak mialam gosci z Polski, to byli jacys tacy niemilo zdziwieni, ze w gosciach posiedzimy przy stole minimu 3 godziny. POtem byli zachwyceni. Lubie te leniwe, wolne jedzenie sera i wciaz wiecej i wiecej wina
Przyznam szczerze, że na początku ciężko było mi się przestawić na to wielogodzinne przesiadywanie przy stole i zaczynanie posiłków od aperitifu
Teraz za każdym razem trudniej mi stamtąd wracać, ech...
Chętnie zamieszkałabym w Strasbourgu i pracowała w ETPCz albo Radzie Europy... nie mówiąc już o ambasadzie w Paryżu, ach Ale cóż, do biegłości językowej mi jeszcze niestety daleko ;P
cornflake girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 11:20   #29
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Oou, jaki fajny watek Moze ktos bedzie taki laskawy i mnie oswieci w podstawach czytania bo ominelam te zajecia i mam problem teraz...
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 12:54   #30
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Miłośniczki Francji i języka francuskiego

Cześć, można?

kocham Francję, kocham Paryż (choć ten ze względu na bliskich mi tam ludzi, samo miasto jakoś nie powaliło mnie na kolana - przepraszam ). Często tam bywam.

Francuskiego uczę się od niedawna, ale o dziwo wbrew moim początkowym niechęciom pokochałam ten język całym sercem
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 17:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.