Żylaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-28, 08:57   #1
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Unhappy

Żylaki


.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2016-12-14 o 21:39
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 23:02   #2
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Żylaki

Niko, witaj w klubie!
Ja pierwsze żylaki u siebie zauważyłam, kiedy miałam 18 lat. U mnie w rodzinie to niestety dziedziczna przypadłość . Moja babcia wspominała, że sama miała 16 lat, kiedy zobaczyła u siebie początki żylaków.

Z tym okropieństwem nie da się skutecznie walczyć lakami. Możesz stosować maści i żele np. Venorutan, Venitan, ale one likwidują TYLKO uczucie zmęczenia, ciężkie nogi, opuchnięcia. Nie naprawiają żył, niestety .

Jeśli masz drobne pajączki (taka czerwona siateczka jakby popękanych naczynek), to można to leczyć zastrzykami dożylnymi - moja ciocia zlikwodowała w ten sposób swoje.

Ja mam inny rodzaj żylaków - takie brzydkie "flaczki" (blee). Byłam 2 lata temu u chirurga naczyniowego (podobno jeden z najlepszych w Polsce) - diagnoza była jednoznaczna: trzeba operować. Czyli po prostu wyciąć żyłę na całej długości (pachwina-kostka). Brrrrr...

Przestraszylam się tej operacji i sprawę żylaków odłożyłam na jakiś czas, jako że mi zbytnio nie dokuczały. Ale jakieś 4 mies temu znów poszłam do naczyniowego (tym razem innego). Kazał mi zrobić badanie duplex doppler (takie usg żylaków, bezbolesne). 7 lipca ide do niego z wynikami. Ale przy pierwszej wizycie powiedział mi, że na 80% będę operowana ;(.

Cóż, nie jest lekko. Na razie żylaki mi nie dokuczają za bardzo, tylko w gorące dni i po dłuzszym siedzeniu. Ale ponieważ lepiej usunąć żylaka pred zajściem w ciąże (może ona pogłębić problemy z żyłami), chyba nie będę czekać i dam się pokroić .

Niko:
radzę ci poczytać w fachowej prasie albo w internecie o pielęgnacji żylaków. Ale pamiętaj: żadne cudowne maści ich nie wyleczą,co najwyżej mogą likwidować objawy.

Głowa do góry: moja babcia żyje ze swoimi (zaniedbanymi niestety) żylakami już prawie 64 lata i nie narzeka. Czesem posmaruje się jakimś Venorutanem i przestają boleć. Tylko fakt: żylaki nia wyglądają zbyt estetycznie . A dla nas mlodych dziewczyn (BTW: mam 25 lat), to przecież ważna sprawa.

Pozdrawiam gorąco
Agusia
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 20:20   #3
ladybird 81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Dot.: Żylaki

Żylaki można usunąć w kilnice w Grzawie koło Pszczeny z NFZ. Blizny są wielkości 1 milimetra. Naprawdę nic nie widać.Na tej stronie są informacje http://www.silesia-med.pl/. Powodzenia
ladybird 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 16:44   #4
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Żylaki

.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2016-12-14 o 21:39
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:14   #5
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez ladybird 81
Żylaki można usunąć w kilnice w Grzawie koło Pszczeny z NFZ. Blizny są wielkości 1 milimetra. Naprawdę nic nie widać.Na tej stronie są informacje http://www.silesia-med.pl/. Powodzenia
Dzięki za info Ladybird . Chociaż do Silesi się raczej nie wybiorę.
Mój naczyniolog mówił, że mogę zoperować się na koszt NFZ w państwowym szpitalu, ale na zapisy czeka się ok. pół roku .
Chyba zapiszę się jak najszybciej,bo planuję pozbyć się żylaczków zimą. To podobno zresztą najlepsza pora na takie operacje.
A w prywatnej klinice usunięcie żylaków to ok. 2 tyś. PLN, więc u mnie nie wchodzi w rachubę

Pozdrawiam forumowiczki z podobną przypadłością.Trzymajcie się
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 15:48   #6
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Żylaki

.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2016-12-14 o 21:39
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 19:50   #7
ladybird 81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Dot.: Żylaki

Nika w Grzawie robią to z NFZ nic się nie płaci,ale też trzeba czekać. Ta klinika jest sparawdzona, naprawdę polecam. Efekt jest rewelacyjny i nie płaci się ani grosza. Trzymaj się cieplutko i powodzenia
ladybird 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-10, 09:38   #8
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Dot.: Żylaki

Dziewczyny ... a mozecie podać namiary na jakiegos dobrego chirurga naczyniowego (czyli lekarza od zylaków) naajlepiej na slasku lub w małopolsce? Bede bardzo wdzieczna bo niestety tez cierpie na tę przypadłaość
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 20:50   #9
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Żylaki

Mój tato miał operacje zylaków, jakos dało sie to przezyc co prawda na początku leżał w łóżku i trzeba było koło niego skakać ale z dnia na dzień było lepiej nie widze u niego żeby miał jakąś blizne pooperacyjną.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 20:52   #10
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Żylaki

Cześć Margolinas

ja leczę się w Wawie, więc nie weim, czy moje namiary coś ci dadzą.
Leczę się u chirurga naczyniowego dra Salamona. Niestety, u mnie pomoe tylko operacja żylaków (wycinanie żył, brr...), póki są jeszcze małe i nie przeszkadzają za bardzo.
Planuję zrobić operację w styczniu-lutym nast. roku. Chce, żeby operował mnie właśnie Salamon.

Papatki, Agusia
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 21:12   #11
kapika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Dot.: Żylaki

witaj w klubie:P ja tez mam 16 lat, a juz zauwazyłam u siebie niebieskie żyłki! to strAszne! nie dość, że mam krzywe nogi to jeszcze te żylaki;/ musze coś z tym zrobić- ale co? pomocy...
kapika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-13, 20:49   #12
Aretex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
GG do Aretex
Wink Dot.: Żylaki

...ja tez mam 18 lat i ta sama przypadłosc...u mnie w rodzinie to narmalne i własnie zastanawiam sie co z tym zrobic .Na razie zrobilam rekonesans po aptekach zaopatrujac sie w zapas ulotek o preparatach na żylaki ...troche tego jest. Poza tym bralam przez rok Diane-35 i zastanawiam sie czy to mi jeszcze nie pogorszylo stanu. Co ja moge ci poradzic ???[img]file:///D:/Gadu-Gadu/emots/2/co.gif[/img] Masz te 16 lat wiec zapisz sie gdzies do liceum tak 2-3 km od domu (przy zylakach trzeba duzo chodzic ) Niedługo wybiore sie pewnie do jakiegos lekarza i sie popytam dokladniej. Na razie trzymaj sie cieplutko i zrezygnuj lepiej z wysokich obcasów
Aretex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 19:47   #13
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Dot.: Żylaki

Hej, to od biegania mogą powstać żylaki?
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 19:59   #14
kapika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Dot.: Żylaki

dzieki za rade ARETEX ! do szkoły będe miała jakieś te 2km, a na wysokich obcasach i tak nie moge chodzić, bo mam 175cm wzrostu, więc jeśli ubiore szpile to bedzie ze mnie olbrzym! chyba pojde do lekarza--niech on coś radzi:P
kapika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 18:26   #15
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Żylaki

dziewczyny doradzcie mi jakiś dobry krem na żylaki!!! Wiem, ze kremy nie likwidują, ale chodzi mi tylko o to aby te żylaki się nie powiększały!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 13:22   #16
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Żylaki

a czy do powstania żylaków, a dokładniej pajaczków na nogach może doprowadzić depilator elektryczn? czy ma to jakiś związek?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:02   #17
Danusiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Żylaki

Mam 40 lat i wybieram sie na operacje na żylaki, bardzo sie boje bo słyszłam ze pozniej sa nogi całe sine i nie mozna przez 3 miesiace chodzic.Czy ktos moze juz był na operacji i ma inne zdanie ma ten temat?.
Danusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 16:48   #18
elo007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Żylaki

Ja już przeszłam operacje a mam 23 lata.i na następna pojde bez strachu(bo druga noga tez chora niestety).co prawda noga byla sina i to przez miesiac wyglada strasznie ale teraz nie mam niemal śladu a jestem 3miesiace po.do szkoły poszlam po2tyg po operacji.nie ma sie czego bac,powodzenia
elo007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 21:05   #19
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez Danusiaaa Pokaż wiadomość
Mam 40 lat i wybieram sie na operacje na żylaki, bardzo sie boje bo słyszłam ze pozniej sa nogi całe sine i nie mozna przez 3 miesiace chodzic.Czy ktos moze juz był na operacji i ma inne zdanie ma ten temat?.
Ja też się bałam ale nie było tak źle,więcej strachu.Czeka mnie jeszcze jedna noga.Ja miałam operację 3 tyg temu i siniaki mi prawie zeszły tylko nie mogę założyć każdego buta,bo bolą mnie jeszcze ślady po nacięciach.Miałam 35 szwów
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-31, 18:57   #20
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez Aretex Pokaż wiadomość
...ja tez mam 18 lat i ta sama przypadłosc...u mnie w rodzinie to narmalne i własnie zastanawiam sie co z tym zrobic .Na razie zrobilam rekonesans po aptekach zaopatrujac sie w zapas ulotek o preparatach na żylaki ...troche tego jest. Poza tym bralam przez rok Diane-35 i zastanawiam sie czy to mi jeszcze nie pogorszylo stanu. Co ja moge ci poradzic ???[img]file:///D:/Gadu-Gadu/emots/2/co.gif[/img] Masz te 16 lat wiec zapisz sie gdzies do liceum tak 2-3 km od domu (przy zylakach trzeba duzo chodzic ) Niedługo wybiore sie pewnie do jakiegos lekarza i sie popytam dokladniej. Na razie trzymaj sie cieplutko i zrezygnuj lepiej z wysokich obcasów

Diane 35 rzeczywiście mogło spowodować pogorszenie żylaków. U mnie spowodowało zapalenie żył, które zwalczyły bolesne zastrzyki w brzuch. Antykoncepcja w ogóle może pogarszać problem żylaków, ja niestety muszę przyjmować hormony, więc pani ginekolog przepisała mi plastry Evra... Zobaczymy, jak to będzie, czy nie pogorszy mi żylaków...
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 19:34   #21
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
dziewczyny doradzcie mi jakiś dobry krem na żylaki!!! Wiem, ze kremy nie likwidują, ale chodzi mi tylko o to aby te żylaki się nie powiększały!
ja jestem zadowolona i sama też dużo dobrych opinii słyszałam o takim preparacie HIRUDOID- można kupić w maści i w żelu, mi osobiście bardziej odpowiada żel ale to kwestia indywidualna. Za tubkę 40 g płacę w aptece ok 17 zl
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 21:42   #22
gosiaczekk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Żylaki

a ja dostałam wstrętnych żylaków po niecałych 4 miesiącach brania pigułek anty. Skończyło się na zapaleniu zakrzepowym zył. Nigdy nie miałam żadnyc problemów z żylakami. Z resztą u mnie w rodzinie też nie mieli. Teraz lecze jeszcze to zapalenie. Czuję się okropnie - wiem ze ten defekt już nie minie- nie założe już krótkich spodenek, spłódniczki. Dla mnie zaczęła się wegetacja. Zobaczymy co powie mój lekarz po wyleczeniu tego zapalenia. mOŻE uda się coś usunąć. a tak lubiłam buty na obcasie, z resztą niska jestem. Teraz czuję się w ogóle nieatrakcyjna, nic mnie nie cieszy, wszystko rozdrażnia przez te żylaki. Może ktoś miał podobny problem z sobą i żylakami i zdoła mnie pocieszyć
gosiaczekk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 15:20   #23
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Żylaki

mam pytanie - czy da się zahamować powstawanie żylaków (jakimiś maśćmi, itp)gdy już zauważy się delikatnie prześwitujące przez skórę naczynka?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 20:05   #24
gosiaczekk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Żylaki

Podobno nie można całkiem zahamować. Czytałam ze zylaki to choroba nieuleczalna. Można a nawet trzeba opóźniać ich rozwój. Dla poprawy kondycji żył - venoruton forte w tabletkach - taka kuracja 2-3 miesięczna. Przez pierwsze 2 miesiące 2 tabletki dziennie , potem przez miesiąc 1 tabletkę dziennie. Smarować nogi np Aescinem.Jest dobry. Pozdrawiam
gosiaczekk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 07:41   #25
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Żylaki

dziękuję za odpowiedż niestety jestem 'obciążona genetycznie' bo w mojej rodzinie występuje ta choroba
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 07:53   #26
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedż niestety jestem 'obciążona genetycznie' bo w mojej rodzinie występuje ta choroba
Jak masz małe to dbaj!!!!
Ja za późno zabrałam się za siebie i jestem po operacji jednej nogi ,czeka mnie jeszcze jeden zabieg,ale u mnie nie dało się już nic zrobić.
U mnie oboje rodzice mają tą przypadłość,jednak moja siostra nie ma
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 16:35   #27
gosiaczekk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Żylaki

Ja za późno zabrałam się za siebie i jestem po operacji jednej nogi ,czeka mnie jeszcze jeden zabieg,ale u mnie nie dało się już nic zrobić.
U mnie oboje rodzice mają tą przypadłość,jednak moja siostra nie ma[/quot

powiedz jak znioslas operację, i jak ewentualnie ma wyglądać ten zabieg o którym piszesz. ja nabawiłam sie żylaków dopiero teraz podczas zapalenia żył - teraz lekarz mówi ze nie ma czego na razie usuwać - ale tych żyłek pojawiło się dość dużo - zapaleniem były objęte obie nogi. Czy słyszałaś może kiedyś ze komuś nie udała się taka operacja lub ten zabieg ostrzykiwania. Ja się boję rozwoju żylaków i tego jak beda wygladać w przyszłości i już na zapas zastanawiam się nad zabiegami
gosiaczekk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 16:16   #28
wiol22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7
Dot.: Żylaki

Witam wszystkich,ja od18roku tez mam zylaki na lewej nodze,ale jeden
odstaje od skóry i lekarz mi pow ze laser w tym przypadku mi
niepomoze,tylko wyciagniecie zyły Nasłuchałam sie od niektórych ze
mozna uszkodzic sobie nerwy w nodze i niewiem czy to prawda?a mam
roczne dziecko i niemiałabym czasu na lezenie po operacjia tak bym
chciała chociaz raz nałozyc jakałs fajna kiece
wiol22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 21:06   #29
appelsin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Żylaki

Witam.
Mam 24 lata i spore żylaki na wewnętrznej stronie łydki. Są duże, wystające(takie bąble wystające) i się rozprzestrzeniają. Jakieś 2 lata tamu byłam u specjalisty w Akademii Medycznej w Gdańsku. Skierował mnie na badania dopplerowskie i wyszło, że mi zastawki nie działają i że się nadaję na operację. Nie poszłam bo jego metoda wydawała mi się niepewna. Moja mama miała taką metodą robione operacje(żylaki mam po niej) i strasznie jej pokaszanili nogi. Powiedział też, że jeśli do dwóch lat po operacji zajdę w ciążę, to taka operacja nie ma sensu, bo i tak mi się zrobią nowe żylaki i że lepiej poczekać i zrobić operację po ciąży. Jak to jest, lepiej zrobić operację przed ciążą czy po niej, czy to nie ma znaczenia? Gdzie robicie sobie zabiegi i jaką metodą? Może możecie polecić mi jakiegoś dobrego lekarza? Najlepiej w trójmieście, ale może też być gdzie indziej.

pozdrawiam
appelsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 08:51   #30
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez wiol22 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,ja od18roku tez mam zylaki na lewej nodze,ale jeden
odstaje od skóry i lekarz mi pow ze laser w tym przypadku mi
niepomoze,tylko wyciagniecie zyły Nasłuchałam sie od niektórych ze
mozna uszkodzic sobie nerwy w nodze i niewiem czy to prawda?a mam
roczne dziecko i niemiałabym czasu na lezenie po operacjia tak bym
chciała chociaz raz nałozyc jakałs fajna kiece
Ja jestem po operacyjnym wyciąganiu żył jestem 2 miesiące po operacji,nic nie słyszałam o uszkodzeniu nerwów,trzeba wybrać dobrego specjalistę i nie ma sie czego bać a ślady są naprawdę minimalne
Cytat:
Napisane przez appelsin Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 24 lata i spore żylaki na wewnętrznej stronie łydki. Są duże, wystające(takie bąble wystające) i się rozprzestrzeniają. Jakieś 2 lata tamu byłam u specjalisty w Akademii Medycznej w Gdańsku. Skierował mnie na badania dopplerowskie i wyszło, że mi zastawki nie działają i że się nadaję na operację. Nie poszłam bo jego metoda wydawała mi się niepewna. Moja mama miała taką metodą robione operacje(żylaki mam po niej) i strasznie jej pokaszanili nogi. Powiedział też, że jeśli do dwóch lat po operacji zajdę w ciążę, to taka operacja nie ma sensu, bo i tak mi się zrobią nowe żylaki i że lepiej poczekać i zrobić operację po ciąży. Jak to jest, lepiej zrobić operację przed ciążą czy po niej, czy to nie ma znaczenia? Gdzie robicie sobie zabiegi i jaką metodą? Może możecie polecić mi jakiegoś dobrego lekarza? Najlepiej w trójmieście, ale może też być gdzie indziej.

pozdrawiam
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-01 12:53:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.