nieżyt żołądka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 22:19   #1
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570

nieżyt żołądka


Hej,
w zeszłym roku wykryto u mnie nieżyt żołądka. W internecie są bardzo skąpe informacje o tej chorobie. Lekarze ograniczali się do standardowych formułek i ciężko było cokolwiek z nich wyciągnąć, na zasadzie: ,,nie ma pani takiego objawu? Aha, to później będzie pani miała''
Ogólnie czuję się trochę bezsilna, bo to cholerstwo utrudnia mi funkcjonowanie.
Czy wśród wizażanek są dziewczyny, którym też dolega nieżyt żołądka? Jakie macie objawy? Jak sobie radzicie?
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 20:19   #2
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: nieżyt żołądka

Jak na złośc jestem dietetykiem z przewlekłym zapaleniem żołądka Napisz- jeżeli chcesz to na priv jakie miałaś badania zrobione, jakie masz objawy to coś poradzę na Twoje męki. Niestety wiem cos na ten temat. Upierdliwa choroba.
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 18:06   #3
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: nieżyt żołądka

Przy nieżycie żołądka trzeba wykluczyć z diety mięso wieprzowe, tłuszcze zwierzęce oraz słodkie mleko. Jedzone potrawy powinny być ciepłe, ale ani gorące, ani zimne.

Przy lekkim nieżycie wystarczy 1-2 dniowa głodówka z dużą ilością płynów (wodę ze sokiem z cytryny). W cięższych przypadkach pić 10 minut przed posiłkiem napar z ziela krwawnika, ziela dziurawca, liści mięty pieprzowej, liści babki szerokolistnej, ziela rdestu ostrogorzkiego, ziela podróżnika (po 50 g każdego zioła). 1 łyżkę wymieszanych ziół zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem 10 minut. Odcedzić.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-21 19:06:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.