Witamina C, przeziębienie,stres, herbata zielona i... brak okresu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 13:11   #1
papa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Post

Witamina C, przeziębienie,stres, herbata zielona i... brak okresu?


.

Edytowane przez papa0
Czas edycji: 2012-02-11 o 21:53
papa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:23   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Witamina C, przeziębienie,stres, herbata zielona i... brak okresu?

Cytat:
Napisane przez papa0 Pokaż wiadomość
Witam!

Od dłuższego czasu, ze względu na przeziębienie, codziennie wieczorem zażywałam Rutinoscorbin (po dwie tabletki). Miałam też mały problem z wypróżnianiem, więc zaczęłam regularnie, raz dziennie pić herbatę zieloną (rano) i herbatę czerwoną (popołudniu). Bóle pleców, kłucia w klatce piersiowej, ból w podbrzuszu, rozdrażnienie - wszystko zawdzięczam stresowi. W moim życiu był teraz dość nerwowy moment, a do tego jak głupia cały czas wyczekiwałam miesiączki. Powinna się pojawić wczoraj, jednak do dziś jej nie ma. Wykluczam ciążę bo nie współżyję z chłopakiem, przestałam wierzyć w "cudowne zapłodnienie przez petting" i "plemniki terminatory" i inne takie. Staram się myśleć rozsądnie. Dlatego też zgłaszam się do Was : ) Jak myślicie, czy witamina C, przeziębienie mogło mieć wpływ na miesiączkę? Wiem, że przez stres bardzo łatwo o opóźnienie okresu. Poza tym jestem młodą dziewczyną i normalne w moim wieku jest nieregularne miesiączkowanie. Tak czekałam na ten okres, że liczyłam sobie dni, kiedy powinny się pojawić jego pierwsze objawy (szczególnie ból piersi). Żadne w sumie się nie pojawiały (pewnie przez to, że cały czas o tym myślałam). Przedwczoraj zaczęły mnie pobolewać piersi, więc może to zwiastuje przyjście "czerwonych dni" ; )
Wszystko co tu opisałaś jak najbardziej może przyczynić się do opóźnienia okresu

Miesiączka spóźnia ci się dopiero jeden dzień, moim zdaniem nie ma powodów do niepokoju, myślę, że wkrótce się pojawi, tylko nie nakręcaj się
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:31   #3
papa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Witamina C, przeziębienie,stres, herbata zielona i... brak okresu?

Dziękuję za odpowiedź : ) wiem, wiem, staram się nie nakręcać. Dziś odpuszczę sobie może te herbatki bo z tego co wiem organizm może się przyzwyczaić do takich "pomocy" a to ma nie najlepsze skutki...
papa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:53   #4
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Witamina C, przeziębienie,stres, herbata zielona i... brak okresu?

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Wszystko co tu opisałaś jak najbardziej może przyczynić się do opóźnienia okresu

Miesiączka spóźnia ci się dopiero jeden dzień, moim zdaniem nie ma powodów do niepokoju, myślę, że wkrótce się pojawi, tylko nie nakręcaj się


Zgadzam się z koleżanką Jeden dzień to jeszcze nic Przeziębienie, stres, to nic dziwnego, że się spóźnia
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:01   #5
papa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Witamina C, przeziębienie,stres, herbata zielona i... brak okresu?

A powiedzcie mi dziewczyny czy słyszałyście kiedyś opóźnieniu miesiączki przez picie zielonej lub czerwonej herbaty ? Poszperałam na internecie i znalazłam (o ile dobrze pamiętam na jakimś forum), że dziewczyna właśnie przez to miała opóźniony okres o chyba 6-7 dni. Pytam z czystej ciekawości, w końcu wypada wiedzieć o takich rzeczach : ) Z góry dzięki za odpowiedź! : *
papa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:56   #6
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Witamina C, przeziębienie,stres, herbata zielona i... brak okresu?

Cytat:
Napisane przez papa0 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi dziewczyny czy słyszałyście kiedyś opóźnieniu miesiączki przez picie zielonej lub czerwonej herbaty ? Poszperałam na internecie i znalazłam (o ile dobrze pamiętam na jakimś forum), że dziewczyna właśnie przez to miała opóźniony okres o chyba 6-7 dni. Pytam z czystej ciekawości, w końcu wypada wiedzieć o takich rzeczach : ) Z góry dzięki za odpowiedź! : *
Ja piję dużo czerwonej herbaty i w okresie, gdy nie zażywałam tabsów okres był w miarę regularny. Tzn czasami miałam spóźnienie tygodniowe, czasami pojawił się przed czasem.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 14:06   #7
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Witamina C, przeziębienie,stres, herbata zielona i... brak okresu?

Cytat:
Napisane przez papa0 Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy witamina C, przeziębienie mogło mieć wpływ na miesiączkę?
Wit C z tego co wiem właśnie przesuwa miesiączke. A do tego dołożyć stres to już calkiem Spokojnie ;*
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.