Na spacer z kotem - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-03, 23:59   #1
PumkaMarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 113
Talking

Kot na smyczy


Mialam kiedys kota ktory w naturalny sposob nauczyl sie chodzic na smyczy. Wygladalo to swietnie, chodzil jak pies, geniealne! Robilismy nawet duze rundy takze przy ruchliwych ulicach. Z moim obecnym kotem pare chodzilam na spacery. Najpierw w domu zakladalam mu szelki zeby sie przyzwyczail a potem jak wyszlismy na zewnatrz to pokochal pobliskie krzaki i spedzilismy tam prawie godzine. Maly bushman

Szelki sa super, rozowe z diamencikami i cekinami plus taka sama smycz. Szelki zapinane sa na szyi i pod przednimi lapkami wiec sa bardzo dla kota komfortowe.

Mam zamiar wybrac sie z nim na dluzszy spacer i gdzies dalej zeby normalnie nauczyc go przebywania na ulicy wsrod samochodow (tak jak moj poprzedni kot - na samochody szczekal )

Moze w Polsce budzilo to jakis szok, jednka tu w Amsterdamie, no coz. Ostatnio widzialam w zatloczonym tramwaju faceta z papuga na ramieniu (na smyczy)

Pozdrawiam
PumkaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 00:23   #2
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Kot na smyczy

moja kocia od malego na smyczy smiga na poczatku sie bala troche i podkulona chodzila , teraz w swoim zywiole .Sporo osob widuje z kotami na smyczy na spacerku , wiem ze dziweczyny z kotkowego tez wychodza i prowadzaja swoje kociaki na spacerki

mysle ze w polsce to nie szokuje w ogole
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 09:49   #3
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kot na smyczy

ee chyba to nie bardzo szokuje, bo czesto widuje koty na smyczy.

moich sie nie dalo nauczyc. jeden ma lek przestrzeni, wiec w ogole sie z domu ruszac nie lubi, a drugi na spacerki chodzi wylacznie sam. rok staralam sie je nauczyc przebywania na polu ze mna, wozilam na wies, dzialke, bralam na smyczy. konczylo sie tak, ze kot siedzial przyplaszczony do ziemi i miauczal rozpaczliwie. nie udalo sie, kot sam spaceruje i jest na tyle ostrozny, ze nawet do mnie nie podejdzie jak go gdzies spotkam pod blokiem...

fretki na smyczy tez sie zrobily modne... i widzialam niedawno faceta ze szczurem na szyi...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 10:15   #4
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 221
Dot.: Kot na smyczy

Ehhh a mój śmiga bez smyczy przy nodze sam idzie, zresztą koty na smyczach jakoś pedalsko wygladają
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 10:50   #5
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kot na smyczy

u mnie w bloku obok mieszka taki pan, ktory ma owczarka niemieckiego i dwa koty. wyprowadza cala trojke. koty biegaja za psem bez smyczy. w ogole zachowuja sie jak psy. idzie pan, za nim pies, a za nimi biegna dwa koty. widok przekomiczny. na dodatek reaguja na gwizdanie i jak facet zagwizdze to przybiegaja razem z psem. swietne sa.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 11:59   #6
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Kot na smyczy

[1=45e3bde63f48e77c45e9650 0fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02 e15973;4925439]Ehhh a mój śmiga bez smyczy przy nodze sam idzie, zresztą koty na smyczach jakoś pedalsko wygladają[/quote]

nie powiedziałabym a wiesz ze jak idzie bez smyczy to wygląda jak przybłęda?

buha ha ha.

Brawo dziewczyny ze macie takie zdolne koty
a co do tego ze w POLSCE to budziłoby szok, to po częsci tak
polacy troche zacofani są, ze wszystkim niestety
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 12:03   #7
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Kot na smyczy

Oj jak ja z moim kociakiem pociskałam na smyczy to się patrzyli na mnie jak na wariatkę i głupio uśmiechali... No cóż... Naprawdę Polska jest zacofana... :-/ Potem mój kociak jednak pokochał wypady bez mamuśki i teraz biega sam
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-04, 12:14   #8
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Kot na smyczy

moj kot nigdy nie lubil smyczy i szelek chodził sam swoimi ścieżkami aż pewnego razu nie wrócił..
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 12:23   #9
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Kot na smyczy

Ja moich nigdy nie wyprowadzalam - same wychodza
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 17:05   #10
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot na smyczy

Cytat:
Napisane przez śnieżka_ Pokaż wiadomość
moj kot nigdy nie lubil smyczy i szelek chodził sam swoimi ścieżkami aż pewnego razu nie wrócił..
bardzo optymistycznie to brzmi warto było ryzykować?

kot na smyczy jest OK, o ile kot nie walczy, bo wleczenie kota po chodniku na smyczy jest troche dziwne, tak samo jak obciachowa smycz
Cytat:
Mam zamiar wybrac sie z nim na dluzszy spacer i gdzies dalej zeby normalnie nauczyc go przebywania na ulicy wsrod samochodow (tak jak moj poprzedni kot - na samochody szczekal )
ale wiesz, że kot zawsze może ci sie wyrwać? ja osobiście nie radzę
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 20:18   #11
tysia_15
Chi~
 
Avatar tysia_15
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 074
GG do tysia_15
Dot.: Kot na smyczy

Mój kiciuś biega na smyczy jak neiwiem. a jest jeszcze malutka, ma tylko 2,5 miesiąca. A jak z nią codziennie nie wyjdę to stoi pod drzwiami i miauczy. No i nie mam wyjścia
__________________
Bez pracy i największy talent nie da ci nawet kolacji.

Zobacz, co słychać na moim blogu
tysia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-05, 09:46   #12
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Kot na smyczy

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
bardzo optymistycznie to brzmi warto było ryzykować?

kot na smyczy jest OK, o ile kot nie walczy, bo wleczenie kota po chodniku na smyczy jest troche dziwne, tak samo jak obciachowa smycz

ale wiesz, że kot zawsze może ci sie wyrwać? ja osobiście nie radzę

ja równiez nie radze, kot to wkoncu nie pies. wyrwie sie (nie daj Boże) i wleci pod auto? , bedzie płacz. Lepiej tak nie ryzykowac.
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 10:17   #13
czarna_inez666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 64
Dot.: Kot na smyczy

a wiecie ze jak jakis psiak wystraszy takiego kota na smyczy to potraktuje was jak drzewo?
czarna_inez666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 10:32   #14
tysia_15
Chi~
 
Avatar tysia_15
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 074
GG do tysia_15
Dot.: Kot na smyczy

Cytat:
Napisane przez czarna_inez666 Pokaż wiadomość
a wiecie ze jak jakis psiak wystraszy takiego kota na smyczy to potraktuje was jak drzewo?
Ni ebyło by za ciekawie. Zuzia jak sie wystraszy to prycha na Psa,a ja ją biorę na ręce i odchidzimy trichę dalej. ale jeszcez nie próbowała się na mnie wspinać :P
__________________
Bez pracy i największy talent nie da ci nawet kolacji.

Zobacz, co słychać na moim blogu
tysia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 11:15   #15
~Viviana~
Raczkowanie
 
Avatar ~Viviana~
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Pole truskawkowe
Wiadomości: 201
Dot.: Kot na smyczy

Z racji tego, że mieszkam koło ulicy mój kot chodził na smyczy jak pies, ale po dwóch latach wykastrowałam go i teraz trzyma się domu chociaż czasami przechodzi na drugą stronę to już taka kocia natura.
Czarna_inez 666 miałam taką sytuację. Mój kot bardzo boi się śmieciary, jak przyjeżdza to ucieka do domu. Raz wyprowadziłam go na spacer a akurat śmieciara przyjechała. Potraktował mnie jak drzewo, cała od stóp po szyję byłam podrapana. Jeszcze przed kastracją Szafir był agresywny do innych kocurów. Wyszłam z nim na dróżkę, przechodził tamtędy czarny kot z sąsiedztwa, którego nienawidził. Rzucił się w jego stronę, ja go szarpnęłam to wtenczas wgryzł się w moją rękę i bardzo mocno drapał. Przez dwa tygodnie chodziłam w bandażu nie nie mogłam ruszać dłonią, no niestety instynkt mu zadziałał
__________________
W samotności dryfuję
coraz rzadziej wieje wiatr...
z trudem doganiam fale,
której kształt zamykam w dłoniach

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
21.08 oficjalne zapuszczanie włosów
~Viviana~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 11:22   #16
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Kot na smyczy

Cytat:
Napisane przez czarna_inez666 Pokaż wiadomość
a wiecie ze jak jakis psiak wystraszy takiego kota na smyczy to potraktuje was jak drzewo?
mój Tż kiedyś przeżył taką 'napaść' ze strony mojej Kićki Ja pokładałam się ze śmiechu, on mniej

Moja Kicia chodzi od wczesnej maleńkości na spacery, bo się ich intensywnie domagała, skakała na klamkę etc. więc w końcu kupiliśmy szelki Od tej pory minęły 3 lata, a dzień bez spaceru kończy się kocim fochem Ale fajnie się z nią spaceruje, bo widać, że Kicia to uwielbia, co chwile podbiega otrzeć się o nogi, nadstawia grzbiet do kiziania, skacze za motylkami itp.
śnieg i deszcz jej niestraszne

Edit: kot może się wyrwać tak samo jak pies, więc nie popadajmy w paranoję, jeśli zwierzę lubi brykać po dworzu, to niech bryka.
tylko uwaga - kocie smycze [i te dla małych psów] mają często beznadziejnie słabe karabińczyki [to, czym się przypina smycz do szelek], więc radzę zawiązywać dodatkowo smycz na supeł wokół szelek, bo kiedyś moja Kicia skoczyła za ptakiem i skończyło się to na tym, że ze skręconą kostką wdrapywałam się na szczyt 8-metrowego drzewa, bo straż pożarna miała mnie gdzieś :P
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 11:26   #17
~Viviana~
Raczkowanie
 
Avatar ~Viviana~
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Pole truskawkowe
Wiadomości: 201
Dot.: Kot na smyczy

Mój boi się śniegu. Zawsze wchodzi na mnie
__________________
W samotności dryfuję
coraz rzadziej wieje wiatr...
z trudem doganiam fale,
której kształt zamykam w dłoniach

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
21.08 oficjalne zapuszczanie włosów
~Viviana~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 10:38   #18
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

Witam

od paru dni mam w domu kotkę - przybłąkała się do mnie do pracy - ma na oko najwyżej rok (do weterynarza idę jutro więc się dowiem dokładnie ). Jest bardzo spokojna jak na kota, tylko martwi mnie jedno - nie będę jej puszczać na dwór, chcę kupić smyczkę, już mam taką prowizoryczną ale ona nie chce chodzić na smyczy, zapiera się jak wół i nie chce iść pewnie nauczyła się łazić po dworze i teraz czuje się jak w więzieniu ale ja mieszkam obok ulicy więc rozumiecie...Miałyście podobnie? jak można przyzwyczaić kotka do smyczy?
Druga rzecz: w dzień jestem w pracy i sąsiadka mówiła że słychać ją jak miauczy cały dzień czy kotek się może oswoi z czasem do tego, że siedzi sama pół dnia? Gdy tylko przychodzę ona siedzi pod drzwiami a później lata za mną, wskakuje na kolana, jakby brakowało jej bliskości...pieszczoszek mój

Poradźcie, proszę!
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 12:34   #19
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

dorosły kot raczej nie przyzwyczai się do smyczy.
a co do miauczenia, to jeżeli kotek żył dziko to udomowienie go to chyba nie najlepszy pomysł. nie będzie się czuł dobrze w mieszkaniu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-16, 14:09   #20
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

Tak od razu chodzić na smyczy się nie nauczy. Przyzwyczajaj ją w domu, skłaniaj do zrobienia paru kroków, kusząc jakimś przysmakiem. I lepsze byłyby szelki.
Daj jej jeszcze sporo czasu, to za szybko, żeby się przyzwyczaiła do smyczy czy samotności. Zawsze wyjściem jest towarzystwo dla niej - czyli kolejny ogonek
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 14:16   #21
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

effcia w domu rodziców mieliśmy 2 dzikie kotki i dały się udomowić Laura spróbuję, mam nadzieję że się uda! Dziś kupię szeleczki
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 17:36   #22
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

nie wiem, czy wychodzenie na spacer to taki dobry pomysł- potem ko0t bedzie się tego domagał (wracasz z pracy, zimno, deszcz, a kot siada pod drzwiami i piłuje mordę, że chce na spacerek...i tak codziennie). Lepiej po prostu trzymać ją w domu, żeby sie odzwyczaiła od wychodzenia- takie jest moje zdanie
jeśli kotka cały czas miałczy, to może ma ruję?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 07:19   #23
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

no i kot wychodzący musi być obowiązkowo zaszczepiony, też przeciwko wściekliźnie. no i odrobaczać trzeba chyba częściej.

moja kiciulka wychodzi jedynie na balkon i to niezbyt chętnie a jak próbowałam jej założyć smycz to sie kładła płasko na podłodze i ani rusz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 10:01   #24
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Wink Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
nie wiem, czy wychodzenie na spacer to taki dobry pomysł- potem ko0t bedzie się tego domagał (wracasz z pracy, zimno, deszcz, a kot siada pod drzwiami i piłuje mordę, że chce na spacerek...i tak codziennie). Lepiej po prostu trzymać ją w domu, żeby sie odzwyczaiła od wychodzenia- takie jest moje zdanie
jeśli kotka cały czas miałczy, to może ma ruję?
wlasnie ja mojego nauczylam chodzic na polko codziennie i teraz siedzi i beczy dniami, bo chce wychodzic ;/. Co do mialczenia- moj bot malczy co chwile- ot tak bo lubi,zeby sie poprostu nim ktos zainteresowal. Siada mi na kolanach i beczy, chodzi po domu i beczy, siedzi w kuwecie- mowie cos do niego milym glosem- i beczy takze to juz chyba taki model Ja sie przyzwyczailam, lubie gdy on ze mna ,,rozmawia,, ciagle:PP , No ale gdy wychdze gdzies (nie pracuje)- zakupy i tp nawet na caly dzien- to kotek zastany w doomu sie perzebudza :_ )
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 13:06   #25
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

hm no to mam dylemat czy puszczać Kulkę czy nie z jednej strony chcę żeby miała trochę z życia a z drugiej nie chcę żeby się rozbestwiła...
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 19:38   #26
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

Moim zdaniem nie powinnaś w ogóle z nią wychodzić. Za jakiś czas odzwyczai się i zapomni, że w ogóle biegała po ulicy, pewnie nawet będzie stawiała dziki opór jak będziesz chciała ją wynieść z mieszkania. Jak ją przyzwyczaisz do wychodzenia na smyczy, to rzeczywiście może się okazać, że nie masz już wyboru, czy deszcz, czy mróz, to musisz wyjść, bo inaczej nie masz życia.

Bez obaw, jak kot przywyknie do siedzenia w mieszkaniu, to nie będzie mu brakowało niczego poza wylegiwaniem się na kolanach

A jeśli miauczy w dzień, to może z nudów? Może spraw jej jakieś zabawki, żeby miała się czymś zająć kiedy Ciebie nie ma? No i może też miauczeć dlatego, że czuje się samotna Moje tak właśnie robią, jak chcą, żeby ktoś się z nimi pobawił albo pogłaskał.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 09:31   #27
mysza...
Raczkowanie
 
Avatar mysza...
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie / Dublin
Wiadomości: 97
Send a message via Skype™ to mysza...
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

Jeżeli chcesz nauczyć kota chodzenia na smyczy spróbuj przyzwyczaić go do tego żeby smycz kojarzyła mu się z czymś przyjemnym czyli z wychodzeniem na dwór . Ja tak swojego nauczyłam . Wszyscy mówili żebym w domu z nim chodziła i się przyzwyczai ale jak mu zakładałam szelki to nie chciał z podłogi wstać więc wzięłam go na ręce i wyniosłam na dwór . I tak kilka razy. Później jak widział smycz to stał przy drzwiach i miauczał . Teraz już sam wychodzi na dwór ale ja mieszkam w spokojnej okolicy i on jak widzi jadący samochód to ucieka do ogrodu. Decyzja należy do Ciebie czy będziesz wychodzić z kotkiem na dwór podałam Ci tylko sposób w jaki ja nauczyłam swojego. Niestety tak jak dziewczyny piszą jak kotek się do tego przyzwyczai to będzie chciał wychodzić bez względu na porę dnia i pogodę.
__________________
Życie. Czasem człowiek zmienia zdanie, czasem zdanie zmienia człowieka.
https://instagram.com/annagujadhur/
mysza... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 09:46   #28
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

Cytat:
Napisane przez blanx Pokaż wiadomość
hm no to mam dylemat czy puszczać Kulkę czy nie z jednej strony chcę żeby miała trochę z życia a z drugiej nie chcę żeby się rozbestwiła...
skoro masz ulice tuz tuż to faktycznie bedzie miala cos z życia

Najlepiej zalatw jej kolezanke albo kolege to nie bedzie sie nudzic
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 12:34   #29
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

ja nie radzę wyprowadzać kota w szelkach na ulicę lub tam gdzie może go spotkać realne(psy, agresywne obce koty) lub wymyślone niebezpieczeństwo (np ryczący samochód, który mu przecież na chodniku nic nie zrobi ale kota to wielki potwór). przestraszony kot jest nieprzewidywalny - gdy gdy się wystraszy potraktuje cię jak drzewo i zedrze skalp z głowy - wiem, co mówię. kiedyś niosłam mojego kota w ogrodzie, w pewnym momencie z drzewa zerwał się gołąb, furcząc skrzydłami a mój kot próbował wejść mi na głowę, wczepiając sie pazurami we włosy - do dziś mam z boku czoła dwie pionowe blizny po pazurach. dlatego - jeżeli nie dysponujesz własnym ogrodem z ogrodzeniem, nie wypuszczaj kota na dwór. tam jest dla niego bardzo niebezpiecznie - lepiej osiatkuj balkon/okno i pozwól mu podziwiać widoki z dalszej odległości. na początku pewnie będzie miauczał, ale się przyzwyczai. aha - drugi kot to naprawdę dobry pomysł
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 11:19   #30
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: kotek tęskni i nie chce chodzić na smyczy

posłuchałam Waszych rad i nie wypuszczam Kulki mam nadzieję że przywyknie, choć muszę zawsze uważać gdy ktoś przychodzi lub gdy ja wchodzę bo ona stoi już i czeka na moment aby wybiec ale damy radę

a kolegi/koleżanki nie wezmę bo nie mieszkam w willi :P

za to kupie jej trochę zabawek
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.