Jak zostać modelką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 21:31   #1
Amber25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 149

Jak zostać modelką?


Witam , własnie pytanie jak zostać modelką ? Mam 17 lat , 171 cm wzrostu , jestem dość szczupła choć nie uważam sie za urodziwą wielce nie wiem nawet w sumie czy jestem ładna ale kwazimodo nie jestem xd ogólnie patrząc na nie które dziewczyny w moim wieku , modelki to większość nie jest zby piękan a tapeta i photoshop robi swoje więc chciałam tak spróbować. Zwłaszcza że potrzebuje kasy ale tez nie dlatego , chciaąłbym zaobaczyć czy wogóle moge sie starać o to. Chociażby do jakichś reklam , gazet , czaspoism jako fotomodelka albo nie wiem ... Bardzo prosiąłbym o jakieś rady moze ktos wie coś o castingach w Łodzi i jak sie do tego przygotowąc , co zrobić aby znaleźć jakoś taki casting , moze coś ktoś poleci i jak to jest w drodze ku staniu sie przynajmniej w cześci tap model
Amber25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 21:47   #2
asiaaisa91
Raczkowanie
 
Avatar asiaaisa91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 193
Dot.: Jak zostać modelką?

Do zarabiania kasy z modelingu jeszcze długa droga, najpierw sama musisz zainwestować w siebie. Proponuję poszukać pracy
asiaaisa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 22:12   #3
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Jak zostać modelką?

Modelka nie musi być piękna, musi mieć ciekawą i plastyczną twarz.

Musisz być w jakiejś agencji, zamieszczać dużo sesji, mieć kontakty, moja kumpela stopniowo, najpierw jakieś sesje robione przez amatorów, później troszkę lepiej, później występ w jakiś dwóch teledyskach, następnie telezakupy jakies japońskie i kontrakt w tokio.

Mój były miał mega farta bo zainteresował się nim ktoś sam z siebie - to samo, tokio.

Oboje nie są wybitnie piękni :d
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 22:23   #4
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Jak zostać modelką?

Zrobić polaroidy i powysyłać do agencji.

Google.com -> "polaroidy", wyskoczy Ci strona z potrzebną wiedzą na ten temat, a kilka wyników niżej forum internetowe, na którym możesz się co nieco dowiedzieć o poszczególnych agencjach.

Poza tym możesz sobie założyć konto na portalach typu maxmodels i poszukać fotografów do zdjęć za pozowanie (TFP). Przy zakładaniu konta przydadzą się wymienione wcześniej polaroidy.


Ale założenie na samym początku "potrzebuję kasy" raczej się spotka z twardym zderzeniem o rzeczywistość
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 22:52   #5
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Jak zostać modelką?

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość

Poza tym możesz sobie założyć konto na portalach typu maxmodels i poszukać fotografów do zdjęć za pozowanie (TFP). Przy zakładaniu konta przydadzą się wymienione wcześniej polaroidy.
A moim zdaniem lepiej jakby zainwestowała choć trochę w te sesje niż liczyła na TFP

Do tego wysłanie polaroidów do agencji... może coś z tego będzie, ale na kasę to bym za szybko nie liczyła.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 23:10   #6
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Jak zostać modelką?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
A moim zdaniem lepiej jakby zainwestowała choć trochę w te sesje niż liczyła na TFP
Jak dziewczyna potrzebuje kasy, to raczej nie ma co takich rzeczy nawet pisać Tobie się też zdarzało robić TFP zresztą z tego co pamiętam
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 23:36   #7
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jak zostać modelką?

jesteś trochę za niska :P

co do wypowiedzi wyżej - do Azji hurtem wysyłają tych, którzy nie mają brania na zachodzie, a więc są z niższej półki

http://www.forum.promodels.pl/fotopr...zy-sie-nadaje/ polecam Ci to forum, wrzuć foty i będziesz przynajmniej coś wiedzieć.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-08-12 o 23:40
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 04:40   #8
wieczna_urlopowiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 504
Dot.: Jak zostać modelką?

jesteś za niska i za stara
np. Tanya Dziahileva która ma jakąś pozycję, była trenowana i 'przestawiana' [jest z głębi Rosji więc musiała nauczyć się myśleć "po zachodniu"] od chyba 11 roku życia

albo Karlie Kloss- miała 16 lat, kiedy zaczęła się pojawiać na wybiegu

Cytat:
to samo, tokio.
rzeczywiście Azja to dno z drugą tap madl na czele [tam niby Olga K. miała kontrakt przed tym jakże pouczającym i misyjnym programem]

Moja rada? Nie mam, bo wątpię, żebyś poszła do D'Vision czy Model Plus, a nawet jeśli, to jesteś za niska na haj faszjon więc nie trafiłabyś później np. do któregoś Next'a :| I lepiej bądź jak najdalej od max models- tam to dopiero są 'ciekawe przypadki'
wieczna_urlopowiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 07:29   #9
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Jak zostać modelką?

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Jak dziewczyna potrzebuje kasy, to raczej nie ma co takich rzeczy nawet pisać Tobie się też zdarzało robić TFP zresztą z tego co pamiętam
Zdarza mi się,ale coraz rzadziej początkującym

Chodzi mi po prostu o to zeby zainwestowac w siebie.

Cytat:
jesteś za niska i za stara
Hm.Pocieszająca historia - dziewczyna, która ma 160 w kapeluszu i 22 lata wygrała Casting Loreal'a i jest jedną z 6ciu finalistek. Ale do tego trzeba mieć farta i twarz.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 08:48   #10
wieczna_urlopowiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 504
Dot.: Jak zostać modelką?

umówmy się, druga Kati Nescher to z niej na pewno nie wyrośnie [Kati rozbłysnęła w wieku 27 lat ]
w ogóle jeśli ktokolwiek chce być modelką, musi skonkretyzować czy woli [high fashion] czy [kosmetyki, bieliznę i victoria's secret]. Druga opcja jest gorsza, bo nie widać realnej twarzy tylko wytwór fotosklepu.

Edytowane przez wieczna_urlopowiczka
Czas edycji: 2012-08-13 o 08:49
wieczna_urlopowiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 09:35   #11
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: Jak zostać modelką?

Wiesz, nie każdy nadaje się do tego zawodu. Trzeba naprawde dobrze wypadac przed obiektywem. Nie kazdy/kazda ma to w sobie. Nawet widac to po fejsbuku. Mam naprawde sliczne kolezanki, ktore na zdjeciach wypadaja bardzo przecietnie, a dziewczyny ktore wygladaja w rzeczywistosci przecietnie na zdjeciach wypadaja zjawiskowo. Najpierw udaj sie do jakiejs agencji modelek. Ale przede wszystkim w tej branzy licza sie kontakty. Poznasz z biegiem czasu ludzi to dopiero wtedy bedziesz zarabiala przyzwoite pieniadze.
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 10:05   #12
Venibbeth
Przyczajenie
 
Avatar Venibbeth
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 26
GG do Venibbeth
Dot.: Jak zostać modelką?

W Łodzi akurat non stop organizowane są przeróżne castingi, poza tym znalezienie fotografa do polaroidów też nie jest trudne.

To, że jesteś ładna o niczym nie świadczy, są setki ładnych dziewczyn. Żeby zostać modelką trzeba mieć to 'coś', błysk w oku, niesamowity uśmiech, zadbane ciało i włosy.

Pozowałaś już do zdjęć? Dasz sobie radę? Poproś koleżankę albo mamę żeby zrobiła Ci amatorską sesję, zobacz czy Twoja twarz jest plastyczna i będzie inna na każdym zdjęciu, czy okaże się, że jesteś dziewczyną jednej miny... A o zarabianiu możesz myśleć dopiero po wielu castingach czy sesjach, jeśli wzbudzisz czyjeś zainteresowanie to się dowiesz czy zarobisz.
__________________
http://venibbeth.blogspot.com/
Venibbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 10:16   #13
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Jak zostać modelką?

Sama za niska jestem, ale pamiętam, że jak koleżanki w czasach licealnych chciały się wkręcić do modelingu to zapisywały się do agencji i tam miały robione zdjęcia, żadnych swoich nie wysyłały ani nie przynosiły. A i jak już wybierzesz się na takie zdjęcia to koniecznie bez makijażu. I niestety dla Ciebie było kryterium wzrost- 175 cm. Ale może w innych agencjach przymykają na to oko.
Później castingi, próbne zdjęcia to masa czasu - musiały się zwalniać z zajęć, także na takie sytuacje też musisz byc przygotowana.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 11:08   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak zostać modelką?

Cytat:
Napisane przez Amber25 Pokaż wiadomość
Witam , własnie pytanie jak zostać modelką ? Mam 17 lat , 171 cm wzrostu , jestem dość szczupła choć nie uważam sie za urodziwą wielce nie wiem nawet w sumie czy jestem ładna ale kwazimodo nie jestem xd ogólnie patrząc na nie które dziewczyny w moim wieku , modelki to większość nie jest zby piękan a tapeta i photoshop robi swoje więc chciałam tak spróbować. Zwłaszcza że potrzebuje kasy ale tez nie dlatego , chciaąłbym zaobaczyć czy wogóle moge sie starać o to. Chociażby do jakichś reklam , gazet , czaspoism jako fotomodelka albo nie wiem ... Bardzo prosiąłbym o jakieś rady moze ktos wie coś o castingach w Łodzi i jak sie do tego przygotowąc , co zrobić aby znaleźć jakoś taki casting , moze coś ktoś poleci i jak to jest w drodze ku staniu sie przynajmniej w cześci tap model
z Twoim wzrostem to chyba fotomodeling.
Byl juz podobny watek na wizazu, wiec poszukaj w archiwum.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 11:36   #15
myny
Raczkowanie
 
Avatar myny
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pokój
Wiadomości: 305
Dot.: Jak zostać modelką?

Widzialam Twoje zdjecia w innym watku... no niestety nie masz ani twarzy modelki ani figury ale dla przyjemnosci mozesz porobic sobie zdjecia... pieniedzy z tego nie bedzie

Oczywiscie nie mam na mysli ze jestes brzydka, bo ni jestes ale poprostu wedlug mnie nie masz szans
__________________
http://youtu.be/M5mZZtqqVqQ nasza kochana Amstaffka Lucyna na lodzie
myny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 18:40   #16
Amber25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 149
Dot.: Jak zostać modelką?

Cytat:
Napisane przez myny Pokaż wiadomość
Widzialam Twoje zdjecia w innym watku... no niestety nie masz ani twarzy modelki ani figury ale dla przyjemnosci mozesz porobic sobie zdjecia... pieniedzy z tego nie bedzie

Oczywiscie nie mam na mysli ze jestes brzydka, bo ni jestes ale poprostu wedlug mnie nie masz szans
Haha dzięki pocieszające... w sumie i tak chyba nie mam do tego zamiłowania większego . Twarzy to pewnie nie ale że figury to sie dziwie...
Amber25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 18:44   #17
wieczna_urlopowiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 504
Dot.: Jak zostać modelką?

typowa modelka musi mieć wymiary ok. 175x80x60x80, z tym, że to ostatnie 80 jet nie do ominięcia
wieczna_urlopowiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:31   #18
myny
Raczkowanie
 
Avatar myny
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pokój
Wiadomości: 305
Dot.: Jak zostać modelką?

Cytat:
Napisane przez Amber25 Pokaż wiadomość
Haha dzięki pocieszające... w sumie i tak chyba nie mam do tego zamiłowania większego . Twarzy to pewnie nie ale że figury to sie dziwie...

nie ma sie co dziwic nie jestes gruba, jestes szczupla... ale nie chuda modelki musza byc chude, zero cycka zero tluszczu ciesz sie ze nie masz takiej figury no i wzrost 175 cm minumum choc znajda sie wyjatki ale to juz naprawde wyjatki
__________________
http://youtu.be/M5mZZtqqVqQ nasza kochana Amstaffka Lucyna na lodzie
myny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 10:59   #19
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Jak zostać modelką?

Cytat:
Napisane przez wieczna_urlopowiczka Pokaż wiadomość
typowa modelka musi mieć wymiary ok. 175x80x60x80, z tym, że to ostatnie 80 jet nie do ominięcia
z tego co wiem powoli się odchodzi od modelki-anorektyczki.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 14:57   #20
themachine
Przyczajenie
 
Avatar themachine
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zostać modelką?

17 lat i 171 cm? niestety, za mało. Sama piszesz, że jesteś posiadaczką szczupłej, ale nie chudej sylwetki co przy takim wzroście czyni Cię z pewnością zgrabną dziewczyną, ale według mnie na modeling to za mało.
Zwłaszcza, że w tej branży jest ogromna konkurencja. Może spróbuj jako hostessa?
__________________
chciałem zmienić świat. doszedłem jednak do wniosku, że mogę zmienić jedynie samego siebie.
themachine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.