Zwierzęta a upał, upały, gorąco - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-02, 13:39   #1
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Arrow

Zwierzęta a upał, upały, gorąco - WĄTEK ZBIORCZY


Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Kopiuję Alert ze strony Fundacji Emir

Nigdy nie zostawiaj samego psa w samochodzie!!!!!

Nawet w umiarkowanie ciepłe dni może się on stać śmiertelną pułapką dla Twojego czworonoga !!!!!

Przy 21 stopniach na dworze, po 30 minutach temperatura w samochodzie osiąga ponad 32 stopnie, gdy samochód stoi w cieniu.

Otwarte okna niewiele pomagają - bierz ZAWSZE psa ze sobą !!!!!!
  • Zabezpiecz pupila przed kleszczami.
  • Nie baw się z psem w ciagu dnia, gdy jest upalnie, ale rano lub wieczorem, gdy jest chłodniej.
  • Asfalt szybko sie nagrzewa - stanie lub chodzenie po gorącym asfalcie grozi poparzeniem psich łap.
  • Nie bierz psa na plaże jesli nie jesteś w stanie zagwarantować mu cienia i wody do picia.
  • Zapewnij psom przebywającym na dworze dużo cienia i wody do picia.
  • Szczególnie zwróć uwagę na psy stare i z nadwagą - sa one najbardziej narażone na przegrzanie.
    Rasy takie jak buldog, terrier bostonski, lhasa apso i shih tzu, jak również psy z chorobami serca lub płuc powinny przebywać w chłodnych pomieszczeniach.

  • Psy o długiej sierści należy strzyc, zostawiajac 2,5cm sierści, nigdy mniej. Chroni ona przed przegrzaniem.
  • Zabezpiecz okna żeby pies przez nie nie wyskoczył.
  • Nie pozwól psu wystawiać głowy przez otwarte okno w czasie jazdy samochodem. Grozi to uszkodzeniem, zapaleniem uszu lub płuc.



Tegoroczne upały wykończyły już moje dwie kochane myszki .

Widzę, że mój pies też strasznie się męczy... Zupełnie nie wiem jak mu pomóc .
Ciągły dostęp do świeżej wody to standard, bardzo tego pilnuje.
Macie jakies swoje sposoby na ulżenie zwierzakowi w upalnych cierpieniach?
Doradzcie co robić
__________________



Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2014-11-10 o 11:25
Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:42   #2
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: zwierzęta i upały :(

Czytałam w jakiejs gazecie, żeby nie zamykać w domu drzwi od łazienki, bo jest to z reguły miejsce najchłodniejsze w domu i pies może sobie tam siedzieć.
Ja tez mam psiaka i tez mu gorąco, najlepiej nie ciągać go tez po dworze w ten upał, tylko tyle ile potrzebuje wyjsc.
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:43   #3
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: zwierzęta i upały :(

Moja przyjaciółka rozkłada w cieniu swojemu malamutowi basenik z wodą, a on w nim leży, kiedy jest mu gorąco. Ja trzymam psa w domu, nie wypuszczam na dwór- lezy w najchłodniejszym miejscu w domu, czasem go moczę.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:48   #4
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: zwierzęta i upały :(

a moja caly czas lezy na balkonie i sie wygrzewa, dyszy, sapie a i tak sie tam wyleguje
mozna psa schlodzic, kladac na niego wilgotny recznik, sposob wyprobowany- nie tylko na moim psiaku

aha, jak juz ja bardzo slonce wymeczy, to wpada do lazienki na kafle lub kladzie sie przed 'wiatrakiem'. gdy sie juz ochlodzi to znowu wyleguje sie na sloncu i tak w kolko, mam nadzieje, ze wie co robi i sie nie przeziebi tym sposobem
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:50   #5
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: zwierzęta i upały :(

ja mam tez podobny problem bo mam juz bardzo starego pieska którego upały okropnie męczą. najlepiej żeby zmierzak zostal w domu w taki upał. mój piesek najchętniej leży w łazience bo od kafelków moze się chłodzić. a i koniecznie (jak masz możliwoś ) niech bedzie w ponieszczeniau gdzie nie wpada słońce bo tam jest chłodniej. jak z nim wychodzisz to możesz go polewać wodą; to psom chyba pomaga bo mój na dworze ciągle wchodzi pod zraszacz do trawy.
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:51   #6
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: zwierzęta i upały :(

Dużo zależy od tego jaka to rasa. Zdecydowanie łatwiej przetrzymać upał psom krótkowłosym niż np. nowofundlandom. Ja na szczęście mam krótkowłose, więc nie ma specjalnego problemu. Podstawa - świeża woda o której pisałaś, dłuższe spacery tylko wcześnie rano lub późnym wieczorem gdy temperatura na dworze wraca do normy i nie przemęczać psa (wyczerpujące zabawy zostawiamy na inne temperatury). Można też od czasu do czasu (jeśli masz ku temu warunki ) spryskać (czytaj zmoczyć zupełnie) psa wodą np. z węża ogrodowego, ale nie lodowatą (żeby nie było szoku termicznego), ale nie wszystkie psy to tolerują. I modlić się o koniec upałów, bo my padniemy razem z naszym psami jeśli to dłużej potrwa.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:53   #7
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: zwierzęta i upały :(

Jejku przykro mi Ines z powodu Twoich myszek .

Mój kocur ma dłuższe futro bo "podchodzi pod norweskiego" i także widziałam jak go te upały męczyły (teraz, przynajmniej u mnie, jest już znośna pogoda).
Przesiadywał w ciemnych, chłodnych miejscach, a ja przynosiłam mu miseczkę z wodą bo sam jakoś do niej nie zaglądał. No i troszkę go chlapałam i zwilzałam mu futerko. To mu się bardzo podobało, mruczał dwa razy głośniej niż zwykle .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-02, 13:56   #8
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez aferka
Dużo zależy od tego jaka to rasa.

np takie huskie to teraz juz zupelnie nieciekawie maja...
pomysl z reczniiem, zaczerpniety jest wlasnie od wlascicieli huskich, to psy niestety w ogole nie na ten klimat.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 14:03   #9
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez Beauty1984

Mój kocur ma dłuższe futro bo "podchodzi pod norweskiego" i także widziałam jak go te upały męczyły (teraz, przynajmniej u mnie, jest już znośna pogoda).
Przesiadywał w ciemnych, chłodnych miejscach, a ja przynosiłam mu miseczkę z wodą bo sam jakoś do niej nie zaglądał. No i troszkę go chlapałam i zwilzałam mu futerko. To mu się bardzo podobało, mruczał dwa razy głośniej niż zwykle .
kotki maja jeszczcze gorzej bo ich nie można oblać wodą... moja kicia w piątek rodziła a było 37 stopni w cieniu. bidna aż dyszała z wylalonym języczkiem jak pies. strasznie to wyglądała. musiałam przy niej spądzic cały dzień i podamać jej picie bo jej cięzko było się ruszać. teraz leże z kociaczkami cały dzień i nie chce prawie od nich odchodzić więc tez ciężko jej się chłodzić. całe szczęście że mam pokój od północy i wogóle nie mam tam słońca. szkoda mi tych zwierzaczków i to jeszcze jeden podów dlaczego nie lubie takiego skwaru
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 14:07   #10
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: zwierzęta i upały :(

Ja dziś czytałam w gazecie, żeby psy chłodzić jak nie da się inaczej to chociaż zwilżać pysk- podobno pomoga...

Ja w tym roku nie mam problemu ze zwierzaczkami... Ale chciałam kupic szynszyla, z nim to pewnie byłby problem (u mnie w pokoju jest 31 stopni )
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 14:19   #11
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zwierzęta i upały :(

Jaki odzew Widze ze tez sie troszczycie o swoje zwierzaki . Bardzo mnie to cieszy...
Moja psina caly dzien spedza z babcia. Ona po poludniu zawsze wychodzi z nim "na laweczke" gdzie siedzi z innymi babkami a on lezy w cieniu a od czasu do czasu gdzies sie przespaceruje aby pozniej znowu wrocic do babci.
Na szczescie babcia zawsze zabiera dla niego miseczke i wode w butelce aby mogl sie tez napic podczas tej kilkugodzinnej popoludniowej "sjesty" .
Ja na meczarnie psa patrze glownie w nocy. Ciezko oddycha (ale strasznie szybko) i nawet nie ma sily napic sie wody (tej nocy przynioslam mu miske z woda do pokoju, ale oprocz tego zostawilam otwarte drzwi aby mogl sobie wyjsc do lazienki lub na balkon... Jednak nie skorzystal ).

Zauwazylam to, ze pies szuka chłodu w lazience. Moj wchodzi do tego pomieszczenia dobrowolnie tylko wtedy kiedy wlasnie mu gorąco albo w nocy kiedy zachoruje i nagle musi zalatwic jakas potrzebe (nigdy nie zrobi na dywan, zawsze biegnie do lazienki, ale na szczescie to sie baaardzo rzadko zdarza).
Moja mama czasami robila mu letni (ale nie zimny) prysznic podczas ostatnich upałów i podobało mu sie to, ale babcia rozpacza ze nie mozna tak robić codziennie. I ja juz sama nie wiem...

Na pewno skorzystam ze sposobu z mokrym recznikiem. Zdaje mi sie nawet, ze gdzies o tym ostatnio mowili... W radiu chyba.

A jesli chodzi o rase - moj pies jest kundelkiem. Rzeczywiscie psy rasy husky musza sie strasznie meczyc w taka pogode. Albo bernardyny biedne psiska


// Beauty, wróciłas?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-02, 14:40   #12
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: zwierzęta i upały :(

mój piesek w czasie upałów całymi dniami leży w domu. czasami wezmę go nad jeziorko i trochę sobie popływa (oczywiście ludzie się tam nie kąpią)
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 14:42   #13
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa
mój piesek w czasie upałów całymi dniami leży w domu. czasami wezmę go nad jeziorko i trochę sobie popływa (oczywiście ludzie się tam nie kąpią)
A co jedno drugiemu przeszkadza?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 15:15   #14
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez aferka
A co jedno drugiemu przeszkadza?
może to b.delikatny pies
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 15:19   #15
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez shachownica
może to b.delikatny pies


Raczej ludzie sa bardzo delikatni...
Mi szczerze mowiac nie przeszkadza jak tam gdzie ja sie kapie wskoczy jakaś spragniona wody psina .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 15:26   #16
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez mskladaczek

np takie huskie to teraz juz zupelnie nieciekawie maja...
pomysl z reczniiem, zaczerpniety jest wlasnie od wlascicieli huskich, to psy niestety w ogole nie na ten klimat.
Ja mam shih-tzu małego kudłacza rodem z Himalajów to też nie ma ciekawie Nawet jak jest przycięty to i tak mu za gorąco.Ma we wszystkich możliwych miejscach w domu poustawianie takie małe wiaderka w wodą Dziś np.przespał połowę dnia na schodach wyłożonych płytkami-było mu zimno.Ogólnie to on jak kot,chodzi swoimi drogami i sam sobie najlepsze miejsce znajdzie,ale słońca nie lubi,tak jak i wody ,i ucieka na cień.

Kot za to na odwrót-ma futerko zniszczone przez chorobę,więc nie ma prawie wcale futerka Leżałby najchętniej na słońcu cały dzień
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 16:14   #17
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: zwierzęta i upały :(

Mój maluch to urodzony pływak. Najchętniej całymi dniami siedział by w wannie. Jak tylko usłyszy, ze woda się leje od razu przybiega i próbuje się wdrapać. Na szczęście jest jeszcze za mały, ale boję się, że jak będzie duży to go nie wygonię.
Jeżeli śpi to tylko na podłodze. Dodatkowo kładę na niego mokrą i chłodną szmatkę. To pomaga. Spróbuj
Przykro mi z powodu myszek
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 16:15   #18
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez aferka
Można też od czasu do czasu (jeśli masz ku temu warunki ) spryskać (czytaj zmoczyć zupełnie) psa wodą np. z węża ogrodowego, ale nie lodowatą (żeby nie było szoku termicznego), ale nie wszystkie psy to tolerują. I modlić się o koniec upałów, bo my padniemy razem z naszym psami jeśli to dłużej potrwa.
jednak nie wszystkie bo moje nie tolerują oblewania wodą, a jest mi ich bardzo żal- szczególnie w te upały
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 16:19   #19
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez Ines1985

// Beauty, wróciłas?
Tak, po taaakiej przerwie wczoraj zagościłam znowu w domku.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-02, 16:22   #20
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: zwierzęta i upały :(

Zapomniałam dodać, że po każdym spacerze daję mojemu Toffiemu kostkę lodu do pyska.
Właśnie w tej chwili wylał miskę z wodą i się tapla w kałuży. Po raz 10-ty dzisiaj
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:54   #21
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: zwierzęta i upały :(

Duzo rad dla posiadaczek psiakow, a ktos wie, jak kotkowi pomoc?

Poki co zostawiam mojemu otwarte drzwi do lazienki - lezy sobie w wannie albo w umywalce. Czesto tez zmieniam mu wode albo daje do picia prosto z kranu (uwielbia tak ). Gdy mnie nie ma w domu, zostawiam albo otwarte okna, albo wlaczony wiatrak (w najgoretszym dniu w roku rowniez klime, ktora jednak pomaga tylko w jednej czesci mieszkania).

Niestety gorzez z rybkami. Ostatnio jedna juz przeniosla sie na tamtej rybi swiat.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 18:16   #22
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: zwierzęta i upały :(

Ja swoje szczury kilka razy dziennie wsadzam pod kran, bo leżą jak placki i co chwila zmieniają pozycje. Tylko jak są mokre to i tak zaraz wyschna. Na dodatek dwqa szczurki mam chore. jeden bo jest juz stay i strasznie ma zapadniete boczki a drugi nagle zaczął gruchać jak gołąb przy oddychaniu. Heh... muszę iść do weterynarza...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 18:21   #23
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez Aka24
Mój maluch to urodzony pływak. Najchętniej całymi dniami siedział by w wannie. Jak tylko usłyszy, ze woda się leje od razu przybiega i próbuje się wdrapać. Na szczęście jest jeszcze za mały, ale boję się, że jak będzie duży to go nie wygonię.
Jeżeli śpi to tylko na podłodze. Dodatkowo kładę na niego mokrą i chłodną szmatkę. To pomaga. Spróbuj
Przykro mi z powodu myszek
To ja moją zapoznam z Twoją psinką,bo z nią jest na odwrót.Moja psina pewnie marzy o śniegu albo o chodzeniu w kałużach-jak małe dziecko idzie do najgłębszych


Beauty-jak fajnie,że jesteś
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 18:25   #24
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez Beauty1984
Mój kocur ma dłuższe futro bo "podchodzi pod norweskiego" i także widziałam jak go te upały męczyły (teraz, przynajmniej u mnie, jest już znośna pogoda).
Przesiadywał w ciemnych, chłodnych miejscach, a ja przynosiłam mu miseczkę z wodą bo sam jakoś do niej nie zaglądał. No i troszkę go chlapałam i zwilzałam mu futerko. To mu się bardzo podobało, mruczał dwa razy głośniej niż zwykle .
A moja kotka, choć jest mieszańcem kota leśnego norweskiego, jakoś się tymi upałami nie przejmuje. Ale ona jest w ogóle żywym zaprzeczeniem teorii ewolucji. Za to kot, który jest zwyczajnym dachowcem - owszem. Jak było bardzo gorąco, to najchętniej właził do szafy, czasem też kładzie się w przedpokoju tuż przy drzwiach. W poprzednim mieszkaniu chętnie się wylegiwał w wannie, tu jakoś nie.

A pomysł z chlapaniem futerka wodą bardzo mi się podoba. Zobaczymy, czy spodoba się kotom.
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 18:31   #25
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Dot.: zwierzęta i upały :(

Chomikowi wstawiam do klatki (nad jego domkiem) zamknieta miseczke z lodem.
Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 18:43   #26
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: zwierzęta i upały :(

Dziewczyny!! Nie wolno zwierzętom podawać lodu!! Mogą od tego sie bardzo mocno rozchorować. Przeziębienie w taki upał gwarantowane. Poza tym zwierzęta źle znoszą pokarm w takiej temperaturze. Ich organizmy nie są do tego przystosowane i przez to łatwiej o infekcje i choroby gardła, krtani... Zimna woda, ale nie lód!!!!!
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 18:43   #27
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: zwierzęta i upały :(

aka, nie powinno sie dawac psom takich zimnych rzeczy.
czesto lapia przez to anginy i inne 'przeziebieniowe' chorobska.
ostatnio moja psina miala angine- i pierwsze o co spytal wet, to czy dawalam jej lod albo lody.

Ines, psiakow nie powinno sie zbyt czesto kapac preparatami do mycia, splukiwac delikatnie i chlodzic ( niezbyt zimnym prysznicem) mozna czesciej, ale tez nie przesadzajac z czestotliwoscia.
pozbawia sie ich wowczas 'warstwy ochronnej' i sa bardziej podatne na pasozyty zewnetrzne i inne skorne zakazenia.
wyproboj to z recznkiem, a noz pomoze.
moj to uwielbia, nawet potrafi z tym recznikiem na grzbiecie paradowac po calym mieszkaniu, merdajac ogonem
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 19:44   #28
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez aferka
A co jedno drugiemu przeszkadza?
chodziło mi o to, że nie kąpię go na plaży, gdzie jest duużo ludzi (w ogóle gdzie są ludzie). nie każdemu to odpowiada, bo nie każdy lubi psy. szanuję innych, więc zabieram psa tam, gdzie nikomu on nie przeszkadza. mieszkam nad dużym jeziorem i nie mam problemu ze znalezieniem brzegu z czystą wodą, gdzie nie ma ludzi
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 19:47   #29
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: zwierzęta i upały :(

i jesczez jedna przestroga. nie dawajcie psom bardzo zimnej, wręcz lodowatej wody do picia. moja znajoma kiedyś chciała tak ochłodzić pieska, a piesek po tym zdechł
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 20:03   #30
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: zwierzęta i upały :(

Cytat:
Napisane przez Teri
Chomikowi wstawiam do klatki (nad jego domkiem) zamknieta miseczke z lodem.
a mój chomiczek w wielki upał zamieszkiwał piwnicę (tylko sobie proszę nie wyobrażac typowej blokowej piwnicy- miał świetne warunki )
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.