Duzy problem , i strach... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-24, 15:49   #1
ciuciumelek
Przyczajenie
 
Avatar ciuciumelek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Unhappy

Duzy problem , i strach...


Witam kochane...

Jestem w 20 tygodniu ciazy , mieszkam w Anglii...
Moj problem polega na tym , ze ponad 2 tygodnie temu przeprowadzilam sie , a pilnie potrzebuje skontaktowac sie z jakims lekarzem badz ginekologiem...
Z starej przechodni wypisali mnie , a w nowej dopiero 4 pazdziernika mam wizyte rejestracyjna...
Czyli jestem w kropce...
Od jakiegos tygodnia mam infekcje pochwy , z wiadomosci z internetu wynika , ze jest ona Drożdża
kowa , poniewaz mam geste bialozolte uplawy przypominajace ser...
Z tego powodu zaczelam nosic wkladki by nie brudzic bielizny...
I otoz wczoraj wieczorem , gdy bylam w toalecie zazuwazylam , ze cala wkladka jest mokra , wlacznie z bielizna...
Przerazilam sie , ze cos moglo sie stac mojej malej krolewnie...
Nie wiem co mam robic , 4 pazdziernika tak jak juz pisalam dopiero mnie przyjma do nowej przechodni , i nie wiem czy przed wyjazdem do Polski , ktory jest 10 pazdziernika dadza mi jakies lekarstwo czy tez nie...
W Polsce planuje isc do ginekologa prywatnie , poniewaz tutaj nie jestem zadowolona z opieki medycznej...
Ale to nie zmienia faktu , ze sie martwie...

ciuciumelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:55   #2
landi0909
Zakorzenienie
 
Avatar landi0909
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 883
Dot.: Duzy problem , i strach...

infekcje w ciąży są wręcz normalne - większość z nas ma ten problem. W ciąży zmienia się pH pochwy przez co łatwiej o infekcję. Ja jestem w 33 tygodniu ciąży i też właśnie męczę się z infekcją. Upławy są dość silne - wkładki całkowicie mokre po godzinie. U mnie to normalne, lekarz powiedział że tym mam się nie martwić. Jednak każdą infekcję w ciąży trzeba szybko wyleczyć, bo nieleczona może być groźna dla dziecka, a nawet wywołać przedwczesny poród.
Może w aptece zapytasz o jakąś maść przeciwgrzybiczą bez recepty? U nas np jest clotrimazolum - mi zawsze pomaga (przed ciążą miałam co chwile infekcje) i w ciąży też można jej używać. Jeśli nie masz możliwości pójścia wcześniej do lekarza to niestety musisz chyba sama zacząć działać. Do tego są przeróżne płyny przeciwgrzybicze do higieny intymnej
jeśli coś Cię niepokoi nie bój się jechać do szpitala, muszą Cię wtedy zbadać i będziesz wiedziała czy coś jest nie tak. Ale na moje oko masz tylko i wyłącznie upławy związane z infekcją - nasiliły się akurat wczoraj. Oczywiście lekarzem nie jestem, więc nie kieruj się tylko i wyłącznie moim zdaniem!
W każdym razie życzę Ci szybkiego powrotu do zdrówka
landi0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 10:27   #3
czarnamadonna1982
Zakorzenienie
 
Avatar czarnamadonna1982
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 509
Dot.: Duzy problem , i strach...

hej na pocieszenie napiszę Ci, że ja mam takie upławy od 5 tyg ciązy-od marca...to nie jest nic strasznego ani groźnego więc spokojnie ja dostalam w koncu bo proszeniu się (moj gin jest przeciwny lekom w ciąży)clotrimazolum w czopkach i przeszlo na jakis czas.
czarnamadonna1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 10:39   #4
brysiczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 18
Dot.: Duzy problem , i strach...

Cytat:
Napisane przez ciuciumelek Pokaż wiadomość
Witam kochane...

Jestem w 20 tygodniu ciazy , mieszkam w Anglii...
Moj problem polega na tym , ze ponad 2 tygodnie temu przeprowadzilam sie , a pilnie potrzebuje skontaktowac sie z jakims lekarzem badz ginekologiem...
Z starej przechodni wypisali mnie , a w nowej dopiero 4 pazdziernika mam wizyte rejestracyjna...
Czyli jestem w kropce...
Od jakiegos tygodnia mam infekcje pochwy , z wiadomosci z internetu wynika , ze jest ona Drożdża
kowa , poniewaz mam geste bialozolte uplawy przypominajace ser...
Z tego powodu zaczelam nosic wkladki by nie brudzic bielizny...
I otoz wczoraj wieczorem , gdy bylam w toalecie zazuwazylam , ze cala wkladka jest mokra , wlacznie z bielizna...
Przerazilam sie , ze cos moglo sie stac mojej malej krolewnie...
Nie wiem co mam robic , 4 pazdziernika tak jak juz pisalam dopiero mnie przyjma do nowej przechodni , i nie wiem czy przed wyjazdem do Polski , ktory jest 10 pazdziernika dadza mi jakies lekarstwo czy tez nie...
W Polsce planuje isc do ginekologa prywatnie , poniewaz tutaj nie jestem zadowolona z opieki medycznej...
Ale to nie zmienia faktu , ze sie martwie...

hej, jestem lekarzem nie-ginekologiem, według mnie możesz sobie oczywiście kupić Clotrimazolum w kremie, ale on raczej działa łagodząco na objawy (tzn. pieczenie, swędzenie) i sam infekcji nie wyleczy. Infekcje dróg rodnych są często infekcjami mieszanymi, do tego jak dobrze nie wyleczysz, to będzie nawracać. Ja zawsze używam Macmiror Complex (działa na wszystko, bo ma 3 składniki) w globulkach dopochwowych, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, a w ciąży też można go bez obaw stosować. U nas bez recepty go niestety nie dostaniesz. Nie znam realiów opieki zdrowotnej w Anglii, ale na Twoim miejscu nie ryzykowałabym i jak najszybciej poszłabym do lekarza (w Polsce dostałabyś pewnie receptę od razu na pierwszej wizycie, raczej nie robi się przed tym żadnych badań poza badaniem ginekologicznym). Niestety taka infekcja może się rozszerzyć, spowodować poronienie lub poród przedwczesny. Oczywiście nie ma sensu teraz panikować, ale moim zdaniem powinnaś być jak najszybciej odpowiednio leczona.
Powodzenia!

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez czarnamadonna1982 Pokaż wiadomość
hej na pocieszenie napiszę Ci, że ja mam takie upławy od 5 tyg ciązy-od marca...to nie jest nic strasznego ani groźnego więc spokojnie ja dostalam w koncu bo proszeniu się (moj gin jest przeciwny lekom w ciąży)clotrimazolum w czopkach i przeszlo na jakis czas.
Myślę, że coś takiego to może tylko lekarz stwierdzić po badaniu ginekologicznym, bo czasami faktycznie upławy, które kobiecie wydają się nietypowe, mogą byś po prostu wynikiem ciąży. Gdyby nie ciąża, też bym napisała, że można poczekać. Ale będąc w ciąży ja bym na pewno nie ryzykowała. Z własnego doświadczenia napiszę, że raz dostałam w trakcie ciąży globulki - nie miałam jeszcze zbyt intensywnych objawów, ale moja lekarka (tak się składa, że jestem pod opieką bardzo dobrego ośrodka o najwyższym stopniu referencyjności w dużym mieście) po badaniu stwierdziła, że infekcja już się zaczyna i że trzeba działać. 5 globulek i po strachu. A co do leków w ciąży też jestem przeciwna, ale jak trzeba to trzeba.

Edytowane przez brysiczka
Czas edycji: 2012-09-25 o 10:42
brysiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 11:15   #5
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Duzy problem , i strach...

Ja bym nie czekala tylko poszla na emergency.Zreszta u mnie jest przychodnia w ktorej przymuja ludzi nie zarejestrowanych z naglymi sprawami,nie trzeba sie rejestrowac.Moze u ciebie tez jest cos takiego?
Zdrowka zycze!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 16:38   #6
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Duzy problem , i strach...

jedz na emergency. albo zadzwon do szpitala na maternity ward i skonsultuj sie z polozna.
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:05   #7
ciuciumelek
Przyczajenie
 
Avatar ciuciumelek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Duzy problem , i strach...

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja bym nie czekala tylko poszla na emergency.Zreszta u mnie jest przychodnia w ktorej przymuja ludzi nie zarejestrowanych z naglymi sprawami,nie trzeba sie rejestrowac.Moze u ciebie tez jest cos takiego?
Zdrowka zycze!
Nie mam zielonego pojecia czy cos takiego jest u mnie , ale pojade do szpitala moze tam mi cos przypisza...
__________________
6 luty 2013
dzien porodu mojej malej krolewny... ; **
ciuciumelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 23:55   #8
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Duzy problem , i strach...

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja bym nie czekala tylko poszla na emergency.Zreszta u mnie jest przychodnia w ktorej przymuja ludzi nie zarejestrowanych z naglymi sprawami,nie trzeba sie rejestrowac.Moze u ciebie tez jest cos takiego?
Zdrowka zycze!
Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
jedz na emergency. albo zadzwon do szpitala na maternity ward i skonsultuj sie z polozna.
Dokładnie,ja miałam plamienia ale na początku ciąży,to pojechałam z mężem na emergency,lekarz mnie zbadał i mało tego zabukował mi wizyte w maternity ward na skan. Miałam dwa na początku ciaży,a tu jak wiadomo robią pierwszy w 12 tygodniu ciąży.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 11:24   #9
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Duzy problem , i strach...

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Dokładnie,ja miałam plamienia ale na początku ciąży,to pojechałam z mężem na emergency,lekarz mnie zbadał i mało tego zabukował mi wizyte w maternity ward na skan. Miałam dwa na początku ciaży,a tu jak wiadomo robią pierwszy w 12 tygodniu ciąży.
ja mialam plamienia w 15 tc i tez pojechalam na emergency i dokladnie tak samo jak u Ciebie najpierw wizyta z lekarzem a na nastepny dzien mialam scan
Przy kazdych nastepnych niepokojach dzwonilam na konsultacje do poloznej.
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 18:09   #10
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Duzy problem , i strach...

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
ja mialam plamienia w 15 tc i tez pojechalam na emergency i dokladnie tak samo jak u Ciebie najpierw wizyta z lekarzem a na nastepny dzien mialam scan
Przy kazdych nastepnych niepokojach dzwonilam na konsultacje do poloznej.
No widzisz Ja byłam mile zaskoczona,bo przecież mogliby mnie odesłać do domu,mówiąc że oni nie zajmują się ciążą do tego 12 tygodnia.A jednak było inaczej i według mnie opieka nie jest tu taka zła.
Drugie dziecko w niedalekiej przyszłości też chce tu urodzić
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:16   #11
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Duzy problem , i strach...

Lepiej jedz na emrgency kobieto. Ja normalne uplawy to mialam cala ciaze, ale takie mocne ,ze cala wkladka byla mokra to mialam 37 tc i okazalo sie ,ze to wody plodowe sie sacza ,a wiadomo do czego to moze prowadzic.
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.