Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażanek cz.V - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-08, 18:00   #1
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017

Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażanek cz.V


Witam serdecznie w V części wątku miłośniczek postcrossingu

Jeśli myślisz, że wspaniały zwyczaj wysyłania pocztówek już dawno zaginął - po lekturze tego wątku zobaczysz, że jest zupełnie inaczej

Zapraszam!


Czym jest postcrossing?
Jest to projekt polegający na wymienianiu się pocztówkami przez ludzi z całego świata. Głównym punktem programu jest to, że nie mamy pojęcia, skąd przyjdą do nas kartki i gdzie poślemy następne. Nie mamy też wpływu na losowane przez nas kraje - wszystko odbywa się zupełnie przypadkowo i na tym polega cała zabawa


Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, sprawdź najpierw czy nie ma na nie odpowiedzi poniżej!
Jesteśmy bardzo miłe i pomocne, ale odpowiadanie po raz setny na pytania znajdujące się na pierwszej stronie może już znudzić

1. Od czego zacząć?
Rejestrujemy się na stronie postcrossingu i losujemy pierwsze adresy (limit wynosi 5 naraz, ale równie dobrze możemy wylosować tylko 1). Kupujemy pocztówki, wypisujemy adresy, wyraźnie piszemy ID i wysyłamy w świat. Czekamy aż dojdą do adresatów i możemy losować nowe

2. Co napisać w swoim profilu na oficjalnej stronie?
Twój profil jest wskazówką dla innych osób, jakie kartki Ci wysłać. Napisz więc, jakie pocztówki chciałabyś/chciałbyś otrzymywać, możesz napisać kilka słów o sobie, o miejscu w którym mieszkasz.
Jednak pamiętaj, że Twój profil jest tylko wskazówką, dlatego nie denerwuj się, gdy ktoś wyśle Ci kartkę niezgodną z preferencjami. Być może nadawca mieszka w małej miejscowości i ma utrudniony dostęp do kartek, więc nie przejmuj się tym i ciesz, że Twoja kolekcja się powiększa

3. Co to jest ID?
Jest to numer Twojej kartki. Musi być wyraźnie napisany na pocztówce, ponieważ w innym przypadku nie będzie mogła być zarejestrowana

4. Co napisać na kartce?
W pierwszej kolejności ID, żeby o nim nie zapomnieć (musi być napisane wyraźnie, aby adresat nie miał trudności z jego odczytaniem).
Czasami użytkownicy wpisują w swoich profilach, o czym chcieliby przeczytać w wiadomościach. Ale na ogół piszemy co znajduje się na kartce, lub parę słów o nas, co dzisiaj zrobiliśmy, jakie jest nasze marzenie, gdzie chcielibyśmy pojechać na wakacje. Możliwości jest mnóstwo, pamiętaj tylko, żeby być miłym i nie pisać w wiadomości, że np. nie lubisz kraju adresata, bo mieszkają tam sami złodzieje

5. Kartka w kopercie czy bez?
To wszystko zależy od preferencji adresata. Jeśli ktoś życzy sobie kartkę 'written&stamped', to znaczy że chce ją bez koperty, a jeśli 'in envelope' - w kopercie. Koszt wysłania kartki w kopercie lub bez jest taki sam, a komuś na pewno będzie miło, jeśli spełnimy jego prośbę.

6. Kiedy mogę spodziewać się pierwszej kartki?
Kiedy pierwsza Twoja kartka zostanie zarejestrowana, Twój adres trafia do puli i stamtąd ktoś go losuje. Jeżeli będzie to ktoś z Europy, kartka powinna dojść w ciągu tygodnia-dwóch. Jednak jeśli masz szczęście i wylosował Cię ktoś z bardzo daleka musisz uzbroić się w cierpliwość, ale kartkę na pewno otrzymasz Analogicznie, później za każdym razem jak jakaś Twoja kartka dojdzie do adresata, ktoś wylosuje Ciebie.

7. Jakie kartki wysłać i gdzie je kupić?
Najpierw przeczytaj profil użytkownika i dowiedz się, jakie kartki preferuje. W miarę możliwości staraj się dopasować, ale dobrze wiemy, że czasami jest to bardzo trudne. Zazwyczaj wysyłamy widokówki z naszych miast. Pocztówki można kupić na poczcie, w empikach, w księgarniach, w informacjach turystycznych (choć tam zazwyczaj są drogie). Bardzo dobrym źródłem jest internet, gdzie często można kupić duże ilości pocztówek w atrakcyjnych cenach oraz pocztówki tematyczne, których nie można znaleźć w naszym mieście.

8. Ile kosztuje wysłanie kartki i ile czasu idą one do naszych odbiorców?
Znaczek ekonomiczny - 4,60 zł
Znaczek priorytetowy - 5 zł
Zgodnie ze zmianą cennika, która weszła od 1 stycznia 2013 roku
http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Znaczki ekonomiczne pozwalają na to, by nasza pocztówka do 2 tygodni doszła do krajów europejskich. Priorytetem ten czas skraca się do tygodnia.
Radzimy, aby do USA wysyłać kartki priorytetem, ponieważ wtedy podróżują one drogą lotniczą. W przypadku znaczków ekonomicznych podróżują drogą morską i czas ich dotarcia znacznie się wydłuża. Znaczki priorytetowe naklejamy również na pocztówki do Rosji, Azji i Australii.
Oczywiście są to tylko nasze spostrzeżenia wynikające z doświadczenia w postcrossingu, więc nie ponosimy odpowiedzialności, za np. 40-dniową podróż do Niemiec.

9. Zdjęcia/skany pocztówek.
Każdy użytkownik może, ale nie musi zamieszczać zdjęcia pocztówek.
Jeśli zależy Ci aby wszystkie kartki które Ty wysyłasz znajdowały się w Twoim profilu a widzisz, że odbiorca nie ma w zwyczaju umieszczania skanów otrzymanych pocztówek, możesz dodać ich zdjęcie jednak tylko przed tym jak zostaną zarejestrowane (wtedy automatycznie zdjęcie pojawi się i u Ciebie i u niego)
Po rejestracji tylko odbiorca może to zrobić.
Jeśli nie masz skanera i robisz zdjęcie aparatem, staraj się aby było dobrze przycięte i wyraźne.

10. Status expired.
Jeżeli nasza pocztówka nie zostanie zarejestrowana w ciągu 60 dni otrzymuje status expired. Możesz wtedy wylosować inną kartkę w jej miejsce, ale adresat wciąż może ją zarejestrować do 365 dni, kiedy to kartka zupełnie wypada z obiegu i nie można jej już zarejestrować. Dlaczego uzyskują ten status? Różnie bywa. Czasami poczta w innych krajach jest nieprzewidywalna (np. w Chinach), czasami kartki giną gdzieś w pocztowych czeluściach, a czasami użytkownicy po prostu przestają się bawić w postcrossing.

11. Direct swaps.
Są to nieoficjalne wymiany użytkowników postcrossingu. Jeżeli marzysz o kartce z miejsca, w którym jest bardzo mało użytkowników i istnieje niskie prawdopodobieństwo, że kiedyś dostaniesz stamtąd kartkę, odszukujesz aktywnego użytkownika, który ma zaznaczoną opcję wymiany i piszesz do niego wiadomość z prośbą o wymianę pocztówek. Jeżeli się zgodzi, pozostaje Ci tylko wypisać kartkę i czekać na swoją.
Niestety, większość użytkowników z bardzo rzadkich i egzotycznych państw nie jest zainteresowana prywatnymi wymianami. Wtedy nie pisz do nich wiadomości, ponieważ jest to niegrzeczne.

12. Tagi.
Jest to część forum postcrossingu. Tagi są tematyczne, np. castle tag, beach tag, autumn tag. Wybierasz tematykę, która Cię interesuje. "Tagujesz" osobę, która napisała ostatni post w wątku i wysyłasz do niej wiadomość z prośbą o adres. Następna osoba "otaguje" Ciebie i wyśle kartkę Tobie.
Istnieje także drugi rodzaj „tagowania”- tzw. „wishlist”.
Dana osoba ma ulubiony rodzaj kartek, najczęściej jej ulubione widokówki znajdują się w podpisie zgromadzone, np. na flickr. Jeśli widzisz, że posiadasz jakąś pocztówkę z jej ulubionych- tagujesz ją i wysyłasz jedną z ulubionych. Potem Ty możesz stworzyć swoją „wishlist”, jeśli ktoś posiada Twoją ulubioną kartkę i taguje Twoją osobę- teraz możesz już tylko czekać na swoją ulubioną pocztówkę.

13. Round Robiny.
Są również częścią forum postcrossingu.
RRy, podobnie jak tagi, są tematyczne. Polegają na wymianie kartek w obrębie kilkuosobowych grup (zazwyczaj 4-6 osób). Jeżeli przykładowo interesują Cię kartki z górami, odszukujesz taki wątek i dopisujesz się do jakiejś otwartej grupy. Gdy grupa się wypełni, osoba prowadząca ten RR wysyła Ci adresy pozostałych członków grupy, do których wysyłasz kartki. Kiedy kartki od reszty będą do Ciebie przychodzić, musisz o tym napisać w wątku.
Istnieją również RRy dotyczące określonych krajów lub kontynentów, np. USA vs. Finland, Europe vs. Asia, itp.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3053521.jpg (133,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5356081.jpg (89,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10431451.jpg (99,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11187392.jpg (75,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11447207.jpg (71,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11467586.jpg (37,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11476627.jpg (30,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg postcards.jpg (41,0 KB, 14 załadowań)
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do

Edytowane przez mariamarysienka
Czas edycji: 2013-01-09 o 16:44
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:01   #2
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

pierwsza!!!
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:02   #3
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

druga
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:03   #4
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
druga
:d
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:05   #5
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Dzisiaj wieczorem albo jutro poprawię pierwszy post i dodam odpowiedzi na najczęstsze pytania Czy oprócz tego co było w poprzednim wątku dodać coś jeszcze?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:06   #6
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

melduję się!

dodaj RRy (było ostatnio ), nad resztą jeszcze pomyślę

można jeszcze blogi wizażanek
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000

Edytowane przez saane
Czas edycji: 2012-10-08 o 18:09
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:08   #7
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

O tak, RRy na pewno Może przy okazji lista naszych blogów?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 18:12   #8
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Tylko trzeba napisać do jakiegoś moderatora/administratora o zamknięcie tamtego wątku. Chyba powinna to zrobić założycielka tamtego lub założycielka nowego

Dzisiaj mam szczęśliwy dzień na "expirednięte" pocztówki, bo dwie dotarły, Filipiny po 62 dniach i Japonia po 83 dniach
Takim oto sposobem mam już tylko 2 zaginione - Ukrainę, która nigdy już nie dojdzie, bo postcrosserka ostatni raz logowała się na samym początku i doszła tylko jej jedna pocztówka, a żadnej nie zarejestrowała i Tajwan - 146 dni już idzie
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:16   #9
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

zmieniłam wygląd bloga i wygląda nieprzejrzyście
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:17   #10
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
O tak, RRy na pewno Może przy okazji lista naszych blogów?
Fajny pomysł

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
zmieniłam wygląd bloga i wygląda nieprzejrzyście
Trzeba pokombinować. Ja próbowałam zrobić tą mapkę i flagi, ale nie wyszło mi.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:18   #11
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

darmowa reklama

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Fajny pomysł

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------



Trzeba pokombinować. Ja próbowałam zrobić tą mapkę i flagi, ale nie wyszło mi.
ja chyba przekombinowałam
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 18:23   #12
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Ok, piszę do moderatorki, bo ta emanko już długo się nie udziela

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

saane jak dodałaś ten obrazek za tytułem bloga? Bo ja już od dawna próbuję i mi go nie wyświetla
A ogólnie to uważam, że nie jest źle, ale ta lista z lewej mogłaby być napisana jakąś prostszą czcionką, na przykład Verdaną, bo w tym momencie jest mało czytelna
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:34   #13
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

wpadlam sie pochwalic

kilka dni temu dostalam kartke z Finlandii:
http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1554843

i swapy
1 . Rzym 2. Piza i 3. Detroit -swap z FB
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0245.jpg (138,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0243.jpg (137,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0244.jpg (96,9 KB, 8 załadowań)
__________________
Lilly 20.06.2015

Edytowane przez sylwusiach
Czas edycji: 2012-10-08 o 18:37
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:40   #14
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

A ja znowu nic, chociaż cały czas wysyłam To nie fair.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwusiach Pokaż wiadomość
wpadlam sie pochwalic

kilka dni temu dostalam kartke z Finlandii:
http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1554843

i swapy
1 . Rzym 2. Piza i 3. Detroit -swap z FB
P R Z E P I Ę K N E ! Wszystkie
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:49   #15
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

jak to się stalo, że znalazłam wasz wątek dopiero w 5 częsci
od 3 miesięcy postcrossinguję, obecnie ze Szwecji, jesli ktoś ma ochotę na kartkę z Goteborga - zapraszam
I w ogóle zmotywowałyście mnie do założenia bloga o postcrossingu
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:51   #16
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

mariamarysienka szablon -> dostosuj -> i klikasz na prostokąt (pod nim jest napisane "publikowane w blogu")

już poprawiłam, ale pewnie jutro znowu zmienię

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3697344 5]jak to się stalo, że znalazłam wasz wątek dopiero w 5 częsci
od 3 miesięcy postcrossinguję, obecnie ze Szwecji, jesli ktoś ma ochotę na kartkę z Goteborga - zapraszam
I w ogóle zmotywowałyście mnie do założenia bloga o postcrossingu [/QUOTE]
cześć zakładaj bloga
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:54   #17
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
A ja znowu nic, chociaż cały czas wysyłam To nie fair.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------



P R Z E P I Ę K N E ! Wszystkie
dziekuje

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3697344 5]jak to się stalo, że znalazłam wasz wątek dopiero w 5 częsci
od 3 miesięcy postcrossinguję, obecnie ze Szwecji, jesli ktoś ma ochotę na kartkę z Goteborga - zapraszam
I w ogóle zmotywowałyście mnie do założenia bloga o postcrossingu [/QUOTE]

wyslalam Ci priv

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie w V części wątku miłośniczek postcrossingu

Jeśli myślisz, że wspaniały zwyczaj wysyłania pocztówek już dawno zaginął - po lekturze tego wątku zobaczysz, że jest zupełnie inaczej

Zapraszam!
klask i:
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:58   #18
theanna
Rozeznanie
 
Avatar theanna
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 697
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Oo nowa część
Obecna!

Pomysł, by dodać blogi fajny
KotVonGot zakładaj bloga, zakładaj

U mnie dziś pusto w skrzynce...
__________________

theanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:00   #19
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Cześć KotVanGot
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 19:04   #20
0Claudia
Wtajemniczenie
 
Avatar 0Claudia
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 396
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3697344 5]jak to się stalo, że znalazłam wasz wątek dopiero w 5 częsci
od 3 miesięcy postcrossinguję, obecnie ze Szwecji, jesli ktoś ma ochotę na kartkę z Goteborga - zapraszam
I w ogóle zmotywowałyście mnie do założenia bloga o postcrossingu [/QUOTE]
To może ja byłabym chętna...

Kusi mnie blog, ale mi brak czasu, brak czasu, brak czasu, brak...
__________________
14.02.2012

Włosy:
41 (15 X) -> 45,5 (15 XI, końcówki - -2,5) -> 75
+ drożdże: 15 X 12 - 15 I 13


USA

24.08.12 - driver!
0Claudia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:08   #21
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

to zapraszam na PW z wyznaniami o pożądanych karteczkach
i dziękuję za powitanie a blog właśnie tworzę
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:14   #22
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

gdyby ktoś chciał zobaczyć

http://www.postcrossing.com/postcards/ID-38304
http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1555018

Claudia
ja swojego rzadko uzupełniam
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:18   #23
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
gdyby ktoś chciał zobaczyć

http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1555018

Claudia
ja swojego rzadko uzupełniam
dostałam coś podobnego

http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1493991
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:21   #24
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

sylwusiach

KotVanGot witaj Również wysyłam Ci PW, bo ze Szwecji jeszcze nie mam żadnej kartki
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:23   #25
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

może od tej samej malarki
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:25   #26
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
gdyby ktoś chciał zobaczyć

http://www.postcrossing.com/postcards/ID-38304
http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1555018

Claudia
ja swojego rzadko uzupełniam
i like it

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
sylwusiach

KotVanGot witaj Również wysyłam Ci PW, bo ze Szwecji jeszcze nie mam żadnej kartki
dziekuje

tez chyba zaloze bloga .. tylko tez trzeba mi łopatologicznie wyjasniec co i jak bo ciemna jestem... i jak zrobic ten odnosnik do bloga??? bo ja z jezykiem HTML nie jestem za pan brat
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:31   #27
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

na blogspocie mozesz sobie wszystko wyklikac, nie musisz znac htmla, interfejs jest bardzo przyjazny

dziewczyny, ja zawsze wysylam karki w weekedy, wiec pewnie w sobote wam cos wybiore, jakby ktoś coś jeszcze chcial albo zmienił zdanie to do piątku czas
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:32   #28
0Claudia
Wtajemniczenie
 
Avatar 0Claudia
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 396
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3697392 3]to zapraszam na PW z wyznaniami o pożądanych karteczkach
i dziękuję za powitanie a blog właśnie tworzę[/QUOTE]
Oczywiście
Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
gdyby ktoś chciał zobaczyć

http://www.postcrossing.com/postcards/ID-38304
http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1555018

Claudia
ja swojego rzadko uzupełniam
Jejuu, ta Indonezja

Ja pewnie po założeniu bym się tym podniecała, a potem zapał by padł
[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3697418 5]dostałam coś podobnego

http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1493991[/QUOTE]
Haha, rozbrajają mnie
__________________
14.02.2012

Włosy:
41 (15 X) -> 45,5 (15 XI, końcówki - -2,5) -> 75
+ drożdże: 15 X 12 - 15 I 13


USA

24.08.12 - driver!
0Claudia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:33   #29
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

w podpisie?
po prostu piszesz np. pocztówki Sylwii, zaznaczasz to i dajesz na ikonkę z linkiem i tam wklejasz link

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez 0Claudia Pokaż wiadomość
Oczywiście

Jejuu, ta Indonezja

Ja pewnie po założeniu bym się tym podniecała, a potem zapał by padł

Haha, rozbrajają mnie
Jeśli byś go urozmaicała, to może by nie padł
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 19:34   #30
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Nasze pocztówki dotrą w każdy zakątek świata. Postcrossingowe przygody Wizażane

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
w podpisie?
po prostu piszesz np. pocztówki Sylwii, zaznaczasz to i dajesz na ikonkę z linkiem i tam wklejasz link

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------


Jeśli byś go urozmaicała, to może by nie padł
dziekuje za pomoc kochane jestescie
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.