salony kosmetyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-17, 14:25   #1
ever
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2

salony kosmetyczne


Chciałabym podjąć naukę w Szkole Kosmetycznej. Moja ciocia jest już bardzo doświadczona kosmetyczką i służy mi swoją pomocą. Moje wątpliwości budzi jednak nieuczciwość kosmetyczek. Bardzo dużo niemiłych historii poznałam od swojej cioci, a ona pracowała w wielu salonach kosmetycznych.Najczęściej mówiła o oszustwach jeżeli chodzi o kosmetyki (nakłada się klientkom preparaty nie ta na które wskazywałoby opakowanie). podobno musiała to robić, bo inaczej straciłaby pracę. Nie wyobrażam sobie pracy w takiej sytuacji, a pewnie nie będę miała okazji mieć własnego gabinetu. Jak rozpoznać nieuczciwe gabinety, w jaki sposób nie dać się wciągnąć w obrzydliwe oszukiwanie klientek, które płacą niemałe pieniądze za zabiegi? Proszę o poradę, ponieważ od tego zależeć będzie moja decyzja o rozpoczęciu nauki. Brzydzę sie kłamstwę i zrezygnuję z zawodu,jeżeli będę musiała być oszustką.
ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 15:02   #2
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: salony kosmetyczne

No nie, przecież wszędzie zdarzają się wyjątki. Nie przejmuj się tak i wybierz zajęcie jakie podpowiada się serduszko Ludzie są różni i nic na to nie poradzisz; jednak wydaje mi się i głęboko w to wierzę, że takie systuajcje zdarzają się bardzo żadko. Są niuczciwi dziennikarze, politycy, policjanci, itd., ale czy to znaczy że wszyscy tacy są.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 15:47   #3
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: salony kosmetyczne

...a skąd wiesz że nie bedziesz miala kiedys swojego gabinety?...
W zyciu różnie bywa i różnie sie układa ucz sie tego co Cie pasjonuje-to droga do sukcesu
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 09:44   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: salony kosmetyczne

Nie rezygnuj z tego powodu z nauki w szkole koemtycznej. Wszędzie zdarzaja się niuczciwi ludzie, więc cięzko Ci będzie znaleźć zawód, w którym nie zdarzaja się podobne sytuacje.
Co do kosmetyczek nie jest to chyba nagminne - sama byłam juz w 5 gabinetach i ani razu nie spotkałam się z taką praktyka, a wiem o tym ponieważ znałam kosmetyki na których pracowały kosmetyczki (np. mogłam je poznac po zapachu).W jedym gabinecie pani miała w pudełeczku jedenj firmy (ceramicznym) kosmetyk zrobiony przez siebie, ale nie ukrywała tego faktu.
Niestety nie wiem jaki jest sposób poznania czy dany gabinet stosuje takie nieuczciwe praktyki:-(
A jeżeli znasz gabinety, w których mają miejsce opisane przez Ciebie sytuacje nalezy to koniecznie gdzieś zgłosić (do jakiegos nadzoru lub towarzystwa kosmetycznego lub do biura ochrony praw kosnumenta).
pozdrawiam
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.