'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-31, 19:38   #1
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107

'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych


Nie widziałam jeszcze takiego wątku, a myślę, że się przyda Czy są tu jakieś osóbki zakochane w Ameryce, które tam mieszkają, bądź chcą zamieszkać w niedalekiej przyszłości? Niech każdy napisze coś o sobie

Ja jestem Zoja, w tym roku piszę maturę. Chciałabym tam pojechać jak najszybciej, ale na chwilę obecną chcę zebrać doświadczenie i zrobić prawo jazdy. Mam nadzieję, że rok wystarczy

Mam parę blogów ulubionych (3) i są one wypisane na moim blogu (Obserwuję) m.in. extraordinaryswag.

Wymarzone miejsca to m.in. San Francisco, Seattle, Nowy Jork, a z tych mniejszych to te nad Pacyfikiem - Hermosa Beach, Manhattan Beach, Santa Monica... Generalnie wolę ciepełko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg statula_wolnosci_usa.jpg (38,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9192571-grunge-styled-flag-of-usa.jpg (261,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USA_to_Brazil.jpg (135,2 KB, 2 załadowań)
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:53   #2
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Ja jestem zakochana i bardzo marzyłam żeby tam zamieszkać- ale niestety okazało się to nierealne. Czesne na uczelniach okazały się za wysokie, i poszłam na uczelnię w Polsce. Ale może jakieś Work and Travel w przyszłości? Kto wie...
Moje wymarzone miejsca to Providence (Uniwersytet Brown), Nowy Jork (myślę że mogłabym tam zostać na stałe) i California (tylko żeby zobaczyć)
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:56   #3
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Ja jestem zakochana i bardzo marzyłam żeby tam zamieszkać- ale niestety okazało się to nierealne. Czesne na uczelniach okazały się za wysokie, i poszłam na uczelnię w Polsce. Ale może jakieś Work and Travel w przyszłości? Kto wie...
Moje wymarzone miejsca to Providence (Uniwersytet Brown), Nowy Jork (myślę że mogłabym tam zostać na stałe) i California (tylko żeby zobaczyć)
Zawsze można jako Au-Pair po studiach albo właśnie Work&Travel. Ten program też jest super i można wiele zwiedzić Na Hawajach świetnie byłoby się zahaczyć z pracą wakacyjną... Ach, możliwości są nieograniczone.
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 20:41   #4
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Moja ciotka była właśnie w Nowym Jorku na W&T i była zachwycona Szkoda że te bilety takie drogie, no i problemy z wizą... Ale studentom łatwiej jest dostać wizę, więc lepiej korzystać póki ma się status studenta
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:19   #5
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Moja ciotka była właśnie w Nowym Jorku na W&T i była zachwycona Szkoda że te bilety takie drogie, no i problemy z wizą... Ale studentom łatwiej jest dostać wizę, więc lepiej korzystać póki ma się status studenta
Ja widziałam ostatnio super ofertę z Southampton Świetny zarobek plus darmowe zakwaterowanie i lunche. Marzenie!

Właśnie, ceny biletów koszmarne. Ale dość dużo teraz okazji wyskakuje, także i tak jest lepiej niż było kiedyś.

Zawsze można iść na Community College
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 22:22   #6
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Ja marzę o wyjeździe do Ameryki.
Niestety już 3 razy nie dostałam wizy
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 23:01   #7
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Ja chciałabym pojechać kiedyś do Nowego Jorku i zamieszkać tam na jakiś czas Póki co mam jeszcze czas, więc może do tego momentu zniosą wizy.
Do tego marzy mi się jeszcze taka wyprawa, najlepiej kilkumiesięczna - przejechanie całych Stanów i zobaczenie tych pięknych widoków.

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez SorbetMalinowy Pokaż wiadomość
Ja marzę o wyjeździe do Ameryki.
Niestety już 3 razy nie dostałam wizy
A dlaczego nie dostałaś?
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 09:25   #8
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

ja marze o San Francisco, Los Angeles, Miami
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 09:49   #9
Ati_ME
Raczkowanie
 
Avatar Ati_ME
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska Wschodnia
Wiadomości: 30
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Ja miałam taki okres w swoim życiu że byłam strasznie zakochana w Stanach, bardzo chciałam tam wyjechać.Było to jakieś 12 lat temu. Przez ponad rok utrzymywałam kontakt smsowy z pewnym chłopakiem z Chicago który chciał żebym do niego przyjechała ale miałam chyba za mało odwagi żeby to zrobić. Po roku wszystko jakoś rozeszło się po kościach... Skończyłam studia i poukładałam swoje życie w Polsce. Sentyment do USA pozostała. Chciałabym tam pojechać ale teraz to już tylko turystycznie pozwiedzać Wielki Kanion, Nowy Orlean, Nowy Jork, Chicago... długo by wymieniać. Mam jakieś takie dziwne przeświadczenie że gdybym wtedy wyjechała to już nie wróciłabym do Polski.

Edytowane przez Ati_ME
Czas edycji: 2013-04-03 o 09:09
Ati_ME jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 11:43   #10
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez SorbetMalinowy Pokaż wiadomość
Ja marzę o wyjeździe do Ameryki.
Niestety już 3 razy nie dostałam wizy
Jak to, dlaczego?

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Ja chciałabym pojechać kiedyś do Nowego Jorku i zamieszkać tam na jakiś czas Póki co mam jeszcze czas, więc może do tego momentu zniosą wizy.
Do tego marzy mi się jeszcze taka wyprawa, najlepiej kilkumiesięczna - przejechanie całych Stanów i zobaczenie tych pięknych widoków.
To chyba masz dużooo czasu, że myślisz, że do tego momentu wizy zniosą Ale na serio, moglibyśmy być już w tym programie Visa Waiver. Każdy kraj z UE jest, tylko nie my.

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
ja marze o San Francisco, Los Angeles, Miami
Czyli też ciepełko

Cytat:
Napisane przez Ati_ME Pokaż wiadomość
Ja miałam taki okres w swoim życiu że byłam strasznie zakochana w Stanach, bardzo chciałam tam wyjechać.Było to jakieś 12 lat temu. Przez ponad rok utrzymywałam kontakt smsowy z pewnym chłopakiem z Chicago który chciał żebym do niego przyjechała ale miałam chyba za mało odwagi żeby to zrobić. Po roku wszystko jakoś rozeszło się po kościach... Skończyłam studia wyszłam za mąż i poukładałam swoje życie w Polsce. Sentyment do USA pozostała. Chciałabym tam pojechać ale teraz to już tylko turystycznie pozwiedzać Wielki Kanion, Nowy Orlean, Nowy Jork, Chicago... długo by wymieniać. Pojedziemy tam ale jak córcia podrośnie żeby ona też mogła to wszystko zobaczyć. Mam jakieś takie dziwne przeświadczenie że gdybym wtedy wyjechała to już nie wróciłabym do Polski.
Myślisz czasami, co by było gdybyś jednak wyjechała? Masz rację, pewnie by się już nie wróciło... Wtedy dodatkowo był jeszcze większy dobrobyt niż teraz. Nowy Orlean i cała Luizjana muszą być piękne No i jazz!
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 11:55   #11
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Nie wiem czy aż tak dużo, by zdążyli znieść wizę, ale nadzieję można mieć. To bardzo nie fair, że tylko u nas nie ma, ale to Polska - kraj największych absurdów.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 12:15   #12
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Nie wiem czy aż tak dużo, by zdążyli znieść wizę, ale nadzieję można mieć. To bardzo nie fair, że tylko u nas nie ma, ale to Polska - kraj największych absurdów.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No właśnie, a Polska niby taki wielki sojusznik USA Mam nadzieję, że do końca rządu Obamy coś z tym zrobią.
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:21   #13
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

ja bardzo lubię USA! Miałam to wielkie szczęście spędzić tam swoje wakacje po maturze - i to co zobaczyłam to cudo Chociaż wiele poglądów na temat cudownego raju jakim jest ten kraj skonfrontowało się z rzeczywistością na minus - ale zobaczyć to wszystko i tak warto
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 14:23   #14
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Ja marzę o Miami
Mam rodzinę w Stanach, ale póki co możliwości finansowe i ograniczenia wizowe nie dają mi realnych szans, żeby tam jechać
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 14:46   #15
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

paulinunia powiedz coś więcej!
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000

Edytowane przez saane
Czas edycji: 2013-04-01 o 14:47
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 14:55   #16
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
A dlaczego nie dostałaś?
Cytat:
Napisane przez channy Pokaż wiadomość
Jak to, dlaczego?
Ponieważ moja siostra 8 lat temu wyjechała do USA na wizie turystycznej i tam została, dlatego konsulowie myślą, "że skoro ona została to ja też zostanę". Co według mnie jest nieco absurdalne, ponieważ o wizę starałam się mając kolejno 14,16 i 17 lat. Niedawno moja siostra otrzymała już zieloną kartę, więc planuję w następnym roku udać się do ambasady, może za czwartym razem się uda
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:07   #17
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

I nie możesz pojechać tylko przez to samo nazwisko... Ale próbuj, może teraz się uda.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:10   #18
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
ja bardzo lubię USA! Miałam to wielkie szczęście spędzić tam swoje wakacje po maturze - i to co zobaczyłam to cudo Chociaż wiele poglądów na temat cudownego raju jakim jest ten kraj skonfrontowało się z rzeczywistością na minus - ale zobaczyć to wszystko i tak warto
Masz jakieś zdjęcia, które mogłabyś pokazać publicznie?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Ja marzę o Miami
Mam rodzinę w Stanach, ale póki co możliwości finansowe i ograniczenia wizowe nie dają mi realnych szans, żeby tam jechać
Z tymi wizami sam problem! Miami, cały rok ciepło, mnóstwo plaż Ostatnio znalazłam na wiki takie zdjęcie osiedla. PIĘKNE.

Cytat:
Napisane przez SorbetMalinowy Pokaż wiadomość
Ponieważ moja siostra 8 lat temu wyjechała do USA na wizie turystycznej i tam została, dlatego konsulowie myślą, "że skoro ona została to ja też zostanę". Co według mnie jest nieco absurdalne, ponieważ o wizę starałam się mając kolejno 14,16 i 17 lat. Niedawno moja siostra otrzymała już zieloną kartę, więc planuję w następnym roku udać się do ambasady, może za czwartym razem się uda
Rzeczywiście absurdalne! Ale skoro teraz twoja siostra ma już zieloną kartę, to może jakoś wspomoże cię Zawsze będzie cię mogła ściągnąć jako rodzeństwo. W jakim stanie twoja siostra mieszka?
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:27   #19
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Wątek idealny dla mnie Chętnie wybrałabym się na wycieczkę, ale nie zorganizowaną przez biuro, tylko na wlasną rękę. Niestety moich znajomych nie interesuje ten kierunek. Chciałabym zobaczyć głownie zachodnie stany a na wschodzie Nowy Jork oraz Florydę. Na razie podróżuję palcem po mapie i pochłaniam książki o tematyce amerykańskiej. Cheers
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 15:52   #20
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Wątek idealny dla mnie Chętnie wybrałabym się na wycieczkę, ale nie zorganizowaną przez biuro, tylko na wlasną rękę. Niestety moich znajomych nie interesuje ten kierunek. Chciałabym zobaczyć głownie zachodnie stany a na wschodzie Nowy Jork oraz Florydę. Na razie podróżuję palcem po mapie i pochłaniam książki o tematyce amerykańskiej. Cheers
U mnie właśnie też brak takich znajomych... W takim razie czytałaś może książkę "Wałkowanie Ameryki"?
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 17:44   #21
oliwja
Zakorzenienie
 
Avatar oliwja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Strasburg
Wiadomości: 4 906
Dot.: Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cześć dziewczyny, wątek idealny dla mnie a i podejrzewam, że moja mama by się tu odnalazła Obie jesteśmy zakochane w Ameryce, szczególnie w Nowym Jorku Marzy mi się wyjechanie tam na au-pair, ale na razie nie wiem jak to będzie.. Mieszkać tam to moje największe marzenie



Cytat:
Napisane przez channy Pokaż wiadomość
No właśnie, a Polska niby taki wielki sojusznik USA Mam nadzieję, że do końca rządu Obamy coś z tym zrobią.
Tak, przed kolejnymi wyborami znowu będą obiecanki cacanki o zniesieniu wiz, szkoda, że tylko to
__________________
laugh as much as you breathe
love as long as you live

oliwja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 18:34   #22
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez oliwja Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, wątek idealny dla mnie a i podejrzewam, że moja mama by się tu odnalazła Obie jesteśmy zakochane w Ameryce, szczególnie w Nowym Jorku Marzy mi się wyjechanie tam na au-pair, ale na razie nie wiem jak to będzie.. Mieszkać tam to moje największe marzenie




Tak, przed kolejnymi wyborami znowu będą obiecanki cacanki o zniesieniu wiz, szkoda, że tylko to
Cześć! Ach, Nowy Jork, Nowy Jork... Jak dobrze, że mamy tam bezpośrednie loty! Ja też bym chciała jako Au-Pair, tak najlepiej, ale nie mam prawka jeszcze

O tak, obiecanki cacanki.
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:18   #23
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez channy Pokaż wiadomość
U mnie właśnie też brak takich znajomych... W takim razie czytałaś może książkę "Wałkowanie Ameryki"?
Czytałam Polecam też książkę Wrony w Ameryce autorstwa Marcina Wrony
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:23   #24
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cześć dziewczyny
Ja też mialam okazje pojechac do Stanow, bylam niemal miesiac w Miami bardzo mi sie podobalo. Wize dostalam za pierwszym razem, a nie mam tam rodziny (moj facet ma, pojechalismy tam razem).
Jeszcze tam wroce, moze w tym roku
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:24   #25
oliwja
Zakorzenienie
 
Avatar oliwja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Strasburg
Wiadomości: 4 906
Dot.: Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez channy Pokaż wiadomość
Cześć! Ach, Nowy Jork, Nowy Jork... Jak dobrze, że mamy tam bezpośrednie loty! Ja też bym chciała jako Au-Pair, tak najlepiej, ale nie mam prawka jeszcze

O tak, obiecanki cacanki.
Czytałam Twojego bloga i od razu przypomniało mi się, że nie zmieniłam na swoich profilach au-pair, że do Stanów mogę na rok wyjechać Jak mi się marzy... ale niestety napisała do mnie tylko jedna rodzina, niemieckojęzyczna z Holandii A właśnie najlepszym co mogłoby mi się przydarzyć byłoby au-pair w USA, ewentualnie w Kanadzie

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ja też mialam okazje pojechac do Stanow, bylam niemal miesiac w Miami bardzo mi sie podobalo. Wize dostalam za pierwszym razem, a nie mam tam rodziny (moj facet ma, pojechalismy tam razem).
Jeszcze tam wroce, moze w tym roku
Ale Ci zazdroszczę, mogłabyś opisać co Cię zachwyciło a co było przykrym doświadczeniem?
__________________
laugh as much as you breathe
love as long as you live


Edytowane przez oliwja
Czas edycji: 2013-04-01 o 19:25
oliwja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:37   #26
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ja też mialam okazje pojechac do Stanow, bylam niemal miesiac w Miami bardzo mi sie podobalo. Wize dostalam za pierwszym razem, a nie mam tam rodziny (moj facet ma, pojechalismy tam razem).
Jeszcze tam wroce, moze w tym roku
A jak przekonałaś konsul do wystawienia wizy?
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:53   #27
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Znam kilka osób, które dostały wizę turystyczną bez problemów, a rodziny w USA nie mają. Kwestia szczęścia i wywarcia dobrego wrażenia. Na pewno osoby pracujące mają większą szansę niż osoby mające 18-19 lat.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:58   #28
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez oliwja Pokaż wiadomość
Czytałam Twojego bloga i od razu przypomniało mi się, że nie zmieniłam na swoich profilach au-pair, że do Stanów mogę na rok wyjechać Jak mi się marzy... ale niestety napisała do mnie tylko jedna rodzina, niemieckojęzyczna z Holandii A właśnie najlepszym co mogłoby mi się przydarzyć byłoby au-pair w USA, ewentualnie w Kanadzie



Ale Ci zazdroszczę, mogłabyś opisać co Cię zachwyciło a co było przykrym doświadczeniem?
Chyba zadnego przykrego doswiadczenia nie mialam, moze jedynie bylam zawiedziona tym, ze samolot, ktorym lecielismy spoznil sie na lotnisko 'przesiadkowe'- po ponad godzinie krazenia nad filadelfia polecielismy na lotnisko zapasowe do atlantic city dotankowac samolot i tym samym spoznilismy sie na lot do miami oczywiscie linia lotnicza zapewnila transport i hotel, ale do miami dotarlismy dzien pozniej
w miami jak na grudzien/styczen cudownie- cieplo, slonecznie, ale nie upalnie w czasie calego pobytu pojechalismy do everglades, na key west, kilka razy bylismy w miami beach, na meczu kosza miami heat czy w seaquarium bardzo podobaly mi sie swiateczne wyprzedaze w centrach handlowych tzn sama nie wiedzialam, czy jest tak tanio, ale po przylocie do polski i sprawdzeniu cen w sklepach (np TH) zatkalo mnie bylo tanio
generalnie bardzo mili ludzie, fajna atmosfera, usmiech na twarzach- czego chciec wiecej? Bylam tam na przelomie 2008/2009 (moj pierwszy rok studiow), takze wize mam wazna do 2018roku
ogolnie szokiem bylo to, ze lezalam przy basenie a obok stala ustrojona choinka jak uda mi sie znalezc zdjecia to wkleje
tak naprawde mieszkalismy na wyspie key biscayne, ale to przeciez jak miami- nie da sie zjechac z wyspy nie wjezdzajac w samo centrum miasta.

Jakbys miala jeszcze jakies konkretne pytania to pisz

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
A jak przekonałaś konsul do wystawienia wizy?
powiedzialam, ze lece z narzeczonym w sumie zadal mi tylko pytanie z kim lece i gdzie sie ucze
Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Znam kilka osób, które dostały wizę turystyczną bez problemów, a rodziny w USA nie mają. Kwestia szczęścia i wywarcia dobrego wrażenia. Na pewno osoby pracujące mają większą szansę niż osoby mające 18-19 lat.
to wlasnie tak jak ja
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 20:04   #29
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: Odp: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ja też mialam okazje pojechac do Stanow, bylam niemal miesiac w Miami bardzo mi sie podobalo. Wize dostalam za pierwszym razem, a nie mam tam rodziny (moj facet ma, pojechalismy tam razem).
Jeszcze tam wroce, moze w tym roku
Ale fantastycznie

Cytat:
Napisane przez oliwja Pokaż wiadomość
Czytałam Twojego bloga i od razu przypomniało mi się, że nie zmieniłam na swoich profilach au-pair, że do Stanów mogę na rok wyjechać Jak mi się marzy... ale niestety napisała do mnie tylko jedna rodzina, niemieckojęzyczna z Holandii A właśnie najlepszym co mogłoby mi się przydarzyć byłoby au-pair w USA, ewentualnie w Kanadzie



Ale Ci zazdroszczę, mogłabyś opisać co Cię zachwyciło a co było przykrym doświadczeniem?
Do USA to tylko z agencją najlepiej, a odnośnie Kanady widziałam na apw parę rodzinek, które szukają Nie wiem jak to wygląda od strony teoretycznej, ale jak są to i pewnie jakoś formalnie też umieją to załatwić.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Znam kilka osób, które dostały wizę turystyczną bez problemów, a rodziny w USA nie mają. Kwestia szczęścia i wywarcia dobrego wrażenia. Na pewno osoby pracujące mają większą szansę niż osoby mające 18-19 lat.
Bez rodziny w USA to chyba najlepiej

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Chyba zadnego przykrego doswiadczenia nie mialam, moze jedynie bylam zawiedziona tym, ze samolot, ktorym lecielismy spoznil sie na lotnisko 'przesiadkowe'- po ponad godzinie krazenia nad filadelfia polecielismy na lotnisko zapasowe do atlantic city dotankowac samolot i tym samym spoznilismy sie na lot do miami oczywiscie linia lotnicza zapewnila transport i hotel, ale do miami dotarlismy dzien pozniej
w miami jak na grudzien/styczen cudownie- cieplo, slonecznie, ale nie upalnie w czasie calego pobytu pojechalismy do everglades, na key west, kilka razy bylismy w miami beach, na meczu kosza miami heat czy w seaquarium bardzo podobaly mi sie swiateczne wyprzedaze w centrach handlowych tzn sama nie wiedzialam, czy jest tak tanio, ale po przylocie do polski i sprawdzeniu cen w sklepach (np TH) zatkalo mnie bylo tanio
generalnie bardzo mili ludzie, fajna atmosfera, usmiech na twarzach- czego chciec wiecej? Bylam tam na przelomie 2008/2009 (moj pierwszy rok studiow), takze wize mam wazna do 2018roku
ogolnie szokiem bylo to, ze lezalam przy basenie a obok stala ustrojona choinka jak uda mi sie znalezc zdjecia to wkleje
tak naprawde mieszkalismy na wyspie key biscayne, ale to przeciez jak miami- nie da sie zjechac z wyspy nie wjezdzajac w samo centrum miasta.

Jakbys miala jeszcze jakies konkretne pytania to pisz

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------


powiedzialam, ze lece z narzeczonym w sumie zadal mi tylko pytanie z kim lece i gdzie sie ucze

to wlasnie tak jak ja
Czyli to prawda, że Amerykanie są otwarci, serdeczni i uśmiechnięci? Jak tam będę to chyba zagadnę tak dla funu jakiegoś obcego człowieka. Zobaczymy, czy to prawda
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 20:08   #30
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: 'God bless America!' - zakochane w Stanach Zjednoczonych

Hej autorko watku Dziekuje za polecenie mojego bloga

Ja obecnie jestem w podrozy na zachodzie USA i jak narazie moge powiedziec, ze jest DUZO piekniej niz wschod !
Jesli chodzi o wizy to ja dostalam za 3 razem ( narzeczenska) wczesniej mi odmowili turystycznej i studenckiej za male stosunki z polska ( mimo, ze mieszkalam w niemczech a nie w polsce :P ) Napewno kiedys wam sie uda, nie poddawajcie sie
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.