Twarz - problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-15, 19:10   #1
089745
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5
Unhappy

Twarz - problem


Witam ! jestem chłopakiem i mam 20 lat

otóż tak jak w temacie mam problem ze skórą twarzy, problem pojawił się około października/listopada zeszłego roku, wtedy na twarzy pojawiło się zaczerwienienie po obu stronach nosa, oraz delikatnie zaczął pojawiać się trądzik (kilkanaście czerwonych kropek/grudek), w grudniu udałem się do dermatologa i padła diagnoza że to ŁZS, dermatolog przepisał unidox 1 tab dziennie, popołudniu miałem smarować twarz klindacinem T, a na noc epiduo, stosowałem również krem vitella ictamo . po około tygodniu odstawiłem tabletki jak i maści ponieważ moja twarz stałą się strasznie czerwona i przesuszona, dosłownie skóra się ze mnie sypała.Teraz po kilku miesiącach od odstawienia medykamentów, moja twarz dalej jest zaczerwieniona, ma dziwny brązowawy koloryt(obszar 2 na zdjęciu poniżej), obraz białe odbarwienie (?) nad górną wargą i biały pasek pod wargą (to chyba zdrowa skóra)(obszar numer 1)



miał ktoś podobny problem ? może jakieś rady, jak poprawić stan mojej twarzy?
089745 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 05:41   #2
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Twarz - problem

Cytat:
Napisane przez 089745 Pokaż wiadomość
Witam ! jestem chłopakiem i mam 20 lat

otóż tak jak w temacie mam problem ze skórą twarzy, problem pojawił się około października/listopada zeszłego roku, wtedy na twarzy pojawiło się zaczerwienienie po obu stronach nosa, oraz delikatnie zaczął pojawiać się trądzik (kilkanaście czerwonych kropek/grudek), w grudniu udałem się do dermatologa i padła diagnoza że to ŁZS, dermatolog przepisał unidox 1 tab dziennie, popołudniu miałem smarować twarz klindacinem T, a na noc epiduo, stosowałem również krem vitella ictamo . po około tygodniu odstawiłem tabletki jak i maści ponieważ moja twarz stałą się strasznie czerwona i przesuszona, dosłownie skóra się ze mnie sypała.Teraz po kilku miesiącach od odstawienia medykamentów, moja twarz dalej jest zaczerwieniona, ma dziwny brązowawy koloryt(obszar 2 na zdjęciu poniżej), obraz białe odbarwienie (?) nad górną wargą i biały pasek pod wargą (to chyba zdrowa skóra)(obszar numer 1)



miał ktoś podobny problem ? może jakieś rady, jak poprawić stan mojej twarzy?
Kuzyn miał podobną sytuację. Nic innego nie pozostaje jak iśc z powrotem do dermatologa i leczyć się. Dolegliwości skórnych nie da się wyleczyć szybko, trzeba być konsekwentnym i trzymać się zaleceń dermatologa, tylko wtedy masz szansę na całkowite wyleczenie. Ważna jest również odpowiednia dieta, o której dermatolog powinien Ci powiedzieć.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 14:23   #3
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Twarz - problem

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Kuzyn miał podobną sytuację. Nic innego nie pozostaje jak iśc z powrotem do dermatologa i leczyć się. Dolegliwości skórnych nie da się wyleczyć szybko, trzeba być konsekwentnym i trzymać się zaleceń dermatologa, tylko wtedy masz szansę na całkowite wyleczenie. Ważna jest również odpowiednia dieta, o której dermatolog powinien Ci powiedzieć.
I nie przerażaj się zaczerwieniami i bardzo wysuszoną skórą podczas stosowania zaleconych preparatów. One tak mają działać - są bardzo silne dlatego skóra tak reaguje. Tak jak było wspomniane wyżej - potrzebna jest konsekwencja i cierpliwość. Stosowanie środków przez tydzień na pewno nie pomoże.
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 23:41   #4
diabolino
Przyczajenie
 
Avatar diabolino
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Twarz - problem

Powinieneś znów iść do lekarza i pokazać mu jak teraz wygląda Twoja cera. Leczenie dermatologiczne wymaga cierpliwości i czasu. Ale jeśli będziesz czuł, że coś z Twoja cerą podczas leczenia jest nie tak, idź do innego dermatologa, bo niestety często dobranie odpowiedniej kuracji wymaga zastosowania metody prób i błędów. Życzę cierpliwości i powodzenia.
diabolino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.