Wstydliwy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 16:34   #1
EraRetuszera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Exclamation

Wstydliwy problem


Cześć dziewczyny, mam do was pewne pytanie, z którym wstydzę się zwrócić do kogokolwiek innego, niż obcych ludzi w internecie.

Od jakichś trzech tygodni odczuwam ból w czasie wypróżniania (który mija zaraz po nim, nie utrzymuje się), na papierze toaletowym często pojawia się krew (jasnoczerwona), czasami kiedy dużo się ruszam, przy ćwiczeniach lub spacerze po jedzeniu, odczuwam coś w rodzaju kolki, ale bardziej "kłuje", po chwili przechodzi, zdarzały mi się ostatnio dość łagodne wzdęcia, zgagi, często mi się odbijało, ale nic z tych rzeczy nie przytrafia mi się dzień po dniu, nie trwa calutki dzień, ani nie jest jakoś okropnie uciążliwe, myślę, że w miarę w normie, ale wolałam o tym wspomnieć, żadnych innych bóli poza tym, żadnego świądu.

Strasznie się zmartwiłam, bo nie mam pojęcia co mi jest! Czy to możliwe, żebym w tym wieku (mam osiemnaście lat) nabawiła się hemoroidów? Jestem szczupła, ćwiczę, dobrze się odżywiam, dbam o higienę, nie uprawiam seksu analnego (który może mieć wpływ na hemoroidy czy szczeliny odbytu), więc skąd taka paskudna dolegliwość? A może to według was coś innego? Wiem, że powinnam wybrać się do lekarza, ale rozumiecie chyba, że bardzo się krępuję i chcę spróbować najpierw powalczyć z tym domowymi sposobami. Macie jakieś rady odnośnie diety, czy leków bez recepty, jakichś czopków, czy czegokolwiek innego, co mogłabym zastosować?
EraRetuszera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 16:52   #2
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Wstydliwy problem

Kochana, szybko do lekarza. Nie ma się czego wstydzić, a trzytygodniowym, nawet lekkim krwawieniu przy wypróżnianiu warto iść do lekarz. Po prostu powiedz mu normalnie to, co tutaj napisałaś. Nie wstydź się, nie ma w tym nic wstydliwego, dbanie o zdrowie wstydliwe nie jest, natomiast warto pokonać wcześnie tę niepotrzebną krępację i oswoić lekarza. Żaden lekarz nie będzie zdziwiony Twoimi problemami, a pomoże.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:02   #3
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Wstydliwy problem

Jak najszybciej udaj się do lekarza. To mogą być na przykład wrzody, hemoroidy albo zwykła infekcja, ale żeby wiedzieć musisz skonsultować to ze specjalistą. Krwi przy wypróżnianiu nie wolno ignorować.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:26   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wstydliwy problem

Do lekarza najlepiej proktologa ,który zajmuje się problemami odbytu.

Nie ma w tym nic wstydliwego. Dla lekarza to jest normalne , to jest jego praca, co dzień ma dziesiątki osób ,którym ogląda pupę.
Tak jak ginekolog ogląda narządy kobiece i też nie powinno być powodu do wstydu.

Rozumiem ,że wstydzisz się z powodu młodego wieku i ,że temat miejsc intymnych to raczej tematy tabu i ewentualnie głupich dowcipów.

To jest taka sama część ciała jak ręka czy szyja .Wymaga zdiagnozowania i lekarz to zrobi.

Ale jeżeli to zaniedbasz to problem nie zniknie. Może lekarz stwierdzi,że to drobne hemoroidy ,zaleci kurację ,są specjalne maści na to .
I problemu nie będzie.

Pamiętaj ,że wszystko leczone w odpowiednim momencie gdy tylko zauważy się nieprawidłowości jest łatwiejsze do wyleczenia.

Idź do lekarza a przekonasz się ,że nie było czego się wstydzić.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Moja znajoma miała podobny problem i lekarz jej powiedział ,że to hemoroidy od jazdy na złym,źle wyprofilowanym i twardym siodełku rowerowym.
Co u niej było prawdopodobne bo dużo jeździła.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:42   #5
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Wstydliwy problem

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:30   #6
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wstydliwy problem

jeśli się wstydzisz lekarza,albo bedzie długa kolejka do specjalisty to kup w aptece maść na hemoroidy i stosuj przez jakiś okres,jeśli nie przejdzie to nie ma wyjścia jak wizyta u lekarza.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:57   #7
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jeśli się wstydzisz lekarza,albo bedzie długa kolejka do specjalisty to kup w aptece maść na hemoroidy i stosuj przez jakiś okres,jeśli nie przejdzie to nie ma wyjścia jak wizyta u lekarza.
Nie ma się czego wstydzić. A odkładanie wizyty może spowodować większe problemy.
Są jeszcze inne choroby powodujące krwawienie z odbytu.
Lepiej sprawdzić co to jest. Przebadać się i mieć pewność co do diagnozy.
Domowym sposobem nie wolno leczyć krwawień wewnętrznych.
Poza tym autorka ma jeszcze inne objawy ze strony przewodu pokarmowego więc wizyta u lekarza jest konieczna.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 19:58   #8
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Wstydliwy problem

A wiesz,że ja w wieku 17 lat się tego nabawiłam? I to wcale nie przez seks analny,ponieważ go nie uprawiałam i dbałam o siebie,piłam dużo wody,nie doprowadzałam do zaparć,stosowałam maści i żele i różnego rodzaju preparaty a wiesz,że mimo upływu lat dalej to mam?
Lepiej iść do lekarza,ja akurat się wezbrałam w sobie i poszłam,ale dużo mi podpowiedział,kiedy to staje się niebezpieczne i,żebym bardziej dbała o swoje tyły Nie taka rzecz straszna u lekarza jak ja malują.
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:01   #9
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie ma się czego wstydzić. A odkładanie wizyty może spowodować większe problemy.
Są jeszcze inne choroby powodujące krwawienie z odbytu.
Lepiej sprawdzić co to jest. Przebadać się i mieć pewność co do diagnozy.
Domowym sposobem nie wolno leczyć krwawień wewnętrznych.
Poza tym autorka ma jeszcze inne objawy ze strony przewodu pokarmowego więc wizyta u lekarza jest konieczna.
nie należę do ludzi,którzy z katarem biegną do lekarza.pewne symptomy można wyleczyć samemu,ale wydłużający ,lub nasilający sie problem, może być niepokojący i również polecam wizytę u lekarza.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:05   #10
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nie należę do ludzi,którzy z katarem biegną do lekarza.pewne symptomy można wyleczyć samemu,ale wydłużający ,lub nasilający sie problem, może być niepokojący i również polecam wizytę u lekarza.
Wydaje mi się, że w tym wypadku zwlekanie z wizytą byłoby nieodpowiedzialne - co innego przy wysypce popróbować najpierw maści bez recepty, a co innego odwlekać w czasie wizytę z krwawieniem. Krew w stolcu może świadczyć m.in. o chorobie nowotworowej, więc zalecana jest jak najszybsza konsultacja.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:14   #11
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że w tym wypadku zwlekanie z wizytą byłoby nieodpowiedzialne - co innego przy wysypce popróbować najpierw maści bez recepty, a co innego odwlekać w czasie wizytę z krwawieniem. Krew w stolcu może świadczyć m.in. o chorobie nowotworowej, więc zalecana jest jak najszybsza konsultacja.
Nie straszmy autorki. Chorób z krwią w stolcu jest wiele , najprawdopodobniej są to hemoroidy albo czerwonka.
Badania wyjaśnią wszystko.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 20:17   #12
EraRetuszera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: Wstydliwy problem

Boże, kobiety, nie straszcie mnie tu chorobą nowotworową! Czytałam trochę o tym i moje objawy to za mało jak na taką poważną dolegliwość, poza tym pamiętajcie o moim wieku i stylu życia ; ) W rodzinie też nie mam ani jednego przypadku raka, za to rodzina od strony taty miewa problemy gastryczne.

Jeżeli idzie o ścisłość - krew nie jest w czy na stolcu, tylko po prostu "krwawi" sam odbyt. Kiedy spróbowałam trochę go dzisiaj "rozciągnąć" nad lusterkiem, zobaczyłam takie czerwone 'pęknięcia' na delikatniej śluzówce wewnątrz, pęknięcia lub paseczki, takie czerwone, czy różowe, cieniutkie, nie wiem, ale przypomina mi to coś, co mi się czasem przytrafia przy seksie - tzn. naderwanie skóry w tych okolicach, ale na zewnątrz ; )

Te objawy ze strony układu pokarmowego to też trochę mało zrozumiała dla mnie sytuacja, cóż, pisałam teraz matury, więc mogłabym za to wszystko trochę obwiniać stres, no ale sama nie wiem, jakiś czas temu miałam takie dwa dni, że mi się cały czas odbijało, potem przeszło, dzisiaj na przykład często przytrafiają mi się "gazy", nie wiem, może coś zjadłam takiego, co to powoduje?

Aha, i jeszcze co do tych wypróżnień, to mogę dodać, że te kłopoty nie zdarzają się zawsze - ostatnio piłam dużo wody, wypróżniłam się bez kłopotu, żadnej krwi, żadnego bólu, natomiast, gdy jakby hmm, objętość (szerokość? Boże, nie wierzę, że to piszę, okropnie mnie to krępuje) jest większa, czy może stolec jest bardziej zbity, czy twardy, to czuję to rozciągnięcie odbytu i ból właśnie przy tym.

Edytowane przez EraRetuszera
Czas edycji: 2013-06-03 o 20:19
EraRetuszera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:25   #13
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie straszmy autorki. Chorób z krwią w stolcu jest wiele , najprawdopodobniej są to hemoroidy albo czerwonka.
Badania wyjaśnią wszystko.
Nie mam takich intencji. Po prostu odnoszę się do jednej z możliwości, które wykluczają zwlekanie z wizytą u lekarza. Choćby to miały być hemoroidy, to mimo wszystko zaleczanie lekami bez recepty nie jest najlepszym pomysłem.

EraRetuszera to co piszesz wskazuje na hemoroidy albo jakieś uszkodzenie mechaniczne, może po prostu naruszyłaś odbyt przy tych zaparciach. Wybierz się do lekarza i nie martw się, niech rozwieje wątpliwości
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2013-06-03 o 20:30
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 21:15   #14
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Wstydliwy problem

Może to uraz mechaniczny, możesz brać rutinoscorbin, który obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza krwawienia. Może stosuj tez jakieś domowe sposoby na zaparcia, na "rozrzedzenie" kupy. Ale idź do lekarza, bo pojawiły Ci się też inne objawy i lepiej to wyjaśnić. Trzy tygodnie to jest bardzo długo i zwykła ranka już by się zagoiła.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2013-06-03 o 21:18
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 21:26   #15
olcia923
Raczkowanie
 
Avatar olcia923
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 30
Dot.: Wstydliwy problem

mniej więcej w twoim wieku właśnie miałam hemoroidy.. bardzo nieprzyjemne, takie cóś wyskoczyło... ale nie miałam krwawienia. uważam, że powinnaś iśćdo lekarza, jak ktoś pisał-proktologa. ja też byłam, nie było to zbyt miłe, ale jak trzeba to trzeba...
olcia923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:18   #16
pardon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Wstydliwy problem

Musisz wypróżniać sie kilka razy dziennie? Możliwe, że to może być coś związane z nieswoistymi zapaleniami jelit, czyli choroba Crohna albo wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Pierwsze idź do proktologa, potem możesz też zapisać się do gastroentorologa.
pardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:30   #17
EraRetuszera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: Wstydliwy problem

Pardon, wypróżniam się raz dziennie, czasami raz na dwa dni.
EraRetuszera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:34   #18
pardon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Wstydliwy problem

No to może nie będzie tak źle. Idź do lekarza i powinno wszystko się wyjaśnić. Nie ma co czekać, im szybciej pójdziesz, tym szybciej będziesz zdrowa albo przynajmniej odpowiednio zdiagnozowana. Może i nie jest zaglądanie w gardło, ale wszystko da się przeżyć, nawet taką wizytę
pardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 23:46   #19
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wstydliwy problem

Zapewne hemoroidy, więc chorobą nowotworową od razu się nie przerażaj, ale na pewno powinnaś iść do lekarza. Zanim uda Ci się skonsultować z lekarzem spróbuj po wypróżnieniu podmywać się delikatnie chłodną wodą - to obkurcza naczynia i zmniejsza ból. Tej przykrej dolegliwości można się nabawić wcześniej nawet niż w wieku 18 lat. To co ważne, to w sytuacji, gdy masz problem z wypróżnieniem, to nie próbuj parcia na siłę - lepiej poczekać kilka minut, najlepiej pochodzić po łazience . Od takiego silnego parcia możesz sobie to tylko pogorszyć.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2013-06-03 o 23:47
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 15:04   #20
EraRetuszera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: Wstydliwy problem

Dziękuję za rady, a mam jeszcze takie pytanie - czy ginekolog byłby w stanie rozpoznać hemoroidy i polecić mi jakiś konkretny środek (tyle ich jest na rynku)? Wiem, że to jakby 'nie ten' lekarz, ale ginekolodzy również wykonują badania per rectum i dlatego pytam, czy gdybym o takie badanie poprosiła, to czy można by dzięki temu wykryć, że to hemoroidy? Akurat jutro się wybieram, więc mogłabym to załatwić przy okazji, a i czułabym się lepiej, bo moim ginekologiem jest kobieta.

No i u mnie w okolicy z proktologiem problem, na NFZ nie ma żadnego, jest w pobliskim mieście jeden prywatny, w jakiejś klinice specjalistycznej, więc pewnie cena będzie nawet za taką małą rzecz absolutnie zaporowa, nie wiem, może spróbować udać się do lekarza pierwszego kontaktu, albo kupić jakieś łagodne środki z błonnikiem i czopki i po prostu stosować?
EraRetuszera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 15:12   #21
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez EraRetuszera Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady, a mam jeszcze takie pytanie - czy ginekolog byłby w stanie rozpoznać hemoroidy i polecić mi jakiś konkretny środek (tyle ich jest na rynku)? Wiem, że to jakby 'nie ten' lekarz, ale ginekolodzy również wykonują badania per rectum i dlatego pytam, czy gdybym o takie badanie poprosiła, to czy można by dzięki temu wykryć, że to hemoroidy? Akurat jutro się wybieram, więc mogłabym to załatwić przy okazji, a i czułabym się lepiej, bo moim ginekologiem jest kobieta.

No i u mnie w okolicy z proktologiem problem, na NFZ nie ma żadnego, jest w pobliskim mieście jeden prywatny, w jakiejś klinice specjalistycznej, więc pewnie cena będzie nawet za taką małą rzecz absolutnie zaporowa, nie wiem, może spróbować udać się do lekarza pierwszego kontaktu, albo kupić jakieś łagodne środki z błonnikiem i czopki i po prostu stosować?
Jak idziesz do gina, to jasne, że o tym wspomnij. Ginekolodzy się z tym przecież bardzo często spotykają, bo kobiety w ciąży często cierpią z powodu hemoroidów. Przypuszczam, że rzuci na to okiem i wypisze Ci, albo poleci, jakąś maść. Lekarz pierwszego kontaktu też może być To tak częsta przypadłość, że szczerze wątpię, by wszyscy chodzili do proktologa, zwłaszcza, że to dość rzadka specjalizacja i ciężko się do nich dostać.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 15:17   #22
EraRetuszera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: Wstydliwy problem

O, to mi ulżyło, może uda mi się ten kłopot rozwiązać szybciej, niż mi się zdawało
EraRetuszera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 15:38   #23
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wstydliwy problem

Ginekolog w trakcie studiów coś tam się dowiedział na temat chorób odbytu ale nie jest w stanie zrobić prawidłowego badania i postawić prawidłowej diagnozy.
Ma swoją specjalizację i odpowiada za swoje rejony działania.
To nic ,że odbyt i wejście do pochwy są blisko siebie ale to są zupełnie inne narządy.
Płuca i serce też są blisko siebie a każdym z tych organów zajmuje się inny lekarz.

Lekarz pierwszego kontaktu też na studiach przyswajał wiadomości z wielu działów medycyny ale dla pewności kieruje nas do specjalisty.

Dlatego lepiej skonsultować się ze specjalistą w danej dziedzinie.
Kiedyś byli lekarze, którzy leczyli wszystko a dziś studia medyczne nie dają takich możliwości.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 16:29   #24
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Wstydliwy problem

Cytat:
Napisane przez EraRetuszera Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam do was pewne pytanie, z którym wstydzę się zwrócić do kogokolwiek innego, niż obcych ludzi w internecie.

Od jakichś trzech tygodni odczuwam ból w czasie wypróżniania (który mija zaraz po nim, nie utrzymuje się), na papierze toaletowym często pojawia się krew (jasnoczerwona), czasami kiedy dużo się ruszam, przy ćwiczeniach lub spacerze po jedzeniu, odczuwam coś w rodzaju kolki, ale bardziej "kłuje", po chwili przechodzi, zdarzały mi się ostatnio dość łagodne wzdęcia, zgagi, często mi się odbijało, ale nic z tych rzeczy nie przytrafia mi się dzień po dniu, nie trwa calutki dzień, ani nie jest jakoś okropnie uciążliwe, myślę, że w miarę w normie, ale wolałam o tym wspomnieć, żadnych innych bóli poza tym, żadnego świądu.

Strasznie się zmartwiłam, bo nie mam pojęcia co mi jest! Czy to możliwe, żebym w tym wieku (mam osiemnaście lat) nabawiła się hemoroidów? Jestem szczupła, ćwiczę, dobrze się odżywiam, dbam o higienę, nie uprawiam seksu analnego (który może mieć wpływ na hemoroidy czy szczeliny odbytu), więc skąd taka paskudna dolegliwość? A może to według was coś innego? Wiem, że powinnam wybrać się do lekarza, ale rozumiecie chyba, że bardzo się krępuję i chcę spróbować najpierw powalczyć z tym domowymi sposobami. Macie jakieś rady odnośnie diety, czy leków bez recepty, jakichś czopków, czy czegokolwiek innego, co mogłabym zastosować?
Idź do lekarza rodzinnego. Raczej nie będzie ci zaglądał do odbytu tylko wysłucha twoich objawów i na tej podstawie postawi diagnozę, wypisze recepty i skieruje cię na badania.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 23:29   #25
Czarna_magia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 35
Dot.: Wstydliwy problem

Chciałabym Cię zachęcić jednak do tej wizyty u lekarza.
Wiem, dla Ciebie może być to krępujące, opowiadać o swoich dolegliwościach.
Ale uwierz mi, że dla lekarza to nic niezwykłego! On ma dziesiątki podobnych pacjentów dziennie i całkiem inaczej patrzy na takie rzeczy. Dla niego to nie będzie nic niezwykłego, także śmiało, nie krępuj się. Wiem co mówię

Jeśli chodzi o te Twoje dolegliwości, to pamiętaj, że krew podczas oddawana stolca zawsze jest poważną sprawą. Aby stwierdzić co oznacza trzeba zebrać porządnie wywiad,zrobić badania. Ból i krew może nie mieć związku ze zgagą i kolką.

Nie zwlekaj Im wcześniej skonsultujesz się z lekarzem tym lepiej. Na co czekać?
Czarna_magia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.