Domowa apteczka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 08:37   #1
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444

Domowa apteczka.


Co macie w swoich domowych apteczkach?

U mnie zazwyczaj są:
- leki, które biorę stale
- LF (w lodówce)
- clotrimazolum krem
- ibuprom (jedyny przeciwbólowiec jakiego używamy)
- tribiotic
- maść cynkowa
- sudafed
- coś na uczulenia
- coś na komary i kleszcze (zapobiegawczo)
- fenistil na ukąszenia
- octenisept
- gazy
- plastry z opatrunkiem i bez
- sól fizjologiczna

Moim zdaniem (czyli w mojej apteczce) powinny być (czasem są), ale jednak kupuję w razie potrzeby (te na przeziębienie zazwyczaj w sezonie zachorowań mam):
- syrop na kaszel mokry
- tabletki na kaszel suchy
- sinulan forte
- wapno
- smecta
- maść z wit.A (do oczu)

A jak wygląda to u Was? Myślę, że ważne jest to, czy macie dzieci (wiadomo, wtedy zestaw leków się powiększa).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 08:55   #2
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Domowa apteczka.

u nas na stałe jest smecta (poza standardowymi plastrami, opatrunkami, solą fizjologiczną, wodą utlenioną, przeciwbólami, jakies krople w razie kataru).
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 08:56   #3
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Domowa apteczka.

U mnie bardzo podobnie do tego
węgiel
krople żołądkowe
coś na gardło (często nas infekcje łapią)
coś na zgagę
magnez z potasem
i coś do uszu (też często mnie zawiewa)
no i aromatol to mam zawsze
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 09:08   #4
misiadelkoo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 84
Dot.: Domowa apteczka.

Mama mojego TŻta jest farmaceutką i ciągle nam zwozi do domu stos różnych leków... aż się wysypuje... Nie da się jej przetłumaczyć, że potrzebujemy tylko przeciwbólowych i na ból zatok...
misiadelkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 09:14   #5
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez BlueRoses Pokaż wiadomość
coś na zgagę
U mnie tez, ale jako ze ja nie uzywam, to zapomnialam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 09:57   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Zawsze mam:
coś z żurawiną, furagiun, no spa, krople żołądkowe- moja córka je uwielbia
fervex, syrop prawoslazowy, calcium, ibum, rutinoscorbin, cos na gardło, aviomarin, plastry

Reszta to leki bez recepty kupowane gdy ktos ma kaszel czy inne dolegliwości i zostały nie zużyte do końca.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 10:04   #7
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Co macie w swoich domowych apteczkach?

U mnie zazwyczaj są:
- leki, które biorę stale
- LF (w lodówce)
- clotrimazolum krem
- ibuprom (jedyny przeciwbólowiec jakiego używamy)
- tribiotic
- maść cynkowa
- sudafed
- coś na uczulenia
- coś na komary i kleszcze (zapobiegawczo)
- fenistil na ukąszenia
- octenisept
- gazy
- plastry z opatrunkiem i bez
- sól fizjologiczna

Moim zdaniem (czyli w mojej apteczce) powinny być (czasem są), ale jednak kupuję w razie potrzeby (te na przeziębienie zazwyczaj w sezonie zachorowań mam):
- syrop na kaszel mokry
- tabletki na kaszel suchy
- sinulan forte
- wapno
- smecta
- maść z wit.A (do oczu)

A jak wygląda to u Was? Myślę, że ważne jest to, czy macie dzieci (wiadomo, wtedy zestaw leków się powiększa).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kaszel suchy owszem, ale mokrego (tzw. produktywnego) kaszlu nie powinno się hamować. To odruch obronny, a wydzielina jest pełna świństw, które organizm chce z siebie wyrzucić To tak jak z katarem, czy wymiotami w zatruciu - dla niektórych może obrzydliwe porównanie - ale mając katar, szczególnie bardzo silny, wydmuchujemy nos, stosujemy krople rozrzedzające wydzielinę, żeby szybciej ją usuwać, a nie wciągamy gile do gardła. Wymioty - analogicznie, raczej nikt ich nie połyka z powrotem To samo z biegunką, to wszystko to odruchy obronne i służą jak najszybszemu oczyszczeniu organizmu. Nie mówię o wielodniowych, wyczerpujących wymiotach/biegunce, kiedy grozi nam odwodnienie... Co zresztą powinno skutkować wizytą u lekarza. Myślę, że wiecie o co chodzi, nie przyszłam tu pouczać, tak tylko doradzam Po prostu wiele osób nadużywa leków, byle ból i już łykamy tabletkę, zadrapie nas w gardle, to ruszamy do apteki, no i powszechnie znany problem stosowania na "grypę" antybiotyków.

A apteczka moim zdaniem super, trzeba tylko pilnować dat ważności, u mnie w domu rodziców niestety jak przychodzi co do czego, to leki przeterminowane, które trzeba wyrzucać i wraz wizyta w aptece konieczna...
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 12:00   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Domowa apteczka.

brzmi jednak jak pouczanie. tym bardziej, że dziewczyna nie napisała, że na mokry kaszel bierze tabletki na suchy. a syrop przydaje się do rozrzedzania wydzieliny i lepszego odkrztuszania.

u mnie jest cała spora apteczka, część leków na receptę. ale taka podstawa to plastry, tabletki przeciwbólowe, coś na przeziębienie, na alergię, przeciwbiegunkowe, na gardło, kaszel, bóle stawów. przeciwbólowych mam np. 3 rodzaje, w tym jeden na receptę. podobnie z tabletkami na gardło czy alergię. po prostu w zależności od nasilenia objawów łykam odpowiednie. chociaż leki łykam w sytuacjach podbramkowych już. polacy niestety nadużywają mocno leków, szczególnie popularnych przeciwbólowych.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:14   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Zawsze mam
-clotrimazolum
-urofuraginum
-ibuprom

reszta nie ma za bardzo sensu, pod domem mamy aptekę całodobową ;-p a gromadzenie leków nie ma sensu bo prędzej się przeterminują niż zużyjemy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:36   #10
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
gromadzenie leków nie ma sensu bo prędzej się przeterminują niż zużyjemy
No wlasnie u mnie sie nie przeterminowuja. Nie robimy mega zapasow, tylko dokupujemly, gdy dany lek sie skonczyl. Ja akurat nie mam apteki calodobowej pod nosem, wiec wole pewne rzeczy miec w domu.

W kwestii biegunki: warto poznac schemat dzialania leku, bo nie wszystkie leki przeciwbiegunkowe dzialaja tak samo. O kaszlu napisala juz skazana.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:42   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

No zalezy, jak ktoś ma dzieci to inaczej, jak ktoś ma daleko do apteki to inaczej...
Poza tym nie wiem co mam, podstawę: plastry, gaziki, woda utleniona - norma.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 12:45   #12
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No zalezy, jak ktoś ma dzieci to inaczej, jak ktoś ma daleko do apteki to inaczej...
Poza tym nie wiem co mam, podstawę: plastry, gaziki, woda utleniona - norma.
No, ja wlasnie tez pisze tylko o sobie-ze mi tak wygodniej i pilnuje, zeby sie leki nie przeterminowaly.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:59   #13
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

U mnie zawsze jest :
- coś przeciwbólowego (apap , ibuprom)
- lakcid
- tabletki na gardło
- fervex
-vocaler lub homeovox
- altacet
- cos na alergię (tabletki )
- woda ultelniona / Rivanol
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 13:10   #14
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Domowa apteczka.

Ja mam zawsze Ibuprom max (i inne leki przeciwbólowe na receptę), coś na biegunkę, tabletki do ssania na ból gardła i płyn do płukania gardła, coś na wątrobę, magnez, maść na uczulenia (w wersji na receptę i bez, którą można też stosować na ukąszenia owadów) i jakiś lek na uspokojenie, który pozwala też zasnąć. Do tego bandaż, różnej wielkości plastry i plaster rozgrzewający. Plus leki na alergię, ale używam ich prawie cały rok. Zawsze zapominam, żeby mieć pod ręką Gripex albo coś innego na początek przeziębienia.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 14:07   #15
fokensik
Raczkowanie
 
Avatar fokensik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 291
Dot.: Domowa apteczka.

dziewczyny, ja niedawno skończyłam kurs pierwszej pomocy i tam dowiedziałam się, że woda utleniona jest szkodliwa (wypłukuje zasklepiającą się bliznę - nie wiem jak to fachowo napisać - przez te bąbelki) i na dodatek jest ważna tylko 48h po otwarciu.. czy ktoś znający się mógłby to potwierdzić lub nie?

też dużo lekarzy nagle zaczęło polecać Octenisept i zastanawiam się czy to nie jakaś kampania promocyjna
__________________
любовь не картошка

Edytowane przez fokensik
Czas edycji: 2013-06-10 o 14:07 Powód: literówka
fokensik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 14:26   #16
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja niedawno skończyłam kurs pierwszej pomocy i tam dowiedziałam się, że woda utleniona jest szkodliwa (wypłukuje zasklepiającą się bliznę - nie wiem jak to fachowo napisać - przez te bąbelki) i na dodatek jest ważna tylko 48h po otwarciu.. czy ktoś znający się mógłby to potwierdzić lub nie?

też dużo lekarzy nagle zaczęło polecać Octenisept i zastanawiam się czy to nie jakaś kampania promocyjna
mi tam coś tłumaczyli, że wodę utlenioną stosuje się do przemywania brzegów rany, a nie bezpośrednio na nią. więc coś w tym może być. mi tam mówili, że traktować solą fizjologiczną zamiast wody utlenionej.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 14:32   #17
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Domowa apteczka.

Bo octensept jest najlepszym środkiem odkażającym na rany i chyba nie ma zamienników. Woda utleniona na pewno nie zastąpi tego środka, bo ma sens tylko w przypadku przemywania świeżych ran. Później w czasie pielęgnacji woda utleniona "rozwala" to co się już zdążyło zasklepić.
Poza tym nie ma co porównywać siły działania tych środków.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:02   #18
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja niedawno skończyłam kurs pierwszej pomocy i tam dowiedziałam się, że woda utleniona jest szkodliwa (wypłukuje zasklepiającą się bliznę - nie wiem jak to fachowo napisać - przez te bąbelki) i na dodatek jest ważna tylko 48h po otwarciu.. czy ktoś znający się mógłby to potwierdzić lub nie?

też dużo lekarzy nagle zaczęło polecać Octenisept i zastanawiam się czy to nie jakaś kampania promocyjna
Nie, to nie jest kampania promocyjna. Pewnie znowu ktoś weźmie mój post za pouczenie, ale mam inne zmartwienia, drogie Panie szukające problemów... Trzeba umieć dyskutować, nieładnie jest poddawać w wątpliwość część czyjejś opinii, a potem z drugą jej częścią się nie zgodzić. Ba, wygłosić "własną", prawie identyczną. Ale mam inne zmartwienia i jestem nastawiona pozytywnie Od tego jest forum...
Octenisept można śmiało stosować na rany, błony śluzowe itp. Woda utleniona działa agresywnie, każdy kto kiedykolwiek stosował, ten wie. Przyda się raczej przy mocno zanieczyszczonych ranach, pomoże usunąć piach, zabrudzenia, ale nie bez szkody dla tkanek. Generalnie przy zwykłych obtarciach itp. krzywda się nikomu nie stanie, ale przy okazji oczyszczania, woda utleniona niestety utrudni toczący się już w ranie proces krzepnięcia, spowolni go, odchodzi się od jej stosowania NA ranę. Jest też raczej kiepskim antyseptykiem.
Sól fizjologiczna nadaje się do przepłukania, ale jak mamy poważniejszą ranę, to przed zdezynfekowaniem - zamiast wody, jeśli dysponujemy zamkniętymi ampułkami. Otwarte ampułki=niejałowa zawartość=zakażanie rany. Faktycznie do odkażania i późniejszej pielęgnacji ran najlepszy jest Octenisept. Na oddziałach i nie tylko, przy opatrywaniu ran jest powszechnie stosowany, sama mam małą buteleczkę z atomizerem w domu. Po zabiegu stosowałam na sobie przy użyciu jałowych gazików. Wiadomo, w domu nikt nie zastanawia się, jak aseptycznie nakleić plaster, to już moje nawyki Ale środek duuużo bezpieczniejszy (i przyjemniejszy w stosowaniu) niż woda utleniona.

Co do właściwości wody utlenionej po otwarciu - nie mam buteleczki pod ręką i dawno jej nie widziałam, czy jest jakoś oznaczona przydatność do użycia po otwarciu. Wiadomo, po otwarciu woda będzie tracić stopniowo swoje właściwości, zanieczyści się nieco jak wszystko, co otwarte, ale szczelnie zakręcona i przechowywana w odp. miejscu powinna normalnie służyć.
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:10   #19
fokensik
Raczkowanie
 
Avatar fokensik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 291
Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Pokaż wiadomość
Nie, to nie jest kampania promocyjna. Pewnie znowu ktoś weźmie mój post za pouczenie, ale mam inne zmartwienia, drogie Panie szukające problemów... Trzeba umieć dyskutować, nieładnie jest poddawać w wątpliwość część czyjejś opinii, a potem z drugą jej częścią się nie zgodzić. Ba, wygłosić "własną", prawie identyczną. Ale mam inne zmartwienia i jestem nastawiona pozytywnie Od tego jest forum...
czy to do mnie i czy Ty tak serio?
__________________
любовь не картошка
fokensik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 15:31   #20
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
czy to do mnie i czy Ty tak serio?
Hehe do Ciebie tylko pierwsze zdanie z tego cytatu o kampanii, jakoś tak widocznie zamotałam, ale absolutnie nie bierz tego do siebie
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:35   #21
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Też słyszałam to o wodzie utlenionej, moja mama radziła mi używać tego o czym mówicie, ale prawdę mówiąc ostatni raz tej wody używałam sto lat temu, nawet nie pamiętam, więc w sumie jak ją teraz wyrzucę to straty nie będzie .
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:50   #22
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Pokaż wiadomość
1. Pewnie znowu ktoś weźmie mój post za pouczenie, ale mam inne zmartwienia, drogie Panie szukające problemów...

2. Trzeba umieć dyskutować, nieładnie jest poddawać w wątpliwość część czyjejś opinii, a potem z drugą jej częścią się nie zgodzić. Ba, wygłosić "własną", prawie identyczną.

3. Ale mam inne zmartwienia i jestem nastawiona pozytywnie Od tego jest forum...
Mysle, ze jednak przez te swoje zmartwienia masz zaburzona percepcje. Wspolczuje, ja nie mam zmartwien :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:11   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja niedawno skończyłam kurs pierwszej pomocy i tam dowiedziałam się, że woda utleniona jest szkodliwa (wypłukuje zasklepiającą się bliznę - nie wiem jak to fachowo napisać - przez te bąbelki) i na dodatek jest ważna tylko 48h po otwarciu.. czy ktoś znający się mógłby to potwierdzić lub nie?

też dużo lekarzy nagle zaczęło polecać Octenisept i zastanawiam się czy to nie jakaś kampania promocyjna
przecież blizna ci się nie tworzy w przeciągu kilku godzin, a ranę się przemywa od razu...
tak, woda utleniona jest niby świeża przez 48h, ale są też inne tanie środki do przemywania ran.

a octenisept to lek raczej cięższego kalibru, jeśli chodzi o przemywanie ran... no i jest sporo droższy
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:32   #24
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Mysle, ze jednak przez te swoje zmartwienia masz zaburzona percepcje. Wspolczuje, ja nie mam zmartwien :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Och, no kwintesencja Wizażu, kobiety to nie potrafią sobie nie dogryźć, choćby nie wiem o czym nie rozmawiały Nawet nie kierowałam ani słowa do Ciebie z tamtego postu, ale ok, jak Ci to pomogło, że oceniłaś moją psychę w poniedziałkowe popołudnie...
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:32   #25
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: Domowa apteczka.

polopiryna/aspiryna
glossary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:42   #26
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Pokaż wiadomość
Och, no kwintesencja Wizażu, kobiety to nie potrafią sobie nie dogryźć, choćby nie wiem o czym nie rozmawiały Nawet nie kierowałam ani słowa do Ciebie z tamtego postu, ale ok, jak Ci to pomogło, że oceniłaś moją psychę w poniedziałkowe popołudnie...
Smieszysz mnie tym, ze dajesz sie tak sprowokowac, naprawde. To jest forum, wiec moge skomentowac kazda wypowiedz. A o tym, ze masz zmartwienia sama pisalas.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:46   #27
never_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 345
Dot.: Domowa apteczka.

A ten Octenisept ile można przechowywać po otwarciu?
never_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:55   #28
fokensik
Raczkowanie
 
Avatar fokensik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 291
Dot.: Domowa apteczka.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
przecież blizna ci się nie tworzy w przeciągu kilku godzin, a ranę się przemywa od razu...
tak, woda utleniona jest niby świeża przez 48h, ale są też inne tanie środki do przemywania ran.

a octenisept to lek raczej cięższego kalibru, jeśli chodzi o przemywanie ran... no i jest sporo droższy
no dlatego piszę, że nie wiem jak to opisać, bo zwyczajnie się nie znam, a ostatnie informacje na temat tworzenia się blizn posiadam z serialu "Było sobie życie" i wyszło głupkowato chodzi mi o to, że nawet samą zakrzepniętą krew, która tamuje krwotok wypłukujesz tymi bąbelkami z wody utlenionej i to podobno po prostu wydłuża gojenie się ran.. mam nadzieję, że jakoś się niegłupio wypowiedziałam
__________________
любовь не картошка
fokensik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:58   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Domowa apteczka.

woda utleniona i plastry na skaleczenia, tableki antybolowe mam czesto w torebce, mam problem z bolami glowy, czasem cos zostaje z przeziebienia, a tak to staram sie nie magazynowac lekow termin waznosci poza tym jak cos sie dzieje, to ide do lekarza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:32   #30
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Domowa apteczka.

Ja w apteczce mam masę leków, bo nie zawsze się zużyje całe opakowanie, a potem nikomu się nie chce odnieść do apteki do wyrzucenia ale z leków, które sama bym tam włożyła, to:
-Ibuprom
-No spa
-Alantan
-Sudokrem
-woda utleniona
-parafina
- rivanol
-spirytus salicylowy
- jodyna
- nadmanganian potasu (tani, a może się przydać)
- środki opatrunkowe
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.