Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-15, 09:25   #1
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101

Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???


Witam
Chcę kupić meble z allegro a konkretnie meblościankę. Oczywiście są one w paczkach do samodzielnego montażu. Jestem kobietą lat 29 i będę musiała je samodzielnie skręcić. Kobietki, które skrecały meble samodzielnie mam do Was pytanko czy dałyście radę???Jak to wygląda dam radę? Czy będzie mi potrzebna pomoc faceta? Piszcie o Waszych doświadczeniach. Każda rada cenna
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 09:45   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

zadna filozofia. Ja nawet skrecalam orbitreka. A tam to jest mnostwo srubek, rurek itp itd.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 09:53   #3
_zolza
Zadomowienie
 
Avatar _zolza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 395
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Cytat:
Napisane przez kinganowak Pokaż wiadomość
Witam
Chcę kupić meble z allegro a konkretnie meblościankę. Oczywiście są one w paczkach do samodzielnego montażu. Jestem kobietą lat 29 i będę musiała je samodzielnie skręcić. Kobietki, które skrecały meble samodzielnie mam do Was pytanko czy dałyście radę???Jak to wygląda dam radę? Czy będzie mi potrzebna pomoc faceta? Piszcie o Waszych doświadczeniach. Każda rada cenna
Dasz radę! Samodzielnie składałam meble, przy których instrukcja podawała 2 osoby, więc jest to do zrobienia.
Takich dużych mebli nie skręcałam, ale komodę, biurko, szafkę wiszącą i inne owszem w samym skręcaniu trudności nie napotkałam żadnych, jest instrukcja krok po kroku i trzeba być naprawdę zdolnym żeby tego nie ogarnąć pomoc może się przydać przy podnoszeniu czy przestawianiu mebli, bo wiadomo, że możesz od razu na miejscu tego nie skręcić.
Ważne! kup sobie wygodny śrubokręt z grubą rączką żeby dobrze leżał w dłoni i do boju powodzenia!
_zolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 10:12   #4
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Cytat:
Napisane przez _zolza Pokaż wiadomość
Dasz radę! Samodzielnie składałam meble, przy których instrukcja podawała 2 osoby, więc jest to do zrobienia.
Takich dużych mebli nie skręcałam, ale komodę, biurko, szafkę wiszącą i inne owszem w samym skręcaniu trudności nie napotkałam żadnych, jest instrukcja krok po kroku i trzeba być naprawdę zdolnym żeby tego nie ogarnąć pomoc może się przydać przy podnoszeniu czy przestawianiu mebli, bo wiadomo, że możesz od razu na miejscu tego nie skręcić.
Ważne! kup sobie wygodny śrubokręt z grubą rączką żeby dobrze leżał w dłoni i do boju powodzenia!
Kobietki dzięki za odpowiedź Mam już nawet upatrzone meble Do pomocy będę mieć mamę więc chyba dwie baby sobie poradzą z kilkoma deskami bo mąż pracuje i nie ma go miesiącami w domu. Śrubokręt i młotek mam więc chyba damy radę. Jak by ktoś miał cenne rady to czekam
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 10:16   #5
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Spokojnie dasz radę! Nie raz skręcałam meble (głownie biurka), to nie jest trudne. Dobrze że będziesz mieć mamę do pomocy, bo większe elementy potrafią być ciężkie.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 10:40   #6
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Jedyny problem jaki możesz mieć to waga pojedynczych desek, ale skoro masz mamę do pomocy to we dwie dacie radę. Lepiej wkrętarką niż śrubokrętem wkręcać - mniej wysiłku a wszystko ładnie dokręcone.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 10:44   #7
chellow
Raczkowanie
 
Avatar chellow
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 126
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Pewnie, że dasz radę ;-)! Nie raz już składałam samodzielnie meble. Teraz w instrukcjach jest krok po kroku napisane co, gdzie i jak przykręcić. Proponuję przed przymocowaniem/przykręceniem każdej części przyłożyć ją i sprawdzić czy dobrze pasuje, czy nie przykręca się odwrotnie bo niektóre części nie mają np listew z dwóch stron tylko z jednej i żeby potem nie wyszło, że widać sklejkę czy coś. Powoli i dokładnie, a będzie dobrze ;-). Fajnie, że będzie z Tobą mama. Co dwie głowy to nie jedna a poza tym pomoże ci np przytrzymać części, żeby zachować kąty proste.
chellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 10:58   #8
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

strasznie lubię skręcać meble to trochę jak takie duże układanki z kinder niespodzianki myślę, że bez problemu dasz radę teraz tak się wszystko robi, że nawet dzieciaki same sobie mogą skręcić swoje meble
Tylko pamiętaj, żeby jednak przykręcając czy wbijając kołki użyć siły (tzn. jeśli instrukcja mówi do oporu, to do oporu), bo potem będziesz miała brzydkie szczeliny, a nie zawsze potem się już to da dobić
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 11:07   #9
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Ja składałam kilka par mebli, wprawdzie z facetem ale więcej to ja zrobiłam :P On tylko nosił ciezkie rzeczy.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 11:24   #10
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Nie widzę problemu. Zaopatrz się tylko w dobrą wkrętarkę
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 11:43   #11
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
strasznie lubię skręcać meble to trochę jak takie duże układanki z kinder niespodzianki myślę, że bez problemu dasz radę teraz tak się wszystko robi, że nawet dzieciaki same sobie mogą skręcić swoje meble
Tylko pamiętaj, żeby jednak przykręcając czy wbijając kołki użyć siły (tzn. jeśli instrukcja mówi do oporu, to do oporu), bo potem będziesz miała brzydkie szczeliny, a nie zawsze potem się już to da dobić
Bardzo dobre porównanie! Autorko jeśli za dzieciaka lubiłaś puzzle i klocki to z meblami też dasz sobie radę. Meble to takie większe układanki
Z tym dobijaniem trochę uważaj. Najlepiej dobijaj np. przez deskę do krojenia - żeby czasem nie uszkodzić mebli, zrobić wgniecenia itp.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 11:51   #12
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Ja do dobijania (jeśli już musiałam bezpośrednio po meblach) użyłam takiej gumowato-szmacianej podkładki pod garnek, bo gumowego młotka nie miałam
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:18   #13
kinganowak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 101
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Moja pierwsza myśl o składaniu mebli była "czy ja dam radę"ale widzę, że to nie będzie takie trudne jak mi się wydawało Fakt z kolcków jako dzieciak lubiłam budować więc powinno pójść dobrze No właśnie nie mam gumowego młotka ale coś wymyślę. Popytam może ktos będzie miał pozyczyć. W prawdzie jestem humistką a nie inżynierem ale w dzieciństwie lutowałam kabelki w pilocie od telewizora i działał potem więc składanie mebli nie bedzie jakąś filozofią chodź pierwsza myś była przerażająca. Ale teraz po waszych odpowiedziach to chyba bedzie proste

Edytowane przez kinganowak
Czas edycji: 2013-06-15 o 12:20
kinganowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:43   #14
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Na studiach skręcałysmy "całe mieszkanie", nie miałyśmy młotków, więc to co trzeba było przybić - przybijałyśmy obcasami butów, szpilkami itp.

więc da się, nawet bez sprzętu
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-06-15 o 12:44
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:47   #15
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Meble dobrze sie Skręca W-dwie osoby. Niezależnie od ich płci.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:50   #16
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Cytat:
Napisane przez kinganowak Pokaż wiadomość
Witam
Chcę kupić meble z allegro a konkretnie meblościankę. Oczywiście są one w paczkach do samodzielnego montażu. Jestem kobietą lat 29 i będę musiała je samodzielnie skręcić. Kobietki, które skrecały meble samodzielnie mam do Was pytanko czy dałyście radę???Jak to wygląda dam radę? Czy będzie mi potrzebna pomoc faceta? Piszcie o Waszych doświadczeniach. Każda rada cenna
a czemu nie?

ja wszystkie meble skręcałam sama i to od nastolatki
poza szafą i kuchnią (zabudowa), bo tu już była potrzebna większa fachowość, siła (szafa gigant, po skęceniu, nawet częściowym bym nie podniosła nawet szkieletu)) i przede wszystkim odpowiednie narzędzia
jak mi przywieźli kuchnię i inne meble, to panowie skęcali kuchnię i nawet mi takż elektryczną wkrętarkę pożyczyli, szło szybciej faktycznie

ale tak czy owak, żadna filozofia

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
strasznie lubię skręcać meble ...
ja też więc w sumie i praktyczne to i przyjemne
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:37   #17
5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 165
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Ja to wprost uwielbiam robić!
Większość rzeczy w domu skręcałam ja ,mąż też potrafi to zrobić ,ale nie lubi szczególnie tego zajęcia ,a ja odwrotnie.Oczywiście kiedy chodzi o ciężkie rzeczy jak meblościanka będziesz potrzebowała pomocy.


Zamówiłam szafkę pod TV, w przyszłym tygodniu ma przyjść YUPI!! Nie mogę się doczekać jak będę ją skręcać
5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 16:29   #18
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Bez wkrętarki będzie ciężko, jeśli jej nie masz to sądze że szkoda czasu i lepiej poprosić kogoś o skręcenie albo zapłacić dodatkowo za tą usługę.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 17:33   #19
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

złożyć na podłodze, na płask, wcale nie będzie trudno
natomiast przyda ci się ktoś do pomocy, by ten majdan postawić w pionie!

potrzeba ci będzie poziomicy - zwłaszcza przy przybijaniu tylnej ścianki (będziesz to pewnie robić, jak szafa będzie w pionie stała) bo tak, jak ją przybijesz - taką potem będziesz miała szafę. Jak krzywo, to i szafa będzie krzywa.
wkrętarka, czy wiertarka nie jest wymagana - ona przyśpiesza wkręcanie, ale śrubokrętem zrobisz to samo (zakładam, że w meblu będą już dziurki porobione)

acha, przy wbijaniu kołków też trzeba uważać - jak za mocno będziesz uderzać, to się przebijesz na wylot i będziesz dziurę brzydką na zewnątrz miała

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

jak masz jakiegoś chłopaka na oku, to poproś go o pomoc (faceci lubią w takich rzeczach pomagać), moja mama tak z moim ojcem się lepiej poznała

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-06-15 o 17:34
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 12:10   #20
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Cytat:
Napisane przez kinganowak Pokaż wiadomość
Witam
Chcę kupić meble z allegro a konkretnie meblościankę. Oczywiście są one w paczkach do samodzielnego montażu. Jestem kobietą lat 29 i będę musiała je samodzielnie skręcić. Kobietki, które skrecały meble samodzielnie mam do Was pytanko czy dałyście radę???Jak to wygląda dam radę? Czy będzie mi potrzebna pomoc faceta? Piszcie o Waszych doświadczeniach. Każda rada cenna
Ja kupiłam cały zestaw mebli z BRW. Do każdego elementu była czytelna instrukcja (spytaj się czy takową dołączą do meblościanki - na ogół jest to w standardzie), nie miałam żadnego problemu ze skręceniem szafy, regału czy komody. Jedynie co, to brat musiał mi przyjść i pomóc podnieść szafę i regał, a by ustawić to do pionu, bo skręcałam w poziomie na podłodze
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 16:35   #21
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Skręcanie mebli. Kobieta. Samodzielnie???

Z BRW mają fajną ofertę, że jak zapłacisz 10% produktu, to Ci przywiozą, wniosą i złożą. Dwa razy z tego korzystaliśmy, bo dopłacaliśmy 10zł więcej niż za sam dowóz a nie musieliśmy na 4 piętro sami dużej szafy i kanapy wnosić
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.