WAT vs AON - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-09, 01:49   #1
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565

WAT vs AON


Hej Wam!

Wiem, że to dziwne, ale zawsze chciałam być w wojsku, studiować też zawsze chciałam. Mimo pewnych zawirowań w LO lubię się uczyć, nie mam większych problemów z przyswajaniem wiedzy, szczególnie jeśli się wciągnę w temat.
Niestety przez chwilowe problemy ze zdrowiem nie mogłam podejść do rekrutacji na studia wojskowe na WAT, dostałam się jednak na studia cywilne (inżynieria bezpieczeństwa + bezpieczeństwo narodowe). Wzięłam także udział w rekrutacji na AONie (lotnictwo + inżynieria systemów bezpieczeństwa + bezp. narodowe)- co prawda nie ma jeszcze ogłoszonych list, ale podejrzewam, że dostanę się z pewnością na chociażby jeden z kierunków.

Mam jednak problem z wyborem uczelni.
- W opinii publicznej WAT jest uznawany za całkiem dobrą uczelnię, AON za raczej przeciętną, ale wybrane przeze mnie kierunki nie są ściśle techniczne więc zastanawiam się na ile ma to w tej sytuacji znaczenie.
- Na korzyść WATu działa także odległość od miejsca, w którym obecnie mieszkam. Dojadę tam w nie więcej niż 30min. Wiem, że to słaby argument, ale 2h podróży w jedną stronę i przejazd przez całe miasto żeby dotrzeć na AON jednak trochę zniechęca, szczególnie jeśli musiałabym być na miejscu o np. 8:00.
- Programy międzynarodowe, koła naukowe jak i możliwość odbycia szkolenia wojskowego już podczas trwania studiów przemawiają nastomiast za AONem (acz zastanawiam się jak to wszystko w praktyce wygląda, w teorii brzmi super)
-Niestety nikt spośród moich znajomych nie studiuje na ww uczelniach, także nie jestem wstanie zasugerować się "życiem studenckim" i ludźmi jacy na nich studiują.

Wiem, że nikt za mnie nie zdecyduje, ale może któreś z Was studiują na jednej z ww uczelni bądź mają znajomych, od których "co nieco" zasłyszały i zechciałyby mi pomóc? ;>
Ogólnie mam problemy z podejmowaniem decyzji przeróżnych, a ta nie jest łatwa dlatego będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi!

(Wiem, wiem, kierunki pewnie dla większości bez przyszłości, ale chciałam iść na któryś z nich od początku LO. Przetrawiłam to nawet będąc w międzyczasie w szkole policealnej i uważam, że jednak większość kierunków nie-ścisłych przynosi podobne perspektywy, więc chcę chociaż studiować coś co mnie interesuje.)
__________________

rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 08:03   #2
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: WAT vs AON

WAT jest całkiem przeciętny (ani na +, ani na -), ale AON to śmiech na sali: poziom przeciętny, ale za to uczelnia wyjątkowo nieprzyjazna studentom + wszelkie jazdy wykładowców jakie można sobie wyobrazić.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 09:37   #3
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: WAT vs AON

Znam wiele osób z WATu i jesli mialabym porównać to zdecydowanie wybierz WAT. Z tego co zauwazylam na AONie poziom jest bardzo niski
Jeśli chodzi o kryterium dojazdu cię rozumiem, bo zmiana mieszkania to wcale nie jest prosta sprawa a 2 godziny w jedną stronę to dużo.

Z niektórymi studentami WAT mieszkam, z innymi spędzam wolny czas i widzę, że muszą się przykładać do nauki, bo inaczej kiszka blada
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 09:47   #4
mShelley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: północna Polska
Wiadomości: 32
GG do mShelley
Dot.: WAT vs AON

jeśli miałabym mozliwość, brałabym Wojskowa Akademie Techniczną bez zastanowienia
mShelley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 21:50   #5
ajemto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: WAT vs AON

Można wiedzieć ile miałaś punktów na bezpieczeństwo narodowe na WAT? Bo ja się niestety nie dostałem i zastanawiam się jaki był próg punktowy.
ajemto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 12:13   #6
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: WAT vs AON

Dziękuję Wam za odpowiedzi!

Jeśli chodzi o samą uczelnię to też raczej skłaniałam się ku pójściu na WAT, ale zobaczymy czy dostanę się na lotnictwo na AON. Mam tu właśnie problem z konfiguracją fajniejsza uczelnia + gorszy kierunek lub gorsza uczelnia + fajniejszy kierunek. Lotnictwo wydaje się być jednak nieco bardziej perspektywiczne niż bezpieczeństwo narodowe. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu na dostarczenie dokumentów i decyzję, będę pewnie ją zmieniać jeszcze tysiąc razy, uh.

@Ajemto- myślę, że progi są podobne jak w poprzednich latach. Jak sprawdzałam to na bezpieczeństwo narodowe zawsze wahał się w okolicach 59-62 punktów.
__________________

rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:36   #7
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: WAT vs AON

Podepnę się pod temat jeśli mogę Bo mam podobny dylemat, tylko chodzi o magisterkę. Dostałam się na bezpieczeństwo wewnętrzne na AON. Waham się jednak nad złożeniem dokumentów jeszcze na WAT, na bezpieczeństwo narodowe, ponieważ rekrutacja jeszcze trwa.
Dylemat mam taki, że czytając programy studiów, bardziej przemawia do mnie bezpieczeństwo wewnętrzne - tylko, że na AONie nie ma interesującej mnie specjalizacji, poza tym słyszę same kiepskie opinie o tej uczelni, znajomi odradzają. Natomiast na bezpieczeństwie narodowym na WAT jest specjalizacja na której mi zależy, natomiast sam kierunek studiów już nie do końca. Za to opinie o WAT słyszałam raczej pochlebne.

Czy któraś z was studiuje na którejś z tych uczelni i może mi obiektywnie doradzić?
(dodam, że studiowałam na uczelni medycznej kierunek raczej niezbyt związany z powyższymi, niestety nie mam z 'mojego' magisterki i mam ograniczony wybór)
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.

Edytowane przez kleo14
Czas edycji: 2013-09-01 o 16:39
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 19:45   #8
Olcia8888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: WAT vs AON

Znam kilka osób studiujących w AON i niestety raczej nie polecają tej uczelni, poziom beznadziejny, wykładowcy albo nudni albo dziwni... delikatnie mówiąc...
Olcia8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.