Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 22:52   #1
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx

Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?


Witam Od jakiegoś czasu udzielam korepetycji z angielskiego, do tej pory były to głównie lekcje do matury, egzaminu gimnazjalnego, uczyłam też kilka starszych osób przygotowując je do wyjazdu za granicę.

Teraz mam pewien kłopot, bo zadzwonił do mnie ojciec dwójki dzieci w wieku 9 i 10 lat. Pierwszy raz będę miała styczność z tak młodymi uczniami, nawet nie orientuję się dokładnie co to za poziom, jaki zakres materiału (przypuszczam że raczej początkujący). Umówiłam się na jutro na pierwsze korepetycje i mam nadzieję, że ktoś mi poradzi - jak CIEKAWIE poprowadzić godzinną lekcję, żeby nie zanudzić tych dzieci na śmierć?
Poprosiłam pana żeby na jutro przygotował mi podręczniki ze szkoły dzieciaków, ale mimo wszystko muszę sama też coś przygotować na wszelki wypadek.

Byłabym bardzo wdzięczna gdyby wypowiedziała się jakaś wizażanka nauczycielka albo wizażanka korepetytorka i udzieliła mi jakichś rad, wskazówek...

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=827317 - wymianka ciuchowa
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:00   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

10 latki to są naprawdę duże dzieci u których angielski naprawdę może być już na zaskakującym dla ciebie poziomie (moze, ale nie musi ) sama musisz wyczuć dziecko i zobaczyć na co ma ochotę, przygotuj sobie zabawy słowne, gry ruchowe albo muzykę z tańcami...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:29   #3
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
10 latki to są naprawdę duże dzieci u których angielski naprawdę może być już na zaskakującym dla ciebie poziomie (moze, ale nie musi ) sama musisz wyczuć dziecko i zobaczyć na co ma ochotę, przygotuj sobie zabawy słowne, gry ruchowe albo muzykę z tańcami...
Właśnie nie mam nic takiego niestety w domu Mam same książki-podręczniki i ćwiczenia...
Mam nadzieję że może uda mi się jutro oprzeć lekcje na tych podręcznikach dzieci ze szkoły.

Ale jakieś pomysły ma ktoś może jeszcze?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=827317 - wymianka ciuchowa
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:33   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

no to pościągaj?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 09:14   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Dzieciaki w wakacje będa miały korki z anglika? ale obłęd to korepetycje bo dzieciaki sobie nie radzą czy lekcje dodatkowe?

Sprawdż zakres materiału ale to początki, podręczniki i albo jedziesz wg podrecznikow szkolnych albo obok- ja zdecydowanie wole gdy dodatkowe lekcje są obok zakresu szkolnego.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 09:28   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

ja nie jestem nauczycielka, ale moja siostra uczy dzieci angielskiego.

Z tego co widze, to ona mnostwo zabaw wymysla, jakies rysunki robi, specjalne naklejki, wycinki, piosenki (gra tez na gitarze, wiec tez gitare wciaga w to) itp.

Dzieci uwielbiaja te zabawy. Tylko, ze to wlasnie sa odpowiednie do wieku. Bo ma osobne zabawy dla 6latka i osobne dla 10latka. Zauwazyla, ze wtedy dzieci poprzez zabawe latwiej przyswajaja nauke. Moze dzieki temu siostra ma mnostwo uczniow wlasnie. I chyba to zdaje egzamin, bo dzieci, ktore juz dluzszy czas chodza do siostry, rozmawiaja juz z siostra czesciej po angielsku niz po polsku. Oczywiscie sa to proste zdania, polecenia, ale wazne, ze dziecko rozumie i odpowie.
Ona mnostwo czasu poswieca na przygotowanie sie do lekcji, ale to trzeba chyba lubic

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-19 o 09:31
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:45   #7
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Ja na studiach dawalam korki dzieciom w takim wieku, pracowalam tez w szkole jezykowej z taka grupa wiekowa. Po pierwsze musisz sie zorientowac czego rodzice oczekuja od Twoich zajec. Czy ma byc to pomoc i rozszerzenie materialu, ktory przerabia sie w szkole (wtedy bierzesz podrecznik i szukasz dodatkowych cwiczen, zabaw, itp powiazanych z materialem podrecznikowym) czy tez zajecia zupelnie odrebne, bo dzieci np. sa na wyzszym poziomie niz program szkolny. Wtedy musialabys ulozyc jakis wlasny program, najlepiej na podstawie podrecznika lub kilku, teraz na prawde duzo tego jest na rynku. Ja akurat studiowalam w kolegium nauczycielksim, wiec mialam dostep do przeroznych materialow. Jest tez internet oczywiscie.

Zadzwon raz jeszcze i spytaj, jaki podrecznik dzieci skonczyly, znajdz go i przejrzyj i na jego podstawie poszukaj jakis gier, cwiczen (odpowiednich do wieku), aby zorientowac sie, co dzieci potrafia, gdzie maja braki, itp.
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 12:38   #8
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Trochę nie rozumiem, po co podjęłaś się prowadzenia korepetycji z dziećmi, jeśli nie masz pojęcia nie tylko o tym, jak takie lekcje powinny wyglądać, ale także o tym, gdzie takich pomocy szukać. Jest masa książek, masa stron w internecie i jednak dobry nauczyciel (nie mówię o zawodzie jako takim, ale w sensie: korepetytor) powinien umieć do takich źródeł dotrzeć. Ty natomiast oczekujesz, że Wizażanki podsuną Ci gotowe pomysły: "zrób zabawę memory" itp. Może włóż w to trochę wysiłku? A jeśli to ponad Twoje siły, to zrezygnuj.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:33   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Zgadzam się dziewczyna mnie wbiła w fotel, bo ona takich materiałów nie ma. Mam jej dać? ludzie poświęcają godziny na organizowaniu takich, np na tworzeniu własnych wersji gier (schematy dostępne sa w internecie na przykład) no masakra, ona nie ma i co teraz
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:36   #10
olla74
Zakorzenienie
 
Avatar olla74
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: puszcza świętokrzyska
Wiadomości: 4 160
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Ach, ja jak lubie serdecznych ludzi.........

Na 1-szej lekcji przeprowadziłabym z dzieciakami rozmowę typu "jak masz na imię", ile masz lat, co jest twoim ulubionym zajęciem, jakie zwierze lubisz i czy lubisz kolor rózowy itp, itd.po angielski oczywiście To da Ci pojęcie ile dzieciaki umieją, jak bogate maja słownictwo , ile rozumieją.
Potem zobaczysz sama co wolą, czy zabawę, czy wypełnianie testów, słuchanie i tłumaczenie tekstów ulubionych kapel czy rozmowę.
Jeśli masz dobre podejście do dzieci to łatwo pójdzie. Jesli nie to znaczy,że Ty będziesz od uczenia dorosłych i młodzieży, a na młodszych ktoś inny zarobi.
Spróbuj i powodzenia.
__________________
Jak to Skorpionica wybaczam, ale nie zapominam.

www.pustamiska.pl

Jesli myślisz,że zmienisz faceta, to lepiej zmień faceta.

kosmetyki, buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post63462611

oraz książeczki NOWE

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76540401
olla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:50   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Cytat:
Napisane przez olla74
Potem zobaczysz sama co wolą,
Niemożliwe Sherlocku, wcale jej tego nie napisałam w pierwszym moim poście

Tak, sami nieserdeczni ludzie a autorka wątku jest bardzo zaradna i zależy jej na temacie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 13:59   #12
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Uczę dzieciaki w wieku 8-11 lat, więc pewne doświadczenie mam i mogę się nim podzielić.
Na pierwszej lekcji sprawdź ich wiedzę - ułóż kilka podstawowych pytań, przepytaj z dni tygodnia, miesięcy, możesz to zrobić w formie gry.
Do nauki słówek polecam gry memo, dostaniesz w księgarniach językowych. Dużo worksheetów znajdziesz w internecie, do wydrukowania od ręki.
Pracuję na podręcznikach New English Zone i swoich kserówkach, z młodszymi dziećmi wprowadzam sporo zabaw ruchowych (chodzenie po pokoju i szukanie przedmiotu zgodnie z usłyszanymi wskazówkami, dotykanie przemiotu, o którym mówię, itd.) Dzieciaków nie warto sadzać na tyłku z książką, to mało efektywna metoda, lepiej uczyć przez zabawę - ale to wymaga nieco przygotowania.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 17:14   #13
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Cytat:
Napisane przez olla74 Pokaż wiadomość
Ach, ja jak lubie serdecznych ludzi.........
Gdyby autorka chciała podjąć się nauczania dzieci języka w ramach wolontariatu albo chciała pomóc siostrze, to byłoby zupełnie co innego. Ale dziewczyna ma za to ZAROBIĆ (a za korepetycje bierze się niemało), to ma być jej praca, więc jak dla mnie nie powinna się jej podjąć, jeśli nie ma o tym pojęcia. To tak samo jak: "Dziewczyny, chciałabym zrobić prezent mamie na urodziny i uszyć dla niej sukienkę, ale nie wiem, jak to wykonać, proszę o pomysły" to zupełnie co innego niż: "Jedna dziewczyna w internecie zaoferowała, że zapłaci mi za uszycie sukienki na studniówkę, ale kompletnie nie wiem jak to robić, zawsze szyłam tylko spodnie. Napiszcie krok po kroku co i jak".
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 17:53   #14
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Dziewczyny ! Już jestem po pierwszej lekcji z dzieciakami i niepotrzebnie się denerwowałam Dzieci są przefajne Chłopiec idzie do 5 klasy a dziewczynka do 3ciej, zaczęłam z nimi przerabiać jeszcze raz podręcznik Magic English do klasy 2giej. Fajnie się składa, bo mają 2 sztuki w domu. Szłam od początku ksiązeczki z nimi i przepytywałam. Słówka w miarę pamiętają, ale jeśli próbowałam im coś wprowadzić nowego, to ciężko im zapamiętać to, np. kiedy jest 'are' zamiast 'is', albo chociażby "My favourite toy is a doll" to mimo powtarzania trochę mieszały szyki wyrazów w zdaniu. Ale będę z nimi co lekcję powtarzać coś na tej samej zasadzie i jestem dobrej myśli, że w końcu zapamiętają. Ogólnie jestem bardzo miło zaskoczona, bo dzieciaki są GRZECZNIUTKIE i zainteresowane lekcją, jak o coś pytam , to się czasem przekrzykują

I zauważyłam, że rzeczywiście, kiedy np. kazałam im przynieść zabawki i zrobiliśmy zabawę na zasadzie "What it is?", "It is a car.", "Is it a doll?" to się ożywiły

Właśnie mógłby mi do takich zabaw ktoś podesłać jakiegoś linka, z takimi przykładowymi zabawami? Albo jakiś podobny pomysł podrzucić?

Myślę też nad zrobieniem samodzielnie jakichś memorów z obrazkami, np. nazwami zawodów i z rysunkami, bo kupować takich rzeczy chyba mi się nie opłaca, jak myślicie? Taka zabawa to pewnie na max dwóch zajęciach wykorzystać można, później coś nowego trzeba przygotować, więc chyba bez sensu tracić na to pieniądze, jak myślicie ??? A może znalazłabym coś takiego w internecie do wydrukowania?

I może jeszcze jakby mi ktoś mógł polecić jakiś ZESZYT ĆWICZEŃ fajny, z ciekawymi zadaniami dla dzieci, bo Ten podręcznik "Magic English" co prawda ma ćwiczenia, ale większość jest już porobionych.
Poziom naprawdę podstawowy, dzieci jeszcze mało umieją, więc będę z nimi wszystko powtarzać od początku.

Dzięki za porady, i jakbyście mogły jeszcze się wypowiedzieć na temat tego co teraz napisalam, bylabym mega wdzięczna

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Gdyby autorka chciała podjąć się nauczania dzieci języka w ramach wolontariatu albo chciała pomóc siostrze, to byłoby zupełnie co innego. Ale dziewczyna ma za to ZAROBIĆ (a za korepetycje bierze się niemało), to ma być jej praca, więc jak dla mnie nie powinna się jej podjąć, jeśli nie ma o tym pojęcia. To tak samo jak: "Dziewczyny, chciałabym zrobić prezent mamie na urodziny i uszyć dla niej sukienkę, ale nie wiem, jak to wykonać, proszę o pomysły" to zupełnie co innego niż: "Jedna dziewczyna w internecie zaoferowała, że zapłaci mi za uszycie sukienki na studniówkę, ale kompletnie nie wiem jak to robić, zawsze szyłam tylko spodnie. Napiszcie krok po kroku co i jak".
Ale ja proszę tylko o porady... Co zrobić żeby dzieciom te zajęcia urozmaicić, zainteresować je, żeby uczynić je ciekawszymi. Ja dopiero zaczynam pracę z dziećmi i chciałam o jakieś wskazówki od bardziej doświadczonych nauczycielek, ale to nie jest tak, że kompletnie nie umiem nauczać i się na tym nie znam - gdyby ktoś mnie zapytał np. jak poprowadzić zajecia dla dorosłego który chce wyjechać za granicę albo zajęcia do matury, to wtedy ja bym mogła komuś podpowiedzieć jak się za to zabrać
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=827317 - wymianka ciuchowa
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 17:56   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Hmmm ja lubię podręczniki Welcome Kids (zwłaszcza dwójka) po kazdych trzech rozdziałach jest podsumowanie i w nagrodę gra planszowa ale to dla tej trzecioklasistki . Ja lubię anglomaniaków jeśli chodzi o strony internetowe z których można drukować... A wszelkich gier i zabaw szukaj w książkach współpracy z rodzicami, np to Bugs World były dołączone. A tutaj masz lekcje do skopiowania (np z tego wydawnictwa, rzuć okiem jakiego wydawnictwa jest ich podręcznik szkolny i poszukaj na stronie) http://www.macmillan.pl/index.php/ma...3-klasy-1-3-sp
czasami podane są ciekawe gry i tak dalej.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

wszystkich memo gier i planszówek szukaj na chomiku - ludzie robią ręcznie i wrzucają, ale możesz też zrobić sama.
Moja najprostsza wersja do pracy 1:1 to drukowanie obrazków w parach i gra pt "znajdź parę" (tak jak po polsku, odwracasz karty i szukasz pary) ale za kazdym razem gdy odwrócisz kartę musisz powiedzieć jak dana rzecz nazywa się po angielsku.
Wszelkie planszówki, pokazywanki, dla trzecioklasistki to prędzej piosenki i taniec... nie wiem co jeszcze tak generalnie, masa pomysłów jest w googlach ;-p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 18:01   #16
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Hmmm ja lubię podręczniki Welcome Kids (zwłaszcza dwójka) po kazdych trzech rozdziałach jest podsumowanie i w nagrodę gra planszowa ale to dla tej trzecioklasistki . Ja lubię anglomaniaków jeśli chodzi o strony internetowe z których można drukować... A wszelkich gier i zabaw szukaj w książkach współpracy z rodzicami, np to Bugs World były dołączone. A tutaj masz lekcje do skopiowania (np z tego wydawnictwa, rzuć okiem jakiego wydawnictwa jest ich podręcznik szkolny i poszukaj na stronie) http://www.macmillan.pl/index.php/ma...3-klasy-1-3-sp
czasami podane są ciekawe gry i tak dalej.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

wszystkich memo gier i planszówek szukaj na chomiku - ludzie robią ręcznie i wrzucają, ale możesz też zrobić sama.
Moja najprostsza wersja do pracy 1:1 to drukowanie obrazków w parach i gra pt "znajdź parę" (tak jak po polsku, odwracasz karty i szukasz pary) ale za kazdym razem gdy odwrócisz kartę musisz powiedzieć jak dana rzecz nazywa się po angielsku.
Wszelkie planszówki, pokazywanki, dla trzecioklasistki to prędzej piosenki i taniec... nie wiem co jeszcze tak generalnie, masa pomysłów jest w googlach ;-p
Dzięki ! Na pewno skorzystam Zraz się zabieram za przeglądanie tych stron żeby znaleźć coś na następne zajęcia, a te już w poniedziałek

A ty też udzielasz korepetycji? Podejrzewam że tak, skoro masz taką szeroką wiedzę na ten temat
Ty inwestujesz w np. kupno jakichś gier, zabawek edukacyjnych do angielskiego, czy raczej sama coś szperasz w internecie, kserujesz, sama wymyślasz na każde zajęcia?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=827317 - wymianka ciuchowa
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 18:09   #17
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Szczerze to w gry dla dzieci raczej nie inwestuję - na dzieciach i tak nic już nie robi wrażenia, one mają ipady, konsole do gier, najlepsze są jakieś zabawy ruchowe a jeśli chodzi o gry typu karty memo, fiszki i inne to najczęściej robię sama albo znajduję na chomiku. Wszelkie gry mam albo w głowie albo gdzieś spisane na kolanie . Raczej specjalnie nie inwestowałam, poszukaj gier językowych.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 18:12   #18
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Szczerze to w gry dla dzieci raczej nie inwestuję - na dzieciach i tak nic już nie robi wrażenia, one mają ipady, konsole do gier, najlepsze są jakieś zabawy ruchowe a jeśli chodzi o gry typu karty memo, fiszki i inne to najczęściej robię sama albo znajduję na chomiku. Wszelkie gry mam albo w głowie albo gdzieś spisane na kolanie . Raczej specjalnie nie inwestowałam, poszukaj gier językowych.
Dzięki zatem za cenne rady Na pewno wykorzystam
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=827317 - wymianka ciuchowa
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 18:27   #19
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Cytat:
Napisane przez magdaxxx Pokaż wiadomość
Ale ja proszę tylko o porady... Co zrobić żeby dzieciom te zajęcia urozmaicić, zainteresować je, żeby uczynić je ciekawszymi.
To zależy od dzieciaków Ja uczyłam dziewczynkę, która była wzrokowcem, powtarzanie zdań nie działało w jej przypadku. Może Twoje dzieciaki mają tak samo i dlatego ciężko im zapamiętać to, co powtarzacie jedynie ustnie? Moja uczennica łapała w sekundę, jeśli dawałam jej podpisane obrazki lub dawałam grę - jedna partia kart z napisanymi słówkami, druga z obrazkami, które miała do nich dopasować lub zadanie "połącz strzałkami" i analogicznie: słówko z obrazkiem. Za każdym razem miała powtarzać na głos - dzięki temu jednocześnie zapamiętywała pisownię, i utrwalałyśmy wymowę. Samo powtarzanie nie działało kompletnie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 19:17   #20
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To zależy od dzieciaków Ja uczyłam dziewczynkę, która była wzrokowcem, powtarzanie zdań nie działało w jej przypadku. Może Twoje dzieciaki mają tak samo i dlatego ciężko im zapamiętać to, co powtarzacie jedynie ustnie? Moja uczennica łapała w sekundę, jeśli dawałam jej podpisane obrazki lub dawałam grę - jedna partia kart z napisanymi słówkami, druga z obrazkami, które miała do nich dopasować lub zadanie "połącz strzałkami" i analogicznie: słówko z obrazkiem. Za każdym razem miała powtarzać na głos - dzięki temu jednocześnie zapamiętywała pisownię, i utrwalałyśmy wymowę. Samo powtarzanie nie działało kompletnie.
Właśnie nad takimi zabawami/grami myślałam, obrazki i połączyć w pary... Myślę że to by było dość ciekawe dla dzieci. A ty sama takie gry/ćwiczenia tworzysz czy kupujesz/szukasz w internecie?

PS. Przedtem pomyliłam nazwę podręcznika, oczywiście chodziło o "English Adventure 2", coś mi się pomieszało
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=827317 - wymianka ciuchowa
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 19:24   #21
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak poprowadzić korepetycje j.angielskiego z dziećmi - pomoże ktos?

Na ogół wymyślam je sama, bo dopasowuję je pod to, co aktualnie przerabiamy lub czym uczeń ma szczególne trudności. Warto sobie wszelkie takie prace zapisywać, bo potem może się to przydać ponownie Dawanie korepetycji dzieciom jest bardziej czasochłonne pod tym względem, bo jednak trzeba w domu posiedzieć, wydrukować, powycinać itp.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.