Ojciec, córka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 14:27   #1
SunSky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1

Ojciec, córka


Postanowiłem tu napisać bo uważam, że to idealne miejsce na tego typu pytania. Wychowuję sam córkę, która ma 7 lat, jej matka nas zostawiła i wyjechał za ocean. Mam pytanie odnośnie córki i jej intymności. Sprawa 1. Do jakiego wieku pomagać córce w kąpieli? Podobno w USA jest regulacja prawna, do jakiego wieku rodzice mogą kąpać swoje pociechy.
2. Zauważyłem także, że ona dotyka się tam, wiem, że to jest normalne, ale czy powinienem z nią o tym porozmawiać? Bardziej mi chodzi, czy w ogóle ojciec z córką powinien podejmować takie tematy. Zastanawiam się także czy nie pójść z nią to psychologa/seksuologa a by on przekazał jej informację dotyczącą seksualności zgodnie do jej wieku. Które rozwiązanie będzie lepsze? Nie znam się na psychice kobiet, więc napiszcie, czy wyobrażacie sobie w ogóle rozmowy z ojcem na takie tematy. Nie chcę aby ona już w wieku nastoletnim, czy jako dorosła dziewczyna czuła do mnie wstyd czy zażenowanie.
SunSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 14:38   #2
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Ojciec, córka

Wg mnie wrzuc troche na luz. 7 latke mozesz spokojnie zostawic w wannie, zeby sie umyła, pomoc przy myciu głowy jesli trzeba. Moje dzieci juz się wstydzą np, czasami zartujemy z takich tematów, czy rozmawiamy, no mowia mi co im pasuje, a co nie. Zapytaj zwyczajnie córkę, to nie jest jakis temat tabu.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 14:53   #3
suvetar
Raczkowanie
 
Avatar suvetar
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
Dot.: Ojciec, córka

Nie wiem, czy w Polsce istnieją jakieś regulacje dotyczące kąpania dzieci przez rodziców (szczerze wątpię). Piszesz że ma 7 lat, ja pamiętam że jako ośmiolatka byłam już całkiem ogarnięta w kwestiach pielęgnacyjnych. Moim zdaniem Twoja córka zbliża się już do wieku, w którym można zacząć się wycofywać. Żeby zachęcić ją do samodzielnego mycia mógłbyś na przykład kupić jakiś pięknie pachnący i pienisty żel do kąpieli albo dodatkowe akcesoria, których używanie sprawi jej frajdę.

Co do kwestii związanych z dorastaniem i współżyciem - wizyta o seksuologa to nie jest zły pomysł, chociaż może (nie musi) być to źródłem niepotrzebnego stresu dla dziewczynki. Jeśli nie widzisz innej opcji, to jak najbardziej, ale osobiście rozejrzałabym się za jakąś "figurą matczyną". Czy jest w Twoim bliskim otoczeniu jakaś znana córce, życzliwa kobieta/starsza dziewczyna? Jakaś ciocia, kuzynka, znajoma? Można by ją zwerbować, żeby w przyjazny i spokojny sposób porozmawiała z Twoim dzieckiem. Z doświadczenia wiem, że łatwiej omówić takie kwestie "między nami, dziewczynami".

Powodzenia!
suvetar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 14:53   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Ojciec, córka

Cytat:
Napisane przez SunSky Pokaż wiadomość
Postanowiłem tu napisać bo uważam, że to idealne miejsce na tego typu pytania. Wychowuję sam córkę, która ma 7 lat, jej matka nas zostawiła i wyjechał za ocean. Mam pytanie odnośnie córki i jej intymności. Sprawa 1. Do jakiego wieku pomagać córce w kąpieli? Podobno w USA jest regulacja prawna, do jakiego wieku rodzice mogą kąpać swoje pociechy.
2. Zauważyłem także, że ona dotyka się tam, wiem, że to jest normalne, ale czy powinienem z nią o tym porozmawiać? Bardziej mi chodzi, czy w ogóle ojciec z córką powinien podejmować takie tematy. Zastanawiam się także czy nie pójść z nią to psychologa/seksuologa a by on przekazał jej informację dotyczącą seksualności zgodnie do jej wieku. Które rozwiązanie będzie lepsze? Nie znam się na psychice kobiet, więc napiszcie, czy wyobrażacie sobie w ogóle rozmowy z ojcem na takie tematy. Nie chcę aby ona już w wieku nastoletnim, czy jako dorosła dziewczyna czuła do mnie wstyd czy zażenowanie.
Nie masz jakiejś koleżanki, która mogłaby porozmawiać z Twoją córką? To byłoby pewnie dla niej bardziej komfortowe. Dzieci w tym wieku zaczynają odkrywać swoją seksualność, ale możliwe, że ją po prostu swędzi, bo ma uczulenie na proszek do prania albo złapała jakieś paskudztwo na basenie. Co do mycia - zapytaj, czy potrzebuje pomocy.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 15:00   #5
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Ojciec, córka

Słuchaj, a może pomoc babci. W końcu to kobieta. W tej kwestii może pomogłaby.
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 15:05   #6
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Ojciec, córka

mnie tata uśwadamiał tylko byłam troszkę starsza bo również tylko on mnie wychowywał.
Oglądaliśmy razem różne programy i rozmawialiśmy na takie tematy jak okres , ciąża, zachowania chłopców względem do mnie, co jest złe a co jest dobre, o konsekwencjachy złych wyborów tj. pierwszy partner seksualny ( jak byłam starsza) o tym co chłopcy mówią żeby mnie zaciągnąć do łóżka ale jednocześnie nie zabraniał - zawsze mówił że każdy wiek ma swoje zasady, tata bardzo dużo ze mną rozmawiał.
Z nim kupowałam 1 stanik - mina Pani bezcenna
On biegał do sklepu po podpaski leki przeciwbólowe itp.

Da się wszystko , może Ty idź do seksuologa dziecięcego, jest dużo literatury jak rozmawiać z dzieckiem w zaelżności od wieku o jego seksualności i dowiedz się jak Twojej córce delikatnie i stosownie do wieku wytłumaczyć kwestie jej ciała. Bo to ważne żeby wiedziała że najbliższa jej osoba czyli Ty chcesz być obok w takich trudnych momentach gdy nie ma mamy obok. Wiem to na własnej skórze.

Tylko nie babcie!!!! to musiałaby być młoda kobieta która sama ma takie dzieci ok 7-8 letnie. Babcie niektóre mają naprawdę złe zapędy i może jej bzdur nagadać. Może ciocia, siostra Twoja, matka chrzestna ??

Edytowane przez mogg
Czas edycji: 2013-10-18 o 15:07
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 15:06   #7
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Ojciec, córka

W tym wieku sama już się kąpałam, aczkolwiek wołałam mamę, aby mi pomogła spłukać włosy
Bardzo fajnie, że martwisz się o córkę i zastanawiasz się, jak zrobić, by żyło jej się dobrze. Możesz z nią porozmawiać w żartach albo tak jak któraś z Wizażanek napisała - poprosił o pomoc kogoś innego, jakąś kobitkę, którą twoja córeczka lubi (ciocia, kuzynka itp.) Taka osoba może ją bardziej wprowadzać w świat kobiecy.
Co do psychiki kobiet - to chyba nikt jej nie okiełznał
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 15:17   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ojciec, córka

Cytat:
Napisane przez SunSky Pokaż wiadomość
Postanowiłem tu napisać bo uważam, że to idealne miejsce na tego typu pytania. Wychowuję sam córkę, która ma 7 lat, jej matka nas zostawiła i wyjechał za ocean. Mam pytanie odnośnie córki i jej intymności. Sprawa 1. Do jakiego wieku pomagać córce w kąpieli? Podobno w USA jest regulacja prawna, do jakiego wieku rodzice mogą kąpać swoje pociechy.
Z tego co wiem Polska aż tak bardzo nie ingeruje w relacje rodzinne więc dopóki córka chce tej pomocy i sama o nia prosi to pomagaj.
Spłukanie włosów czy umycie może byc jeszcze trudne dla 7 latki więc luz.
Cytat:
Napisane przez SunSky Pokaż wiadomość
2. Zauważyłem także, że ona dotyka się tam, wiem, że to jest normalne, ale czy powinienem z nią o tym porozmawiać? Bardziej mi chodzi, czy w ogóle ojciec z córką powinien podejmować takie tematy. Zastanawiam się także czy nie pójść z nią to psychologa/seksuologa a by on przekazał jej informację dotyczącą seksualności zgodnie do jej wieku. Które rozwiązanie będzie lepsze? Nie znam się na psychice kobiet, więc napiszcie, czy wyobrażacie sobie w ogóle rozmowy z ojcem na takie tematy. Nie chcę aby ona już w wieku nastoletnim, czy jako dorosła dziewczyna czuła do mnie wstyd czy zażenowanie.
Dotykanie się jest normalne ale warto porozmawiac o tym z dzieckiem aby wiedziało, że jest to sprawa intymna i nikt inny nie może jej dotykac w sposób który jej nie pasuje. Warto wprowadzić ją w temat molestowania i jej ciała.

Polecam zopatrzyc się w jakąś lekture na temat dojrzewania dziewcząt i podsunąc córce, moja córka uwielbiała książkę :"Dojrzewanie O czym dziewczynki musza wiedziec" fajna forma, obrazki, tekst- potrafiła ja ogladać godzinami.

Moze masz jaką skobiete wokol siebie z która dziecko ma dobry kontakt, można poprosic o jakąs rozmowe.
Najlepiej nie w formie wykladu ale na luzie podczas wspolnego spaceru czy rysowania, czytania.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 16:36   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ojciec, córka

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Nie masz jakiejś koleżanki, która mogłaby porozmawiać z Twoją córką? To byłoby pewnie dla niej bardziej komfortowe.
Ja z kolei sądzę, że rozmowa na takie tematy z obcą, a przynajmniej nie bliską emocjonalnie osobą, mogłaby być bardzo niekomfortowa.

Cytat:
Dzieci w tym wieku zaczynają odkrywać swoją seksualność, ale możliwe, że ją po prostu swędzi, bo ma uczulenie na proszek do prania albo złapała jakieś paskudztwo na basenie. Co do mycia - zapytaj, czy potrzebuje pomocy.
A z tym się zgadzam
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 17:20   #10
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Ojciec, córka

ja się w wieku 7 lat kąpałam sama, jedynie włosy myła mi mama


jeśli chodzi o rozmowę, to zależy jaki macie kontakt. jeśli bardziej bliski, to sam z nią porozmawiaj, jeśli czujesz, że wolałaby porozmawiać z jakąś kobietą, to najlepiej ktoś jej bliski. ale babcie odradzam, lepiej ktoś młodszy, z aktualniejszym podejściem do intymności.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 17:29   #11
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Ojciec, córka

Cytat:
Napisane przez SunSky Pokaż wiadomość
Sprawa 1. Do jakiego wieku pomagać córce w kąpieli? Podobno w USA jest regulacja prawna, do jakiego wieku rodzice mogą kąpać swoje pociechy.
Pierwsze oznaki wstydu są sygnałem że nie powinieneś pomagać .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 18:04   #12
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Ojciec, córka

Ktoś napisał o podsunięciu córce jakiejś książki o dojrzewaniu. Polecam, sama byłam uświadamiana w taki właśnie sposób i bardzo dobrze to wspominam. Co do pomagania przy kąpieli to możesz próbować ją zachęcać do samodzielności, ale jak potrzebuje z czymś pomocy (np. spłukanie włosów) to pomagaj =D
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 21:06   #13
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Ojciec, córka

Ja w wieku 8 lat już mylam się sama, ale mama była obecna może nie cały czas, ale łazienka nie była zamykana. Potem już nie pamiętam kiedy calkiem sama zaczełam. Ten wiek 8 lat mi utkwił w pamięci, bo wcześniej kąpałam się w jednej wannie z młodszym bratem ale po I komunii sie to zmieniło i już sama zaczełam powoli sie kąpać.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 21:17   #14
pati949414
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 664
Dot.: Ojciec, córka

Wtrącanie w to babci nie wiem czy byłoby dobrym pomysłem - to jest tez kobieta, jednak starsza i domyślam się że mała nie będzie zadowolona jak "będzie jej to tłumaczyć babcia która jest nietrendy". Miałam też kiełbie we łbie więc się orientuje w tym..

Masz jakąś dobrą znajomą która podjęła by się takiej rozmowy? Będzie młodsza od Twojej mamy a mała nawiąże z nia lepszy kontakt, bo jest mniejsza różnica wieku już. Oczywiście nie polecam wyrąbywać od razu z rozmową do czego co służy, najpierw najlepiej jakieś wyjście ich obu na deser albo coś i przy następnym spotkaniu przejście na ten temat
__________________
04.07.2013 - jestem kierowcą!

"To chyba żart. Do nieba ktoś Cię wezwał. Fatalny błąd w niebiańskich kartotekach" 17.10.2013


_________________________ __________

Odchudzam się z Wizażem!

luty 2013:
83,7 kg--> 83,2kg--> 82,0kg

CEL: 75 kg!!
pati949414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 21:41   #15
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ojciec, córka

SunSky, myślę, że najlepiej będzie jak sam na początek przeczytasz jakieś książki na temat dojrzewania płciowego dziewczyn. Jak masz możliwość, to skontaktuj się też z seksuologiem, on powinien Ci podpowiedzieć, jak porozmawiać z córką na temat jej dojrzewania.
Moim zdaniem nie byłoby niczego złego w tym, że Ty przeprowadziłbyś z córką rozmowę na ten temat. W końcu jesteś jej rodzicem, i to na dodatek jedynym, który się teraz córką zajmuje, a takie rozmowy powinien przeprowadzać właśnie ktoś, kto jest blisko związany z dzieckiem. Na pewno nie należy namawiać do takich rozmów osób, które nie są bardzo z córką związane. Sprawa dotyczy kwestii intymnych Twojej córki, więc dopuszczanie do nich osób niezaufanych byłoby moim zdaniem mocno nie fair w stosunku do córki.
Dziecka należy uczyć, że ma prawo do intymności i jednocześnie należy samemu to prawo respektować.

Cytat:
Napisane przez pati949414 Pokaż wiadomość
Masz jakąś dobrą znajomą która podjęła by się takiej rozmowy? Będzie młodsza od Twojej mamy a mała nawiąże z nia lepszy kontakt, bo jest mniejsza różnica wieku już. Oczywiście nie polecam wyrąbywać od razu z rozmową do czego co służy, najpierw najlepiej jakieś wyjście ich obu na deser albo coś i przy następnym spotkaniu przejście na ten temat
Naprawdę uważasz, że po jednym spotkaniu koleżanka ojca miałaby z dzieckiem lepszy kontakt niż babcia?
I do tego, na tyle dobry kontakt, by móc z dzieckiem rozmawiać na sprawy, bądź co bądź, intymne?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 08:14   #16
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Ojciec, córka

Nie polecam Ci zeby babcia przeprowadzala ta rozmowe. Gdyby moja babcia mogla to najchetniej ubralaby mnie w burke, zero malowania, zero golenia nog, chodzenie bez biustonosza, zero sexu nic...

Jesli masz dobra relacje z nia to rozmawiaj Ty z nia. Poczytaj w internecie, moze jakas ksiazke z dorastaniem i dojrzewaniem dziewczyn.
Poradzisz sobie
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 08:58   #17
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ojciec, córka

Moja 3,5 latka sama się myje, myjemy jej tylko włosy
No i zęby poprawiam

polecam tę serię, powinna w bibliotekach być:

http://allegro.pl/encyklopedia-wycho...633866240.html

nowa raczej eni do kupienia
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 09:26   #18
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Ojciec, córka

Przy obecnej nagonce oraz tropieniu pedofilów i innych dewiantów, to jak sam się myję, to gaszę światło, żeby głupich myśli nie jest.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 11:14   #19
pati949414
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 664
Dot.: Ojciec, córka

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Naprawdę uważasz, że po jednym spotkaniu koleżanka ojca miałaby z dzieckiem lepszy kontakt niż babcia?
I do tego, na tyle dobry kontakt, by móc z dzieckiem rozmawiać na sprawy, bądź co bądź, intymne?
Wiem sama po sobie że wolałabym porozmawiać z koleżanką moją domniemanego ojca (w innej sytuacji, bo ogólnie u mnie mama była od tego) niż sam ojciec lub babcia. Babcia wiadomo nie idzie z duchem czasu, a młodsza kobieta bardziej zrozumie taką małą dorastającą kobietkę niż 60-letnie - wiem jak moja babcia potrafi przeprowadzać takie rozmowy, bo moja małoletnie kuzynka pewnego dnia przyszła zdołowana do mojego mieszkania, bo "babcia jej tłumaczyła od czego jest siurka, mimo że ona już to wie". Do dzisiejszego dnia nie może spojrzeć jej w oczy

A nie wierzę że mała nie zna jakiekolwiek koleżanki autora ktory z jakąś znajomą ma lepsze kontakty i którą mała widziała więcej niż raz - można poprosić, a nóż się zgodzi
__________________
04.07.2013 - jestem kierowcą!

"To chyba żart. Do nieba ktoś Cię wezwał. Fatalny błąd w niebiańskich kartotekach" 17.10.2013


_________________________ __________

Odchudzam się z Wizażem!

luty 2013:
83,7 kg--> 83,2kg--> 82,0kg

CEL: 75 kg!!
pati949414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 11:43   #20
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Ojciec, córka

Nie masz siostry / życzliwej kuzynki / matki chrzestnej / jakiejś kobiety w otoczeniu, z rodziny (może nie babcia)? Moim zdaniem takich rzeczy młoda dziewczyna powinna się dowiedzieć od innych kobiet, chociaż Ty sam nie powinieneś się zachowywać jakby to był temat tabu między Tobą a córką.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 13:07   #21
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ojciec, córka

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
mnie tata uśwadamiał tylko byłam troszkę starsza bo również tylko on mnie wychowywał.
Oglądaliśmy razem różne programy i rozmawialiśmy na takie tematy jak okres , ciąża, zachowania chłopców względem do mnie, co jest złe a co jest dobre, o konsekwencjachy złych wyborów tj. pierwszy partner seksualny ( jak byłam starsza) o tym co chłopcy mówią żeby mnie zaciągnąć do łóżka ale jednocześnie nie zabraniał - zawsze mówił że każdy wiek ma swoje zasady, tata bardzo dużo ze mną rozmawiał.
Z nim kupowałam 1 stanik - mina Pani bezcenna
On biegał do sklepu po podpaski leki przeciwbólowe itp.

Da się wszystko , może Ty idź do seksuologa dziecięcego, jest dużo literatury jak rozmawiać z dzieckiem w zaelżności od wieku o jego seksualności i dowiedz się jak Twojej córce delikatnie i stosownie do wieku wytłumaczyć kwestie jej ciała. Bo to ważne żeby wiedziała że najbliższa jej osoba czyli Ty chcesz być obok w takich trudnych momentach gdy nie ma mamy obok. Wiem to na własnej skórze.

Tylko nie babcie!!!! to musiałaby być młoda kobieta która sama ma takie dzieci ok 7-8 letnie. Babcie niektóre mają naprawdę złe zapędy i może jej bzdur nagadać. Może ciocia, siostra Twoja, matka chrzestna ??
Zazdroszcze takiego taty


Autorze, juz samo to, ze tu napisales oraz to, co napisales - a wynika z tego, ze chcesz dla swojej corki jak najlepiej, ze Cie interesuje, ze jestes zaangarzowany w rodzicielswo - pozwala mi myslec, za fajny ojciec z Ciebie Moze sporobuj tak, jak tata mogg
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 14:15   #22
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Ojciec, córka

Mnie od 4 roku życia rodzice myli tylko włosy.

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 22:18   #23
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ojciec, córka

Cytat:
Napisane przez pati949414 Pokaż wiadomość
Wiem sama po sobie że wolałabym porozmawiać z koleżanką moją domniemanego ojca (w innej sytuacji, bo ogólnie u mnie mama była od tego) niż sam ojciec lub babcia.
Z kolei wiele innych osób mogłoby się wściec, gdyby jakaś koleżanka taty nagle zaczęła rozmawiać na tak intymne tematy. Zwłaszcza, że nie mówimy tutaj o jakiejś bliskiej dziecku koleżance, ale o dorosłej pani, która najpierw miałaby pogadać z dzieckiem na neutralne tematy, a potem nagle wypalić z rozmową na tematy intymne. Moim zdaniem to bardzo ryzykowne.
Jeśli już chce się zostawić ten temat osobie obcej dziecku, to niech to będzie wykwalifikowany specjalista, a nie jakaś koleżanka, która zgodzi się pogadać z dzieckiem.
Nie mówiąc o tym, że zweryfikowanie wiedzy koleżanki niekoniecznie będzie proste.

Cytat:
Babcia wiadomo nie idzie z duchem czasu, a młodsza kobieta bardziej zrozumie taką małą dorastającą kobietkę niż 60-letnie (…)
Ja myślę, że to zależy od tego, jaką ma się babcie. Tutaj już autor wątku najlepiej wie, jakie są babcie z jego rodziny. Jeśli nie potrafią rozmawiać z dziećmi na temat dojrzewania, to lepiej sobie darować ich pomoc.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 22:20   #24
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Ojciec, córka

No właśnie zależy jaką masz babcię. Moja ma 82 lata i jest kobietą ze świeżym umysłem, świeżymi poglądami i ogólnie mózg na poziomie 40 latki. I mogę z nią gadać o wszystkim :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 23:00   #25
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Ojciec, córka

dla mnie to zaden problem powiedziec dziecku ze jest juz duze i samo powinno sie myc,ty mozesz z nia siedziec w lazience dopuki cie nie wyprasza ale niech ona sie sama myje ty jej mozesz pomoc umyc wlosy.pozniej naprzyklad zacznij ja zostawiac na chwile np powiedz ze idziesz zrobic herbate albo kolacje dla was ale jakby cie potrzebowala to niech zawola.
co do drapania sie w tych miejscach czy lapania w tych okolicach to gdybym zauwazyla zapytalabym dziecko czy cos ja swedzi czy moze uwiera czy majteczki moze ma za male itp.
dziecko nie odbiera takich pytan dwuznacznie bo nie kojarzy tego z seksualnym zainteresowaniem nie w tym wieku jeszcze.
co do rozmowy z seksuologiem wydaje mi sie ze to raczej ty powinienes sie do niego udac wlasnie po porade jak rozmawiac z corka o tych sprawach w sposob naturalny.
ja bylam pouczona za pomoca ksiazeczki a w 4 klasie mialam juz biologie i uczylismy sie o dojrzewaniu mialam wtedy chyba 10-11 lat ale juz wiedzialam o okresie.
dzisiaj dzieci ta wiedze otrzymuja wczesniej z tego powodu ze jest dostep do internetu i latwiej zasiegnac w nim informacji do tego szkola kolezanki ktore maja starsze siostry przynosza rozne nowiny do szkoly itp.
sama jestem matka chlopca i dziewczynki nigdy nie robilam zadnych problemow z rozmow o higienie czy o dojrzewaniu.
normalnie powiedzialam corce ze ma sie starannie myc powiedzialam w jakim kierunku kupilam specjalny zel do higieny intymnej wlasnie zeby uniknac podraznien z powodu mycia zwyklym mydlem.
syn rowniez zostal poinformowany chyba jak mial z 6 lat albo jeszcze mniej ze ma skorke sciagac i myc sie w taki i taki sposob.obydwoje przyjeli te informacje jak mycie wloso albo zebow nie dziwili sie i nie byli zawstydzeni.pozatym o ile sobie przypominam(troche czasu juz minelo dzies dzieci maja 19 i 16 lat) to przez pierwsze kilka lat kapalam sie z dziecmi i widzialy jak sie ja myje wiec nie bylo to zadnym problemem wytlumaczyc jak sie nalezy myc.
poniewaz mialam pare dzieci roznej plci od malego zdawali sobie sprawe z roznic w budowie bo np kapali sie razem jako male dzieci i nikt nie robil z nagosci wielkiego halo.
z czasem tak jak ci napisalam zostawialam dzieci same na coraz dluzej az pewnego dnia przestalam wogole wchodzic.
wiem ze napewno wchodzilam do lazienki kiedy syn mial 11 lat a corka 9(pamietam bo zmienilismy wowoczas kraj zamieszkania wiec latwo jest to mi okreslic ten moment i ich wiek)i to byl ostatni rok kiedy oni mnie jeszcze wolali do lazienki jak sie kapali zebym z nimi posiedziala albo podala cieply recznik z kaloryfera a pozniej juz zostawali sami.

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2013-10-19 o 23:01
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.