Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-02, 08:31   #1
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934

Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!


Mieszkam na nowym osiedlu, administracja stosuje się z zegarmistrzowską precyzją do zaleceń developera w kwestii ogrzewania klatki schodowej - straszą wilgocią jeśli temperatura będzie niższa niż ileśtam.

Do klatki schodowej prowadzą podwójne drzwi - wejściowe i jeszcze jedne, coś na kształt wiatrołapu, obie pary drzwi mają w ich górnej części blokadki, także można je zostawić otwarte. Administracja argumentuje konieczność ich działania tym, że jak klatka jest myta to trzeba wietrzyć, żeby podłoga lepiej schła. Babki z ekipy sprzątającej blokują jednak drzwi wycieraczkami, bo do blokadek nie dosięgają. Wielokrotnie pisałam do administracji żeby to zlikwidować, bo.... i tu zaczyna się problem.... genialni sąsiedzi, którzy wcześniej mieszkali chyba w dziuplach i jaskiniach, wiecznie zostawiają otwarte drzwi. Jakbym milion razy dziennie wychodziła z domu, zawsze drzwi są otwarte. Pomijam kwestie bezpieczeństwa, na cholerę domofon, jak każdy może wejść. Ale teraz sezon grzewczy, kaloryfery na klatce na full w takim zimnie, jajko idzie na nich usmażyć....

Jakiekolwiek rozmowy z sąsiadami nic nie dają, z administracją też nie, a ja za ogrzewanie części wspólnej (czyli klatki schodowej) płacę więcej niż za ogrzewanie 80 m mieszkania..... Co robić???
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 09:28   #2
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

U nas administracja przykręciła kaloryfery na klatkach na prośbę mieszkańców. I tak jest ciepło.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 09:28   #3
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Może wywieś kartkę "proszę zamykać drzwi", zawsze będzie to jakieś przypomnienie, bo być może nie robią tego celowo?
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 09:29   #4
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

U mnie pomogły wielgachne kartki z dużymi literkami -uprasza się o zamykanie drzwi
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 09:32   #5
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
U nas administracja przykręciła kaloryfery na klatkach na prośbę mieszkańców. I tak jest ciepło.
U nas też przykręciła, teraz jest 20, a nie 24 stopnie

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Może wywieś kartkę "proszę zamykać drzwi", zawsze będzie to jakieś przypomnienie, bo być może nie robią tego celowo?
Cytat:
Napisane przez hypnose22 Pokaż wiadomość
U mnie pomogły wielgachne kartki z dużymi literkami -uprasza się o zamykanie drzwi
Niestety nie działa, a kartki pozdzierali....
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 11:03   #6
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Zamykaj drzwi, przykręcaj kaloryfery do normalnego poziomu, powieś kartki z przypomnieniem, że za ogrzewanie części wspólnej też płacicie (argumenty finansowe są najskuteczniejsze), interweniuj w administracji, aby i oni wywieszali przypomnienia. Wiem, że to orka po ugorze, ale nie masz innego wyjścia. Nie możesz się odciąć od płacenia za ogrzewanie klatki.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 11:25   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Zepsuć blokadkę a wykładzinę zostawić tylko w środku, no i zamykać im te drzwi za każdym razem.
Albo może, nie wiem, zwrócić im uwagę na to, że płacą za grzanie na klatce, więc windują sobie koszta?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 11:33   #8
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Zepsuć blokadkę a wykładzinę zostawić tylko w środku, no i zamykać im te drzwi za każdym razem.
Albo może, nie wiem, zwrócić im uwagę na to, że płacą za grzanie na klatce, więc windują sobie koszta?
Chciałabym to zepsuć, nawet kombinowaliśmy z TŻtem, ale ona jakaś magnetyczna jest i to nie takie proste.... Żeby to rozwalić ponoć trzeba całe drzwi wymontować.... Pisałam do administracji żeby to wyłączyli, no ale taka opcja nie wchodzi w grę....

Co do zwracania uwagi, to nic nie dało, chyba nie widzą problemu, bo to ludzie z takich co zimą muszą mieć w chacie 30 stopni, żeby w samych gaciach latać... Co to dla nich zabulić w sezonie 450zł za grzanie klatki....
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 11:46   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

też mam sąsiadów-debili, którzy wiecznie otwierają drzwi od klatki na oścież. najpierw debile podpisali, że chcą domofony, każdy musiał wybulić grubą kasę, a do tego teraz wielkie wietrzenia urządzają. na niereformowalnych sąsiadów nie ma rady. u nas są 2 rodziny w całej klatce, które otwierają drzwi i nie dociera do nich.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 11:53   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Ych, to nie wiem co poradzić. Na bezrozumnych ludzi niestety często nie ma rady - no bo jak administracja nie zareaguje, to pozostaje zamykanie drzwi i chyba nic więcej...
Jeśli jest tak, że jakieś wyjątki zostawiają otwarte a większość sąsiadów jest za zamykaniem, to można spróbować pogadać z sąsiadami, żeby też zamykali jak idą i widzą, że otwarte. Może tamtym się po jakimś czasie odechce otwierania?

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2013-12-02 o 11:54
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 12:14   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

U mnie czy u mojego chłopaka też są podwójne drzwi, a nigdy nie są otwarte, więc dla mnie dziwna jest nawet sytuacja z tymi sprzątaczkami. W innych klatkach też są ciągle otwarte?
Może poproś administrację, żeby wywiesili kartki, ale z dopiskiem, że ludzie płacą za ogrzewanie. U nas kilka lat temu powiesili taka kartkę na zsypach (proszę nie zapychać, bo państwo ponosicie koszty udrażniania) i naprawdę pomogło - wcześniej często były zapchane, a teraz prawie nigdy.
Może powieście też kartkę z informacją, jeśli zdarzy się włamanie do jakiegoś mieszkania - oczywiście nie życzę tego, ale nigdy nie wiadomo.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 12:27   #12
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

U mnie jest to samo.
Kiedy mieszkali starsi ludzie drzwi do klatki, wiatrolapu i piwnicy byly pozamykane. Teraz wprowadzilo sie mnostwo mlodych malzenstw i to co sie wyrabia na klatce to zgroza.
Nie dosc, ze drzwi wiecznie pootwierane (a raty za domofon wciaz placimy ) to jeszcze na klatce jest po prostu syf
Nie wiem jak oni te dzieci wychowuja, ale kiedy nie ide to po schodach walaja sie papierki po cukierkach. Dodatkowo nie sprzataja swoich pieter (u nas robia to lokatorzy) i maja tam tony piachu i blota. Ciekawe co bedzie zima...
Inna rodzine za to zawsze slychac gdy idzie po schodach ze swoja mala coreczka. Dziecko wydziera sie na klatce, spiewa piosenki i nie wiem co jeszcze. W sumie to nie jest az takie straszne, bo nie zaklocaja ciszy nocnej ani nic, ale wydaje mi sie, ze dziecko w takim wieku powinno juz miec pojecie o tym jak sie nalezy zachowywac i ze klatka schodowa nie jest najlepszym miejscem na wrzaski dzien w dzien.

Kiedys tez wieszalam kartki, zeby zamykac drzwi i tez byly zrywane.
Ostatnio myslalam, czy nie powiesic czegos o tych smieciach i papierkach po cukierkach na schodach, ale i u ciebie i u mnie to chyba jest walka z wiatrakami.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2013-12-02 o 12:32
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 15:05   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Napisz pismo, zbierz podpisy innych mieszkańców klatki i zanieś do administratora.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 15:15   #14
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Napisz pismo, zbierz podpisy innych mieszkańców klatki i zanieś do administratora.
Dodajac do postu wyzej-pod soba mamy sasiadow, ktorzy maja okap podlaczony do tej ogolnej wentylacji.
Smierdzi u nas w mieszkaniu tym, co oni gotuja kiedy ten okap wlaczaja. Zglosilismy w administracji-bez odzewu.
Ponad pol roku temu chodzil pan ktory kontrolowal droznosc wentylacji w bloku, zglosilismy mu to, on zglosil do administracji. Sasiedzi rzekomo dostali pol roku na usuniecie tego. Jak latwo sie domyslic-maja to gleboko w tyle, bo nadal jest tak samo jak bylo, smierdzi czasami jak cos gotuja i 'huczy' z tej kratki u nas
Chyba faktycznie tylko oficjalne pismo, i u mnie i u autorki watku bo ustne uwagi-jak widac-nic nie daja.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:21   #15
alexandraa13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 888
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Myślałam, że teraz już raczej w nowym budownictwie wstawiają drzwi, które się same zatrzaskują. One są takie, że jak wychodzisz i puścisz, to tak zostają otwarte?
alexandraa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:40   #16
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Cytat:
Napisane przez alexandraa13 Pokaż wiadomość
Myślałam, że teraz już raczej w nowym budownictwie wstawiają drzwi, które się same zatrzaskują. One są takie, że jak wychodzisz i puścisz, to tak zostają otwarte?
W zależności od ustawienia tej blokadki, ale sąsiedzi wciąż ją przestawiają.... Ci co dosięgają...
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:52   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:07   #18
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Pójdź na siłownie i znajdź łysego koksa, daj mu flaszkę z poleceniem, żeby porozmawiał sobie z niedobrymi lokatorami
__________________

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:09   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Dodajac do postu wyzej-pod soba mamy sasiadow, ktorzy maja okap podlaczony do tej ogolnej wentylacji.
Smierdzi u nas w mieszkaniu tym, co oni gotuja kiedy ten okap wlaczaja. Zglosilismy w administracji-bez odzewu.
Ponad pol roku temu chodzil pan ktory kontrolowal droznosc wentylacji w bloku, zglosilismy mu to, on zglosil do administracji. Sasiedzi rzekomo dostali pol roku na usuniecie tego. Jak latwo sie domyslic-maja to gleboko w tyle, bo nadal jest tak samo jak bylo, smierdzi czasami jak cos gotuja i 'huczy' z tej kratki u nas
Chyba faktycznie tylko oficjalne pismo, i u mnie i u autorki watku bo ustne uwagi-jak widac-nic nie daja.
U mnie coś takiego by nie przeszło. Dziwię się, że spółdzielnia ostro nie zareagowała. Złóż oficjalne pismo ze skargą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 19:01   #20
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Mieszkam na nowym osiedlu, administracja stosuje się z zegarmistrzowską precyzją do zaleceń developera w kwestii ogrzewania klatki schodowej - straszą wilgocią jeśli temperatura będzie niższa niż ileśtam.

Do klatki schodowej prowadzą podwójne drzwi - wejściowe i jeszcze jedne, coś na kształt wiatrołapu, obie pary drzwi mają w ich górnej części blokadki, także można je zostawić otwarte. Administracja argumentuje konieczność ich działania tym, że jak klatka jest myta to trzeba wietrzyć, żeby podłoga lepiej schła. Babki z ekipy sprzątającej blokują jednak drzwi wycieraczkami, bo do blokadek nie dosięgają. Wielokrotnie pisałam do administracji żeby to zlikwidować, bo.... i tu zaczyna się problem.... genialni sąsiedzi, którzy wcześniej mieszkali chyba w dziuplach i jaskiniach, wiecznie zostawiają otwarte drzwi. Jakbym milion razy dziennie wychodziła z domu, zawsze drzwi są otwarte. Pomijam kwestie bezpieczeństwa, na cholerę domofon, jak każdy może wejść. Ale teraz sezon grzewczy, kaloryfery na klatce na full w takim zimnie, jajko idzie na nich usmażyć....

Jakiekolwiek rozmowy z sąsiadami nic nie dają, z administracją też nie, a ja za ogrzewanie części wspólnej (czyli klatki schodowej) płacę więcej niż za ogrzewanie 80 m mieszkania..... Co robić???
na ludzi najlepiej dziala kwestia pieniędzy.propnuje pokazać jak zwiększa się zużycie ogrzewania kiedy klatka się wietrzy.u nas to pomogło
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-12-02 o 19:02
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 19:20   #21
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 19:37   #22
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

A jaki oni mają cel w tym, żeby te drzwi zostawiać otwarte? Bo nie bardzo rozumiem
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 19:46   #23
alexandraa13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 888
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;43987067]A jaki oni mają cel w tym, żeby te drzwi zostawiać otwarte? Bo nie bardzo rozumiem [/QUOTE]

to ja też nie rozumiem...myślałam, że jakieś inne drzwi, że trzeba za każdym razem obrócić się i domknąc za sobą, a jak ktoś wychodzi szybko to o tym zapomina. Ale tak to nie rozumiem. Może to jedna osoba ja odblokowuje w jakimś celu, a reszta nie zamyka bo nie zwracają uwagi?
alexandraa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:09   #24
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

A czy czasem Ci niezamykający drzwi to na parterze nie mieszkają ?

Rodzice takich mają. Domofon wymieniony niedawno, 2 drzwi założone, by się obcy nie pałętali,a oni nie zamykają, bo im drzwi trzaskają i dziecko się budzi (a to właśnie te samo domykające się właśnie).
Co pomogło ?Jak im wózek dziecięcy ktoś z korytarza ukradł Już drzwi zamykają.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:43   #25
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A czy czasem Ci niezamykający drzwi to na parterze nie mieszkają ?

Rodzice takich mają. Domofon wymieniony niedawno, 2 drzwi założone, by się obcy nie pałętali,a oni nie zamykają, bo im drzwi trzaskają i dziecko się budzi (a to właśnie te samo domykające się właśnie).
Co pomogło ?Jak im wózek dziecięcy ktoś z korytarza ukradł Już drzwi zamykają.
u nas to właśnie mieszkańcy parteru pilnują zamykania drzwi.
automaty można wyregulować,aby nie trzaskały,można podkleić uszczelka gumową,lub nasmarować-wystarczy odrobina chęci.
uważam,że kwestia pieniędzy jest ważna,a jesli to nie pomoże to warto pomyśleć o gorszych środkach zaradczych,jak narobienie kupy w piwnicy żart,ale sfingowanie noclegowni może ostudzi zapał wietrzenia
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:46   #26
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Nie wiem kto nie zamyka, tzn. Ci z parteru na pewno nie zamykają, ale nie wiem czy tylko oni. Tam nie ma akurat malutkich zupełnie dzieci...
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 20:01   #27
Siurniety Krolik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 221
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Z chamstwem trzeba po chamsku. Wywieś kartkę z napisem:

"Idioto! Zamykaj za sobą te drzwi, bo ogona nie masz, ani w dziupli nie mieszkasz. Jak nie będziesz ich głupku zamykał, to nocą mróz może rozsadzić kaloryfer. Pamiętaj, że to nie obora w twojej rodzinnej wsi, tylko dom."

U mnie wywieszenie takiego czegoś pomogło.
Siurniety Krolik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 20:16   #28
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Jeśli drzwi trzaskają, to może trzeba zamontować ten mechanizm, że wolno się domykają. To na pewno wyjdzie taniej niż takie wysokie rachunki.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 09:30   #29
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

U nas w klatce na szczęście nie ma "wietrzących" ale podczas mrozów nie działa mechanizm olejowy i drzwi się same nie domykają. Po 2 latach regularnego zgłaszania i napraw drzwi zostały wymienione. Jeszcze za krótko są aby ocenić jak z domykaniem.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 14:17   #30
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Nie chcę płacić za głupotę sąsiadów - help!

Cytat:
Napisane przez Siurniety Krolik Pokaż wiadomość
Z chamstwem trzeba po chamsku. Wywieś kartkę z napisem:

"Idioto! Zamykaj za sobą te drzwi, bo ogona nie masz, ani w dziupli nie mieszkasz. Jak nie będziesz ich głupku zamykał, to nocą mróz może rozsadzić kaloryfer. Pamiętaj, że to nie obora w twojej rodzinnej wsi, tylko dom."

U mnie wywieszenie takiego czegoś pomogło.
u nas pewnie znalazłby się mądry,który szukałby tego co go obraził
prędzej pomogłoby tak:
twoje pieniądze uciekają z ciepłem,zamknij więc drzwi z klatki schodowej
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.