Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 16:28   #1
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Lightbulb

Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej


Cześć Wizażanki!

Nazywam się Wojtek i jestem programistą z pasji i zawodu. Oprócz tego co każą mi robić w pracy, lubię czasem stworzyć coś po swojemu, za darmoszkę . Zarejestrowałem się tu dzięki mojej żonie, która jest wielką fanką forum. Drugim ważnym powodem mojej obecności tutaj jest to, że Was po prostu potrzebuję .

Jednym z moich noworocznych postanowień jest wydanie aplikacji na telefony komórkowe, która byłaby w jakiś sposób pomocna mojej żonie (i z pewnością nie tylko jej). Pomysł jest prosty - chcę stworzyć aplikację na telefony komórkowe, która pomoże Ci w sklepie sprawdzić czy kosmetyk który kupujesz jest nie testowany na zwierzętach. Dokładniejszy opis aplikacji jest pod postem.

Niestety, sam nie jestem w stanie tego osiągnąć, dlatego potrzebuję pomocy. Nie chodzi o nic technicznego - bardziej chodzi o wypełnienie bazy danych produktami za pomocą specjalnie przygotowanej do tego aplikacji.

Piszę tutaj z tym problemem, bo Wasze forum poleciła mi żona. Robicie tu naprawdę kawał dobrej roboty z tym wątkiem o kosmetykach. Pomyślałem że można to skatalogować i stworzyć aplikację która pozwoli na szybszy dostęp do informacji o danym produkcie.

Zanim jednak zacznę konkretną pracę, chciałem omówić to z Wami, ponieważ to Wy, drogie forumowiczki, jesteście autorkami tej listy i dbacie o nią jak nikt inny. Nie chcę tego kraść, pożyczać czy przywłaszczać, stąd chciałbym zacząć dyskusję na temat tego pomysłu.

Więc pytanie - co myślicie o takiej aplikacji?
Czy znajdzie się ktoś, kto pomógłby w uzupełnianiu bazy?
---
Jak ma wyglądać aplikacja?
Pierwszy etap to stworzenie aplikacji na telefon, która komunikuje się z bazą danych w internecie. Aby sprawdzić kosmetyk, wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu – po skanowaniu na ekranie wyświetla się krótka informacja o produkcie, wytłuszczona informacja czy produkt był testowany na zwierzętach.
Aplikacja do działania wymagałaby telefonu z systemem Android z aparatem i połączeniem z internetem. Niestety, na iPhone’a nie piszę – nie stać mnie jeszcze na to .

Co Wy na to? Zechcecie pomóc?

Z pozdrowieniami, Wojtek
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 12:15   #2
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Kurcze! Przecież to super pomysł! Czegoś takiego potrzebujemy! Dziewczyny, czym tłumaczyć brak reakcji z Waszej strony? Ja oczywiście chętnie pomogę, jeśli będę potrafiła Pozdrawiam!
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 17:03   #3
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

No super! A już prawie postawiłem kreskę na tej aplikacji. To super, że choć jedna osoba widzi w tym coś wartościowego.

A więc do rzeczy - jak można pomóc w uzupełnianiu bazy?
To proste - wpisujcie tutaj, w tym wątku "zielone" produkty jakie macie pod ręką. Jeśli ktoś ma dostęp do szerszej gamy produktów, to bomba .
Jak wpisać? Najprościej:
KOD KRESKOWY - PRODUCENT - NAZWA PRODUKTU

Dla niepewnych - kod kreskowy to tylko numerki. Prosty przykład, mamy taki kod:

Przepisujemy wszystkie numerki, czyli wychodzi nam: "5901234123457"

I to wystarczy. Nie będzie jakiejś cudacznej aplikacji do uzupełniania bazy, trochę to straciło sens. W końcu forum to dobre miejsce, w którym zostanie niezły ślad z tworzenia całego projektu.

Mam nadzieję że pomysł jednak Wam się spodoba. Jeśli tylko pojawią się jakieś nowe posty z kodami, w niedługim czasie postaram się pokazać wersję demonstracyjną aplikacji - będzie czas żeby zebrać Wasze opinie i sugestie
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 20:19   #4
Alfons i Omega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Wojtku, pomysł jest świetny. Tylko, że łatwo się w tym zgubić. Jest lista testowanych i nietestowanych, ale momentami robi się z tego taki gąszcz, że człowiek wątpi, np. Farmona to firm z listy zielonej (bezpiecznej), a ja ostatnio wyczytałam, że dodaje składniki pochodzace z uboju zwierząt Firma wyraźnie pisze, że od początku nie brała pod uwagę testowania oraz używania składników zwierzęcych. Skąd w takim razie news o tych składnikach z uboju? Ja już sama nie wiem komu wierzyć, a komu nie. W Internecie znaleźć można tyle skrajnych informacji, ehhh.
Alfons i Omega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 07:07   #5
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Alfonsie i Omego (na prawdę fajny nick ) - idąc tym tropem bez sensu wydaje się prowadzić też taką listę na forum.
Z całym szacunkiem, ale ja osobiście nie wierzę "newsom". Widziałem już na prawdę drastyczne przypadki sensacji dziennikarskiej wyssanej z palca.
Są organizacje, których głównym celem jest weryfikowanie producentów. O ile dobrze zrozumiałem treści na wizażu, tutaj zielona lista jako punkt wyjściowy bierzę PETA. Są też polskie organizacj (tylko o nich słyszałem, teraz chciałbym powoli je poznać). Wierzę że ludzie stojący za tymi organizacjami dokładają wszelkich starań, by informacje jakie tworzą były rzetelne. I chciałbym te informacje podać w prostej formie każdej chętnej osobie.
Btw. Myślę że gdyby podać źródło newsa, ktoś na forum chętnie zweryfikuje firmę jeszcze raz.
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 07:14   #6
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Właśnie zrobiłam przegląd swojej kosmetyczki i niestety mam rzeczy z Garniera, Maybeline, Loreal'a - oni testują. Dlatego jutro zamierzam wybrać się po nietestowane kosmetyki. Mam nadzieję, że takie znajdę, wtedy zamieszczę kody kreskowe. Natomiast na tej stronie są podane firmy nietestujące: http://ok.3bird.net/cosmetics-pl.html Ale oczywiście kodów kreskowych tam nie znajdziemy Organizacja PETA też ma taki wykaz, który chyba co tydzień uaktualnia: http://features.peta.org/cruelty-fre...rch/index.aspx Znalazłam też taką listę, ale nie wiem na ile jest aktualna, bo to ciągle się zmienia. Firma, która dziś testuje, jutro już nie musi i odwrotnie (chyba niestety częściej to drugie wybierają producenci). To prawda, że ciężko się w tym połapać, ale może damy radę?

PS. Może dałoby się zrobić tak, aby Twoja aplikacja pobierała informacje z listy PETA? Serdecznie pozdrawiam.

PS. 2 Dosłownie przed momentem dostałam od PETY wiadomość o nietestujących firmach odzieżowych: http://blog.peta.org.uk/wp-content/u...ping_Guide.pdf

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-04-29 o 07:37
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 13:06   #7
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Elwiro, jesteś niesamowita! Już teraz Ci dziękuję, bo na prawdę pomożesz mi wypełnić tegoroczne postanowienie a może z tego wyjść coś, na czym wiele osób jeszcze skorzysta .

Jeśli chodzi o wyciąganie informacji z PETA, to moje doświadczenie w tym temacie mówi że to nie jest proste. Nie od razu. Tak długo jak nie mają na stronie żadnych działów jak np. "API" czy "Developer Zone", tak nie można skorzystać z ich baz dancyh. A nie mają nic takiego. Dlatego żeby zacząć w ogóle rozmawiać o wykorzystaniu ich bazy danych, chcę być kimś "poważnym" - jesli pokazujesz że już coś masz, to inaczej na Ciebie patrzą, bo to rozwój istniejącego rozwiązania a nie pusta obietnica ambitnego dzieciaka (sam takie obietnic słyszę 3-4 razy na tydzień ). Dlatego chcę zacząć od takiej "ręcznej" formy wypełniania bazy produktami, kolejną fazą będzie z pewnością prezentacja aplikacji dla PETA i negocjacje w sprawie dostępu do ich danych.
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 16:31   #8
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Dziękuję za miłe słowa! Ale obawiam się, że moja pomoc nie będzie znacząca, dlatego że będąc dziś w sklepie niewiele znalazłam kosmetyków nietestowanych. Poszłam z dwiema wydrukowanymi listami i dodatkowo postanowiłam, że w razie czego będę szukać znaczku skaczącego króliczka, którego zresztą na ani jednym produkcie nie zobaczyłam. Ostatecznie kupiłam na wypróbowanie tylko:

- 5900950934422 - WIBO - Illuminating True Recover Foundation
- 5901887019350 - Ziaja - Activ anty-perspirant w kremie

Kurcze, ja niestety (albo raczej to dobrze) nie mieszkam w mieście. Chociaż dla powodzenia tej sprawy można byłoby pochodzić po drogeriach. Ale do rzeczy -pomyślałam, że można byłoby przejść się po sklepach z notesem i korzystając z wydrukowanych list (np. tej z Klubu Okej), które zawierają informacje o firmach nietestujących, odnaleźć ich produkty, a następnie zapisać wraz z kodem kreskowym. Czyli nie będziemy musiały ich wszystkich koniecznie kupować. Może dziewczyny, które mają blisko siebie sklepy kosmetyczne zechciałyby pomóc? Piszę o tym, ponieważ oglądając produkty w którymś sklepie internetowym, nie znalazłam informacji o kodach kreskowych. Ale w tym sklepie już gdzieniegdzie kody podają: http://cosme.pl/katalog/manicure-ped...paznokcia.html

A może warto ten wizażowy wątek zamieścić np. na profilu wegetarian na Facebooku i w tym podobnych miejscach? Wtedy więcej osób się dowie o przedsięwzięciu i może więcej się przyłączy? Mogę się tym zająć.

A zapomniałam! Z nietestowanych mam jeszcze:

- 8901138500306 - Himalaya Herbals - Ayurvedic Dental Cream with natural fluoride
- 5901887000167 - Ziaja - Krem nagietkowy
- 5901887021971 - Ziaja - Ulga dla skóry wrażliwej, Płyn micelarny demakijaż oczyszczenie
- 5901018009526 - Joanna - Naturia szampon z pokrzywą i zieloną herbatą
- 5901018009557 - Joanna - Naturia szampon z miodem i cytryną

Jak tylko jeszcze coś sobie przypomnę, od razu napiszę

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-04-30 o 17:21
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 18:18   #9
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Super! (kłaniam się po przerwie dłuuugo-weekendowej )

Teraz żeby Ciebie (i może innych obserwujących) zmotywować, pokażę Ci jak dużo mogła zrobić jedna osoba w tym temacie.

W zestawieniu kodów kreskowych produktów jakie podałaś, widzimy że produkty pochodzą na 99% z polski (Ziaja, Joanna, Wibo) oraz z Indii (Himalaya Herbals). To mówią kody kreskowe.
Popraw mnie jeśli się mylę, ale polityka wytwarzania eko-produktów za zwyczaj dotyczy całego asortymentu firmy, więc mogę założyć, że wszystkie produkty ww. firm są eko, prawda?
Jeśli tak jest, to wystarczy sprawdzić po kilka produktów z każdej firmy, by dowiedzieć się jaki "prefix" w kodzie kreskowym ma firma, bowiem te są stałe, przydzielane przez EAN International.
Na całe szczęście kody są standaryzowane. Ty podzieliłaś się kodami EAN13, które składają się z: kod kraju (3 cyfry), kod producenta (zmienna ilość cyfr), kod produktu (zmienna ilość cyfr), cyfra kontrolna (jedna cyfra). Niestety nie ma prostego sposobu by sprawdzić kod producenta czy jakoś sobie go wyliczyć, gdyż nie ma na to żadnego wzoru. Jego długość zależy od organizacji która go przydziela, a także od ilości produktów, jaką może produkować firma. Ale wróćmy do bazy kodów.
Na dobry początek widzę to tak:
Mając po kilka kodów danego producenta wyliczam sobie część wspólną od lewej strony - w ten sposób z dość dużym prawdopodobieństwem będę w stanie stworzyć bazę producentów, która na początku będzie dawała dość dobre rezultaty a zarazem będzie łatwo rozszerzalna. Co za tym idzie, w pierwszym etapie życia aplikacja będzie mówiła nam czy producent danego produktu jest eko czy nie - i to powinno na "dzień dobry" wystarczyć. Może nawet jacyś producenci widząc inicjatywę zechcą pomóc.
Co myślisz o takim planie?

Teraz odnośnie kupowania - nie myślałem że pobiegniesz do sklepu kupować cokolwiek, bardziej miałem nadzieję na notes i kartkę . Ale dziękuję za ten gest - takie zaangażowanie z Twojej strony bardzo motywuje. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nie mam na celu gonienia nikogo do sklepu i proszenia by kupował nieznane sobie produkty (pewnie w Twoim przypadku tak nie było, ale chcę na początku uniknąć niejasności ).

Elwiro, jeśli masz czas i ochotę na promowanie wątku na Facebooku - jestem za . Rozgłos na pewno się przyda. Ja na Facebooka boję się wchodzić, dobrze mieć tam kogoś kto go lepiej ogarnia niż ja . Byłbym wdzięczny (choć nie jest to konieczne) gdybyś potem podzieliła się linkiem do społeczności którą spróbujesz zaprosić - pewnie przejrzę kiedyś ich "archiwa" szukając nowych inspiracji etc.

W tej właśnie chwili rozpisuję sobie plan swoich prac od strony technicznej. Chciałbym mieć jasno określone terminy (takie przybliżone), kiedy będę mógł Wam coś pokazać. W tej chwili ma dość sporo rzeczy które działają, jednak pokazać tego się jeszcze nie da. A chciałbym żeby każdy mógł zobaczyć że ten pomysł "żyje" i ma się lepiej z dnia na dzień. Gdy tylko opracuję jakiś konkretny plan, na pewno gdzieś się nim pochwalę.

I na koniec najważniejsze - cieszę się, że inicjatywa wstaje na nogi . Na prawdę się cieszę Yeah!

Miłego tygodnia!
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 19:20   #10
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Hej

Fajnie, że napisałeś, bo już sądziłam, że się rozmyśliłeś...

Na początku chcę Cię uspokoić. Nie przejmuj się tym, że kupiłam kilka kosmetyków. Nie zrobiłam tego wyłącznie ze względu na akcję, po prostu nadszedł czas uporządkowania kosmetyczki, z tego powodu wyrzuciłam wszystko, co testowane na rzecz tego, co takie nie jest

Co do Twojego pierwszego pytania, niestety nie potrafię na nie odpowiedzieć ze 100 % pewnością. Z tego co wiem, to wszystkie produkty Ziaji, Wibo nie są testowane. Natomiast do "Joanny" muszę napisać, zobaczę co mi odpiszą. Ziaja dodatkowo twierdzi, że jej produkty nie zawierają składników testowanych. Pisze o tym na swoim Facebook'owym profilu. To bardzo ważna informacja (mam nadzieję, że nie oszukują), ponieważ częstą praktyką producentów jest zapewnianie konsumenta o tym, że kosmetyk nie jest przez nich testowany (posiada on znaczek króliczka i podpis NOT TESTED ON ANIMALS), podczas gdy rzeczywiście jest. Z tymże ich firma zleca takie testy innej albo kupuje od nich testowane składniki, które włącza do swoich kosmetyków. Wtedy oni uważają się za uczciwych, bo przecież sami nie testowali. Ale to bezczelne i głupie! ;/ A co do Himalaya Herbals, wyczytałam, że niestety nie wszystkie ich produkty są nietestowane. Tu jest napisane, że leki jednak testują: http://www.petaindia.com/features/co...n-animals.aspx

Natomiast w tym miejscu dziewczyny z Wizaża dyskutują o Ziaji. Piszą, że: "Ziaja nie testuje na zwierzętach, ale ma w swoich kosmetykach składniki odzwierzęce i pochodzenia zwierzęcego. Ja jako wegetarianka sprawdzam skład każdego kosmetyku i nie kupuję tych kosmetyków, które mają w składzie produkty odzwierzęce." - no właśnie, bo to też jest istotne.

Nie wiem, czy dobrym pomysłem jest, aby producenci zainteresowali się Twoją aplikacją. Boję się, że będą kłamać, przeinaczać i mówić o sobie w samych superlatywach. Bo jak inaczej mogą mówić? Wątpię, że będą z nami szczerzy, skoro - jak podejrzewam -większości z nich chodzi głównie o zysk. Dlatego myślę, że lepiej będzie włączyć w akcję ludzi (zwłaszcza wegetarian, wegan oraz tych wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierzaków).

Jutro zajmę się rozpowszechnieniem informacji o Twoim pomyśle na Facebooku. Napiszę do organizacji pro-zwierzęcych. Chyba na razie nie będę tworzyć na Facebooku wydarzenia ani zakładać grupy temu poświęconej, może z czasem się to zrobi. Ale to jeszcze zobaczymy. Na ten moment ciekawi mnie jak duże zainteresowanie wzbudzi Twój pomysł ( ja jestem dobrej myśli )

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa - jak to możliwe, że tak niewiele osób zainteresowało się tym arcyważnym wątkiem na Wizażu? Może nikt tu już nie zagląda?

Dziękuję i Tobie również życzę przyjemnego tygodnia
Pozdrawiam

PS. Znalazłam na Wizażu kilka wątków podobnych do tego. Dziewczyny polecają tam kosmetyki firm nietestujących, np. tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...181&page=12ale lub tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=500654&page=168. Jednak nie wiem, na ile te informacje są aktualne, bo pisane były jakiś czas temu (nawet kilka lat), a w tej sprawie nieustannie się coś zmienia. Dlatego fajnie byłoby Dziewczyny, gdybyście zechciały teraz pomóc Wasza pomoc i wiedza są BEZCENNE! Czy zechcecie się nimi podzielić? Przecież chodzi o dobro cudownych, bezbronnych istot. Nie chcę na Was naciskać, ale wierzę, że skoro do tej pory tak wiele wątków poświeciłyście tej sprawie , to jest to dla Was ważne.

PS.2. Z nietestowanych mam jeszcze:
- 5900950938697 - Wibo - Lovely lakier do paznokci
- 5907439132607 - Wibo - Róż z jedwabiem i wit. E

PS. 3. Mam już odpowiedź od "Joanny". Piszą, że nie testują: "Szanowna Pani zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem nie przeprowadza się testów gotowych wyrobów na zwierzętach. Laboratorium Kosmetyczne Joanna nie przeprowadza ani nie zleca jednostkom zewnętrznym wykonywania testów na zwierzętach gotowego produktu, prototypu ani żadnego z jego składników. Nasze produkty testowane są w niezależnych ośrodkach badawczych pod kątem czystości mikrobiologicznej, wrażliwości i odczuć sensorycznych. Współpracując z firmami dostarczającymi surowce wymagamy deklaracji o nie testowaniu produktu na zwierzętach.
Mam nadzieję, że przekazana informacja jest dla Pani satysfakcjonująca.
Serdecznie pozdrawiam
Marta Stachowicz
Laboratorium Kosmetyczne Joanna Sp.j
Kierownik Działu Badawczo-Wdrożeniowego"

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-05-07 o 07:14
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 11:31   #11
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Cześć,
no to się dowiedziałem kolejnej ważnej rzeczy (że nie testująca firma nie musi być w 100% nie testująca). To dość ważne z inżynierskiego punktu widzenia przy tworzeniu takiej bazy, a ja właściwie w tym temacie trochę jeszcze raczkuję niestety. Na szczęście praca zespołowa daje lepszy efekt .

Ja zaglądam na forum 2-3 razy w tygodniu. Na każde forum na którym jestem. Głównie przez to że w pracy mam "gorące" terminy a w domu gdy siadam do komputera, odruchowo zajmuję się rozwijaniem projektu . Tak czy inaczej nie porzucę☠już tego marzenia i mam nadzieję że z dużą pomocą Twoją i innych którzy zechcą się zaangażować, uda się dociągnąć ten projekt do końca .

Do końca tygodnia chciałbym zrobić☠małą stronkę na której będzie można podejrzeć jakie mamy już produkty w bazie. To będzie chyba pierwsza rzecz, którą pokażę publicznie a która pozwoli też obserwować postęp naszych prac. Dziś nawet wziąłem sobie dzień wolny żeby tą część dociągnąć do końca .

A jak tam Facebookowa kampania? Znalazł się jeszcze ktoś chętny do pomocy?

Z pozdrowieniami,
Wojtek

Edytowane przez sweetStory
Czas edycji: 2014-05-09 o 12:51
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 12:15   #12
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Wstyd się przyznać, ale mówiąc prawdę jeszcze niewiele w tej sprawie zrobiłam. Wszystko przez to, że w ostatnich dniach byłam dość zajęta i na dodatek nie najlepiej się czułam. Ale obiecuję, że w weekend porządnie się za to wezmę. No muszę wreszcie, po prostu innego wyjścia nie widzę
Mam jeszcze kilka produktów nietestowanych. Są to:
- 5902305002862 - Barwa Spółka z.o.o - Tradycyjne polskie szare mydło 100 % natury - napisałam do nich mejla, żeby się jeszcze upewnić i dowiedzieć się jak to jest ze składnikami (tzn. czy zawierają te pochodzące od zwierząt czy nie). Już mam odpowiedź. Barwa nie testuje na zwierzętach i do produkcji nie używa surowców pochodzenia zwierzęcego(czyli cały asortyment jest okej! ), dlatego podaję jeszcze kilkanaście produktów:

- 5902305005917 - Barwa Spółka z.oo - BALNEA Mydło specjalne natłuszczające
- 5902305000219 - Barwa - BARWY HARMONII Mydło oliwkowe Green Olive
- 5902305002855 - Barwa - Mydło Powszechne
- 5902305007171 - Barwa - FRUTTO FRESCO Mydło pielęgnacyjne Pomarańcza + Masło Shea
- 5902305000646 - Barwa - SIARKOWA MOC Mydło specjalne siarkowe antybakteryjne
- 5902305005962 - Barwa - BALNEA Mydło specjalne antybakteryjne
- 5902305001582 - Barwa - BEBI Delikatne mydełko dla niemowląt i dzieci
- 5902305003241 - Barwa - BALNEA Mydło specjalne przeciwpotowe
- 5902305000417 - Barwa - MISS mydło pielęgnacyjne Konwalia i Gliceryna
- 5902305007249 - Barwa - MISS Mydło w płynie z proteinami mleka i miodu
- 5902305000349 - Barwa - BARWA NATURALNA Szampon Lniany wzmacniający z kompleksem witamin
- 5902305000073 - Barwa - BARWA NATURALNA Szampon Jajeczny regenerujący z kompleksem witamin
- 5902305000097 - Barwa - BARWA NATURALNA Szampon Żurawinowy zwiększający objętość z kompleksem witamin
- 5902305000134 - Barwa - Woda Pokrzywowa
- 5902305000141 - Barwa - Woda Brzozowa
- 5902305002206 - Barwa - Bezacetonowy zmywacz do paznokci i tipsów z ekstraktem z bambusa i witaminą F
- 5902305001087 - Barwa - Bezacetonowy zmywacz do paznokci z witaminą F
- 5902305000028 - Barwa - BEBI Szampon dla dzieci i niemowląt
- 5902305001117 - Barwa - Spirytus salicylowy kosmetyczny
- 5902305005894 - Barwa - MISS Krem do rąk i paznokci z ekstraktem z kokosu

Kurcze, wkurzyłam się. Napisali mi, że nie używają surowców pochodzenia zwierzęcego, ale przecież mleko i miód też się do nich zaliczają. A taki krem mają w ofercie: http://elmacosmetics.pl/p/1970/31806...-paznokci.html Niczego już nie jestem pewna ;/ Poza tym oni mają również środki czyszczące. Ale skupiamy się jedynie na kosmetykach, prawda?

- "POLLENA" Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej - oni produkują np. Mydło Biały Jeleń, szampony, odżywki, żele pod prysznic, płyny do mycia naczyń itp. Do nich też napisałam mejla, żeby się upewnić. Z internetowych for, które przejrzałam wynika, że chociaż nie testują, to jednak ich produkty zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego, np. tłuszcz zwierzęcy jest składnikiem mydła Biały Jeleń. Ale mimo to wolę poczekać na odpowiedź od firmy. Dam znać, co napisali.

PS. Jesteś bardzo pracowity i najwyraźniej doskonale zorganizowany. Podziwiam! Ale też znów mi wstyd, bo chociaż ja aktualnie nie pracuję, a szukam pracy, to u mnie z organizacją czasu chyba nie jest najlepiej.

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-05-10 o 12:28
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 13:23   #13
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Witam! Chętnie pomogę w tej wspaniałej inicjatywie Mimo że nie mam smartfona, to na pewno z chęcią widziałabym taką aplikację na telefonie TŻ.

Ostatnio zaopatrzyłam się w kilka kosmetyków nietestowanych - tzn. zwracam uwagę na to od dawna, ale zużycia idą tak wolno, że nie kupuję zbyt często nowości. Do kodów kreskowych będę mogła podać na pewno pasty do zębów Himalaya, ja osobiście od długiego czasu poszukiwałam pasty nietestującego pochodzenia i podpasowała mi ta marka. Zerknę wieczorem i podam kod

Używam też wyłącznie antyperspirantów Ziaji, są skuteczne i tanie, a przede wszystkim nie mają nic wspólnego z wykorzystywaniem zwierząt. Kosmetyki kolorowe - w miarę możliwości Oriflame, choć czasem mam wątpliwości, jak to w końcu jest z ich nietestowaniem, tym bardziej, że Avon jakiś czas temu spadł z zielonej listy, a też długo słynął z non-cruelty produktów.

Już zgromadzenie w miarę 'szczelnej' bazy danych kosmetyków będzie wielkim osiągnięciem, ale jeśli się sprawdzi, to z chęcią widziałabym też podobny zbiór z zakresu właśnie środków czystości, higieny, past do zębów itp. produktów

Też jestem zainteresowana grupą/wydarzeniem na facebooku, na pewno to pomoże w rozpropagowaniu pomysłu.

Przyznam szczerze, że jestem trochę zawiedziona, że wizażowa kwestia aktualnych list kosmetyków testowanych i nietestowanych upadła - od 2012 r. w sumie nie dzieje się w tej sprawie nic konkretnego. Rozumiem, że każda z użytkowniczek ma swoje życie, ale pierwsza inicjatywa poszła tak fajnie, że liczyłam na aktualizacje. Ale myślę, że przy okazji tej aplikacji rozruszamy temat
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.


Edytowane przez regularkate
Czas edycji: 2014-05-09 o 13:27
regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 18:31   #14
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Na początku witam serdecznie nową zainteresowaną . Oby nas przybywało coraz więcej i szybciej!

Teraz, zgodnie z obietnicą - kawałek strony, na której będzie można obserwować ile mamy produktów w bazie: http://barcodes.thinkblue.pl - [nieaktualne: ten adres pewnie się zmieni niedługo, ale na razie można oglądać tutaj jak idą postępy z wypełnianiem bazy.]
Ten adres zostaje na dłużej .

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
Wstyd się przyznać, ale mówiąc prawdę jeszcze niewiele w tej sprawie zrobiłam. Wszystko przez to, że w ostatnich dniach byłam dość zajęta i na dodatek nie najlepiej się czułam. Ale obiecuję, że w weekend porządnie się za to wezmę. No muszę wreszcie, po prostu innego wyjścia nie widzę
Nic się nie przejmuj, nikt nie pogania . Ja po prostu jestem ostro zapalony, ale nie ma presji . A dopytuję o to, bo sam w internecie siedzę tyle co poczytać o technicznych głupotach i nie udzielam się w takich miejscach no i trochę pomysłów mi brakuję gdzie z tym pomysłem pójść jeszcze...

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
Kurcze, wkurzyłam się. Napisali mi, że nie używają surowców pochodzenia zwierzęcego, ale przecież mleko i miód też się do nich zaliczają. (...) Niczego już nie jestem pewna ;/
Czy jakimś kompromisowym wyjściem byłoby założenie, że na początku skupiamy się wokół produktów nie testowanych na zwierzętach? Może łatwiej będzie zacząć od bazy z prostymi założeniami a potem, gdy zbierzemy solidną podstawę, zaczniemy rozszerzać bazę o dodatkowe informacje i zagłębiać się w drobniejsze szczegóły? Taki luźny pomysł, póki nas mało. Co o tym sądzisz?

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
Poza tym oni mają również środki czyszczące. Ale skupiamy się jedynie na kosmetykach, prawda?
Nie koniecznie. Właściwie to bardzo bym chciał, żeby ta aplikacja była dla Was, więc jeśli Wy chcecie tam środki czyszczące i jeśli pomożecie zebrać również te informacje, to jestem zdecydowanie ZA

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
PS. Jesteś bardzo pracowity i najwyraźniej doskonale zorganizowany. Podziwiam! Ale też znów mi wstyd, bo chociaż ja aktualnie nie pracuję, a szukam pracy, to u mnie z organizacją czasu chyba nie jest najlepiej.
Pochlebstwa przyjmę, gdy doprowadzimy ten projekt do końca, wcześniej nie zasługuję . A Ty potrafisz się zorganizować - zobacz, znalazłaś akcję która Cię interesuje i jak na razie nie ma nikogo, kto przebiłby Cię w ilości dodanych produktów . Robisz na prawdę dobrą robotę a ja wierzę, że są w Tobie pokłady motywacji również do innych rzeczy, które planujesz zrobić. Trzymam za Ciebie kciuki!

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Już zgromadzenie w miarę 'szczelnej' bazy danych kosmetyków będzie wielkim osiągnięciem, ale jeśli się sprawdzi, to z chęcią widziałabym też podobny zbiór z zakresu właśnie środków czystości, higieny, past do zębów itp. produktów
Damy radę, im nas więcej, tym większe na to szanse. Ja się zajmę tym, żeby wszystko "chodziło", jeśli znajdzie siękilka osób do pomocy od strony zawartości (a w przyszłości także inne kwestie związane z treścią), na pewno uda się coś zacząć. Potem już będzie z górki

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Też jestem zainteresowana grupą/wydarzeniem na facebooku, na pewno to pomoże w rozpropagowaniu pomysłu.
Myślę że jak się kilka osób tu zbierze i wykaże aktywnością i chęciami, to spokojnie będzie można rozkręcić jakiś fanpage na facebooku. Jak na razie wolałbym tylko informować o inicjatywie gdzie się da. Fanpage dobrze żeby ktoś aktywny pilnował. Wierzę że ktoś się znajdzie i rozkręcimy się na maksa

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że jestem trochę zawiedziona, że wizażowa kwestia aktualnych list kosmetyków testowanych i nietestowanych upadła - od 2012 r. w sumie nie dzieje się w tej sprawie nic konkretnego. Rozumiem, że każda z użytkowniczek ma swoje życie, ale pierwsza inicjatywa poszła tak fajnie, że liczyłam na aktualizacje. Ale myślę, że przy okazji tej aplikacji rozruszamy temat
Pomysł aplikacji powstał właśnie przez to że lista powli stanęła. W aplikcaji będzie łatwiej listę utrzymywać a przede wszystkim sam dostęp do tej informacji też będzie łatwiejszy. Na aplikacji na telefony nie mam zamiaru skończyć . Ale to będziemy w przyszłości jeszcze dogadywali
__________________
Schludne ubranie to wyraz dobrych manier

Edytowane przez sweetStory
Czas edycji: 2014-05-11 o 20:58 Powód: Zmiana podanego adresu www
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 08:39   #15
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Regularkate - również witam Cię serdecznie! Fajnie, że jesteś
W weekend napisałam w parę miejsc o Twojej aplikacji Wojtku i nie mogę uwierzyć w to, że dotąd nikt się nie odezwał. Ale to nie szkodzi, bo mam jeszcze kilka pomysłów, do kogo można się w tej sprawie odezwać.

Cytat:
Napisane przez sweetStory Pokaż wiadomość
Czy jakimś kompromisowym wyjściem byłoby założenie, że na początku skupiamy się wokół produktów nie testowanych na zwierzętach? Może łatwiej będzie zacząć od bazy z prostymi założeniami a potem, gdy zbierzemy solidną podstawę, zaczniemy rozszerzać bazę o dodatkowe informacje i zagłębiać się w drobniejsze szczegóły? Taki luźny pomysł, póki nas mało. Co o tym sądzisz?
Jasne. Chyba tak będzie prościej. Ale wyobraźcie sobie, że Barwa mnie oszukała (mówiąc, że nie używa surowców pochodzenia zwierzęcego, mimo że używa), a teraz jeszcze nie chce mi udzielić informacji na kolejne pytania. A tak fajnie się zapowiadała ta firma. No trudno, mam nadzieję, że chociaż nie kłamią mówiąc, że nie testują.


Cytat:
Napisane przez sweetStory Pokaż wiadomość
Nie koniecznie. Właściwie to bardzo bym chciał, żeby ta aplikacja była dla Was, więc jeśli Wy chcecie tam środki czyszczące i jeśli pomożecie zebrać również te informacje, to jestem zdecydowanie ZA
Skoro tak, to super!

Cytat:
Napisane przez sweetStory Pokaż wiadomość
Robisz na prawdę dobrą robotę a ja wierzę, że są w Tobie pokłady motywacji również do innych rzeczy, które planujesz zrobić. Trzymam za Ciebie kciuki!
Dziękuję za miłe słowa.

PS. Baza naprawdę fajnie wygląda. Jest przejrzysta, a to chyba ważne.
PPS. Jeszcze mam pytanie: w bazie widzę Sorayę, ale czy oni na pewno nie testują? Ja słyszałam, że to robią. Tylko, że nie wiem tego na 100%. Może się mylę?
PPS. A spójrzcie, co tu znalazłam: https://www.facebook.com/events/3691...3966955978710/ Podobna do naszej, co nie? Z tymże oni maja jeszcze trudniej, bo muszą być wegańskie. Napiszę do nich, może podejmą się ją zaktualizować wspólnie z nami.

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-05-12 o 08:45
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 13:27   #16
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

W produktach masz podaną Tołpę, z nią nie wiadomo jak jest.
Szkoda, że dopiero teraz widzę ten wątek, trzeba było napisać w temacie o kosmetykach nietestowanych, chętnie byśmy pomogły Mamy zrobioną liste firm i KWC nietestowanych

Lista: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483
KWC: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post34815077
jest też stona Notest z firmami nietestującymi.

Ja mam mnóstwo kosmetyków nietestowanych, więc mogę wysłać Ci listę z kodami na PW jeśli chcesz.

A może do producentów się zgłosić z prośbą o udostępnienie kodów bądź klucza z jakiego korzystają nadając je?

Edytowane przez Bela03
Czas edycji: 2014-05-12 o 13:52
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 18:49   #17
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Ahoj eko-wizażanki . Witamy kolejną zainteresowaną .

Zacznę od końca
Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Właśnie ta lista zainspirowała mnie - wiem o niej kawałek czasu . Powoli wrzucam sobie już do bazy producentów, ale mając produkty z kodami kreskowymi, można zrobić na prawdę dużo więcej

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
A może do producentów się zgłosić z prośbą o udostępnienie kodów bądź klucza z jakiego korzystają nadając je?
Szczerze to nie za bardzo chcę angażować producentów. Może nie na początku. Elwira wcześniej pisała (https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...6&postcount=10) o swoich obawach wobec producentów. Będą kłamać, pisać o sobie w superlatywach. I zgadzam się z nią w 100%.
Inna rzecz - nie chcę uderzać do producentów z młodym produktem. Pracuję w firmie obsługującej korporacje i wiem jak to się czasem kończy. Bo jak by nie było, znajdą się tacy, którzy uznają że sama lista oczernia dobre imię firmy. A może przesadzam?

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Ja mam mnóstwo kosmetyków nietestowanych, więc mogę wysłać Ci listę z kodami na PW jeśli chcesz.
"Pytasz a wiesz" . Ślij, dorzucę do bazy

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
PPS. Jeszcze mam pytanie: w bazie widzę Sorayę, ale czy oni na pewno nie testują? Ja słyszałam, że to robią. Tylko, że nie wiem tego na 100%. Może się mylę?
Są na zielonej liście zarówno tu na forum jak i na stronie Notest o której mówi Bella03. Soraya to produkt który wrzuciłem od siebie, jeśli są uzasadnione przesłanki że Soraya jednak nie jest OK, mówcie i poprawię

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
W produktach masz podaną Tołpę, z nią nie wiadomo jak jest.
Racja, zmieniam.

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
PS. Baza naprawdę fajnie wygląda. Jest przejrzysta, a to chyba ważne.
Będzie jeszcze fajniejsza. Rozbuduję jeszcze trochę tą stronę i na razie na niej się skupię (póki produktów mało). To będzie na prawdę fajny projekt .
__________________
Schludne ubranie to wyraz dobrych manier
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 19:04   #18
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Cytat:
Napisane przez sweetStory Pokaż wiadomość

Szczerze to nie za bardzo chcę angażować producentów. Może nie na początku. Elwira wcześniej pisała (https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...6&postcount=10) o swoich obawach wobec producentów. Będą kłamać, pisać o sobie w superlatywach. I zgadzam się z nią w 100%.
Inna rzecz - nie chcę uderzać do producentów z młodym produktem. Pracuję w firmie obsługującej korporacje i wiem jak to się czasem kończy. Bo jak by nie było, znajdą się tacy, którzy uznają że sama lista oczernia dobre imię firmy. A może przesadzam?



"Pytasz a wiesz" . Ślij, dorzucę do bazy

Tak czy tak, nasze listy bazują na pytaniu się producentów i analizowaniu kto do kogo należy. Ale można napisać do tych, których jesteśmy pewni, mali polscy producenci powinni pomóc.
Ale rozumiem niechęć do angażowania ich w młody projekt.

Wysłałam pw.

Proponuję jeszcze dodać na dole strony adres e-mail, żeby ludzie spoza forum wiedzieli o akcji i wysyłali swoje kody. Ja dowiedziałam się przez wege grupę na fb.

Soraya podlega pod jakąś firmę skandynawską, która chyba testuje.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:51   #19
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Cytat:
Napisane przez sweetStory Pokaż wiadomość
To będzie na prawdę fajny projekt .
Niezaprzeczalnie!

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Proponuję jeszcze dodać na dole strony adres e-mail, żeby ludzie spoza forum wiedzieli o akcji i wysyłali swoje kody. Ja dowiedziałam się przez wege grupę na fb.
Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł Ale masz na myśli umieszczenie mejla pod ogłoszeniem na Facebooku, tak? Wojtku, co Ty na to? Zdradzisz mi swój adres? Ajć, chyba pokręciłam... Chyba jednak chodzi o bazę produktów

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Soraya podlega pod jakąś firmę skandynawską, która chyba testuje.
Więc na razie wykreślamy, czy zostawiamy dopóki nie mamy pewności? Jaka decyzja?

Mam jeszcze kilka produktów, wciąż z Barwy. Z tym że teraz są to środki czystości:
- 5902305002794 - Barwa - Bebi płyn do prania l litr
- 5902305000776 - Barwa - Bebi płatki mydlane do prania
-5902305000196 - Barwa - ANIA Płyn Antyelektrostatyczny
- 5902305000400 - Barwa - CZYSTY DOM Ola Pasta do czyszczenia naczyń i urządzeń sanitarnych 250g
- 5902305003852 - Barwa - CZYSTY DOM Meblux Mleczko do czyszczenia i pielęgnacji mebli
- 5902305002763 - Barwa - CZYSTY DOM StalFix Żel do stali nierdzewnej i chromowanej
- 5902305003869 - Barwa - CZYSTY DOM CeramFix Żel do czyszczenia ceramicznych płyt kuchennych
- 5902305003371 - Barwa - CZYSTY DOM KabiFix Płyn do mycia łazieniek i kabin prysznicowych
- 5902305007317 - Barwa - CZYSTY DOM Preparat 2w1 do czyszczenia i pielęgnacji wszystkich rodzajów skór
- 5902305007225 - Barwa - CZYSTY DOM Meblux Mleczko do czyszczenia i pielęgnacji mebli oraz powierzchni drewnianych
- 5902305007218 - Barwa - CZYSTY DOM UniFix Uniwersalny płyn do mycia kuchni
- 5902305002138 - Barwa - CZYSTY DOM Emulsja 2w1 do mycia i konserwacji paneli i drewna lakierowanego
- 5902305003395 - Barwa - CZYSTY DOM KamieńFix preparat do mycia powierzchni kamiennych i ceramicznych

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-05-13 o 21:52
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 18:01   #20
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Ha, adres to nie tajemnica . Jednak nie chcę go umieszczać nigdzie publicznie, bo to prowadzi do otrzymywania reklam z niebieskimi tabletkami .

Ale to nic. Zamiast tego będzie formularz, za pomocą którego można dodać produkt bezpośrednio do bazy. Zanim jednak produkty będą publicznie widoczne, będą one moderowane. To pozwoli uniknąć prześmiewczych komentarzy zamiast produktów.

Teraz plany na najbliższy czas:
  • Możliwość dodawania produktów przez odwiedzających stronę
  • Kategoryzacja produktów (podział na kosmetyki i chemię gospodarczą)
  • Lista producentów w osobnym widoku
  • Widok ze szczegółami produktu (na razie mało tam będzie, ale to się zmieni w przyszłości)
  • Możliwość sortowania list producentów
  • Prosta wyszukiwarka
  • Licznik produktów/producentów

I to chciałbym zrobić do niedzieli 18 maja. Myślę też, że tutaj częściej będę obiecywał co zrobię - taka mała "presja" mnie motywuje, a przy okazji daje Wam możliwość powiedzenia co dla Was jest ważne i potrzebne.

Jak już wspominałem, na początku skupię się na stronie. Będzie się ona dobrze wyświetlać zarówno na komputerze jak i na telefonach, więc już od początku istnienia będzie ją można zabrać ze sobą na zakupy. Aplikacje na telefony będą nieco później, ale na pewno z nich nie zrezygnuję .

Dziękuję za dotychczasową pomoc i poświęcony czas, jesteście wspaniałe!
Pozdrowienia,
Wojtek
__________________
Schludne ubranie to wyraz dobrych manier
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 16:39   #21
Praca_i_Chleb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Witajcie w ten deszczowy dzień, to ja - Alfons i Omega. Nie mogłam zalogować się na tym niku, więc teraz mam nowy. Pisaliście o Soraya - czytałam, że wykupił ją niejaki SARANTIS - spółks testująca, dlatego ja odkąd to wyczytałam nie kupuję nic od nich. Podobno los Sorayi podzieliła krakowska Miraculum, jednakże na opakowaniach nie ma nic o Sarantisie. Pisałam do Farmony, odpisała mi Pani M., używają kolagenu morskiego, pozyskiwanego z łusek. Dla mnie też już ta firma odpada. Pollena produkująca Białego Jelenia używa tłuszczów zwierzęcych, Sodium Tallowate to sól pozyskiwana z łoju i jeszcze jakichś składników. Ja poza sprawdzaniem czy firma testuje czy nie, czytam skład. Inne składniki odzwierzęce - Chitosan (z pancerzy skorupiaków), Karmin (koszenila) od larw (tego unikam też w spożywce, to nic innego jak E120).
Tak sobie siedzę czasem i myślę, czy wszystkie firmy produkujące w UE przestrzegają zakazu testowania na zwierzakach? W gruncie rzeczy jeśli opierać się na przepisach, żadna polska firma nie ma prawa testować. Szkoda, że składniki odzwierzęce też pod to nie podchodzą. Najgorzej, gdy są to ingrediencje pochodzące z uboju
Praca_i_Chleb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 07:48   #22
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Witamy nowy tydzień

Stary tydzień zamknięty, strona nieco się rozwinęła. Można już dodawać produkty przez formularz, więc można zapraszać ludzi z każdego, nawet najciemniejszego zakątka internetów . Ponadto strona jest optymalizowana do wyświetlania na komórkach - kto ma smartfona już niedługo będzie mógł jej używać w sklepie na zakupach. Na dzień dzisiejszy szwankuje jeszcze wyszukiwanie (gdy pojawiają się polskie znaki wyszukiwarka robi szalone rzeczy), ale to niedługo zostanie rozwiązane. Na razie celem jest zebranie jak największej ilości produktów, żeby strona nabrała wartości merytorycznej.

Cytat:
Napisane przez Praca_i_Chleb Pokaż wiadomość
Tak sobie siedzę czasem i myślę, czy wszystkie firmy produkujące w UE przestrzegają zakazu testowania na zwierzakach? W gruncie rzeczy jeśli opierać się na przepisach, żadna polska firma nie ma prawa testować. Szkoda, że składniki odzwierzęce też pod to nie podchodzą. Najgorzej, gdy są to ingrediencje pochodzące z uboju
To mi podsuwa pewien pomysł na niedaleką przyszłość. Gdy tylko baza się wypełni trochę, będę chciał wprowadzać nowe funkcjonalności, jakich jeszcze nie widziałyście na tego typu stronach. Bardzo zależy mi, by ta strona żyła swoim życiem, żeby nie była jednorazową akcją, tylko czymś co będzie się samo napędzało. Tylko takie podejście pozwoli zminimalizować wszelkie wątpliwości co do producentów i ich produktów.

A propos Soraya...
Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
Więc na razie wykreślamy, czy zostawiamy dopóki nie mamy pewności? Jaka decyzja?
Myślę że na razie potencjalnie testowany na zwierzętach. Będzie ok?

Dobra... To teraz pora reklamować stronkę, zachęcać ludzi do wpisywania tam wszystkiego co mają (łącznie z testowanymi rzeczami - dodawanie jest anonimowe)

Ja w międzyczasie chętnie wysłucham od Was opinii i sugestii na temat obecnej formy strony.

Miłego tygodnia!
W.
__________________
Schludne ubranie to wyraz dobrych manier
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 07:53   #23
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Cytat:
Napisane przez Praca_i_Chleb Pokaż wiadomość
Szkoda, że składniki odzwierzęce też pod to nie podchodzą. (
Właśnie. Szkoda, że tak nie jest.

Cytat:
Napisane przez sweetStory Pokaż wiadomość
Można już dodawać produkty przez formularz, więc można zapraszać ludzi z każdego, nawet najciemniejszego zakątka internetów .
Jasne. Teraz pora na rozreklamowanie tego cuda. Będę reklamować, gdzie się da.

Cytat:
Napisane przez sweetStory Pokaż wiadomość
Dobra... To teraz pora reklamować stronkę, zachęcać ludzi do wpisywania tam wszystkiego co mają (łącznie z testowanymi rzeczami - dodawanie jest anonimowe)
Aha, czyli testowane też można wpisywać, tak? Tym lepiej!

Cytat:
Napisane przez sweetStory Pokaż wiadomość
Ja w międzyczasie chętnie wysłucham od Was opinii i sugestii na temat obecnej formy strony.
Wchodzę na stronę i... łaaaaał! Taka wersja jeszcze bardziej mi się podoba Naprawdę fajnie się prezentuje. Kurcze, że też są ludzie, którzy mają takie zdolności... Naprawdę ekstra, Wojtek! Nie wiem czy dziś mi się uda ją wypróbować, jeśli nie, to na pewno do końca tygodnia wrzucę od siebie jakieś produkty poprzez formularz.

PS Na stronie zauważyłam kilka drobnych błędów. "Spróbuj wyszukiwarki" - tak się pisze ten wyraz "Lista producentów Chcesz się dowiedzieć czy Twój ulubiony producent produkuje kosmetyki wegańskie? Sprawdź listę producentów nie testujących swoich ... (brak słowa) na zwierzętach" - Hmm..., to się odnosi do tego, co będzie na stronie w przyszłości, prawda? Bo póki co baza nie wyróżnia produktów wegańskich. Ja to zdanie rozumiem w ten sposób, że w naszej bazie nietestowane = wegańskie, a tak przecież nie jest. Mam nadzieję Wojktu, że nie uraziłam się swoimi "radami".

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-05-21 o 08:04
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 17:34   #24
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
Mam nadzieję Wojktu, że nie uraziłam się swoimi "radami".
Spokojnie, nie jestem jednym z tych zakompleksionych mistrzów, którzy uważają że wszystkie rozumy już pozjadali . Właśnie dla takich rad przedstawiam się na forum, więc są jak najbardziej wskazane. Swoją drogą, kiedy jeszcze byłem mały słodkim blond-chłopcem, dostawałem w szkole 5 na dyktandach, ale za to "spóbój" to pani z j. polskiego by się mnie wyparła . Sam się dziwię jak ja to zrobiłem :P. Z drugiej strony, nad stroną przysiadam wieczorami, po swojej pracy... Pewnie zmęczenie materiału .

W tym tygodniu wstrzymuję się z pracami nad rozwojem strony (a przynajmniej nic widocznego nie będę robił). Chcę teraz skupić się na wprowadzaniu producentów do bazy, by byli widoczni w wyszukiwarce.

Plany na dalszą przyszłość: rozbudować parametryzację producenta. Chciałby wprowadzić coś takiego, że każdy producent będzie miał wyróżnione takie opcje jak "testuje produkty na zwierzętach", "używa składników zwierzęcych". Czy powinienem jeszcze jakiś parametr uwzględnić?
Jeśli uda się te parametry utrzymać, mam dość☠ciekawy plan na bliską przyszłość związany właśnie z tą opcją.

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
Aha, czyli testowane też można wpisywać, tak? Tym lepiej!
Jasne! Może kiedyś Ci producenci postanowią zmienić swoją politykę, wtedy my będziemy mieli już kawałek ich historii co będzie istotne w chwili zmiany polityki - w sklepach będą pewnie jeszcze stały produkty ze starych linii (testowane) obok produktów nie testowanych. Nie mówię że tak będzie, ale na takie chwile trzeba być gotowym, a przede wszystki trzymać kciuki za zarządy firm kosmetycznych, żeby zmienili swoje nastawienie

Cytat:
Napisane przez elwirawrobel Pokaż wiadomość
Jasne. Teraz pora na rozreklamowanie tego cuda. Będę reklamować, gdzie się da.
Ja jeszcze dziś, najdalej jutro wrzucę jakąś podstronę opisującą po co ta strona jest. Tak żeby przypadkowi goście mogli się bardziej połapać .

Dziękuję za Twoją opinię Elwiro. Motywacja zawsze w cenie .

Przy okazji, taka mała prośba do wszystkich chcących trochę pomóc - na stronie jest polityka prywatności. Czy jest ona dla Was przejrzysta i zrozumiała?
__________________
Schludne ubranie to wyraz dobrych manier
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 20:29   #25
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Jeśli mogę coś zaproponować, to uwzglednienie producentów nietestujących podlegających pod testujące koncerny np. Original Source, The Body shop, oraz producentów sprzedajacych w Chinach
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 16:55   #26
sweetStory
Raczkowanie
 
Avatar sweetStory
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Bela03 nie dość że możesz, nawet powinnaś proponować świetny pomysł. Myślę że taka informacja o producencie będzie numerem 1 do zrobienia w przyszłym tygodniu. Jeśli komukolwiek wpadnie jeszcze coś użytecznego do głowy, piszcie śmiało

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
__________________
Schludne ubranie to wyraz dobrych manier
sweetStory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 10:31   #27
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Wszystko, co jest napisane na stronie jest dla mnie zrozumiałe. Ale niestety ponownie się uaktywniła moja wada, bo znów przyszło mi do głowy, żeby to odrobinę poprawić, tzn. napisać jeszcze prościej, czyli np. tak:

Używany jest tu mechanizm cookies, czyli popularne ciasteczka. Mierzy on aktywność użytkownika na stronie za pomocą usługi Google Analytics. Pomiar jest anonimowy, zatem autor strony na jego podstawie nie jest w stanie ustalić tożsamości osób odwiedzających.
Mechanizm cookies jest również używany, by zapamiętać Twoje preferencje w obrębie tej strony. Kiedy po raz pierwszy ukazała Ci się informacja na temat cookies, był tam link "schowaj to powiadomienie i nie pokazuj mi więcej" - klikając w niego, zapisujesz cookie, które zawiera informację o tym, że nie chcesz ponownie widzieć tego powiadomienia.
© Treści zgromadzone na tej stronie są owocem pracy społeczności skupionej wokół tematu kosmetyków wyprodukowanych w sposób niekrzywdzący zwierząt. Nie możesz tej treści wykorzystać w żadnym komercyjnym projekcie bez zgody społeczności. Aktualnie nie ma możliwości zwrócenia się o zgodę na wykorzystanie bazy.


Bela03, kilka postów wyżej napisałaś: "Tak czy tak, nasze listy bazują na pytaniu się producentów i analizowaniu kto do kogo należy. Ale można napisać do tych, których jesteśmy pewni, mali polscy producenci powinni pomóc." - a może jednak tak zrobimy? To pomoże nam o wiele szybciej uzupełnić bazę. Wyszukiwanie produktów wraz z kodami kreskowymi, to jednak dość mozolna praca. Może teraz, gdy chodzi jedynie o opisanie produktów jako testowanych lub nie, skorzystamy z ich pomocy? Ale później, gdy będzie trzeba podzielić na te, niestosujące w produkcji surowców pochodzenia zwierzęcego oraz stosujące, może wtedy nie warto ich pytać? Bo np. taka Barwa pisała, że nie testują i nie używają surowców pochodzenia zwierzęcego, ale ja dopytywałam i dopytywałam, ponieważ okazało się, że do produkcji niektórych produktów używają. Na dowód przesłałam im w linku wspomniany już chyba tutaj krem miodowo-mleczny oraz jakiś inny kosmetyk, zawierający żelatynę wieprzową. Na to Pani odpisała, że stosują to, co zezwala UE. No i wtedy znów spytałam: to w końcu jak jest z tymi surowcami? Bo nie chodzi mi o to na stosowanie czego Unia pozwala, ale o ty czy przypadkiem nie jest tak, że Barwa jedno mówi, a robi coś przeciwnego (oczywiście napisałam to kulturalnie) . Niestety do dziś nie otrzymałam odpowiedzi i zapewne już jej nie dostanę.

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-05-23 o 12:47
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 11:01   #28
Praca_i_Chleb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Dzień dobry, sobota po fali upałów bardziej stonowana, chociaż szkoda, bo miałam zamiar się opalać. No nic. Spieszę poinformować, że delikatnie mi się porypała pewna kwestia - pisałam, że Soraya jet wykupiona przez Sarantis, a dopiero wczoraj olśniło mnie, że wprowadziłam Was w błąd - Sarantis kupił Kolastynę. Soraya też należy do koncernu, jest nim Cederroth. Na polskiej stronie producent nie wspomina nic o testowaniu na zwierzętach, ale wpisując to hasło w wyszukiwarkę znalazłam info, że nie tesutje. W Polsce Cederroth produkuje kosmetyki w/w Sorayi oraz Dermiki. Właśnie w tej chwili wysyłam do nich mail z pytaniem o etykę wobec zwierzaków. Zobaczymy czy doczekam się odpowiedzi.

Bela03 - istotnie warto zaznaczać, które firmy należą do koncernów wykonujących testy. Ja podchodzę do tego tak - nawet jeśli firma sama w sobie nie stosuje okrucieństwa, wystarczy mi, że jej właścicielem jest oprawca i ja produktów takiej firmy już nie kupuję.
Praca_i_Chleb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 13:29   #29
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Hej
Świetny pomysł z tą aplikacją.

mam tylko jedno pytanie - strona, którą podałeś prawie na początku wątku http://barcodes.thinkblue.pl/product/add działa w końcu czy nie? Bo dopisałeś, że nie, a jednak strona istnieje. Czy jest sens w końcu tam wpisywać kody, czy coś jest nie tak i nie dostaniesz nowych kodów przez formularz na tej stronie?
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 07:24   #30
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Wszystko działa. Z tego co pamiętam Wojtkowi chodziło jedynie o zmianę adresu strony. Pisał on, że adres może się zmienić, bo w założeniu był tylko tymczasowy. Jednak ostatecznie okazało się, że taki zostanie na dłużej. Tak więc dodawanie produktów przez formularz jak najbardziej ma sens!
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-27 21:08:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.