Pigułki dionelle nie działają? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 08:27   #1
Wiindy
Raczkowanie
 
Avatar Wiindy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60

Pigułki dionelle nie działają?


Witam. Od 12 dni przyjmuję antykoncepcyjne pigułki Dionelle. Są to moje pierwsze tabletki więc nie wiem czy moje objawy są normalne czy raczej efektem ubocznym. Od kilku dni mam okropne mdłości głównie wieczorem, jestem strasznie nerwowa i stan mojej cery znacznie się pogorszył (mimo iż producent obiecuje poprawę wyglądu skóry i zmniejszenie trądziku). Najgorsze jest jednak to, że od końca miesiączki utrzymuje się u mnie bardzo delikatne krwawienie, a raczej plamienie.

Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby odwiedzenie mojej ginekolog jednak przez najbliższe kilka tygodni nie jest to możliwe i zastanawiam się czy nie lepiej przerwać przyjmowanie tabletek?
Dodam, że po siedmiu dniach od rozpoczęcia przyjmowania ich współżyłam z chłopakiem kilka razy, jako że przyjmuję te tabletki których głównym działaniem jest antykoncepcja mam nadzieję że nie mam powodów martwić się ciążą mimo dziwnych skutków ubocznych?

Pozdrawiam
Wiindy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 08:57   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Cytat:
Napisane przez Wiindy Pokaż wiadomość
Witam. Od 12 dni przyjmuję antykoncepcyjne pigułki Dionelle. Są to moje pierwsze tabletki więc nie wiem czy moje objawy są normalne czy raczej efektem ubocznym. Od kilku dni mam okropne mdłości głównie wieczorem, jestem strasznie nerwowa i stan mojej cery znacznie się pogorszył (mimo iż producent obiecuje poprawę wyglądu skóry i zmniejszenie trądziku). Najgorsze jest jednak to, że od końca miesiączki utrzymuje się u mnie bardzo delikatne krwawienie, a raczej plamienie.

Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby odwiedzenie mojej ginekolog jednak przez najbliższe kilka tygodni nie jest to możliwe i zastanawiam się czy nie lepiej przerwać przyjmowanie tabletek?
Dodam, że po siedmiu dniach od rozpoczęcia przyjmowania ich współżyłam z chłopakiem kilka razy, jako że przyjmuję te tabletki których głównym działaniem jest antykoncepcja mam nadzieję że nie mam powodów martwić się ciążą mimo dziwnych skutków ubocznych?

Pozdrawiam
takie skutki uboczne mogą się utrzymywać nawet przez pierwsze 3 tygodnie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 10:22   #3
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Cytat:
Napisane przez Wiindy Pokaż wiadomość
Witam. Od 12 dni przyjmuję antykoncepcyjne pigułki Dionelle. Są to moje pierwsze tabletki więc nie wiem czy moje objawy są normalne czy raczej efektem ubocznym. Od kilku dni mam okropne mdłości głównie wieczorem, jestem strasznie nerwowa i stan mojej cery znacznie się pogorszył (mimo iż producent obiecuje poprawę wyglądu skóry i zmniejszenie trądziku). Najgorsze jest jednak to, że od końca miesiączki utrzymuje się u mnie bardzo delikatne krwawienie, a raczej plamienie.

Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby odwiedzenie mojej ginekolog jednak przez najbliższe kilka tygodni nie jest to możliwe i zastanawiam się czy nie lepiej przerwać przyjmowanie tabletek?
Dodam, że po siedmiu dniach od rozpoczęcia przyjmowania ich współżyłam z chłopakiem kilka razy, jako że przyjmuję te tabletki których głównym działaniem jest antykoncepcja mam nadzieję że nie mam powodów martwić się ciążą mimo dziwnych skutków ubocznych?

Pozdrawiam
Jeśli nie pomijasz tabletek i trzymasz się stałej pory przyjmowania to antykoncepcja jest zachowana. Musisz obserwować co i jak. Może te tabletki nie są dla Ciebie, a może te dolegliwości szybko ustąpią.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 10:38   #4
hiss
Raczkowanie
 
Avatar hiss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Daleki Wschód
Wiadomości: 166
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

na opakowaniu tabletek będzie napisane, czy już przy pierwszym opakowaniu jestes zabezpieczona - bo właśnie nie jestem pewna, ale na moich chyba coś pisało, że przez pierwszy miesiąc najlepiej mieć dodatkowe zabezpieczenie...

efekty uboczne? TAK, masz pewnie źle dobrane tabletki, szkoda że nie możesz odwiedzić lekarza, może spróbuj iść do innego i to szybko, niech ci zmieni te tabletki na inne, bo te po prostu są dla ciebie nieodpowiednie
hiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 12:34   #5
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
na opakowaniu tabletek będzie napisane, czy już przy pierwszym opakowaniu jestes zabezpieczona - bo właśnie nie jestem pewna, ale na moich chyba coś pisało, że przez pierwszy miesiąc najlepiej mieć dodatkowe zabezpieczenie...

efekty uboczne? TAK, masz pewnie źle dobrane tabletki, szkoda że nie możesz odwiedzić lekarza, może spróbuj iść do innego i to szybko, niech ci zmieni te tabletki na inne, bo te po prostu są dla ciebie nieodpowiednie[
Czy są odpowiedznie to okaże się po 3 miesiącach, bo tyle może potrwać przyzwyczajanie się organizmu. Jeżeli po tym czasie plamienia nie znikną należy udać się do lekarza.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2014-01-23 o 12:37
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 18:17   #6
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
efekty uboczne? TAK, masz pewnie źle dobrane tabletki, szkoda że nie możesz odwiedzić lekarza, może spróbuj iść do innego i to szybko, niech ci zmieni te tabletki na inne, bo te po prostu są dla ciebie nieodpowiednie
Generalnie skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych mogą występować do 3 miesicy brania tabletek, ginekolog po tym czasie, gdy skutki uboczne będą się utrzymywać bezwzględnie powinien zmienić na inne.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 23:39   #7
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Ja biorę jeanine, która też jest rekomendowana dla osób z trądzikiem - wysyp miałam chyba ze cztery miesiące. Niestety. Potem powoli się poprawiało. A trądzik i tak nie zniknął w 100%. Raczej w... 80-90.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 17:40   #8
saguara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 75
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Ja jestem na 3-cim opakowaniu i jestem z nich zadowolona W koncu widze poprawe swojej cery, a juz probowalam wieeeeelu roznych metod, mimo iz ponoc hormony nawet byly w normie. Przez pierwsze 2 opakowania bardzo bolaly mnie piersi, szczegolnie z rana, teraz przy 3cim juz wszystko w porzadku, bez zadnych skutkow ubocznych
saguara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 21:53   #9
andziaap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Witam, ja również stosuje te tabletki na trądzik. Brałam wcześniej 4 miesiące Diane 35 ale z powodu bardzo silnych wręcz migrenowych bólów głowy lekarz zmienił mi je na dionelle. Po Diane przez pierwsze 3 miesiące miałam niesamowity wysyp, nie było miejsca w którym nie miałabym pryszczy ale od 4 miesiąca leczenia było coraz lepiej, teraz mimo tego że przeszłam na dużo łagodniejsze tabletki- dionelle nie mam praktycznie żadnej krosty. Niestety jednak zostało mi dużo blizn. Jak chodzi o same tabletki to jedyny skutek uboczny jaki zauważyłam to niestety ból głowy jednak znacznie rzadziej się to zdarza niż kiedy stosowałam Diane. Wydaje mi się też ze mam więcej cellulitu, mimo tego że ćwiczę tak samo intensywnie jak przed rozpoczęciem przyjmowania hormonów.
andziaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 14:37   #10
may9313
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Italia <3
Wiadomości: 2 712
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Ja biorę już chyba 5 opakowanie Dionelle. Przedostatnie (mam wykupione jeszcze jedno). A dlaczego?
Czy na trądzikpomogły - nie jetem pewna. Fakt, kiedy zaczęłam je brać, trądzik znikł, jednak zmieniłam wówczas pielęgnację cery, a poprawę je stanu widziałam jeszcze zanim zaczęłam przyjmować D.
Jednak jest inna kwestia. Brak miesiączek, bóle brzucha i inne takie. Zdaje się też, że humorki mam niezłe. Zobaczę jeszcze, jak będzie po tym opakowaniu i podczas kolejnego, ale chyba zdecyduję się na zmianę.
may9313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 19:16   #11
ŻABA MONIKA
Rozeznanie
 
Avatar ŻABA MONIKA
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 657
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Witam.
Biore dionelle od wrzesnia zeszłego roku .regularnie jak o to chodzi.skutki uboczne byly wypadaly mi wlosy,bylam nerwowa itp
Jednak plamień nie mialam nigdy
Aż do teraz .zaczelam krwawic jeszcze przed skonczeniem tabletek...dwie zostaly ...wzielam je jednak krwawienie jest nadal mamy poniedzialek ,krwawienie z odstawienia powinno zaczac sie dopiero w śśrodę...
Nie wiem co mam o tym myslec...dodam ze w zeszle odstawienie okres byl skapy trwal niecale trzy dni

W ciazy nie jestem chyba robilam test ciazowy wynik negatywny
Jednak dziwne to po tak dlugim czasie brania pigułek
Miala ktora cos takiego?
ŻABA MONIKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-20, 23:49   #12
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

Cytat:
Napisane przez ŻABA MONIKA Pokaż wiadomość
Witam.
Biore dionelle od wrzesnia zeszłego roku .regularnie jak o to chodzi.skutki uboczne byly wypadaly mi wlosy,bylam nerwowa itp
Jednak plamień nie mialam nigdy
Aż do teraz .zaczelam krwawic jeszcze przed skonczeniem tabletek...dwie zostaly ...wzielam je jednak krwawienie jest nadal mamy poniedzialek ,krwawienie z odstawienia powinno zaczac sie dopiero w śśrodę...
Nie wiem co mam o tym myslec...dodam ze w zeszle odstawienie okres byl skapy trwal niecale trzy dni

W ciazy nie jestem chyba robilam test ciazowy wynik negatywny
Jednak dziwne to po tak dlugim czasie brania pigułek
Miala ktora cos takiego?
Ja miałam to często przez kilka lat brania pigułek, chociaż nie zmieniałam, bo poza tym czułam się dobrze. Ale może u Ciebie czas na zmianę? Tak czy inaczej, jesteś zabezpieczona i nie denerwuj się na zapas, bo najpewniej nic szczególnego się nie dzieje. Organizm to nie szwajcarski zegarek. Tylko rób regularnie badania - usg piersi i dopochwowe raz w roku, krew co jakieś pół roku na próby watrobowe i układ krzepnięcia.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:28   #13
ŻABA MONIKA
Rozeznanie
 
Avatar ŻABA MONIKA
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 657
Dot.: Pigułki dionelle nie działają?

to teraz znowu cos zaczełam opakowanie druga tabletke z opakowania wziełam nie jak zwykle o 9 tylko koło godz 13 (ze łba mi wyleciało).pózniej kazda sumiennie do konca listka. okresu z odstawienia jeszcze nie widze jest juz sroda .....strasznie boli mnie podbrzusze ,piersi lekko jak na okres(dodam ze odkad biore anty zadne takie dolegliwosci nie wystepowały)
współzyłam z facetem wczoraj i zauwazyłam plamy na przescieradle brazowawe ale to wszystko .zwariuje przez te tabletki.....

a dodam jeszcze ze zrobiłam test ciazowy w poniedziałek tyle ze po południu -----wyszedł ujemnie czyli ze ciazy nie ma poprzedni stosunek miałam ponad trzy tyg temu ....to chyba juz by cos wykazał..
cały czas mam wrazenie ze cos mi leci a tu wkładka czysta
miała któraś z was podobne doświadczenia/////
ŻABA MONIKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-17 18:28:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.