Prośba o ocenę aktywności - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-16, 19:16   #1
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212

Prośba o ocenę aktywności


Cześć laski.

Piszę, ponieważ od dłuższego czasu nurtuje mnie kwestia aktywności fizycznej... Aby np. obliczyć zapotrzebowanie energetyczne trzeba podać współczynnik aktywności i to właśnie spowodowało, że zaczęłam się zastanawiać jak to ze mną jest. Chcę opisać Wam, jak mniej więcej wygląda mój zwykły dzień oraz tydzień podsumowujący, mogłybyście napisać mi, czy jestem w takim razie osobą aktywną i w ogóle co o tym sądzicie? Podkreślam, że się nie odchudzam.

Od pn-pt:
-rano jakieś rozciąganie, zwis na drążku, pajacyki, wszystko w formie rozbudzenia się, bo ciężko z tym u mnie
-40 minut chodzenia (łącznie) do szkoły, szybszym tempem
-po szkole często trochę mi zajmuje sprzątanie i ogarnianie domu, niestety mam bardzo dużo obowiązków...
-godzinny trening (typu: Fitness Blender, Jillian Michaels, Mel B)
-30 minut hula hop

Weekend: tutaj różnie, bo wiadomo, że wtedy najwięcej się dzieje. Staram się jednak w sobotę/niedzielę porządniej poćwiczyć i pokręcić, bywa różnie - czasem nie uda mi się w ogóle potrenować, niekiedy mogę w oba dni, wpadają jakieś spacery, shoppingi.

2x w tygodniu REST, przy czym często podczas takiego dnia jednak pokręcę hula hopem, zrobię jakiś 8-minutowy abs, ale też miewam takiego lenia, że najchętniej cały dzień przeleżałabym w łóżku :P


Dla przykładu aktywność w tym tygodniu:
poniedziałek - 1h z Fitness Blender (interval, cardio workout, abs); 30 minut hula hop
wtorek - 1h z Fitness Blender (cardio abs HIIT, workout dywanowe, ale mocne); 30 minut hula hop
środa - REST; 20 minut hula hop, 10 minut abs
czwartek - Banish Fat Boost Metabolism, 10 minut abs; 30 minut hula hop
piątek - niecała 1h z Fitness Blender (2x interval, 2x abs); 30 minut hula hop
sobota - 45 minut z Mel B (rozgrzewka, full body workout 1 i 2, 8 minut abs); 30+25 minut hula hop
niedziela - REST; 30 minut hula hop + noszenie dziecka, czuję ten biceps!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:37   #2
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Podbijam..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- śniadaniuję, gotuję, oceniam i rozważam
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:56   #3
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Moim zdanem troche sporo tego - poltorej godziny (razem z hula hop, do tego rozgrzewka, pewnie w sumie do jakichs 2h sie rozciagnie) to za duzo. Ja bym wywalila hula hop calkiem (brzuch bedzie i tak pracowal, jesli to chcesz w ten sposob osiagnac). Dalej - jak rest to rest, bez dodatkowej aktywnosci.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:01   #4
bananowyew
Raczkowanie
 
Avatar bananowyew
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 212
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Szczerze to nie wiem po co tego aż tyle. Tutaj Fitness Blender, tam Mel B, po drodze jeszcze coś i tylko Chodakowskiej do kompletu brakuje. Moim zdaniem jesteś osobą nad wyraz aktywną, hula hop to bardzo fajne ćwiczenie więc nic nie szkodzi pokręcić się codziennie ale reszty treningów moim zdaniem jest aż nadto w Twoim planie :p Spacery jak najbardziej, zawsze można pomyśleć o bieganiu
__________________
Mój "próżny" blog - Mrs Vain
A od niedawna również na youtubie
bananowyew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:14   #5
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Moim zdanem troche sporo tego - poltorej godziny (razem z hula hop, do tego rozgrzewka, pewnie w sumie do jakichs 2h sie rozciagnie) to za duzo. Ja bym wywalila hula hop calkiem (brzuch bedzie i tak pracowal, jesli to chcesz w ten sposob osiagnac). Dalej - jak rest to rest, bez dodatkowej aktywnosci.
Rozgrzewkę i rozciąganie mam z reguły wliczone w trening, bo takie filmy wykonuję, ale to w sumie nie jest tak istotne w tym wszystkim Hula hop kręcę ze względu na talię, bo kurcze jeszcze nie znalazłam takich ćwiczeń, które by wyrabiały ją wystarczająco.. Dziękuję za uwagi, postaram się rzeczywiście rest-ować, po prostu niekiedy tak ciężko wysiedzieć mi na miejscu, szczególnie, że w takie dni jem więcej.

Cytat:
Napisane przez bananowyew Pokaż wiadomość
Szczerze to nie wiem po co tego aż tyle. Tutaj Fitness Blender, tam Mel B, po drodze jeszcze coś i tylko Chodakowskiej do kompletu brakuje. Moim zdaniem jesteś osobą nad wyraz aktywną, hula hop to bardzo fajne ćwiczenie więc nic nie szkodzi pokręcić się codziennie ale reszty treningów moim zdaniem jest aż nadto w Twoim planie :p Spacery jak najbardziej, zawsze można pomyśleć o bieganiu
Chodakowska była... kiedyś Bieganie rozpocznę jakoś w marcu-kwietniu (mam nadzieję), bo biegam od 2 lat ale tak hmm... sezonowo. Nie ma szału, ok. 50-60 minut, mniej więcej 10 km, różnie.


Dziękuję za wszelkie uwagi! Nie sądziłam, że wyjdzie na to, że jestem tak aktywna, naprawdę
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:26   #6
bananowyew
Raczkowanie
 
Avatar bananowyew
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 212
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Serio, jesteś baaardzo aktywna :p Wiadomo, warto uprawiać sport i skakać, biegać czy inne rzeczy robić ale umiar też jest ważny, żeby się jakiejś kontuzji czy czegoś nie nabawić
__________________
Mój "próżny" blog - Mrs Vain
A od niedawna również na youtubie
bananowyew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:04   #7
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Cytat:
Napisane przez bananowyew Pokaż wiadomość
Serio, jesteś baaardzo aktywna :p Wiadomo, warto uprawiać sport i skakać, biegać czy inne rzeczy robić ale umiar też jest ważny, żeby się jakiejś kontuzji czy czegoś nie nabawić
Kiedyś przeginałam właśnie ze sportem (tu kłaniają się wspomniane czasy z E. Chodakowską), oprócz treningów domowych i hh potrafiłam przez pół dnia chodzić szybszym krokiem lub iść biegać i właśnie potem na dłuższy czas zostałam małą kaleką, nie polecam

Cytat:
Napisane przez fashi0n Pokaż wiadomość
Jest super!
Dziękuję!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 18:06   #8
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Brzuch zrobi się sam, jeśli nie zaniedbasz kwestii jedzenia - na niego osobnych ćwiczeń nie trzeba A do talii niestety trzeba mieć genetyczne predyspozycje.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 08:26   #9
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Bardzo ambitny plan, powiedziałabym lekko hardcorowy Moim zdaniem dużo zależy jak się będziesz czuła po takim wysiłku, jak w miarę ok to ja bym zostawiła taki plan, a jak będziesz spływać po podłodze to trochę bym go ograniczyła

Ewentualnie w rest dzień daruj sobie hula hop, rest day to w końcu rest day
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez zrzuc brzuch
Czas edycji: 2014-02-20 o 08:27
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 14:19   #10
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Cytat:
Napisane przez Anastazka1 Pokaż wiadomość
ale co Ci się stało od tego biegania, mówisz, że jakaś kontuzja? zajeżdżać też się nie można chociaż aktywność pół dnia nie powinna Ci zaszkodzić, kondycję sobie poprawisz
Miałam problemy z kolanem - rzepka nie funkcjonuje prawidłowo i jeszcze problemy z mazią, wiec ocierały się kości i bolało jak cholera :/ W dodatku miałam kilka razy zwichniętą kostkę i podobno przy kolejnym urazie będzie konieczna operacja, a to chyba nieuniknione, skoro co chwilę mi się tam coś przekręca..

Cytat:
Napisane przez zrzuc brzuch Pokaż wiadomość
Bardzo ambitny plan, powiedziałabym lekko hardcorowy Moim zdaniem dużo zależy jak się będziesz czuła po takim wysiłku, jak w miarę ok to ja bym zostawiła taki plan, a jak będziesz spływać po podłodze to trochę bym go ograniczyła

Ewentualnie w rest dzień daruj sobie hula hop, rest day to w końcu rest day

Dziękuję Daję radę, mam takie okresy, że przez tydzień-dwa muszę robić lżejsze treningi, a potem zaś bierze mnie na ostry pot i cardio
Generalnie przestrzegam zasady: min. 4x w tygodniu po co najmniej 50 minut, ale podświadomie staram się jednak dobijać do godziny 5/7 dni
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 19:19   #11
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Prośba o ocenę aktywności

Cytat:
Napisane przez Anastazka1 Pokaż wiadomość
no to bardzo ładnie wytrwała jesteś, trzeba sobie poprzeczkę podnosić fajnie jest też sobie robić jeden dzień w tygodniu tam żeby cały dzień być aktywnym fizycznie na przykład sobota i lecisz gdziesz daleko po całym miescie albo poza miasto nawet rano trening 30 min wieczorem trening 30 min a takto reszte robisz w terenie ano ale raz w tygodniu bo jak czesciej to sie zajechac mozna no i czasu nie ma
Miewam takie dni, ale w wakacje/ferie, w weekendy sporadycznie. Najnormalniej w świecie nie mam czasu, bo zawsze jest coś, co wymaga siedzenia przy laptopie czy zadaniach.. :banghead:
Dzisiaj jednak jak na dzień szkolny to byłam dość aktywna (chyba), ale to uroki nadmiaru energii po obfitej regeneracji wczorajszej
W wakacje wlasnie lubie rano pobiegać, wziąć prysznic, pokręcić hula hopem, iść na spacer, a pod wieczór zrobić jakieś abs'y. Kładziesz się spać i wiesz, że nie zmarnowałaś tego dnia..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- śniadaniuję, gotuję, oceniam i rozważam
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-21 20:19:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.