Wybory, na kogo głosujesz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-03, 11:32   #1
kotWprezerwatywie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20

Wybory, na kogo głosujesz?


Na kogo zagłosujecie w zbliżających się wyborach? Ja waham się pomiędzy NP Korwina a PIS-em. Może macie jakieś ciekawe argumenty dlaczego warto akurat głosować na tą partię którą wy popieracie. Moje argumenty dlaczego właśnie na te dwie to: Pis-uczciwość, nie było takiego złodziejstwa jak za PO czy SLD, stworzyli milion miejsc pracy w kraju, obniżyli podatki dla pracujących. NP Korwina: ciekawe pomysły gospodarcze, tylko czy to mu się uda? Czy może to demagogia, i gruszki na wierzbie? Czekam na wasze opinie dotyczące tych partii a także o waszych wyborach.

P S
Uważam że osoby pozostające w domu i nie oddające swojego głosu popełniają błąd. Nawet jeśli uważają że nie ma na kogo głosować, to zawsze jest lepsza i gorsza partia, i warto w takiej sytuacji wybrać mniejsze zło.
kotWprezerwatywie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:42   #2
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Po pierwsze gratuluję nicku .

Po drugie, wizaż i wątek intymnie to chyba nie najlepsze miejsce do takich rozważań, nawet jeśli też sympatyzuję z tymi partiami.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:48   #3
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cóż nie ma na kogo głosowac, wszyscy politycy sa tacy sami. Cóż wygra PIs znów z nikim nie będzie mógł się dogadzac i stworzyć koalicji rzadzącej i znów skończysię jak ostnio wczesniejszymi wyborami, a Korwin od 1993 roku startuje bez wiekszych rezultatów w wyborach tylko nazwy parti zminia. Jak dla mnie potrafi pięknie mówić nawet nie mając pojecia o czymś a jak by doszed do władzy nie zmieniło by się nic. Skłaniał bym się ku Ruchowni Narodowemu ale oni tez jacyś niejasni z tymi chuliganami. Jedyn słowem nie ma na kogo glosowac.
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:52   #4
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Odnosze wrazenie, ze autor tego watku, to ten co mial nick TrysneNaLechtaczke. Nie wydaje sie wam, ze to ten sam?
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:52   #5
henryzlasu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 67
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kotWprezerwatywie Pokaż wiadomość
Na kogo zagłosujecie w zbliżających się wyborach? Ja waham się pomiędzy NP Korwina a PIS-em. Może macie jakieś ciekawe argumenty dlaczego warto akurat głosować na tą partię którą wy popieracie. Moje argumenty dlaczego właśnie na te dwie to: Pis-uczciwość, nie było takiego złodziejstwa jak za PO czy SLD, stworzyli milion miejsc pracy w kraju, obniżyli podatki dla pracujących. NP Korwina: ciekawe pomysły gospodarcze, tylko czy to mu się uda? Czy może to demagogia, i gruszki na wierzbie? Czekam na wasze opinie dotyczące tych partii a także o waszych wyborach.

P S
Uważam że osoby pozostające w domu i nie oddające swojego głosu popełniają błąd. Nawet jeśli uważają że nie ma na kogo głosować, to zawsze jest lepsza i gorsza partia, i warto w takiej sytuacji wybrać mniejsze zło.
Gratuluje poczucia humoru Gdzie oni stworzyli te miejsca pracy? u siebie w partii czy gdzie Chyba chciałaś napisać o dofinansowanu 100 kościołów? no to bym się zgodził A tak na poważnie to jest wybór pomiędzy paranoikiem (pis) a cynikiem (po), o korwinie czy pselu nie wspomnę Ogólnie oni wszyscy dużo mówią a niewiele robią. (właściwie to nic nie robią, poza nachapaniem się)

Ps. a tak nick piękny, chyba prowokator za wschdniej granicy, hmm od putina

Edytowane przez henryzlasu
Czas edycji: 2014-05-03 o 11:56
henryzlasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:58   #6
kotWprezerwatywie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez henryzlasu Pokaż wiadomość
Gratuluje poczucia humoru Gdzie oni stworzyli te miejsca pracy? u siebie w partii czy gdzie Chyba chciałaś napisać o dofinansowanu 100 kościołów? no to bym się zgodził A tak na poważnie to jest wybór pomiędzy paranoikiem (pis) a cynikiem (po), o korwinie czy pselu nie wspomnę Ogólnie onie wszyscy dużo mówią a niewiele robią. (właściwie to nic nie robią, poza nachapaniem się)

Ps. a tak nick piękny, chyba prowokator za wschdniej granicy, hmm od putina

Nieprawda, spójrz na statystyki za rządów PIS było w Polsce bezorbocie na poziomie 9% i stworzyli milion miejsc pracy i obniżyli podatki dla pracujących to są fakty. Nie mówię że to jest super partia, nie podoba mi się że sympatyzują z kościołem katolickim, a Antek M to porażka, ale wolę ich niż skorumpowane do granic możliwości PO czy SLD
kotWprezerwatywie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:01   #7
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

chyba zrobię losowanie, bo na jedno wychodzi, kto jest przy korycie.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 12:04   #8
kotWprezerwatywie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez strix55 Pokaż wiadomość
Cóż nie ma na kogo głosowac, wszyscy politycy sa tacy sami. Cóż wygra PIs znów z nikim nie będzie mógł się dogadzac i stworzyć koalicji rzadzącej i znów skończysię jak ostnio wczesniejszymi wyborami, a Korwin od 1993 roku startuje bez wiekszych rezultatów w wyborach tylko nazwy parti zminia. Jak dla mnie potrafi pięknie mówić nawet nie mając pojecia o czymś a jak by doszed do władzy nie zmieniło by się nic. Skłaniał bym się ku Ruchowni Narodowemu ale oni tez jacyś niejasni z tymi chuliganami. Jedyn słowem nie ma na kogo glosowac.


A właśnie źle myślisz, bo jeśli np wolisz PIS niż PO to wtedy jeśli ludzie zaglosowaliby na PIS włącznie z tobą to ta partia mogłaby rządzic samodzielnie, nie pomyśłałeś o tym?
kotWprezerwatywie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:12   #9
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kotWprezerwatywie Pokaż wiadomość
Na kogo zagłosujecie w zbliżających się wyborach? Ja waham się pomiędzy NP Korwina a PIS-em. Może macie jakieś ciekawe argumenty dlaczego warto akurat głosować na tą partię którą wy popieracie. Moje argumenty dlaczego właśnie na te dwie to: Pis-uczciwość, nie było takiego złodziejstwa jak za PO czy SLD, stworzyli milion miejsc pracy w kraju, obniżyli podatki dla pracujących. NP Korwina: ciekawe pomysły gospodarcze, tylko czy to mu się uda? Czy może to demagogia, i gruszki na wierzbie? Czekam na wasze opinie dotyczące tych partii a także o waszych wyborach.

P S
Uważam że osoby pozostające w domu i nie oddające swojego głosu popełniają błąd. Nawet jeśli uważają że nie ma na kogo głosować, to zawsze jest lepsza i gorsza partia, i warto w takiej sytuacji wybrać mniejsze zło.
Z tego, co wiem, mniejsze zło jest wybierane od lat i nic dobrego z tego nie wychodzi.
Jedno jest pewne: ani na PO, ani na PiS ani na Korwina głosować nie będę. Na PO z wiadomych względow a PiS obstawiłby pomnikami każdą ulicę i wydał miliony na śledztwo smoleńskie. Moglabym na nich glosować, pod warunkiem, że pozbyliby się Mlaskacza i Antka M. Boję się psychicznych a psychiczni u wladzy to byłaby katastrofa.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2014-05-03 o 12:16
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:14   #10
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kotWprezerwatywie Pokaż wiadomość
A właśnie źle myślisz, bo jeśli np wolisz PIS niż PO to wtedy jeśli ludzie zaglosowaliby na PIS włącznie z tobą to ta partia mogłaby rządzic samodzielnie, nie pomyśłałeś o tym?
Jako kobieta wyobraziłam sobie swoje życie w czasach samodzielnych rządów PiS i zrobiło mi się gorzej.

Sama pójdę głosować. Staram się wybrać na kogo, ale wciąż nie mam pojęcia
__________________
"i może nie wiem czego chcę, ale czego nie chcę wiem!"



2014:

książki: 12
filmy: 70
"Fizyka rzeczy niemożliwych" Michio Kaku
"Epidemia" Robin Cook





miesiąc z hula hop: 2/30
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:21   #11
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Smutne jest to, co się stało z wizażem.pl w ostatnich latach.

Kiedyś to było ciekawe, wartościowe forum dla kobiet, a teraz jest nieustannie zaśmiecane przez "żartownisi", "prowokatorów" i idealne wizażanki, które opisując swoje własne problemy zakładają nowe profile.

Szkoda, że Malla i Tyene się tak mało udzielają, bo ich posty najwięcej wnoszą w wartość tego forum.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 12:27   #12
henryzlasu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 67
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kotWprezerwatywie Pokaż wiadomość
Nieprawda, spójrz na statystyki za rządów PIS było w Polsce bezorbocie na poziomie 9% i stworzyli milion miejsc pracy i obniżyli podatki dla pracujących to są fakty. Nie mówię że to jest super partia, nie podoba mi się że sympatyzują z kościołem katolickim, a Antek M to porażka, ale wolę ich niż skorumpowane do granic możliwości PO czy SLD

Koleś bredzisz dane gusu (wrzesien 2007) mówią o stopie bezrobocia w wysokości 11,6 % (no jakoś tak pis przestał rządzić)

Po drugie stopa bezrobocia systematycznie spadała od lat 90 tych do początku krysysu w połowie 2008 r., czyli korelacja pomiędzy ekipą rządzącą a gospodarką była mała. Po n-te to prywatni przedsiębiorcy odpowiadają za 95% nowych miejsc pracy a nie rząd, jedynie co można zrobić to uprościć prawo i zmienić klimat do prowadzenia biznesu (nie będę się rozpisywał o takich kwestiach jak zwolnienie z podatków, strefy przemysłowe czy inne niuanse) hmm pamiętając, że samorządy też mają na to wpływ. Nie wypisuj bredni, że jakiś rząd stworzył milion miejsc pracy bo to kłamstwo. Najpierw przeczytaj coś dokładnie nim zaczniesz wypisywać nieprawdę. A tak jakoś dziwnie mam skojarzenia z pisem i ortodoksyjnymi katolikami, no tak jakoś sami na to zapracowali a tak się składa, że nie lubie skrajności.

Edytowane przez henryzlasu
Czas edycji: 2014-05-03 o 12:38
henryzlasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:28   #13
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Szkoda, że Malla i Tyene się tak mało udzielają, bo ich posty najwięcej wnoszą w wartość tego forum.
Malli to tu chyba od stu lat nie ma. Pamiętam jej avatar z lalką, nick też, czyli musiała mądrze gadać.
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:39   #14
Thalie_
Rozeznanie
 
Avatar Thalie_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Niemczech
Wiadomości: 604
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
Malli to tu chyba od stu lat nie ma. Pamiętam jej avatar z lalką, nick też, czyli musiała mądrze gadać.
Malla jest cały czas, bardzo aktywnie wspiera na wątku rozstaniowym.





Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Thalie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:54   #15
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Najlepiej na nikogo, ale porównując te wszystkie główne partie to najlepiej wychodzi PiS, najgorzej Palikot, także pewnie na PiS albo wcale. Nie lubię PiSu jeśli chodzi o te sprawy związane z kościołem itd... ale trzeba przyznać, że zmniejszyli podatek, stworzyli nowe stanowiska pracy, znam wiele osób co rok-dwa po objeciu rządów PO potracily prace w skutek ich podnoszenia ZUSu i podatków, a za rządów PiSu zarabiali dobre pensje. Nie lubię PiSu ale po tym co pokazało PO, to chyba zagłosuję na PiS choć moim marzeniem jest powstanie nowej partii niezwiązanej nijak z tymi wczesniejszymi, również tymi liliputami co i tak nie wygrają.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:56   #16
zmieszany_facet
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 588
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Moje poglądy sa jasne i będę się ich trzymać. Oczywiście pójdę głosować, jak zresztą na każdych wyborach od kiedy ukończyłem 18 lat, a mój wybór padnie tak jak zawsze na SLD. O PO nikt nie musi mówić, bo widac co sie dzieje- ceny w szaleńczy sposób osiagają nowe rekordy. Podwyżki wszystkich podatków, składek a podwyżek pensji jak nie było tak nie ma. Żyje się w tym kraju coraz gorzej, do tego dochodza coraz to nowe afery, które w sposób wręcz wołajacy o pomstę do nieba sa zamiatane pod dywan, bo związani z nimi są prawdopodobnie czołowi politycy ekipy rządzącej. PO to najgorszy wybór z możliwych.

PiS zresztą nie jest lepszy- swoje afery też mieli, ciągła inwigilacja, wystawianie na piedestale katastrofy smoleńskiej powoduja, że nie jest to partia która jest godna uwagi. Obawiam się podporządkowaniu życia publicznego i prywatnego pod doktryny kościelne oraz bardzo niestabilną politykę zagraniczną. Nie mowiąc już o tym, że w kraju powstałaby nowa fala podsłuchów i węszenie wszędzie spisku- Maciarewicz z Kaczyńskim już by się o to postarali.

PSL jest taki jak zawsze- pójdzie z każdym jesli tylko ktoś pomacha im przed oczami teką ministra, nawet nie biorę pod uwagę głosowanie na nich.

Partia Korwina o jest doprawdy nieśmieszny dowcip. Wszyscy jego sympatycy ciagle popadają w zachwyty patrząc na internetowe sondaże... Cóż, dziwne jest, że nawet przy ostatnic wyborach internetowe sondaże dawały im około 10%, a prawdziwe głosowanie pokazało, że jest to partia o promilowym poparciu. Nie ma co się dziwić, gdyż słupki w sondażach nabija im młodzież, która nie ma jeszcze mozliwości głosować, a że to modne to deklaruja poparcie dla Korwina. Prawda jest taka, że Korwin nic by nie zmienił, facet ma chore wizje, i pieprzy jak potłuczony. Sadzi zwykłe populizmy, na które nabieraja sie nastolatkowie. Już była o tym dyskusja głębsza w jednym z topiców Imperialisty. Korwin tylko mówi, że tu i tam zmniejszy podatki, usunie ZUS i inne oplaty, ale jednocześnie nie ma planow skad wziąc pieniadze do budżetu państwa i jak wypłacać świadczenia milionom osób, które przez całe życie oddawały pieniądze do ZUSu. Korwinowi mówie stanowcze nie.

RN równiez jest dla mnie skrajną opcją, która nie rokuje dobrze na przyszłośc tego kraju. Ciągle przed oczami mam saluty rzymskie, ubieranie się w niemalże identyczny sposób jak hitlerowskie SA, wandalizm i brak poszanowania dla pogladów innych ludzi. Dla mnie jest to partia absolutnie kwalifikowana do usunięcia z życia społecznego i politycznego. Śmieszą mnie tez akcje jak przedstawienie kandydatek tegoz własnie Ruchu do bodaj europarlamentu? Zgadza się- dziewczyny są niezwykle urodziwe, ale czy to jest kryterium decydujące o przydatności w sferze poltycznej? osobiście wolałbym w europarlamnecie zobaczyć kogos takiego jak Kalisz, który jest świetnym prawnikiem i w ten sposób może zdziałać coś dobrego dla kraju, niz śliczna, dwudziestokilkuletnia dziewczyna, którą zaprawieni politycy zjedza na śniadanie. I mówię to wiedząc, że Kalisz nie należy już do SLD.

Ostatnia opcja to Twój Ruch- nie popieram absolutnie tej partii, nie podoba mi se ich program, kolejni co wala tylko populizmy. O ile niektóre rzeczy mówią prawdziwie jak na przykład z krzyżem w sejmie, bo tez uważam, że nalezy go ściągnąć- to nie jest to sprawa na tyle paląca, aby ja tak rozdmuchiwać. Polska ma teraz większe kłopoty niż dwa skrzyżowane patyki na ścianie. Nie podoba mi sie również takie promowanie filozofii gender, która uważam za totalnie szkodliwą dla małych dzieci i spowoduje tylko więcej patologii w przyszłości niż pozytku. Jak sam będę mieć dzieci to nigdy nie pozwolę na wpajanie takich chorych wartości jak przebieranie chłopca za dziewczynke i mówienie, że to dla zabawy.

SLD miało swoje afery, ale ta ponoć największa, czyli afera Rywina, to taknaprawde została tylko rozdmuchana przez media. PiS czy PO maja na koncie znacznie większe afery, które sa regularnie tuszowane przez wspierające media (to w przypadku PO). Jednak SLD ma tez na swoim koncie sukcesy jak uratowanie kraju po katastrofalnym rzadzie AWSu czy na początku lat dziewięcdziesiątych po równie fatalnych rządach solidarnościowców. Do sukcesów mozna wliczyć ównie wstąpienie do UE za rządów SLD, które naprawdę wpompowało miliardy złotych w nasz kraj (z czego tak naprawdę korzystał PiS i dlatego czasy ich rządów nie wydają się az tak tragiczne), ale również mozna zarzucić wiele rzeczy jak zaangażowanie się w wojne w Iraku. Amerykanie zapewniali nas, że będziemy mieli własną ropę, a jak sie skonczyło to wiadomo- wydajemy miliony złotych na obecność naszych jednostek i sprzetu w odległym kraju, a zysków nie mamy z tego tutułu zadnych. Co gorsze sprzęt wysłany do Iraku już nie wróci do kraju, bo byłaby to operacja zbyt nieopłacalna. No, ale wojną w Iraku mozna obwinic równiez następne rządy czyli PiS i PO, bo jak dotad nie wycofali naszych wojsk.

Edytowane przez zmieszany_facet
Czas edycji: 2014-05-03 o 13:13
zmieszany_facet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:07   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Ja jak myślę o tym wszystkim złym co zrobiło PO za swoich rządów, to naprawdę się wściekam i mam zły humor. Tyle napsuli, popodwyższali podatków, powprowadzali nowe, popodwyższali ZUSy, wydłużyły się za ich rządów kolejki do lekarzy i na operacje nawet o 1-2 lata w stosunku do 2007 roku i wcześniej, podnieśli wiek emerytalny, wybudowali drogo beznadziejne autostrady i stadiony, rozwalają system edukacji jeszcze bardziej choć niedawno by sie wydawalo ze nie da sie bardziej go zepsuć. Najgorsza partia, chyba tylko Palikot byłby gorszy od Tuska.
Najgorsze, że masa tępych ludów ogląda fakty w TVNie i wierzy, ze Tusk to dobra partia. Moja mama tak czy siak na niego zagłosuje, bo TVN ogląda . To samo tata, czy facet mamy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:16   #18
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kotWprezerwatywie Pokaż wiadomość
Na kogo zagłosujecie w zbliżających się wyborach? Ja waham się pomiędzy NP Korwina a PIS-em. Może macie jakieś ciekawe argumenty dlaczego warto akurat głosować na tą partię którą wy popieracie. Moje argumenty dlaczego właśnie na te dwie to: Pis-uczciwość, nie było takiego złodziejstwa jak za PO czy SLD, stworzyli milion miejsc pracy w kraju, obniżyli podatki dla pracujących. NP Korwina: ciekawe pomysły gospodarcze, tylko czy to mu się uda? Czy może to demagogia, i gruszki na wierzbie? Czekam na wasze opinie dotyczące tych partii a także o waszych wyborach.

P S
Uważam że osoby pozostające w domu i nie oddające swojego głosu popełniają błąd. Nawet jeśli uważają że nie ma na kogo głosować, to zawsze jest lepsza i gorsza partia, i warto w takiej sytuacji wybrać mniejsze zło.
to że stworzyli miejsca pracy to akurat nie ich dzieło w dużej mierze a tego jak wyglądała sytuacja na rynkach, co co uczciwości to było to samo szambo co PO, agent Tomek i jego wielkie afery które sam tworzył namawiając ludzi do wzięcia w nich udziału, a później ten obrońca porządku sam wpadł we własne sidła i pokazał że jest zwykłym cwaniaczkiem.
zresztą kto od nich startuje? Karski - pijany rajdowiec i Czarnecki facet który jeszcze trochę i płeć zmieni aby startować jako Czarniecka bo we wszystkich wojewójdztwach spalony będzie jako facet, pojawia się i znika nic nie robią ani dla województwa ani kraju, mając jedną z najwyższych liczb nieobecności na głosowaniach w PE.
do tego oddawnie kościołowi czego tylko sobie ten zażyczy, ja nie chcę państwa które będzie własnością przybyszów z Watykanu którzy jak to sam powiedział jeden z biskupów (już nie pamiętam który) oni podlegają Watykanowi i to jemu będą się tłumaczyć z pewnych afer,a to mówi wszystko komu służą ci panowie i oddawanie im czegokolwiek jest po prostu zdradą kraju, dowodem na to są działania Komisji Majątkowej która przyznała im sporo gruntów i później kościół znienacka ludzi chciał z domów wywalać bo przecież to już ich dom.
no i afer z PiSem też trochę było w roli głównej.

ja na wybory nie idę bo nie ma dla mnie tutaj odpowiedniego kandydata, bo wszelkie Korwiny i RN to nie mój klimat, chcę żyć w wolnym kraju, a nie gdzieś gdzie wszędzie będą zakazy, bo inwalidzi niech lepiej siedzą w domu, ludzie o innym kolorze won, kobiety do garów itd na mniejsze zło głosować nie będę bo po co? jak nie ma nikogo dla mnie to przecież nie będę łaskawie oddawał na kogoś swój głos, aż tak naiwny nie jestem aby oddawać głos na mniejsze zło, bo takiego nie ma, no ale pewnie Korwin i RN na to liczą że ktoś odda na nich bo to niby mniejsze zło.

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Najgorsze, że masa tępych ludów ogląda fakty w TVNie i wierzy, ze Tusk to dobra partia. Moja mama tak czy siak na niego zagłosuje, bo TVN ogląda . To samo tata, czy facet mamy.
to samo działa w drugą stronę, ludzie oglądają Republikę i czytają Karnowskich czy Gazetę Polską i wierzą że PiS jest taki cudny a nie wiedzą że te media są po prostu mediami partyjnymi którymi PiS rządzi jak nie przez miejsca w radach nadzorczych to dzięki SKOKom które je finansują a SKOK to finansowe zaplecze PiS.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:21   #19
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
to samo działa w drugą stronę, ludzie oglądają Republikę i czytają Karnowskich czy Gazetę Polską i wierzą że PiS jest taki cudny a nie wiedzą że te media są po prostu mediami partyjnymi którymi PiS rządzi jak nie przez miejsca w radach nadzorczych to dzięki SKOKom które je finansują a SKOK to finansowe zaplecze PiS.
Ale porównując rządy PiSu i PO, to sorry, PO rządziło dużo dużo gorzej, nie zrobili praktycznie nic pozytywnego (może jakieś zagrania pod publiczkę w stylu danie matkom więcej macierzyńskiego), a PiS faktycznie zrobiło parę ruchów dzięki którym Polakom żyło się lepiej. Sorry, wolę już żeby był nakaz wiszenia krzyża w salach czy inne takie, ale żeby podatki były niższe itd., niż żeby tego nie było, rządził PO, czy Palikot i żeby była nędza jak teraz.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 13:30   #20
zmieszany_facet
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 588
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ale porównując rządy PiSu i PO, to sorry, PO rządziło dużo dużo gorzej, nie zrobili praktycznie nic pozytywnego (może jakieś zagrania pod publiczkę w stylu danie matkom więcej macierzyńskiego), a PiS faktycznie zrobiło parę ruchów dzięki którym Polakom żyło się lepiej. Sorry, wolę już żeby był nakaz wiszenia krzyża w salach czy inne takie, ale żeby podatki były niższe itd., niż żeby tego nie było, rządził PO, czy Palikot i żeby była nędza jak teraz.
Tylko, że PiS mogło sobie pozwolic na niektóre ruchy, bo miało olbrzymie zasoby pieniędzy jakie spływały z UE, teraz kiedy już Polska wyszła z tego pierwszrgo okresu po dołaczeniu do wspólnoty i budżet nie będzie ta wysoki ciekawe co by teraz zrobili. Mimo wszystko kazanie wieszania krzyzy, noszenia relikwii po smolesku oraz obowiązek płacenia na kościół czy oddawania im kolejnych gruntów pwooduje u mnie odruchy wymiotne. PO i PiS to dwie najgorsze kanalie i licze, że zana z tych partii nigdy nie będzie już rządzić... Szkoda, że to tylko marzenie
zmieszany_facet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:33   #21
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Może faktycznie to tego zasługa. Jak rządził PiS to ja jeszcze byłam dzieckiem i się tak nie interesowałam. Teraz widzę jak wiele złego wyrządził PO, więc dla mnie najważniejsze jest, by nie dobiła ta partia do władzy po raz kolejny.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:34   #22
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

z pełnią odpowiedzialnością stwierdzam, że nie biorę udziału w wyborach.
Kiedyś słuchałam gadek "Twój głos ma znaczenie" - g...no prawda!
I tak wiadomo kto wygra :P
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:49   #23
kotWprezerwatywie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ale porównując rządy PiSu i PO, to sorry, PO rządziło dużo dużo gorzej, nie zrobili praktycznie nic pozytywnego (może jakieś zagrania pod publiczkę w stylu danie matkom więcej macierzyńskiego), a PiS faktycznie zrobiło parę ruchów dzięki którym Polakom żyło się lepiej. Sorry, wolę już żeby był nakaz wiszenia krzyża w salach czy inne takie, ale żeby podatki były niższe itd., niż żeby tego nie było, rządził PO, czy Palikot i żeby była nędza jak teraz.

Zgadzam się. PO dla mnie nic nie zrobiło dobrego a wręcz przeciwnie wzrost podatków, choćby Vat korupcja i afery. SLD podobnie, afera za aferą Rywina Magdalenka, nie pamiętacie już jak ktoś z góry podajże z ministerstwa ostrzegł bandytów w magdalence o nalocie policji? Pózniej ten minister został skazany na wiezienie a Kwaśniewski go ułaskawił, ułaskawił przestępce bo to był jego kolega, wybaczcie ale nie będę głosował na mafię. PSL taka prostytutka pójdzie z każdym aby stanowisko otrzymali, Palikot tylko głośno krzyczą a wspierali PO w sprawie podniesienia wieku emerytalnego, ta partia Palikota to taki cyrk na kółkach. PIS jaki jest taki jest, także nie podoba się mi ta ich współpraca z kościołem ten smoleńska, ale z tych wyżej wymienionych partii wydaje się najlepsza. Coś zrobili dla polaków jak rządzili: obniżyli podatki, zmniejszyli bezrobocie, nie było tyle korupcji, i może nie wiecie ale płaca minimalna ostro wzrosła, i to dzięki PIS po wdrożyli ustawę że ma wynosić 40 czy 43% średniej krajowej i dzisiaj chcąc nie chcąc PO musi ją podwyższać. Jakby nie to na pewno tyle by nie było pewnie wynosiłaby maks 1000 zł. Agent Tomek wiadomo przypału narobił, ale tez jest jeden plus, mianowicie kiedyś znajoma pielęgniarka mi powiedziała że lekarze za rządów PIS bali się brać łapówek bo nie wiadomo czy są podsłuchiwani i czy to nie prowokacja i był bardziej uczciwiej. Wiec też wyszło na plus. Oni coś zrobili dla nas i stąd raczej zagłosuję na PIS, Korwin tak jak mi się wydawało i jak piszecie to populista raczej, nie za bardzo mu wierzę.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Tylko, że PiS mogło sobie pozwolic na niektóre ruchy, bo miało olbrzymie zasoby pieniędzy jakie spływały z UE, teraz kiedy już Polska wyszła z tego pierwszrgo okresu po dołaczeniu do wspólnoty i budżet nie będzie ta wysoki ciekawe co by teraz zrobili. Mimo wszystko kazanie wieszania krzyzy, noszenia relikwii po smolesku oraz obowiązek płacenia na kościół czy oddawania im kolejnych gruntów pwooduje u mnie odruchy wymiotne. PO i PiS to dwie najgorsze kanalie i licze, że zana z tych partii nigdy nie będzie już rządzić... Szkoda, że to tylko marzenie
Nie prawda do końca. Oczywiście Pis mieli pieniądze z UE ale PO też je ma cały czas. Przecież napływ kasy z UE zaczął się od naszego wstąpienia i cały czas trwa w podobnej ilości, nawet podobno teraz na lata 2014-2020 będzie wiecej kasy niż wcześniej. I jakoś Pis nie podniósł wieku emerytalnego Vatu czy innych podatków, a PO tak. Płacę minimalną tez Pis podiósł z 30 iluś procent na ponad 40% średniej krajowej i z tego pwoodu będzie wynosiła od 2015 1300 zł Nie wiele ale i tego by nie było. Jak rząd PIs obejmował władzę minimalna wynosiła 600 zł
kotWprezerwatywie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 16:10   #24
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Kto by nie był przy korycie to i tak teraz mówią o gruszkach na wierzbie bo później będzie tak jak zawsze - nepotyzm, zwiekszanie podatków, lewe przetargi i miliardy złotych przechulanych na dziwactwa, darmowe żarcie, podróże dla posłów jego rodzinki i ziomków.

Zresztą głosowanie nie powinno polegać na tym że się głosuje na wybraną partię zgodnie ze swoimi przekonaniami? Więc nie wiem czemu chcesz aby ktoś ci podpowiadał na kogo masz głosować.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 16:20   #25
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Na nikogo, mam to gdzies nie bede sie przejmowac skoro wszyscy tez to maja gleboko w d.

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:53   #26
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Też najchętniej bym nie szła na te wybory, ale od biedy zagłosuję zapewne na PiS, raz, że jak mówiłam mimo wszystko rządzili lepiej od PO, dwa, żeby PO nie rządziło zbyt długo bo i tak już za dużo narozwalali w tym kraju, przez nich m.in. chce stąd wyjechać po studiach.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 17:55   #27
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Na Kongres Nowej Prawicy
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:31   #28
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

Jak Was czytam to zaczęłam myśleć czy by nie zagłosować na pis. Choc ogólnie w swoim miescie mam jedną kandydatkę, która jest niby z PO, ale to sensowna kobitka, najpierw rozkręciła słynny na całą Polskę biznes, i nie wzięła się za polityke by z tego zyc, bo niezle zarabia.urządza w naszym miescie footbolowe zawody dla młodych chłopców, no wiec jeszcze nad nią dumam
zwłaszcza ze moi rodzice głosują na nią.
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:31   #29
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

PIS. Pamiętam czasy gdy jeszcze rządzili. Wszyscy na około mieli umowę o prace, pracodawca liczył sie z pracownikiem i codziennie mogłam wysyłać po kilka cv bo było gdzie. Krótko po dojściu po do wladzy zaczeły się śmieciówki, firmy jednoosobowe i teksy "na twoje miejsce 100 chętnych czeka za bramą", w najbliższym otoczeniu mam masę bezrobotnych osób zwłaszcza wśród kobiet - np. wszystkie znane mi kobiety po ciąży zostały zwolnione. Jakoś za pis normalnie babeczki wracały do pracy a teraz firmy się pozbywają pracownic-matek. No i teraz jak widze wiecej niz 2-3 ciekawe ogloszenia o prace w tygodniu to naprawde jest niezły wynik. Po rozwalilo dokładnie wszystko co było można.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:43   #30
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Wybory, na kogo głosujesz?

A nie uważacie, że być może zbyt dużo ludzi idzie na wybory i wybiera "mniejsze zło"? Z tego co się orientuję, wiele osób jest zdania "Napewno wygra PiS lub PO, więc nie ma co głosować na inne partie". A może warto dać dojść do "władzy" w końcu komuś innemu...
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-22 17:27:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.