Z szarej myszki w Żelazną Damę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-13, 21:12   #1
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Wink

Z szarej myszki w Żelazną Damę


Siema!
Nie wiem czy to dobre miejsce ale innego nie mogłam znaleźć...
Chciałabym poczytać o waszych radach mianowicie, "jak stać się silną, niezależną, rozsądną kobietą, której facet na głowę nie wejdzie ;P
Jesteście za ?
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:27   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Siema!
Nie wiem czy to dobre miejsce ale innego nie mogłam znaleźć...
Chciałabym poczytać o waszych radach mianowicie, "jak stać się silną, niezależną, rozsądną kobietą, której facet na głowę nie wejdzie ;P
Jesteście za ?
Po pierwsze to być niezależną finansowo. Mieć zawód a najlepiej nie jeden na wypadek kryzysu w jakiejś branży, pracę.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:36   #3
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Jej, myślałam że to będzie wątek o Margaret Thatcher...
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:50   #4
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Z niezależnością finansową strzał w 10... a co z niezależnością emocjonalną ?
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:58   #5
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Z niezależnością finansową strzał w 10... a co z niezależnością emocjonalną ?
Nie wiem czy całkowita niezależność emocjonalna jest dobra w związku.
Gdy partner widzi , że drugiej stronie jednak zależy na nim to związek jest trwalszy.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:08   #6
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Siema!
Nie wiem czy to dobre miejsce ale innego nie mogłam znaleźć...
Chciałabym poczytać o waszych radach mianowicie, "jak stać się silną, niezależną, rozsądną kobietą, której facet na głowę nie wejdzie ;P
Jesteście za ?
Po pierwsze, to wywalanie oczu na wstępie nie nastawia pozytywnie

Nie mam rad. Tak po prostu jest, że taka jestem Przy czym mi nikt nie wchodzi na głowę (może poza kotem ), ani szef, ani partner, ani dzieci.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:14   #7
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 358
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie wiem czy całkowita niezależność emocjonalna jest dobra w związku.
Gdy partner widzi , że drugiej stronie jednak zależy na nim to związek jest trwalszy.
Pytanie jak rozumiemy niezależność emocjonalną. Jeżeli tak rozumiemy podejście i postępowanie na zasadzie 'w sumie to cię nie potrzebuję, więc po co się mam starać' - to masz rację. Przy czym taki związek to dla mnie nie zwiazek.
Ale ja to postrzegam raczej w ten sposób, że kiedy TŻeta nie ma, ma własne problemy, zły dzień czy cokolwiek innego, to ja nie muszę go obarczać sobą, wieszać mu się na ramieniu i wypłakiwać w mankiet, bo 'bez niego nie daję rady', tylko potrafię się wziąć w garść i po prostu poradzić sobie sama ze sobą i swoimi problemami.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 22:15   #8
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

To jest tylko emotikonka ;P

No ale jakiś system myśli i zachowań musisz mieć skoro nikt Ci na tego głowę nie wchodzi...

Grubella Pewnie wszystko z umiarem tylko jak sama nazwa mówi "z szarej myszki" czyli szara myszka pozwala sobie aż nad to...

Możecie się śmiać ale tutaj gołym okiem widać, że wiele jest dziewczyn cierpiących na niską samoocenę, które nie potrafią uderzyć pięścią w stół w odpowiednim momencie i myślę, że osoby, które doskonale sobie z tym radzą powinny pisać jak to robią, może taka "biedna szara myszka" podpatrzy "wasze techniki" i zmieni w swoim życiu coś na lepsze.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Pytanie jak rozumiemy niezależność emocjonalną. Jeżeli tak rozumiemy podejście i postępowanie na zasadzie 'w sumie to cię nie potrzebuję, więc po co się mam starać' - to masz rację. Przy czym taki związek to dla mnie nie zwiazek.
Ale ja to postrzegam raczej w ten sposób, że kiedy TŻeta nie ma, ma własne problemy, zły dzień czy cokolwiek innego, to ja nie muszę go obarczać sobą, wieszać mu się na ramieniu i wypłakiwać w mankiet, bo 'bez niego nie daję rady', tylko potrafię się wziąć w garść i po prostu poradzić sobie sama ze sobą i swoimi problemami.
Dokładnie o to mi chodzi !
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:18   #9
mujer0latina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Z drugiej strony jak zauważy zależność emocjonalną to to wykorzystuje (oczywiście wiem, że są wyjątki). Niestety, gdy facet widzi, ze tobie zaczyna zależeć to sobie odpuszcza- takie jest moje zdanie. Niezależność finansowa- jak najbardziej się zgadzam. Pokazujesz, że jesteś kobietą, która umie o siebie zawalczyć i na pewno zyskujesz pewność siebie. Moim zdaniem należy zaliczyć też hobby- jak facet widzi, że masz zainteresowania oraz dążysz do spełniania swoich marzeń jesteś wiele warta, bo cóż znasz swoja wartość I najważniejsze- musi wiedzieć, że sama się akceptujesz, nie masz kompleksów, bo jesteś je w stanie przekształcić na swoje zalety i nie płaczesz mu w rękaw tylko jesteś ambitną kobitą !
mujer0latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:19   #10
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Może skorzystać ze wsparcia trenerów motywacji.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:21   #11
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez mujer0latina Pokaż wiadomość
Z drugiej strony jak zauważy zależność emocjonalną to to wykorzystuje (oczywiście wiem, że są wyjątki). Niestety, gdy facet widzi, ze tobie zaczyna zależeć to sobie odpuszcza- takie jest moje zdanie. Niezależność finansowa- jak najbardziej się zgadzam. Pokazujesz, że jesteś kobietą, która umie o siebie zawalczyć i na pewno zyskujesz pewność siebie. Moim zdaniem należy zaliczyć też hobby- jak facet widzi, że masz zainteresowania oraz dążysz do spełniania swoich marzeń jesteś wiele warta, bo cóż znasz swoja wartość I najważniejsze- musi wiedzieć, że sama się akceptujesz, nie masz kompleksów, bo jesteś je w stanie przekształcić na swoje zalety i nie płaczesz mu w rękaw tylko jesteś ambitną kobitą !
Bardzo mądre uwagi !!! Dokładnie grunt to być ambitną kobietą, która zna swoją wartość i potrafi o siebie zawalczyć ! Sama lepiej bym tego nie ubrała w słowa super na prawdę !

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez pankasztan Pokaż wiadomość
Może skorzystać ze wsparcia trenerów motywacji.
Tak na pewno w trakcie dążenia do celu, jest to wskazane
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 22:34   #12
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 358
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Osobiście uważam, ze ważne jest przede wszystkim znalezienie faceta, który szanuje drugiego człowieka. Bo nawet jeśli kobieta będzie niezależna finansowo i emocjonalnie, to jeśli mężczyzna nie będzie jej szanował... Cóż, według mnie z takiej mąki chleba po prostu nie będzie.

Szczerze mówiąc ja miałam w życiu problem raczej z tym, żeby inni ludzie mi nie wchodzili na głowę niż z tym, żeby nie zrobił mi tego facet. Bo mój facet mnie szanował i szanuje, wiedział i wie, ze mam prawo do własnego zdania, zainteresowań, marzeń, życzeń, przyjaciół itd.,itp.. Takiego szukałam, takiego znalazłam i nie zadowalałam się 'byle kim', byleby był. A zawsze miałam i mam do dziś masę kompleksów i nie akceptuję w sobie wielu rzeczy. To, że kobieta ma kompleksy nie usprawiedliwia braku szacunku do niej. I vice versa zresztą, bo tyczy się to każdego człowieka.

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2014-05-13 o 22:35
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:40   #13
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Oczywiście, że szacunek w związku musi być ale mężczyźni czasem przesadzają i osoba, która nie potrafi wyrażać na głos swych uczuć nie umie wykrztusić stanowczego dość !!!
I tu drogie Panie do tego zachęcam !!!
Kompleksy ma każdy ale zamienianie kompleksów w zalety to nie tylko zdrowa postawa do odpowiedniego postrzegania nas ale przede wszystkim bardzo dobre rozwiązanie dla naszego zdrowia psychicznego !
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 23:33   #14
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Nie ma chyba jednej recepty dla wszystkich.
W moim długoletnim związku sprawdzają się skrajności. Raz myszka, raz sekutnica.
Mój facet wie, że jeśli mi na czymś bardzo zależy to nie odpuszczę, będę walczyć do upadłego, postawię na swoim.
Ale też szanuję jego zdanie , daję mu możliwość decydowania,
'' porządzenia"mną, dostosowuję się do jego potrzeb.
Dla obopólnego zdrowia psychicznego czasem udaję niezaradność, słabość.
Niech się cieszy, że jest dla mnie " lekiem' na całe zło.
Wiem, że go to dowartościowuje.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 23:41   #15
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Gdyby sie tak latwo poradzic to po tym swiecie chodzily by same silne kobiety Wiekszosc rad dziala niestety tymczasowo. A dlaczego? Bo to takie rady, ktore fajnie brzmia, w miare da sie je wcielic w zycie, ale potem wszystko upada bo nie ma dobrego podloza.
To cos takiego jak z odchudzaniem czy rzucaniem nalogu- niby jest chec, troche sil, ale bez checi prawdziwej i dlugofalowej zmiany nie udaje sie to.

Sa tez kobiety, ktore w pracy nie daja sobie podskoczyc, rodzinie i znajomym tez nie, ale przed wlasnym chlopem drza, bo np tak bardzo boja sie go stracic.

A czy cos moge doradzic? Nie traktowac zwiazku jako glownego zrodla zyciowego zadowolenia, nie rezygnowac z siebie. Bo potem jak sie zaczyna walic to nic dziwnego, ze chce sie to ratowac, jak juz niewiele w zyciu by po jego skonczeniu pozostalo.
Widziec ludzi takimi jakimi sa naprawde, a nie takimi jakimi sa w naszych wyobrazeniach.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 07:09   #16
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Z niezależnością finansową strzał w 10... a co z niezależnością emocjonalną ?
A nie lepiej wybrać takiego faceta, który nie ma zamiaru wchodzić ci na głowę? Takiego bez kompleksów, który nie musi się dowartościowywać twoim kosztem. To rozwiązało by połowę problemów kobiet.

Bierzesz buca, to potem musisz walić pięścią w stół, bierzesz sensownego faceta - problemy rozwiązujesz rozmową.

Kwestia odpowiedzialnych wyborów.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 07:11   #17
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
A nie lepiej wybrać takiego faceta, który nie ma zamiaru wchodzić ci na głowę? Takiego bez kompleksów, który nie musi się dowartościowywać twoim kosztem. To rozwiązało by połowę problemów kobiet.

Bierzesz buca, to potem musisz walić pięścią w stół, bierzesz sensownego faceta - problemy rozwiązujesz rozmową.

Kwestia odpowiedzialnych wyborów.
Otoz to. Akurat z facetem nie powinno byc problemu - szefa sobie nie wybierasz, faceta owszem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 07:20   #18
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Otoz to. Akurat z facetem nie powinno byc problemu - szefa sobie nie wybierasz, faceta owszem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie ogarniam, kiedy dziewczyny biorą pierwszy lepszy męski odpad i całą energię przez całe życie wkładają w ''wychowywanie" go i walenie pięścią w stół.
Brakuje w narodzie umiejętności rozstawania się z toksycznymi lub niepasującymi do nas partnerami (obojga płci).

Rozumiem samorozwój, uczenie się siebie, swoich potrzeb, uczenie się kochać siebie, swoje ciało, ogólnie wejście na wyższy poziom samorealizacji - w to warto wkładać każdą energię, ale wchodzić w rolę pogromcy faceta w domu? Po co?

Jeśli ludzie siedzą ci na głowie, ćwicz asertywność, ale tą dobrze pojętą, a nie chamską, jak wielu ludzi to słowo rozumie.

A. Moje zdrowe podejście do facetów, związku i ogólnie ludzi pomogły ukształtować książki terapeutki Katarzyny Miller. Gorąco polecam jej pozycje. Wszystkie.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2014-05-14 o 07:30
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 07:29   #19
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Tez sie zastanawiam, skad sie to bierze. Wczoraj na wizazu czytalam historie. Dziewczyna od 5 lat w zwiazku (ma 23 lata), faceta w gruncie rzeczy juz nie kocha, ale nie ma odwagi, by odejsc (slub za 3 miesiace). Mam nadzieje, ze zdobedzie sie na odwage, ale watpie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 07:31   #20
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Tez sie zastanawiam, skad sie to bierze. Wczoraj na wizazu czytalam historie. Dziewczyna od 5 lat w zwiazku (ma 23 lata), faceta w gruncie rzeczy juz nie kocha, ale nie ma odwagi, by odejsc (slub za 3 miesiace). Mam nadzieje, ze zdobedzie sie na odwage, ale watpie.

.
Znam ten wątek. Też życzę dziewczynie odwagi.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:22   #21
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

najwazniejsze to uswiadomic sobie gdzie sie popelnia blad.

czy wybiera sie takiego faceta ktory nie szanuje?

czy nie ma sie wlasnego zdania?

itd.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 11:33   #22
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Dziewczyny ale ludzi nie da się prześwietlić i ludzie się zmieniają ! Nikt nie jest przez całe życie taki jak nawet 5 lat temu... I w każdym związku czasami trzeba zawalczyć o samego siebie
np. mój facet to bardzo porządny człowiek z dobrym sercem, miły, opiekuńczy, kochany ale wiele w życiu przeszedł i czasami przez to ma "odpały" to co powinnam skreślić wszystko co jest dobre między nami bo czasami bywa, że jest "bucem" ?W każdym związku prędzej czy później jest kryzys. Po tym co on przeszedł niewiele mężczyzn zdecydowałoby się tworzyć jakikolwiek normalny związek, on się stara i sam się uczy życia, dobrego zachowania bo nikt wcześniej go tego nie nauczył. I nie uważam, że wzięłam "męski odpad" bo bardzo go kocham i to jest wartościowy człowiek, aczkolwiek mimo tego uważam, że prawdziwym szczęściem i wolnością człowieka jest nauczenie się bycia szczęśliwym z samym sobą... Odpowiednie kreowanie rzeczywistości wokół siebie i szukanie spełnienia w wielu rzeczach a nie tylko związku czy ciepełku rodzinnym.
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 11:41   #23
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Siema!
Nie wiem czy to dobre miejsce ale innego nie mogłam znaleźć...
Chciałabym poczytać o waszych radach mianowicie, "jak stać się silną, niezależną, rozsądną kobietą, której facet na głowę nie wejdzie ;P
Jesteście za ?


tak to skomentuje
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 11:59   #24
kliwias
Raczkowanie
 
Avatar kliwias
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: od morza do Tatr ;)
Wiadomości: 171
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Nie traktowac zwiazku jako glownego zrodla zyciowego zadowolenia, nie rezygnowac z siebie. Bo potem jak sie zaczyna walic to nic dziwnego, ze chce sie to ratowac, jak juz niewiele w zyciu by po jego skonczeniu pozostalo.
Widziec ludzi takimi jakimi sa naprawde, a nie takimi jakimi sa w naszych wyobrazeniach.
__________________
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady
kliwias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:04   #25
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale ludzi nie da się prześwietlić i ludzie się zmieniają ! Nikt nie jest przez całe życie taki jak nawet 5 lat temu... I w każdym związku czasami trzeba zawalczyć o samego siebie
np. mój facet to bardzo porządny człowiek z dobrym sercem, miły, opiekuńczy, kochany ale wiele w życiu przeszedł i czasami przez to ma "odpały" to co powinnam skreślić wszystko co jest dobre między nami bo czasami bywa, że jest "bucem" ?W każdym związku prędzej czy później jest kryzys. Po tym co on przeszedł niewiele mężczyzn zdecydowałoby się tworzyć jakikolwiek normalny związek, on się stara i sam się uczy życia, dobrego zachowania bo nikt wcześniej go tego nie nauczył. I nie uważam, że wzięłam "męski odpad" bo bardzo go kocham i to jest wartościowy człowiek, aczkolwiek mimo tego uważam, że prawdziwym szczęściem i wolnością człowieka jest nauczenie się bycia szczęśliwym z samym sobą... Odpowiednie kreowanie rzeczywistości wokół siebie i szukanie spełnienia w wielu rzeczach a nie tylko związku czy ciepełku rodzinnym.
Wiesz, wielu jest facetów miłych, sympatycznych i kulturalnych, ze złotym serce, tylko raz na jakiś po prostu MUSZĄ oklepać miskę żonie. I co, takie ZŁOTO porzucać przez jedną wadę?

Wzięłaś ,,faceta po przejściach", który miewa odpały, to się nim ciesz. Nie wiem, jakiego rodzaju są to rzeczy, ale ci przeszkadzają. Czy próbowałaś w ogóle z nim o tym rozmawiać? Wie o tym? W czasie rozmowy wyłuszcz mu dokładnie, co ci nie pasuje i obserwuj, czy on się tym przejmie i czy zacznie pracę nad sobą. Walenie pięścią nic tu nie pomoże. Jeśli ma tyle zalet, to praca nad jedną wadą nie powinna przysporzyć mu trudności
W razie potrzeby jest jeszcze psycholog.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:26   #26
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość


tak to skomentuje
Takie zachowanie jest infantylne w dodatku narusza regulamin . Tak tylko mówię.


---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Wiesz, wielu jest facetów miłych, sympatycznych i kulturalnych, ze złotym serce, tylko raz na jakiś po prostu MUSZĄ oklepać miskę żonie. I co, takie ZŁOTO porzucać przez jedną wadę?

Wzięłaś ,,faceta po przejściach", który miewa odpały, to się nim ciesz. Nie wiem, jakiego rodzaju są to rzeczy, ale ci przeszkadzają. Czy próbowałaś w ogóle z nim o tym rozmawiać? Wie o tym? W czasie rozmowy wyłuszcz mu dokładnie, co ci nie pasuje i obserwuj, czy on się tym przejmie i czy zacznie pracę nad sobą. Walenie pięścią nic tu nie pomoże. Jeśli ma tyle zalet, to praca nad jedną wadą nie powinna przysporzyć mu trudności
W razie potrzeby jest jeszcze psycholog.
Dobra ale nigdzie nie powiedziałam, że jestem bita, niewłaściwe zachowanie to nie tylko przemoc.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość

Wzięłaś ,,faceta po przejściach", który miewa odpały, to się nim ciesz. Nie wiem, jakiego rodzaju są to rzeczy, ale ci przeszkadzają. Czy próbowałaś w ogóle z nim o tym rozmawiać? Wie o tym? W czasie rozmowy wyłuszcz mu dokładnie, co ci nie pasuje i obserwuj, czy on się tym przejmie i czy zacznie pracę nad sobą. Walenie pięścią nic tu nie pomoże. Jeśli ma tyle zalet, to praca nad jedną wadą nie powinna przysporzyć mu trudności
W razie potrzeby jest jeszcze psycholog.
No z facetami "zwłaszcza tymi po przejściach" nie wszystko da się załatwiać tak łatwo jak z miminymi syneczkami,którym mamusia rzucała kapciuszki pod nóżki i wyprasowane majteczki do szafki wkładała... mają na ogół ciężki charakter, a to, że ktoś po takowych przejściach jest to chyba nie jego wina? Bo może jednak ma piętno i powinien żyć w odosobnieniu wgl od ludzi?
Zresztą uderzenie pięścią w stół to metafora, i to się nie tyczy tylko związku a całego życia.

Edytowane przez MascarpOOne
Czas edycji: 2014-05-14 o 12:30
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:32   #27
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
jest to chyba nie jego wina? Bo może jednak ma piętno i powinien żyć w odosobnieniu wgl od ludzi?
Zresztą uderzenie pięścią w stół to metafora, i to się nie tyczy tylko związku a całego życia.
facet po przejsciach- powinien walczyc z soba o wyprostowanie swoich traum.
a nie usprawiedliwiac przejsciami z przeszlosci swojego zachowania.
bo tak, mozna zrozumiec i wybaczyc zle zachowanie ale tylko jezeli taka osoba nad soba pracuje.

inaczej to glupota ze strony dziewczyny.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:38   #28
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
facet po przejsciach- powinien walczyc z soba o wyprostowanie swoich traum.
a nie usprawiedliwiac przejsciami z przeszlosci swojego zachowania.
bo tak, mozna zrozumiec i wybaczyc zle zachowanie ale tylko jezeli taka osoba nad soba pracuje.

inaczej to glupota ze strony dziewczyny.
Też jestem tego zdania, i oczywiście pracuje, dlatego też napisałam, że sam uczy się życia i dobrego zachowania, kultury itp. ma 21 lat więc (jako osoba, która uczy się psychologii) wiem, że do 25 roku życia ma jeszcze czas by ukształtować odpowiednio swój charakter. Mimo tego jak był wychowywany ma na prawdę odpowiedni pogląd na to jak powinna wyglądać rodzina, związek czasami jednak wracają mu "stare czasy" zamyka się w sobie, jest egoistyczny i samolubny ale bardzo szybko się reflektuje, w takich chwilach niestety muszę uderzyć tą pięścią w stół i przypomnieć, że zaczyna zachowywać się źle, ja też nie jestem z "idealnego domu" i wiem jak bardzo przenosi się takie rzeczy na swój obecny dom, sama musiałam wiele w sobie zmienić i dalej zmieniam. W tych dobrych chwilach jest osobą kulturalną , inteligentną z którą da się porozmawiać na wiele tematów, opiekuje się mną i troszczy.

Edytowane przez MascarpOOne
Czas edycji: 2014-05-14 o 12:40
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:33   #29
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Po pierwsze, zmieniać się dla siebie, nie dla faceta czy potencjalnego faceta. To podstawowy błąd w rozumowaniu na start.

Trenować przede wszystkim przyjmowanie krytyki i ogólnie rozumianą samoocenę. Nagradzać się za każdy mały sukces. Zaprzyjaźnić się ze sobą i ze swoimi wadami też, nie dążyć na siłę do bycia ideałem. Wyciągać wnioski z błędów, a nie katować się nimi. Tak rośnie siła dzień po dniu. A poza tym, spojrzeć na mój podpis

Edytowane przez 201607050913
Czas edycji: 2014-05-14 o 17:34
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:11   #30
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Z szarej myszki w Żelazną Damę

Niestety, autorko, przypadkiem trafiłam na post, w którym napisałaś więcej o swoim związku niż tutaj i żałuję, że to przeczytałam.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-15 11:13:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.