Edukacja seksualna w przedszkolu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-20, 11:21   #1
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383

Edukacja seksualna w przedszkolu?


Witam!
Ostatnio usłyszałam właśnie o takim temacie jak w tytule.
Ministerstwo przymierza się do ustawy na temat edukacji seksualnej w przedszkolu. Na czym miałaby polegać?
Dotykania swoich narządów płciowych, uczenia się (w wieku 4-6 lat) masturbacji, zabawy w "intymnego" doktora, zabawy w inne orientacje seksualne.. w wieku 6 lat uświadomienie dzieciom co to jest antykoncepcja..
Np zabawą w takim przedszkolu jest rozesłanie dzieci po kątach, kazanie im aby się przytulały i masturbowały.
Wystarczy wpisać w googlach i mamy gotowe stronki i wywiady.

Co wy na to ?
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3

Edytowane przez Clemence
Czas edycji: 2014-05-20 o 11:22
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:23   #2
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
Na czym miałaby polegać?
Dotykania swoich narządów płciowych, uczenia się (w wieku 4-6 lat) masturbacji, zabawy w "intymnego" doktora, zabawy w inne orientacje seksualne.. w wieku 6 lat uświadomienie dzieciom co to jest antykoncepcja..
Np zabawą w takim przedszkolu jest rozesłanie dzieci po kątach, kazanie im aby się przytulały i masturbowały.
Wystarczy wpisać w googlach i mamy gotowe stronki i wywiady.
Wklej te stronki, bo jakoś nie wierzę że tak to miałoby wyglądać.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:30   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Wklej te stronki, bo jakoś nie wierzę że tak to miałoby wyglądać.

Tez mi ciężko uwierzyć.

Jako rodzic, walnęłabym oskarżenie o próbę molestowania dziecka zanim by się zajęcia odbyły.
Masakra, jakieś poedofilskie lobby może sobie o tym roi.
Pewnie by zatrudniali takich w roli "wykładowców" bo sobie nie wyobrażam, zęby ktoś normalny mógł namawiać do masturbacji i krycia się parkami po kątach nawet dorosłych ludzi, a co dopiero dzieci.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:31   #4
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

http://www.kurierpieninski.pl/compon...ej-dzieci.html

http://www.fronda.pl/blogi/poznacie-...oli,35350.html

ps: Widzialam jeszcze takową tabelę- co i kiedy będzie wprowadzane,ale w tej chwili akurat jej nie mam, mogę wieczorem wrzucić
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:34   #5
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Ale o jakiej w ogóle masturbacji i przytulaniu mówimy, skoro teraz są czasy, gdzie za wzięcie wychowanka za rękę można otrzymać pozew. W życiu nie uwierzę że ktokolwiek planuje zajęcia "praktyczne" z wychowania seksualnego, że to jest w jakikolwiek sposób brane pod uwagę. Rozmawiałam jakiś czas temu z moją wychowawczynią z podstawówki - za "naszych" czasów, kilkanaście lat temu, wisieliśmy na kobicie non stop, przytulaliśmy się, chodziliśmy za ręce i co tylko, teraz mówiła - nie ma o tym mowy, kontaktu fizycznego z dziećmi unika się jak ognia, bo ludzie są bardzo uwrażliwieni na "podejrzaną" bliskość ze strony jakiegokolwiek dorosłego. Nie wierzę w taką odmianę a propos wychowania seksualnego.

Clemence
- fronda, serio? Chyba nie wierzysz w to co tam piszą.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:38   #6
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ale o jakiej w ogóle masturbacji i przytulaniu mówimy, skoro teraz są czasy, gdzie za wzięcie wychowanka za rękę można otrzymać pozew. W życiu nie uwierzę że ktokolwiek planuje zajęcia "praktyczne" z wychowania seksualnego, że to jest w jakikolwiek sposób brane pod uwagę. Rozmawiałam jakiś czas temu z moją wychowawczynią z podstawówki - za "naszych" czasów, kilkanaście lat temu, wisieliśmy na kobicie non stop, przytulaliśmy się, chodziliśmy za ręce i co tylko, teraz mówiła - nie ma o tym mowy, kontaktu fizycznego z dziećmi unika się jak ognia, bo ludzie są bardzo uwrażliwieni na "podejrzaną" bliskość ze strony jakiegokolwiek dorosłego. Nie wierzę w taką odmianę a propos wychowania seksualnego.

Clemence
- fronda, serio? Chyba nie wierzysz w to co tam piszą.
Mary wstawię tę ulotkę,tam jest napisane bardzo podobnie tylko konkretniej. Niestety w tej chwili jej nie posiadam
Bo akurat trafiła petycja,zeby tego nie podpisywać i dokładnie było opisane co jak i kiedy,żebyś nie podpisała nie-wiadomo czego:P
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:40   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Hm, źródła są dość tendencyjne.
Ale jeśli jest w tym cień prawdy, to mają moje poparcie.
Pierwsza pójdę pod przedszkola pikietować, choćby i z krzyżem.

Nie wydaje mi się możliwe wprowadzenia u nas takich parszywych kryptopedofilskich praktyk.
Dzięki Bogu, wciąż jesteśmy "ciemnogrodem"
Łaska Boska swoją drogą.
Mam nadzieję że tak zostanie a nie że ludzie sobie dadzą wyprać mózgi poprzez straszenie ich zacofaniem, ciemnogrodem itp. bzdetami.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-20, 11:40   #8
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tez mi ciężko uwierzyć.

Jako rodzic, walnęłabym oskarżenie o próbę molestowania dziecka zanim by się zajęcia odbyły.
Masakra, jakieś poedofilskie lobby może sobie o tym roi.
Pewnie by zatrudniali takich w roli "wykładowców" bo sobie nie wyobrażam, zęby ktoś normalny mógł namawiać do masturbacji i krycia się parkami po kątach nawet dorosłych ludzi, a co dopiero dzieci.
Ja to sobie nie wyobrażam jak właśnie mogłabym takie zajęcia prowadzić nawet..

ps: wstawię tę ulotkę wieczorem
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:46   #9
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
http://www.kurierpieninski.pl/compon...ej-dzieci.html

http://www.fronda.pl/blogi/poznacie-...oli,35350.html

ps: Widzialam jeszcze takową tabelę- co i kiedy będzie wprowadzane,ale w tej chwili akurat jej nie mam, mogę wieczorem wrzucić
fronda nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem informacji....
Nie wiem jak kurier pieniński. Przydałby się program przedszkolny ze strony ministerialnej. Byłby dla mnie wiarygodny.
Popytam znajomych z dziećmi w wieku przedszkolnym.
A swoją drogą może jest to szkolenie z dziedziny "w jakie miejsca obcy pan nie powinien Cię dotykać".

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-05-20 o 11:48 Powód: ,
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:48   #10
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Coś w ten deseń można prowadzić zajęcia z dziećmi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg no tak.jpg (45,2 KB, 80 załadowań)

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-05-20 o 11:50
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:48   #11
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Może są plany edukacji seksualnej w przedszkolu, ale ona nie ma wyglądać tak jak to opisujesz.
W tym wieku dzieci zauważają, że chłopcy różnią się od dziewczynek i bawią się w doktora itp. Takie zajęcia miałyby polegać raczej na pokazaniu im czym się różnią, tak jak w książeczkach o anatomii, które większość z nas czytała w dzieciństwie. Podejrzewam też, że mogłyby być pierwsze rozmowy czym są związki między ludźmi itp.
Ale nikt nie będzie chciał żeby dzieci się dotykały, to są wszystko frondowskie wymysły. Proszę, link z prawdziwymi danymi:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...leca_WHO_.html
Nikt nie chce uczyć masturbacji tylko o tym rozmawiać, bo dzieci w tym wieku zaczynają się dotykać a rodzice zabraniają nie umiejąc wytłumaczyć dlaczego to ma być złe.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-20, 11:51   #12
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Może są plany edukacji seksualnej w przedszkolu, ale ona nie ma wyglądać tak jak to opisujesz.
W tym wieku dzieci zauważają, że chłopcy różnią się od dziewczynek i bawią się w doktora itp. Takie zajęcia miałyby polegać raczej na pokazaniu im czym się różnią, tak jak w książeczkach o anatomii, które większość z nas czytała w dzieciństwie. Podejrzewam też, że mogłyby być pierwsze rozmowy czym są związki między ludźmi itp.
Ale nikt nie będzie chciał żeby dzieci się dotykały, to są wszystko frondowskie wymysły. Proszę, link z prawdziwymi danymi:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...leca_WHO_.html
Nikt nie chce uczyć masturbacji tylko o tym rozmawiać, bo dzieci w tym wieku zaczynają się dotykać a rodzice zabraniają nie umiejąc wytłumaczyć dlaczego to ma być złe.
Tak podejrzewałam. Za takimi zajęciami jestem zdecydowanie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:00   #13
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Wyszukajcie "Standardy edukacji seksualnej", jest pdf, na ok 40stronie jest tabelka i powiedziane o czym powinny się uczyć dzieci w jakim wieku. Dzieci 6-9 mają uczyć się słownictwa i higieny głównie, także radzenia sobie z seksem w mediach i wizerunkiem własnego ciała.
Jedyna kontrowersyjna wg mnie rzecz to nauka o antykoncepcji, nie dlatego, że uważam, że dzieci nie powinny o tym wiedzieć, ale dlatego, że nie wyobrażam sobie jak to ma być uczone.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:03   #14
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Nie mam nic przeciwko edukacji seksualnej w przedszkolach, ale nie wierze, ze tak to mialoby wygladac

Moim zdaniem to jest po prostu takie straszenie ze strony moralistow jedynej slusznej religi trzesacych sie na przyszloscia naszego narodu broniacych jedynego slusznego modelu rodziny, ostrzegajacych przed "fala pedalstwa", przekonujacych i przekonanych, ze gender to wcielenie szatana
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:14   #15
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Po pierwsze, temat był wałkowany, również na Wizażu, dobry rok temu, odgrzebany został też przy okazji dyskusji o gender i w wątku o gender też był wałkowany. Po drugie, jeśli zakładasz tak kontrowersyjny wątek dyskusyjny, to już w pierwszym poście przydałoby się podeprzeć Twoje tezy konkretami, a nie "wrzucę wieczorem". To trzeba było założyć wątek wieczorem. Tak to wygląda to tylko na puste bicie piany, a uczestniczenie w takiej dyskusji chyba nikogo nie pociąga. Pokaż mi gdzie ministerstwo twierdzi, że edukacja seksualna dzieci miałaby się w Polsce właśnie w ten sposób odbywać, to wtedy pogadamy.
Po trzecie, edukacji seksualnej mówię wielkie TAK, ale takiej, o jakiej napisała Bela03.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:15   #16
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

No dobra, ale co taka 'postępowosc' robi z krajami zachodnimi? Produkuje masę młodych matek i rodziców którzy są dziećmi. To jest właśnie ten postęp, który w dużej mierze dotknął też Polski, bo dzieci są bombardowane seksem i informacjami, że seks jest ok. Jest Ok ale dopiero w pewnym wieku! Dwa - rodzic ma prawo decydować czy chce żeby jego dziecko słuchało o masturbacji w wieku kilku lat i nie powinno się mu tego prawa odbierać.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:19   #17
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;46537654]No dobra, ale co taka 'postępowosc' robi z krajami zachodnimi? Produkuje masę młodych matek i rodziców którzy są dziećmi. To jest właśnie ten postęp, który w dużej mierze dotknął też Polski, bo dzieci są bombardowane seksem i informacjami, że seks jest ok. Jest Ok ale dopiero w pewnym wieku! Dwa - rodzic ma prawo decydować czy chce żeby jego dziecko słuchało o masturbacji w wieku kilku lat i nie powinno się mu tego prawa odbierać.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk[/QUOTE]

W USA w stanach z edukacją seksualną jest mniej młodych matek niż w tych bez.
Znajdź w dokumencie WHO coś o masturbacji w akapitach dotyczących edukacji małych dzieci.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:27   #18
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Poszukałam i znalazłam.
Dyskuja była o raporcie WHO.

Cały Raport:

http://www.federa.org.pl/dokumenty_p...seksualnej.pdf

Polecam szczególnie tabelkę.
(od strony 39)
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3

Edytowane przez Clemence
Czas edycji: 2014-05-20 o 12:28
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:35   #19
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Wyszukajcie "Standardy edukacji seksualnej", jest pdf, na ok 40stronie jest tabelka i powiedziane o czym powinny się uczyć dzieci w jakim wieku. Dzieci 6-9 mają uczyć się słownictwa i higieny głównie, także radzenia sobie z seksem w mediach i wizerunkiem własnego ciała.
Jedyna kontrowersyjna wg mnie rzecz to nauka o antykoncepcji, nie dlatego, że uważam, że dzieci nie powinny o tym wiedzieć, ale dlatego, że nie wyobrażam sobie jak to ma być uczone.
To jest jak najbardziej w porządku Zwłaszcza słownictwo i higiena. Ten seks w mediach też, dzieci mają z nim styczność od najmłodszych lat. Nie wyobrażam sobie, żeby mógł przejść taki durny pomysł z masturbacją, itd., bez przesady, nie przechodzą dość mądre pomysły, to takie tym bardziej Nikt na tym nic nie zyska, więc po co ma być wprowadzone? Chyba, że państwo popiera pedofilię i chce ją propagować. Rozumiem edukację dla dzieci - więcej miejsc pracy chociażby
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-20, 12:37   #20
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
W USA w stanach z edukacją seksualną jest mniej młodych matek niż w tych bez.
Znajdź w dokumencie WHO coś o masturbacji w akapitach dotyczących edukacji małych dzieci.
Właśnie przeczytałam tabelę wstawioną przez Clemence. Tam masz zapisy w wieku 0-4
"Wyrażanie własnych potrzeb,
życzeń i granic, na przykład
w kontekście „zabawy w le-
karza”"

"Rozmowa o przyjemnych
i nieprzyjemnych odczuciach
dotyczących własnego ciała"

Sorry. Dla mnie to zakrawa pod molestowanie psychiczne dzieci PONIŻEJ 4 roku życia. Niech sobie zrobią to opcjonalnie, a niech nie ZMUSZAJĄ rodziców do tego aby ich dziecko uczestniczyło w czymś, co jest sprzeczne z ich moralnością.

Poza tym - edukacja dzieci w szkołach, zwłaszcza na poziomie emocjonalnym, jest bujdą. Szkoła nie wychowuje i nie uczy takich rzeczy, od tego są rodzice. I to rodzice powinni być w tym kierunku edukowani. Powinno się dążyć do nawiązania większej więzi rodzic-dziecko, a nie do wyrywania rodzicom dzieci od coraz młodszych lat żeby przemielić je w tej maszynce dumnie zwanej "edukacją państwową".

Edytowane przez 97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Czas edycji: 2014-05-20 o 12:39
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:39   #21
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;46537969]Właśnie przeczytałam tabelę wstawioną przez Clemence. Tam masz zapisy w wieku 0-4
"Wyrażanie własnych potrzeb,
życzeń i granic, na przykład
w kontekście „zabawy w le-
karza”"

"Rozmowa o przyjemnych
i nieprzyjemnych odczuciach
dotyczących własnego ciała"

Sorry. Dla mnie to zakrawa pod molestowanie psychiczne dzieci PONIŻEJ 4 roku życia. Niech sobie zrobią to opcjonalnie, a niech nie ZMUSZAJĄ rodziców do tego aby ich dziecko uczestniczyło w czymś, co jest sprzeczne z ich moralnością.

Poza tym - edukacja dzieci w szkołach, zwłaszcza na poziomie emocjonalnym, jest bujdą. Szkoła nie wychowuje i nie uczy takich rzeczy, od tego są rodzice. I to rodzice powinni być w tym kierunku edukowani. Powinno się dążyć do nawiązania większej więzi rodzic-dziecko, a nie do wyrywania rodzicom dzieci od coraz młodszych lat żeby przemielić je w tej maszynce dumnie zwanej "edukacją państwową".[/QUOTE]
No wlasnie o tym byla ta dyskusja , dla mnie to lekko dziwne.
Zreszta cale tabele jakby czlowiek tylko sie interesowal zyciem seksualnym..
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:41   #22
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Nie mam nic przeciwko edukacji seksualnej w przedszkolach, ale nie wierze, ze tak to mialoby wygladac

Moim zdaniem to jest po prostu takie straszenie ze strony moralistow jedynej slusznej religi trzesacych sie na przyszloscia naszego narodu broniacych jedynego slusznego modelu rodziny, ostrzegajacych przed "fala pedalstwa", przekonujacych i przekonanych, ze gender to wcielenie szatana
Calkowicie sie z Toba zgadzam.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:44   #23
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;46537654]No dobra, ale co taka 'postępowosc' robi z krajami zachodnimi? Produkuje masę młodych matek i rodziców którzy są dziećmi. To jest właśnie ten postęp, który w dużej mierze dotknął też Polski, bo dzieci są bombardowane seksem i informacjami, że seks jest ok. Jest Ok ale dopiero w pewnym wieku! Dwa - rodzic ma prawo decydować czy chce żeby jego dziecko słuchało o masturbacji w wieku kilku lat i nie powinno się mu tego prawa odbierać.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk[/QUOTE]

Oczywiście, lepiej dzieci uczyć, ze seks jest "be" i najlepiej to dopiero po ślubie, ze własnego ciała się nie dotyka, i nie mówimy "penis" i "wagina" tylko "tam na dole".

I oczywiście zamiast młodych ludzi od najmłodszych lat uczyć kiedy ten seks jest OK i jaki jest OK a jaki nie, lepiej tematu nie poruszać, bo ta tabu i "dowiesz się jak będziesz starszy".

A ze przy okazji się trafi parę ciąż w wieku lat 13-tu względnie parę noworodków w zamrażarce... a cóż to szkodzi, to taki ludowy folklor - jak to w ciemnogrodzie.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:47   #24
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;46537969]Właśnie przeczytałam tabelę wstawioną przez Clemence. Tam masz zapisy w wieku 0-4
"Wyrażanie własnych potrzeb,
życzeń i granic, na przykład
w kontekście „zabawy w le-
karza”"

"Rozmowa o przyjemnych
i nieprzyjemnych odczuciach
dotyczących własnego ciała"
[/QUOTE]

Wyrażanie potrzeb w kontekście zabawy w lekarza znaczy tyle co: "musisz wiedzieć jak powiedzieć koleżance żeby nie dotykała cie tu czy tam" a nie "no to dzieciaki, majty w dół i się macamy"
Co złego w rozmowie o przyjemnych i nieprzyjemnych odczuciach? To dorosłym to się kojarzy jednoznacznie, dla dzieci to przyjemność z podrapania się itp.


Cytat:
Zreszta cale tabele jakby czlowiek tylko sie interesowal zyciem seksualnym
Bo o tym to przedmiot? Bo jak napisano we wstępie, dzieci nie mają skąd się tego dowiedzieć a to naturalna dla nich ciekawość. Wszystko opracowano na podstawie badań i wyszło, że w tym wieku dzieci próbują się same dotykać już.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:49   #25
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Mówienie o granicach własnego ciała ma na celu uczenie dziecka, że JEGO granice mają być respektowane. Nie oznacza to, że dziecko może podjąć decyzję o współżyciu, ale np. dziecko ma prawo nie chcieć być dotykane przez ciocię/wujka i kolegę i ma prawo swoją niechęć okazywać i ma prawo niechęć okazywać na podstawie tego, co jest dla dziecka fajne, a co nie. Np. dziecko ma prawo pełne odmówić jakiekokolwiek dotyku ze strony wujka, bo wujka nie lubi. Ale np. inną ciocię już lubi i CHCE się do niej przytulać. Założenie jest takie, by pokazać, że dziecko nie jest własnością rodzica.

Niestety, w naszej kulturze teksty w stylu "pocałuj wujka", "przytul babcię" i presja na dziecko i kompletne ignorowanie dziecka odczuć i potrzeb jest nagminne.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:51   #26
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Wlasciwie o taka dyskusje mi chodziło. Ciekawa jestem jakie argumenty padną

No tak,ale też 15 latki próbują alkoholu.
To powinniśmy zdjąć klauzulę - od 15 wolność na alkohol?

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;46537969]Właśnie przeczytałam tabelę wstawioną przez Clemence. Tam masz zapisy w wieku 0-4
"Wyrażanie własnych potrzeb,
życzeń i granic, na przykład
w kontekście „zabawy w le-
karza”"

"Rozmowa o przyjemnych
i nieprzyjemnych odczuciach
dotyczących własnego ciała"

Sorry. Dla mnie to zakrawa pod molestowanie psychiczne dzieci PONIŻEJ 4 roku życia. Niech sobie zrobią to opcjonalnie, a niech nie ZMUSZAJĄ rodziców do tego aby ich dziecko uczestniczyło w czymś, co jest sprzeczne z ich moralnością.

Poza tym - edukacja dzieci w szkołach, zwłaszcza na poziomie emocjonalnym, jest bujdą. Szkoła nie wychowuje i nie uczy takich rzeczy, od tego są rodzice. I to rodzice powinni być w tym kierunku edukowani. Powinno się dążyć do nawiązania większej więzi rodzic-dziecko, a nie do wyrywania rodzicom dzieci od coraz młodszych lat żeby przemielić je w tej maszynce dumnie zwanej "edukacją państwową".[/QUOTE]
Zgadzam się z Tobą
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:59   #27
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Wyrażanie potrzeb w kontekście zabawy w lekarza znaczy tyle co: "musisz wiedzieć jak powiedzieć koleżance żeby nie dotykała cie tu czy tam" a nie "no to dzieciaki, majty w dół i się macamy"
Co złego w rozmowie o przyjemnych i nieprzyjemnych odczuciach? To dorosłym to się kojarzy jednoznacznie, dla dzieci to przyjemność z podrapania się itp.

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Mówienie o granicach własnego ciała ma na celu uczenie dziecka, że JEGO granice mają być respektowane. Nie oznacza to, że dziecko może podjąć decyzję o współżyciu, ale np. dziecko ma prawo nie chcieć być dotykane przez ciocię/wujka i kolegę i ma prawo swoją niechęć okazywać i ma prawo niechęć okazywać na podstawie tego, co jest dla dziecka fajne, a co nie. Np. dziecko ma prawo pełne odmówić jakiekokolwiek dotyku ze strony wujka, bo wujka nie lubi. Ale np. inną ciocię już lubi i CHCE się do niej przytulać. Założenie jest takie, by pokazać, że dziecko nie jest własnością rodzica.

Niestety, w naszej kulturze teksty w stylu "pocałuj wujka", "przytul babcię" i presja na dziecko i kompletne ignorowanie dziecka odczuć i potrzeb jest nagminne.
Dokładnie tak rozumiem to rozporządzenie. Nie dopowiadam sobie, że to będzie "zdejmuj majtki, będę Cię macać". Raczej właśnie przeciwna rozmowa - "nie chcesz być dotykany/a? Powiedz o tym głośno!" Uczenie dzieci, że nie mogą sobie pozwalać na molestowanie, zwłaszcza w rodzinie, gdzie dziecko może nawet nie rozumieć...

Właśnie A może dziecko NIE CHCE całować cioci? Albo się do niej przytulać? Dziecko nie jest maskotką, ma własne uczucia

Ogólnie ja nie widzę w tym NIC zbereźnego, pedofilskiego czy nagannego. Dla mnie to normalne przekazanie dziecku, że ma prawo mieć prawo

Jestem ciekawa dla jakiego rodzica sprzeczne z moralnością może być uświadamianie dziecka o możliwości wystąpienia molestowania i uczenia go walki z tym Chyba nie chcę wiedzieć...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:59   #28
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;46537654]No dobra, ale co taka 'postępowosc' robi z krajami zachodnimi? Produkuje masę młodych matek i rodziców którzy są dziećmi. To jest właśnie ten postęp, który w dużej mierze dotknął też Polski, bo dzieci są bombardowane seksem i informacjami, że seks jest ok. Jest Ok ale dopiero w pewnym wieku! Dwa - rodzic ma prawo decydować czy chce żeby jego dziecko słuchało o masturbacji w wieku kilku lat i nie powinno się mu tego prawa odbierać.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk[/QUOTE]

Dziecko na każdym kroku jest narażone na treści niedostosowane do poziomu jego rozwoju i rozumienia świata: gazetki dla młodzieży, filmy, reklamy, internet, gry komputerowe....
A rodzic sobie myśli: co tam ono rozumie, jest jeszcze za małe.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:02   #29
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Dziecko na każdym kroku jest narażone na treści niedostosowane do poziomu jego rozwoju i rozumienia świata: gazetki dla młodzieży, filmy, reklamy, internet, gry komputerowe....
A rodzic sobie myśli: co tam ono rozumie, jest jeszcze za małe.
Zakazać wszystkiego! Zalepić dzieciom oczy, niech nie widzą reklam bielizny na ulicach.
A dziecko wbrew pozorom wiele rozumie. Zwłaszcza takie w przedszkolu...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:14   #30
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Edukacja seksualna w przedszkolu?

Mam dzieci w przedszkolu- córka 6,5 roku, synek 5,5 roku. Przeczytałam tą tabelkę odnośnie przedziału wiekowego w jakim są moje dzieci i generalnie wszystkie zagadnienia są OK poza jednym. okazuje się że nawet 4-latki powinny znać temat "
"Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja we wczesnym dzieciństwie"
Niech mi ktoś wyjaśni po kiego grzyba małemu dziecku taka wiedza?? Żeby zaczęło się tym interesować i to robić gdy ma jakiś stres lub mu smutno? Nigdy nie zauważyłam żeby moje dzieci dotykały się tam w celu jakichś doznań. Jakoś specjalnie nie są zainteresowani swoimi narządami. Wiedzą co ma dziewczynka, co ma chłopiec, potrafią dbać o higienę i po co im na razie wiedzieć więcej? Moim zdaniem to idiotyczne i rząd powinien zająć się czymś innym bardziej istotnym niż propagowaniem masturbacji wśród dzieciaczków, które są na zupełnie innym etapie rozwoju.

201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-22 09:50:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.