Mieszkanie w zamian za opiekę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-16, 12:50   #1
elsa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18

Mieszkanie w zamian za opiekę


Co sądzicie o wynajmowaniu pokoju w zamian za opiekę nad 82letnią staruszką? Porusza się samodzielnie, choć z trudem. Trzeba ją zaprowadzić do toalety, podać kolację itp. Doświadczenie jako takie mam, opiekowałam się moją babcią, ale wiadomo, że nie 24h na dobę.
Jestem studentką, pracuję dorywczo. Nie chcę już brać pieniędzy od rodziców, chciałabym coś odłożyć. Dziś idę oglądać pokój i zastanawiam się, czy to dobry pomysł.
elsa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:01   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Zły. Nie będziesz mogła iść na żadną imprezę, wyjechać do domu czy na wakacje bez wyrzutów sumienia, bo przecież co starsza pani bez Ciebie zrobi? Moim zdaniem to straszna odpowiedzialność i gdyby mnie nie zmuszała dramatyczna sytuacja to nigdy bym się na to nie zdecydowała.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:02   #3
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez elsa_ Pokaż wiadomość
Co sądzicie o wynajmowaniu pokoju w zamian za opiekę nad 82letnią staruszką? Porusza się samodzielnie, choć z trudem. Trzeba ją zaprowadzić do toalety, podać kolację itp. Doświadczenie jako takie mam, opiekowałam się moją babcią, ale wiadomo, że nie 24h na dobę.
Jestem studentką, pracuję dorywczo. Nie chcę już brać pieniędzy od rodziców, chciałabym coś odłożyć. Dziś idę oglądać pokój i zastanawiam się, czy to dobry pomysł.
A co w tym czasie gdy będziesz na zajęciach a ona zechce do toalety czy jeść?
Takie staruszki bywają upierdliwe, męczące.
Może się zdarzyć, że cały czas będzie coś chciała, obowiązki przy niej będą pochłaniały cały twój czas wolny.
Nakarmić, ugotować, uprać, zmienić pościel, ogarnąć mieszkanie, w nocy też może będzie budzić.
Byłabyś wtedy pełnoetatową całodobową pielęgniarką , pomocą domową za cenę pokoju. Koszt pokoju to 500-600zł.
Zastanów się czy warto, czy nie lepiej wynająć pokoju za który trzeba zapłacić i pracować gdzieś indziej na przychodne jako pomoc domowa czy opiekunka starszej osoby albo inna praca. Będziesz przynajmniej miała więcej czasu dla siebie.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:07   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

To chyba nie jest dobre wyjście dla studentki, która studiuje i powinna rozwijać się i naukowo, jak i towarzysko. Zbierac doświadczenie zawodowe, aby mieć co wpisać w CV.

Wolontariat można robić gdy się chce z pragnienia serca , a nie gdy sie musi.

Taki układ może okazać się opieka nad starsza panią 24/24.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:10   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez elsa_ Pokaż wiadomość
Co sądzicie o wynajmowaniu pokoju w zamian za opiekę nad 82letnią staruszką? Porusza się samodzielnie, choć z trudem. Trzeba ją zaprowadzić do toalety, podać kolację itp. Doświadczenie jako takie mam, opiekowałam się moją babcią, ale wiadomo, że nie 24h na dobę.
Jestem studentką, pracuję dorywczo. Nie chcę już brać pieniędzy od rodziców, chciałabym coś odłożyć. Dziś idę oglądać pokój i zastanawiam się, czy to dobry pomysł.
Nigdy w życiu. Skończy się na tym, że jak nie będziesz mogła zająć się tą panią (już i tak masz wypełniony grafik, a i jakieś życie towarzyskie wypadało by mieć), to będziesz miała wypominane, że przecież mieszkasz za darmo. Nie wierzę w wersję pt. odprowadzanie do toalety i podawanie kolacji.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:13   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
(...)
Byłabyś wtedy pełnoetatową całodobową pielęgniarką , pomocą domową za cenę pokoju. Koszt pokoju to 500-600zł.
Zastanów się czy warto, czy nie lepiej wynająć pokoju za który trzeba zapłacić i pracować gdzieś indziej na przychodne jako pomoc domowa czy opiekunka starszej osoby albo inna praca. Będziesz przynajmniej miała więcej czasu dla siebie.
Dokładnie. A na opiekunkę nawet na pół etatu by musieli wydać więcej i to sporo więcej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:13   #7
Magdusia_Z
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 66
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami. Myślę, że nie jest to najlepszy pomysł.
I też pierwsze co to pomyślałam, co z toaletą kiedy Ty będziesz na zajęciach??
Magdusia_Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 13:15   #8
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Zły pomysł. Całodobowa opieka to nie jest ekwiwalent ceny pokoju. Poza tym coś się stanie, pani zachoruje i będziesz uziemiona.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:21   #9
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Nie zgodziłabym się na coś takiego Sama opiekuję się samotną starszą ciocią (92 lata), ale "z doskoku" - robię zakupy, sprzątam, wożę do lekarzy. I mimo że jest to osoba całkowicie kontaktowa, można z nią porozmawiać na każdy temat, to uważam że jest to bardzo uciążliwe, starsi ludzie mają swoje przyzwyczajenia, poglądy, rytuały, których osoba z zewnątrz musi się nauczyć, a zwykle nie jest to łatwe.

Mieszkanie ze starszą, do tego obcą osobą byłby dla Ciebie według mnie, "gwoździem do trumny". A co jeśli ona nie będzie akceptowała tego, że chcesz gdzieś na noc wyjść, kogoś do siebie zaprosić (nawet w celu wspólnej nauki), wziąć długą kąpiel czy posłuchać muzyki?? Niby nic jej do tego, ale zwykle takie drobne zgrzyty potrafią całkowicie zepsuć humor. Jesteś młoda, studiując możesz normalnie gdzieś pracować, a pokój normalnie wynająć i żyć jak normalna studentka, bez bagażu starszej pani, która czeka żebyś ją zaprowadziła do ubikacji. Bo tak by to pewnie wyglądało, wyjdziesz gdzieś na dłużej, to zaraz telefon że koniecznie musisz wracać bo ona Cię potrzebuje...
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:24   #10
taka_cholercia
Raczkowanie
 
Avatar taka_cholercia
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 333
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Autorko, a co na to Twoi rodzice? Wiedzą, że rozważasz taką opcję i zgadzają się na to?
__________________
“I'm suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog when it doesn't like a person.”
taka_cholercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:26   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

absolutnie nie...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 13:33   #12
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

W życiu. To wydaje się niezłe wyjście co najwyżej dla samotnej matki małego dziecka, która nie pracuje, jest w domu i musi wyżyć z zasiłku albo alimentów, w żadnym razie jednak nie dla studentki, która ma zajęcia, życie towarzyskie i inne obowiązki.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:38   #13
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Nie. To jest fucha dla starej panny bez perspektyw i to tylko przy zapisie, że odziedziczy mieszkanie Nie dasz po prostu rady. Lepiej pracować w weekendy jako kelnerka itp.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:49   #14
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Jeśli 24 h to masakryczny pomysł. Inaczej gdyby np. Ktoś z rodziny się nią opiekował a Ty miałabyś tylko wyznaczone godziny pracy.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:52   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

albo gdybyś poza mieszkaniem tam miała 2000 zł wypłaty xD
bo tak to powodzenia im w szukaniu opiekunki 7 dni w tygodniu 24 na dobę w świątek piątek czy niedziele za mniej niz dwa kafle xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 14:01   #16
elsa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Opiekuje się tą panią ktoś z rodziny, ale potrzebny jest ktoś jeszcze od 16. Opieka miałaby być do 19, bo potem starsza pani idzie spać, ale musi mieć swiadomość, że ktoś jest z nią w nocy. Wcześniej opiekowała się nią już studentka ale skończyła studia i jej córka szuka kogoś innego, żeby odciążyć rodzinę.
Mimo wszystko macie rację, niepotrzebnie powiedziałam, że przyjdę dzis na spotkanie i co mną pokierowało - odruchy serca czy chęć zysku, nie wiem sama.
elsa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 14:04   #17
Filifjonka
Raczkowanie
 
Avatar Filifjonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 290
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
To chyba nie jest dobre wyjście dla studentki, która studiuje i powinna rozwijać się i naukowo, jak i towarzysko. Zbierac doświadczenie zawodowe, aby mieć co wpisać w CV.

Wolontariat można robić gdy się chce z pragnienia serca , a nie gdy sie musi.

Taki układ może okazać się opieka nad starsza panią 24/24.
Zgadzam się

Nawet jeśli tylko od 16:00, to musiałabyś już siedzieć do rana, ani wyjść na imprezę, do kina, teatru, na randkę, wrócić o 4:00 nad ranem... skoro musi mieć świadomość, że w nocy ktoś z nią jest. Nie pakowałabym się w to. To jest duże wyrzeczenie. A na uczelni też jest różnie, trzeba czasem być i popołudniu, nawet wieczorem, bo jest egzamin ustny i wykładowca pyta długo, do 20:00, bo ktoś ma jakieś konsultacje o 19:00...

Edytowane przez Filifjonka
Czas edycji: 2014-09-16 o 14:11
Filifjonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 14:08   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

ale to jest bez sensu nawet niewolnictwo. nie wiem naprawdę ile musieliby mi dodatkowo płacic zebym sie na to zgodziła. i co potem, to gorsze niż opieka nad dzieckiem, bo dziecko ma rodziców, a starsza osoba niekoniecznie ma rodzinę która będzie nad nią skakać gdy tobie wyskoczy: choroba, egzamin, powrót do domu etc. do tego wszystko na czarno bez urlopów, no daj spokój...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 14:57   #19
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

nigdy w życiu bym na coś takiego nie poszła
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 17:09   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez elsa_ Pokaż wiadomość
Opiekuje się tą panią ktoś z rodziny, ale potrzebny jest ktoś jeszcze od 16. Opieka miałaby być do 19, bo potem starsza pani idzie spać, ale musi mieć swiadomość, że ktoś jest z nią w nocy. Wcześniej opiekowała się nią już studentka ale skończyła studia i jej córka szuka kogoś innego, żeby odciążyć rodzinę.
Mimo wszystko macie rację, niepotrzebnie powiedziałam, że przyjdę dzis na spotkanie i co mną pokierowało - odruchy serca czy chęć zysku, nie wiem sama.
Jakiego zysku? Uświadom sobie w końcu, że za codzienną opiekę przez te 3 godziny dziennie plus bycie z panią w nocy (nigdy się nie budzi? taaa...), w weekendy idę o zakład, że by się z tego nagle zrobiło kilka godzin więcej, to wierzaj, że by musieli zapłacić więcej, niż to, co byś na pokoju zaoszczędziła. Poza tym co to znaczy "ktoś jest z nią w nocy"? Może jeszcze w jednym pokoju?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 17:28   #21
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez elsa_ Pokaż wiadomość
Co sądzicie o wynajmowaniu pokoju w zamian za opiekę nad 82letnią staruszką? Porusza się samodzielnie, choć z trudem. Trzeba ją zaprowadzić do toalety, podać kolację itp. Doświadczenie jako takie mam, opiekowałam się moją babcią, ale wiadomo, że nie 24h na dobę.
Jestem studentką, pracuję dorywczo. Nie chcę już brać pieniędzy od rodziców, chciałabym coś odłożyć. Dziś idę oglądać pokój i zastanawiam się, czy to dobry pomysł.
Ja bym się bała zbyt dużej odpowiedzialności plus starsi ludzie mają swoje specyficzne zachowania i zasady, z którymi może być Ci ciężko się pogodzić
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 17:35   #22
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Gdyby pani była samodzielna, a tylko słaba i potrzebowała by ktoś jej zmywał, sprzątał i gotował to bym się zgodziła.
Ale w sytuacji, w której masz jej pomagać w przemieszczaniu się do łazienki i być z nią w nocy- w życiu.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:24   #23
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez elsa_ Pokaż wiadomość
Opiekuje się tą panią ktoś z rodziny, ale potrzebny jest ktoś jeszcze od 16. Opieka miałaby być do 19, bo potem starsza pani idzie spać, ale musi mieć swiadomość, że ktoś jest z nią w nocy. Wcześniej opiekowała się nią już studentka ale skończyła studia i jej córka szuka kogoś innego, żeby odciążyć rodzinę.
Mimo wszystko macie rację, niepotrzebnie powiedziałam, że przyjdę dzis na spotkanie i co mną pokierowało - odruchy serca czy chęć zysku, nie wiem sama.
moim zdaniem musialabys pogadac na czym dokladnie polegalaby ta opieka- moze bycie w nocy tyczy sie tego,zeby ktos mogl wezwac karetke w razie czego
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:31   #24
lanabananaa
Banana Fana Fo!
 
Avatar lanabananaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 422
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Ja bym się nigdy na takie coś nie zdecydowała. Od 16 praktycznie będziesz uziemiona, a w tym wieku wypadałoby mieć jakieś życie towarzyskie. Poza tym ta kobieta się jeszcze teraz samodzielnie porusza więc okej, ale za jakiś czas może przestać i co wtedy? Będziesz jej zmieniać pampersy?
lanabananaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:44   #25
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
nigdy w życiu bym na coś takiego nie poszła
Ja też nie
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:57   #26
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez elsa_ Pokaż wiadomość
Opiekuje się tą panią ktoś z rodziny, ale potrzebny jest ktoś jeszcze od 16. Opieka miałaby być do 19, bo potem starsza pani idzie spać, ale musi mieć swiadomość, że ktoś jest z nią w nocy. Wcześniej opiekowała się nią już studentka ale skończyła studia i jej córka szuka kogoś innego, żeby odciążyć rodzinę.
Mimo wszystko macie rację, niepotrzebnie powiedziałam, że przyjdę dzis na spotkanie i co mną pokierowało - odruchy serca czy chęć zysku, nie wiem sama.
Nie nie nie. Bedziesz uziemiona. Nie wyskoczysz z kolezanka na kawe, nie pojdziesz do kina, nie polatasz po sklepach. Poza tym policz sobie. Za same 3 godziny dziennie moglabys dorobic powiedzmy 900zl. A tu jeszcze nie mozesz wyjsc w nocy. Lepiej poszukaj pracy z elastycznym grafikiem dla studentow
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:33   #27
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jakiego zysku? Uświadom sobie w końcu, że za codzienną opiekę przez te 3 godziny dziennie plus bycie z panią w nocy (nigdy się nie budzi? taaa...), w weekendy idę o zakład, że by się z tego nagle zrobiło kilka godzin więcej, to wierzaj, że by musieli zapłacić więcej, niż to, co byś na pokoju zaoszczędziła. Poza tym co to znaczy "ktoś jest z nią w nocy"? Może jeszcze w jednym pokoju?
Dokładnie.
W teorii wszystko jest zwykle piękne. Ale w praktyce bywa gorzej. Starszy człowiek to nie zwierzątko domowe- ma humory, dolegliwości i rodzinę z wymaganiami. To nie jest tak, że ty będziesz się uczyć w pokoju lub oglądać telewizję, a pani będzie grzecznie leżeć w samotności.
Poza tym jesteś pewna, że nigdy nie będziesz mieć zajęć po 16? Nie wydaje mi się. A jeśli tak, to możesz spokojnie szukać normalnej pracy. A tak poza tym to jak chcesz pogodzić pracę dorywczą z tą opieką? Jeśli chcesz z niej zrezygnować to żaden interes, gdyż pewnie zarabiasz porównywalnie albo niewiele mniej niż zaoszczędziłabyś na wynajmie.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:43   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Pomijam fakt ze musialaby zajecia konczyc codziennie o 14:30? 15? Zeby zdazyc na 16. To sie nie stanie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 20:12   #29
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Pomijam fakt ze musialaby zajecia konczyc codziennie o 14:30? 15? Zeby zdazyc na 16. To sie nie stanie.
A gdzie jeszcze zakupy spozywcze?

Naprawde ponysl dramatyczny
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:47   #30
elsa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie w zamian za opiekę

To nie ja wpadłam na to rozwiązanie. Zamieściłam ogłoszenie, w którym napisałam, że szukam pokoju. Oprócz gościa który oferował mieszkanie w zamian za zajęcie się "jego relaksem" odezwała się jeszcze wspomniana pani, która oferowała pokój "za darmo, ale...". Byłam zaskoczona i powiedziałam, że przyjdę zobaczyć jak to wygląda. Po pracy oddzwoniłam do niej i zrezygnowałam.
Ciężko znaleźć tani pokój w mieszkaniu, gdzie są dobre warunki i w dobrej lokalizacji, więc na razie nie będę zmieniać mieszkania. Mam pokój przejściowy, ale muszę to jakoś przeboleć.
elsa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-17 14:38:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.