Jak Stwierdzić Astmę?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-29, 20:58   #1
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina

Jak Stwierdzić Astmę??


Moje dziecko dwa miesiące temu leżało w szpitalu na oddziale alergologicznym i tam stwierdzono mu astmę oskrzelową atopową (ma na wypisie). Szczerze mówiąc nie za bardzo w tą astmę wierzę. On bierze dużo leków, a kaszle niezależnie od nich, różnie to bywa. Jest alergikiem i to można stwierdzić - miał testy dwa razy i jest uczulony m.in. na roztocza i pleśń. Ale jak stwierdzić astmę? Wydaje mi się, że bardziej ją stwierdzono na podstawie wywiadu lekarskiego, niż jakichś tam badań. Np. spirometria mu nie wyszła, bo jest za mały i- jak to mam na wypisie - pacjent nie współpracował. Ja uważam, że u niego ten kaszel jest raczej z gardła i nosa, może za sprawą przerośniętego migdała. Dlatego chciałam się Was zapytać (szczególnie astmatyków i kogoś, kto się na tym zna), jakie badania stwierdzają astmę i dają pewność, że to akurat jest astma?? Dziecko funkcjonuje w miarę normalnie, nie ma żadnych napadów, po prostu czasem kaszle, ma często zatkany nos, nawet jak nie ma kataru.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 21:31   #2
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Ja mam astmę, no i musze powiedzieć, że nie mozna jej własciwie inaczej stwierdzic niz po wywiadzie lekarskim i obserwacji. Ja również mam astmę oskrzelowa o podłozu alergicznym, jestem uczulona m.in. na roztacze, kurz, trawy i zboża. Te alergeny (w tym przypadku roztocze), którego niestety nie da sie wyeliminowac podrażniaja drogi oddechowe i stąd ten kaszel...
A czy Twoje dziecko ma jakieś napady duszności? Albo czy po wysiłku (nie wiem w jakim jest wieku) ma jakieś problemy z oddychaniem?
Bo astma u dzieci nie jest taka jak u osób starszych, często włanie łączy się z alergią- zwłaszcza jeśli jej objawami sa kaszel i duszności, a nie np katar sienny czy reakcje skórne. No i ta alergia własnie prowadzi do astmy...ale rozumianej nie jako 'samodzielna' choroba tylko 'wspólpracujaca' właśnie z alergią. Przynajmniej jak tak mam i to od jakiś 13 lat...
Tak więc radze nie lekcewazyć sytuacji, bo nieleczona choroba może miec fatalne skutki...A skoro leki nie działają to może warto się zastanowić nad ich zmiana, albo ..zmiana lekarza.

Ja obecnie nie mam już wiekszych problemów, funkcjonuje normalnie, mogę Cie tez pocieszyc, cczęsto zdarza sie, że dzieci po prostu z tego 'wyrastają' , zwłaszca w okresie dojrzewania...

Pozdrowienia!
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 21:40   #3
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Syn ma niecałe pięć lat. Właśnie nie ma żadnych napadów. Jeśli kaszle, to jest to kaszel mokry, nie duszący. Nie zauważyłam też świszczącego oddechu. Najfajniejsze jest to, że opory w drogach oddechowych i badanie PEFR ma też w normie. Więc nie wiem, skąd ta astma?? Leczę mu coś, czego może nie ma.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 21:52   #4
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

jakie leki bierze?
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 22:12   #5
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Badanie spirometrem nie zawszy pozwala wykryc astme. Np. moj TZ ma astme a badania na spirometrze wykazuja ze jest wszystko ok. W Krakowie jest COLLEGIUM MEDICUM Uniw. Jagiellonksiego- Wydział Lekarski II Katedra Chorób Wewnętrznych, Klinika Alergii i Immunologii Moj TZ tam sie leczy. Juz wyleczyl sie w 100% z uczulenia na kurz, astmy nie czuje wcale (ma zaleczona astme) a na prawde zyje baaaaardzo aktywnie (bieganie, plywanie, sporty ekstremalna itd.) Jeszcze sie nie spotkalam z tym zeby sapal albo sie dusil. Z tego co wiem to przyjezdzaja tam ludzie z calej Polski, bo ta placowka z tego co slyszalam jest najleplsza

tu jest link do niej To jest na Kazimierzu

http://www.cm-uj.krakow.pl/pliki/str...d=00040601&w=p

Edytowane przez xre
Czas edycji: 2005-10-29 o 23:34
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 23:03   #6
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

owszem spirometria - spirometria, ale dzieci jakos leczyc trzeba i gdy maluch nie wspolpracuje - to co?? lepiej tak zostawic??

oczywiscie ze nie!!!

kiedys lekarz dysponowal okiem i uchem i leczyl, dlaczego teraz pacjenci nie wierza, ze na podstwaie wywiadu i obj. mozna zdiagnozowac???
tym bardziej, ze diecko ma alergie!! a w tym wieku wystepuje jedynie astma atopowa ( na podlozu alergicznym) - jest zupelnie inaczej niz u doroslych.
poza tym sapanie itd odbierane przez matke, lekarz - ktory widzi setki takich dzieci potrafi zakwalifikowac... naprawde
i z pewnoscia laryngolog tez widzial, malego - wiec gdyby przyczyna problemow byl przerosniety migdalek gardlowy albo migdalki podniebienne - z pewnoscia zosatlynby one usuniete i nie leczono by astmy gdyby jej nie bylo
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 06:10   #7
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Cytat:
Napisane przez Paris Paris
owszem spirometria - spirometria, ale dzieci jakos leczyc trzeba i gdy maluch nie wspolpracuje - to co?? lepiej tak zostawic??

oczywiscie ze nie!!!

kiedys lekarz dysponowal okiem i uchem i leczyl, dlaczego teraz pacjenci nie wierza, ze na podstwaie wywiadu i obj. mozna zdiagnozowac???
tym bardziej, ze diecko ma alergie!! a w tym wieku wystepuje jedynie astma atopowa ( na podlozu alergicznym) - jest zupelnie inaczej niz u doroslych.
poza tym sapanie itd odbierane przez matke, lekarz - ktory widzi setki takich dzieci potrafi zakwalifikowac... naprawde
i z pewnoscia laryngolog tez widzial, malego - wiec gdyby przyczyna problemow byl przerosniety migdalek gardlowy albo migdalki podniebienne - z pewnoscia zosatlynby one usuniete i nie leczono by astmy gdyby jej nie bylo
No własnie laryngolog tydzień temu stwierdził, że ma przerost trzeciego migdałka i jest do usunięcia.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 06:10   #8
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Cytat:
Napisane przez mskladaczek
jakie leki bierze?
W tej chwili bierze alermed, pulmicort, oxis i singulair.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 07:55   #9
ona1982
Zadomowienie
 
Avatar ona1982
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 162
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Ja może po krótce napiszę jak to było u mnie. Kiedy miałam jakieś 8, 9 lat zaczęły się ataki kaszlu, chorowałam na zapalenie oskrzeli. Pamiętam, że jak lekarka stwierdziła u mnie astmę mama rozpłakała się na korytarzu poradni alergologicznej.A ja nie czułam się tak jakby mi coś naprawdę dolegało. Robiono mi spirometrię, badania dotyczące alergenów( z krwi), miałam zakaz kontaktu ze zwierzętami, bo od ich sierści dostawałam ataków duszności, nie jadłam wyszczególnionych rzeczy, bo dochodziła do tego alergia pokarmowa. Miałam inhalator, który nosiłam ze sobą do szkoły. Astma to przewlekła choroba o bardzo zróżnicowanym przebiegu. Pamiętam jak na początku lekarka pocieszała moją mamę, że astma może jakby cofnąć się w okresie dojrzewania. I rzeczywiście tak było w moim przypadku.Teraz jak narazie nic poważniejszego mi nie dolega i nie jestem faszerowana lekami Ale przeszłam leżenie w szpitalu, obserwowano mnie i po prostu musiałam dostosować się do zaleceń lekarza. Swoją lekarkę wspominam naprawdę ciepło i według mnie współpraca dziecka ,rodzica i lekarza jest naprawdę ważna. Będzie dobrze Selino, nie załamuj się
__________________
Kocham Cię Darku najmocniej na świecie...


Anna

Dostęp do netu ograniczony(zmiana miejsca zamieszkania- w końcu)
ona1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 10:13   #10
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

To ja chciałam się podpiąć do wątku, bo mam podobne pytanie, a szkoda mi zakładać nowy watek.
Moje dziecko ma alergię na roztocza. Objawia się to katarem i suchą atopową skórą. kaszle i choruje jna oskrzela tylko w czasie infekcji wirusowych kilka razy do roku. Lekarz natomiast kaza cały czas stosować leki wziewne: Flixotide (sterydy), żeby zapobiec ewentualnej astmie. Wydaje mi się, że trochę przesadził, sterydy jako profilaktyka? Co o tym sądzicie, bo ja już sama nie wiem?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 10:27   #11
ona1982
Zadomowienie
 
Avatar ona1982
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 162
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Kavalo, moja lekarka właśnie jak najdalej kazała trzymać się od sterydów. Nawet jeśli miałam poważne zmiany atopowe na skórze, to szczerze mi odradzano maści na bazie sterydów. Na suchą, atopową skórę dobre były preparaty, kremy firmy Dermosan, świetnie natłuszczały i hipoalergiczne,ale niestety narazie u mnie nie ma już tych specyfików w aptekach. Mówiono, że może po nowym roku ruszy znowu produkcja.
__________________
Kocham Cię Darku najmocniej na świecie...


Anna

Dostęp do netu ograniczony(zmiana miejsca zamieszkania- w końcu)
ona1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 14:13   #12
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Przypuszczam, że co lekarz to inna szkoła. Jedni szpikują sterydami, inni leczą homeopatią. Chciałabym znaleźć złoty środek.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 15:30   #13
metaxa
Zakorzenienie
 
Avatar metaxa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 907
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Ciężko jest zdiagnozowac astmę. Ale to w dużej mierze zależy od chęci lekarza. Ja przez ponad pół roku przyjmowałam sterydy ponieważ miałam straszny kaszel, cięzko mi sie oddychało itd itp. Okazało sie że miałam obce ciało w tchawicy i stąd te niedogodności
Więc niewątpliwie potrzebna jest wnikliwa analiza
Wszystkiego dobrego Selinko
__________________
życie jest piękne
metaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:01   #14
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Cytat:
Napisane przez metaxa
Ciężko jest zdiagnozowac astmę. Ale to w dużej mierze zależy od chęci lekarza. Ja przez ponad pół roku przyjmowałam sterydy ponieważ miałam straszny kaszel, cięzko mi sie oddychało itd itp. Okazało sie że miałam obce ciało w tchawicy i stąd te niedogodności
Więc niewątpliwie potrzebna jest wnikliwa analiza
Wszystkiego dobrego Selinko
Aniu, a jak Ci stwierdzili ciało obce? Co to było? W zeszłym roku mój syn ponad miesiąc miał kaszel bez żadnej przyczyny, ja podejrzewałam, że może właśnie coś mieć w gardle, albo to koklusz. Reakcja lekarki mnie rozbroiła - po pierwsze nic w tej sprawie nie zrobiła(żadnych badań), po drugie (jeśli chodzi o koklusz) stwierdziła, że przecież chyba był szczepiony. I to mówi lekarz! Przecież szczepionka wcale nie zabezpiecza przed zachorowaniem.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:15   #15
metaxa
Zakorzenienie
 
Avatar metaxa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 907
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

O to chodzi że nie stwierdzili. W nocy zaczęłam tak chrychać że samo sie wydostało To był (nie smiać się) taki sznurek z pentelką, podobny do tych jakimi sie szynke związuje .(1cm na 1cm)
Mój mąż do tej pory się smieje. Choc to wcale smieszne nie było. Mogłam sie udusić. Ponadto pani specjalistka od płuc wmawiała mi nawrót choroby hihi, która przeszłam w dzieciństwie.
Ekspert nie z tej ziemi. Płakać się chce
__________________
życie jest piękne
metaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 17:14   #16
Spineczka_9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 30
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Cytat:
Napisane przez metaxa Pokaż wiadomość
Ciężko jest zdiagnozowac astmę. Ale to w dużej mierze zależy od chęci lekarza. Ja przez ponad pół roku przyjmowałam sterydy ponieważ miałam straszny kaszel, cięzko mi sie oddychało itd itp. Okazało sie że miałam obce ciało w tchawicy i stąd te niedogodności
Więc niewątpliwie potrzebna jest wnikliwa analiza
Wszystkiego dobrego Selinko
Jak to sterydy? Bez potwierdzenia astmy? W głowie się nie mieści! Ta kuracja nie pogorszyła Twojego stanu zdrowia? Przecież tyle się mówi o negatywnych skutkach ich stosowania...
Spineczka_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 19:15   #17
Marmu
Raczkowanie
 
Avatar Marmu
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 152
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Cytat:
Napisane przez Selina Pokaż wiadomość
Moje dziecko dwa miesiące temu leżało w szpitalu na oddziale alergologicznym i tam stwierdzono mu astmę oskrzelową atopową (ma na wypisie). Szczerze mówiąc nie za bardzo w tą astmę wierzę. On bierze dużo leków, a kaszle niezależnie od nich, różnie to bywa. Jest alergikiem i to można stwierdzić - miał testy dwa razy i jest uczulony m.in. na roztocza i pleśń. Ale jak stwierdzić astmę? Wydaje mi się, że bardziej ją stwierdzono na podstawie wywiadu lekarskiego, niż jakichś tam badań. Np. spirometria mu nie wyszła, bo jest za mały i- jak to mam na wypisie - pacjent nie współpracował. Ja uważam, że u niego ten kaszel jest raczej z gardła i nosa, może za sprawą przerośniętego migdała. Dlatego chciałam się Was zapytać (szczególnie astmatyków i kogoś, kto się na tym zna), jakie badania stwierdzają astmę i dają pewność, że to akurat jest astma?? Dziecko funkcjonuje w miarę normalnie, nie ma żadnych napadów, po prostu czasem kaszle, ma często zatkany nos, nawet jak nie ma kataru.
A jaka to była spirometria? Tak z próbą rozkurczową? Ile lat ma dziecko? Co mu przepisali?
__________________
Zapuszczam włosy 45 ->>> 65
Marmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:41   #18
Adddda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Warto wejść na tą stronę [spam]

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2014-04-01 o 15:38 Powód: reklama
Adddda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 20:30   #19
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: Jak Stwierdzić Astmę??

Hej
jestem astmatykiem od ok 6 lat poniewaz mam astme nabyta podobno od nie wyleczonych alergii. u mnie przejawiala sie kaszlem nocnym po tych kilku latach nie mam "atakow" codzinnie raczej zdarzaja sie sporadycznie a na pocieszenie powiem ze ja spidometri tez nie moge przejsc chyba ze daja mi drugie lub trzecie podejscie ale wtedy ledwo ide do gabinetu lekarza
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-23 21:30:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.