Własna jednoosobowa działalność gospodarcza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-05, 10:38   #1
Aiyana
Przyczajenie
 
Avatar Aiyana
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 14

Własna jednoosobowa działalność gospodarcza


Witam,
od dłuższego czasu chodzi mi po głowie otworzenie własnej firmy. Z wykształcenia jestem dietetykiem ( po studiach) i technikiem masażystą. Chciałabym otworzyć mobilną poradnię dietetyczną oraz masaż (relaksacyjny, leczniczy, klasyczny, stemplami ziołowymi, miodem, czekoladą, bankami chińskimi, drenaż limfatyczny itp.) z dojazdem do klienta. Mam możliwość dostania dofinansowania z PUPu.
Mieszkam na Śląsku - plusem jest to, iż z miasta są zlokalizowane blisko siebie więc będę miała możliwość dotarcia do większej grupy potencjalnych klientów.
Ale ciągle boje się podjąć decyzję, może to być moja szansa, ale jednocześnie duże ryzyko. Chciałabym spróbować, nawet jeśli nie wyszłoby to nie miałabym poczucia, że straciłam szanse.
Chciałabym usłyszeć opinie na ten temat, czy warto spróbować?
Aiyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 12:33   #2
ajsikorska
Zadomowienie
 
Avatar ajsikorska
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 259
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Z tego co napisałaś masz szanse powodzenia: wykształcenie, możliwość uzyskania środków. Jeśli dodasz zaangażowanie i weźmiesz pod uwagę, że to biznes "na czasie", to może się udać. Nie ryzykujesz wiele, zaczynasz z małym zusem. Pamiętaj o reklamie i stronie internetowej
Powodzenia - znam rozterki, bo sama dopiero zaczęłam z działalnością
ajsikorska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 00:50   #3
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

oczywiście, że warto mały zus zachęca
zawiesić działalność, czy zakończyć, można zawsze
jak jest się na ryczałcie to bodajże 3% się płaci jedynie, no chyba że kpir lepsze, bo można sporo odliczyć /

powodzenia
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 14:53   #4
monika_lulo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Z marsa
Wiadomości: 29
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

jeśli czujesz się pewnie w tym co robisz to dlaczego nie?! trzeba realizowac marzenia, bo inaczej nasze życie będzie smutne i szare! i wtedy każda z nas pracowałaby w warzywniaku zamiast się rozwijac! sama niedawno rozkręciłam biznes - od dawna robilam biżuterię, niedawno kupiłam lokal gdzie ją robie "na zywo" i sprzedaję, do tego sprzedaję półfabrykaty i narzędzia do wykonania bizuterii. prowadzę kursy online dla początkujących w tym temacie. wzięłam kredyt na start w idea anku xxx kóry pozwolił mi na zakup lokalu i super sie to wszystko kręci! u mnie w mieście nie ma za wielu takich miejsc, a kobiety przychodza dosłownie z ulicy żeby zobaczyć jak się robi biżuterię i przy okazji kupić coś dla siebie! rozwinęłam skrzydła przez ostatnich kilka miesięcy i nie żałuję zadnej decyzji, cieszę się ze zdecydowałam się na tenkrok!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-09-24 o 17:19 Powód: Link.
monika_lulo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 12:11   #5
Moni_qka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 24
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Pomysł bardzo fajny i jak najbardziej "modny" . Jeśli dodatkowo jest to coś co sprawia Ci przyjemność to czemu nie spróbować . Ja rozwijałam swój biznes (sklep z zabawkami) korzystając właśnie z dofinansowania PUPu a po jakimś czasie wzięłam preferencyjny kredyt z i rozwinęłam swoją działalność . Wtedy podobnie jak Ty miałam masę obaw, dziś nie żałuję!

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-08-28 o 13:41 Powód: link
Moni_qka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 18:39   #6
wskizz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Pewnie, że warto ale podstawa to dobry biznes plan.. Warto też się porozglądac za jakimś dofinansowaniem z UP lub UE.
wskizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 19:08   #7
trotyl74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Cytat:
Napisane przez wskizz Pokaż wiadomość
Pewnie, że warto ale podstawa to dobry biznes plan.. Warto też się porozglądac za jakimś dofinansowaniem z UP lub UE.
O dotacje z UP teoretycznie można starać się przez cały rok ale w praktyce to początek roku jest najlepszym momentem na składanie wniosków. O dotacje mogą się starać tylko osoby posiadające status osoby bezrobotnej..
trotyl74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 13:51   #8
ronka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 15
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Podepnę sie nieco pod temat i zapytam może wiecie jeśli już mówimy o kwestiach prowadzenie działalności gospodarczej jak uważacie gdzie jest najlepiej zarejestrować taką działalność?Chodzi mi o to czy zrobić to w Polsce czy w innym kraju i jeśli tak to w którym?Gdzie wymaga to najmniej formalności i przy okazji kosztów?Myślałam z mężem o działalności, która produkuje opakowania foliowe(cos w podobie do tej firmy: http://www.pakwit.pl/) oczywiście jeśli chodzi o samą produkcje to myślimy o Polsce-mamy juz zbadany segment w który chcemy uderzyć.Jakie państwo proponujecie i dlaczego?
ronka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 11:36   #9
martynaMobi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Hej
Ja też miałam podobne rozterki, ale zaryzykowałam i otworzyłam własną działalność w Polsce. Najtrudniej jest zacząć, ale kto otworzył własną działalność i potrafi się z niej utrzymać już nigdy nie wróci na etat. Odwagi!
martynaMobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 12:33   #10
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

W obecnych czasach warto postawic na siebie i działac jeśli jest taka mozliwość jaką Ty teraz masz.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 17:37   #11
kredki_kolorowe
kredki_kolorowe
 
Avatar kredki_kolorowe
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 66
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się tylko próbowała coś działać już
__________________
Cuda wianki i niewidy..
kredki_kolorowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-23, 01:02   #12
miskina
Raczkowanie
 
Avatar miskina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Świetny pomysł dziewczyno! Nie zastanawiaj się. Masz możliwości, kompetencje, super. Ja nie zastanawiałabym się na Twoim miejscu, gdybym tylko umiała to, co robisz
miskina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 19:54   #13
linka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 52
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Hej, a jak wygląda kwestia założenia działalności mobilny wizażysta dzięki dotacji z UP ?? Czy ktoś miał z tym do czynienia?

Dodam że nie znam się w ogóle na kwestii prowadzenia swojej firmy, rozliczeń podatków itp. i szukam jakichś wskazówek podpowiedzi.


Niestety na urlopie macierzyńskim zostałam zwolniona z pracy postanowiłam wziąć sprawy z swoje ręce a że lubię makijaże i zawsze mnie to interesowało rozpoczęłam szkołę wizażu i w przyszłości chciałabym otworzyć firmę.
linka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:06   #14
ajsikorska
Zadomowienie
 
Avatar ajsikorska
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 259
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Cytat:
Napisane przez linka1988 Pokaż wiadomość
Hej, a jak wygląda kwestia założenia działalności mobilny wizażysta dzięki dotacji z UP ?? Czy ktoś miał z tym do czynienia?

Dodam że nie znam się w ogóle na kwestii prowadzenia swojej firmy, rozliczeń podatków itp. i szukam jakichś wskazówek podpowiedzi.


Niestety na urlopie macierzyńskim zostałam zwolniona z pracy postanowiłam wziąć sprawy z swoje ręce a że lubię makijaże i zawsze mnie to interesowało rozpoczęłam szkołę wizażu i w przyszłości chciałabym otworzyć firmę.
Moja kuzynka brała z pup środki na mobilnego fryzjera:bez problemu. Dostała nawet cześć środków na zakup auta.
ajsikorska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:30   #15
linka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 52
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Cytat:
Napisane przez ajsikorska Pokaż wiadomość
Moja kuzynka brała z pup środki na mobilnego fryzjera:bez problemu. Dostała nawet cześć środków na zakup auta.
z tego co wiem w moim UP można kupić auto i przeznaczyć 30% wartości dotacji tj. 6 tys. zł na ten właśnie cel.

Jednak nie orientuję się jaki sposób opodatkowania do takiej działalności będzie dobry.

Też słyszałam od znajomej że jak z dotacji bierze się kasę na firmę to nie można kupić za to kosmetyków tzw. środków nietrwałych - czy to prawda?
linka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 21:51   #16
ajsikorska
Zadomowienie
 
Avatar ajsikorska
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 259
Dot.: Własna jednoosobowa działalność gospodarcza

Cytat:
Napisane przez linka1988 Pokaż wiadomość
z tego co wiem w moim UP można kupić auto i przeznaczyć 30% wartości dotacji tj. 6 tys. zł na ten właśnie cel.

Jednak nie orientuję się jaki sposób opodatkowania do takiej działalności będzie dobry.

Też słyszałam od znajomej że jak z dotacji bierze się kasę na firmę to nie można kupić za to kosmetyków tzw. środków nietrwałych - czy to prawda?
U mnie w PUP na "środki nietrwałe" i auto było do max 25%.
Co do podatków: wystarczy spytać pierwszą lepszą księgową
ajsikorska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-13 22:51:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.