Kremy przeciwzmarszczkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-18, 00:31   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

kremy przeciwzmarszczkowe


Pozdrawiam bardzo serdecznie! Mam 33 lata. Wygladam dosc mlodo, , ale zauwazylam zmarszczke wokol ust, brude wlasciwie, w dodatku asymetryczna, bo tylko z jednej strony. ( chyba sie krzywo usmiecham!) Postanowilam wydac jej walke. Kupilam sobie krem przecizmarszczkowy niwea visaz z koenzymem Q 10,R i 9 (na noc, na dzien i pod oczy) i pracowicie wysmarowalam cale pudeleczka. Zmarszczka niemal zniknela, ale kiedy poszlam po nastepny pojemniczek, pani w sklepie kosmetycznym stwierdzila, ze to zbyt mocny krem dla mnie i jak teraz bede stosowala takie silne preparaty, to skora sie oprzyzwyczai i za kilka lat nie bede juz miala co stosowac. Czy miala racje? Czy rzeczywiscie powinnam z niego zrezygnoiwac?. Jaki w takim razie krem jest odpowiedni dla mojego wieku? I co grozi jesli stosuje sie zbyt intensywnie dzialajace?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-18, 18:18   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: kremy przeciwzmarszczkowe

Pani w aptece powinna sprzedawać np pizzę. Jest to chyba łatwiejsze. Z penością do niczego się nie przyzwyczaisz, a zmarszczkę masz już teraz. Chyba, że chcesz ją jeszcze trochę powiększyć, żeby zasługiwała na właściwy krem. Zawsze powinno się mówić o wieku biologicznym, który dla twarzy może być inny. Przedziały wiekowe przyjmuje się dla ułatwienia wyboru, ale nie mogą być sztywne. A swoją drogą Co-Q działa lepiej na serce niż skórę i to podany zdecydowanie inną drogą, mimo całego szacunku dla marki Nivea, bo to niezłe i tanie kosmetyki, choć nie każdemu mogą odpowiadać.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-18, 19:06   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: kremy przeciwzmarszczkowe

Jakie w takim razie składniki kremów przeciwzmarszczkowych są lepsze,silniejsze i wskazane w takim wieku?
wj napisał(a):
> Pani w aptece powinna sprzedawać np pizzę. Jest to chyba łatwiejsze. Z penością do niczego się nie przyzwyczaisz, a zmarszczkę masz już teraz. Chyba, że chcesz ją jeszcze trochę powiększyć, żeby zasługiwała na właściwy krem. Zawsze powinno się mówić o wieku biologicznym, który dla twarzy może być inny. Przedziały wiekowe przyjmuje się dla ułatwienia wyboru, ale nie mogą być sztywne. A swoją drogą Co-Q działa lepiej na serce niż skórę i to podany zdecydowanie inną drogą, mimo całego szacunku dla marki Nivea, bo to niezłe i tanie kosmetyki, choć nie każdemu mogą odpowiadać.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-18, 20:05   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: kremy przeciwzmarszczkowe

wj napisał(a):
> Pani w aptece powinna sprzedawać np pizzę. Jest to chyba łatwiejsze.

Sorry, ale pani pracowała w sklepie kosmetycznym, nie w aptece...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-20, 14:35   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Krem przeciwzmarszczkowy dermiki - do Basi

Mam pytanie dotyczace serii do pielegnacji cery wrazliwej z rozszerzonymi naczynkami, konkretnie chodzi mi o Krem przeciwzmarszczkowy matujacy. Producent zaleca stosowanie go w przypadku cytuję: " cery dojrzałej z przewlekłymi problemami łojotokowo-naczynkowymi nasilonymi w czasie zmian hormonalnych zwiazanych z menopauza..."
Mam 29 lat i stosuje zel z tej serii. Chciałabym równiez uzywac ten krem, poniewaz moja cera jest naczynkowa i przetłuszczjaca sie, a na rynku mało jest preparatów które sa jednoczesnie matujace i uszczelniajace naczynka, pytanie wiec: czy moge?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-20, 16:17   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem przeciwzmarszczkowy dermiki - do Basi

Moja odpowiedź: tak)
Producent chciał podkreślić, że problem cery przetłuszczającej się nie dotyczy tylko młodych, ale pojawia się także w u kobiet dojrzałych, kiedy w okresie menopauzy dochodzi do zmian hormonalnych.
Ale to nie znaczy, że krem mogą używać tylko starsze kobiety, ponieważ tak jak piszesz rzadko można spotkać preparat łączący te dwie cechy, a poza tym biorąc pod uwagę, że krem działa zapobiegawczo przeciwko zmarszczkom, dzięki obecności kompleksu antyutleniaczy, więc ja nie widzę przeszkód.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-20, 18:45   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem przeciwzmarszczkowy dermiki - do Basi

Dziekuje Basiu. Cieszę sie, w sumie myślałam podobnie, ale pewna nie byłam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-14, 13:14   #8
adynia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1
kremy przeciwzmarszkowe

Witam, mam 25 lat mieszana cere i pierwsze delikatne zmarszczki na czole i pod oczami. Niestety nie mam pojecia jakie kremy powinnam stosowac, ktore sa odpowiednie do mojego wieku, slyszalam bowiem, ze nie powinno stosowac sie niczego zbyt intensywnego w dzialaniu, bo pozniej nic nie bedzie juz na mnie dzialac. prosze wiec o pomoc i rade. jakie kremy moge stosowac, jakie witaminy sa najwazniejsze, co jest dobre a co nie dla 25 letniej, nieco zagubionej w tym wszystkim dziewczyny, z gory dziekuje za pomoc
adynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 14:58   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kremy przeciwzmarszkowe

karkomega napisał(a):
> slyszalam bowiem, ze nie powinno stosowac sie niczego zbyt intensywnego w dzialaniu, bo pozniej nic nie bedzie juz na mnie dzialac.

http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php

http://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 14:42   #10
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Re: kremy przeciwzmarszkowe

Witam Karkomega. Ja też ostatnio zainteresowałam się tą sprawą, kiedy spróbowałam próbek kremów nivea Q10, choć to kremy dla kobiet zdaje się po 30( ja mam 23). Byłam zachwycona efektami, bo zawsze moja mieszana cera bardzo przesuszała mi się na policzkach( takie brzydkie suche placki). Po tym kremie-rewelacja! Zaczęłam się jednak zastanawiać tak jak Ty- czy nie za wcześnie, ale na tej stronce właśnie przeczytałam,że to zależy od potrzeb skóry. Chyba kupię sobie nivea- może alpha flavon, to dla nas powinno wystarczyć jak na razie
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 22:04   #11
Iziusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Wiadomości: 1
Smile Kremy przeciwzmarszczkowe

Poszukuje naprawde działającego kremu przeciwzmarszczkowego w rozsądnej cenie,czyli do 100zł dla mojej mamy. Mama ma bardzo delikatna i wrażliwą cerę, raczej suchą. W ostatnim czasie coraz więcej zmarszczek pojawiło się na jej twarzy i chciałabym jakoś temu trochę zaradzić. Jestem na studium kosmetycznym, jednak nie mam jeszcze takiej wiedzy i doświadczenia, aby wiedzieć co naprawde jest dobre na zmarszczki.Proszę o pomoc! Iza
Iziusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-11, 22:08   #12
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Kremy przeciwzmarszczkowe

Avene Ystheal + pod oczy
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:26   #13
Norrina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Unhappy Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy dla alergikow

Objawy alergii pojawily sie u mnie kilka lat temu(mam 28 lat), głównie na skórze twarzy. W trakcie uzywania wielu kremów nawilżających np olay(po jakims czasie, bardzo roznie) zaczyna piec mnie skóra i pojawiają się zaczerwienienia, często wręcz ranki. Mam suchą skórę przez co dużą skłonnośc do zmarszczek(szczególnie kurzych łapek) i powinnam używac kremów przeciwzmarszczkowych. Proszę o pomoc w wyborze odpowiednich dla mnie kosmetyków(szczególnie kremu pod oczy), które pomoglyby mi w walce ze zmarszczkami jednocześnie nie uczulajac mnie.
Z gory dziekuje....
Norrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 13:13   #14
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy dla alergikow

wypróbuj np. Dermedic przeciwzmarszczkowy - moja mama ma b. wrażliwą skórę wokół oczu, a ten krem toleruje.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 14:07   #15
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy dla alergikow

Jakie kremy pod oczy (nieuczulające) poleciłybyście kobiecie ok. 30 z drobnymi zmarszczkami? Wypróbowałam już wiele rzeczy. Kiedyś odpowiadały mi kremy z wit. C (Vichy, La Roche Posay). Dziś mam wrażenie, że są za słabe. Co wy wypróbowałyście i polecacie?

Dziękuję z góry za odpowiedzi!
Greta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 17:41   #16
aniaesz88
Rozeznanie
 
Avatar aniaesz88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 550
kremy przeciwzmarszczkowe???

W jakim wieku powinno się zacząć ich używać? Gdzieś wyczytałam że już od 20. roku życia! Prawda to?
aniaesz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 19:07   #17
lovellyhippo
Zakorzenienie
 
Avatar lovellyhippo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: między sercem,a rozumem
Wiadomości: 3 903
GG do lovellyhippo
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe???

im wcześniej tym lepiej.. a po 20 na pewno nie zaszkodzą, a pomogą i będą opoką w przyszłości - gdyż nie będziesz się musiała martwić zmarszczkami..
lovellyhippo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 10:49   #18
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe???

Zależy od kondycji skóry.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 19:21   #19
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe???

Cytat:
Napisane przez lovellyhippo Pokaż wiadomość
gdyż nie będziesz się musiała martwić zmarszczkami..
Fajnie by było, ale to marzenie ściętej głowy. Zmarszczki prędzej czy później ale zawsze nas dopadną.

Żeby nie było, nie jestem przeciwna kremom przeciwzmarszczkowym
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 19:26   #20
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe???

Cytat:
Napisane przez lovellyhippo Pokaż wiadomość
im wcześniej tym lepiej.. a po 20 na pewno nie zaszkodzą, a pomogą i będą opoką w przyszłości - gdyż nie będziesz się musiała martwić zmarszczkami..
No to chyba nie jest prawda. Po co nastolatka ma uzywac kremow przeciwzmarszczkowych? moze tym sobie tylko popsuc skore...
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 21:41   #21
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe???

wszystko zależy od rodzaju skóry - np w przypadku suchej trzeba już dość wcześnie zaczynać, ale - ponieważ za 70 % zmarszczek odpowiadają promienie UV, najskuteczniejszą prewencją są wysokie filtry (więc można je nazwać 'kremami przeciwzmarszczkowymi') , wspomagane przeciwutleniaczami. nastolatki mają inne problemy ze skórą - paradoksalnie nadmiar produkowanego w tym czasie przez skórę sebum w pewien sposób chroni skórę przed wysuszeniem a więc i starzeniem, także nastolatkom kremy przeciwzmarszczkowe nie są jeszcze potrzebne, ale tak ok 23 - 25 roku życia warto zacząć wprowadzać do pielęgnacji nowe składniki chroniące przed starzeniem.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 22:31   #22
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe???

ja w wieku 20lat jeszcze nie myslalam o kremach przeciwzmarszczkowych...z reszta nawet teraz ich nie uzywam
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 19:59   #23
lesniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Kremy przeciwzmarszczkowe

Witam wszystkich, mam takie pytanie, może głupie ale nurtuje mnie już od dość dawna...mam 21 lat i chciałabym się dowiedziec czy mogę używać kremów przeciwzmarszczkowych?? czy mi zaszkodzą?? czy może nie będzie efektu?? bardzo proszę o odpowiedź. bużka
lesniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 09:28   #24
anneliese2123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Smile kremy przeciwzmarszczkowe

Witam, jestem Anna, mam 21 lat i się zastanawiam która marka przeciwzmarszczkowa- Garnier lub Nivea- jest lepsza. Jeszcze nie mam zmarszczek ale wolę być psychicznie przygotowana na to . Chciałabym tez wiedzieć, czy kobiety w moim wieku już mogą zacząć stosować takie kremy- niestety, czasami meczy mnie jeszcze trądzik. Czekam niecierpliwie na odpowiedź. Pozdrawiam.
anneliese2123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:36   #25
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe

A jaki tryb życia prowadzisz ? Palisz, pijesz, źle się odżywiasz, chodzisz na solarium, dużo przebywasz na słońcu ? Jak szybko starzeją się kobiety w Twojej rodzinie ?
Jeżeli Twój tryb życia może sprzyjać przedwczesnemu starzeniu się skóry, a dodatkowo genetycznie możesz być do tego usposobiona, to możesz już używać kremów dla kobiet 25+, np. Eris ma taką serię.

Aczkolwiek myślę, że przesadzasz.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 12:37   #26
blueberrys
Raczkowanie
 
Avatar blueberrys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 022
Wiadomości: 211
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe

podbijam watek, sama jestem ciekawa. Również mam 21 lat i ostatnio zastanawiałam się czy nie wybrać czegoś przeciwzmarszczkowego (tyle się mówi o zapobieganiu na długo przed). Podobnie jak koleżanka czasem mam problemy z trądzikiem obecnie używam serii effaclar + dużo kremu nawilżającego nivea, nie pije, nie pale, nie pije kawy i nie jem czekolady. Podejrzewam, ze chodzi o stres i hormony
__________________
Where would I be today without you being there for me all my life,
What would I do today without you taking care of me all the time...

blueberrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:52   #27
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez blueberrys Pokaż wiadomość
podbijam watek, sama jestem ciekawa. Również mam 21 lat i ostatnio zastanawiałam się czy nie wybrać czegoś przeciwzmarszczkowego (tyle się mówi o zapobieganiu na długo przed). Podobnie jak koleżanka czasem mam problemy z trądzikiem obecnie używam serii effaclar + dużo kremu nawilżającego nivea, nie pije, nie pale, nie pije kawy i nie jem czekolady. Podejrzewam, ze chodzi o stres i hormony
Na długo przed, to raczej tak koło 30tki, a nie tuż po 20tce.
Dziewczyny nie przesadzajcie, naprawdę. Jestem od Was 10 lat starsza i nie mam zmarszczek w ogóle (kilka linii mimicznych na czole), swój pierwszy krem przeciwzmarszczkowy kupiłam w tym roku, właśnie po to żeby zapobiegać. Myślę, że jak się o skórę dba regularnie, wiedzie taki w miarę OK tryb życia, mało opala (a jak już to z użyciem filtrów), to właśnie okolice 30tki są momentem, w którym warto wkroczyć z kremem przeciwzmarszczkowym. Wcześniej nie ma potrzeby. Skoro masz problemy z trądzikiem, to przetłuszcza Ci się skóra, a taka nie starzeje się szybko. Dobrze robisz moim zdaniem - krem dla cery tłustej plus nawilżanie i jest OK. Dużo wody też pij i zmarszczkami się nie martw. Bez popadania w paranoję

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

A czekoladę jedz bo dobra i zdrowa I nieprawda, ze potęguje trądzik. No, chyba że masz uczulenie, to nie jedz
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 15:19   #28
blueberrys
Raczkowanie
 
Avatar blueberrys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 022
Wiadomości: 211
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe

Masz racje, lepiej zainwestowac w dobre nawilzanie poki co. U mnie jest tak, ze skóra przetłuszcza sie tylko na czole, a na policzkach, co sie okazalo po badaniu, jest sucha. Pije duzo wody, zielonej herbatki, staram sie pic bratka regularnie albo biore skrzyp w tabletkach. a pomimo tego ciagle mam jakies wypryski. Nic nie poradze juz nie mam sily z taka kaprysna cera(dodam ze mam ciemna karnacje). Jak tylkjo bede miala czas wracam pod skrzydla dermatologa bo placze po nocach przez ta moja twarz, a nie powinno tak byc
__________________
Where would I be today without you being there for me all my life,
What would I do today without you taking care of me all the time...

blueberrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 15:04   #29
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe

tak, tez wlasnie czytalam, ze w takim wieku lepiej nawilzac, bo to od nawilzania bedzie zalezalo m.in kiedy na naszej cerze sie pojawia zmarchy :P

glownie chodzi o ujedrnienie jej
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 15:38   #30
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: kremy przeciwzmarszczkowe

ja słyszałam, ze u kobiet po 21 roku życia mogą się już pojawiać pierwsze zmarszczki. Ja mam 22 lata i w sumie tylko jak się uśmiecham to widać mi przy oczach takie małe zmarszczki mimiczne
Używam od tygodnia kremu Lirene 20+ kremowy mus nawilżający na dzień i na noc. Dzisiaj przeglądałam w drogerii serię Soraya "kuracja dotleniająca" bo pomyślałam że może warto już teraz zadbać o to żeby w przyszłości nie mieć zmarszczek...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.