Wypowiedź Prezydenta A. Dudy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-08, 19:37   #1
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019

Wypowiedź Prezydenta A. Dudy


Jestem ciekawa Waszego zdania na temat dzisiejszej wypowiedzi PAD w Otwocku

https://youtu.be/zD5XYWvZMdo

Co myślicie? Czy Prezydent użył mocnych słów do powiedzenia prawdy i odbieracie to pozytywnie, czy może jednak przesadził?

Zapraszam do wypowiedzi i jednocześnie proszę o powstrzymanie się od ataku na innych użytkowników, wymieńmy się opiniami w tej kwestii bez personalnych wycieczek.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 20:12   #2
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Zobaczymy na koniec kadencji, co rzeczywiscie udalo im sie naprawic, ale na chwile obecna popieram jego slowa.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 22:39   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Nie wiem ile teraz mozna napisac ;/
Przypomina mi to retoryke, ktorej mialam nadzieje juz nie uslyszec. Jak slysze o rownosci to mam ochote uciekac.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 23:39   #4
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Zważywszy, że w ciągu wspomnianych 27 lat był etap rządów PiS i prezydentury Pana Kaczyńskiego to są zastanawiające słowa...
Strach przed KODem w końcu wyraził, tak samo jak dość porażajace poglądy. Divide et impera
Jeszcze jedno zastanawia nie to tuż przed orzeczeniem i Wenecką. Mi to wygląda na skrajną panikę

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2016-03-08 o 23:45
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 00:16   #5
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

1. Gadanie o teczkach oraz insynuacje z nimi związane, kiedy nawet nie ma jeszcze potwierdzonej autentyczności dokumentów, to cóż, manipulacja informacją, która nie przystoi prezydentowi.
2. Dużo było o równości. Fakt, PiS bardzo o tę równość dba, szczególnie, gdy wykwalifikowana kadra zastępowana jest niewykwalifikowanymi wiernymi kolegami i koleżankami - gdzieżby indziej osoba niewykwalifikowana miałaby tak równe szanse na objęcie ważnego stanowiska, co osoba wykwalifikowana?
3. Rozliczanie rządu z niespełnionych obietnic, dżizas, znowu. PiS jest wciąż wierny metodzie zdartej płyty - toć Beata Szydło sama obiecywała gruszki na wierzbie na pierwszych 100 dni, a teraz wielkie oburzenie, że ludzie jej to wypominają. Ale metoda zdartej płyty działa. Ludzie już zapominają, co pani Szydło mówiła w expose.
4. Dużo jest o propagandzie, sianiu niepokoju itp. Toż to wszystkie techniki PiSu używane w czasach, gdy byli opozycją. Warto przypomnieć szopkę z lasami państwowymi chociażby.
5. Nieuczciwe działania będą sankcjonowane taaaa. Dwóch panów z afery madryckiej bardzo te sankcje odczuwa. Kpina.
6. Będą działać spokojnie, aby naprawiać państwo, nom, to było bardzo widoczne podczas procedowania nowelizacji ustawy o TK. Było spokojnie i powolutku...
7. Oho, przypomnieliśmy "sfałszowane" wybory. Gdzie była komisja wenecka? Tam gdzie zawsze, a gdzie miała być. Sami zaprosili komisję i wielkie zdziwienie, gdzie wtedy była komisja. nikt jej nie zaprosił, to się nie wtryniała. Paradoks pisowski - komisja przyjeżdża zaproszona - wtrynia się, komisji nie zaproszono za PO, to powinna była się wtrynić.
8. Duda w moich oczach skompromitował się, podpisując nowelizację ustawy o TK. Wielki mi z niego prawnik. Łamie z PiSem konstytucję w najlepsze. Nie otrzymali większości konstytucyjnej, ale i tak będą ją sobie zmieniać lub olewać, jak chcą.
9. Końcówka agresywna, nie bardzo wiem, o co mu właściwie chodziło. Mam wrażenie, że on używa tanich sztuczek, odnoszenia się do patriotyzmu i straszenia złym zachodem, żeby trafić do mniej inteligentnych ludzi. Pewnie osiągnie swoje zamierzenia, niestety.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 02:40   #6
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Na razie jego słowa niewiele dla mnie znaczą. PAD nie jest politykiem samodzielnym i obawiam się,że to przemówienie wpisuje się nadal w kanon słów polityków PiS, które są przeznaczone do 1 osoby a nie do całego Narodu.
Kiedy słowa pójdą za czynami to może zmienię zdanie. W dobrym tonie byłoby aby PAD przypomniał sobie o istnieniu takiego narzędzia jak veto zawieszające....
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 05:37   #7
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Demagog.

Niech mi to ktoś wyjaśni: czy program Rodzina 500+ to według pana Dudy równość społeczna?

Retoryka okropna.

Skojarzenie:
http://muzofa.com/audio/02b2433/04-k...ankiewicza-wyk

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:03 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
9. Końcówka agresywna, nie bardzo wiem, o co mu właściwie chodziło. Mam wrażenie, że on używa tanich sztuczek, odnoszenia się do patriotyzmu i straszenia złym zachodem, żeby trafić do mniej inteligentnych ludzi. Pewnie osiągnie swoje zamierzenia, niestety.
I trafia niestety. Jak się tak ogląda i słucha przemówień z okresu komuny to w większości można znaleźć te same puste argumenty: straszenie złym zachodem, nawoływanie do równości społecznej (!), odwołania do patriotyzmu. Kurczę, przez 40 lat komuny ten naród jednak chyba nie bardzo zmądrzał, bo łyka te frazesy jak młody pelikan.

Ja nie wiem, ile jeszcze lat i ile kolejnych ekip rządzących będzie sobie wycierać gęby tym patriotyzmem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 06:20   #8
Yuri22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 511
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Od 2:50 pięknie zaorał KOD.
Yuri22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 06:51   #9
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Swoja droga moze tez zauwazyliscie, ze Polacy maja w wiekszosci problem z rozumieniem tekstu? Wystarczy, ze mowca ma charyzme i pewnie mowi, a lykna wszystko i jeszcze zaklaszcza z podekscytowania. To samo bylo z Tuskiem. Ten tez niezliczone ilosci kitu wciskal, a ludzie wierzyli.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 07:00   #10
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Trochę przesadził. Szczerze mówiąc całe to przemówienie mi do niego trochę nie pasuje, jakby starał się być mocniejszy w słowach, pokazać siłę(?). Nie podoba mi się, że podkreślił podziały w społeczeństwie, wskazał wroga. Niech PAD gasi te nastroje, a nie uczestniczy w podkręcaniu atmosfery. Natomiast zgadzam się ze słowami, że rozliczenie jest pod koniec kadencji, wcale się nie dziwię, że to ciągle powtarzają. Jak po miesiącu niektórzy nawoływali do Majdanu, zresztą to ciągle marzenie niektórych. Nawet się z tym nie kryją. Niech rząd robią swoje, a przy następnych wyborach ich rozliczymy.

Tyle ode mnie na szybko. Trudno się odnieść jednoznacznie co do całego przemówienia, trochę jest nierówne. Umie w przeciwieństwie do Komorowskiego wysłowić się bez kartki , ale powinien sobie to lepiej ułożyć. Wolę jak jest bardziej stonowany.

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Ciekawe, że tak się tej równości wystraszyłyście. Kwestia tego co za tym stoi i w jaki sposób jest realizowane. Równość szans to przecież postulaty feminizmu, równouprawnienia mniejszości seksualnych itd. Czy słowa Dudy, że każdy obywatel powinien być równy względem prawa, niezależnie od stanu finansowego i koneksji są złe? Czy w ogóle mówienie o równych szansach jest złe? Gdzie rząd rozumie równość i realizuje ją, jak komuniści?
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 07:27   #11
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość

Ciekawe, że tak się tej równości wystraszyłyście. Kwestia tego co za tym stoi i w jaki sposób jest realizowane. Równość szans to przecież postulaty feminizmu, równouprawnienia mniejszości seksualnych itd. Czy słowa Dudy, że każdy obywatel powinien być równy względem prawa, niezależnie od stanu finansowego i koneksji są złe? Czy w ogóle mówienie o równych szansach jest złe? Gdzie rząd rozumie równość i realizuje ją, jak komuniści?
nie mogę mówić za innych, ale ja nie wystraszyłam się równości, tylko z niej szydzę - z równości wg PiS. równość wg PiS to zabrać programowi na rzecz ochrony środowiska i dać Rydzykowi. to zmienić reguły konkursu ostatniego dnia, kiedy można przysyłać zgłoszenia, tak aby większość kandydatów odpadła w przedbiegach i żeby kasę ostatecznie znowu dać Rydzykowi. ja dziękuję za taką równość.
A słowa Dudy, że każdy ma być równy względem prawa... pokazał, ile to dla niego znaczy, ułaskawiając Kamińskiego. puste hasełka i tyle.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2016-03-09 o 07:44 Powód: zakręciłam się z wyrazami
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 07:41   #12
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie mogę mówić za innych, ale ja nie wystraszyłam się równości, tylko z niej szydzę - z równości wg PiS. równość wg PiS to zabrać programowi na rzecz ochrony środowiska i dać Rydzykowi. to zmienić reguły konkursu ostatniego dnia, kiedy można przysyłać zgłoszenia, tak aby większość kandydatów odpadła w przedbiegach i żeby to po co ostatecznie znowu dać Rydzykowi. ja dziękuję za taką równość.
A słowa Dudy, że każdy ma być równy względem prawa... pokazał, ile to dla niego znaczy, ułaskawiając Kamińskiego. puste hasełka i tyle.


Dla mnie to, co robią rządzący to mowa nienawiści, tworzenie podziałów "my-oni", obrażanie, straszenie i brak merytorycznych argumentów.
równości się nie boję - ale gdzie ta równość? bo myślę, szukam i nie widzę.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 09:02   #13
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość


Dla mnie to, co robią rządzący to mowa nienawiści, tworzenie podziałów "my-oni", obrażanie, straszenie i brak merytorycznych argumentów.
równości się nie boję - ale gdzie ta równość? bo myślę, szukam i nie widzę.
po tym, co mowi PAD to równość będzie polegała na tym, że po 27 latach teraz będzie czas PiS /pomijam że w 27 latach byl czas PiS -AWS i 2007-2009
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 09:03   #14
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie mogę mówić za innych, ale ja nie wystraszyłam się równości, tylko z niej szydzę - z równości wg PiS. równość wg PiS to zabrać programowi na rzecz ochrony środowiska i dać Rydzykowi. to zmienić reguły konkursu ostatniego dnia, kiedy można przysyłać zgłoszenia, tak aby większość kandydatów odpadła w przedbiegach i żeby kasę ostatecznie znowu dać Rydzykowi. ja dziękuję za taką równość.
A słowa Dudy, że każdy ma być równy względem prawa... pokazał, ile to dla niego znaczy, ułaskawiając Kamińskiego. puste hasełka i tyle.
Takie przemówienia to zawsze zbiór ogólników i pustych haseł. Chciałam wiedzieć o które dokładnie słowa chodzi, w kontekście nawiązania do komuny. To mnie zaintrygowało. Ta równość to jest od zawsze na ustach wszystkich. Nawet KOD skanduje na swoich manifestacjach i ciągle nie wiem o jaką równość im chodzi. Chyba nie mam tak wysokich wymagań, jak wy, od prezydenta oczekuje przede wszystkim, żeby nas dobrze reprezentował, nie przyniesie wstydu za granicą. Po co się oszukiwać, co do reszty? Jak każdy prezydent będzie przyklepywać to, co chce obóz z którego się wywodzi, nie wiem, co się ludzie dziwią. Jeszcze wracając do przemówienia. Na pewno chciałabym, żeby dążył do jedności w narodzie, nawet jeśli opozycja stosuje mowę nienawiści i zapewnia, że będzie zwalczać rząd na wszelkie możliwe sposoby. Tutaj zawalił, koniec końców sam sobie szkodzi.
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 09:10   #15
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość
Ciekawe, że tak się tej równości wystraszyłyście. Kwestia tego co za tym stoi i w jaki sposób jest realizowane. Równość szans to przecież postulaty feminizmu, równouprawnienia mniejszości seksualnych itd. Czy słowa Dudy, że każdy obywatel powinien być równy względem prawa, niezależnie od stanu finansowego i koneksji są złe? Czy w ogóle mówienie o równych szansach jest złe? Gdzie rząd rozumie równość i realizuje ją, jak komuniści?
Absolutnie równość to nie jest równouprawnienie, równość to zabieranie ciężko pracującym i dawanie leniom. To jest lekcja przerobiona przez komunę dokładnie i mieliśmy już do tego nigdy nie wracać. A tu nagle sam prezydent dzieli społeczeństwo na dwie wrogie frakcje, my i oni, jak niegdyś proletariat i burżuje. Tylko ja wyraznie czuje, ze dla niego jestem 'oni', w ogolnie jestem 'my'.
A te slowa, ze oni sie nie boja odbieram jako deklaracje, ze nie wazne jak bardzo bede protestowac, nie wazne, ze niebo spadnienam na glowe, to do nich nie dotrze.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 09:51   #16
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Absolutnie równość to nie jest równouprawnienie, równość to zabieranie ciężko pracującym i dawanie leniom. To jest lekcja przerobiona przez komunę dokładnie i mieliśmy już do tego nigdy nie wracać. A tu nagle sam prezydent dzieli społeczeństwo na dwie wrogie frakcje, my i oni, jak niegdyś proletariat i burżuje. Tylko ja wyraznie czuje, ze dla niego jestem 'oni', w ogolnie jestem 'my'.
A te slowa, ze oni sie nie boja odbieram jako deklaracje, ze nie wazne jak bardzo bede protestowac, nie wazne, ze niebo spadnienam na glowe, to do nich nie dotrze.
Możesz podać cytat, bo ciągle nie wiem do czego dokładnie się odnosisz. Nie widzę u PAD takiego myślenia, jak za komuny. Jeśli masz na myśli 500+, to jest dla ludzi, żeby rodziło się więcej dzieci (już pomijając, czy to sensowne ), a nie żeby mieli wszyscy równo, nie taka myśl temu przyświecała.
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 10:06   #17
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość
Możesz podać cytat, bo ciągle nie wiem do czego dokładnie się odnosisz. Nie widzę u PAD takiego myślenia, jak za komuny. Jeśli masz na myśli 500+, to jest dla ludzi, żeby rodziło się więcej dzieci (już pomijając, czy to sensowne ), a nie żeby mieli wszyscy równo, nie taka myśl temu przyświecała.
Nie bede teraz tego sluchac i spisywac cytatow, cala wypowiedz od poczaktu do konca miala ten wydzwiek.
500+ na poczatek, to sa pieniadze ludzi, ktorzy te pieniadze maja, dane ludziom, ktorzy tych pieniedzy nie maja. Ktos komus cos zabiera za kare za to, ze sie dorobil. A jak ten ktos krzyczy, ze to jego pieniadze i sie na to nie zgadza, to jest przedstawiany jako 'oni', ktorych rzad sie nie boi i sluchal nie bedzie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 12:19   #18
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Swoja droga moze tez zauwazyliscie, ze Polacy maja w wiekszosci problem z rozumieniem tekstu? Wystarczy, ze mowca ma charyzme i pewnie mowi, a lykna wszystko i jeszcze zaklaszcza z podekscytowania. To samo bylo z Tuskiem. Ten tez niezliczone ilosci kitu wciskal, a ludzie wierzyli.


---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Absolutnie równość to nie jest równouprawnienie, równość to zabieranie ciężko pracującym i dawanie leniom. To jest lekcja przerobiona przez komunę dokładnie i mieliśmy już do tego nigdy nie wracać. A tu nagle sam prezydent dzieli społeczeństwo na dwie wrogie frakcje, my i oni, jak niegdyś proletariat i burżuje. Tylko ja wyraznie czuje, ze dla niego jestem 'oni', w ogolnie jestem 'my'.
A te slowa, ze oni sie nie boja odbieram jako deklaracje, ze nie wazne jak bardzo bede protestowac, nie wazne, ze niebo spadnienam na glowe, to do nich nie dotrze.
Właśnie tworzenie tego podziału przez samego PAD mną najbardziej wstrząsnęło, bo wygląda to na zwyczajne powtarzanie słów Kaczyńskiego. Nie podoba mi się też ciągłe deprecjonowanie KODu, jako ludzi, którzy utracili swoje wpływy. Kogo on ma na myśli? Ludzi, którzy przychodzą na manifestacje? Ja też przychodzę, a żadnych wpływów nie utraciłam, nawet nigdy ich nie miałam, PO dla mojej grupy zawodowej przez 8 lat rządów nie zrobiło nic dobrego, więc nie czuję, że rząd PiS coś mi zabiera, a jednak PAD postanowił wrzucić wszystkich do jednego wora i ogłosić, że wszyscy niezadowoleni z obecnych rządów to beneficjenci tych poprzednich. A takiej wymiany stołków, jaka ma miejsce teraz nigdy wcześniej nie widziałam. W najmniejszych urzędach degradowani są ludzie, którzy swoje stanowiska zajmowali po 15 lat, więc nie tylko za kadencji PO. Przykre to i takie mocno bez klasy.

A najbardziej przeraża mnie to, że w im ostrzejszych słowach wypowie się ktoś z rządu lub Prezydent, tym motłoch bardziej się cieszy. Niezależnie od tego, co ta wypowiedź zawiera, ważne, że mówi pewnie.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 12:39   #19
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
A najbardziej przeraża mnie to, że w im ostrzejszych słowach wypowie się ktoś z rządu lub Prezydent, tym motłoch bardziej się cieszy. Niezależnie od tego, co ta wypowiedź zawiera, ważne, że mówi pewnie.
prawdopodobnie to jest tak: masa ludzi jest nieszczęśliwa, zła i obwinia za swoje nieszczęścia bliżej nieokreśloną grupę ludzi (wiadomo, tak jest łatwiej). nieważne nawet, kto się w tej grupie znajdzie, ważne, żeby tej grupie było choć trochę lepiej (w rzeczywistości lub fikcyjnie) i żeby ta grupa miała więcej pieniędzy. bo pieniądz = szczęście. więc jeśli przyjdzie taki ktoś, jak Duda, i przemówi do nich z agresją, złością i współczuciem, udając, że jest równie pokrzywdzony, co ta masa ludzi, do których przemawia, to ludzie to łykną.

punkt 1 - zidentyfikować wroga, punkt 2 - zidentyfikować bolączki ludzi, punkt 3 - powiązać przyczynę tych bolączek ze zidentyfikowanym wcześniej wrogiem, punkt 4 - udawać, że jest się jednym z tych ludzi, że się ich rozumie, punkt 5 - wmówić im, że się im pomoże.

nigdy nie zaufam władzy, która zamiast faktycznie pracować i chwalić się swoimi zwycięstwami, cały niemal swój czas marnuje, narzekając, obsmarowując i obwiniając opozycję oraz tworząc podział na my i oni. nic się nie zmieniło po ostatnich wyborach. przyszła kopia PO, które jest głupsza (bo tworzy niesamowite buble prawne) i mniej cwana (bo robią to samo, co PO, tylko tego nie ukrywają).
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 12:58   #20
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Kogo on ma na myśli?
Stołki to bardzo dobre slowo, nikogo nie wskazuje, a ludzie sobie sami dopowiedza. Stołki są rozumiane jak lekarz, notariusz, prokurator (zrobione), urzednik, sedzia (prawie zrobione), w sumie kazdy kto bierze kase za jakas usluge publiczna. Im wiecej stolkow wymienia tym bardziej beda wiarygodni.

A poza tym to odebralam to osobiscie, jako po prostu elektorat innej partii i osoba niezadowolona, wyrazajaca swoje niezadowolenie (wspomniane krzyki). Mam wrazenie jakby ich nasze załamanie bawiło.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 13:28   #21
Yuri22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 511
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się też ciągłe deprecjonowanie KODu, jako ludzi, którzy utracili swoje wpływy. Kogo on ma na myśli?
Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Stołki to bardzo dobre slowo, nikogo nie wskazuje, a ludzie sobie sami dopowiedza. Stołki są rozumiane jak lekarz, notariusz, prokurator (zrobione), urzednik, sedzia (prawie zrobione), w sumie kazdy kto bierze kase za jakas usluge publiczna. Im wiecej stolkow wymienia tym bardziej beda wiarygodni.
A może po prostu ma na myśli Schetynę, Siemoniaka czy Błońską, którzy mocno afiszują się z KODem...? Może po prostu widzi to, co masa innych osób, czyli że ten "oddolny, społeczny i apolityczny" zryw ma "całkiem przypadkowo" twarze ludzi, który stracili władzę/są w opozycji/nie dostali się do parlamentu? Jakby KODowi zależało na tym, żeby byli traktowani jako prawdziwie społeczna inicjatywa, to sami pogoniliby ww. indywidua z każdej swojej demonstracji. A tak mamy sytuację, gdzie KOD jest narzędziem w rękach opozycji i tym samym cholernie traci na wiarygodności. No ale widocznie komuś taki stan rzeczy pasuje...
Yuri22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 13:34   #22
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Biorąc pod uwagę ustawy jakie wprowadzają, to raczej nie chodzi o poszczegolne osoby, a całe instytucje, jak prokuratura i sądy apelacyjne.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:02   #23
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez Yuri22 Pokaż wiadomość
A może po prostu ma na myśli Schetynę, Siemoniaka czy Błońską, którzy mocno afiszują się z KODem...? Może po prostu widzi to, co masa innych osób, czyli że ten "oddolny, społeczny i apolityczny" zryw ma "całkiem przypadkowo" twarze ludzi, który stracili władzę/są w opozycji/nie dostali się do parlamentu? Jakby KODowi zależało na tym, żeby byli traktowani jako prawdziwie społeczna inicjatywa, to sami pogoniliby ww. indywidua z każdej swojej demonstracji. A tak mamy sytuację, gdzie KOD jest narzędziem w rękach opozycji i tym samym cholernie traci na wiarygodności. No ale widocznie komuś taki stan rzeczy pasuje...
coś Ty, cały haczyk polega na tym, że on nie ma nikogo konkretnego na myśli. im ogólniej mówi, tym lepiej, bo każdy dopowie sobie to, na co ma ochotę. jeden zrozumie, że Duda mówi o Schetynie, inny pomyśli, że mówi o ludziach, którzy np. potracili stołki w zarządach firm. co kto lubi, kogo bardziej nienawidzi.
to samo robił Kukiz przy wyborach prezydenckich - kluczył naokoło, ile mógł. nikogo konkretnie nie oskarżał, nic konkretnego nie mówił. zrobimy tak, żeby było dobrze.
politykom nie opłacają się konkrety. im więcej ogólników, tym większy krąg ludzi, do których trafiamy.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:09   #24
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Co dodatkowo czyni odpowiedzialność za słowa właściwie niemożliwą - przecież nie miał nikogo konkretnego na myśli.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:17   #25
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Czemu demoliberalni nie wykopią Niesiołowskiego ze swojego grona, chociaż wzywał państwa europejskie do sankcji przeciwko Polsce?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:19   #26
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Czemu demoliberalni nie wykopią Niesiołowskiego ze swojego grona, chociaż wzywał państwa europejskie do sankcji przeciwko Polsce?
zapytaj ich.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:24   #27
Sweetshirt
Raczkowanie
 
Avatar Sweetshirt
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 74
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Moim zdaniem prezydent nie powinien zabierać głosu w tej sprawie. Zwłaszcza, że jest tak bardzo stronniczy i jego wypowiedzi brzmią jak namawianie do nienawiści między Polakami ;/
Sweetshirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:37   #28
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez Sweetshirt Pokaż wiadomość
Moim zdaniem prezydent nie powinien zabierać głosu w tej sprawie. Zwłaszcza, że jest tak bardzo stronniczy i jego wypowiedzi brzmią jak namawianie do nienawiści między Polakami ;/
Pamiętam jak Komorowski wyzywał niektórych, że tkwią w "odmętach szaleństwa".

Polska polityka ma być ultraostra - wolę taką sytuację niż kółko wzajemnej adoracji w Niemczech, chociaż i tam wraca prawdziwa polityka, bo siły prawicowe (na prawo od Merkel) w końcu mają tam porządne poparcie. Wprawdzie nie ma u nas sytuacji jak na Słowacji, gdzie odpowiednicy Korwina, narodowców i ultranarodowców mają jako 3 osobne partie prawie 30% poparcia, ale może dożyjemy takich czasów.

Pogódźcie się z tym, że żaden prezydent nie był apolityczny i prawdopodobnie nie będzie.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:39   #29
Yuri22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 511
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Cytat:
Napisane przez Sweetshirt Pokaż wiadomość
Moim zdaniem prezydent nie powinien zabierać głosu w tej sprawie. Zwłaszcza, że jest tak bardzo stronniczy i jego wypowiedzi brzmią jak namawianie do nienawiści między Polakami ;/
Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale to raczej nie On wyprowadza ludzi na ulicę z transparentami i wzywa do polskiego majdanu...
Yuri22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 14:40   #30
Sweetshirt
Raczkowanie
 
Avatar Sweetshirt
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 74
Dot.: Wypowiedź Prezydenta A. Dudy

Ale ludzie wyszli przez niego, a do Majdanu to nam jeszcze daleko.
Sweetshirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 18:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.