Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-18, 17:21   #1
Adidas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6

Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe


Witam
wraz z dziewczyną wpadliśmy na pomysł by urządzić nasze mieszkanie w jakimś fajnym i ciekawym stylu. Nasi znajomi chcą się pozbyć starej meblościanki, z lat PRL-u i tak sobie pomyśleliśmy czy nie wziąć jej od nich, i nie przerobić jej, tylko za bardzo nie mamy pomysłu w jaki sposób mozna byloby ją przerobić, wiadomo że nie jest ona za ładna pod względem wykonania i malowania, bo jest to typowa okleina.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak można byłoby ją jakoś fajnie przerobić, albo podzielić na jakieś inne meble, lub znacie strony gdzie jest pokazane przerabianie starych mebli, w zupełnie nowym stylu?

a meblościanka wygląda tak.


Pozdrawiamy
Adidas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 15:00   #2
magdaolszewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe

Też szukałam mozliwości przerobienia tego typu mebli, które odziedziczyłam po dziadkach Poniżej przesyłam ciekawe linki Pozdrawiam izyczę powodzenia

http://www.home-around-the-clock.com...-pyty-mdf.html

http://www.odnawialnia.pl/2015/07/ja...e-okleina.html

http://kolorowemarzeniaali.blogspot....le-z-pyty.html
magdaolszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 21:44   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 147
Dot.: Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe

To nie okleina, to fornir drewniany na wysoki połysk. Pod nim jest prawdopodobnie drewno. Sprawdź, czy napewno. To dobry materiał do dalszej obróbki. Możesz usunąć fornir, zostawić lite drewno, zaolejować, woskować czy lakierować na nowo. Możesz zmatowić fornir i pomalować na dowolny kolor itd.
Generalnie dolne pojemne szafki stworzyłyby fajną nowoczesną zabudowę. Można z tym segmentem pokombinować, zrobić coś lżejszego, niż zabudowa na całą ścianę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 23:06   #4
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 370
Dot.: Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe

to może nawet nie być głupi pomysł, bo te stare meble są nie do zdarcia. Moi rodzice mają coś takiego i stoją już długo, długo… Wydaje mi się ze współczesne meble nie są już tak solidne.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 20:00   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 147
Dot.: Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe

Współczesne meble to byle paździerz albo sprasowana tektura w środku paździerza, do tego byle papierowa lub plastikowa okleina. Kiedyś częściej byle meblościanka to było lite drewno i fornir drewniany. W najgorszym wypadku porządna płyta paździerzowa oklejona fornirem drewnianym na wysoki połysk.
Obecnie za meble drewniane czy nawet paździerz z fornirem trzeba dać sporo pieniędzy, dlatego czasem warto zawalczyć o starocie, zamiast kupować byle "bodzia" czy coś w tym stylu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 10:30   #6
vereo
Przyczajenie
 
Avatar vereo
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 6
Dot.: Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe

Meble z PRLu można tak poprzerabiać, że wyglądają na nowoczesne i takie designerskie. Nie wiem czy jeszcze szukasz pomysłów, ale ja mam na fb polubione takie strony:

http://refreszing.blogspot.com/
http://konturek.blogspot.com/2015/07/fotel-prl.html
https://www.facebook.com/ShadenInteriorDesign/?fref=ts
vereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:01   #7
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe

Ja właśnie kupiłam od tego SHADEN. Fajne rzeczy mają
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 23:22   #8
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 245
Dot.: Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe

Każdą staroć da się fajnie przerobić. Na fb działają grupy w których ludzie wrzucają fotki przed i po, dzielą się pomysłami w temacie odnawiania takich mebli. Warto poszukać!
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 23:40   #9
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Przerobienie starych mebli z lat PRL na całkiem nowe

to prawda sporo jest takich stron
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-29 23:40:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.






© 2000 - 2025 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.