Teściowa, a pranie i czystość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-04, 11:20   #1
Kamila215
Przyczajenie
 
Avatar Kamila215
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 11

Teściowa, a pranie i czystość


Hej dziewczyny. Mam problem z teściową i praniem i ogólnie rzecz biorąc czystością.
Z powodów losowych musieliśmy na pewien czas zamieszkać z treściami. Mamy z mężem 5 miesięczne dziecko. Po wprowadzeniu się do teściów ustaliliśmy podział rachunków, większość płacimy po połowie, ale za wodę płacimy w całości z mężem. Powodem tego jest to, że tesciowie myją się raz na 2 tygodnie, w lato raz w tygodniu. Pranie tez robią rzadko. Hetbate, kawę raz dziennie. My z mężem myjemy się codziennie i do tego dochodzi kwestia prania. Jak już wspominałam mamy małe dziecko, które jak wiadomo często się brudzi i czasem 2-3 razy dziennie jest przebierane, do tego sliniaki,.pieluchy itp.i 1-2 razy w tygodniu piore ubranka dziecięce do tego moje rzeczy i męża, pościel, ręczniki itp. więc z 3-4 prania wyjdą. Nie uważam żeby to było strasznie dużo, a mimo to zawsze jak.teściowa wróci z pracy zaczyna się dyskusja i komentarze, że od brudu jeszcze nikt nie umarł l, to jest małe dziecko musi być brudne,że po co prałam itd. Staram się to ignorować i nie wdawać w dyskusję, ale jest ciężko. Tak samo jest z prysznicem wieczorem, zawsze musi skomentować, że połóż się spać, po co ten prysznic, nie umrzesz od brudu, kobieta nie może się codziennie myć itd.
Dodatkowo jak.piore pościel i ręczniki zawsze zasygnalizuje to tesciowej żeby dała tez swoją, ale ona zmienia raz na 2 miesiące, ubrania tak samo więc ona naprawdę uważa mnie za dziwadlo.
Jestem w stanie pokrywać też koszty prądu z powodu tego prania bo w tej chwili płacimy po połowie, ale widzę, że to nie o koszty chodzi. Nie wiem jak mam reagować czy po prostu milczec. Niestety jeszcze trochę to potrwa zanim będziemy mogli zamieszkać znów sami.
Kamila215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 11:23   #2
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Cóż jej dom jej warunki.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 11:23   #3
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 11:24   #4
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Współczuję Tobie i tym co z nią pracują.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:08   #5
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Cóż jej dom jej warunki.
Przecież nie broni im prać. Nawet nie prawi morałów, że 'marnują' wodę tylko chrzani od rzeczy.

Autorko: OLEJ! Wiem łatwo się mówi, ale naprawdę tutaj nic nie da się zrobić. Kiedy idziecie na swoje? To jakaś konkretna data czy zależna od jakichś czynników i bliżej nieokreślona czasowo?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:32   #6
Kamila215
Przyczajenie
 
Avatar Kamila215
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 11
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

No właśnie tesciowa nie broni mi prac, z resztą pralka jest nasza bo tesciowie nie mieli. Komentarze dotyczą wszystkiego co wiąże się z higiena, sprzątaniem itp. Przykładowo, mam beżowe buty, które się zakurzyly od piachu i czyszcze je ściereczką i się zaczyna pfff ty juz nie masz co robić i tak ci się wybrudza; dziecku przemokla pielucha i ma.mokre ubranie i mu zmieniam: po co to robisz, lekko mokre a ty juz zmieniasz.
Dodam, że ja nie jestem pedantka, nie biegam ciągle ze scierka. Nie interesuje mnie to ile razy się myje choć nie ukrywam mycie się w.misce raz na.2 tygodnie to lekka przesada.

Prawdopodobnie pod koniec roku uda nam się wrócic na.swoje
Kamila215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:35   #7
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 12:36   #8
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Cytat:
Napisane przez Kamila215 Pokaż wiadomość
No właśnie tesciowa nie broni mi prac, z resztą pralka jest nasza bo tesciowie nie mieli. Komentarze dotyczą wszystkiego co wiąże się z higiena, sprzątaniem itp. Przykładowo, mam beżowe buty, które się zakurzyly od piachu i czyszcze je ściereczką i się zaczyna pfff ty juz nie masz co robić i tak ci się wybrudza; dziecku przemokla pielucha i ma.mokre ubranie i mu zmieniam: po co to robisz, lekko mokre a ty juz zmieniasz.
Dodam, że ja nie jestem pedantka, nie biegam ciągle ze scierka. Nie interesuje mnie to ile razy się myje choć nie ukrywam mycie się w.misce raz na.2 tygodnie to lekka przesada.

Prawdopodobnie pod koniec roku uda nam się wrócic na.swoje
Podziwiam Cię. Jak to wytrzymujesz?


Jak można nie mieć pralki?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:37   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

olej. nikt jeszcze nie umarł od takiego gadania.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:41   #10
Kamila215
Przyczajenie
 
Avatar Kamila215
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 11
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Ja nawet nie próbuję ich zmienić, szanuję to, że to ich dom. Płacimy za wodę. Tylko zależy mi na tym.żeby każdy żył według swoich upodobań. Ja nie wchodzę do.jej sypialni i nie oznajmiam mama da pościel bo juz dwa miesiące nie zmieniana jak tak można, a ona komentuje kiedy zmieniam itd. Z resztą pranie sąsiadów tez ja interesuje.
Są przed 60, oboje pracują więc nie są staruszkami
Kamila215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:46   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

przecież ona nie zakazuje ci prania, więc o co chodzi? daj se na wstrzymanie, bo nie masz o co się spinać.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 12:48   #12
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Dobrze, że pozwala Wam się wogóle kąpać.

Mam znajomego, któremu rodzice nie pozwalali w lecie z łazienki korzystać bo w studni też jest woda.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 14:51   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Najlepiej zrobisz jak to olejesz. Wiem, że czasem pewnie ciężko trzymać nerwy na wodzy, ale powinno Ci się udać, jak wypracujesz sobie odpowiednie nastawienie pod tytułem "mam gdzieś co teściowa gada, niech se gada, ja robię swoje i puszczam mimo uszu".

Inną opcją jest poproszenie męża, żeby porozmawiał z nią, żeby ograniczyła swoje uwagi odnośnie Waszego prania i mycia się, bo staje się to coraz bardziej męczące.
Ale jak ona interesuje się nawet praniem sąsiadów , to możesz w ten sposób wywołać konflikt, a nie wywołać żadnej poprawy sytuacji. Więc chyba się niezbyt opłaca.

Możesz dla świętego spokoju policzyć sobie ile dokładnie prądu zużywa Wasze pranie, jak to jakoś bardzo zawyża rachunek za prąd, to dołóżcie tę kasę. Wtedy jak teściowa zacznie gadać, możesz powiedzieć "płacimy za swoje pranie - za prąd i wodę, więc pierzemy tak często, jak potrzebujemy". I tym zamykać temat, metoda zdartej płyty.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 15:27   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

mysle, ze jak az tak sie tym interesuje to moze robi to na niej wrazenie i jest jakas szansa, ze przekona sie do wiekszej higieny.

Przynajmniej tak odebralam jej zachowanie.

Poza tym to moze byc proba nawiazania kontaktu, moze na codzien nie ma z kim pogadac i zawsze jest jakis dyzurny temat. Ona ma duzo znajomych i czesto wychodzi do ludzi?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 15:40   #15
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Do końca roku zleci, chyba musicie zacisnąć z mężem zęby po prostu, olewać teksty teściowej i robić po swojemu
Ale szczerze mówiąc... nie pojmuję jak w dzisiejszych czasach można być tak zaniedbanym - bo kąpanie się raz na 2 tygodnie to już zaniedbanie moim zdaniem
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 18:22   #16
Kamila215
Przyczajenie
 
Avatar Kamila215
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 11
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
mysle, ze jak az tak sie tym interesuje to moze robi to na niej wrazenie i jest jakas szansa, ze przekona sie do wiekszej higieny.

Przynajmniej tak odebralam jej zachowanie.

Poza tym to moze byc proba nawiazania kontaktu, moze na codzien nie ma z kim pogadac i zawsze jest jakis dyzurny temat. Ona ma duzo znajomych i czesto wychodzi do ludzi?
Teściowa pracuje więc codziennie wychodzi do ludzi.
Raczej się nie przekona bo jej komentarze to albo nabijanie się ze mnie albo strofowanie, że się myje i piore.
Słyszałam jak obgadywala mnie do kogoś przez telefon, że się myje i piore i ile razy.
Niestety mój mąż też był tak wychowany, że nie ma potrzeby się myć. Sam jak dorósł zaczął się częściej myć, myć zeby więcej niż raz dziennie itd. Teraz dba o siebie, ale widzi, że na rodziców nie ma siły.
Mnie dziwi ich podejście do higieny, ale nie jestem od tego żeby ich nawracać.
Kamila215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 18:25   #17
MalaBabeczka
Raczkowanie
 
Avatar MalaBabeczka
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 91
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Jeśli teściowa znowu zacznie komentować twój wieczorny prysznic przed pójściem spać, bo od brudu jeszcze nikt nie umarł, odpowiedz jej grzecznie i kokietując nieco... Że robisz to z uwagi na męża, bo milej się zasypia obok pachnącej żony
MalaBabeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 19:18   #18
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

żeby się człowiek musiał tłumaczyć, że się myje i pierze ciuchy
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 19:50   #19
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Widzę dwie opcje:
a) olewasz i zupełnie NIC nie odpowiadasz na takie uwagi (każdemu się w końcu znudzi gadanie do ściany,
b) mówisz "TAK, MAMO, ZNOWU PRZEBIERAM DZIECKO / TAK, MAMO, ZNOWU BIORĘ PRYSZNIC / TAK, MAMO ZNOWU PIORĘ POŚCIEL. Tak jestem nauczona, tak lubię i nie zmieni się to nigdy, więc przestańmy o tym rozmawiać codziennie, bo nic nowego Cię w tym zakresie nie zaskoczy".
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 20:01   #20
Frezja_1
Raczkowanie
 
Avatar Frezja_1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 463
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Taka już rola teściowej żeby gderać i wiedzieć lepiej, tym bardziej we własnym domu. Przeczekaj, dorzuć się jeszcze do rachunku za prąd.
Frezja_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 20:09   #21
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Ciesz się że mąż nie wdal się w rodziców :P

Ani Ty nie zmienisz jej zdania ani ona Twojego. Wykorzystaj ze pracują i rób większość pran pod ich nieobecność żeby nie było pretekstu do rozmów typu znowu wstawiasz pranie. Nie pytaj czy ma coś do prania. I na pewno nie stosuj żadnych złośliwości bo może być jeszcze trudniej wytrzymać a do końca roku daleko. Teść jest równie wyrywny do komentowania jak teściowa? Twój mąż zwracał im uwagę żeby przystopowali?

Jak nie mieli pralki a myją się w misce to dobrze ze jest prysznic na chacie
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 20:19   #22
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

no niestety są tacy ludzie, co mocno czuć latem :/

wody Ci nie odcinają, dostępu do pralki nie zabraniają, a tylko marudzą. Więc ja bym olewała, taki wyuczone niesłyszenie i potakiwanie. No bo co tu zrobić, przeciez nie nauczysz ich na starośc, że myć się warto... niektórzy są niereformowalni i tyle
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 21:54   #23
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Cytat:
Napisane przez Kamila215 Pokaż wiadomość
Powodem tego jest to, że tesciowie myją się raz na 2 tygodnie, w lato raz w tygodniu. Pranie tez robią rzadko.

serio?! po przeczytaniu tego zdania nie widzę już nic więcej. poważnie?! poważnie teściowe żyjąc tak jak żyją, wychodzą jeszcze do ludzi, do pracy i nikt im nie zwrócił uwagi?

nie pojmuję, jestem na to chyba za durna.

a tak poza tym, to chyba nie pozostaje nic innego jak przemilczeć takie uwagi (chociaż ja bym nie dała rady) i jak najszybciej się wyprowadzić.
__________________
trzeba mnie trochę oswoić, uspokoić, wzmocnić poczucie bezpieczeństwa i punkt oparcia.
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 23:59   #24
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

DOBRY JEZU,
pomijam pranie, ale myć się raz na dwa tygodnie ?!
Ja bez codziennego prysznica niedałabym rady...
Ta twoja teściowa to jest obrzydliwa.
Nie zazdroszcze .
ps. 10x czytałam bo nie byłam pewna czy dobrze rozumiem z tym myciem , niestety dobrze
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 05:36   #25
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Bałabym się, że taka zasyfiona osoba bierze na ręce moje małe dziecko. Fuj.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 08:44   #26
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Póki się nie wyprowadzicie, uważaj przede wszystkim na posiłki przygotowywane przez nią, w szczególności pod kątem dziecka - od osoby z takim podejściem nie oczekiwałabym dokładnie umytych warzyw i owoców czy mycia rąk po każdym skorzystaniu z toalety.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 08:47   #27
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Póki się nie wyprowadzicie, uważaj przede wszystkim na posiłki przygotowywane przez nią, w szczególności pod kątem dziecka - od osoby z takim podejściem nie oczekiwałabym dokładnie umytych warzyw i owoców czy mycia rąk po każdym skorzystaniu z toalety.
A to swoją drogą. Co innego pozwolić dziecku się upieprzyć w piaskownicy, a co innego robić mu jedzenie rękami świeżo po podtarciu się w toalecie. Skoro teściowa na luzie zostawiłaby na dziecku obsikane ubranie, to raczej nie kryguje się robić wszystkiego bez umycia rąk po własnym siku, albo i po dwójce.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 09:03   #28
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
A to swoją drogą. Co innego pozwolić dziecku się upieprzyć w piaskownicy, a co innego robić mu jedzenie rękami świeżo po podtarciu się w toalecie. Skoro teściowa na luzie zostawiłaby na dziecku obsikane ubranie, to raczej nie kryguje się robić wszystkiego bez umycia rąk po własnym siku, albo i po dwójce.
Wiadomo, że pełna sterylność też nie jest dobra dla dziecka, ale mycie rąk i niektórych produktów to podstawa. Choroby brudnych rąk istnieją i mają się dobrze, a dla dzieci mogą być bardzo groźne.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 10:10   #29
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Cytat:
Napisane przez Kamila215 Pokaż wiadomość
Powodem tego jest to, że tesciowie myją się raz na 2 tygodnie, w lato raz w tygodniu. Pranie tez robią rzadko. Hetbate, kawę raz dziennie. My z mężem myjemy się codziennie i do tego dochodzi kwestia prania. Jak już wspominałam mamy małe dziecko, które jak wiadomo często się brudzi i czasem 2-3 razy dziennie jest przebierane, do tego sliniaki,.pieluchy itp.i 1-2 razy w tygodniu piore ubranka dziecięce do tego moje rzeczy i męża, pościel, ręczniki itp. więc z 3-4 prania wyjdą. Nie uważam żeby to było strasznie dużo, a mimo to zawsze jak.teściowa wróci z pracy zaczyna się dyskusja i komentarze, że od brudu jeszcze nikt nie umarł l, to jest małe dziecko musi być brudne,że po co prałam itd. Staram się to ignorować i nie wdawać w dyskusję, ale jest ciężko. Tak samo jest z prysznicem wieczorem, zawsze musi skomentować, że połóż się spać, po co ten prysznic, nie umrzesz od brudu, kobieta nie może się codziennie myć itd.

Rany, a ja myślałam naiwnie, że w tych czasach tacy ludzie już nie istnieją. Z drugiej strony-skądś muszą brać się ci, których czuć w autobusach...


To NIE JEST dużo, zwłaszcza przy małym dziecku. Nie wiem jaką pracę wykonujecie ty i mąż, ale ja nie mam dzieci, a potrafią mi wyjść 2-3 prania na tydzień, bo chłopaka ubranie z pracy jest najczęściej przepocone i po jednym dniu trafia do pralki, a ja też nie przepadam za noszeniem nieświeżych rzeczy.
A argument, że małe dziecko musi być brudne zwala z nóg


Cytat:
Napisane przez Kamila215 Pokaż wiadomość
Teściowa pracuje więc codziennie wychodzi do ludzi.
Raczej się nie przekona bo jej komentarze to albo nabijanie się ze mnie albo strofowanie, że się myje i piore.
Słyszałam jak obgadywala mnie do kogoś przez telefon, że się myje i piore i ile razy.
Ciekawi mnie z kim ona o tym gada, bo to co robicie nie jest nienormalne, tylko chyba powszechnie przyjęte. Ma znajomych, którzy też nie piorą i się nie myją czy co?

Olewaj to.
Jak komentuje to mów do znudzenia, że ubrania powinny być czyste i pachnące, tak samo jak ciało, bo to jest ważne i dla swojego samopoczucia i dla samopoczucia ludzi, z którymi przebywamy. A jak ona uważa inaczej-to trudno.
Takiego człowieka się już pewnie nie zmieni, więc nic innego ci nie zostało, ale, na litość boską, nie daj sobie wmawiać, że ty robisz coś nienormalnego! Bo mam wrażenie, że z twojego posta poza pytaniem co masz zrobić bije jakieś dziwne poczucie winy. Tylko za co?
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2016-05-05 o 10:11
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 11:03   #30
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Teściowa, a pranie i czystość

Najbardziej zastanawia mnie postawa Twojego męża... Rozmawiałaś z nim o tym ? Przecież to jego rodzice i to on ewentualnie powinien z nimi porozmawiać Najlepiej zrobisz jak przemilczysz sytuację, ale mimo wszystko nacisnęłabym męża na rozmowę z rodzicami (tym bardziej jak jest małe dziecko w domu)
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-07 02:36:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.